26.06.1989 < | Football matches for 27.06.1989 | > 28.06.1989 |
Day 16 | |||||||||
18:00 | Oka | | Zarya Kaluga | 1:2 (0:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18:30 | Volga | | Torpedo Ryazan | 2:0 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
Day 7 | |||||||||
19:00 | Dynamo Vologda | | Zorkiy | 4:1 (1:0) | |||||
Sokol |
Day 17 | |||||||||
19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Torpedo Naberezhnye Chelny | 1:1 (1:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
Day 11 | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | MTsOP-Metallurg | 3:0 | |||||
Perm |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 42 | 31 | 7 | 4 | 84-20 | 69 | ||
2. | Uralmash | 42 | 29 | 10 | 3 | 81-14 | 68 | ||
3. | Zenit | 42 | 26 | 11 | 5 | 73-22 | 63 | ||
4. | Gastello | 42 | 23 | 8 | 11 | 63-29 | 54 | ||
5. | Zvezda Perm | 42 | 22 | 6 | 14 | 63-35 | 50 | ||
6. | Start | 42 | 20 | 9 | 13 | 56-30 | 49 | ||
7. | Torpedo Naberezhnye Chelny | 42 | 20 | 8 | 14 | 59-50 | 48 | ||
8. | Torpedo Kurgan | 42 | 20 | 8 | 14 | 49-38 | 48 | ||
9. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 19 | 9 | 14 | 60-44 | 47 | ||
10. | Dynamo Kirov | 42 | 19 | 8 | 15 | 50-40 | 46 |
Day 2 | |||||||||
RShVSM-RAF | | Gomselmash | 1:0 | ||||||
Ozolnieki |
Day 14 | |||||||||
Tselinnik Tselinograd | | Traktor Pavlodar | 1:0 (0:0) | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Ekibastuzets | | Vostok | 2:1 (1:0) | ||||||
Ekibastuz | |||||||||
Spartak Semipalatinsk | | Khimik Zhambyl | 1:0 (1:0) | ||||||
Semipalatinsk | |||||||||
Aktyubinets | | Meliorator Chimkent | 0:1 (0:1) | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
Dzezkazganets | | Alga | 0:0 | ||||||
Dzhezkazgan | |||||||||
Avangard Petropavlovsk | | Energetik | 2:3 (1:0) | ||||||
Petropavl | |||||||||
Uralets Uralsk | | Meliorator Kzyl-Orda | 0:1 (0:0) | ||||||
Oral | |||||||||
19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Alay | 2:1 (1:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
19:00 | Zhetysu | | RShVSM | 6:1 (3:1) | |||||
Taldy-Kurgan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Traktor Pavlodar | 34 | 25 | 3 | 6 | 82-25 | 53 | ||
2. | Alga | 34 | 23 | 6 | 5 | 87-26 | 52 | ||
3. | Tselinnik Tselinograd | 34 | 23 | 6 | 5 | 49-21 | 52 | ||
4. | Meliorator Chimkent | 34 | 21 | 7 | 6 | 52-27 | 49 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 34 | 20 | 3 | 11 | 46-35 | 43 | ||
6. | Khimik Zhambyl | 34 | 18 | 5 | 11 | 59-44 | 41 | ||
7. | Meliorator Kzyl-Orda | 34 | 17 | 7 | 10 | 47-27 | 41 | ||
8. | Ekibastuzets | 34 | 16 | 9 | 9 | 50-35 | 41 | ||
9. | Spartak Semipalatinsk | 34 | 15 | 6 | 13 | 49-43 | 36 | ||
10. | Aktyubinets | 34 | 13 | 8 | 13 | 35-34 | 34 |
Now in database:
|
10.06.2024 current Round of 16 of the Copa Sudamericana 2024 added |
09.06.2024 current 1/16 finals of the Belarusian Cup 2024/25 added |
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
14:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:45 | |
19:14 | |
20:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:05 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:15 | |
20:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
Local time | |
1:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:0 | |
1:6 | |
0:3 | |
1:3 | |
1:3 | |
2:3 | |
1:3 | |
1:0 | |
4:0 | |
1:3 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
4:2 | |
0:0 | |
2:5 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |