04.10.2019 < | Football matches for 5.10.2019 | > 06.10.2019 |
20:00 | Côte d'Ivoire | | Togo | 0:0, pen. 4:2 | |||||
Thiès |
17:00 | Nigeria | | Cape Verde | 1:1 (0:0), pen. 2:3 | |||||
Thiès |
Day 12 | |||||||||
13:30 | FK Ufa | | Akhmat | 0:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
16:00 | FK Orenburg | | Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:30 | Rubin | | FK Tambov | 2:1 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
19:00 | FK Sochi | | Krylia Sovetov | 0:2 (0:1) | |||||
Sochi |
Day 16 | |||||||||
15:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Yenisey | 1:3 (1:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Spartak-2 | 2:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | FK Armavir | | Tekstilshchik | 2:0 (2:0) | |||||
Armavir | |||||||||
17:00 | Mordovia | | Rotor | 0:1 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
17:00 | Baltika | | FK Krasnodar-2 | 4:1 (2:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Fakel | | Tom | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Luch | | Avangard | 2:2 (2:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
18:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Khimki | 1:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18:00 | Chaika | | Neftekhimik | 0:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:00 | Torpedo | | Shinnik | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 12 | |||||||||
13:00 | Znamya Truda | | Zvezda Sankt-Petersburg | 0:1 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
15:00 | Leningradets | | Luki-Energiya | 3:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Pskov-747 | | Rodina | 1:2 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
16:00 | Olimp | | FK Kolomna | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | FK Dolgoprudny | | Torpedo | 1:1 (1:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Zenit-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | FK Murom | | Veles | 1:2 (0:2) | |||||
Murom |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Zorkiy | | FK Kaluga | 4:0 (2:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
15:00 | Ararat | | Dynamo Bryansk | 2:3 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Rotor-2 | | FK Ryazan | 3:3 (2:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
15:00 | Kvant | | FK Khimki-M | 2:1 (0:1) | |||||
Obninsk | |||||||||
15:30 | Sokol | | Metallurg | 0:1 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | FK Strogino | | Khimik-Arsenal | 0:3 (0:3) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Saturn | | Salyut-Belgorod | 5:1 (2:1) | |||||
Ramenskoye |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Legion-Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 0:1 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16:00 | Spartak-Nalchik | | Urozhay | 1:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
16:00 | Alaniya | | Druzhba | 3:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Spartak-Vladikavkaz | 3:0 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16:00 | Volgar | | Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
16:00 | Mashuk-KMV | | FK Makhachkala | 1:0 (1:0) | |||||
Pyatigorsk |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Ahrobiznes | | Prykarpattya | 1:2 (1:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
15:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Avanhard | 1:2 (1:2) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
15:00 | Hirnyk-Sport | | FK Mynai | 1:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
16:00 | Metalurh | | Volyn | 1:3 (1:2) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
16:30 | Metalist 1925 | | MFK Mykolaiv | 0:0 | |||||
Kharkiv |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Bukovyna | | Obolon-Brovar-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
16:00 | Nyva Ternopil | | Dinaz | 0:1 (0:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
16:00 | Polissya | | FK Uzhhorod | 0:0 | |||||
Zhytomyr | |||||||||
16:00 | FK Kalush | | Nyva Vinnytsya | 2:0 (0:0) | |||||
Kalush | |||||||||
16:00 | Podillya | | Chaika | 1:1 (1:0) | |||||
Khmelnytsky |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Hirnyk | | Real Pharma | 0:1 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
15:00 | Krystal | | Avanhard-2 | 5:2 (2:2) | |||||
Kherson | |||||||||
15:30 | Enerhiya | | Alians | 0:4 (0:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
15:30 | FK Nikopol | | VPK-Ahro | 0:2 (0:1) | |||||
Nikopol |
Day 24 | |||||||||
15:00 | FK Slutsk | | BATE | 0:3 (0:1) | |||||
Slutsk | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Tarpeda-BelAZ | 3:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
20:45 | Neman | | Dynamo Brest | 0:1 (0:0) | |||||
Hrodna |
Day 10 | |||||||||
17:00 | Red Bull | | Altach | 6:0 (3:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
17:00 | Mattersburg | | Rapid | 2:3 (1:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
17:00 | Admira Wacker | | Wattens | 3:1 (3:1) | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 8 | |||||||||
12:30 | Brighton & Hove Albion | | Tottenham Hotspur | 3:0 (2:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Burnley | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Leicester City | 2:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Aston Villa | 1:5 (0:2) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Watford | | Sheffield United | 0:0 | |||||
Watford | |||||||||
17:30 | West Ham United | | Crystal Palace | 1:2 (0:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 11 | |||||||||
12:30 | Fulham | | Charlton Athletic | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Reading | 1:0 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Derby County | | Luton Town | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Hull City | 3:0 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Millwall | | Leeds United | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Brentford | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Preston North End | | Barnsley | 5:1 (1:1) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Blackburn Rovers | 4:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Wigan Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Stoke City | 1:2 (1:1) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Cardiff City | 4:2 (2:0) | |||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 28 | 9 | 9 | 77-35 | 93 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 17 | 7 | 77-45 | 83 | ||
3. | Brentford | 46 | 24 | 9 | 13 | 80-38 | 81 | ||
4. | Fulham | 46 | 23 | 12 | 11 | 64-48 | 81 | ||
5. | Cardiff City | 46 | 19 | 16 | 11 | 68-58 | 73 | ||
6. | Swansea City | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-53 | 70 | ||
7. | Nottingham Forest | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-50 | 70 | ||
8. | Millwall | 46 | 17 | 17 | 12 | 57-51 | 68 | ||
9. | Preston North End | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-54 | 66 | ||
10. | Derby County | 46 | 17 | 13 | 16 | 62-64 | 64 |
12:30 | Halesowen Town | | Altrincham | 0:2 (0:0) | |||||
Halesowen | |||||||||
15:00 | Ashton United | | Spennymoor Town | 2:6 (2:2) | |||||
Ashton-under-Lyne | |||||||||
15:00 | Hednesford Town | | Blyth Spartans | 4:2 (2:1) | |||||
Hednesford | |||||||||
15:00 | Nantwich Town | | Morpeth Town | 1:0 (0:0) | |||||
Nantwich | |||||||||
15:00 | Peterborough Sports | | Guiseley | 1:0 (0:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
15:00 | Leek Town | | King's Lynn Town | 0:2 (0:0) | |||||
Leek | |||||||||
15:00 | Whitby Town | | Gloucester City | 1:1 (0:0) | |||||
Whitby | |||||||||
15:00 | Kidsgrove Athletic | | Gateshead | 0:1 (0:0) | |||||
Kidsgrove | |||||||||
15:00 | Stourbridge | | Stafford Rangers | 2:1 (2:1) | |||||
Stourbridge | |||||||||
15:00 | Belper Town | | Rushall Olympic | 2:1 (1:0) | |||||
Belper | |||||||||
15:00 | Buxton | | York City | 1:2 (1:0) | |||||
Buxton | |||||||||
15:00 | Tamworth | | Hereford | 0:0 | |||||
Tamworth | |||||||||
15:00 | Dunston UTS | | Colne | 2:3 (2:1) | |||||
Dunston | |||||||||
15:00 | Farsley Celtic | | Southport | 0:5 (0:1) | |||||
Farsley | |||||||||
15:00 | Leamington | | Darlington | 0:2 (0:0) | |||||
Royal Leamington Spa | |||||||||
15:00 | Sutton Coldfield Town | | Boston United | 0:1 (0:0) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
15:00 | Brackley Town | | Warrington Town | 2:0 (1:0) | |||||
Brackley | |||||||||
15:00 | Oxford City | | Hampton & Richmond Borough | 2:0 (0:0) | |||||
Marston | |||||||||
15:00 | Lowestoft Town | | Carshalton Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Lowestoft | |||||||||
15:00 | Dulwich Hamlet | | Eastbourne Borough | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Canvey Island | | Bowers & Pitsea | 1:1 (0:0) | |||||
Canvey Island | |||||||||
15:00 | Bristol Manor Farm | | Wealdstone | 0:0 | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Kingstonian | | Weston-super-Mare | 1:1 (0:0) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
15:00 | Haringey Borough | | Cray Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Welling United | | Tavistock | 4:1 (3:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Maldon & Tiptree | | Chertsey Town | 6:1 (2:0) | |||||
Maldon | |||||||||
15:00 | Chippenham Town | | Slough Town | 3:3 (1:2) | |||||
Chippenham | |||||||||
15:00 | Salisbury | | Margate | 2:4 (0:1) | |||||
Salisbury | |||||||||
15:00 | Abbey Rangers | | Whyteleafe | 0:2 (0:0) | |||||
Addlestone Addlestone Moor | |||||||||
15:00 | Kings Langley | | Corinthian-Casuals | 3:0 (1:0) | |||||
Kings Langley | |||||||||
15:00 | Ware | | Potters Bar Town | 1:2 (1:1) | |||||
Ware | |||||||||
15:00 | Hayes & Yeading United | | Hendon | 5:4 (3:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Royston Town | | Beaconsfield Town | 2:1 (1:1) | |||||
Royston | |||||||||
15:00 | Tooting & Mitcham United | | Poole Town | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Havant & Waterlooville | | Hadley | 3:0 (0:0) | |||||
Havant | |||||||||
15:00 | Billericay Town | | Bath City | 4:2 (3:1) | |||||
Billericay | |||||||||
15:00 | Blackfield & Langley | | Dartford | 1:4 (0:2) | |||||
Blackfield | |||||||||
15:00 | Weymouth | | St Albans City | 4:1 (2:0) | |||||
Weymouth | |||||||||
15:00 | Chichester City | | Enfield Town | 1:0 (0:0) | |||||
Chichester | |||||||||
15:00 | Maidstone United | | Hitchin Town | 2:1 (2:1) | |||||
Maidstone |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Eupen | | Mechelen | 0:2 (0:1) | |||||
Eupen | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Cercle | 6:0 (2:0) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Oostende | 3:1 (2:1) | |||||
Beveren | |||||||||
20:30 | Kortrijk | | Sint-Truiden | 4:0 (3:0) | |||||
Kortrijk |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Botev Vratsa | | Botev Plovdiv | 3:0 (0:0) | |||||
Vratsa | |||||||||
17:30 | Etar | | Lokomotiv | 0:5 (0:3) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
20:00 | CSKA | | Vitosha | 4:0 (3:0) | |||||
Sofia |
Day 8 | |||||||||
14:30 | Újpest | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
17:00 | Paks | | Rákóczi | 2:1 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
17:00 | Kisvárda | | Zalaegerszegi TE | 3:3 (0:2) | |||||
Kisvárda | |||||||||
17:00 | Diósgyőr | | Puskás | 1:1 (0:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
19:30 | MOL Fehérvár | | Debrecen | 2:1 (1:1) | |||||
Székesfehérvár |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Hoffenheim | 1:2 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | RB Leipzig | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Borussia Dortmund | 2:2 (0:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Paderborn 07 | | Mainz 05 | 1:2 (1:2) | |||||
Paderborn | |||||||||
18:30 | Schalke 04 | | Köln | 1:1 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 30 | |||||||||
15:30 | Sioni | | Dila | 0:4 (0:0) | |||||
Bolnisi | |||||||||
18:00 | Lokomotivi | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Tbilisi |
Day 8 | |||||||||
13:00 | Leganés | | Levante | 1:2 (0:1) | |||||
Leganés | |||||||||
16:00 | Real Madrid | | Granada | 4:2 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Valencia | | Alavés | 2:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
21:00 | Atlético Osasuna | | Villarreal | 2:1 (0:1) | |||||
Pamplona |
Day 32 | |||||||||
14:00 | FK Liepāja | | METTA/LU | 2:1 (2:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
14:00 | Jelgava | | Spartaks | 5:2 (2:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
15:00 | BFC Daugava | | Ventspils | 1:1 (1:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
16:15 | Valmiera | | RFS | 1:3 (0:1) | |||||
Valmiera |
Day 26 | |||||||||
Stumbras | | Palanga | 0:3 | ||||||
Kaunas | |||||||||
13:00 | Žalgiris Kaunas | | Žalgiris Vilnius | 1:2 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
15:00 | Atlantas | | Riteriai | 2:1 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
19:00 | Sūduva | | Panevėžys | 3:1 (2:1) | |||||
Marijampolė |
Day 9 | |||||||||
17:30 | Paris Saint-Germain | | Angers | 4:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Dijon | | Strasbourg | 1:0 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
20:00 | Nantes | | Nice | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
20:00 | Toulouse | | Bordeaux | 1:3 (0:2) | |||||
Toulouse | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Monaco | 3:1 (2:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
20:00 | Brest | | Metz | 2:0 (2:0) | |||||
Brest |
Day 27 | |||||||||
13:30 | Sundsvall | | Norrköping | 4:4 (3:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
16:00 | AIK | | Örebro | 2:0 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
16:00 | Sirius | | Helsingborgs | 2:1 (1:0) | |||||
Uppsala |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Hibernian | 1:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 0:1 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Motherwell | | St. Mirren | 2:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Ross County | | St. Johnstone | 2:2 (1:1) | |||||
Dingwall |
Day 9 | |||||||||
13:15 | Argentinos Juniors | | Arsenal | 2:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13:15 | Godoy Cruz | | Gimnasia y Esgrima | 2:4 (1:2) | |||||
Mendoza | |||||||||
15:30 | San Lorenzo de Almagro | | Central Córdoba | 1:4 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:45 | Estudiantes | | Huracán | 0:0 | |||||
La Plata | |||||||||
20:00 | Racing Club | | Aldosivi | 2:0 (1:0) | |||||
Avellaneda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 23 | 14 | 6 | 3 | 35-8 | 48 | ||
2. | River Plate | 23 | 14 | 5 | 4 | 41-18 | 47 | ||
3. | Vélez Sársfield | 23 | 11 | 6 | 6 | 27-14 | 39 | ||
4. | Racing Club | 23 | 9 | 12 | 2 | 28-23 | 39 | ||
5. | Argentinos Juniors | 23 | 10 | 9 | 4 | 22-17 | 39 | ||
6. | Defensa y Justicia | 23 | 10 | 6 | 7 | 26-18 | 36 | ||
7. | Lanús | 23 | 9 | 9 | 5 | 32-29 | 36 | ||
8. | San Lorenzo de Almagro | 23 | 11 | 3 | 9 | 32-30 | 36 | ||
9. | Rosario Central | 23 | 9 | 9 | 5 | 31-29 | 36 | ||
10. | Newell's Old Boys | 23 | 9 | 8 | 6 | 33-25 | 35 |
Day 23 | |||||||||
17:00 | São Paulo | | Fortaleza | 2:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
17:00 | Vasco da Gama | | Santos | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | Grêmio | | Corinthians | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19:00 | Bahia | | Atlético Paranaense | 1:2 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
21:00 | Cruzeiro | | Internacional | 1:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |