Football matches in February 2018 |
03.02 16:30 | South Korea | | Latvia | 1:0 (1:0) | |||||
Turkey, Antalya | |||||||||
26.02 20:30 | Saudi Arabia | | Moldova | 3:0 (1:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
28.02 19:00 | Iraq | | Saudi Arabia | 4:1 (1:0) | |||||
Basra |
Day 1 | |||||||||
13.02 20:45 | Basel | | Manchester City | 0:4 (0:3) | |||||
Basel | |||||||||
13.02 20:45 | Juventus | | Tottenham Hotspur | 2:2 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
14.02 19:45 | Porto | | Liverpool | 0:5 (0:2) | |||||
Porto | |||||||||
14.02 20:45 | Real Madrid | | Paris Saint-Germain | 3:1 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
20.02 19:45 | Chelsea | | Barcelona | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
20.02 20:45 | Bayern | | Beşiktaş | 5:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
21.02 20:45 | Sevilla | | Manchester United | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
21.02 21:45 | Shahtar Donetsk | | Roma | 2:1 (0:1) | |||||
Kharkiv |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.02 20:00 | CSKA Moscow | | Crvena Zvezda | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Moscow | |||||||||
22.02 18:00 | Sporting | | Astana | 3:3 (1:1) | 3:1 (0:1) | 6:4 | |||
Lisboa | |||||||||
22.02 19:00 | Lazio | | Steaua | 5:1 (3:0) | 0:1 (0:1) | 5:2 | |||
Roma | |||||||||
22.02 19:00 | Viktoria Plzeň | | Partizan | 2:0 (0:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Plzeň | |||||||||
22.02 19:00 | Villarreal | | Lyon | 0:1 (0:0) | 1:3 (0:0) | 1:4 | |||
Villarreal | |||||||||
22.02 19:00 | RB Leipzig | | Napoli | 0:2 (0:1) | 3:1 (0:0) | 3:3 | |||
Leipzig | |||||||||
22.02 19:00 | Atlético Madrid | | København | 1:0 (1:0) | 4:1 (2:1) | 5:1 | |||
Madrid | |||||||||
22.02 19:00 | Lokomotiv | | Nice | 1:0 (1:0) | 3:2 (1:2) | 4:2 | |||
Moscow | |||||||||
22.02 20:00 | Dynamo Kiev | | AÉK | 0:0 | 1:1 (1:0) | 1:1 | |||
Kiev | |||||||||
22.02 20:05 | Braga | | Marseille | 1:0 (1:0) | 0:3 (0:1) | 1:3 | |||
Braga | |||||||||
22.02 20:05 | Arsenal | | Östersunds | 1:2 (0:2) | 3:0 (2:0) | 4:2 | |||
London | |||||||||
22.02 21:00 | Zenit | | Celtic | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Saint Petersburg | |||||||||
22.02 21:05 | Milan | | Ludogorets | 1:0 (1:0) | 3:0 (1:0) | 4:0 | |||
Milano | |||||||||
22.02 21:05 | Red Bull | | Real Sociedad | 2:1 (1:1) | 2:2 (1:0) | 4:3 | |||
Salzburg | |||||||||
22.02 21:05 | Athletic | | Spartak Moscow | 1:2 (0:1) | 3:1 (3:0) | 4:3 | |||
Bilbao | |||||||||
22.02 21:05 | Atalanta | | Borussia Dortmund | 1:1 (1:0) | 2:3 (0:1) | 3:4 | |||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 18:00 | Crvena Zvezda | | CSKA Moscow | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
15.02 19:00 | Marseille | | Braga | 3:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
15.02 19:00 | Östersunds | | Arsenal | 0:3 (0:2) | |||||
Östersund | |||||||||
15.02 19:00 | Real Sociedad | | Red Bull | 2:2 (0:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
15.02 19:00 | Nice | | Lokomotiv | 2:3 (2:1) | |||||
Nice | |||||||||
15.02 19:00 | Borussia Dortmund | | Atalanta | 3:2 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15.02 20:00 | Ludogorets | | Milan | 0:3 (0:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
15.02 20:05 | Celtic | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15.02 21:00 | Spartak Moscow | | Athletic | 1:3 (0:3) | |||||
Moscow | |||||||||
15.02 21:05 | Partizan | | Viktoria Plzeň | 1:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15.02 21:05 | Lyon | | Villarreal | 3:1 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
15.02 21:05 | Napoli | | RB Leipzig | 1:3 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
15.02 21:05 | København | | Atlético Madrid | 1:4 (1:2) | |||||
København | |||||||||
15.02 22:00 | Astana | | Sporting | 1:3 (1:0) | |||||
Astana | |||||||||
15.02 22:05 | Steaua | | Lazio | 1:0 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
15.02 22:05 | AÉK | | Dynamo Kiev | 1:1 (0:1) | |||||
Athens |
Day 1 | |||||||||
27.02 18:15 | Monagas | | Cerro Porteño | 0:2 (0:1) | |||||
Maturín | |||||||||
27.02 19:15 | Defensor Sporting | | Grêmio | 1:1 (0:0) | |||||
Montevideo |
Day 1 | |||||||||
27.02 21:30 | Colo-Colo | | Atlético Nacional | 0:1 (0:0) | |||||
Santiago | |||||||||
28.02 19:45 | Delfín | | Bolívar | 1:1 (1:1) | |||||
Manta |
Day 1 | |||||||||
28.02 21:45 | Flamengo | | River Plate | 2:2 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 1 | |||||||||
27.02 21:30 | Racing Club | | Cruzeiro | 4:2 (2:1) | |||||
Avellaneda |
Day 1 | |||||||||
28.02 19:15 | Nacional | | Estudiantes | 0:0 | |||||
Montevideo |
Day 1 | |||||||||
28.02 19:45 | Millonarios | | Corinthians | 0:0 | |||||
Bogotá |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Corinthians | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-5 | 10 | |||
2. | Independiente | 6 | 3 | 1 | 2 | 6-4 | 10 | |||
3. | Millonarios | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-4 | 8 | |||
4. | Deportivo Lara | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-16 | 6 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.02 19:30 | Santa Fe | | Santiago Wanderers | 3:0 (1:0) | 2:1 (2:0) | 5:1 | |||
Bogotá | |||||||||
21.02 20:45 | Jorge Wilstermann | | Vasco da Gama | 4:0 (3:0), pen. 2:3 | 0:4 (0:2) | 4:4 | |||
Sucre | |||||||||
21.02 21:45 | Nacional | | Banfield | 1:0 (0:0) | 2:2 (0:0) | 3:2 | |||
Montevideo | |||||||||
22.02 21:30 | Guaraní | | Junior | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 21:30 | Santiago Wanderers | | Santa Fe | 1:2 (0:2) | |||||
Valparaíso | |||||||||
14.02 19:00 | Banfield | | Nacional | 2:2 (0:0) | |||||
Banfield | |||||||||
14.02 21:45 | Vasco da Gama | | Jorge Wilstermann | 4:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
15.02 17:15 | Junior | | Guaraní | 1:0 (0:0) | |||||
Barranquilla |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.02 19:15 | Guaraní | | Carabobo | 6:0 (2:0) | 0:1 (0:1) | 6:1 | |||
Asunción | |||||||||
06.02 19:30 | Independiente del Valle | | Banfield | 2:2 (1:1) | 1:1 (0:0) | 3:3 | |||
Sangolquí | |||||||||
06.02 19:30 | Melgar | | Santiago Wanderers | 0:1 (0:1) | 1:1 (1:1) | 1:2 | |||
Arequipa | |||||||||
07.02 20:45 | Nacional | | Chapecoense | 1:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Montevideo | |||||||||
07.02 21:45 | Vasco da Gama | | Universidad | 2:0 (2:0) | 4:0 (2:0) | 6:0 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
08.02 19:00 | Santa Fe | | Deportivo Táchira | 0:0 | 3:2 (2:2) | 3:2 | |||
Bogotá | |||||||||
08.02 20:30 | Jorge Wilstermann | | Oriente Petrolero | 2:2 (2:0) | 2:1 (0:1) | 4:3 | |||
Sucre | |||||||||
08.02 21:15 | Junior | | Olimpia | 3:1 (1:1) | 0:1 (0:1) | 3:2 | |||
Barranquilla | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.02 18:15 | Deportivo Táchira | | Santa Fe | 2:3 (2:2) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
01.02 20:30 | Oriente Petrolero | | Jorge Wilstermann | 1:2 (1:0) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
01.02 21:30 | Olimpia | | Junior | 1:0 (1:0) | |||||
Asunción |
Day 1 | |||||||||
13.02 17:15 | Universidad Técnica | | Rampla Juniors | 2:0 (1:0) | |||||
Trujillo | |||||||||
13.02 19:15 | Luqueño | | Deportivo | 2:0 (2:0) | |||||
Luque | |||||||||
13.02 20:30 | Zamora | | Colón | 0:2 (0:1) | |||||
Barinas | |||||||||
15.02 19:15 | Nacional Asuncion | | Mineros | 0:0 | |||||
Asunción | |||||||||
15.02 21:30 | Defensa y Justicia | | América | 0:1 (0:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
15.02 21:30 | Unión Española | | Sport Huancayo | 0:0 | |||||
Santiago | |||||||||
20.02 17:15 | Sport Rosario | | Cerro | 0:0 | |||||
Huaraz | |||||||||
20.02 19:30 | Barcelona | | General Diaz | 0:0 | |||||
Guayaquil | |||||||||
21.02 19:15 | Lanús | | Sporting Cristal | 4:2 (3:1) | |||||
Lanús | |||||||||
22.02 17:15 | El Nacional | | San José | 3:2 (2:1) | |||||
Quito | |||||||||
22.02 21:30 | Everton | | Caracas | 1:2 (0:0) | |||||
Viña del Mar |
Day 2 | |||||||||
19.02 18:00 | Al Gharrafa | | Tractor Sazi | 3:0 (2:0) | |||||
Doha | |||||||||
19.02 20:10 | Al Ahli Jeddah | | Al Jazira | 2:1 (1:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 19:00 | Tractor Sazi | | Al Ahli Jeddah | 0:1 (0:0) | |||||
Tabriz | |||||||||
12.02 19:30 | Al Jazira | | Al Gharrafa | 3:2 (2:1) | |||||
Abu Dhabi |
Day 2 | |||||||||
19.02 16:00 | Zob Ahan | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | |||||
Isfahan | |||||||||
19.02 18:50 | Al Wahda Abu Dhabi | | Al-Duhail | 2:3 (1:0) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 16:00 | Lokomotiv | | Al Wahda Abu Dhabi | 5:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
12.02 16:15 | Al-Duhail | | Zob Ahan | 3:1 (0:1) | |||||
Doha |
Day 2 | |||||||||
20.02 19:30 | Kashiwa Reysol | | Tianjin Quanjian | 1:1 (0:0) | |||||
Kashiwa | |||||||||
20.02 20:00 | Kitchee | | Jeonbuk Hyundai Motors | 0:6 (0:5) | |||||
Hong Kong | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 19:30 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Kashiwa Reysol | 3:2 (0:2) | |||||
Jeonju | |||||||||
13.02 20:00 | Tianjin Quanjian | | Kitchee | 3:0 (3:0) | |||||
Tianjin |
Day 2 | |||||||||
20.02 19:00 | Ulsan Hyundai | | Kawasaki Frontale | 2:1 (1:0) | |||||
Ulsan | |||||||||
20.02 20:00 | Shanghai SIPG | | Melbourne Victory | 4:1 (2:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 19:00 | Kawasaki Frontale | | Shanghai SIPG | 0:1 (0:1) | |||||
Kawasaki | |||||||||
13.02 19:30 | Melbourne Victory | | Ulsan Hyundai | 3:3 (2:2) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Shanghai SIPG | 6 | 3 | 2 | 1 | 10-6 | 11 | |||
2. | Ulsan Hyundai | 6 | 2 | 3 | 1 | 15-11 | 9 | |||
3. | Melbourne Victory | 6 | 2 | 2 | 2 | 11-16 | 8 | |||
4. | Kawasaki Frontale | 6 | 0 | 3 | 3 | 6-9 | 3 |
Day 2 | |||||||||
21.02 18:00 | Buriram United | | Jeju United | 0:2 (0:2) | |||||
Buriram | |||||||||
21.02 19:00 | Cerezo Osaka | | Guangzhou Evergrande | 0:0 | |||||
Osaka | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.02 17:00 | Guangzhou Evergrande | | Buriram United | 1:1 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
14.02 19:45 | Jeju United | | Cerezo Osaka | 0:1 (0:0) | |||||
Seogwipo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Guangzhou Evergrande | 6 | 3 | 3 | 0 | 12-6 | 12 | |||
2. | Buriram United | 6 | 2 | 3 | 1 | 7-6 | 9 | |||
3. | Cerezo Osaka | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-8 | 8 | |||
4. | Jeju United | 6 | 1 | 0 | 5 | 6-11 | 3 |
Day 2 | |||||||||
21.02 19:00 | Suwon Samsung Bluewings | | Kashima Antlers | 1:2 (0:1) | |||||
Suwon | |||||||||
21.02 20:00 | Shanghai Shenhua | | Sydney | 2:2 (2:2) | |||||
Shanghai | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.02 19:00 | Kashima Antlers | | Shanghai Shenhua | 1:1 (0:1) | |||||
Kashima | |||||||||
14.02 19:30 | Sydney | | Suwon Samsung Bluewings | 0:2 (0:0) | |||||
Sydney |
Day 2 | |||||||||
26.02 17:00 | Al-Jazeera | | Malkiya | 1:0 (0:0) | |||||
Amman | |||||||||
26.02 19:00 | Al Suwaiq | | Al Quwa Al Jawiya | 0:1 (0:0) | |||||
As Sib | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 18:00 | Al Quwa Al Jawiya | | Al-Jazeera | 2:2 (1:1) | |||||
Qatar, Al-Wakrah | |||||||||
12.02 18:15 | Malkiya | | Al Suwaiq | 4:1 (2:1) | |||||
Isa Town |
Day 2 | |||||||||
26.02 18:00 | Al Zawra'a | | Al Jaish | 0:0 | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
26.02 18:30 | Manama | | Al Ahed | 0:1 (0:0) | |||||
Isa Town | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 15:00 | Al Ahed | | Al Zawra'a | 1:1 (0:1) | |||||
Beirut | |||||||||
12.02 18:30 | Manama | | Al Jaish | 0:0 | |||||
Bahrain, Riffa |
Day 2 | |||||||||
27.02 14:15 | Al Wahda Damascus | | Dhofar | 0:0 | |||||
Lebanon, Sidon | |||||||||
27.02 15:00 | Al Ansar | | Al Faisaly | 1:3 (0:2) | |||||
Beirut | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 18:00 | Al Faisaly | | Al Wahda Damascus | 2:2 (0:1) | |||||
Amman | |||||||||
13.02 19:30 | Dhofar | | Al Ansar | 0:2 (0:1) | |||||
Salalah |
Day 2 | |||||||||
27.02 18:30 | Boeung Ket Angkor | | Shan United | 1:2 (1:1) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
27.02 19:30 | Home United | | Ceres-Negros | 1:1 (1:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 16:00 | Shan United | | Home United | 0:1 (0:0) | |||||
Yangon | |||||||||
13.02 19:30 | Ceres-Negros | | Boeung Ket Angkor | 9:0 (5:0) | |||||
Bácolod |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Home United | 6 | 4 | 1 | 1 | 15-6 | 13 | |||
2. | Ceres-Negros | 6 | 4 | 1 | 1 | 17-3 | 13 | |||
3. | Boeung Ket Angkor | 6 | 2 | 0 | 4 | 8-24 | 6 | |||
4. | Shan United | 6 | 1 | 0 | 5 | 5-12 | 3 |
Day 2 | |||||||||
27.02 15:30 | Yangon United | | FLC Thanh Hóa | 2:1 (0:1) | |||||
Yangon | |||||||||
27.02 19:30 | Global | | Bali United | 1:1 (1:0) | |||||
Manila | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 16:30 | FLC Thanh Hóa | | Global | 1:0 (0:0) | |||||
Thanh Hoa | |||||||||
13.02 14:30 | Bali United | | Yangon United | 1:3 (1:3) | |||||
Gianyar |
Day 2 | |||||||||
28.02 15:30 | Sông Lam Nghệ An | | Johor Darul Ta'zim | 2:0 (1:0) | |||||
Vinh | |||||||||
28.02 18:30 | Persija | | Tampines Rovers | 4:1 (2:0) | |||||
Jakarta | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 19:30 | Tampines Rovers | | Sông Lam Nghệ An | 0:2 (0:0) | |||||
Singapore | |||||||||
14.02 20:45 | Johor Darul Ta'zim | | Persija | 3:0 (2:0) | |||||
Johor Bahru |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.02 18:00 | Lao Toyota | | Boeung Ket Angkor | 0:1 (0:0) | 3:3 (1:1) | 3:4 | |||
Vientiane | |||||||||
20.02 14:00 | Khujand | | Ahal | 0:2 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:3 | |||
Khujand | |||||||||
20.02 15:00 | Hwaebul | | Erchim | 3:0 (3:0) | 4:0 (2:0) | 7:0 | |||
Pyongyang | |||||||||
20.02 20:00 | Bengaluru | | TC Sports | 5:0 (3:0) | 3:2 (0:0) | 8:2 | |||
Bangalore | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 14:00 | Erchim | | Hwaebul | 0:4 (0:2) | |||||
Ulan Bator | |||||||||
13.02 15:00 | Ahal | | Khujand | 1:0 (1:0) | |||||
Balkanabat | |||||||||
13.02 21:00 | TC Sports | | Bengaluru | 2:3 (0:0) | |||||
Malé |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.02 15:00 | Olympic Real | | ES Sétif | 0:0 | 0:6 (0:1) | 0:6 | |||
Bangui | |||||||||
20.02 16:00 | Williamsville | | Stade Malien | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | |||
Abidjan | |||||||||
20.02 20:30 | Al-Hilal | | LISCR | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:1) | 3:1 | |||
Omdurman | |||||||||
21.02 14:00 | Sport Bissau e Benfica | | Difaâ | 0:0 | 0:10 (0:6) | 0:10 | |||
Bissau | |||||||||
21.02 14:30 | Mighty Wanderers | | AS Vita Club | 1:2 (0:1) | 0:4 (0:3) | 1:6 | |||
Blantyre | |||||||||
21.02 15:00 | Aduana Stars | | Al Tahaddi | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Dormaa Ahenkro | |||||||||
21.02 15:00 | Togo-Port | | Léopards | 2:1 (1:0), pen. 4:3 | 1:2 (0:0) | 3:3 | |||
Lomé | |||||||||
21.02 15:00 | ZESCO United | | JKU SC | 7:0 (3:0) | 0:0 | 7:0 | |||
Ndola | |||||||||
21.02 15:00 | Songo | | Ngaya Club | 2:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 3:1 | |||
Beira | |||||||||
21.02 15:00 | Platinum | | Primeiro de Agosto | 1:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 1:5 | |||
Zvishavane | |||||||||
21.02 15:00 | LLB Académic | | Rayon Sports | 0:1 (0:1) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Bujumbura | |||||||||
21.02 15:30 | Mounana | | RC Kadiogo | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Libreville | |||||||||
21.02 15:30 | Eding Sport | | Plateau United | 0:1 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:4 | |||
Yaoundé | |||||||||
21.02 16:00 | KCCA | | CNaPS Sport | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:2 | |||
Kampala Phillip Omondi Stadium | |||||||||
21.02 16:00 | Mbabane Swallows | | Bantu | 1:3 (1:1) | 4:2 (2:2) | 5:5 | |||
Lobamba | |||||||||
21.02 16:00 | MFM | | AS Real Bamako | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Lagos | |||||||||
21.02 16:00 | ASEC Mimosas | | Buffles du Borgou | 3:2 (1:0) | 1:1 (0:0) | 4:3 | |||
Abidjan | |||||||||
21.02 16:00 | Pamplemousses SC | | Bidvest Wits | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:2) | 1:2 | |||
Belle Vue | |||||||||
21.02 17:00 | Horoya AC | | ASFAN | 0:0 | 3:1 (3:1) | 3:1 | |||
Conakry | |||||||||
21.02 17:00 | Leones Vegetarianos | | Gor Mahia | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Malabo | |||||||||
21.02 17:00 | Espérance | | Concorde | 5:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 6:1 | |||
Radès | |||||||||
21.02 17:30 | Saint Louis Suns United | | Young Africans | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Victoria | |||||||||
21.02 19:00 | MC Alger | | Otôho | 9:0 (3:0) | 0:2 (0:0) | 9:2 | |||
Alger | |||||||||
21.02 19:00 | Misr El-Makasa | | Génération Foot | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Cairo | |||||||||
21.02 20:30 | Al-Merreikh | | Township Rollers | 2:1 (1:1) | 0:3 (0:2) | 2:4 | |||
Omdurman | |||||||||
24.02 16:30 | Armed Forces | | Zanaco FC | 1:3 (1:1) | 0:3 (0:2) | 1:6 | |||
Bakau | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 14:30 | CNaPS Sport | | KCCA | 2:1 (0:0) | |||||
Antananarivo CNaPS Stadium | |||||||||
10.02 15:00 | Zanaco FC | | Armed Forces | 3:0 (2:0) | |||||
Lusaka | |||||||||
10.02 15:00 | Gor Mahia | | Leones Vegetarianos | 2:0 (1:0) | |||||
Machakos | |||||||||
10.02 15:30 | Léopards | | Togo-Port | 2:1 (0:0) | |||||
Madingou Stade de Madingo | |||||||||
10.02 15:30 | Rayon Sports | | LLB Académic | 1:1 (0:0) | |||||
Kigali | |||||||||
10.02 15:45 | Township Rollers | | Al-Merreikh | 3:0 (2:0) | |||||
Gaborone | |||||||||
10.02 16:00 | RC Kadiogo | | Mounana | 1:0 (1:0) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
10.02 16:00 | Young Africans | | Saint Louis Suns United | 1:0 (0:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
10.02 16:00 | Concorde | | Espérance | 1:1 (1:0) | |||||
Nouakchott | |||||||||
10.02 16:00 | JKU SC | | ZESCO United | 0:0 | |||||
Zanzibar | |||||||||
10.02 16:15 | ASFAN | | Horoya AC | 1:3 (1:3) | |||||
Niamey | |||||||||
10.02 17:00 | Stade Malien | | Williamsville | 1:1 (1:0) | |||||
Bamako | |||||||||
10.02 17:00 | Génération Foot | | Misr El-Makasa | 2:0 (0:0) | |||||
Dakar | |||||||||
10.02 18:00 | Bidvest Wits | | Pamplemousses SC | 2:0 (2:0) | |||||
Johannesburg | |||||||||
10.02 19:00 | Difaâ | | Sport Bissau e Benfica | 10:0 (6:0) | |||||
El Jadida | |||||||||
11.02 15:00 | Ngaya Club | | Songo | 1:1 (0:1) | |||||
Moroni | |||||||||
11.02 15:30 | Otôho | | MC Alger | 2:0 (0:0) | |||||
Owando | |||||||||
11.02 15:30 | AS Vita Club | | Mighty Wanderers | 4:0 (3:0) | |||||
Kinshasa | |||||||||
11.02 16:00 | Saint George FC | | Wau Salaam | +:- | |||||
Addis Ababa | |||||||||
11.02 16:00 | Bantu | | Mbabane Swallows | 2:4 (2:2) | |||||
Maseru | |||||||||
11.02 16:00 | LISCR | | Al-Hilal | 1:0 (1:0) | |||||
Monrovia | |||||||||
11.02 16:00 | Primeiro de Agosto | | Platinum | 3:0 (1:0) | |||||
Luanda | |||||||||
11.02 16:20 | Buffles du Borgou | | ASEC Mimosas | 1:1 (0:0) | |||||
Cotonou | |||||||||
11.02 16:30 | AS Real Bamako | | MFM | 1:1 (1:1) | |||||
Bamako | |||||||||
11.02 17:00 | Al Tahaddi | | Aduana Stars | 1:0 (1:0) | |||||
Egypt, Cairo | |||||||||
11.02 18:00 | ES Sétif | | Olympic Real | 6:0 (1:0) | |||||
Sétif | |||||||||
11.02 18:00 | Plateau United | | Eding Sport | 3:0 (1:0) | |||||
Kakamega |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.02 14:30 | Masters Security | | Atlético Petróleos | 0:0 | 0:5 (0:1) | 0:5 | |||
Blantyre | |||||||||
20.02 15:00 | Green Buffaloes FC | | Al-Masry | 2:1 (1:1) | 0:4 (0:2) | 2:5 | |||
Lusaka | |||||||||
20.02 15:15 | AS Port-Louis 2000 | | Ngazi Sport | 4:1 (1:0) | 1:1 (1:0) | 5:2 | |||
Curepipe | |||||||||
20.02 15:30 | CS La Mancha | | Tanda | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Pointe-Noire | |||||||||
20.02 16:00 | Deportivo Niefang | | New Star | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:2 | |||
Bata | |||||||||
20.02 16:00 | Gendarmerie Nationale | | Simba | 0:1 (0:0) | 0:4 (0:3) | 0:5 | |||
Djibouti | |||||||||
20.02 16:30 | Hafia FC | | Energie Sport | 1:1 (1:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Conakry | |||||||||
20.02 17:00 | CR Belouizdad | | Onze Créateurs | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 3:1 | |||
Alger | |||||||||
20.02 17:30 | Anse Réunion FC | | APR FC | 1:2 (1:0) | 0:4 (0:1) | 1:6 | |||
Victoria | |||||||||
20.02 19:30 | Cape Town City | | Young Buffaloes | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Cape Town | |||||||||
21.02 14:30 | Fosa Juniors | | AFC Leopards | 0:0 | 1:1 (1:1) | 1:1 | |||
Mahajanga | |||||||||
21.02 14:30 | Maniema Union | | AS Mangasport | 1:1 (1:1) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
21.02 15:30 | Etoile Filante | | Olympique Star | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Ouagadougou | |||||||||
21.02 15:30 | CARA Brazzaville | | Asante Kotoko FC | 1:0 (1:0), pen. 7:6 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Brazzaville | |||||||||
21.02 15:30 | FC Nouadhibou | | Africa Sports | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | |||
Nouadhibou Stade Municipal | |||||||||
21.02 16:00 | Sahel SC | | Al Ittihad | 0:3 (0:3) | 0:1 (0:0) | 0:4 | |||
Niamey | |||||||||
21.02 16:00 | Mbour Petite-Côte | | Renaissance | 1:1 (1:0) | 1:2 (1:0) | 2:3 | |||
M'Bour | |||||||||
21.02 16:00 | Welayta Dicha | | Zimamoto | 1:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Awasa | |||||||||
21.02 18:00 | Banjul Hawks | | Akwa United | 0:2 (0:1) | 2:1 (2:0) | 2:3 | |||
Bakau | |||||||||
21.02 19:00 | Jwaneng Galaxy | | Costa do Sol | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Lobatse | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.02 16:30 | Onze Créateurs | | CR Belouizdad | 1:1 (1:0) | |||||
Bamako | |||||||||
09.02 19:00 | Djoliba AC | | ELWA United | +:-* | |||||
Bamako | |||||||||
10.02 14:00 | Ben Guerdane | | Al-Hilal | +:- | |||||
Ben Guerdane | |||||||||
10.02 15:00 | Ngazi Sport | | AS Port-Louis 2000 | 1:1 (0:1) | |||||
Moroni | |||||||||
10.02 15:00 | Olympique Star | | Etoile Filante | 0:0 | |||||
Bujumbura | |||||||||
10.02 15:30 | Costa do Sol | | Jwaneng Galaxy | 1:0 (0:0) | |||||
Maputo | |||||||||
10.02 15:30 | AS Mangasport | | Maniema Union | 0:1 (0:0) | |||||
Franceville | |||||||||
10.02 15:30 | New Star | | Deportivo Niefang | 2:1 (1:0) | |||||
Limbé | |||||||||
10.02 16:00 | Atlético Petróleos | | Masters Security | 5:0 (1:0) | |||||
Luanda | |||||||||
10.02 16:00 | Young Buffaloes | | Cape Town City | 0:1 (0:0) | |||||
Lobamba | |||||||||
10.02 16:00 | Energie Sport | | Hafia FC | 1:0 (1:0) | |||||
Cotonou | |||||||||
10.02 16:00 | Tanda | | CS La Mancha | 0:0 | |||||
Abidjan | |||||||||
10.02 18:00 | Al Ittihad | | Sahel SC | 1:0 (0:0) | |||||
Tunisia, Sfax | |||||||||
10.02 19:30 | Al-Masry | | Green Buffaloes FC | 4:0 (2:0) | |||||
Port Said | |||||||||
11.02 15:00 | AFC Leopards | | Fosa Juniors | 1:1 (1:1) | |||||
Kakamega | |||||||||
11.02 15:00 | Asante Kotoko FC | | CARA Brazzaville | 1:0 (0:0) | |||||
Kumasi | |||||||||
11.02 15:30 | APR FC | | Anse Réunion FC | 4:0 (1:0) | |||||
Kigali | |||||||||
11.02 16:00 | Akwa United | | Banjul Hawks | 1:2 (0:2) | |||||
Uyo | |||||||||
11.02 16:00 | Simba | | Gendarmerie Nationale | 4:0 (3:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
11.02 16:00 | Africa Sports | | FC Nouadhibou | 1:1 (1:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
11.02 16:00 | Zimamoto | | Welayta Dicha | 1:1 (1:1) | |||||
Zanzibar | |||||||||
11.02 18:30 | Renaissance | | Mbour Petite-Côte | 2:1 (0:1) | |||||
Berkane |
24.02 16:30 | Wydad | | TP Mazembe | 1:0 (0:0) | |||||
Casablanca |
Day 3 | |||||||||
16.02 14:00 | Ba | | Tupapa Maraerenga | 4:1 (2:0) | |||||
Port Vila | |||||||||
16.02 17:00 | Toti City Dwellers | | Nalkutan | 1:4 (0:0) | |||||
Port Vila | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 14:00 | Toti City Dwellers | | Ba | 1:0 (0:0) | |||||
Port Vila | |||||||||
13.02 17:00 | Tupapa Maraerenga | | Nalkutan | 0:4 (0:1) | |||||
Port Vila | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 14:00 | Tupapa Maraerenga | | Toti City Dwellers | 2:7 (1:3) | |||||
Port Vila | |||||||||
10.02 17:00 | Nalkutan | | Ba | 1:0 (0:0) | |||||
Port Vila |
Day 3 | |||||||||
17.02 15:00 | Lössi | | Erakor Golden Star | 2:2 (2:1) | |||||
Pape’ete | |||||||||
17.02 18:00 | Solomon Warriors | | Dragon | 2:1 (1:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.02 15:00 | Solomon Warriors | | Lössi | 6:1 (4:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
14.02 18:00 | Erakor Golden Star | | Dragon | 3:4 (1:1) | |||||
Pape’ete | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.02 15:00 | Erakor Golden Star | | Solomon Warriors | 2:0 (0:0) | |||||
Pape’ete | |||||||||
11.02 18:00 | Dragon | | Lössi | 4:0 (0:0) | |||||
Pape’ete |
Day 2 | |||||||||
28.02 13:00 | Vénus | | Lautoka | 1:2 (1:0) | |||||
Auckland | |||||||||
28.02 16:00 | Auckland City | | Madang | 5:0 (2:0) | |||||
Auckland | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.02 13:00 | Lautoka | | Madang | 3:1 (2:1) | |||||
Auckland | |||||||||
25.02 16:00 | Vénus | | Auckland City | 0:7 (0:4) | |||||
Auckland |
Day 2 | |||||||||
27.02 13:00 | Team Wellington | | Lupe ole Soaga | 7:1 (4:0) | |||||
Honiara | |||||||||
27.02 16:00 | Marist | | Magenta | 1:1 (1:1) | |||||
Honiara | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.02 13:00 | Magenta | | Lupe ole Soaga | 2:0 (2:0) | |||||
Honiara | |||||||||
24.02 16:00 | Marist | | Team Wellington | 1:1 (1:0) | |||||
Honiara |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.02 21:45 | Grêmio | | Independiente | 0:0 aet, pen. 5:4 | 1:1 (1:1) | 1:1 | |||
Porto Alegre | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.02 21:00 | Independiente | | Grêmio | 1:1 (1:1) | |||||
Avellaneda |
06.02 12:00 | Norrköping | | Shamrock Rovers | 2:1 (1:0), pen. 4:1 | |||||
Albufeira Estádio da Nora |
05.02 14:00 | Beijing Sinobo Guoan | | Dalkurd | 1:3 (1:3) | |||||
Bela Vista |
06.02 16:00 | Stade Nyonnais | | Hammarby | 1:2 (0:1) | |||||
Albufeira Estádio da Nora |
Day 2 | |||||||||
02.02 16:00 | Rijeka | | Norrköping | 1:1 (0:1), pen. 5:3 | |||||
Bela Vista | |||||||||
02.02 20:00 | Beijing Sinobo Guoan | | Aarhus | 0:2 (0:0) | |||||
Bela Vista |
Day 2 | |||||||||
03.02 16:00 | Dalkurd | | Jablonec | 1:1 (1:0), pen. 4:5 | |||||
Faro | |||||||||
03.02 20:00 | Hammarby | | Shamrock Rovers | 0:0, pen. 2:4 | |||||
Faro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.02 19:00 | Tijuana | | Motagua | 1:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Tijuana | |||||||||
27.02 19:00 | Tigres UANL | | Herediano | 3:1 (0:0) | 2:2 (1:0) | 5:3 | |||
San Nicolás de los Garza | |||||||||
27.02 20:00 | Toronto | | Colorado Rapids | 0:0 | 2:0 (0:0) | 2:0 | |||
Toronto | |||||||||
28.02 19:00 | Guadalajara | | Cibao | 5:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 7:0 | |||
Guadalajara | |||||||||
28.02 19:00 | Dallas | | Tauro | 3:2 (1:2) | 0:1 (0:0) | 3:3 | |||
Frisco | |||||||||
28.02 21:00 | América | | Saprissa | 1:1 (1:0) | 5:1 (3:0) | 6:2 | |||
Ciudad de México | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.02 19:00 | Herediano | | Tigres UANL | 2:2 (0:1) | |||||
Heredia | |||||||||
20.02 20:00 | Colorado Rapids | | Toronto | 0:2 (0:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
21.02 19:00 | Saprissa | | América | 1:5 (0:3) | |||||
San José | |||||||||
21.02 20:00 | Tauro | | Dallas | 1:0 (0:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
21.02 21:00 | Motagua | | Tijuana | 0:1 (0:0) | |||||
Tegucigalpa | |||||||||
22.02 21:00 | Cibao | | Guadalajara | 0:2 (0:1) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
22.02 21:00 | Santa Tecla | | Seattle Sounders | 2:1 (0:1) | |||||
Santa Tecla | |||||||||
22.02 21:00 | Olimpia | | New York Red Bulls | 1:1 (0:1) | |||||
Tegucigalpa |
Day 3 | |||||||||
04.02 17:00 | Arnett Gardens | | Real Hope | 4:0 (0:0) | |||||
Couva | |||||||||
04.02 20:00 | Williams Connection | | Atlético Pantoja | 0:3 (0:2) | |||||
Couva | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.02 17:00 | Real Hope | | Atlético Pantoja | 0:3 (0:2) | |||||
Couva | |||||||||
02.02 20:00 | Williams Connection | | Arnett Gardens | 2:1 (2:0) | |||||
Couva |
Day 3 | |||||||||
11.02 17:00 | Portmore United | | Racing | 0:1 (0:1) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
11.02 20:00 | Atlántico | | Central | 0:1 (0:0) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
Day 2 | |||||||||
09.02 17:00 | Racing | | Central | 0:3 (0:2) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
09.02 20:00 | Atlántico | | Portmore United | 2:2 (0:1) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.02 17:00 | Central | | Portmore United | 0:2 (0:0) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
07.02 20:00 | Atlántico | | Racing | 2:1 (2:1) | |||||
Santiago de los Caballeros |
27.02 18:30 | SKA-Khabarovsk (Khabarovsk) | | Shinnik (Yaroslavl) | 0:0 aet, pen. 1:4 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
27.02 19:30 | Amkar (Perm) | | Avangard (Kursk) | 0:0 aet, pen. 6:7 | |||||
Perm | |||||||||
28.02 19:30 | FK Tosno (Tosno) | | Luch-Energiya (Vladivostok) | 2:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg |
23.02 19:00 | Luch-Energiya | | Ural | 1:1 (1:1), pen. 2:4 | |||||
Yeroskipou |
19.02 18:00 | Riga FC | | Luch-Energiya | 0:3 (0:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
20.02 18:30 | Shinnik | | Ural | 0:2 (0:1) | |||||
Yeroskipou |
23.02 12:45 | Krylia Sovetov | | Spartak-2 | 2:2 (1:0), pen. 3:2 | |||||
Kouklia |
23.02 10:15 | FK Tambov | | Rotor-Volgograd | 0:0, pen. 4:3 | |||||
Kouklia |
22.02 18:00 | FK Chertanovo | | FK Tyumen | 0:1 (0:0) | |||||
Paphos |
22.02 15:30 | Fakel | | Lokomotiv-Kazanka | 1:0 (1:0) | |||||
Paphos |
22.02 10:15 | Chaika | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Paphos |
19.02 10:15 | Chaika | | Mordovia | 2:4 (1:2) | |||||
Kouklia | |||||||||
19.02 12:45 | Fakel | | FK Chertanovo | 1:1 (1:0), pen. 6:7 | |||||
Kouklia | |||||||||
19.02 15:30 | Krylia Sovetov | | FK Tambov | 2:0 (2:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
20.02 10:15 | FK Krasnodar-2 | | Ararat | 0:2 (0:1) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
20.02 12:45 | Lokomotiv-Kazanka | | FK Tyumen | 0:1 (0:0) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
20.02 15:30 | Rotor-Volgograd | | Spartak-2 | 1:1 (1:0), pen. 8:9 | |||||
Yeroskipou |
Day 3 | |||||||||
16.02 10:15 | Krylia Sovetov | | Chaika | 1:0 (0:0) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
16.02 12:45 | Fakel | | Riga FC | 1:0 (0:0) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 10:15 | Fakel | | Krylia Sovetov | 0:1 (0:0) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
13.02 12:45 | Riga FC | | Chaika | 1:0 (0:0) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 10:15 | Krylia Sovetov | | Riga FC | 0:1 (0:0) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
10.02 12:45 | Chaika | | Fakel | 1:1 (1:1) | |||||
Yeroskipou |
Day 3 | |||||||||
16.02 15:30 | FK Tambov | | Luch-Energiya | 0:0 | |||||
Yeroskipou | |||||||||
16.02 18:00 | Mordovia | | FK Chertanovo | 1:2 (0:0) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 15:30 | Mordovia | | FK Tambov | 1:2 (1:1) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
13.02 18:00 | FK Chertanovo | | Luch-Energiya | 0:3 (0:2) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 18:00 | Luch-Energiya | | Mordovia | 2:2 (1:1) | |||||
Yeroskipou | |||||||||
11.02 15:30 | FK Tambov | | FK Chertanovo | 0:0 | |||||
Kouklia |
Day 3 | |||||||||
18.02 10:15 | Shinnik | | Rotor-Volgograd | 2:2 (2:1) | |||||
Paphos | |||||||||
18.02 18:00 | FK Krasnodar-2 | | Lokomotiv-Kazanka | 0:3 (0:3) | |||||
Paphos | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.02 10:15 | FK Krasnodar-2 | | Shinnik | 3:3 (1:2) | |||||
Paphos | |||||||||
14.02 12:45 | Lokomotiv-Kazanka | | Rotor-Volgograd | 0:2 (0:0) | |||||
Paphos | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.02 10:15 | Shinnik | | Lokomotiv-Kazanka | 2:0 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
11.02 12:45 | Rotor-Volgograd | | FK Krasnodar-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Kouklia |
Day 21 | |||||||||
24.02 14:00 | Chornomorets | | Karpaty | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
24.02 14:00 | FK Oleksandriya | | FK Mariupol | 1:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
25.02 14:00 | Zorya | | Vorskla | 3:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
25.02 14:00 | Olympik | | Stal | 2:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
25.02 17:00 | Veres | | Dynamo | 3:1 (2:1) | |||||
Lviv | |||||||||
25.02 17:00 | Shakhtar | | Zirka | 5:0 (5:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 20 | |||||||||
16.02 19:00 | Shakhtar | | Chornomorets | 5:0 (3:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
17.02 14:00 | Stal | | FK Oleksandriya | 2:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17.02 17:00 | Vorskla | | Veres | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
18.02 14:00 | Zirka | | FK Mariupol | 0:3 (0:2) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
18.02 14:00 | Karpaty | | Zorya | 0:2 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
18.02 17:00 | Dynamo | | Olympik | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.02 14:00 | Karpaty | | Olympik | 2:1 (1:1) | |||||
Lviv |
Day 17 | |||||||||
24.02 16:00 | Səbail | | Qəbələ | 2:1 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
24.02 18:00 | Neftçi | | Zira | 1:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
25.02 15:00 | İnter | | Sumqayıt | 1:2 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
25.02 18:00 | Qarabağ | | Kəpəz | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 16 | |||||||||
17.02 15:00 | Qəbələ | | Zira | 2:1 (0:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
17.02 18:30 | Sumqayıt | | Neftçi | 2:0 (2:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
18.02 15:00 | Kəpəz | | İnter | 0:1 (0:0) | |||||
Gəncə | |||||||||
18.02 17:30 | Səbail | | Qarabağ | 0:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 15 | |||||||||
10.02 16:00 | Zira | | Sumqayıt | 1:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
10.02 19:00 | Qarabağ | | Qəbələ | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
11.02 15:00 | İnter | | Səbail | 1:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
11.02 17:30 | Neftçi | | Kəpəz | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı |
Day 24 | |||||||||
24.02 16:00 | Admira Wacker | | Austria | 2:1 (1:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
24.02 18:30 | Altach | | Mattersburg | 1:1 (0:1) | |||||
Altach | |||||||||
24.02 18:30 | Rapid | | LASK | 2:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
24.02 18:30 | Wolfsberg | | St. Pölten | 0:1 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
25.02 16:30 | Sturm | | Red Bull | 2:4 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
Day 23 | |||||||||
17.02 16:00 | Rapid | | Sturm | 1:1 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
17.02 18:30 | Mattersburg | | Austria | 2:1 (1:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
17.02 18:30 | Wolfsberg | | Admira Wacker | 1:3 (0:2) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
17.02 18:30 | LASK | | Altach | 2:0 (0:0) | |||||
Pasching | |||||||||
18.02 16:30 | Red Bull | | St. Pölten | 4:0 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 22 | |||||||||
10.02 16:00 | Altach | | Red Bull | 0:1 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
10.02 18:30 | Austria | | LASK | 1:3 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
10.02 18:30 | Sturm | | Wolfsberg | 0:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
10.02 18:30 | St. Pölten | | Mattersburg | 0:3 (0:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
11.02 16:30 | Admira Wacker | | Rapid | 2:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 21 | |||||||||
03.02 16:00 | Mattersburg | | Sturm | 1:0 (1:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
03.02 18:30 | Red Bull | | Admira Wacker | 2:1 (1:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
03.02 18:30 | Wolfsberg | | Altach | 0:0 | |||||
Wolfsberg | |||||||||
03.02 18:30 | LASK | | St. Pölten | 2:1 (0:0) | |||||
Pasching | |||||||||
04.02 16:30 | Rapid | | Austria | 1:1 (0:0) | |||||
Wien |
Day 28 | |||||||||
24.02 12:30 | Leicester City | | Stoke City | 1:1 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
24.02 15:00 | AFC Bournemouth | | Newcastle United | 2:2 (0:2) | |||||
Bournemouth | |||||||||
24.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Swansea City | 4:1 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
24.02 15:00 | Burnley | | Southampton | 1:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
24.02 15:00 | Liverpool | | West Ham United | 4:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
24.02 15:00 | West Bromwich Albion | | Huddersfield Town | 1:2 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
24.02 17:30 | Watford | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
25.02 12:00 | Crystal Palace | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
25.02 14:05 | Manchester United | | Chelsea | 2:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 27 | |||||||||
10.02 12:30 | Tottenham Hotspur | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
10.02 15:00 | Everton | | Crystal Palace | 3:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
10.02 15:00 | Stoke City | | Brighton & Hove Albion | 1:1 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
10.02 15:00 | Swansea City | | Burnley | 1:0 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
10.02 15:00 | West Ham United | | Watford | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
10.02 17:30 | Manchester City | | Leicester City | 5:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
11.02 12:00 | Huddersfield Town | | AFC Bournemouth | 4:1 (2:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
11.02 14:15 | Newcastle United | | Manchester United | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
11.02 16:30 | Southampton | | Liverpool | 0:2 (0:2) | |||||
Southampton | |||||||||
12.02 20:00 | Chelsea | | West Bromwich Albion | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 26 | |||||||||
03.02 12:30 | Burnley | | Manchester City | 1:1 (0:1) | |||||
Burnley | |||||||||
03.02 15:00 | AFC Bournemouth | | Stoke City | 2:1 (0:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
03.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | West Ham United | 3:1 (1:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
03.02 15:00 | Leicester City | | Swansea City | 1:1 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
03.02 15:00 | Manchester United | | Huddersfield Town | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
03.02 15:00 | West Bromwich Albion | | Southampton | 2:3 (1:2) | |||||
West Bromwich | |||||||||
03.02 17:30 | Arsenal | | Everton | 5:1 (4:0) | |||||
London | |||||||||
04.02 14:15 | Crystal Palace | | Newcastle United | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
04.02 16:30 | Liverpool | | Tottenham Hotspur | 2:2 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
05.02 20:00 | Watford | | Chelsea | 4:1 (1:0) | |||||
Watford |
Day 34 | |||||||||
23.02 19:45 | Hull City | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
24.02 15:00 | Birmingham City | | Barnsley | 0:2 (0:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
24.02 15:00 | Burton Albion | | Millwall | 0:1 (0:0) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
24.02 15:00 | Leeds United | | Brentford | 1:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
24.02 15:00 | Norwich City | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
24.02 15:00 | Preston North End | | Ipswich Town | 0:1 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
24.02 15:00 | Queens Park Rangers | | Nottingham Forest | 2:5 (0:1) | |||||
London | |||||||||
24.02 15:00 | Reading | | Derby County | 3:3 (2:2) | |||||
Reading | |||||||||
24.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Aston Villa | 2:4 (2:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
24.02 15:00 | Sunderland | | Middlesbrough | 3:3 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
24.02 17:30 | Fulham | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
25.02 12:00 | Cardiff City | | Bristol City | 1:0 (0:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
Day 33 | |||||||||
20.02 19:45 | Aston Villa | | Preston North End | 1:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
20.02 19:45 | Barnsley | | Burton Albion | 1:2 (0:2) | |||||
Barnsley | |||||||||
20.02 19:45 | Brentford | | Birmingham City | 5:0 (2:0) | |||||
Brentford | |||||||||
20.02 19:45 | Middlesbrough | | Hull City | 3:1 (2:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
20.02 19:45 | Millwall | | Sheffield Wednesday | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
20.02 19:45 | Nottingham Forest | | Reading | 1:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
20.02 19:45 | Sheffield United | | Queens Park Rangers | 2:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
20.02 20:00 | Bolton Wanderers | | Sunderland | 1:0 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
21.02 19:45 | Bristol City | | Fulham | 1:1 (1:1) | |||||
Bristol | |||||||||
21.02 19:45 | Derby County | | Leeds United | 2:2 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
21.02 19:45 | Ipswich Town | | Cardiff City | 0:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
21.02 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Norwich City | 2:2 (2:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 32 | |||||||||
13.02 19:45 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 2:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
17.02 15:00 | Birmingham City | | Millwall | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
17.02 15:00 | Burton Albion | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
17.02 15:00 | Cardiff City | | Middlesbrough | 1:0 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
17.02 15:00 | Fulham | | Aston Villa | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
17.02 15:00 | Preston North End | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
Preston | |||||||||
17.02 15:00 | Queens Park Rangers | | Bolton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
17.02 15:00 | Sunderland | | Brentford | 0:2 (0:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
18.02 12:00 | Norwich City | | Ipswich Town | 1:1 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
18.02 16:30 | Leeds United | | Bristol City | 2:2 (0:2) | |||||
Leeds | |||||||||
27.02 19:45 | Hull City | | Barnsley | 1:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
27.02 20:00 | Reading | | Sheffield United | 1:3 (0:2) | |||||
Reading | |||||||||
Day 31 | |||||||||
09.02 19:45 | Millwall | | Cardiff City | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
10.02 12:15 | Barnsley | | Sheffield Wednesday | 1:1 (1:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
10.02 12:30 | Sheffield United | | Leeds United | 2:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
10.02 15:00 | Bolton Wanderers | | Fulham | 1:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
10.02 15:00 | Brentford | | Preston North End | 1:1 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
10.02 15:00 | Bristol City | | Sunderland | 3:3 (3:0) | |||||
Bristol | |||||||||
10.02 15:00 | Derby County | | Norwich City | 1:1 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
10.02 15:00 | Ipswich Town | | Burton Albion | 0:0 | |||||
Ipswich | |||||||||
10.02 15:00 | Middlesbrough | | Reading | 2:1 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
10.02 15:00 | Nottingham Forest | | Hull City | 0:2 (0:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
10.02 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Queens Park Rangers | 2:1 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
11.02 12:00 | Aston Villa | | Birmingham City | 2:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 30 | |||||||||
02.02 20:00 | Bolton Wanderers | | Bristol City | 1:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
03.02 15:00 | Aston Villa | | Burton Albion | 3:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
03.02 15:00 | Derby County | | Brentford | 3:0 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
03.02 15:00 | Fulham | | Nottingham Forest | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
03.02 15:00 | Leeds United | | Cardiff City | 1:4 (0:3) | |||||
Leeds | |||||||||
03.02 15:00 | Norwich City | | Middlesbrough | 1:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
03.02 15:00 | Preston North End | | Hull City | 2:1 (2:1) | |||||
Preston | |||||||||
03.02 15:00 | Queens Park Rangers | | Barnsley | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
03.02 15:00 | Reading | | Millwall | 0:2 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
03.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Birmingham City | 1:3 (0:3) | |||||
Sheffield | |||||||||
03.02 15:00 | Sunderland | | Ipswich Town | 0:2 (0:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
03.02 17:30 | Wolverhampton Wanderers | | Sheffield United | 3:0 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 29 | |||||||||
13.02 19:45 | Cardiff City | | Bolton Wanderers | 2:0 (2:0) | |||||
Cardiff |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
25.02 16:30 | Arsenal | | Manchester City | 0:3 (0:1) | |||||
London |
27.02 20:05 | Swansea City | | Sheffield Wednesday | 2:0 (0:0)* | |||||
Swansea | |||||||||
28.02 19:45 | Tottenham Hotspur | | Rochdale | 6:1 (1:1)* | |||||
London | |||||||||
16.02 19:45 | Leicester City | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
16.02 20:00 | Chelsea | | Hull City | 4:0 (4:0) | |||||
London | |||||||||
17.02 12:30 | Sheffield Wednesday | | Swansea City | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
17.02 15:00 | West Bromwich Albion | | Southampton | 1:2 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Coventry City | 3:1 (2:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
17.02 17:30 | Huddersfield Town | | Manchester United | 0:2 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
18.02 16:00 | Rochdale | | Tottenham Hotspur | 2:2 (1:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
19.02 19:55 | Wigan Athletic | | Manchester City | 1:0 (0:0) | |||||
Wigan |
06.02 19:45 | Birmingham City | | Huddersfield Town | 1:4 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Birmingham | |||||||||
06.02 19:45 | Rochdale | | Millwall | 1:0 (0:0)* | |||||
Rochdale | |||||||||
06.02 20:05 | Swansea City | | Notts County | 8:1 (4:1)* | |||||
Swansea | |||||||||
07.02 19:45 | Tottenham Hotspur | | Newport County | 2:0 (2:0)* | |||||
London |
Day 28 | |||||||||
23.02 20:30 | Genk | | Antwerp | 4:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
24.02 18:00 | Mechelen | | Charleroi | 1:1 (1:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
24.02 20:00 | Eupen | | Lokeren | 3:2 (2:1) | |||||
Eupen | |||||||||
24.02 20:00 | Oostende | | Sint-Truiden | 2:0 (2:0) | |||||
Oostende | |||||||||
24.02 20:30 | Waasland-Beveren | | Gent | 1:2 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
25.02 14:30 | Anderlecht | | Mouscron-Péruwelz | 5:3 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
25.02 18:00 | Standard | | Brugge | 1:1 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
25.02 20:00 | Kortrijk | | Zulte Waregem | 0:1 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
Day 27 | |||||||||
16.02 20:30 | Sint-Truiden | | Anderlecht | 1:0 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
17.02 18:00 | Antwerp | | Oostende | 0:0 | |||||
Antwerpen | |||||||||
17.02 20:00 | Zulte Waregem | | Eupen | 3:2 (2:2) | |||||
Waregem | |||||||||
17.02 20:00 | Lokeren | | Kortrijk | 0:1 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
17.02 20:30 | Brugge | | Genk | 2:2 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
18.02 14:30 | Gent | | Mechelen | 2:2 (0:2) | |||||
Gent | |||||||||
18.02 18:00 | Charleroi | | Standard | 1:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
18.02 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Waasland-Beveren | 2:2 (1:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.02 20:30 | Genk | | Zulte Waregem | 3:1 (1:1) | |||||
Genk | |||||||||
10.02 18:00 | Oostende | | Anderlecht | 2:0 (2:0) | |||||
Oostende | |||||||||
10.02 20:00 | Kortrijk | | Antwerp | 4:0 (2:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
10.02 20:00 | Mechelen | | Eupen | 1:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
10.02 20:30 | Gent | | Sint-Truiden | 3:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
11.02 14:30 | Waasland-Beveren | | Brugge | 1:1 (0:0) | |||||
Beveren | |||||||||
11.02 18:00 | Standard | | Mouscron-Péruwelz | 4:3 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
11.02 20:00 | Charleroi | | Lokeren | 1:1 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.02 20:30 | Antwerp | | Waasland-Beveren | 1:2 (1:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
03.02 18:00 | Lokeren | | Standard | 0:3 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
03.02 20:00 | Eupen | | Gent | 1:1 (1:0) | |||||
Eupen | |||||||||
03.02 20:00 | Sint-Truiden | | Kortrijk | 0:2 (0:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
03.02 20:30 | Mouscron-Péruwelz | | Genk | 0:1 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
04.02 14:30 | Anderlecht | | Mechelen | 2:2 (1:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
04.02 18:00 | Brugge | | Charleroi | 3:3 (1:2) | |||||
Brugge | |||||||||
04.02 20:00 | Zulte Waregem | | Oostende | 1:1 (1:1) | |||||
Waregem |
Day 22 | |||||||||
23.02 17:30 | CSKA | | Cherno More | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
24.02 13:00 | Dunav | | Vereya | 2:0 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
24.02 15:00 | Beroe | | Etar | 2:1 (2:1) | |||||
Sofia | |||||||||
24.02 17:30 | Septemvri | | Levski | 1:4 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
25.02 15:00 | Pirin | | Vitosha | 1:0 (1:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
25.02 17:30 | Slavia | | Lokomotiv | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
27.02 17:30 | Botev | | Ludogorets | 1:3 (1:3) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 21 | |||||||||
17.02 13:00 | Etar | | Septemvri | 3:3 (3:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
17.02 15:00 | Vereya | | CSKA | 0:5 (0:2) | |||||
Sofia | |||||||||
17.02 17:30 | Cherno More | | Beroe | 1:4 (1:3) | |||||
Kavarna | |||||||||
18.02 12:30 | Lokomotiv | | Pirin | 1:0 (1:0)* | |||||
Plovdiv | |||||||||
18.02 15:00 | Ludogorets | | Slavia | 4:1 (3:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
18.02 17:30 | Levski | | Botev | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
19.02 17:30 | Vitosha | | Dunav | 1:2 (1:1) | |||||
Sofia |
Day 20 | |||||||||
24.02 17:00 | Debrecen | | Balmazújváros | 0:2 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
24.02 17:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Puskás | 0:0 | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
24.02 17:00 | Paks | | Diósgyőr | 2:1 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
24.02 17:00 | Újpest | | Haladás | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
24.02 17:00 | Videoton | | Vasas SC | 2:1 (1:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
24.02 19:30 | Ferencváros | | Honvéd | 5:2 (3:1) | |||||
Budapest |
Day 24 | |||||||||
23.02 20:30 | Mainz 05 | | Wolfsburg | 1:1 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
24.02 15:30 | Bayern | | Hertha | 0:0 | |||||
München | |||||||||
24.02 15:30 | Hoffenheim | | Freiburg | 1:1 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
24.02 15:30 | Hannover | | Borussia Mönchengladbach | 0:1 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
24.02 15:30 | Stuttgart | | Eintracht | 1:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
24.02 18:30 | Werder | | Hamburger SV | 1:0 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
25.02 15:30 | Bayer 04 | | Schalke 04 | 0:2 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
25.02 18:00 | RB Leipzig | | Köln | 1:2 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
26.02 20:30 | Borussia Dortmund | | Augsburg | 1:1 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 23 | |||||||||
16.02 20:30 | Hertha | | Mainz 05 | 0:2 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
17.02 15:30 | Wolfsburg | | Bayern | 1:2 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
17.02 15:30 | Freiburg | | Werder | 1:0 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
17.02 15:30 | Hamburger SV | | Bayer 04 | 1:2 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
17.02 15:30 | Köln | | Hannover | 1:1 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
17.02 18:30 | Schalke 04 | | Hoffenheim | 2:1 (2:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
18.02 15:30 | Augsburg | | Stuttgart | 0:1 (0:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
18.02 18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Dortmund | 0:1 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
19.02 20:30 | Eintracht | | RB Leipzig | 2:1 (2:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 22 | |||||||||
09.02 20:30 | RB Leipzig | | Augsburg | 2:0 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
10.02 15:30 | Eintracht | | Köln | 4:2 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
10.02 15:30 | Bayer 04 | | Hertha | 0:2 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
10.02 15:30 | Hannover | | Freiburg | 2:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
10.02 15:30 | Borussia Dortmund | | Hamburger SV | 2:0 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
10.02 15:30 | Hoffenheim | | Mainz 05 | 4:2 (1:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
10.02 18:30 | Bayern | | Schalke 04 | 2:1 (2:1) | |||||
München | |||||||||
11.02 15:30 | Stuttgart | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
11.02 18:00 | Werder | | Wolfsburg | 3:1 (2:0) | |||||
Bremen | |||||||||
Day 21 | |||||||||
02.02 20:30 | Köln | | Borussia Dortmund | 2:3 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
03.02 15:30 | Mainz 05 | | Bayern | 0:2 (0:2) | |||||
Mainz | |||||||||
03.02 15:30 | Hertha | | Hoffenheim | 1:1 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
03.02 15:30 | Schalke 04 | | Werder | 1:2 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
03.02 15:30 | Freiburg | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
03.02 15:30 | Wolfsburg | | Stuttgart | 1:1 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
03.02 18:30 | Borussia Mönchengladbach | | RB Leipzig | 0:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
04.02 15:30 | Augsburg | | Eintracht | 3:0 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
04.02 18:00 | Hamburger SV | | Hannover | 1:1 (0:1) | |||||
Hamburg |
Day 25 | |||||||||
23.02 20:00 | Groningen | | NAC | 1:1 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
24.02 18:30 | AZ | | Sparta | 2:1 (1:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
24.02 19:45 | Heerenveen | | Excelsior | 0:1 (0:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
24.02 19:45 | Heracles | | Zwolle | 2:1 (1:0) | |||||
Almelo | |||||||||
24.02 20:45 | VVV-Venlo | | Vitesse | 2:2 (2:1) | |||||
Venlo | |||||||||
25.02 12:30 | Ajax | | Den Haag | 0:0 | |||||
Amsterdam | |||||||||
25.02 14:30 | Feyenoord | | PSV | 1:3 (0:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
25.02 14:30 | Willem II | | Roda | 1:0 (1:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
25.02 16:45 | Utrecht | | Twente | 3:1 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
Day 24 | |||||||||
16.02 20:00 | VVV-Venlo | | Groningen | 1:1 (1:1) | |||||
Venlo | |||||||||
17.02 18:30 | Vitesse | | Excelsior | 1:2 (1:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
17.02 19:45 | NAC | | AZ | 1:3 (0:1) | |||||
Breda | |||||||||
17.02 19:45 | PSV | | Heerenveen | 2:2 (2:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
17.02 20:45 | Den Haag | | Willem II | 2:1 (0:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
18.02 12:30 | Roda | | Utrecht | 1:4 (0:1) | |||||
Kerkrade | |||||||||
18.02 14:30 | Feyenoord | | Heracles | 1:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
18.02 14:30 | Twente | | Sparta | 1:1 (0:0) | |||||
Enschede | |||||||||
18.02 16:45 | Zwolle | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
Day 23 | |||||||||
10.02 18:30 | Heracles | | Willem II | 1:0 (1:0) | |||||
Almelo | |||||||||
10.02 18:30 | Utrecht | | Zwolle | 2:1 (2:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
10.02 19:45 | Sparta | | PSV | 1:2 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
10.02 20:45 | Heerenveen | | Roda | 1:1 (0:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
10.02 20:45 | AZ | | VVV-Venlo | 0:0 | |||||
Alkmaar | |||||||||
11.02 12:30 | Ajax | | Twente | 2:1 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
11.02 14:30 | Vitesse | | Feyenoord | 3:1 (1:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
11.02 14:30 | Excelsior | | NAC | 0:0 | |||||
Rotterdam | |||||||||
11.02 16:45 | Groningen | | Den Haag | 0:0 | |||||
Groningen | |||||||||
Day 22 | |||||||||
06.02 20:45 | Zwolle | | Heerenveen | 3:2 (2:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
07.02 18:30 | Twente | | AZ | 0:4 (0:1) | |||||
Enschede | |||||||||
07.02 18:30 | Utrecht | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
07.02 18:30 | PSV | | Excelsior | 1:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
07.02 20:45 | Willem II | | VVV-Venlo | 3:0 (1:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
07.02 20:45 | NAC | | Heracles | 6:1 (2:1) | |||||
Breda | |||||||||
07.02 20:45 | Roda | | Ajax | 2:4 (1:2) | |||||
Kerkrade | |||||||||
08.02 18:30 | Den Haag | | Vitesse | 1:0 (0:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
08.02 20:45 | Feyenoord | | Groningen | 3:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 21 | |||||||||
02.02 20:00 | Vitesse | | Groningen | 2:0 (2:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
03.02 18:30 | Heerenveen | | Twente | 1:0 (0:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
03.02 19:45 | PSV | | Zwolle | 4:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
03.02 20:45 | Heracles | | Den Haag | 1:1 (0:1) | |||||
Almelo | |||||||||
04.02 12:30 | Excelsior | | Utrecht | 2:2 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
04.02 14:30 | AZ | | Roda | 2:2 (2:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
04.02 14:30 | Sparta | | Willem II | 1:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
04.02 14:30 | VVV-Venlo | | Feyenoord | 1:0 (0:0) | |||||
Venlo | |||||||||
04.02 16:45 | Ajax | | NAC | 3:1 (2:1) | |||||
Amsterdam |
24.02 15:00 | Torpedo (Kutaisi) | | Chikhura (Sachkhere) | 2:1 (0:0) | |||||
Tbilisi |
Day 26 | |||||||||
27.02 20:00 | Español | | Real Madrid | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
27.02 21:30 | Girona | | Celta de Vigo | 1:0 (1:0) | |||||
Girona | |||||||||
28.02 19:30 | Athletic | | Valencia | 1:1 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
28.02 19:30 | Getafe | | Deportivo | 3:0 (2:0) | |||||
Getafe | |||||||||
28.02 19:30 | Málaga | | Sevilla | 0:1 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
28.02 21:30 | Atlético | | Leganés | 4:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
28.02 21:30 | Eibar | | Villarreal | 1:0 (1:0) | |||||
Éibar | |||||||||
Day 25 | |||||||||
23.02 21:00 | Deportivo | | Español | 0:0 | |||||
La Coruña | |||||||||
24.02 13:00 | Celta de Vigo | | Eibar | 2:0 (0:0) | |||||
Vigo | |||||||||
24.02 16:15 | Real Madrid | | Alavés | 4:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
24.02 18:30 | Leganés | | Las Palmas | 0:0 | |||||
Leganés | |||||||||
24.02 20:45 | Barcelona | | Girona | 6:1 (4:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
25.02 12:00 | Villarreal | | Getafe | 1:0 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
25.02 16:15 | Athletic | | Málaga | 2:1 (2:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
25.02 18:30 | Valencia | | Real Sociedad | 2:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
25.02 20:45 | Sevilla | | Atlético | 2:5 (0:2) | |||||
Sevilla | |||||||||
26.02 21:00 | Levante | | Real Betis | 0:2 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
Day 24 | |||||||||
16.02 21:00 | Girona | | Leganés | 3:0 (2:0) | |||||
Girona | |||||||||
17.02 13:00 | Las Palmas | | Sevilla | 1:2 (0:1) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
17.02 16:15 | Eibar | | Barcelona | 0:2 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
17.02 18:30 | Alavés | | Deportivo | 1:0 (0:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
17.02 20:45 | Málaga | | Valencia | 1:2 (1:0) | |||||
Málaga | |||||||||
18.02 12:00 | Real Sociedad | | Levante | 3:0 (2:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
18.02 16:15 | Atlético | | Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
18.02 18:30 | Español | | Villarreal | 1:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
18.02 20:45 | Real Betis | | Real Madrid | 3:5 (2:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
19.02 21:00 | Getafe | | Celta de Vigo | 3:0 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
Day 23 | |||||||||
09.02 21:00 | Athletic | | Las Palmas | 0:0 | |||||
Bilbao | |||||||||
10.02 13:00 | Villarreal | | Alavés | 1:2 (0:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
10.02 16:15 | Málaga | | Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
10.02 18:30 | Leganés | | Eibar | 0:1 (0:0) | |||||
Leganés | |||||||||
10.02 20:45 | Real Madrid | | Real Sociedad | 5:2 (4:0) | |||||
Madrid | |||||||||
11.02 12:00 | Sevilla | | Girona | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
11.02 16:15 | Barcelona | | Getafe | 0:0 | |||||
Barcelona | |||||||||
11.02 18:30 | Celta de Vigo | | Español | 2:2 (1:1) | |||||
Vigo | |||||||||
11.02 20:45 | Valencia | | Levante | 3:1 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
12.02 21:00 | Deportivo | | Real Betis | 0:1 (0:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
Day 22 | |||||||||
02.02 21:00 | Real Sociedad | | Deportivo | 5:0 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
03.02 13:00 | Eibar | | Sevilla | 5:1 (3:1) | |||||
Éibar | |||||||||
03.02 16:15 | Real Betis | | Villarreal | 2:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
03.02 18:30 | Alavés | | Celta de Vigo | 2:1 (2:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
03.02 20:45 | Levante | | Real Madrid | 2:2 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
04.02 12:00 | Getafe | | Leganés | 0:0 | |||||
Getafe | |||||||||
04.02 16:15 | Español | | Barcelona | 1:1 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
04.02 18:30 | Girona | | Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Girona | |||||||||
04.02 20:45 | Atlético | | Valencia | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
05.02 21:00 | Las Palmas | | Málaga | 1:0 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria |
Day 16 | |||||||||
21.02 18:45 | Leganés | | Real Madrid | 1:3 (1:2) | |||||
Leganés |
Day 26 | |||||||||
24.02 18:00 | Bologna | | Genoa | 2:0 (0:0) | |||||
Bologna | |||||||||
24.02 20:45 | Inter | | Benevento | 2:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
25.02 12:30 | Crotone | | SPAL | 2:3 (0:1) | |||||
Crotone | |||||||||
25.02 15:00 | Fiorentina | | Chievo | 1:0 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
25.02 15:00 | Sassuolo | | Lazio | 0:3 (0:2) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
25.02 15:00 | Hellas Verona | | Torino | 2:1 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
25.02 15:00 | Sampdoria | | Udinese | 2:1 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
25.02 20:45 | Roma | | Milan | 0:2 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
26.02 20:45 | Cagliari | | Napoli | 0:5 (0:2) | |||||
Cagliari | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17.02 15:00 | Udinese | | Roma | 0:2 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
17.02 18:00 | Chievo | | Cagliari | 2:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
17.02 20:45 | Genoa | | Inter | 2:0 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
18.02 12:30 | Torino | | Juventus | 0:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
18.02 15:00 | Benevento | | Crotone | 3:2 (1:1) | |||||
Benevento | |||||||||
18.02 15:00 | Bologna | | Sassuolo | 2:1 (1:1) | |||||
Bologna | |||||||||
18.02 15:00 | Napoli | | SPAL | 1:0 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
18.02 18:00 | Atalanta | | Fiorentina | 1:1 (1:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
18.02 20:45 | Milan | | Sampdoria | 1:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
19.02 20:45 | Lazio | | Hellas Verona | 2:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 24 | |||||||||
09.02 20:45 | Fiorentina | | Juventus | 0:2 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
10.02 15:00 | SPAL | | Milan | 0:4 (0:1) | |||||
Ferrara | |||||||||
10.02 18:00 | Crotone | | Atalanta | 1:1 (0:0) | |||||
Crotone | |||||||||
10.02 20:45 | Napoli | | Lazio | 4:1 (1:1) | |||||
Napoli | |||||||||
11.02 12:30 | Sassuolo | | Cagliari | 0:0 | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
11.02 15:00 | Inter | | Bologna | 2:1 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
11.02 15:00 | Chievo | | Genoa | 0:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
11.02 15:00 | Sampdoria | | Hellas Verona | 2:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
11.02 15:00 | Torino | | Udinese | 2:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
11.02 20:45 | Roma | | Benevento | 5:2 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
Day 23 | |||||||||
03.02 18:00 | Sampdoria | | Torino | 1:1 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
03.02 20:45 | Inter | | Crotone | 1:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
04.02 12:30 | Hellas Verona | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
04.02 15:00 | Atalanta | | Chievo | 1:0 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
04.02 15:00 | Bologna | | Fiorentina | 1:2 (1:1) | |||||
Bologna | |||||||||
04.02 15:00 | Udinese | | Milan | 1:1 (0:1) | |||||
Udine | |||||||||
04.02 15:00 | Juventus | | Sassuolo | 7:0 (4:0) | |||||
Torino | |||||||||
04.02 15:00 | Cagliari | | SPAL | 2:0 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
04.02 20:45 | Benevento | | Napoli | 0:2 (0:1) | |||||
Benevento | |||||||||
05.02 20:45 | Lazio | | Genoa | 1:2 (0:0) | |||||
Roma |
Day 1 | |||||||||
24.02 13:00 | Sūduva | | Stumbras | 2:0 (0:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
24.02 15:00 | Trakai | | Atlantas | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
25.02 13:00 | Palanga | | Jonava | 1:1 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
25.02 18:00 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius |
Day 25 | |||||||||
27.02 18:00 | Lechia | | Termalica | 2:2 (1:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
27.02 18:00 | Wisła Płock | | Cracovia | 0:1 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
27.02 20:30 | Legia | | Jagiellonia | 0:2 (0:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
27.02 20:30 | Sandecja | | Zagłębie | 0:1 (0:1) | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
28.02 18:00 | Górnik | | Pogoń | 0:0 | |||||
Zabrze | |||||||||
28.02 18:00 | Wisła Kraków | | Korona | 1:1 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
28.02 20:30 | Arka | | Piast | 0:0 | |||||
Gdynia | |||||||||
28.02 20:30 | Lech | | Śląsk | 2:1 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
Day 24 | |||||||||
23.02 18:00 | Zagłębie | | Arka | 0:0 | |||||
Lubin | |||||||||
23.02 20:30 | Jagiellonia | | Lechia | 4:1 (2:1) | |||||
Białystok | |||||||||
24.02 15:30 | Termalica | | Sandecja | 1:0 (0:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
24.02 18:00 | Pogoń | | Wisła Płock | 2:1 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
24.02 20:30 | Cracovia | | Legia | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
25.02 15:30 | Piast | | Wisła Kraków | 0:0 | |||||
Gliwice | |||||||||
25.02 15:30 | Śląsk | | Górnik | 1:1 (0:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
25.02 18:00 | Korona | | Lech | 1:0 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
Day 23 | |||||||||
16.02 18:00 | Sandecja | | Korona | 3:3 (1:2) | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
16.02 20:30 | Legia | | Śląsk | 4:1 (4:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
17.02 15:30 | Wisła Płock | | Zagłębie | 2:0 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
17.02 18:00 | Jagiellonia | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
17.02 20:30 | Wisła Kraków | | Arka | 3:2 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
18.02 15:30 | Lechia | | Piast | 0:2 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
18.02 18:00 | Lech | | Pogoń | 2:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
19.02 18:00 | Górnik | | Termalica | 3:0 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
Day 22 | |||||||||
09.02 18:00 | Wisła Płock | | Górnik | 4:2 (1:1) | |||||
Płock | |||||||||
09.02 20:30 | Zagłębie | | Legia | 2:3 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
10.02 15:30 | Pogoń | | Sandecja | 4:1 (2:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
10.02 18:00 | Cracovia | | Śląsk | 2:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
10.02 20:30 | Lechia | | Wisła Kraków | 1:1 (1:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
11.02 15:30 | Termalica | | Korona | 0:3 (0:1) | |||||
Nieciecza | |||||||||
11.02 18:00 | Arka | | Lech | 0:0 | |||||
Gdynia | |||||||||
12.02 18:00 | Piast | | Jagiellonia | 0:2 (0:1) | |||||
Gliwice |
Day 24 | |||||||||
23.02 20:30 | Rio Ave | | Aves | 0:0 | |||||
Vila do Conde | |||||||||
24.02 16:00 | Belenenses | | Feirense | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
24.02 18:15 | Marítimo | | Vitória Guimarães | 3:2 (3:1) | |||||
Funchal | |||||||||
24.02 20:30 | Paços de Ferreira | | Benfica | 1:3 (1:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
25.02 16:00 | Chaves | | Estoril-Praia | 2:0 (1:0) | |||||
Chaves | |||||||||
25.02 18:00 | Boavista | | Vitória Setubal | 4:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
25.02 20:15 | Portimonense | | Porto | 1:5 (0:3) | |||||
Portimão | |||||||||
26.02 19:00 | Braga | | Tondela | 1:0 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
26.02 21:00 | Sporting | | Moreirense | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 23 | |||||||||
16.02 20:30 | Feirense | | Portimonense | 1:3 (1:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
17.02 16:00 | Aves | | Marítimo | 0:0 | |||||
Vila das Aves | |||||||||
17.02 18:15 | Benfica | | Boavista | 4:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
17.02 20:30 | Estoril-Praia | | Belenenses | 0:2 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
18.02 16:00 | Moreirense | | Chaves | 0:1 (0:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
18.02 16:00 | Vitória Setubal | | Paços de Ferreira | 1:0 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
18.02 18:00 | Porto | | Rio Ave | 5:0 (3:0) | |||||
Porto | |||||||||
18.02 20:15 | Vitória Guimarães | | Braga | 0:5 (0:3) | |||||
Guimarães | |||||||||
19.02 20:00 | Tondela | | Sporting | 1:2 (1:1) | |||||
Tondela | |||||||||
Day 22 | |||||||||
09.02 20:30 | Paços de Ferreira | | Tondela | 0:2 (0:2) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
10.02 16:00 | Rio Ave | | Marítimo | 3:0 (2:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
10.02 18:15 | Braga | | Vitória Setubal | 3:1 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
10.02 20:30 | Portimonense | | Benfica | 1:3 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
11.02 16:00 | Belenenses | | Aves | 2:5 (1:4) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.02 16:00 | Chaves | | Porto | 0:4 (0:2) | |||||
Chaves | |||||||||
11.02 18:00 | Sporting | | Feirense | 2:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.02 20:15 | Boavista | | Vitória Guimarães | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
12.02 20:00 | Moreirense | | Estoril-Praia | 1:2 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
Day 21 | |||||||||
03.02 18:15 | Benfica | | Rio Ave | 5:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.02 20:30 | Porto | | Braga | 3:1 (2:1) | |||||
Porto | |||||||||
04.02 16:00 | Feirense | | Chaves | 1:2 (1:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
04.02 16:00 | Tondela | | Moreirense | 1:2 (1:1) | |||||
Tondela | |||||||||
04.02 18:00 | Estoril-Praia | | Sporting | 2:0 (2:0) | |||||
Estoril | |||||||||
04.02 20:15 | Vitória Guimarães | | Paços de Ferreira | 3:2 (2:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
05.02 19:00 | Marítimo | | Portimonense | 0:3 (0:3) | |||||
Funchal | |||||||||
05.02 21:00 | Vitória Setubal | | Belenenses | 3:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
06.02 20:00 | Aves | | Boavista | 3:0 (2:0) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.02 18:00 | Estoril-Praia | | Porto | 1:3 (1:0) | |||||
Estoril |
Day 24 | |||||||||
23.02 17:00 | Voždovac | | Napredak | 3:2 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.02 14:00 | Bačka | | Rad | 2:1 (0:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
24.02 15:00 | Borac | | Radnički | 1:1 (0:1) | |||||
Ĉačak | |||||||||
24.02 15:00 | Javor | | Mladost | 3:0 (2:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
24.02 15:00 | Radnik | | Čukarički | 0:0 | |||||
Surdulica | |||||||||
24.02 15:00 | FK Mačva | | Vojvodina | 1:1 (0:0) | |||||
Šabac | |||||||||
25.02 13:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Crvena Zvezda | 1:2 (1:2) | |||||
Subotica | |||||||||
25.02 15:00 | Partizan | | Zemun | 1:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 23 | |||||||||
16.02 17:00 | Napredak | | Spartak Zlatibor Voda | 4:3 (2:2) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
17.02 14:00 | Zemun | | Borac | 3:0 (2:0) | |||||
Zemun | |||||||||
17.02 14:30 | Crvena Zvezda | | Javor | 3:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.02 17:00 | Čukarički | | FK Mačva | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.02 17:00 | Rad | | Radnik | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.02 17:00 | Vojvodina | | Voždovac | 2:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18.02 13:00 | Radnički | | Bačka | 4:0 (2:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
18.02 14:00 | Mladost | | Partizan | 1:2 (0:0) | |||||
Lučani |
Day 27 | |||||||||
23.02 20:45 | Strasbourg | | Montpellier | 0:0 | |||||
Strasbourg | |||||||||
24.02 17:00 | Toulouse | | Monaco | 3:3 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
24.02 20:00 | Dijon | | Caen | 2:0 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
24.02 20:00 | Guingamp | | Metz | 2:2 (1:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
24.02 20:00 | Nantes | | Amiens | 0:1 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
24.02 20:00 | Lille | | Angers | 1:2 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
24.02 20:00 | Rennes | | Troyes | 2:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
25.02 15:00 | Bordeaux | | Nice | 0:0 | |||||
Bordeaux | |||||||||
25.02 17:00 | Lyon | | Saint-Étienne | 1:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
25.02 21:00 | Paris Saint-Germain | | Marseille | 3:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
Day 26 | |||||||||
16.02 20:45 | Monaco | | Dijon | 4:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
17.02 17:00 | Paris Saint-Germain | | Strasbourg | 5:2 (3:1) | |||||
Paris | |||||||||
17.02 20:00 | Troyes | | Metz | 1:0 (0:0) | |||||
Troyes | |||||||||
17.02 20:00 | Montpellier | | Guingamp | 1:1 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
17.02 20:00 | Amiens | | Toulouse | 0:0 | |||||
Amiens | |||||||||
17.02 20:00 | Angers | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
17.02 20:00 | Caen | | Rennes | 2:2 (1:2) | |||||
Caen | |||||||||
18.02 15:00 | Nice | | Nantes | 1:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
18.02 17:00 | Lille | | Lyon | 2:2 (0:2) | |||||
Lille | |||||||||
18.02 21:00 | Marseille | | Bordeaux | 1:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 25 | |||||||||
09.02 20:45 | Saint-Étienne | | Marseille | 2:2 (1:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
10.02 17:00 | Toulouse | | Paris Saint-Germain | 0:1 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
10.02 20:00 | Dijon | | Nice | 3:2 (0:0) | |||||
Dijon | |||||||||
10.02 20:00 | Guingamp | | Caen | 0:0 | |||||
Guingamp | |||||||||
10.02 20:00 | Metz | | Montpellier | 0:1 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
10.02 20:00 | Bordeaux | | Amiens | 3:2 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
10.02 20:00 | Angers | | Monaco | 0:4 (0:2) | |||||
Angers | |||||||||
11.02 15:00 | Strasbourg | | Troyes | 2:1 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
11.02 17:00 | Nantes | | Lille | 2:2 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
11.02 21:00 | Lyon | | Rennes | 0:2 (0:1) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 24 | |||||||||
02.02 20:45 | Marseille | | Metz | 6:3 (3:0) | |||||
Marseille | |||||||||
03.02 17:00 | Lille | | Paris Saint-Germain | 0:3 (0:1) | |||||
Lille | |||||||||
03.02 20:00 | Montpellier | | Angers | 2:1 (1:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
03.02 20:00 | Nice | | Toulouse | 0:1 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
03.02 20:00 | Strasbourg | | Bordeaux | 0:2 (0:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
03.02 20:00 | Amiens | | Saint-Étienne | 0:2 (0:0) | |||||
Amiens | |||||||||
04.02 15:00 | Rennes | | Guingamp | 0:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
04.02 17:00 | Caen | | Nantes | 3:2 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
04.02 21:00 | Monaco | | Lyon | 3:2 (2:2) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20.02 18:30 | Troyes | | Dijon | 0:0 | |||||
Troyes |
Day 23 | |||||||||
24.02 17:00 | Hajduk | | Slaven | 0:1 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.02 18:00 | Rudeš | | Inter | 2:0 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
17.02 15:00 | Osijek | | Rijeka | 2:1 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
17.02 17:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 1:0 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
18.02 15:00 | Dinamo | | Hajduk | 0:1 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
18.02 17:00 | Slaven | | Cibalia | 2:0 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
Day 21 | |||||||||
09.02 18:00 | Inter | | Slaven | 0:0 | |||||
Zaprešić | |||||||||
10.02 15:00 | Rijeka | | Istra 1961 | 4:0 (1:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
10.02 17:00 | Osijek | | Dinamo | 2:4 (0:2) | |||||
Osijek | |||||||||
11.02 15:00 | Cibalia | | Hajduk | 0:5 (0:1) | |||||
Vinkovci | |||||||||
11.02 17:00 | Lokomotiva | | Rudeš | 2:2 (1:0) | |||||
Zagreb |
Day 21 | |||||||||
28.02 13:30 | Budućnost | | Mladost | 1:1 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
28.02 14:00 | Dečić | | Grbalj | 0:0 | |||||
Tuzi | |||||||||
28.02 14:00 | Sutjeska | | Iskra | 3:1 (2:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
28.02 14:00 | Kom | | Zeta | 0:1 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
28.02 14:00 | Rudar | | Petrovac | 3:1 (0:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
Day 20 | |||||||||
24.02 13:00 | Zeta | | Budućnost | 1:1 (0:1) | |||||
Golubovci | |||||||||
24.02 14:00 | Mladost | | Dečić | 2:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
24.02 14:00 | Grbalj | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
24.02 14:00 | Iskra | | Kom | 3:0 (1:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
24.02 17:00 | Petrovac | | Sutjeska | 1:0 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru |
Day 18 | |||||||||
23.02 18:00 | Dukla | | Jablonec | 0:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
24.02 15:00 | Zbrojovka | | Sigma | 1:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
24.02 15:00 | Slovan | | Mladá Boleslav | 1:0 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
24.02 16:30 | Slovácko | | Sparta | 1:1 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
24.02 18:30 | Teplice | | Baník | 0:0 | |||||
Teplice | |||||||||
25.02 15:00 | Karviná | | Fastav | 4:0 (2:0) | |||||
Karviná | |||||||||
25.02 18:00 | Slavia | | Bohemians 1905 | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
26.02 17:00 | Viktoria Plzeň | | Vysočina | 0:1 (0:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 17 | |||||||||
17.02 15:00 | Jablonec | | Teplice | 2:1 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
17.02 15:00 | Mladá Boleslav | | Karviná | 0:1 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
17.02 15:00 | Baník | | Slovácko | 1:2 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
17.02 15:00 | Fastav | | Dukla | 1:1 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
17.02 16:30 | Vysočina | | Slavia | 1:0 (1:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
17.02 18:30 | Bohemians 1905 | | Zbrojovka | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
18.02 16:00 | Sigma | | Viktoria Plzeň | 0:0 | |||||
Olomouc | |||||||||
18.02 18:00 | Sparta | | Slovan | 2:0 (1:0) | |||||
Praha |
Day 29 | |||||||||
27.02 19:45 | Hearts | | Kilmarnock | 1:1 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
27.02 19:45 | St. Johnstone | | Rangers | 1:4 (0:3) | |||||
Perth | |||||||||
Day 28 | |||||||||
24.02 12:30 | Kilmarnock | | Hibernian | 2:2 (0:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
24.02 15:00 | Dundee | | Motherwell | 0:1 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
24.02 15:00 | Hamilton Academical | | Partick Thistle | 2:1 (1:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
24.02 15:00 | Rangers | | Hearts | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
24.02 15:00 | St. Johnstone | | Ross County | 2:0 (2:0) | |||||
Perth | |||||||||
25.02 13:30 | Aberdeen | | Celtic | 0:2 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 27 | |||||||||
17.02 12:30 | Ross County | | Hearts | 1:1 (0:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
17.02 15:00 | Hibernian | | Aberdeen | 2:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
17.02 15:00 | Motherwell | | Kilmarnock | 0:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
17.02 15:00 | Partick Thistle | | Dundee | 1:2 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
18.02 14:15 | Hamilton Academical | | Rangers | 3:5 (2:4) | |||||
Hamilton | |||||||||
18.02 15:00 | Celtic | | St. Johnstone | 0:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 26 | |||||||||
03.02 12:30 | Kilmarnock | | Celtic | 1:0 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
03.02 15:00 | Aberdeen | | Hamilton Academical | 3:0 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
03.02 15:00 | Dundee | | Ross County | 1:4 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
03.02 15:00 | Hearts | | St. Johnstone | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
03.02 15:00 | Motherwell | | Partick Thistle | 1:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
03.02 15:00 | Rangers | | Hibernian | 1:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.02 19:45 | Partick Thistle | | Rangers | 0:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
13.02 19:45 | Kilmarnock | | Dundee | 3:2 (1:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
Day 15 | |||||||||
06.02 19:45 | Motherwell | | St. Johnstone | 2:0 (0:0) | |||||
Motherwell |
Day 17 | |||||||||
23.02 19:00 | Huracán | | Estudiantes | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.02 19:00 | Olimpo | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
23.02 21:15 | Godoy Cruz | | Racing Club | 1:2 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
24.02 17:00 | Defensa y Justicia | | Patronato | 1:0 (0:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
24.02 17:00 | Lanús | | Rosario Central | 1:1 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
24.02 19:15 | Vélez Sársfield | | River Plate | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
24.02 21:30 | Atlético Tucumán | | Tigre | 0:0 | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
25.02 17:00 | Independiente | | Banfield | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
25.02 17:00 | Chacarita Juniors | | Belgrano | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
25.02 19:15 | Boca Juniors | | San Martín | 4:2 (2:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
25.02 19:15 | Unión | | Colón | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
26.02 19:00 | Newell's Old Boys | | Temperley | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
26.02 19:00 | Talleres | | Argentinos Juniors | 2:0 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
26.02 21:15 | Gimnasia y Esgrima | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
Day 16 | |||||||||
16.02 19:00 | Racing Club | | Lanús | 3:1 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
16.02 19:00 | Estudiantes | | Unión | 2:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
16.02 21:15 | Belgrano | | Vélez Sársfield | 2:2 (1:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
17.02 17:00 | San Lorenzo de Almagro | | Newell's Old Boys | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17.02 17:00 | Argentinos Juniors | | Atlético Tucumán | 2:2 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17.02 19:15 | Temperley | | Independiente | 0:0 | |||||
Temperley | |||||||||
17.02 21:30 | Rosario Central | | Olimpo | 5:0 (2:0) | |||||
Rosario | |||||||||
18.02 17:00 | Arsenal | | Huracán | 1:1 (1:1) | |||||
Sarandí | |||||||||
18.02 17:00 | San Martín | | Talleres | 1:1 (1:1) | |||||
San Juan | |||||||||
18.02 19:15 | River Plate | | Godoy Cruz | 2:2 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.02 21:30 | Banfield | | Boca Juniors | 0:1 (0:1) | |||||
Banfield | |||||||||
19.02 19:00 | Tigre | | Defensa y Justicia | 1:1 (0:1) | |||||
Victoria | |||||||||
19.02 19:00 | Patronato | | Chacarita Juniors | 3:0 (1:0) | |||||
Paraná | |||||||||
19.02 21:15 | Colón | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
Day 15 | |||||||||
09.02 19:00 | Unión | | Arsenal | 0:0 | |||||
Santa Fe | |||||||||
09.02 19:00 | Defensa y Justicia | | Chacarita Juniors | 4:2 (1:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
09.02 21:15 | Newell's Old Boys | | Colón | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
10.02 17:00 | Gimnasia y Esgrima | | Estudiantes | 0:0 | |||||
La Plata | |||||||||
10.02 17:00 | Vélez Sársfield | | Patronato | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.02 19:15 | Olimpo | | Racing Club | 1:2 (0:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
11.02 17:00 | Talleres | | Banfield | 1:0 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
11.02 17:00 | Godoy Cruz | | Belgrano | 2:1 (1:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
11.02 19:15 | Boca Juniors | | Temperley | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
11.02 21:30 | Lanús | | River Plate | 1:0 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
12.02 19:00 | Atlético Tucumán | | San Martín | 2:1 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
12.02 19:00 | Tigre | | Argentinos Juniors | 2:0 (0:0) | |||||
Victoria | |||||||||
12.02 21:15 | Huracán | | Rosario Central | 2:3 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 14 | |||||||||
02.02 19:00 | Argentinos Juniors | | Defensa y Justicia | 2:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
02.02 19:00 | Patronato | | Godoy Cruz | 0:0 | |||||
Paraná | |||||||||
02.02 21:15 | Belgrano | | Lanús | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
03.02 17:00 | Rosario Central | | Unión | 1:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
03.02 17:00 | Banfield | | Atlético Tucumán | 0:0 | |||||
Banfield | |||||||||
03.02 19:15 | Colón | | Independiente | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
03.02 21:30 | River Plate | | Olimpo | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
04.02 17:00 | Estudiantes | | Newell's Old Boys | 4:2 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
04.02 17:00 | Arsenal | | Gimnasia y Esgrima | 0:0 | |||||
Sarandí | |||||||||
04.02 19:15 | San Lorenzo de Almagro | | Boca Juniors | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
04.02 21:30 | Racing Club | | Huracán | 4:0 (3:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
05.02 19:00 | Temperley | | Talleres | 0:1 (0:1) | |||||
Temperley | |||||||||
05.02 19:00 | Chacarita Juniors | | Vélez Sársfield | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
05.02 21:15 | San Martín | | Tigre | 0:0 | |||||
San Juan | |||||||||
Day 10 | |||||||||
07.02 21:30 | Godoy Cruz | | Lanús | 4:1 (0:0) | |||||
Mendoza |
Day 1 | |||||||||
28.02 19:30 | Ponte Preta (Campinas) | | Sampaio Correa (São Luis) | 0:0 | |||||
Campinas | |||||||||
28.02 19:30 | São Paulo (São Paulo) | | CRB (Maceió) | 2:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
28.02 19:30 | Goiás (Goiânia) | | Coritiba (Coritiba) | 1:0 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
28.02 19:30 | Bragantino (Bragança Paulista) | | Vitória (Salvador) | 1:0 (1:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
28.02 19:30 | Náutico (Recife) | | Cuiabá (Cuiabá) | 2:1 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
28.02 20:30 | Ferroviário (Fortaleza) | | Villa Nova (Nova Lima) | 1:1 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
28.02 21:30 | Atlético Paranaense (Curitiba) | | Ceará (Fortaleza) | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
28.02 21:45 | Figueirense (Florianópolis) | | Atlético Mineiro (Belo Horizonte) | 0:1 (0:1) | |||||
Florianópolis |
26.02 19:35 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Shanghai Greenland Shenhua | 4:1 (2:1) | |||||
Shanghai |
Day 21 | |||||||||
23.02 19:50 | Central Coast Mariners | | Wellington Phoenix | 1:0 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
24.02 16:35 | Brisbane Roar | | Newcastle United Jets | 0:1 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
24.02 19:00 | Perth Glory | | Melbourne City | 2:1 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
24.02 19:50 | Melbourne Victory | | Adelaide United | 3:0 (2:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
25.02 18:30 | Sydney | | Western Sydney Wanderers | 3:1 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 20 | |||||||||
09.02 19:50 | Melbourne Victory | | Brisbane Roar | 1:2 (0:2) | |||||
Melbourne | |||||||||
10.02 19:50 | Melbourne City | | Sydney | 0:4 (0:2) | |||||
Melbourne | |||||||||
16.02 19:50 | Western Sydney Wanderers | | Newcastle United Jets | 2:2 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
17.02 19:20 | Adelaide United | | Central Coast Mariners | 2:2 (0:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
17.02 19:35 | Wellington Phoenix | | Perth Glory | 2:1 (1:1) | |||||
Wellington | |||||||||
Day 19 | |||||||||
02.02 19:50 | Sydney | | Wellington Phoenix | 4:0 (2:0) | |||||
Sydney | |||||||||
03.02 17:35 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 2:0 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
03.02 19:20 | Adelaide United | | Perth Glory | 2:1 (2:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
04.02 17:00 | Central Coast Mariners | | Western Sydney Wanderers | 1:2 (0:2) | |||||
Gosford | |||||||||
04.02 18:00 | Brisbane Roar | | Melbourne City | 1:2 (1:1) | |||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 4 | 3 | 64-22 | 64 | ||
2. | Newcastle United Jets | 27 | 15 | 5 | 7 | 57-37 | 50 | ||
3. | Melbourne City | 27 | 13 | 4 | 10 | 41-33 | 43 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 12 | 5 | 10 | 43-37 | 41 | ||
5. | Adelaide United | 27 | 11 | 6 | 10 | 36-38 | 39 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 5 | 12 | 33-40 | 35 | ||
7. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 9 | 10 | 38-47 | 33 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 10 | 2 | 15 | 37-50 | 32 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 5 | 6 | 16 | 31-55 | 21 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 4 | 8 | 15 | 28-49 | 20 |
Day 7 | |||||||||
11.02 19:00 | Western Sydney Wanderers | | Wellington Phoenix | 4:0 (1:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 4 | 3 | 64-22 | 64 | ||
2. | Newcastle United Jets | 27 | 15 | 5 | 7 | 57-37 | 50 | ||
3. | Melbourne City | 27 | 13 | 4 | 10 | 41-33 | 43 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 12 | 5 | 10 | 43-37 | 41 | ||
5. | Adelaide United | 27 | 11 | 6 | 10 | 36-38 | 39 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 5 | 12 | 33-40 | 35 | ||
7. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 9 | 10 | 38-47 | 33 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 10 | 2 | 15 | 37-50 | 32 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 5 | 6 | 16 | 31-55 | 21 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 4 | 8 | 15 | 28-49 | 20 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |