Football matches in November 1990 |
Day 5 | |||||||||
14.11 18:00 | Czechoslovakia | | Spain | 3:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
17.11 14:00 | Albania | | France | 0:1 (0:1) | |||||
Tiranë |
Day 3 | |||||||||
14.11 18:00 | Bulgaria | | Scotland | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
14.11 20:30 | San Marino | | Switzerland | 0:4 (0:3) | |||||
Serravalle |
Day 4 | |||||||||
14.11 19:30 | Austria | | Northern Ireland | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
14.11 19:30 | Denmark | | Yugoslavia | 0:2 (0:0) | |||||
København |
Day 2 | |||||||||
14.11 20:00 | Luxembourg | | Wales | 0:1 (0:1) | |||||
Lëtzebuerg |
Day 4 | |||||||||
21.11 18:00 | Netherlands | | Greece | 2:0 (2:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
25.11 14:30 | Malta | | Finland | 1:1 (0:0) | |||||
Ta' Qali |
Day 5 | |||||||||
Fiji | | Papua New Guinea | 1:0 | ||||||
New Caledonia | | Solomon Islands | 3:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Fiji | | Vanuatu | 1:1 | ||||||
Solomon Islands | | Papua New Guinea | 1:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
New Caledonia | | Fiji | 0:0 | ||||||
Vanuatu | | Papua New Guinea | 1:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
New Caledonia | | Papua New Guinea | 2:1 | ||||||
Vanuatu | | Solomon Islands | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Fiji | | Solomon Islands | 0:0 | ||||||
New Caledonia | | Vanuatu | 0:1 | ||||||
07.11 | Tunisia | | Norway | 1:3 (0:1) | |||||
Bizerte | |||||||||
08.11 | Brazil | | Chile | 0:0 | |||||
Belém | |||||||||
11.11 | Tunisia | | Finland | 1:2 (0:1) | |||||
Tunis | |||||||||
18.11 | Trinidad and Tobago | | USA | 0:0 | |||||
21.11 | USSR | | USA | 0:0 | |||||
Trinidad and Tobago, Port of Spain | |||||||||
24.11 | Trinidad and Tobago | | USSR | 0:2 (0:1) | |||||
Port of Spain | |||||||||
30.11 | Guatemala | | USSR | 0:3 (0:3) | |||||
Ciudad de Guatemala |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.11 21:15 | CSKA Sofia | | Bayern | 0:3 (0:1) | 0:4 (0:2) | 0:7 | |||
Sofia | |||||||||
07.11 21:15 | Malmö | | Dynamo Dresden | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 4:5 | 1:1 (1:1) | 2:2 | |||
Malmö | |||||||||
07.11 21:15 | Spartak Moscow | | Napoli | 0:0 aet, pen. 5:3 | 0:0 | 0:0 | |||
Moscow | |||||||||
07.11 21:15 | Swarovski Tirol | | Real Madrid | 2:2 (1:2) | 1:9 (1:5) | 3:11 | |||
Innsbruck | |||||||||
07.11 21:15 | Brugge | | Milan | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Brugge | |||||||||
07.11 21:15 | Marseille | | Lech | 6:1 (3:0) | 2:3 (1:2) | 8:4 | |||
Marseille | |||||||||
07.11 21:15 | Porto | | Dinamo Bucureşti | 4:0 (2:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Porto | |||||||||
07.11 21:15 | Rangers | | Crvena Zvezda | 1:1 (0:0) | 0:3 (0:1) | 1:4 | |||
Glasgow |
Day 1 | |||||||||
28.11 20:00 | Torpedo Moscow | | Monaco | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
28.11 20:00 | Roma | | Bordeaux | 5:0 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
28.11 20:00 | Brøndby | | Bayer 04 | 3:0 (1:0) | |||||
København | |||||||||
28.11 20:00 | Anderlecht | | Borussia Dortmund | 1:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
28.11 20:00 | Köln | | Atalanta | 1:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
28.11 20:00 | Admira Wacker | | Bologna | 3:0 (2:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
28.11 20:00 | Vitesse | | Sporting | 0:2 (0:2) | |||||
Arnhem | |||||||||
28.11 20:00 | Inter Milano | | Partizan | 3:0 (1:0) | |||||
Milano |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.11 20:00 | Inter Bratislava | | Köln | 0:2 (0:0) | 1:0 (0:0) | 1:2 | |||
Bratislava | |||||||||
06.11 20:00 | Bordeaux | | Magdeburg | 1:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Bordeaux | |||||||||
06.11 20:00 | Borussia Dortmund | | Universitatea Craiova | 1:0 (1:0) | 3:0 (0:0) | 4:0 | |||
Dortmund | |||||||||
07.11 20:00 | Monaco | | Chernomorets Odessa | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Monte Carlo | |||||||||
07.11 20:00 | Anderlecht | | Omonia | 3:0 (2:0) | 1:1 (0:0) | 4:1 | |||
Bruxelles | |||||||||
07.11 20:00 | Ferencváros | | Brøndby | 0:1 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:4 | |||
Budapest | |||||||||
07.11 20:00 | Inter Milano | | Aston Villa | 3:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 3:2 | |||
Milano | |||||||||
07.11 20:00 | Roma | | Valencia | 2:1 (1:0) | 1:1 (0:1) | 3:2 | |||
Roma | |||||||||
07.11 20:00 | Dundee United | | Vitesse | 0:4 (0:2) | 0:1 (0:1) | 0:5 | |||
Dundee | |||||||||
07.11 20:00 | Bayer 04 | | GKS Katowice | 4:0 (1:0) | 2:1 (1:0) | 6:1 | |||
Leverkusen | |||||||||
07.11 20:00 | Politehnica | | Sporting | 2:0 (1:0) | 0:7 (0:2) | 2:7 | |||
Timişoara | |||||||||
07.11 20:00 | Bologna | | Hearts | 3:0 (1:0) | 1:3 (0:3) | 4:3 | |||
Bologna | |||||||||
07.11 20:00 | Admira Wacker | | Luzern | 1:1 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Maria Enzersdorf | |||||||||
07.11 20:00 | Atalanta | | Fenerbahçe | 4:1 (1:0) | 1:0 (1:0) | 5:1 | |||
Bergamo | |||||||||
07.11 20:00 | Sevilla | | Torpedo Moscow | 2:1 (1:1) | 1:3 (0:0) | 3:4 | |||
Sevilla | |||||||||
08.11 20:00 | Partizan | | Real Sociedad | 1:0 aet (0:0, 1:0), pen. 4:3 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Belgrade |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Dukla Praha | | Dynamo Kiev | 2:2 (0:1) | 0:1 (0:0) | 2:3 | ||||
Praha | |||||||||
Juventus | | Austria Wien | 4:0 (2:0) | 4:0 (2:0) | 8:0 | ||||
Torino | |||||||||
Estrela | | Liège | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | ||||
Amadora | |||||||||
Wrexham | | Manchester United | 0:2 (0:2) | 0:3 (0:2) | 0:5 | ||||
Wrexham | |||||||||
Steaua | | Montpellier | 0:3 (0:0) | 0:5 (0:1) | 0:8 | ||||
Bucureşti | |||||||||
Sampdoria | | Olympiakós Pireus | 3:1 (2:0) | 1:0 (0:0) | 4:1 | ||||
Genova | |||||||||
Barcelona | | Fram | 3:0 (2:0) | 2:1 (1:0) | 5:1 | ||||
Barcelona | |||||||||
Legia Warszawa | | Aberdeen | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Warszawa |
Day 1 | |||||||||
30.11 | Kabylie | | Nkana Red Devils | 1:0 (0:0) | |||||
Alger |
Day 1 | |||||||||
Estudiantes | | Nacional | 0:0 | ||||||
Avellaneda | |||||||||
Peñarol | | Olimpia | 2:1 | ||||||
Montevideo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Estudiantes | | Grêmio | 2:0 | 0:1 (0:0) | 2:1 | ||||
La Plata | |||||||||
Boca Juniors | | Peñarol | 0:2 | 1:0 | 1:2 | ||||
Buenos Aires | |||||||||
Racing | | Olimpia | 0:3 | 1:1 (0:0) | 1:4 | ||||
Avellaneda | |||||||||
Nacional | | Argentinos Juniors | 3:1 | 1:2 | 4:3 | ||||
Montevideo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Peñarol | | Boca Juniors | 0:1 | ||||||
Montevideo | |||||||||
Olimpia | | Racing | 1:1 (0:0) | ||||||
Asunción | |||||||||
Argentinos Juniors | | Nacional | 2:1 | ||||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Racing | | Cruzeiro | 1:0, pen. 4:2 | 0:1 | 1:1 | ||||
Avellaneda | |||||||||
Olimpia | | River Plate | 3:0, pen. 4:3 | 0:3 | 3:3 | ||||
Asunción | |||||||||
Santos | | Peñarol | 2:2, pen. 2:4 | 0:0 | 2:2 | ||||
Santos | |||||||||
Nacional | | Independiente | 2:1 | 1:1 | 3:2 | ||||
Montevideo | |||||||||
Flamengo | | Argentinos Juniors | 3:1, pen. 3:4 | 1:3 | 4:4 | ||||
Niterói |
Day 1 | |||||||||
BCC Lions | | Club Africain | 3:0 (1:0) | ||||||
Lagos |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Club Africain | | Al-Merreikh | 1:0, pen. 4:3 | 0:1 | 1:1 | ||||
BCC Lions | | Desportivo | 6:1 | 1:2 | 7:3 | ||||
Day 41 | |||||||||
04.11 14:00 | Lokomotiv Nizhny Novgorod | | Fakel | 1:3 (0:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
04.11 15:00 | Neftchi | | Zenit | 1:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
04.11 15:00 | Spartak | | Kotaik | 1:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
04.11 15:30 | Dynamo Stavropol | | Rostselmash | 4:1 (3:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
04.11 17:00 | Nistru | | Metallurg | 2:2 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
04.11 17:00 | Pakhtakor | | Kairat | 2:1 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.11 17:00 | Geolog | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
04.11 18:00 | Tavriya | | Tiras | 3:1 (2:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
04.11 18:00 | Kuban | | Dynamo Sukhumi | 3:2 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.11 19:00 | Lokomotiv Moscow | | Kuzbass | 5:0 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 1 | |||||||||
01.11 15:00 | Dynamo Sukhumi | | Kuzbass | 4:0 (1:0) | |||||
Sukhumi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Ararat (Yerevan) | | Tekstilshchik (Kamyshin) | +:- | 1:1 (1:1) | 1:1 | ||||
Karpaty (Lvov) | | Torpedo (Moscow) | 1:3 (0:1) | 0:2 (0:0) | 1:5 | ||||
Lvov | |||||||||
Spartak (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 2:1 (2:1) | 1:1 (0:1) | 3:2 | ||||
Moscow | |||||||||
Uralmash (Sverdlovsk) | | Gastello (Ufa) | 2:0 (0:0) | 2:1 (1:1) | 4:1 | ||||
Verkhnyaya Pyshma | |||||||||
Chernomorets (Odessa) | | Dynamo (Stavropol) | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | ||||
Odessa | |||||||||
Dnepr (Dnepropetrovsk) | | CSKA (Moscow) | 2:2 (1:1) | 1:4 (0:1) | 3:6 | ||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Shakhtyor (Donetsk) | | Dynamo (Minsk) | 1:1 (0:0) | 1:3 (1:2) | 2:4 | ||||
Makeevka | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Gastello (Ufa) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 1:2 (1:1) | ||||||
Ufa | |||||||||
Tekstilshchik (Kamyshin) | | Ararat (Yerevan) | 1:1 (1:1) | ||||||
Kamyshin | |||||||||
CSKA (Moscow) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 4:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Stavropol) | | Chernomorets (Odessa) | 1:0 (1:0) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Dynamo (Minsk) | | Shakhtyor (Donetsk) | 3:1 (2:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Torpedo (Moscow) | | Karpaty (Lvov) | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 1:1 (1:0) | ||||||
Moscow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Ararat (Yerevan) | | SKA (Rostov-on-Don) | 5:0 (2:0) | 1:2 (1:0) | 6:2 | ||||
Erevan |
Day 44 | |||||||||
08.11 | Bukovina | | Galichina | 5:1 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
08.11 | Niva Ternopol | | Start | 4:1 (2:0) | |||||
08.11 | Niva Vinnitsa | | Volyn | 2:0 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
08.11 | Kremen | | Khimik Grodno | 2:0 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
08.11 | Zakarpatye | | SKA Odessa | 0:1 | |||||
08.11 15:00 | Vorskla | | Dynamo Brest | 4:2 (2:1) | |||||
Poltava | |||||||||
08.11 16:00 | Karpaty | | Spartak Nalchik | 4:0 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
08.11 17:00 | Dnepr | | Lori | 8:0 (3:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
08.11 17:00 | Baltika | | Zarya Beltsy | 1:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
08.11 18:00 | Zarya Lugansk | | Shirak | 7:0 (1:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
08.11 18:30 | Daugava | | Iskra | 2:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 43 | |||||||||
05.11 | Bukovina | | Volyn | 4:2 | |||||
05.11 | Niva Ternopol | | Spartak Nalchik | 3:1 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
05.11 | Niva Vinnitsa | | Galichina | 3:2 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
05.11 | Kremen | | Dynamo Brest | 2:3 | |||||
05.11 | Zakarpatye | | Zarya Beltsy | 2:1 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
05.11 15:00 | Vorskla | | Khimik Grodno | 1:2 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
05.11 17:00 | Karpaty | | Start | 3:1 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
05.11 18:30 | Dnepr | | Shirak | 3:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
05.11 19:00 | Zarya Lugansk | | Lori | 5:1 (4:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
05.11 19:00 | Baltika | | SKA Odessa | 0:3 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 17 | |||||||||
02.11 | Bukovina | | Lori | 4:1 (1:0) | |||||
Chernivtsi |
Day 44 | |||||||||
02.11 18:00 | Torpedo Vladimir | | Torpedo Ryazan | 2:1 (2:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
08.11 | Dynamo Bryansk | | Terek | 3:1 | |||||
Bryansk | |||||||||
08.11 14:00 | Gastello | | Goyazan | 2:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
08.11 14:00 | Zarya Kaluga | | Volgar | 2:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
08.11 15:00 | Uralmash | | Tsement | 1:1 (1:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
08.11 15:00 | SKA Rostov-on-Don | | Nart | 5:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
08.11 17:00 | Metallurg | | Mashuk | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
08.11 17:00 | Zvezda Perm | | Druzhba | 6:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
08.11 18:00 | Sokol | | Tekstilshchik | 2:1 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
08.11 18:30 | Zenit | | Kapaz | 5:0 (3:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
08.11 19:00 | Krylya Sovetov | | Torpedo Volzhskiy | 4:0 (3:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 43 | |||||||||
05.11 | Dynamo Bryansk | | Volgar | 3:0 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
05.11 15:30 | Gastello | | Kapaz | 2:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
05.11 17:00 | Zvezda Perm | | Tsement | 2:2 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
05.11 18:00 | Uralmash | | Druzhba | 2:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
05.11 18:00 | Sokol | | Torpedo Volzhskiy | 3:0 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
05.11 18:00 | Zarya Kaluga | | Terek | 2:1 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
05.11 18:30 | Zenit | | Goyazan | 3:0 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
05.11 19:00 | Krylya Sovetov | | Tekstilshchik | 2:0 (1:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
05.11 19:00 | Metallurg | | Nart | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
05.11 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Mashuk | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 41 | |||||||||
23.11 14:00 | Mashuk | | Krylya Sovetov | 1:3 (0:3) | |||||
Azov | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.11 16:00 | Kapaz | | Krylya Sovetov | 2:0 (2:0) | |||||
Gəncə | |||||||||
15.11 16:00 | Goyazan | | Sokol | 3:0 | |||||
Qazax | |||||||||
Day 27 | |||||||||
12.11 15:00 | Goyazan | | Krylya Sovetov | 1:1 (1:0) | |||||
Qazax | |||||||||
12.11 16:00 | Kapaz | | Sokol | 3:0 | |||||
Gəncə |
Day 44 | |||||||||
06.11 | Neftyanik | | Okean | 2:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
06.11 | Novbakhor | | Irtysh | 3:0 | |||||
Namangan | |||||||||
06.11 | Meliorator | | Traktor | 2:0 (0:0) | |||||
Chymkent | |||||||||
06.11 | Khimik Zhambyl | | Shakhtyor | 2:1 (1:0) | |||||
Dzhambul | |||||||||
06.11 | Avtomobilist | | Amur | 1:0 | |||||
06.11 | Kopet-dag | | Zarafshan | 3:0 | |||||
Aşgabat | |||||||||
06.11 | Alga | | Kaysar | 2:1 | |||||
Frunze | |||||||||
06.11 | Sogdiana | | Dynamo Barnaul | 3:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
06.11 | Surkhan | | Tselinnik | 1:0 | |||||
06.11 | Spartak Andizhan | | Zvezda Irkutsk | 2:3 (0:2) | |||||
Fergana Neftyanik Stadium | |||||||||
Day 43 | |||||||||
03.11 | Neftyanik | | Amur | 1:0 | |||||
Fergana | |||||||||
03.11 | Novbakhor | | Zvezda Irkutsk | 2:0 | |||||
03.11 | Meliorator | | Dynamo Barnaul | 2:1 | |||||
Chimkent | |||||||||
03.11 | Khimik Zhambyl | | Kaysar | 2:0 | |||||
Dzhambyl | |||||||||
03.11 | Avtomobilist | | Okean | 1:0 (0:0) | |||||
03.11 | Alga | | Shakhtyor | 1:3 (1:0) | |||||
Frunze | |||||||||
03.11 | Sogdiana | | Traktor | 4:1 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
03.11 | Surkhan | | Ekibastuzets | 4:1 | |||||
03.11 | Spartak Andizhan | | Irtysh | 1:0 (1:0) | |||||
Fergana Neftyanik Stadium | |||||||||
Day 12 | |||||||||
09.11 | Zarafshan | | Amur | 2:3 | |||||
11.11 | Vostok | | Aktyubinets | 2:1 | |||||
Ust-Kamenogorsk |
Day 21 | |||||||||
24.11 | Austria Wien | | Alpine | 0:0 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
24.11 | Kremser | | Casino | 0:1 | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
24.11 | Sturm | | First Vienna | 4:1 | |||||
Graz | |||||||||
24.11 | Vorwärts | | St. Pölten | 1:3 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
24.11 | Admira/Wacker | | Rapid | 0:2 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
25.11 | Wiener Sport-Club | | Swarovski Tirol | 0:3 | |||||
Wien | |||||||||
Day 20 | |||||||||
17.11 | First Vienna | | St. Pölten | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
17.11 | Kremser | | Wiener Sport-Club | 0:1 | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
17.11 | Austria Wien | | Vorwärts | 4:1 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
17.11 | Swarovski Tirol | | Admira/Wacker | 0:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
17.11 | Alpine | | Sturm | 0:2 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
17.11 | Casino | | Rapid | 2:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
10.11 | Sturm | | Austria Wien | 1:0 | |||||
Graz | |||||||||
10.11 | St. Pölten | | Alpine | 1:1 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
10.11 | Vorwärts | | First Vienna | 3:0 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
10.11 | Rapid | | Swarovski Tirol | 1:2 | |||||
Wien | |||||||||
11.11 | Admira/Wacker | | Kremser | 2:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
11.11 | Wiener Sport-Club | | Casino | 2:5 | |||||
Wien | |||||||||
Day 18 | |||||||||
03.11 | First Vienna | | Swarovski Tirol | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
03.11 | Vorwärts | | Admira/Wacker | 0:0 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
03.11 | Sturm | | Wiener Sport-Club | 3:0 | |||||
Graz | |||||||||
03.11 | Alpine | | Kremser | 2:1 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
03.11 | Austria Wien | | Casino | 1:0 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
03.11 | St. Pölten | | Rapid | 1:0 | |||||
St. Pölten |
Day 14 | |||||||||
24.11 | Queens Park Rangers | | Arsenal | 1:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
24.11 | Tottenham Hotspur | | Norwich City | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
24.11 | Wimbledon | | Everton | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
24.11 | Sheffield United | | Sunderland | 0:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
24.11 | Southampton | | Crystal Palace | 2:3 (2:2) | |||||
Southampton | |||||||||
24.11 | Coventry City | | Leeds United | 1:1 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
24.11 | Liverpool | | Manchester City | 2:2 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
24.11 | Luton Town | | Aston Villa | 2:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
24.11 | Derby County | | Nottingham Forest | 2:1 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
25.11 | Manchester United | | Chelsea | 2:3 (1:2) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 13 | |||||||||
17.11 | Nottingham Forest | | Sunderland | 2:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
17.11 | Queens Park Rangers | | Crystal Palace | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
17.11 | Norwich City | | Aston Villa | 2:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
17.11 | Manchester United | | Sheffield United | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
17.11 | Wimbledon | | Chelsea | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
17.11 | Coventry City | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
17.11 | Arsenal | | Southampton | 4:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
17.11 | Luton Town | | Manchester City | 2:2 (0:2) | |||||
Luton | |||||||||
17.11 | Leeds United | | Derby County | 3:0 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
18.11 | Everton | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 12 | |||||||||
10.11 | Tottenham Hotspur | | Wimbledon | 4:2 (2:2) | |||||
London | |||||||||
10.11 | Sheffield United | | Everton | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
10.11 | Sunderland | | Coventry City | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
10.11 | Southampton | | Queens Park Rangers | 3:1 (1:1) | |||||
Southampton | |||||||||
10.11 | Chelsea | | Norwich City | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
10.11 | Crystal Palace | | Arsenal | 0:0 | |||||
London | |||||||||
10.11 | Aston Villa | | Nottingham Forest | 1:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
10.11 | Liverpool | | Luton Town | 4:0 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
10.11 | Derby County | | Manchester United | 0:0 | |||||
Derby | |||||||||
11.11 | Manchester City | | Leeds United | 2:3 (0:2) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.11 | Norwich City | | Sheffield United | 3:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
03.11 | Manchester United | | Crystal Palace | 2:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
03.11 | Sunderland | | Manchester City | 1:1 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
03.11 | Wimbledon | | Southampton | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
03.11 | Coventry City | | Arsenal | 0:2 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
03.11 | Chelsea | | Aston Villa | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
03.11 | Leeds United | | Nottingham Forest | 3:1 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
03.11 | Derby County | | Luton Town | 2:1 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
03.11 | Everton | | Queens Park Rangers | 3:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
04.11 | Tottenham Hotspur | | Liverpool | 1:3 (0:1) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 38 | 24 | 13 | 1 | 74-18 | 83 | ||
2. | Liverpool | 38 | 23 | 7 | 8 | 77-40 | 76 | ||
3. | Crystal Palace | 38 | 20 | 9 | 9 | 50-41 | 69 | ||
4. | Leeds United | 38 | 19 | 7 | 12 | 65-47 | 64 | ||
5. | Manchester City | 38 | 17 | 11 | 10 | 64-53 | 62 | ||
6. | Manchester United | 38 | 16 | 12 | 10 | 58-45 | 59 | ||
7. | Wimbledon | 38 | 14 | 14 | 10 | 53-46 | 56 | ||
8. | Nottingham Forest | 38 | 14 | 12 | 12 | 65-50 | 54 | ||
9. | Everton | 38 | 13 | 12 | 13 | 50-46 | 51 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 38 | 11 | 16 | 11 | 51-50 | 49 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Oldham Athletic | 46 | 25 | 13 | 8 | 83-53 | 88 | ||
2. | West Ham United | 46 | 24 | 15 | 7 | 60-34 | 87 | ||
3. | Sheffield Wednesday | 46 | 22 | 16 | 8 | 80-51 | 82 | ||
4. | Notts County | 46 | 23 | 11 | 12 | 76-55 | 80 | ||
5. | Millwall | 46 | 20 | 13 | 13 | 70-51 | 73 | ||
6. | Brighton & Hove Albion | 46 | 21 | 7 | 18 | 63-69 | 70 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 9 | 17 | 66-47 | 69 | ||
8. | Barnsley | 46 | 19 | 12 | 15 | 63-48 | 69 | ||
9. | Bristol City | 46 | 20 | 7 | 19 | 68-71 | 67 | ||
10. | Oxford United | 46 | 14 | 19 | 13 | 69-66 | 61 |
27.11 | Queens Park Rangers | | Leeds United | 0:3 | |||||
London | |||||||||
27.11 | Sheffield United | | Tottenham Hotspur | 0:2 | |||||
Sheffield | |||||||||
27.11 | Southampton | | Crystal Palace | 2:0 | |||||
Southampton | |||||||||
28.11 | Arsenal | | Manchester United | 2:6 | |||||
London | |||||||||
28.11 | Aston Villa | | Middlesbrough | 3:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
28.11 | Coventry City | | Nottingham Forest | 5:4 | |||||
Coventry | |||||||||
28.11 | Oxford United | | Chelsea | 1:2 | |||||
Oxford | |||||||||
28.11 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 1:1 | |||||
Sheffield |
06.11 | Portsmouth | | Chelsea | 2:3* | |||||
Portsmouth | |||||||||
06.11 | Swindon Town | | Sheffield Wednesday | 0:1* | |||||
Swindon | |||||||||
07.11 | Leyton Orient | | Crystal Palace | 0:1* | |||||
London |
Day 14 | |||||||||
24.11 | Beroe | | Chernomorets | 3:2 | |||||
24.11 | Botev | | Slavia | 1:1 | |||||
24.11 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | CSKA | 2:0 | |||||
24.11 | Lokomotiv Sofia | | Etar | 1:1 | |||||
24.11 | Minyor | | Dunav | 1:1 | |||||
24.11 | Pirin | | Sliven | 2:0 | |||||
24.11 | Yantra | | Haskovo | 1:0 | |||||
25.11 | Levski | | Lokomotiv Plovdiv | 4:0 | |||||
Day 13 | |||||||||
18.11 | Dunav | | Levski | 1:0 | |||||
18.11 | Lokomotiv Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 1:1 | |||||
18.11 | Pirin | | Beroe | 1:0 | |||||
18.11 | Slavia | | Yantra | 1:0 | |||||
18.11 | Sliven | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 0:0 | |||||
18.11 | Haskovo | | Minyor | 1:1 | |||||
18.11 | CSKA | | Botev | 7:1 | |||||
18.11 | Etar | | Chernomorets | 3:2 | |||||
Day 12 | |||||||||
03.11 | Beroe | | Etar | 0:0 | |||||
03.11 | Botev | | Sliven | 3:2 | |||||
03.11 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Pirin | 2:1 | |||||
03.11 | Lokomotiv Sofia | | Dunav | 1:0 | |||||
03.11 | Minyor | | Slavia | 1:1 | |||||
03.11 | Chernomorets | | Lokomotiv Plovdiv | 0:0 | |||||
03.11 | Yantra | | CSKA | 1:1 | |||||
04.11 | Levski | | Haskovo | 1:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
23.11 | Videoton | | Siófok | 3:1 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
24.11 | Rába ETO | | Szegedi SC | 2:1 (2:0) | |||||
Győr | |||||||||
24.11 | Vasas SC | | Ferencváros | 2:3 (2:2) | |||||
Budapest | |||||||||
25.11 | Vác | | Munkás | 1:4 (1:1) | |||||
Vác | |||||||||
25.11 | Veszprém | | Tatabánya | 1:1 (0:1) | |||||
Veszprém | |||||||||
25.11 | MTK | | Honvéd | 2:4 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
25.11 | Békéscsabai Előre | | Újpesti Dózsa | 3:1 (1:0) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
25.11 | Volán SC | | Debrecen | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 14 | |||||||||
17.11 | Honvéd | | Vasas SC | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
17.11 | Ferencváros | | Békéscsabai Előre | 4:0 (3:0) | |||||
Budapest | |||||||||
17.11 | Munkás | | MTK | 2:2 (1:1) | |||||
Pécs | |||||||||
17.11 | Siófok | | Vác | 1:0 (0:0) | |||||
Siófok | |||||||||
17.11 | Újpesti Dózsa | | Veszprém | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.11 | Tatabánya | | Volán SC | 2:1 (1:0) | |||||
Tatabánya | |||||||||
18.11 | Szegedi SC | | Videoton | 1:0 (0:0) | |||||
Szeged | |||||||||
18.11 | Debrecen | | Rába ETO | 2:0 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
Day 13 | |||||||||
10.11 | Honvéd | | Munkás | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
10.11 | Vác | | Szegedi SC | 1:0 (1:0) | |||||
Vác | |||||||||
10.11 | Veszprém | | Ferencváros | 2:1 (1:0) | |||||
Veszprém | |||||||||
10.11 | MTK | | Siófok | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
10.11 | Rába ETO | | Tatabánya | 1:1 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
10.11 | Vasas SC | | Békéscsabai Előre | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
10.11 | Volán SC | | Újpesti Dózsa | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
29.11 | Videoton | | Debrecen | 3:2 (1:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
Day 12 | |||||||||
02.11 | Munkás | | Vasas SC | 1:0 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
03.11 | Ferencváros | | Volán SC | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
03.11 | Tatabánya | | Videoton | 0:0 | |||||
Tatabánya | |||||||||
03.11 | Siófok | | Honvéd | 1:0 (1:0) | |||||
Siófok | |||||||||
03.11 | Újpesti Dózsa | | Rába ETO | 2:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
03.11 | Szegedi SC | | MTK | 0:0 | |||||
Szeged | |||||||||
03.11 | Debrecen | | Vác | 1:2 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
03.11 | Békéscsabai Előre | | Veszprém | 2:0 (2:0) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
Day 11 | |||||||||
07.11 | Vác | | Tatabánya | 1:0 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
07.11 | Videoton | | Újpesti Dózsa | 3:0 (2:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
14.11 | Rába ETO | | Ferencváros | 0:1 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
21.11 | Honvéd | | Szegedi SC | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest |
30.11 20:00 | Preußen (Münster) | | Stuttgart (Stuttgart) | 0:1 (0:0) | |||||
Münster | |||||||||
30.11 20:00 | Uerdingen 05 (Krefeld) | | Rot-Weiß (Essen) | 4:2 aet (0:1, 2:2) | |||||
Krefeld | |||||||||
30.11 20:00 | Werder (Bremen) | | Schalke 04 (Gelsenkirchen) | 3:1 (1:0) | |||||
Bremen |
Day 19 | |||||||||
23.11 19:00 | Eintracht | | Schweinfurt 05 | 3:0 | |||||
Braunschweig | |||||||||
23.11 19:00 | Saarbrücken | | Waldhof | 0:0 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
23.11 19:00 | Fortuna | | Homburg | 1:1 | |||||
Köln | |||||||||
24.11 15:00 | Blau-Weiß | | Duisburg | 2:2 | |||||
Berlin | |||||||||
24.11 15:00 | Mainz 05 | | Preußen | 0:0 | |||||
Mainz | |||||||||
24.11 15:00 | Rot-Weiß | | Stuttgarter Kickers | 0:2 | |||||
Essen | |||||||||
24.11 15:00 | Freiburg | | Oldenburg | 1:1 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
25.11 15:00 | Hannover 96 | | Meppen | 2:0 | |||||
Hannover | |||||||||
25.11 15:00 | Darmstadt 98 | | Schalke 04 | 2:2 | |||||
Darmstadt | |||||||||
25.11 15:00 | Osnabrück | | Havelse | 3:2 | |||||
Osnabrück | |||||||||
Day 18 | |||||||||
16.11 19:00 | Duisburg | | Saarbrücken | 1:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
16.11 19:00 | Havelse | | Eintracht | 1:0 | |||||
Garbsen | |||||||||
16.11 19:00 | Homburg | | Mainz 05 | 0:0 | |||||
Homburg | |||||||||
17.11 15:00 | Waldhof | | Darmstadt 98 | 4:1 | |||||
Mannheim | |||||||||
17.11 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Fortuna | 1:1 | |||||
Stuttgart | |||||||||
17.11 15:00 | Schalke 04 | | Rot-Weiß | 3:1 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
17.11 15:00 | Schweinfurt 05 | | Blau-Weiß | 1:1 | |||||
Schweinfurt | |||||||||
18.11 15:00 | Oldenburg | | Hannover 96 | 1:1 | |||||
Oldenburg | |||||||||
21.11 19:30 | Meppen | | Osnabrück | 1:1 | |||||
Meppen | |||||||||
Day 17 | |||||||||
09.11 19:00 | Eintracht | | Osnabrück | 1:0 | |||||
Braunschweig | |||||||||
09.11 19:00 | Hannover 96 | | Preußen | 3:1 | |||||
Hannover | |||||||||
09.11 19:00 | Rot-Weiß | | Waldhof | 1:1 | |||||
Essen | |||||||||
10.11 15:00 | Blau-Weiß | | Havelse | 3:1 | |||||
Berlin | |||||||||
10.11 15:00 | Darmstadt 98 | | Duisburg | 2:2 | |||||
Darmstadt | |||||||||
10.11 15:00 | Mainz 05 | | Stuttgarter Kickers | 3:3 | |||||
Mainz | |||||||||
10.11 15:00 | Freiburg | | Homburg | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
11.11 15:00 | Oldenburg | | Meppen | 2:2 | |||||
Oldenburg | |||||||||
11.11 15:00 | Saarbrücken | | Schweinfurt 05 | 5:2 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
11.11 15:00 | Fortuna | | Schalke 04 | 1:1 | |||||
Köln |
Day 15 | |||||||||
24.11 15:30 | Stuttgart | | Köln | 3:2 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
24.11 15:30 | Uerdingen 05 | | Borussia Dortmund | 1:3 (0:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
24.11 15:30 | Karlsruher | | Borussia Mönchengladbach | 3:2 (2:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
24.11 15:30 | Bayer 04 | | Eintracht | 2:2 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
24.11 15:30 | Nürnberg | | Hertha | 1:4 (1:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
24.11 15:30 | Bayern | | Wattenscheid | 7:0 (3:0) | |||||
München | |||||||||
24.11 15:30 | Kaiserslautern | | Werder | 1:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
25.11 19:00 | Sankt Pauli | | Hamburger SV | 0:2 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 14 | |||||||||
16.11 20:00 | Borussia Dortmund | | Nürnberg | 0:2 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
16.11 20:00 | Köln | | Sankt Pauli | 2:0 (2:0) | |||||
Köln | |||||||||
16.11 20:00 | Fortuna | | Wattenscheid | 2:1 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
17.11 15:30 | Bochum | | Kaiserslautern | 0:2 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
17.11 15:30 | Hamburger SV | | Bayer 04 | 3:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
17.11 15:30 | Eintracht | | Uerdingen 05 | 4:0 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
17.11 15:30 | Hertha | | Bayern | 0:0 | |||||
West Berlin | |||||||||
17.11 15:30 | Werder | | Karlsruher | 2:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
17.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Stuttgart | 2:0 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 13 | |||||||||
09.11 20:00 | Wattenscheid | | Hertha | 3:1 (0:0) | |||||
Wattenscheid | |||||||||
10.11 15:00 | Bayer 04 | | Köln | 2:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
10.11 15:30 | Bayern | | Borussia Dortmund | 2:3 (0:0) | |||||
München | |||||||||
10.11 15:30 | Sankt Pauli | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
10.11 15:30 | Nürnberg | | Eintracht | 0:2 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
10.11 15:30 | Kaiserslautern | | Fortuna | 0:0 | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
10.11 15:30 | Uerdingen 05 | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Krefeld | |||||||||
10.11 15:30 | Karlsruher | | Bochum | 3:2 (1:2) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
10.11 15:30 | Stuttgart | | Werder | 0:1 (0:1) | |||||
Stuttgart |
Day 13 | |||||||||
30.11 18:00 | Carl Zeiss | | Energie | 2:0 (0:0) | |||||
Jena | |||||||||
Day 12 | |||||||||
23.11 18:00 | Dynamo | | Lokomotive | 2:0 (0:0) | |||||
Dresden | |||||||||
24.11 13:30 | Energie | | Stahl Eisenhüttenstadt | 0:0 | |||||
Cottbus | |||||||||
24.11 13:30 | Chemnitzer | | Berlin | 1:0 (0:0) | |||||
Chemnitz | |||||||||
24.11 15:00 | Rot-Weiß | | Carl Zeiss | 1:1 (0:1) | |||||
Erfurt | |||||||||
24.11 15:00 | Viktoria 91 | | Stahl Brandenburg | 0:0 | |||||
Frankfurt (Oder) | |||||||||
25.11 15:00 | Hansa | | Magdeburg | 2:0 (0:0) | |||||
Rostock | |||||||||
28.11 13:00 | Sachsen | | Chemie | 1:3 (0:2) | |||||
Leipzig | |||||||||
Day 11 | |||||||||
09.11 18:00 | Carl Zeiss | | Viktoria 91 | 4:1 (1:1) | |||||
Jena | |||||||||
09.11 19:30 | Hansa | | Sachsen | 2:1 (0:0) | |||||
Rostock | |||||||||
10.11 13:30 | Berlin | | Chemie | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
10.11 13:30 | Stahl Brandenburg | | Chemnitzer | 1:1 (1:0) | |||||
Brandenburg an der Havel | |||||||||
10.11 13:30 | Stahl Eisenhüttenstadt | | Rot-Weiß | 0:0 | |||||
Eisenhüttenstadt | |||||||||
10.11 13:30 | Lokomotive | | Energie | 3:1 (0:1) | |||||
Leipzig | |||||||||
10.11 13:30 | Magdeburg | | Dynamo | 3:1 (1:1) | |||||
Magdeburg | |||||||||
Day 10 | |||||||||
02.11 18:00 | Rot-Weiß | | Lokomotive | 1:1 (1:0) | |||||
Erfurt | |||||||||
02.11 18:00 | Viktoria 91 | | Stahl Eisenhüttenstadt | 0:0 | |||||
Frankfurt (Oder) | |||||||||
03.11 14:00 | Chemie | | Stahl Brandenburg | 0:2 (0:1) | |||||
Halle | |||||||||
03.11 14:00 | Dynamo | | Hansa | 0:0 | |||||
Dresden | |||||||||
03.11 14:00 | Energie | | Magdeburg | 0:0 | |||||
Cottbus | |||||||||
03.11 14:00 | Chemnitzer | | Carl Zeiss | 1:1 (1:0) | |||||
Chemnitz | |||||||||
03.11 14:00 | Sachsen | | Berlin | 1:4 (0:1) | |||||
Leipzig |
Day 13 | |||||||||
28.11 | Fortuna Sittard | | MVV | 1:1 (0:1) | |||||
Day 12 | |||||||||
24.11 | Heerenveen | | SVV | 0:1 (0:0) | |||||
24.11 | PSV | | Vitesse | 1:1 (0:1) | |||||
24.11 | NEC | | Fortuna Sittard | 0:2 (0:1) | |||||
24.11 | MVV | | Willem II | 3:1 (1:1) | |||||
25.11 | Waalwijk | | Sparta | 4:2 (1:1) | |||||
25.11 | Utrecht | | Twente | 1:0 (0:0) | |||||
25.11 | Volendam | | Groningen | 2:2 (1:1) | |||||
25.11 | Feyenoord | | Den Haag | 0:2 (0:0) | |||||
Day 11 | |||||||||
10.11 | Willem II | | NEC | 2:2 (0:1) | |||||
10.11 | Fortuna Sittard | | Utrecht | 0:2 (0:1) | |||||
10.11 | Twente | | Volendam | 0:0 | |||||
11.11 | Sparta | | Heerenveen | 2:1 (1:0) | |||||
11.11 | SVV | | PSV | 0:1 (0:0) | |||||
11.11 | Vitesse | | MVV | 1:1 (1:0) | |||||
11.11 | Den Haag | | Roda | 3:1 (2:1) | |||||
11.11 | Ajax | | Waalwijk | 0:0 | |||||
11.11 | Groningen | | Feyenoord | 1:1 (0:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
03.11 | MVV | | SVV | 2:0 (1:0) | |||||
04.11 | NEC | | Vitesse | 0:2 (0:0) | |||||
04.11 | PSV | | Sparta | 6:1 (1:0) | |||||
04.11 | Heerenveen | | Ajax | 1:4 (1:2) | |||||
04.11 | Waalwijk | | Den Haag | 1:2 (0:1) | |||||
04.11 | Feyenoord | | Roda | 2:1 (2:0) | |||||
04.11 | Utrecht | | Willem II | 1:0 (0:0) | |||||
04.11 | Groningen | | Twente | 4:0 (0:0) | |||||
04.11 | Volendam | | Fortuna Sittard | 2:1 (2:0) | |||||
Day 9 | |||||||||
18.11 | Sparta | | MVV | 0:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
25.11 | Atalanta | | Pisa | 1:0 (1:0) | |||||
25.11 | Bari | | Juventus | 2:0 (2:0) | |||||
Bari | |||||||||
25.11 | Cesena | | Lazio | 1:1 (1:0) | |||||
25.11 | Inter | | Napoli | 2:1 (0:0) | |||||
25.11 | Parma | | Cagliari | 2:0 (0:0) | |||||
25.11 | Roma | | Bologna | 4:1 (1:1) | |||||
25.11 | Sampdoria | | Genoa | 1:2 (0:1) | |||||
25.11 | Torino | | Milan | 1:1 (1:0) | |||||
25.11 | Fiorentina | | Lecce | 0:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
18.11 | Bologna | | Bari | 3:0 (0:0) | |||||
18.11 | Cagliari | | Fiorentina | 1:1 (0:1) | |||||
18.11 | Juventus | | Roma | 5:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
18.11 | Lazio | | Atalanta | 2:2 (1:2) | |||||
18.11 | Lecce | | Cesena | 2:0 (1:0) | |||||
Lecce | |||||||||
18.11 | Milan | | Inter | 0:1 (0:0) | |||||
18.11 | Napoli | | Sampdoria | 1:4 (1:2) | |||||
18.11 | Pisa | | Parma | 0:2 (0:1) | |||||
18.11 | Genoa | | Torino | 0:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
11.11 | Atalanta | | Milan | 0:2 (0:1) | |||||
11.11 | Bologna | | Juventus | 0:1 (0:0) | |||||
Bologna | |||||||||
11.11 | Cagliari | | Lazio | 0:1 (0:0) | |||||
11.11 | Fiorentina | | Genoa | 2:2 (1:1) | |||||
11.11 | Inter | | Parma | 2:1 (2:0) | |||||
11.11 | Roma | | Cesena | 4:1 (0:0) | |||||
11.11 | Sampdoria | | Pisa | 4:2 (1:0) | |||||
11.11 | Torino | | Lecce | 2:0 (2:0) | |||||
11.11 | Bari | | Napoli | 0:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
17.11 | Ruch | | Hutnik | 1:1 | |||||
17.11 | Śląsk | | Pegrotour | 2:1 | |||||
17.11 | Górnik | | Lech | 0:1 | |||||
17.11 | Zagłębie Lubin | | ŁKS | 2:1 | |||||
17.11 | Olimpia | | Zagłębie Sosnowiec | 4:3 | |||||
18.11 | Legia | | GKS | 0:2 | |||||
18.11 | Wisła | | Stal | 3:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
03.11 | Lech | | Legia | 1:1 | |||||
03.11 | Zagłębie Sosnowiec | | Motor | 1:2 | |||||
03.11 | Hutnik | | Olimpia | 2:1 | |||||
03.11 | Stal | | Ruch | 0:2 | |||||
03.11 | ŁKS | | Śląsk | 3:1 | |||||
03.11 | GKS | | Wisła | 0:2 | |||||
04.11 | Pegrotour | | Górnik | 0:5 | |||||
04.11 | Zawisza | | Zagłębie Lubin | 2:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
24.11 | Lech | | Pegrotour | 6:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
24.11 16:00 | União da Madeira | | Salgueiros | 2:2 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
24.11 16:30 | Tirsense | | Benfica | 1:3 (0:1) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
24.11 21:30 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 2:3 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
25.11 15:00 | Porto | | Sporting | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
25.11 15:30 | Braga | | Beira Mar | 2:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
25.11 15:30 | Estrela | | Boavista | 1:0 (0:0) | |||||
Amadora | |||||||||
25.11 15:30 | Belenenses | | Farense | 1:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.11 15:30 | Famalicão | | Gil Vicente | 1:0 (0:0) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
25.11 15:30 | Chaves | | Marítimo | 3:1 (2:0) | |||||
Chaves | |||||||||
25.11 15:30 | Nacional | | Penafiel | 1:1 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
Day 13 | |||||||||
18.11 | Boavista | | Belenenses | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
18.11 | Benfica | | Chaves | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.11 | Salgueiros | | Estrela | 2:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
18.11 | Beira Mar | | Famalicão | 1:0 (1:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
18.11 | Farense | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Faro | |||||||||
18.11 | Vitória Guimarães | | Nacional | 3:1 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
18.11 | Marítimo | | Braga | 0:1 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
18.11 | Sporting | | Tirsense | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.11 | Penafiel | | União da Madeira | 3:0 (2:0) | |||||
Penafiel | |||||||||
18.11 | Gil Vicente | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
Day 12 | |||||||||
14.11 15:00 | Braga | | Benfica | 1:3 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
14.11 15:00 | Boavista | | Farense | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
14.11 15:00 | Famalicão | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
14.11 15:00 | Estrela | | Penafiel | 1:0 (1:0) | |||||
Amadora | |||||||||
14.11 15:00 | Belenenses | | Salgueiros | 2:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
14.11 18:45 | Nacional | | Gil Vicente | 2:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
14.11 19:00 | Chaves | | Sporting | 2:2 (0:2) | |||||
Chaves | |||||||||
14.11 21:00 | Vitória Setubal | | Beira Mar | 1:1 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
14.11 21:30 | Tirsense | | Porto | 1:2 (1:1) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
14.11 21:30 | União da Madeira | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
Day 11 | |||||||||
10.11 15:00 | Salgueiros | | Boavista | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
10.11 15:00 | Vitória Guimarães | | Estrela | 0:0 | |||||
Guimarães | |||||||||
10.11 15:00 | Beira Mar | | Nacional | 1:0 (1:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
10.11 15:00 | Farense | | Tirsense | 2:0 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
10.11 21:00 | Penafiel | | Belenenses | 1:0 (0:0) | |||||
Penafiel | |||||||||
10.11 21:30 | Benfica | | Famalicão | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.11 15:00 | Porto | | Chaves | 3:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
11.11 15:00 | Sporting | | Braga | 3:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.11 15:00 | Gil Vicente | | União da Madeira | 1:1 (1:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
11.11 15:00 | Marítimo | | Vitória Setubal | 2:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
Day 10 | |||||||||
03.11 | União da Madeira | | Beira Mar | 2:2 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
03.11 | Vitória Setubal | | Benfica | 2:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
03.11 | Estrela | | Gil Vicente | 5:2 (2:1) | |||||
Amadora | |||||||||
03.11 | Famalicão | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
03.11 | Belenenses | | Vitória Guimarães | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
04.11 | Salgueiros | | Farense | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
04.11 | Braga | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
04.11 | Nacional | | Marítimo | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
04.11 | Boavista | | Penafiel | 5:0 (3:0) | |||||
Porto | |||||||||
04.11 | Chaves | | Tirsense | 1:1 (1:0) | |||||
Chaves |
Day 17 | |||||||||
23.11 | Brest | | Monaco | 1:2 | |||||
24.11 | Nice | | Caen | 0:0 | |||||
24.11 | Paris Saint-Germain | | Saint-Étienne | 4:2 | |||||
24.11 | Montpellier | | Bordeaux | 2:1 | |||||
24.11 | Nancy-Lorraine | | Cannes | 2:0 | |||||
24.11 | Toulon | | Marseille | 0:1 | |||||
24.11 | Rennes | | Toulouse | 2:0 | |||||
24.11 | Sochaux-Montbéliard | | Metz | 1:1 | |||||
24.11 | Auxerre | | Nantes | 0:2 | |||||
24.11 | Lyon | | Lille | 2:1 | |||||
Day 16 | |||||||||
10.11 | Nantes | | Montpellier | 1:1 | |||||
10.11 | Toulouse | | Paris Saint-Germain | 2:1 | |||||
10.11 | Saint-Étienne | | Nancy-Lorraine | 4:1 | |||||
10.11 | Caen | | Lyon | 1:0 | |||||
10.11 | Cannes | | Brest | 0:0 | |||||
10.11 | Bordeaux | | Toulon | 0:1 | |||||
10.11 | Metz | | Auxerre | 1:0 | |||||
10.11 | Monaco | | Sochaux-Montbéliard | 1:0 | |||||
10.11 | Lille | | Nice | 0:0 | |||||
11.11 | Marseille | | Rennes | 4:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
02.11 | Montpellier | | Caen | 0:0 | |||||
02.11 | Rennes | | Bordeaux | 2:1 | |||||
03.11 | Nice | | Metz | 1:2 | |||||
03.11 | Paris Saint-Germain | | Cannes | 0:0 | |||||
03.11 | Nancy-Lorraine | | Marseille | 2:0 | |||||
03.11 | Toulon | | Lyon | 1:0 | |||||
03.11 | Sochaux-Montbéliard | | Nantes | 1:1 | |||||
03.11 | Saint-Étienne | | Monaco | 1:0 | |||||
03.11 | Brest | | Toulouse | 0:0 | |||||
03.11 | Auxerre | | Lille | 3:2 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
03.11 03:00 | Göteborg | | Norrköping | 0:0 | 3:0 | 3:0 | |||
Göteborg |
Day 14 | |||||||||
24.11 | Dundee United | | Aberdeen | 2:3 | |||||
24.11 | Hearts | | Hibernian | 1:1 | |||||
24.11 | Dunfermline Athletic | | St. Johnstone | 1:2 | |||||
24.11 | Motherwell | | St. Mirren | 1:1 | |||||
25.11 | Celtic | | Rangers | 1:2 | |||||
Day 13 | |||||||||
17.11 | Hibernian | | Dunfermline Athletic | 1:1 | |||||
17.11 | Motherwell | | Rangers | 2:4 | |||||
17.11 | Dundee United | | Hearts | 1:1 | |||||
17.11 | Aberdeen | | St. Johnstone | 0:0 | |||||
17.11 | Celtic | | St. Mirren | 4:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
10.11 | St. Mirren | | Aberdeen | 0:4 | |||||
10.11 | Hearts | | Celtic | 1:0 | |||||
10.11 | Rangers | | Dundee United | 1:2 | |||||
10.11 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:1 | |||||
10.11 | Dunfermline Athletic | | Motherwell | 3:3 | |||||
Day 11 | |||||||||
03.11 | Aberdeen | | Celtic | 3:0 | |||||
03.11 | Motherwell | | Dundee United | 0:2 | |||||
03.11 | Hearts | | Dunfermline Athletic | 1:1 | |||||
03.11 | Rangers | | Hibernian | 4:0 | |||||
03.11 | St. Johnstone | | St. Mirren | 0:1 | |||||
Day 10 | |||||||||
06.11 | Celtic | | Motherwell | 2:1 | |||||
20.11 | Dunfermline Athletic | | Rangers | 0:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
24.11 | Palmeiras | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
24.11 | Bragantino | | Bahia | 1:1 (1:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
24.11 | Santos | | São Paulo | 0:1 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
24.11 | Corinthians | | Atlético-MG | 2:1 (0:1) | |||||
São Paulo |
Day 9 | |||||||||
18.11 | Bahia | | Atlético-MG | 2:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
18.11 | Vasco da Gama | | Santos | 2:2 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18.11 | Portuguesa | | Goiás | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18.11 | Corinthians | | Internacional | 0:3 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
18.11 | Botafogo | | Bragantino | 1:2 (1:0) | |||||
Niterói | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.11 | Atlético-MG | | Corinthians | 1:3 (0:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
14.11 | Goiás | | Bahia | 0:0 | |||||
Goiânia | |||||||||
14.11 | Bragantino | | Vasco da Gama | 1:0 (1:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
14.11 | Internacional | | Portuguesa | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
15.11 | Santos | | Botafogo | 2:1 (2:0) | |||||
Santos | |||||||||
Day 7 | |||||||||
10.11 | Santos | | Bragantino | 3:0 (2:0) | |||||
Santos | |||||||||
11.11 | Botafogo | | Atlético-MG | 1:1 (0:0) | |||||
Niterói | |||||||||
11.11 | Goiás | | Corinthians | 3:1 (2:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
11.11 | Vasco da Gama | | Portuguesa | 2:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
11.11 | Bahia | | Internacional | 2:1 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
Day 6 | |||||||||
03.11 | Vasco da Gama | | Bahia | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
03.11 | Internacional | | Botafogo | 1:2 (1:2) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
04.11 | Corinthians | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.11 | Portuguesa | | Atlético-MG | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
04.11 | Bragantino | | Goiás | 0:0 | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.11 | Botafogo | | Vasco da Gama | 2:2 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 9 | |||||||||
18.11 | Cruzeiro | | Vitória | 2:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18.11 | Grêmio | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18.11 | São José | | Flamengo | 0:3 (0:0) | |||||
São José dos Campos | |||||||||
18.11 | Náutico | | São Paulo | 1:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
18.11 | Inter de Limeira | | Fluminense | 0:1 (0:1) | |||||
Limeira | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.11 | Palmeiras | | Cruzeiro | 3:2 (2:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
14.11 | Fluminense | | São José | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
14.11 | Vitória | | Náutico | 2:2 (1:2) | |||||
Salvador | |||||||||
15.11 | Flamengo | | Inter de Limeira | 3:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
15.11 | São Paulo | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 7 | |||||||||
10.11 | São Paulo | | Fluminense | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
11.11 | Grêmio | | Vitória | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
11.11 | São José | | Inter de Limeira | 1:0 (1:0) | |||||
São José dos Campos | |||||||||
11.11 | Palmeiras | | Náutico | 1:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
11.11 | Cruzeiro | | Flamengo | 1:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 6 | |||||||||
03.11 | Palmeiras | | Inter de Limeira | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
03.11 | Vitória | | Fluminense | 1:2 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
04.11 | Náutico | | São José | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
04.11 | Cruzeiro | | São Paulo | 1:2 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
04.11 | Flamengo | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
Juiz de Fora |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.11 21:30 | Goiás (Goiânia) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Goiânia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.11 15:30 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Goiás (Goiânia) | 1:0 (0:0) | |||||
Juiz de For a |
Now in database:
|
09.06.2024 current 1/16 finals of the Belarusian Cup 2024/25 added |
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
14:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:45 | |
19:14 | |
20:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:05 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:15 | |
20:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
Local time | |
1:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:0 | |
1:6 | |
0:3 | |
1:3 | |
1:3 | |
2:3 | |
1:3 | |
1:0 | |
4:0 | |
1:3 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
4:2 | |
0:0 | |
2:5 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |