Football matches in September 2017 |
Day 8 | |||||||||
03.09 18:00 | Netherlands | | Bulgaria | 3:1 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
03.09 19:00 | Belarus | | Sweden | 0:4 (0:3) | |||||
Barysaw | |||||||||
03.09 20:45 | France | | Luxembourg | 0:0 | |||||
Toulouse |
Day 8 | |||||||||
03.09 17:00 | Faroe Islands | | Andorra | 1:0 (1:0) | |||||
Tórshavn | |||||||||
03.09 20:45 | Hungary | | Portugal | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
03.09 21:45 | Latvia | | Switzerland | 0:3 (0:1) | |||||
Rīga |
Day 8 | |||||||||
04.09 19:45 | Northern Ireland | | Czech Republic | 2:0 (2:0) | |||||
Belfast | |||||||||
04.09 20:00 | Azerbaijan | | San Marino | 5:1 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
04.09 20:45 | Germany | | Norway | 6:0 (4:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.09 20:45 | Norway | | Azerbaijan | 2:0 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
01.09 20:45 | San Marino | | Northern Ireland | 0:3 (0:0) | |||||
Serravalle | |||||||||
01.09 20:45 | Czech Republic | | Germany | 1:2 (0:1) | |||||
Praha |
Day 8 | |||||||||
04.09 20:00 | Armenia | | Denmark | 1:4 (1:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
04.09 20:45 | Montenegro | | Romania | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
04.09 20:45 | Poland | | Kazakhstan | 3:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.09 20:45 | Denmark | | Poland | 4:0 (2:0) | |||||
København | |||||||||
01.09 21:45 | Romania | | Armenia | 1:0 (0:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
01.09 22:00 | Kazakhstan | | Montenegro | 0:3 (0:1) | |||||
Astana |
Day 8 | |||||||||
05.09 20:45 | Italy | | Israel | 1:0 (0:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
05.09 20:45 | Liechtenstein | | Spain | 0:8 (0:4) | |||||
Vaduz | |||||||||
05.09 20:45 | Macedonia | | Albania | 1:1 (0:0) | |||||
Strumica | |||||||||
Day 7 | |||||||||
02.09 18:00 | Albania | | Liechtenstein | 2:0 (0:0) | |||||
Elbasan | |||||||||
02.09 20:45 | Spain | | Italy | 3:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
02.09 21:45 | Israel | | Macedonia | 0:1 (0:0) | |||||
Haifa |
Day 8 | |||||||||
05.09 18:45 | Iceland | | Ukraine | 2:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
05.09 20:45 | Kosovo | | Finland | 0:1 (0:0) | |||||
Albania, Shkodër | |||||||||
05.09 21:45 | Turkey | | Croatia | 1:0 (0:0) | |||||
Eskişehir | |||||||||
Day 7 | |||||||||
02.09 19:00 | Finland | | Iceland | 1:0 (1:0) | |||||
Tampere | |||||||||
02.09 21:45 | Ukraine | | Turkey | 2:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.09 14:30 | Croatia | | Kosovo | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb |
Day 4 | |||||||||
05.09 17:30 | Côte d'Ivoire | | Gabon | 1:2 (0:2) | |||||
Bouaké | |||||||||
05.09 19:00 | Mali | | Morocco | 0:0 | |||||
Bamako | |||||||||
Day 3 | |||||||||
01.09 21:00 | Morocco | | Mali | 6:0 (2:0) | |||||
Rabat | |||||||||
02.09 17:00 | Gabon | | Côte d'Ivoire | 0:3 (0:0) | |||||
Libreville |
Day 4 | |||||||||
05.09 18:00 | Burkina Faso | | Senegal | 2:2 (1:1) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
05.09 19:00 | South Africa | | Cape Verde | 1:2 (0:0) | |||||
Durban | |||||||||
Day 3 | |||||||||
01.09 17:30 | Cape Verde | | South Africa | 2:1 (2:1) | |||||
Praia | |||||||||
02.09 20:00 | Senegal | | Burkina Faso | 0:0 | |||||
Dakar |
Day 8 | |||||||||
05.09 15:36 | Honduras | | USA | 1:1 (1:0) | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
05.09 20:05 | Costa Rica | | Mexico | 1:1 (0:1) | |||||
San José | |||||||||
05.09 21:05 | Panama | | Trinidad and Tobago | 3:0 (1:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.09 18:55 | USA | | Costa Rica | 0:2 (0:1) | |||||
Harrison | |||||||||
01.09 20:00 | Trinidad and Tobago | | Honduras | 1:2 (0:2) | |||||
Couva | |||||||||
01.09 20:30 | Mexico | | Panama | 1:0 (0:0) | |||||
Ciudad de México |
Day 10 | |||||||||
05.09 18:00 | Qatar | | China | 1:2 (0:0) | |||||
Doha | |||||||||
05.09 19:30 | Iran | | Syria | 2:2 (1:1) | |||||
Tehran | |||||||||
05.09 20:00 | Uzbekistan | | South Korea | 0:0 | |||||
Toshkent |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.09 14:00 | Solomon Islands | | New Zealand | 2:2 (1:2) | 1:6 (0:3) | 3:8 | |||
Honiara | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.09 19:35 | New Zealand | | Solomon Islands | 6:1 (3:0) | |||||
Albany |
Day 3 | |||||||||
05.09 17:30 | North Korea | | Lebanon | 2:2 (1:0) | |||||
Pyongyang | |||||||||
05.09 20:45 | Malaysia | | Hong Kong | 1:1 (0:0) | |||||
Malacca City |
Day 3 | |||||||||
05.09 18:30 | Cambodia | | Vietnam | 1:2 (1:1) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
05.09 20:00 | Jordan | | Afghanistan | 4:1 (3:0) | |||||
Amman |
Day 3 | |||||||||
05.09 19:00 | Bahrain | | Taiwan | 5:0 (2:0) | |||||
Riffa | |||||||||
05.09 19:30 | Singapore | | Turkmenistan | 1:1 (0:0) | |||||
Singapore |
Day 3 | |||||||||
05.09 15:00 | Nepal | | Tajikistan | 1:2 (0:2) | |||||
Kathmandu | |||||||||
05.09 19:30 | Philippines | | Yemen | 2:2 (1:1) | |||||
Bácolod |
Day 3 | |||||||||
19.09 18:00 | Niger | | Benin | 1:2 (1:1) | |||||
Cape Coast | |||||||||
19.09 18:00 | Senegal | | Côte d'Ivoire | 0:0 | |||||
Cape Coast | |||||||||
Day 2 | |||||||||
17.09 15:00 | Niger | | Côte d'Ivoire | 0:0 | |||||
Cape Coast | |||||||||
17.09 18:00 | Senegal | | Benin | 4:0 (2:0) | |||||
Cape Coast | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.09 15:00 | Senegal | | Niger | 1:2 (0:1) | |||||
Cape Coast | |||||||||
15.09 18:00 | Côte d'Ivoire | | Benin | 0:1 (0:1) | |||||
Cape Coast |
09.09 18:00 | Senegal | | Liberia | 0:0, pen. 5:4 | |||||
Cape Coast | |||||||||
10.09 15:00 | Burkina Faso | | Niger | 1:2 (0:1) | |||||
Cape Coast | |||||||||
12.09 15:00 | Côte d'Ivoire | | Togo | 0:0, pen. 4:3 | |||||
Cape Coast | |||||||||
12.09 18:00 | Benin | | Cape Verde | 2:0 (0:0) | |||||
Cape Coast |
09.09 15:00 | Ghana | | Gambia | 1:0 (0:0) | |||||
Cape Coast | |||||||||
10.09 18:00 | Guinea | | Guinea-Bissau | 2:1 (2:1) | |||||
Cape Coast | |||||||||
11.09 15:00 | Mali | | Mauritania | 3:1 (1:1) | |||||
Cape Coast | |||||||||
11.09 18:00 | Nigeria | | Sierra Leone | 2:0 (0:0) | |||||
Cape Coast |
02.09 16:00 | Indonesia | | Fiji | 0:0 | |||||
Bogor | |||||||||
02.09 18:00 | Mozambique | | Kenya | 1:1 (0:0) | |||||
Maputo | |||||||||
02.09 19:00 | Canada | | Jamaica | 2:0 (2:0) | |||||
Toronto | |||||||||
03.09 16:00 | Equatorial Guinea | | Benin | 1:2 (0:1) | |||||
Malabo | |||||||||
04.09 15:00 | Togo | | Malawi | 0:1 (0:1) | |||||
Morocco, Agadir | |||||||||
05.09 18:00 | Niger | | Mauritania | 2:0 (0:0) | |||||
Morocco, Agadir | |||||||||
30.09 | Botswana | | Ethiopia | 2:0 (1:0) | |||||
Gaborone |
Day 2 | |||||||||
27.09 20:45 | Basel | | Benfica | 5:0 (2:0) | |||||
Basel | |||||||||
27.09 21:45 | CSKA | | Manchester United | 1:4 (0:3) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.09 19:45 | Benfica | | CSKA | 1:2 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
12.09 19:45 | Manchester United | | Basel | 3:0 (1:0) | |||||
Manchester |
Day 2 | |||||||||
27.09 20:45 | Paris Saint-Germain | | Bayern | 3:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
27.09 20:45 | Anderlecht | | Celtic | 0:3 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.09 19:45 | Celtic | | Paris Saint-Germain | 0:5 (0:3) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.09 20:45 | Bayern | | Anderlecht | 3:0 (1:0) | |||||
München |
Day 2 | |||||||||
27.09 20:00 | Qarabağ | | Roma | 1:2 (1:2) | |||||
Bakı | |||||||||
27.09 20:45 | Atlético Madrid | | Chelsea | 1:2 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.09 19:45 | Chelsea | | Qarabağ | 6:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
12.09 20:45 | Roma | | Atlético Madrid | 0:0 | |||||
Roma |
Day 2 | |||||||||
27.09 19:45 | Sporting | | Barcelona | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
27.09 20:45 | Juventus | | Olympiakós | 2:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.09 20:45 | Barcelona | | Juventus | 3:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
12.09 21:45 | Olympiakós | | Sporting | 2:3 (0:3) | |||||
Piraeus |
Day 2 | |||||||||
26.09 20:45 | Sevilla | | Maribor | 3:0 (2:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
26.09 21:45 | Spartak Moscow | | Liverpool | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.09 19:45 | Liverpool | | Sevilla | 2:2 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
13.09 20:45 | Maribor | | Spartak Moscow | 1:1 (0:0) | |||||
Maribor |
Day 2 | |||||||||
26.09 19:45 | Manchester City | | Shahtar Donetsk | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
26.09 20:45 | Napoli | | Feyenoord | 3:1 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.09 20:45 | Feyenoord | | Manchester City | 0:4 (0:3) | |||||
Rotterdam | |||||||||
13.09 21:45 | Shahtar Donetsk | | Napoli | 2:1 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 2 | |||||||||
26.09 20:45 | Monaco | | Porto | 0:3 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
26.09 21:45 | Beşiktaş | | RB Leipzig | 2:0 (2:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.09 19:45 | Porto | | Beşiktaş | 1:3 (1:2) | |||||
Porto | |||||||||
13.09 20:45 | RB Leipzig | | Monaco | 1:1 (1:1) | |||||
Leipzig |
Day 2 | |||||||||
26.09 20:45 | Borussia Dortmund | | Real Madrid | 1:3 (0:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
26.09 21:45 | APOEL | | Tottenham Hotspur | 0:3 (0:1) | |||||
Nicosia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.09 19:45 | Tottenham Hotspur | | Borussia Dortmund | 3:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
13.09 20:45 | Real Madrid | | APOEL | 3:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 2 | |||||||||
28.09 21:00 | Astana | | Slavia Praha | 1:1 (1:1) | |||||
Astana | |||||||||
28.09 22:05 | Maccabi Tel Aviv | | Villarreal | 0:0 | |||||
Netanya | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 19:00 | Villarreal | | Astana | 3:1 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
14.09 19:00 | Slavia Praha | | Maccabi Tel Aviv | 1:0 (1:0) | |||||
Praha |
Day 2 | |||||||||
28.09 21:05 | Partizan | | Dynamo Kiev | 2:3 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
28.09 21:05 | Skënderbeu | | Young Boys | 1:1 (0:0) | |||||
Elbasan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 19:00 | Young Boys | | Partizan | 1:1 (1:1) | |||||
Bern | |||||||||
14.09 20:00 | Dynamo Kiev | | Skënderbeu | 3:1 (0:1) | |||||
Kiev |
Day 2 | |||||||||
28.09 20:05 | Braga | | İstanbul Başakşehir | 2:1 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
28.09 22:05 | Ludogorets | | Hoffenheim | 2:1 (0:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 19:00 | Hoffenheim | | Braga | 1:2 (1:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
14.09 20:00 | İstanbul Başakşehir | | Ludogorets | 0:0 | |||||
İstanbul |
Day 2 | |||||||||
28.09 21:05 | Milan | | Rijeka | 3:2 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
28.09 22:05 | AÉK | | Austria Wien | 2:2 (1:1) | |||||
Athens | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 19:00 | Austria Wien | | Milan | 1:5 (0:3) | |||||
Wien | |||||||||
14.09 19:00 | Rijeka | | AÉK | 1:2 (1:1) | |||||
Rijeka |
Day 2 | |||||||||
28.09 19:00 | Viktoria Plzeň | | Hapoel Be`er Sheva | 3:1 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
28.09 19:00 | Lugano | | Steaua | 1:2 (1:0) | |||||
Luzern | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 22:05 | Hapoel Be`er Sheva | | Lugano | 2:1 (1:0) | |||||
Beersheba | |||||||||
14.09 22:05 | Steaua | | Viktoria Plzeň | 3:0 (2:0) | |||||
Bucureşti |
Day 2 | |||||||||
28.09 19:00 | Köln | | Crvena Zvezda | 0:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
28.09 20:00 | BATE | | Arsenal | 2:4 (1:3) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 21:05 | Crvena Zvezda | | BATE | 1:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
14.09 21:05 | Arsenal | | Köln | 3:1 (0:1) | |||||
London |
Day 2 | |||||||||
28.09 19:00 | Red Bull | | Marseille | 1:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
28.09 20:00 | Konyaspor | | Vitória Guimarães | 2:1 (1:0) | |||||
Konya | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 20:05 | Vitória Guimarães | | Red Bull | 1:1 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
14.09 21:05 | Marseille | | Konyaspor | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille |
Day 2 | |||||||||
28.09 19:00 | Athletic | | Zorya Lugansk | 0:1 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
28.09 19:00 | Östersunds | | Hertha | 1:0 (1:0) | |||||
Östersund | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 21:05 | Hertha | | Athletic | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
14.09 22:05 | Zorya Lugansk | | Östersunds | 0:2 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 2 | |||||||||
28.09 19:00 | Lazio | | Zulte Waregem | 2:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
28.09 19:00 | Nice | | Vitesse | 3:0 (2:0) | |||||
Nice | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 21:05 | Zulte Waregem | | Nice | 1:5 (0:3) | |||||
Waregem | |||||||||
14.09 21:05 | Vitesse | | Lazio | 2:3 (1:0) | |||||
Arnhem |
Day 2 | |||||||||
28.09 19:00 | Rosenborg | | Vardar | 3:1 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
28.09 20:00 | Zenit | | Real Sociedad | 3:1 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 21:05 | Vardar | | Zenit | 0:5 (0:3) | |||||
Skopje | |||||||||
14.09 21:05 | Real Sociedad | | Rosenborg | 4:0 (3:0) | |||||
San Sebastián |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.09 21:45 | Santos | | Barcelona | 0:1 (0:0) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Santos | |||||||||
20.09 21:45 | Grêmio | | Botafogo | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Porto Alegre | |||||||||
21.09 19:15 | River Plate | | Jorge Wilstermann | 8:0 (4:0) | 0:3 (0:1) | 8:3 | |||
Buenos Aires | |||||||||
21.09 21:45 | Lanús | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (2:0), pen. 4:3 | 0:2 (0:1) | 2:2 | |||
Lanús | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.09 19:15 | San Lorenzo de Almagro | | Lanús | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13.09 19:45 | Barcelona | | Santos | 1:1 (0:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
13.09 21:45 | Botafogo | | Grêmio | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
14.09 20:45 | Jorge Wilstermann | | River Plate | 3:0 (1:0) | |||||
Cochabamba |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.09 21:45 | Independiente | | Atlético Tucumán | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Avellaneda | |||||||||
14.09 19:45 | Santa Fe | | Libertad | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Bogotá | |||||||||
19.09 19:15 | Estudiantes | | Nacional Asuncion | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
La Plata | |||||||||
19.09 19:45 | Junior | | Cerro Porteño | 3:1 (1:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Barranquilla | |||||||||
20.09 19:15 | Ponte Preta | | Sport | 1:0 (1:0) | 1:3 (0:2) | 2:3 | |||
Campinas | |||||||||
20.09 19:15 | Flamengo | | Chapecoense | 4:0 (2:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.09 21:45 | Racing Club | | Corinthians | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | |||
Avellaneda | |||||||||
21.09 17:15 | LDU | | Fluminense | 2:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Quito | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.09 20:45 | Cerro Porteño | | Junior | 0:0 | |||||
Asunción | |||||||||
13.09 19:15 | Sport | | Ponte Preta | 3:1 (2:0) | |||||
Recife | |||||||||
13.09 19:15 | Chapecoense | | Flamengo | 0:0 | |||||
Chapecó | |||||||||
13.09 21:45 | Corinthians | | Racing Club | 1:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
14.09 19:15 | Fluminense | | LDU | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 1 | |||||||||
26.09 20:00 | Al Hilal | | Piroozi | 4:0 (2:0) | |||||
UAE, Abu Dhabi | |||||||||
27.09 20:00 | Shanghai SIPG | | Urawa Red Diamonds | 1:1 (1:1) | |||||
Shanghai |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.09 20:00 | Al Hilal | | Al Ain | 3:0 (2:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Riyadh | |||||||||
12.09 19:15 | Al Ahli Jeddah | | Piroozi | 1:3 (0:1) | 2:2 (1:0) | 3:5 | |||
UAE, Abu Dhabi | |||||||||
12.09 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Shanghai SIPG | 5:1 aet (2:0, 4:0), pen. 4:5 | 0:4 (0:2) | 5:5 | |||
Guangzhou | |||||||||
13.09 19:30 | Urawa Red Diamonds | | Kawasaki Frontale | 4:1 (1:1) | 1:3 (0:1) | 5:4 | |||
Saitama |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.09 19:30 | Ceres-Negros | | Esteghlal | 1:1 (1:1) | 0:4 (0:2) | 1:5 | |||
Bácolod | |||||||||
13.09 17:30 | 4.25 | | Bengaluru | 0:0 | 0:3 (0:1) | 0:3 | |||
Pyongyang |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.09 18:00 | Al Quwa Al Jawiya | | Al Wahda Damascus | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:2 | |||
Qatar, Al-Wakrah | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.09 15:30 | Al Wahda Damascus | | Al Quwa Al Jawiya | 2:1 (1:0) | |||||
Lebanon, Beirut |
Day 1 | |||||||||
29.09 18:00 | USM Alger | | Wydad Casablanca | 0:0 | |||||
Alger |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
23.09 18:30 | USM Alger | | Ferroviário da Beira | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Alger | |||||||||
23.09 19:00 | Espérance | | Al-Ahly | 1:2 (1:0) | 2:2 (1:1) | 3:4 | |||
Radès | |||||||||
23.09 21:00 | Wydad Casablanca | | Mamelodi Sundowns | 1:0 (1:0), pen. 3:2 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Casablanca | |||||||||
24.09 18:30 | Étoile du Sahel | | Al Ahly Tripoli | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Sousse | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.09 15:00 | Ferroviário da Beira | | USM Alger | 1:1 (0:0) | |||||
Beira | |||||||||
16.09 19:00 | Al-Ahly | | Espérance | 2:2 (1:1) | |||||
Alexandria | |||||||||
17.09 15:00 | Mamelodi Sundowns | | Wydad Casablanca | 1:0 (0:0) | |||||
Pretoria | |||||||||
17.09 20:00 | Al Ahly Tripoli | | Étoile du Sahel | 0:0 | |||||
Egypt, Alexandria |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.09 19:00 | CS Sfaxien | | FUS | 1:0 (1:0), pen. 4:5 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Sfax | |||||||||
23.09 15:00 | ZESCO United | | SuperSport United | 2:2 (1:1) | 0:0 | 2:2 | |||
Ndola | |||||||||
24.09 15:30 | TP Mazembe | | Al-Hilal Al-Ubayyid | 5:0 (1:0) | 2:1 (1:1) | 7:1 | |||
Lubumbashi | |||||||||
24.09 19:00 | Club Africain | | MC Alger | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Radès | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.09 19:00 | SuperSport United | | ZESCO United | 0:0 | |||||
Pretoria | |||||||||
16.09 19:00 | Al-Hilal Al-Ubayyid | | TP Mazembe | 1:2 (1:1) | |||||
Al-Ubayyid Al-Ubayyid Stadium | |||||||||
16.09 20:30 | FUS | | CS Sfaxien | 1:0 (1:0) | |||||
Rabat | |||||||||
16.09 20:45 | MC Alger | | Club Africain | 1:0 (1:0) | |||||
Alger |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.09 18:00 | Olimpia | | Plaza Amador | 1:1 (0:1) | 7:1 (3:1) | 8:2 | |||
Tegucigalpa | |||||||||
21.09 20:00 | Santos de Guápiles | | Árabe Unido | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
San José | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.09 21:00 | Árabe Unido | | Santos de Guápiles | 0:0 | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
14.09 21:00 | Plaza Amador | | Olimpia | 1:7 (1:3) | |||||
Ciudad de Panamá |
20.09 15:00 | FK Tambov (Tambov) | | Arsenal (Tula) | 1:0 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
20.09 15:00 | Shinnik (Yaroslavl) | | Ural (Ekaterinburg) | 3:0 (2:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
20.09 17:00 | FK Orenburg | | Rubin (Kazan) | 0:2 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
20.09 17:00 | Avangard (Kursk) | | CSKA (Moscow) | 1:0 aet (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
20.09 18:30 | Spartak-Nalchik (Nalchik) | | Dynamo (Moscow) | 0:0 aet, pen. 4:2 | |||||
Nalchik | |||||||||
20.09 19:00 | Tom (Tomsk) | | FK Krasnodar (Krasnodar) | 2:1 (2:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
20.09 19:00 | Luch-Energiya (Vladivostok) | | Anzhi (Makhachkala) | 2:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
20.09 19:00 | Volgar (Astrakhan) | | FK Rostov (Rostov-on-Don) | 0:2 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
20.09 19:00 | FK Tyumen (Tyumen) | | FK Tosno (Tosno) | 1:2 (0:2) | |||||
Tyumen | |||||||||
20.09 19:00 | Kuban (Krasnodar) | | Spartak (Moscow) | 0:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
21.09 18:00 | Olimpiets (Nizhniy Novgorod) | | FK Ufa (Ufa) | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 4:1 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
21.09 19:00 | Yenisey (Krasnoyarsk) | | Akhmat (Groznyi) | 3:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
21.09 19:00 | Ararat (Moscow) | | SKA-Khabarovsk (Khabarovsk) | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21.09 19:00 | Fakel (Voronezh) | | Amkar (Perm) | 0:4 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
21.09 19:30 | Krylia Sovetov (Samara) | | Lokomotiv (Moscow) | 3:2 aet (0:0, 2:2) | |||||
Samara | |||||||||
21.09 20:00 | Dynamo (Saint Petersburg) | | Zenit (Saint Petersburg) | 3:2 aet (2:0, 2:2) | |||||
Saint Petersburg |
Day 12 | |||||||||
29.09 19:30 | Arsenal | | FK Krasnodar | 1:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
30.09 14:00 | FK Tosno | | Akhmat | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
30.09 16:30 | Rubin | | Amkar | 0:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
30.09 18:30 | SKA-Khabarovsk | | FK Rostov | 2:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
30.09 19:00 | Spartak | | Ural | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 11 | |||||||||
23.09 16:30 | Dynamo | | CSKA | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
23.09 19:00 | Spartak | | Anzhi | 2:2 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
24.09 16:00 | Ural | | FK Tosno | 3:1 (2:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
24.09 16:30 | FK Rostov | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
24.09 18:30 | FK Ufa | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
24.09 19:00 | FK Krasnodar | | Zenit | 0:2 (0:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
25.09 19:00 | Amkar | | SKA-Khabarovsk | 3:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
25.09 19:30 | Akhmat | | Rubin | 1:0 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
Day 10 | |||||||||
15.09 19:30 | Arsenal | | Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
16.09 16:30 | CSKA | | FK Rostov | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.09 19:00 | Anzhi | | FK Krasnodar | 1:5 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
17.09 13:00 | FK Tosno | | Spartak | 2:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17.09 16:30 | Rubin | | Ural | 0:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
17.09 18:00 | SKA-Khabarovsk | | Akhmat | 2:2 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18.09 19:30 | Lokomotiv | | Amkar | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18.09 20:00 | Zenit | | FK Ufa | 3:0 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 9 | |||||||||
08.09 19:30 | Amkar | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
09.09 14:00 | FK Tosno | | Anzhi | 2:2 (1:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
09.09 16:30 | FK Rostov | | Arsenal | 2:2 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
09.09 19:00 | Spartak | | Rubin | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
10.09 14:00 | Dynamo | | Zenit | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
10.09 18:30 | FK Ufa | | FK Krasnodar | 0:1 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
10.09 19:00 | Akhmat | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
11.09 19:30 | Ural | | SKA-Khabarovsk | 1:1 (0:0) | |||||
Yekaterinburg |
Day 16 | |||||||||
30.09 15:00 | Krylia Sovetov | | Zenit-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
30.09 15:00 | Olimpiets | | Fakel | 2:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
30.09 15:00 | Shinnik | | FK Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
30.09 16:00 | FK Khimki | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
30.09 17:00 | Avangard | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
30.09 17:00 | Tom | | Yenisey | 1:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
30.09 17:00 | FK Tyumen | | Sibir | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
30.09 18:00 | Luch-Energiya | | Rotor | 1:1 (0:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
30.09 18:00 | Volgar | | Spartak-2 | 1:3 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
30.09 20:00 | Dynamo | | FK Orenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 15 | |||||||||
24.09 14:00 | Rotor | | Kuban | 2:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
24.09 15:00 | FK Tambov | | Volgar | 3:1 (3:0) | |||||
Tambov | |||||||||
24.09 16:00 | Spartak-2 | | FK Khimki | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
24.09 17:00 | Baltika | | Tom | 2:1 (2:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
24.09 17:00 | FK Orenburg | | Shinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
24.09 17:00 | Sibir | | Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
24.09 17:00 | FK Tyumen | | Avangard | 4:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
24.09 17:00 | Yenisey | | Krylia Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
24.09 17:00 | Zenit-2 | | Olimpiets | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
24.09 18:00 | Luch-Energiya | | Fakel | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
Day 14 | |||||||||
16.09 15:00 | Olimpiets | | Yenisey | 0:2 (0:2) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
16.09 15:00 | Shinnik | | Sibir | 0:1 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
16.09 16:00 | FK Khimki | | FK Tambov | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
16.09 16:00 | Avangard | | Rotor | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
16.09 18:00 | Dynamo | | FK Tyumen | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16.09 18:00 | Kuban | | Fakel | 2:2 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16.09 18:00 | Luch-Energiya | | Zenit-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
16.09 18:00 | Tom | | Spartak-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
16.09 18:00 | Volgar | | FK Orenburg | 2:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
16.09 19:00 | Krylia Sovetov | | Baltika | 3:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
Day 13 | |||||||||
10.09 13:00 | Zenit-2 | | Kuban | 3:3 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
10.09 16:00 | FK Tambov | | Tom | 3:1 (2:1) | |||||
Tambov | |||||||||
10.09 16:00 | FK Tyumen | | Shinnik | 2:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
10.09 17:00 | Baltika | | Olimpiets | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
10.09 17:00 | Sibir | | Volgar | 1:1 (1:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
10.09 17:00 | Yenisey | | Luch-Energiya | 4:0 (3:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
10.09 18:00 | Fakel | | Rotor | 2:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
10.09 18:00 | FK Orenburg | | FK Khimki | 5:2 (4:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
10.09 19:00 | Dynamo | | Avangard | 1:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.09 16:00 | Spartak-2 | | Krylia Sovetov | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 12 | |||||||||
06.09 16:00 | Rotor | | Zenit-2 | 4:1 (2:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
06.09 16:00 | Shinnik | | Dynamo | 1:2 (0:1) | |||||
Karavayevo | |||||||||
06.09 17:00 | Avangard | | Fakel | 2:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
06.09 18:00 | Olimpiets | | Spartak-2 | 1:3 (1:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
06.09 19:00 | Baltika | | Luch-Energiya | 2:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
06.09 19:00 | FK Khimki | | Sibir | 0:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
06.09 19:00 | Krylia Sovetov | | FK Tambov | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
06.09 19:00 | Tom | | FK Orenburg | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
06.09 19:00 | Volgar | | FK Tyumen | 1:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
06.09 20:00 | Kuban | | Yenisey | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 11 | |||||||||
02.09 13:00 | Dynamo | | Volgar | 2:2 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
02.09 15:00 | Shinnik | | Avangard | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
02.09 16:00 | FK Tambov | | Olimpiets | 2:1 (0:1) | |||||
Tambov | |||||||||
02.09 16:00 | FK Tyumen | | FK Khimki | 2:2 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
02.09 17:00 | Baltika | | Kuban | 5:1 (3:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
02.09 17:00 | Sibir | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
02.09 17:00 | Spartak-2 | | Luch-Energiya | 1:3 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
02.09 17:00 | Yenisey | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
02.09 18:00 | FK Orenburg | | Krylia Sovetov | 3:2 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
02.09 18:00 | Zenit-2 | | Fakel | 4:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg |
Day 11 | |||||||||
29.09 18:00 | TsRFSO | | Znamya Truda | 3:1 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
30.09 15:00 | FK Murom | | Torpedo Vladimir | 1:1 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
30.09 15:00 | FK Chertanovo | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
30.09 15:00 | Pskov-747 | | FK Kolomna | 1:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
30.09 16:00 | FK Dolgoprudny | | Lokomotiv-Kazanka | 0:2 (0:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
30.09 17:00 | Tekstilshchik | | Luki-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
Day 10 | |||||||||
22.09 18:00 | Torpedo Vladimir | | Pskov-747 | 1:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
23.09 14:00 | Znamya Truda | | Tekstilshchik | 0:3 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
23.09 16:00 | Veles | | TsRFSO | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
23.09 16:00 | Luki-Energiya | | FK Murom | 0:1 (0:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
23.09 17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Dynamo-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
23.09 17:00 | Spartak Kostroma | | FK Dolgoprudny | 2:1 (1:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
25.09 15:00 | FK Kolomna | | FK Chertanovo | 0:1 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
Day 9 | |||||||||
15.09 15:00 | FK Murom | | Znamya Truda | 1:0 (1:0) | |||||
Murom | |||||||||
15.09 18:30 | TsRFSO | | Lokomotiv-Kazanka | 0:3 (0:2) | |||||
Smolensk | |||||||||
16.09 14:00 | FK Kolomna | | Spartak Kostroma | 0:1 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
16.09 16:00 | FK Chertanovo | | Torpedo Vladimir | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16.09 16:00 | Pskov-747 | | Luki-Energiya | 2:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
16.09 17:00 | Tekstilshchik | | Veles | 3:2 (3:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
17.09 13:00 | Dynamo-2 | | FK Dolgoprudny | 2:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.09 15:00 | Veles | | FK Murom | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
08.09 16:00 | Znamya Truda | | Pskov-747 | 0:1 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
08.09 18:00 | Torpedo Vladimir | | FK Kolomna | 4:1 (3:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
08.09 18:00 | FK Dolgoprudny | | TsRFSO | 0:0 | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
08.09 18:00 | Spartak Kostroma | | Dynamo-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
08.09 18:30 | Luki-Energiya | | FK Chertanovo | 1:2 (0:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
08.09 19:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Tekstilshchik | 4:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.09 17:00 | FK Kolomna | | Luki-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
01.09 18:00 | Torpedo Vladimir | | Spartak Kostroma | 2:2 (1:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
01.09 18:00 | FK Chertanovo | | Znamya Truda | 4:1 (3:1) | |||||
Moscow | |||||||||
01.09 18:30 | Pskov-747 | | Veles | 2:0 (2:0) | |||||
Pskov | |||||||||
01.09 18:30 | Tekstilshchik | | FK Dolgoprudny | 3:3 (1:3) | |||||
Ivanovo | |||||||||
01.09 18:30 | TsRFSO | | Dynamo-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
02.09 15:00 | FK Murom | | Lokomotiv-Kazanka | 0:0 | |||||
Murom |
Day 11 | |||||||||
30.09 14:00 | Torpedo Moskva | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
30.09 15:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Sokol | 0:4 (0:3) | |||||
Volgograd | |||||||||
30.09 15:00 | Khimik | | Energomash | 0:0 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
30.09 16:00 | FK Kaluga | | Metallurg | 0:1 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
30.09 16:00 | Zenit Penza | | Saturn | 1:0 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
30.09 17:00 | FK Ryazan | | Zorkiy | 3:0 (2:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
Day 10 | |||||||||
23.09 15:00 | Saturn | | Khimik | 4:1 (1:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
23.09 16:00 | Dynamo Bryansk | | FK Ryazan | 4:0 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
23.09 17:00 | Sokol | | FK Strogino | 3:2 (2:2) | |||||
Saratov | |||||||||
23.09 18:00 | Energomash | | FK Kaluga | 2:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
23.09 19:00 | Zorkiy | | Zenit Penza | 4:0 (2:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
24.09 14:00 | Metallurg | | Rotor-Volgograd-2 | 2:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
25.09 19:00 | Ararat | | Torpedo Moskva | 3:2 (2:2) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 9 | |||||||||
15.09 17:00 | FK Strogino | | Metallurg | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16.09 15:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Energomash | 0:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
16.09 15:00 | Khimik | | Zorkiy | 0:1 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
16.09 16:00 | FK Kaluga | | Saturn | 1:4 (0:2) | |||||
Kaluga | |||||||||
16.09 16:00 | Zenit Penza | | Dynamo Bryansk | 0:3 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
16.09 17:00 | Ararat | | Sokol | 4:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.09 17:00 | FK Ryazan | | Torpedo Moskva | 0:2 (0:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.09 18:00 | Energomash | | FK Strogino | 3:1 (2:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
07.09 19:00 | Ararat | | FK Ryazan | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.09 18:00 | Dynamo Bryansk | | Khimik | 2:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
08.09 19:00 | Zorkiy | | FK Kaluga | 2:1 (1:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
08.09 19:00 | Saturn | | Rotor-Volgograd-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
08.09 19:00 | Torpedo Moskva | | Zenit Penza | 9:0 (6:0) | |||||
Moscow | |||||||||
09.09 15:00 | Metallurg | | Sokol | 0:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.09 16:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Zorkiy | 0:1 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
01.09 17:00 | Khimik | | Torpedo Moskva | 0:5 (0:2) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
01.09 18:00 | Zenit Penza | | FK Ryazan | 0:2 (0:2) | |||||
Penza | |||||||||
01.09 19:00 | Sokol | | Energomash | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
02.09 16:00 | Metallurg | | Ararat | 1:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
02.09 17:00 | FK Kaluga | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | |||||
Kaluga |
Day 11 | |||||||||
30.09 15:00 | Legion-Dynamo | | Afips | 0:1 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
30.09 15:00 | Angusht | | Mashuk-KMV | 1:0 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
30.09 16:00 | Dynamo | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 1:3 (0:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
30.09 16:00 | SKA | | FK Krasnodar-2 | 0:0 | |||||
Bataysk | |||||||||
30.09 17:00 | Chernomorets | | Kuban-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
30.09 17:00 | Spartak-Nalchik | | Druzhba | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
30.09 18:00 | Chaika | | FK Armavir | 1:1 (0:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 10 | |||||||||
23.09 13:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Kuban-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
23.09 16:00 | Mashuk-KMV | | Spartak Vladikavkaz | 2:2 (2:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
23.09 17:00 | Afips | | Biolog-Novokubansk | 1:0 (0:0) | |||||
Afipsky | |||||||||
23.09 17:00 | Druzhba | | Angusht | 3:1 (2:1) | |||||
Maykop | |||||||||
23.09 18:00 | Chernomorets | | SKA | 2:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
24.09 18:00 | FK Armavir | | Dynamo | 5:0 (3:0) | |||||
Armavir | |||||||||
25.09 15:30 | Anzhi-2 | | Legion-Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
25.09 17:00 | FK Krasnodar-2 | | Spartak-Nalchik | 4:2 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 9 | |||||||||
16.09 15:30 | Legion-Dynamo | | Mashuk-KMV | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16.09 16:00 | Biolog-Novokubansk | | Anzhi-2 | 3:2 (1:2) | |||||
Progress | |||||||||
16.09 16:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
16.09 16:00 | Angusht | | FK Krasnodar-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Nazran | |||||||||
16.09 16:30 | Spartak Vladikavkaz | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16.09 18:00 | Spartak-Nalchik | | SKA | 3:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
17.09 17:00 | Kuban-2 | | FK Armavir | 1:3 (0:2) | |||||
Armavir | |||||||||
17.09 18:00 | Chaika | | Afips | 1:1 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.09 16:00 | SKA | | Angusht | 3:0 (1:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
08.09 18:00 | FK Armavir | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 2:0 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
08.09 18:00 | Chernomorets | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Novorossiysk | |||||||||
08.09 19:00 | Afips | | Dynamo | 3:1 (1:1) | |||||
Afipsky | |||||||||
09.09 16:00 | Anzhi-2 | | Chaika | 1:1 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
09.09 16:00 | Mashuk-KMV | | Biolog-Novokubansk | 0:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
09.09 16:30 | FK Krasnodar-2 | | Spartak Vladikavkaz | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.09 17:00 | Druzhba | | Legion-Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
Day 7 | |||||||||
02.09 16:00 | Legion-Dynamo | | FK Krasnodar-2 | 1:3 (0:2) | |||||
Makhachkala | |||||||||
02.09 16:30 | Angusht | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Nazran | |||||||||
02.09 17:00 | Kuban-2 | | Afips | 0:2 (0:1) | |||||
Afipsky | |||||||||
02.09 17:00 | Biolog-Novokubansk | | Druzhba | 4:0 (1:0) | |||||
Progress | |||||||||
02.09 17:00 | Spartak Vladikavkaz | | SKA | 1:2 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
02.09 19:00 | FK Armavir | | Chernomorets | 2:0 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
02.09 19:00 | Chaika | | Mashuk-KMV | 1:0 (1:0) | |||||
Peschanokopskoye |
Day 11 | |||||||||
23.09 16:00 | FK Orenburg-2 | | Neftekhimik | 1:3 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
24.09 15:00 | FK Chelyabinsk | | Nosta | 1:3 (0:2) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
24.09 16:00 | Mordovia | | Krylia Sovetov-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
24.09 17:00 | Lada-Tolyatti | | Zenit-Izhevsk | 0:2 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
24.09 18:00 | Volga | | Anzhi-Yunior | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
25.09 15:00 | Ural-2 | | Syzran-2003 | 0:2 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
Day 10 | |||||||||
17.09 15:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Chelyabinsk | 1:0 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17.09 15:00 | Krylia Sovetov-2 | | Ural-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
17.09 15:00 | Anzhi-Yunior | | Lada-Tolyatti | 3:0 (0:0) | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
17.09 16:00 | KAMAZ | | Mordovia | 0:1 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17.09 16:00 | Neftekhimik | | Volga | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17.09 17:00 | Syzran-2003 | | FK Orenburg-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Syzran | |||||||||
Day 9 | |||||||||
13.09 15:00 | Ural-2 | | KAMAZ | 1:1 (1:1) | |||||
Sysert | |||||||||
13.09 17:00 | FK Chelyabinsk | | Anzhi-Yunior | 2:1 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
13.09 18:00 | FK Orenburg-2 | | Krylia Sovetov-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
13.09 18:00 | Mordovia | | Nosta | 2:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
13.09 18:30 | Lada-Tolyatti | | Volga | 1:2 (1:2) | |||||
Tolyatti | |||||||||
13.09 19:00 | Syzran-2003 | | Neftekhimik | 0:3 (0:1) | |||||
Syzran | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.09 17:00 | Krylia Sovetov-2 | | Syzran-2003 | 0:1 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
08.09 17:00 | Neftekhimik | | Lada-Tolyatti | 4:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
08.09 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Mordovia | 0:2 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
08.09 18:00 | Nosta | | Ural-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
08.09 18:00 | Volga | | FK Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
08.09 18:30 | KAMAZ | | FK Orenburg-2 | 2:1 (2:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.09 15:00 | Ural-2 | | Zenit-Izhevsk | 1:2 (0:1) | |||||
Sysert | |||||||||
01.09 17:00 | Krylia Sovetov-2 | | Neftekhimik | 2:3 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
01.09 17:30 | FK Chelyabinsk | | Lada-Tolyatti | 5:1 (3:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
01.09 18:00 | FK Orenburg-2 | | Nosta | 2:2 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
01.09 18:00 | Mordovia | | Anzhi-Yunior | 2:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
01.09 19:00 | Syzran-2003 | | KAMAZ | 2:1 (1:1) | |||||
Syzran | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.09 17:00 | Krylia Sovetov-2 | | Lada-Tolyatti | 0:2 (0:0) | |||||
Samara |
Day 11 | |||||||||
28.09 17:00 | FK Chita | | Smena | 2:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
28.09 17:00 | Zenit Irkutsk | | Sakhalin | 4:1 (2:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
20.09 16:00 | Sakhalin | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
20.09 17:00 | Zenit Irkutsk | | FK Chita | 1:4 (1:2) | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
17.09 16:00 | Sakhalin | | Irtysh | 3:1 (2:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
17.09 16:00 | Smena | | Dynamo Barnaul | 3:1 (1:1) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Day 8 | |||||||||
10.09 17:00 | Dynamo Barnaul | | FK Chita | 0:1 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
10.09 17:00 | Irtysh | | Zenit Irkutsk | 2:0 (2:0) | |||||
Omsk | |||||||||
Day 7 | |||||||||
07.09 17:00 | Smena | | Sakhalin | 1:0 (1:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
07.09 18:00 | Irtysh | | FK Chita | 0:0 | |||||
Omsk | |||||||||
07.09 18:30 | Dynamo Barnaul | | Zenit Irkutsk | 3:0 (2:0) | |||||
Barnaul |
20.09 15:00 | Helios (Kharkiv) | | Desna (Chernihiv) | 1:2 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
20.09 16:00 | Kolos (Kovalivka) | | FK Mariupol (Mariupol) | 1:2 (0:1) | |||||
Kovalivka | |||||||||
20.09 16:00 | Zhemchuzhina (Odesa) | | Stal (Kamianske) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 1:4 | |||||
Odesa | |||||||||
20.09 16:00 | Tavriya (Simferopil) | | Zirka (Kropyvnytskyi) | 3:2 aet (2:2, 2:2) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
20.09 16:00 | Ahrobiznes (Volochysk) | | Veres (Rivne) | 1:2 aet (0:0, 0:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
20.09 17:30 | Ingulets (Petrove) | | Arsenal-Kyiv (Kyiv) | 0:0 aet, pen. 5:6 | |||||
Petrove | |||||||||
20.09 18:00 | Avanhard (Kramatorsk) | | Vorskla (Poltava) | 0:2 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
20.09 18:00 | Prykarpattya (Ivano-Frankivsk) | | Karpaty (Lviv) | 2:1 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
20.09 19:00 | Dnipro-1 (Dnipro) | | Hirnyk-Sport (Horishni Plavni) | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
20.09 19:00 | SKK Demnya (Demnya) | | FK Lviv (Lviv) | 1:2 (1:1) | |||||
Lviv |
Day 11 | |||||||||
30.09 14:00 | Olympik | | FK Mariupol | 3:2 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
30.09 17:00 | FK Oleksandriya | | Zirka | 0:0 | |||||
Oleksandriia | |||||||||
Day 10 | |||||||||
23.09 14:00 | Zirka | | Shakhtar | 2:4 (1:3) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
23.09 19:30 | Dynamo | | Veres | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
24.09 14:00 | Stal | | Olympik | 1:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
24.09 17:00 | FK Mariupol | | FK Oleksandriya | 1:1 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
24.09 19:30 | Karpaty | | Chornomorets | 1:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
24.09 19:30 | Vorskla | | Zorya | 1:1 (0:1) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 9 | |||||||||
16.09 14:00 | FK Oleksandriya | | Stal | 4:1 (3:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
16.09 17:00 | FK Mariupol | | Zirka | 1:0 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
16.09 17:00 | Veres | | Vorskla | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
17.09 17:00 | Zorya | | Karpaty | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
17.09 19:30 | Olympik | | Dynamo | 1:2 (1:2) | |||||
Kiev | |||||||||
17.09 19:30 | Chornomorets | | Shakhtar | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
Day 8 | |||||||||
09.09 17:00 | Shakhtar | | Zorya | 3:1 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
09.09 19:30 | Vorskla | | Olympik | 1:1 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
10.09 14:00 | Zirka | | Chornomorets | 0:1 (0:1) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
10.09 17:00 | Karpaty | | Veres | 1:6 (0:2) | |||||
Lviv | |||||||||
10.09 17:00 | Stal | | FK Mariupol | 0:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
10.09 19:30 | Dynamo | | FK Oleksandriya | 3:0 (0:0) | |||||
Kiev |
Day 14 | |||||||||
29.09 16:00 | Rukh | | Ingulets | 1:1 (0:0) | |||||
Vynnyky | |||||||||
30.09 15:00 | Balkany | | Kremin | 1:1 (1:1) | |||||
Zorya | |||||||||
30.09 16:00 | Hirnyk-Sport | | MFK Mykolaiv | 1:0 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
30.09 16:00 | Zhemchuzhina | | Naftovyk-Ukrnafta | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
30.09 16:00 | FK Poltava | | Helios | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
30.09 16:00 | Kolos | | Volyn | 1:0 (0:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
30.09 17:00 | Desna | | Obolon-Brovar | 0:0 | |||||
Chernigiv | |||||||||
30.09 17:00 | Avanhard | | FK Sumy | 1:0 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
24.09 15:00 | Cherkasky Dnipro | | Zhemchuzhina | 1:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
24.09 15:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Avanhard | 1:2 (1:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
24.09 15:00 | FK Sumy | | Balkany | 1:1 (0:0) | |||||
Sumy | |||||||||
24.09 15:00 | Kremin | | Desna | 0:1 (0:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
24.09 17:00 | MFK Mykolaiv | | Rukh | 1:1 (1:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
24.09 18:00 | Ingulets | | FK Poltava | 1:2 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
25.09 16:00 | Arsenal-Kyiv | | Kolos | 2:1 (0:0) | |||||
Shchastlive | |||||||||
25.09 16:00 | Helios | | Volyn | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
25.09 19:00 | Obolon-Brovar | | Hirnyk-Sport | 0:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 12 | |||||||||
15.09 18:00 | Volyn | | Ingulets | 1:1 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
15.09 19:00 | Desna | | FK Sumy | 3:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
16.09 16:00 | Rukh | | Obolon-Brovar | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
16.09 16:00 | Hirnyk-Sport | | Kremin | 1:0 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
16.09 16:00 | Balkany | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:1 (0:1) | |||||
Zorya | |||||||||
16.09 16:00 | FK Poltava | | MFK Mykolaiv | 2:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
16.09 16:00 | Kolos | | Helios | 1:2 (0:1) | |||||
Kovalivka | |||||||||
16.09 17:00 | Avanhard | | Cherkasky Dnipro | 2:1 (1:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
16.09 17:00 | Zhemchuzhina | | Arsenal-Kyiv | 0:3 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 11 | |||||||||
09.09 15:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Desna | 1:3 (0:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
09.09 16:00 | Cherkasky Dnipro | | Balkany | 0:0 | |||||
Cherkasy | |||||||||
09.09 16:00 | FK Sumy | | Hirnyk-Sport | 0:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
09.09 16:30 | Arsenal-Kyiv | | Avanhard | 2:0 (0:0) | |||||
Boryspil | |||||||||
09.09 17:00 | Zhemchuzhina | | Kolos | 1:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
09.09 17:00 | Kremin | | Rukh | 1:1 (1:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
09.09 18:00 | Obolon-Brovar | | FK Poltava | 0:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
10.09 18:00 | MFK Mykolaiv | | Volyn | 1:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
10.09 18:00 | Ingulets | | Helios | 4:0 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
Day 10 | |||||||||
03.09 16:00 | Hirnyk-Sport | | Naftovyk-Ukrnafta | 0:0 | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
03.09 16:00 | Balkany | | Arsenal-Kyiv | 1:3 (1:1) | |||||
Zorya | |||||||||
03.09 17:00 | Rukh | | FK Sumy | 0:1 (0:0) | |||||
Vynnyky | |||||||||
03.09 17:00 | Avanhard | | Zhemchuzhina | 6:2 (2:2) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
03.09 17:00 | FK Poltava | | Kremin | 2:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
03.09 17:00 | Kolos | | Ingulets | 1:0 (1:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
03.09 18:00 | Desna | | Cherkasky Dnipro | 3:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
04.09 16:30 | Helios | | MFK Mykolaiv | 3:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
04.09 18:00 | Volyn | | Obolon-Brovar | 2:0 (1:0) | |||||
Lutsk |
Day 14 | |||||||||
30.09 15:00 | Prykarpattya | | FK Lviv | 1:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
30.09 15:30 | Polissya | | Nyva Ternopil | 0:2 (0:2) | |||||
Korosten | |||||||||
30.09 16:00 | Podillya | | Skala | 1:0 (1:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
Day 13 | |||||||||
24.09 15:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Prykarpattya | 1:4 (0:2) | |||||
Obukhiv SKOR | |||||||||
24.09 15:00 | Nyva Ternopil | | Bukovyna | 0:0 | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
24.09 16:00 | FK Lviv | | Polissya | 3:0 | |||||
Lviv | |||||||||
24.09 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Podillya | 1:0 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
25.09 16:00 | Skala | | Ahrobiznes | 1:3 (0:2) | |||||
Morshyn Medik Stadium | |||||||||
Day 12 | |||||||||
15.09 17:00 | Prykarpattya | | Skala | 2:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
15.09 17:00 | Ahrobiznes | | Podillya | 2:1 (1:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
16.09 16:00 | Nyva Ternopil | | Nyva Vinnytsya | 1:0 (1:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
16.09 16:30 | Polissya | | Arsenal-Kyivshchyna | 2:0 (1:0) | |||||
Korosten | |||||||||
16.09 17:00 | Bukovyna | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Chernivtsi |
Day 11 | |||||||||
09.09 16:30 | Polissya | | Nyva Ternopil | 3:0 (1:0) | |||||
Korosten | |||||||||
09.09 17:00 | Ahrobiznes | | Nyva Vinnytsya | 1:0 (1:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
09.09 17:00 | Podillya | | Arsenal-Kyivshchyna | 1:0 (1:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
10.09 17:00 | Bukovyna | | Prykarpattya | 1:2 (1:2) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
Day 10 | |||||||||
03.09 17:00 | Nyva Ternopil | | Podillya | 3:2 (2:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
03.09 17:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Ahrobiznes | 0:3 (0:1) | |||||
Obukhiv SKOR | |||||||||
03.09 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Bukovyna | 1:1 (1:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
03.09 18:00 | FK Lviv | | Skala | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv |
Day 14 | |||||||||
29.09 12:00 | Metalurh | | Metalist 1925 | 0:5 (0:2) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
30.09 15:00 | Sudnobudivnyk | | Ingulets-2 | 4:2 (3:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
30.09 16:00 | FK Nikopol | | Enerhiya | 1:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
30.09 16:00 | FK Dnipro | | MFK Mykolaiv-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
30.09 16:00 | Myr | | Real Pharma | 2:4 (2:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
Day 13 | |||||||||
23.09 16:00 | Real Pharma | | FK Nikopol | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
24.09 16:00 | Enerhiya | | FK Dnipro | 1:2 (0:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
24.09 17:00 | Dnipro-1 | | Metalurh | 3:0 (1:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
24.09 17:00 | Metalist 1925 | | Myr | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
25.09 16:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Sudnobudivnyk | 4:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
25.09 16:00 | Ingulets-2 | | Tavriya | 0:2 (0:0) | |||||
Vladimirovka | |||||||||
Day 12 | |||||||||
14.09 17:00 | Tavriya | | MFK Mykolaiv-2 | 1:2 (0:2) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
15.09 12:00 | Metalurh | | Ingulets-2 | 2:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
15.09 16:00 | Sudnobudivnyk | | Enerhiya | 1:5 (1:2) | |||||
Pervomaysk Central stadium | |||||||||
16.09 17:00 | FK Dnipro | | Real Pharma | 3:1 (2:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
17.09 16:30 | Myr | | FK Nikopol | 3:0 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
17.09 17:00 | Metalist 1925 | | Dnipro-1 | 1:1 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 11 | |||||||||
08.09 12:00 | Metalurh | | MFK Mykolaiv-2 | 2:3 (0:2) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
08.09 16:00 | Sudnobudivnyk | | Real Pharma | 1:6 (1:2) | |||||
Pervomaysk Central stadium | |||||||||
08.09 19:00 | Dnipro-1 | | Myr | 0:1 (0:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
09.09 13:00 | Tavriya | | Enerhiya | 0:2 (0:1) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
09.09 17:00 | FK Dnipro | | FK Nikopol | 2:0 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
10.09 17:00 | Metalist 1925 | | Ingulets-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 10 | |||||||||
03.09 17:00 | FK Nikopol | | Sudnobudivnyk | 2:2 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
03.09 17:00 | Enerhiya | | Metalurh | 2:0 (0:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
04.09 16:00 | Ingulets-2 | | Dnipro-1 | 0:5 (0:0) | |||||
Vladimirovka | |||||||||
04.09 17:00 | Real Pharma | | Tavriya | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
04.09 17:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Metalist 1925 | 2:6 (0:3) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
04.09 17:00 | Myr | | FK Dnipro | 0:0 | |||||
Hornostayivka |
Day 7 | |||||||||
29.09 16:00 | İnter | | Neftçi | 0:2 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
29.09 18:30 | Qəbələ | | Kəpəz | 0:2 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
30.09 18:00 | Səbail | | Sumqayıt | 0:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 6 | |||||||||
22.09 19:00 | Qarabağ | | Sumqayıt | 4:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
23.09 17:30 | Səbail | | Kəpəz | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
23.09 20:00 | Zira | | İnter | 1:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
24.09 18:00 | Qəbələ | | Neftçi | 2:1 (2:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.09 16:30 | İnter | | Sumqayıt | 1:1 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
16.09 19:00 | Neftçi | | Zira | 1:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
17.09 18:30 | Qarabağ | | Kəpəz | 2:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
17.09 21:00 | Səbail | | Qəbələ | 1:3 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.09 17:00 | İnter | | Kəpəz | 3:2 (3:2) | |||||
Bakı | |||||||||
09.09 20:30 | Qəbələ | | Zira | 1:1 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
10.09 19:00 | Sumqayıt | | Neftçi | 1:0 (1:0) | |||||
Sumqayıt |
Day 8 | |||||||||
30.09 16:00 | Alashkert | | Banants | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 7 | |||||||||
23.09 18:00 | Gandzasar | | Pyunik | 3:1 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
27.09 16:00 | Banants | | Shirak | 3:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
27.09 16:00 | Ararat | | Alashkert | 1:3 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 6 | |||||||||
15.09 18:00 | Pyunik | | Banants | 1:2 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
16.09 16:00 | Alashkert | | Shirak | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
17.09 16:00 | Ararat | | Gandzasar | 0:3 | |||||
Yerevan |
Day 24 | |||||||||
29.09 18:30 | FK Vitebsk | | Dynamo Brest | 2:2 (2:2) | |||||
Vitebsk | |||||||||
29.09 20:30 | Isloch | | Slavia | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
30.09 14:00 | Krumkachy | | Neman | 2:2 (1:2) | |||||
Minsk | |||||||||
30.09 15:00 | Naftan | | FK Homel | 0:3 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
30.09 18:00 | Dnepr | | FK Minsk | 1:1 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
Day 23 | |||||||||
22.09 19:00 | FK Homel | | Dnepr | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
22.09 20:45 | Dynamo Brest | | Dynamo Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
23.09 18:00 | BATE | | FK Slutsk | 6:0 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
23.09 19:00 | Shakhtsyor | | Isloch | 4:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
24.09 15:00 | Slavia | | Krumkachy | 3:1 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
24.09 16:00 | FK Minsk | | FK Vitebsk | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
24.09 17:00 | FK Haradzeya | | Naftan | 2:0 (0:0) | |||||
Haradzeya | |||||||||
24.09 18:00 | Neman | | Tarpeda-BelAZ | 0:1 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.09 15:00 | Dynamo Minsk | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
16.09 17:00 | Krumkachy | | Tarpeda-BelAZ | 0:3 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
16.09 18:00 | FK Vitebsk | | FK Homel | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
16.09 19:00 | Dnepr | | FK Haradzeya | 2:2 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
17.09 15:00 | Naftan | | Neman | 3:2 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
17.09 16:00 | FK Slutsk | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
17.09 17:00 | Slavia | | Shakhtsyor | 0:3 (0:2) | |||||
Mazyr | |||||||||
18.09 19:45 | Isloch | | BATE | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
08.09 19:00 | FK Homel | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
09.09 16:30 | Shakhtsyor | | Krumkachy | 2:0 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
09.09 19:00 | BATE | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
10.09 16:00 | FK Minsk | | FK Slutsk | 1:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
10.09 18:00 | FK Haradzeya | | FK Vitebsk | 3:2 (0:0) | |||||
Haradzeya | |||||||||
10.09 20:00 | Dynamo Brest | | Isloch | 4:1 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
11.09 18:00 | Tarpeda-BelAZ | | Naftan | 1:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
11.09 19:00 | Neman | | Dnepr | 2:0 (0:0) | |||||
Hrodna |
Day 30 | |||||||||
20.09 18:00 | Akzhayik | | Atyrau | 1:0 (0:0) | |||||
Oral | |||||||||
20.09 20:00 | Qayrat | | Ordabasy | 5:1 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
20.09 20:00 | Aqtöbe | | Tobil | 1:0 (1:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
Day 29 | |||||||||
30.09 15:00 | Irtysh | | Qayrat | 1:1 (1:1) | |||||
Pavlodar | |||||||||
30.09 16:00 | Ordabasy | | Akzhayik | 3:2 (1:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
30.09 16:00 | Kaysar | | Okzhetpes | 2:1 (1:1) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
30.09 16:00 | Atyrau | | Shakhtyor | 3:1 (1:1) | |||||
Atyrau | |||||||||
Day 28 | |||||||||
23.09 15:00 | Astana | | Taraz | 2:0 (2:0) | |||||
Astana | |||||||||
24.09 15:00 | Qayrat | | Tobil | 2:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
24.09 15:30 | Okzhetpes | | Atyrau | 1:2 (1:1) | |||||
Kokshetau | |||||||||
24.09 17:00 | Aqtöbe | | Kaysar | 0:1 (0:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
24.09 18:00 | Akzhayik | | Shakhtyor | 1:2 (0:1) | |||||
Oral | |||||||||
24.09 19:00 | Ordabasy | | Irtysh | 1:2 (0:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
Day 27 | |||||||||
16.09 17:00 | Irtysh | | Akzhayik | 0:1 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
16.09 18:00 | Tobil | | Ordabasy | 0:0 | |||||
Zatobolsk | |||||||||
16.09 18:00 | Taraz | | Qayrat | 1:5 (0:1) | |||||
Taraz | |||||||||
16.09 18:30 | Atyrau | | Aqtöbe | 2:2 (2:2) | |||||
Atyrau | |||||||||
17.09 18:00 | Shakhtyor | | Okzhetpes | 2:1 (1:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
18.09 17:30 | Kaysar | | Astana | 1:4 (0:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.09 17:00 | Astana | | Atyrau | 7:0 (3:0) | |||||
Astana | |||||||||
09.09 18:00 | Akzhayik | | Okzhetpes | 2:0 (2:0) | |||||
Oral | |||||||||
10.09 15:00 | Irtysh | | Tobil | 1:2 (0:1) | |||||
Pavlodar | |||||||||
10.09 18:00 | Qayrat | | Kaysar | 3:1 (2:1) | |||||
Almaty | |||||||||
10.09 19:00 | Aqtöbe | | Shakhtyor | 2:0 (0:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
10.09 19:00 | Ordabasy | | Taraz | 1:0 (1:0) | |||||
Shymkent |
Day 12 | |||||||||
29.09 16:00 | Petrocub | | Sfîntul Gheorghe | 1:2 (0:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
30.09 16:00 | Spicul | | Dinamo-Auto | 1:1 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
30.09 16:00 | Dacia | | Milsami | 1:1 (1:0) | |||||
Speia | |||||||||
30.09 16:00 | Zarya | | Speranţa | 3:0 (2:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
Day 11 | |||||||||
23.09 16:30 | Sfîntul Gheorghe | | Zimbru | 0:0 | |||||
Suruceni | |||||||||
23.09 16:30 | Dinamo-Auto | | Petrocub | 1:0 (0:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
23.09 18:00 | Sheriff | | Dacia | 6:3 (4:2) | |||||
Tiraspol | |||||||||
24.09 16:30 | Speranţa | | Spicul | 2:0 (0:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
24.09 16:30 | Milsami | | Zarya | 1:0 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
Day 10 | |||||||||
15.09 16:30 | Spicul | | Petrocub | 0:4 (0:2) | |||||
Orhei | |||||||||
15.09 16:30 | Dacia | | Sfîntul Gheorghe | 1:0 (1:0) | |||||
Speia | |||||||||
16.09 16:30 | Speranţa | | Milsami | 1:3 (0:3) | |||||
Hînceşti | |||||||||
16.09 17:00 | Zimbru | | Dinamo-Auto | 1:0 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
17.09 16:30 | Zarya | | Sheriff | 0:2 (0:2) | |||||
Bălţi |
Day 9 | |||||||||
09.09 17:00 | Dacia | | Dinamo-Auto | 4:1 (2:0) | |||||
Speia | |||||||||
09.09 18:00 | Zimbru | | Petrocub | 1:1 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
10.09 17:00 | Milsami | | Spicul | 2:0 (2:0) | |||||
Orhei | |||||||||
10.09 17:00 | Speranţa | | Sheriff | 1:2 (1:2) | |||||
Hînceşti | |||||||||
10.09 17:00 | Zarya | | Sfîntul Gheorghe | 2:0 (1:0) | |||||
Bălţi |
Day 23 | |||||||||
29.09 15:30 | Obod | | Lokomotiv | 1:3 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
30.09 15:45 | Qoʼqon 1912 | | Shoʼrtan | 4:1 (2:0) | |||||
Kokand | |||||||||
30.09 17:00 | Bunyodkor | | Mashʼal | 4:0 (4:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
30.09 17:00 | Soʼgʼdiyona | | Dinamo | 0:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
30.09 17:30 | FK Olmaliq | | Neftchi | 1:2 (0:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
30.09 18:00 | Buxoro | | Metallurg | 2:2 (0:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
30.09 18:00 | Nasaf | | Qizilqum | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 22 | |||||||||
21.09 16:15 | Dinamo | | Bunyodkor | 0:2 (0:1) | |||||
Samarqand | |||||||||
21.09 18:00 | Shoʼrtan | | Navbahor | 3:3 (2:1) | |||||
Guzor | |||||||||
21.09 18:00 | Lokomotiv | | Paxtakor | 0:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
22.09 16:00 | Metallurg | | Qoʼqon 1912 | 3:0 (2:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
22.09 16:00 | Obod | | Nasaf | 0:6 (0:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
22.09 17:00 | Neftchi | | Soʼgʼdiyona | 1:1 (0:1) | |||||
Fergana | |||||||||
22.09 17:30 | Mashʼal | | Buxoro | 1:1 (0:0) | |||||
Muborak | |||||||||
22.09 18:30 | Qizilqum | | FK Olmaliq | 2:2 (0:1) | |||||
Zarafshon | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.09 18:00 | Bunyodkor | | Neftchi | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
16.09 16:30 | Qoʼqon 1912 | | Mashʼal | 2:4 (1:2) | |||||
Kokand | |||||||||
16.09 18:00 | Navbahor | | Metallurg | 2:1 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
16.09 18:00 | Buxoro | | Dinamo | 0:0 | |||||
Buxoro Бухоро Арена | |||||||||
16.09 18:00 | Soʼgʼdiyona | | Qizilqum | 1:1 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
16.09 18:45 | Nasaf | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
16.09 19:00 | Paxtakor | | Shoʼrtan | 3:0 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
17.09 17:30 | FK Olmaliq | | Obod | 1:0 (0:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
Day 20 | |||||||||
07.09 16:00 | Obod | | Soʼgʼdiyona | 2:4 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
07.09 16:30 | Dinamo | | Qoʼqon 1912 | 0:0 | |||||
Samarqand | |||||||||
07.09 17:30 | Neftchi | | Buxoro | 1:2 (0:1) | |||||
Fergana | |||||||||
07.09 18:00 | Mashʼal | | Navbahor | 2:1 (1:1) | |||||
Muborak | |||||||||
08.09 18:45 | Nasaf | | FK Olmaliq | 1:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
08.09 19:00 | Lokomotiv | | Shoʼrtan | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
08.09 19:00 | Qizilqum | | Bunyodkor | 3:3 (0:2) | |||||
Zarafshon | |||||||||
09.09 16:30 | Metallurg | | Paxtakor | 1:3 (1:2) | |||||
Bekobod | |||||||||
Day 19 | |||||||||
26.09 17:00 | Soʼgʼdiyona | | Nasaf | 0:3 (0:2) | |||||
Jizzax | |||||||||
26.09 17:30 | FK Olmaliq | | Lokomotiv | 1:3 (1:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
26.09 19:00 | Paxtakor | | Mashʼal | 3:1 (2:0) | |||||
Toshkent |
Day 10 | |||||||||
30.09 16:00 | St. Pölten | | Sturm | 0:3 (0:2) | |||||
St. Pölten | |||||||||
30.09 18:30 | Mattersburg | | Rapid | 0:1 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
30.09 18:30 | Admira Wacker | | LASK | 4:2 (2:2) | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 9 | |||||||||
23.09 16:00 | Rapid | | Wolfsberg | 4:2 (2:1) | |||||
Wien | |||||||||
23.09 18:30 | Sturm | | Altach | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
23.09 18:30 | St. Pölten | | Admira Wacker | 1:1 (0:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
23.09 18:30 | LASK | | Mattersburg | 2:2 (2:2) | |||||
Pasching | |||||||||
24.09 16:30 | Red Bull | | Austria | 0:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 8 | |||||||||
16.09 16:00 | Altach | | Rapid | 2:2 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
16.09 18:30 | Admira Wacker | | Sturm | 2:1 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
16.09 18:30 | Wolfsberg | | LASK | 0:0 | |||||
Wolfsberg | |||||||||
17.09 16:30 | Mattersburg | | Red Bull | 1:2 (1:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
17.09 19:00 | Austria | | St. Pölten | 5:1 (2:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 7 | |||||||||
09.09 16:00 | LASK | | Sturm | 2:1 (2:1) | |||||
Pasching | |||||||||
09.09 18:30 | Austria | | Wolfsberg | 2:2 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
09.09 18:30 | Mattersburg | | Admira Wacker | 0:5 (0:3) | |||||
Mattersburg | |||||||||
09.09 18:30 | St. Pölten | | Altach | 1:2 (0:2) | |||||
St. Pölten | |||||||||
10.09 16:30 | Red Bull | | Rapid | 2:2 (0:0) | |||||
Salzburg |
Day 7 | |||||||||
30.09 12:30 | Huddersfield Town | | Tottenham Hotspur | 0:4 (0:3) | |||||
Huddersfield | |||||||||
30.09 15:00 | AFC Bournemouth | | Leicester City | 0:0 | |||||
Bournemouth | |||||||||
30.09 15:00 | Manchester United | | Crystal Palace | 4:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
30.09 15:00 | Stoke City | | Southampton | 2:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
30.09 15:00 | West Bromwich Albion | | Watford | 2:2 (2:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
30.09 15:00 | West Ham United | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
30.09 17:30 | Chelsea | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 6 | |||||||||
23.09 12:30 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 2:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
23.09 15:00 | Burnley | | Huddersfield Town | 0:0 | |||||
Burnley | |||||||||
23.09 15:00 | Everton | | AFC Bournemouth | 2:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
23.09 15:00 | Manchester City | | Crystal Palace | 5:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
23.09 15:00 | Southampton | | Manchester United | 0:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
23.09 15:00 | Stoke City | | Chelsea | 0:4 (0:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
23.09 15:00 | Swansea City | | Watford | 1:2 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
23.09 17:30 | Leicester City | | Liverpool | 2:3 (1:2) | |||||
Leicester | |||||||||
24.09 16:00 | Brighton & Hove Albion | | Newcastle United | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
25.09 20:00 | Arsenal | | West Bromwich Albion | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.09 20:00 | AFC Bournemouth | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
16.09 12:30 | Crystal Palace | | Southampton | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16.09 15:00 | Huddersfield Town | | Leicester City | 1:1 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
16.09 15:00 | Liverpool | | Burnley | 1:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
16.09 15:00 | Newcastle United | | Stoke City | 2:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16.09 15:00 | Watford | | Manchester City | 0:6 (0:3) | |||||
Watford | |||||||||
16.09 15:00 | West Bromwich Albion | | West Ham United | 0:0 | |||||
West Bromwich | |||||||||
16.09 17:30 | Tottenham Hotspur | | Swansea City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
17.09 13:30 | Chelsea | | Arsenal | 0:0 | |||||
London | |||||||||
17.09 16:00 | Manchester United | | Everton | 4:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.09 12:30 | Manchester City | | Liverpool | 5:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
09.09 15:00 | Arsenal | | AFC Bournemouth | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
09.09 15:00 | Brighton & Hove Albion | | West Bromwich Albion | 3:1 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
09.09 15:00 | Everton | | Tottenham Hotspur | 0:3 (0:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
09.09 15:00 | Leicester City | | Chelsea | 1:2 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
09.09 15:00 | Southampton | | Watford | 0:2 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
09.09 17:30 | Stoke City | | Manchester United | 2:2 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
10.09 13:30 | Burnley | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
10.09 16:00 | Swansea City | | Newcastle United | 0:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
11.09 20:00 | West Ham United | | Huddersfield Town | 2:0 (0:0) | |||||
London |
Day 11 | |||||||||
29.09 19:45 | Queens Park Rangers | | Fulham | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
30.09 15:00 | Aston Villa | | Bolton Wanderers | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
30.09 15:00 | Burton Albion | | Wolverhampton Wanderers | 0:4 (0:3) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
30.09 15:00 | Cardiff City | | Derby County | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
30.09 15:00 | Hull City | | Birmingham City | 6:1 (3:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
30.09 15:00 | Ipswich Town | | Bristol City | 1:3 (1:2) | |||||
Ipswich | |||||||||
30.09 15:00 | Middlesbrough | | Brentford | 2:2 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
30.09 15:00 | Millwall | | Barnsley | 1:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
30.09 15:00 | Nottingham Forest | | Sheffield United | 2:1 (2:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
30.09 15:00 | Preston North End | | Sunderland | 2:2 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
30.09 17:30 | Reading | | Norwich City | 1:2 (1:1) | |||||
Reading | |||||||||
Day 10 | |||||||||
26.09 19:45 | Barnsley | | Queens Park Rangers | 1:1 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
26.09 19:45 | Brentford | | Derby County | 1:1 (0:1) | |||||
Brentford | |||||||||
26.09 19:45 | Bristol City | | Bolton Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
26.09 19:45 | Burton Albion | | Aston Villa | 0:4 (0:3) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
26.09 19:45 | Cardiff City | | Leeds United | 3:1 (2:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
26.09 19:45 | Hull City | | Preston North End | 1:2 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
26.09 19:45 | Ipswich Town | | Sunderland | 5:2 (2:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
26.09 19:45 | Middlesbrough | | Norwich City | 0:1 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
26.09 19:45 | Millwall | | Reading | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
26.09 19:45 | Nottingham Forest | | Fulham | 1:3 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
27.09 19:45 | Birmingham City | | Sheffield Wednesday | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
27.09 19:45 | Sheffield United | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 9 | |||||||||
23.09 15:00 | Bolton Wanderers | | Brentford | 0:3 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
23.09 15:00 | Derby County | | Birmingham City | 1:1 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
23.09 15:00 | Fulham | | Middlesbrough | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
23.09 15:00 | Leeds United | | Ipswich Town | 3:2 (2:1) | |||||
Leeds | |||||||||
23.09 15:00 | Norwich City | | Bristol City | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
23.09 15:00 | Preston North End | | Millwall | 0:0 | |||||
Preston | |||||||||
23.09 15:00 | Queens Park Rangers | | Burton Albion | 0:0 | |||||
London | |||||||||
23.09 15:00 | Reading | | Hull City | 1:1 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
23.09 15:00 | Sunderland | | Cardiff City | 1:2 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
23.09 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Barnsley | 2:1 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
23.09 17:30 | Aston Villa | | Nottingham Forest | 2:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
24.09 13:15 | Sheffield Wednesday | | Sheffield United | 2:4 (1:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 8 | |||||||||
16.09 15:00 | Birmingham City | | Preston North End | 1:3 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
16.09 15:00 | Brentford | | Reading | 1:1 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
16.09 15:00 | Bristol City | | Derby County | 4:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
16.09 15:00 | Burton Albion | | Fulham | 2:1 (1:1) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
16.09 15:00 | Cardiff City | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
16.09 15:00 | Hull City | | Sunderland | 1:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
16.09 15:00 | Ipswich Town | | Bolton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
16.09 15:00 | Middlesbrough | | Queens Park Rangers | 3:2 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
16.09 15:00 | Millwall | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
16.09 15:00 | Nottingham Forest | | Wolverhampton Wanderers | 1:2 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
16.09 15:00 | Sheffield United | | Norwich City | 0:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
16.09 17:30 | Barnsley | | Aston Villa | 0:3 (0:2) | |||||
Barnsley | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.09 19:45 | Aston Villa | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
12.09 19:45 | Leeds United | | Birmingham City | 2:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
12.09 19:45 | Norwich City | | Burton Albion | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
12.09 19:45 | Preston North End | | Cardiff City | 3:0 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
12.09 19:45 | Queens Park Rangers | | Millwall | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
12.09 19:45 | Sheffield Wednesday | | Brentford | 2:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
12.09 19:45 | Sunderland | | Nottingham Forest | 0:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
12.09 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Bristol City | 3:3 (1:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
12.09 20:00 | Bolton Wanderers | | Sheffield United | 0:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
13.09 19:45 | Fulham | | Hull City | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 6 | |||||||||
08.09 19:45 | Derby County | | Hull City | 5:0 (4:0) | |||||
Derby | |||||||||
09.09 15:00 | Aston Villa | | Brentford | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
09.09 15:00 | Bolton Wanderers | | Middlesbrough | 0:3 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
09.09 15:00 | Fulham | | Cardiff City | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
09.09 15:00 | Leeds United | | Burton Albion | 5:0 (3:0) | |||||
Leeds | |||||||||
09.09 15:00 | Norwich City | | Birmingham City | 1:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
09.09 15:00 | Preston North End | | Barnsley | 1:1 (1:1) | |||||
Preston | |||||||||
09.09 15:00 | Queens Park Rangers | | Ipswich Town | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
09.09 15:00 | Reading | | Bristol City | 0:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
09.09 15:00 | Sunderland | | Sheffield United | 1:2 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
09.09 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
09.09 17:30 | Sheffield Wednesday | | Nottingham Forest | 3:1 (1:1) | |||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
19.09 19:45 | AFC Bournemouth | | Brighton & Hove Albion | 1:0 aet (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
19.09 19:45 | Crystal Palace | | Huddersfield Town | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
19.09 19:45 | Bristol City | | Stoke City | 2:0 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
19.09 19:45 | Aston Villa | | Middlesbrough | 0:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
19.09 19:45 | Leicester City | | Liverpool | 2:0 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
19.09 19:45 | West Ham United | | Bolton Wanderers | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
19.09 19:45 | Burnley | | Leeds United | 2:2 aet (0:0, 2:2), pen. 3:5 | |||||
Burnley | |||||||||
19.09 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Bristol Rovers | 1:0 aet (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
19.09 19:45 | Brentford | | Norwich City | 1:3 (0:1) | |||||
Brentford | |||||||||
19.09 20:00 | Tottenham Hotspur | | Barnsley | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.09 20:00 | Reading | | Swansea City | 0:2 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
20.09 19:45 | Arsenal | | Doncaster Rovers | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
20.09 19:45 | Chelsea | | Nottingham Forest | 5:1 (3:0) | |||||
London | |||||||||
20.09 19:45 | Everton | | Sunderland | 3:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
20.09 20:00 | Manchester United | | Burton Albion | 4:1 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
20.09 20:00 | West Bromwich Albion | | Manchester City | 1:2 (0:1) | |||||
West Bromwich |
12.09 19:45 | Barnsley | | Derby County | 3:2 (1:2) | |||||
Barnsley |
30.09 12:30 | Ashton Athletic | | Chorley | 0:1 (0:0) | |||||
Ashton-in-Makerfield | |||||||||
30.09 15:00 | 1874 Northwich | | Ossett Town | 2:2 (0:1) | |||||
Winsford | |||||||||
30.09 15:00 | AFC Mansfield | | Boston United | 0:2 (0:1) | |||||
Clipstone The Forest Town Stadium | |||||||||
30.09 15:00 | Stafford Rangers | | A.F.C. Telford United | 1:1 (1:0) | |||||
Stafford | |||||||||
30.09 15:00 | Newcastle Benfield | | Kidderminster Harriers | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
30.09 15:00 | Nantwich Town | | Nuneaton Town | 3:1 (1:0) | |||||
Nantwich | |||||||||
30.09 15:00 | Boston Town | | Hyde | 2:3 (1:1) | |||||
Boston | |||||||||
30.09 15:00 | Banbury United | | Shildon | 2:3 (1:1) | |||||
Banbury | |||||||||
30.09 15:00 | Scarborough Athletic | | Stratford Town | 2:2 (1:2) | |||||
Scarborough | |||||||||
30.09 15:00 | Basford United | | Kettering Town | 2:3 (1:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
30.09 15:00 | Shaw Lane Aquaforce | | Lancaster City | 2:1 (1:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
30.09 15:00 | Buxton | | Alvechurch | 2:1 (0:1) | |||||
Buxton | |||||||||
30.09 15:00 | Stockport County | | United of Manchester | 3:3 (0:3) | |||||
Stockport | |||||||||
30.09 15:00 | Leamington | | Gainsborough Trinity | 0:0 | |||||
Royal Leamington Spa | |||||||||
30.09 15:00 | Stourbridge | | Alfreton Town | 3:1 (1:0) | |||||
Stourbridge | |||||||||
30.09 15:00 | South Shields | | York City | 3:2 (2:0) | |||||
South Shields | |||||||||
30.09 15:00 | Harrogate Town | | Bradford Park Avenue | 0:0 | |||||
Harrogate | |||||||||
30.09 15:00 | Swindon Supermarine | | Paulton Rovers | 2:3 (2:1) | |||||
Swindon | |||||||||
30.09 15:00 | Enfield Town | | Phoenix Sports | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
30.09 15:00 | Hayes & Yeading United | | Havant & Waterlooville | 0:4 (0:0) | |||||
London | |||||||||
30.09 15:00 | Hereford | | AFC Hornchurch | 2:0 (0:0) | |||||
Hereford | |||||||||
30.09 15:00 | Slough Town | | Poole Town | 2:1 (0:1) | |||||
Beaconsfield | |||||||||
30.09 15:00 | Brackley Town | | Braintree Town | 4:1 (1:0) | |||||
Brackley | |||||||||
30.09 15:00 | Concord Rangers | | Dorking Wanderers | 3:0 (1:0) | |||||
Canvey Island | |||||||||
30.09 15:00 | East Thurrock United | | Harlow Town | 2:2 (1:2) | |||||
Corringham | |||||||||
30.09 15:00 | Chelmsford City | | Weymouth | 2:1 (0:0) | |||||
Chelmsford | |||||||||
30.09 15:00 | Cinderford Town | | Hampton & Richmond Borough | 2:3 (1:1) | |||||
Cinderford | |||||||||
30.09 15:00 | Oxford City | | Leiston | 4:2 (1:1) | |||||
Marston | |||||||||
30.09 15:00 | Margate | | Herne Bay | 2:0 (0:0) | |||||
Margate | |||||||||
30.09 15:00 | St Albans City | | Bridport | 2:1 (2:0) | |||||
St Albans | |||||||||
30.09 15:00 | Heybridge Swifts | | Frome Town | 2:1 (1:0) | |||||
Heybridge | |||||||||
30.09 15:00 | Truro City | | AFC Sudbury | 4:1 (1:1) | |||||
Truro | |||||||||
30.09 15:00 | Eastbourne Borough | | Bognor Regis Town | 0:2 (0:1) | |||||
Eastbourne | |||||||||
30.09 15:00 | Bath City | | Hemel Hempstead Town | 3:0 (1:0) | |||||
Bath | |||||||||
30.09 15:00 | Needham Market | | Dartford | 1:6 (0:3) | |||||
Needham Market | |||||||||
30.09 15:00 | Haringey Borough | | Bideford | 4:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
30.09 15:00 | Folkestone Invicta | | Aylesbury United | 2:1 (1:1) | |||||
Folkestone | |||||||||
30.09 15:00 | Hungerford Town | | Billericay Town | 1:1 (1:0) | |||||
Hungerford | |||||||||
30.09 15:00 | Burgess Hill Town | | Wealdstone | 1:0 (0:0) | |||||
Burgess Hill | |||||||||
30.09 15:00 | Ashford Town | | Leatherhead | 1:2 (1:1) | |||||
Ashford |
18.09 19:45 | Cambridge City | | St Albans City | 0:2 (0:2)* | |||||
Cambridge | |||||||||
19.09 19:30 | Burgess Hill Town | | Colney Heath | 3:0 (2:0)* | |||||
Burgess Hill | |||||||||
19.09 19:45 | Hyde | | Warrington Town | 2:0 (1:0)* | |||||
Hyde | |||||||||
19.09 19:45 | United of Manchester | | Handsworth Parramore | 6:2 (4:0)* | |||||
Bury | |||||||||
19.09 19:45 | Haughmond | | Boston United | 0:5 (0:2)* | |||||
Shrewsbury | |||||||||
19.09 19:45 | Rushall Olympic | | AFC Mansfield | 1:2 (1:0)* | |||||
Walsall | |||||||||
19.09 19:45 | AFC Rushden & Diamonds | | Alfreton Town | 1:3 (1:1)* | |||||
Wellingborough | |||||||||
19.09 19:45 | Royston Town | | Braintree Town | 1:2 (0:2)* | |||||
Royston | |||||||||
19.09 19:45 | Wingate & Finchley | | Hemel Hempstead Town | 1:2 aet (1:0, 1:1)* | |||||
London | |||||||||
19.09 19:45 | Phoenix Sports | | Glebe | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 5:4* | |||||
Barnehurst | |||||||||
19.09 19:45 | Potters Bar Town | | Hampton & Richmond Borough | 0:3 (0:0)* | |||||
Potters Bar | |||||||||
19.09 19:45 | Enfield Town | | Hanwell Town | 5:0 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
19.09 19:45 | Hayes & Yeading United | | FC Romania | 2:0 aet (0:0)* | |||||
London | |||||||||
19.09 19:45 | Billericay Town | | Thamesmead Town | 5:0 (4:0)* | |||||
Billericay | |||||||||
20.09 19:30 | Cadbury Heath | | Bridport | 2:3 aet (2:2)* | |||||
Cadbury Heath | |||||||||
26.09 19:45 | Heybridge Swifts | | Metropolitan Police | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 4:3* | |||||
Heybridge | |||||||||
26.09 19:45 | Bideford | | Bodmin Town | 1:0 (0:0)* | |||||
Bideford | |||||||||
16.09 12:30 | Deeping Rangers | | Kidderminster Harriers | 2:4 (0:3) | |||||
Market Deeping | |||||||||
16.09 15:00 | Salford City | | York City | 1:2 (1:0) | |||||
Salford | |||||||||
16.09 15:00 | Darlington | | South Shields | 0:3 (0:2) | |||||
Darlington | |||||||||
16.09 15:00 | Southport | | Bradford Park Avenue | 0:3 (0:2) | |||||
Southport | |||||||||
16.09 15:00 | Ossett Town | | Atherton Collieries | 1:0 (1:0) | |||||
Ossett | |||||||||
16.09 15:00 | Newcastle Benfield | | Ashton United | 2:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16.09 15:00 | Warrington Town | | Hyde | 1:1 (0:0) | |||||
Warrington | |||||||||
16.09 15:00 | Harrogate Town | | Penistone Church | 3:0 (0:0) | |||||
Harrogate | |||||||||
16.09 15:00 | Spennymoor Town | | Gainsborough Trinity | 1:2 (1:0) | |||||
Spennymoor | |||||||||
16.09 15:00 | Handsworth Parramore | | United of Manchester | 1:1 (0:1) | |||||
Worksop | |||||||||
16.09 15:00 | Shildon | | Altrincham | 1:0 (0:0) | |||||
Shildon | |||||||||
16.09 15:00 | Scarborough Athletic | | Sunderland RCA | 2:0 (0:0) | |||||
Scarborough | |||||||||
16.09 15:00 | Blyth Spartans | | Shaw Lane Aquaforce | 1:2 (0:1) | |||||
Blyth | |||||||||
16.09 15:00 | Stockport County | | Curzon Ashton | 1:0 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
16.09 15:00 | Stalybridge Celtic | | Chorley | 1:3 (0:1) | |||||
Stalybridge | |||||||||
16.09 15:00 | Lancaster City | | Droylsden | 4:0 (2:0) | |||||
Lancaster | |||||||||
16.09 15:00 | Stafford Rangers | | Tamworth | 1:0 (0:0) | |||||
Stafford | |||||||||
16.09 15:00 | Boston United | | Haughmond | 1:1 (0:0) | |||||
Boston | |||||||||
16.09 15:00 | Shepshed Dynamo | | Nantwich Town | 0:1 (0:0) | |||||
Shepshed | |||||||||
16.09 15:00 | AFC Mansfield | | Rushall Olympic | 0:0 | |||||
Clipstone The Forest Town Stadium | |||||||||
16.09 15:00 | AFC Kempston Rovers | | Hereford | 0:4 (0:1) | |||||
Kempston | |||||||||
16.09 15:00 | Stratford Town | | Redditch United | 4:1 (1:0) | |||||
Stratford-upon-Avon | |||||||||
16.09 15:00 | A.F.C. Telford United | | Barwell | 2:0 (1:0) | |||||
Telford | |||||||||
16.09 15:00 | Kettering Town | | Kidsgrove Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Kettering | |||||||||
16.09 15:00 | Basford United | | Mickleover Sports | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
16.09 15:00 | Alfreton Town | | AFC Rushden & Diamonds | 2:2 (1:2) | |||||
Alfreton | |||||||||
16.09 15:00 | Westfields | | Leamington | 0:2 (0:0) | |||||
Hereford | |||||||||
16.09 15:00 | Grantham Town | | Alvechurch | 3:4 (1:3) | |||||
Grantham | |||||||||
16.09 15:00 | Buxton | | Chasetown | 4:1 (3:1) | |||||
Buxton | |||||||||
16.09 15:00 | Dereham Town | | Boston Town | 1:2 (1:0) | |||||
Dereham | |||||||||
16.09 15:00 | Leiston | | Crowborough Athletic | 4:2 (3:0) | |||||
Leiston | |||||||||
16.09 15:00 | Concord Rangers | | Tunbridge Wells | 4:0 (4:0) | |||||
Canvey Island | |||||||||
16.09 15:00 | Braintree Town | | Royston Town | 2:2 (0:1) | |||||
Braintree | |||||||||
16.09 15:00 | AFC Sudbury | | Chipstead | 3:0 (1:0) | |||||
Sudbury | |||||||||
16.09 15:00 | Biggleswade Town | | East Thurrock United | 0:1 (0:0) | |||||
Biggleswade | |||||||||
16.09 15:00 | St Albans City | | Cambridge City | 3:3 (2:1) | |||||
St Albans | |||||||||
16.09 15:00 | Horsham | | Herne Bay | 2:5 (1:1) | |||||
Horsham | |||||||||
16.09 15:00 | Hemel Hempstead Town | | Wingate & Finchley | 0:0 | |||||
Hemel Hempstead | |||||||||
16.09 15:00 | Lowestoft Town | | Harlow Town | 0:1 (0:0) | |||||
Lowestoft | |||||||||
16.09 15:00 | Metropolitan Police | | Heybridge Swifts | 2:2 (0:1) | |||||
Molesey | |||||||||
16.09 15:00 | Chelmsford City | | Ramsgate | 7:0 (2:0) | |||||
Chelmsford | |||||||||
16.09 15:00 | Ware | | Leatherhead | 2:5 (2:4) | |||||
Ware | |||||||||
16.09 15:00 | Kings Langley | | Margate | 0:1 (0:0) | |||||
Kings Langley | |||||||||
16.09 15:00 | Baldock Town | | Aylesbury United | 1:2 (0:1) | |||||
Hitchin | |||||||||
16.09 15:00 | Hertford Town | | AFC Hornchurch | 1:2 (1:0) | |||||
Hertford | |||||||||
16.09 15:00 | Glebe | | Phoenix Sports | 2:2 (2:2) | |||||
Bromley | |||||||||
16.09 15:00 | Kingstonian | | Brackley Town | 0:3 (0:1) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
16.09 15:00 | Eastbourne Borough | | Carshalton Athletic | 4:3 (3:1) | |||||
Eastbourne | |||||||||
16.09 15:00 | Folkestone Invicta | | Tooting & Mitcham United | 3:1 (1:0) | |||||
Folkestone | |||||||||
16.09 15:00 | Cheshunt | | Dorking Wanderers | 1:3 (1:2) | |||||
Cheshunt | |||||||||
16.09 15:00 | Wealdstone | | Faversham Town | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
16.09 15:00 | Colney Heath | | Burgess Hill Town | 3:3 (1:3) | |||||
Colney Heath | |||||||||
16.09 15:00 | Welling United | | Haringey Borough | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16.09 15:00 | Dartford | | Barking | 3:1 (2:1) | |||||
Dartford | |||||||||
16.09 15:00 | Hampton & Richmond Borough | | Potters Bar Town | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
16.09 15:00 | Whitehawk | | Oxford City | 1:3 (1:2) | |||||
Whitehawk | |||||||||
16.09 15:00 | Marlow | | Ashford Town | 0:2 (0:1) | |||||
Marlow | |||||||||
16.09 15:00 | Needham Market | | Chesham United | 2:0 (1:0) | |||||
Needham Market | |||||||||
16.09 15:00 | Slough Town | | Dulwich Hamlet | 3:2 (0:0) | |||||
Beaconsfield | |||||||||
16.09 15:00 | Hanwell Town | | Enfield Town | 0:0 | |||||
London | |||||||||
16.09 15:00 | Havant & Waterlooville | | Merthyr Town | 2:1 (0:1) | |||||
Havant | |||||||||
16.09 15:00 | Bridport | | Cadbury Heath | 2:2 (0:1) | |||||
Bridport | |||||||||
16.09 15:00 | Gosport Borough | | Swindon Supermarine | 1:2 (0:1) | |||||
Gosport | |||||||||
16.09 15:00 | Bognor Regis Town | | Weston-super-Mare | 2:1 (0:1) | |||||
Bognor Regis | |||||||||
16.09 15:00 | Cinderford Town | | Hartley Wintney | 1:0 (0:0) | |||||
Cinderford | |||||||||
16.09 15:00 | Tavistock | | Frome Town | 1:2 (0:2) | |||||
Tavistock | |||||||||
16.09 15:00 | Weymouth | | Chippenham Town | 2:0 (1:0) | |||||
Weymouth | |||||||||
16.09 15:00 | Banbury United | | Thatcham Town | 2:0 (1:0) | |||||
Banbury | |||||||||
16.09 15:00 | Bath City | | Knaphill | 6:0 (2:0) | |||||
Bath | |||||||||
16.09 15:00 | Truro City | | AFC Portchester | 2:0 (0:0) | |||||
Truro | |||||||||
16.09 15:00 | Salisbury | | Poole Town | 0:2 (0:0) | |||||
Salisbury | |||||||||
16.09 15:00 | Paulton Rovers | | Kidlington | 3:2 (0:2) | |||||
Paulton | |||||||||
16.09 15:00 | Gloucester City | | Hungerford Town | 0:3 (0:2) | |||||
Cheltenham | |||||||||
16.09 15:00 | Nuneaton Town | | King's Lynn Town | 3:1 (0:0) | |||||
Nuneaton | |||||||||
17.09 13:00 | FC Romania | | Hayes & Yeading United | 2:2 (1:1) | |||||
Cheshunt | |||||||||
17.09 14:00 | Thamesmead Town | | Billericay Town | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
17.09 15:00 | Albion Sports | | Ashton Athletic | 0:4 (0:1) | |||||
Bradford | |||||||||
17.09 15:00 | 1874 Northwich | | North Ferriby United | 1:0 (0:0) | |||||
Winsford | |||||||||
17.09 15:00 | Stourbridge | | St Ives Town | 2:0 (0:0) | |||||
Stourbridge | |||||||||
20.09 19:45 | Bodmin Town | | Bideford | 1:1 (0:1) | |||||
Bodmin |
04.09 19:45 | Hitchin Town | | Haringey Borough | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 2:3* | |||||
Hitchin | |||||||||
05.09 19:30 | Hartley Wintney | | Basingstoke Town | 1:0 (0:0)* | |||||
Hartley Wintney | |||||||||
05.09 19:45 | Altrincham | | Abbey Hey | 2:1 (1:0)* | |||||
Altrincham | |||||||||
05.09 19:45 | Liversedge | | Sunderland RCA | 0:4 (0:1)* | |||||
Cleckheaton | |||||||||
05.09 19:45 | 1874 Northwich | | Mossley AFC | 2:0 (2:0)* | |||||
Winsford | |||||||||
05.09 19:45 | Tunbridge Wells | | Haywards Heath Town | 3:0 aet* | |||||
Royal Tunbridge Wells | |||||||||
05.09 19:45 | Taunton Town | | Tavistock | 1:2 (0:2)* | |||||
Taunton | |||||||||
05.09 19:45 | Egham Town | | Ramsgate | 2:4 (1:2)* | |||||
Egham | |||||||||
05.09 19:45 | Harlow Town | | Thurrock | 2:1 (1:1)* | |||||
Harlow | |||||||||
05.09 19:45 | Mildenhall Town | | AFC Sudbury | 2:4 (1:2)* | |||||
Mildenhall | |||||||||
05.09 19:45 | Wingate & Finchley | | Hendon | 4:2 aet (2:0, 2:2)* | |||||
London | |||||||||
05.09 19:45 | Hayes & Yeading United | | Maldon & Tiptree | 4:3 aet (3:1, 3:3)* | |||||
London | |||||||||
05.09 19:45 | Biggleswade Town | | North Leigh | 3:2 (1:0)* | |||||
Biggleswade | |||||||||
05.09 19:45 | Chipstead | | Littlehampton Town | 4:0 (3:0)* | |||||
Chipstead | |||||||||
06.09 19:45 | Grays Athletic | | Hertford Town | 2:3 aet (2:1, 2:2)* | |||||
Corringham | |||||||||
06.09 20:00 | Westfields | | Soham Town Rangers | 1:0 (0:0)* | |||||
Hereford | |||||||||
01.09 19:45 | Cambridge City | | St Neots Town | 3:1 (2:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
01.09 19:45 | City of Liverpool | | Nantwich Town | 1:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.09 19:45 | Kingstonian | | Shoreham | 3:2 (2:2) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
02.09 12:30 | Billericay Town | | Didcot Town | 5:0 (1:0) | |||||
Billericay | |||||||||
02.09 15:00 | Penistone Church | | Whitby Town | 3:2 (2:2) | |||||
Penistone | |||||||||
02.09 15:00 | Albion Sports | | Barnoldswick Town | 3:2 (1:0) | |||||
Bradford | |||||||||
02.09 15:00 | Warrington Town | | Grimsby Borough | 1:0 (0:0) | |||||
Warrington | |||||||||
02.09 15:00 | Ashton Athletic | | Bamber Bridge | 2:1 (1:0) | |||||
Ashton-in-Makerfield | |||||||||
02.09 15:00 | Kidsgrove Athletic | | Clitheroe | 3:2 (1:0) | |||||
Kidsgrove | |||||||||
02.09 15:00 | Stalybridge Celtic | | Farsley Celtic | 2:1 (1:1) | |||||
Stalybridge | |||||||||
02.09 15:00 | Marine | | Ashton United | 1:3 (0:1) | |||||
Crosby | |||||||||
02.09 15:00 | Shaw Lane Aquaforce | | Radcliffe Borough | 3:1 (3:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
02.09 15:00 | Scarborough Athletic | | Workington | 1:0 (0:0) | |||||
Scarborough | |||||||||
02.09 15:00 | Bottesford Town | | Shildon | 0:1 (0:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
02.09 15:00 | Cleethorpes Town | | Atherton Collieries | 1:2 (0:1) | |||||
Grimsby | |||||||||
02.09 15:00 | Colne | | Lancaster City | 0:1 (0:1) | |||||
Colne | |||||||||
02.09 15:00 | Ossett Town | | Consett AFC | 2:1 (0:1) | |||||
Ossett | |||||||||
02.09 15:00 | Hyde | | Kendal Town | 1:0 (0:0) | |||||
Hyde | |||||||||
02.09 15:00 | Droylsden | | Colwyn Bay | 4:3 (3:1) | |||||
Droylsden | |||||||||
02.09 15:00 | Abbey Hey | | Altrincham | 3:3 (2:3) | |||||
Manchester | |||||||||
02.09 15:00 | Skelmersdale United | | Handsworth Parramore | 1:2 (1:1) | |||||
Skelmersdale | |||||||||
02.09 15:00 | Buxton | | Frickley Athletic | 3:2 (1:2) | |||||
Buxton | |||||||||
02.09 15:00 | Whitley Bay | | Newcastle Benfield | 0:2 (0:2) | |||||
Whitley Bay | |||||||||
02.09 15:00 | Sunderland RCA | | Liversedge | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
02.09 15:00 | Mossley AFC | | 1874 Northwich | 2:2 (1:0) | |||||
Mossley | |||||||||
02.09 15:00 | Witton Albion | | South Shields | 0:2 (0:0) | |||||
Wincham | |||||||||
02.09 15:00 | Halesowen Town | | Basford United | 0:3 (0:0) | |||||
Halesowen | |||||||||
02.09 15:00 | Boston Town | | Hednesford Town | 2:0 (2:0) | |||||
Boston | |||||||||
02.09 15:00 | AFC Kempston Rovers | | Wisbech Town | 2:1 (0:0) | |||||
Kempston | |||||||||
02.09 15:00 | Loughborough Dynamo | | Stourbridge | 1:3 (0:0) | |||||
Loughborough | |||||||||
02.09 15:00 | Market Drayton Town | | Alvechurch | 1:5 (0:4) | |||||
Market Drayton | |||||||||
02.09 15:00 | AFC Mansfield | | Dunkirk | 6:2 (2:0) | |||||
Clipstone The Forest Town Stadium | |||||||||
02.09 15:00 | Soham Town Rangers | | Westfields | 0:0 | |||||
Soham | |||||||||
02.09 15:00 | Peterborough Sports | | Stafford Rangers | 3:4 (1:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
02.09 15:00 | Rushall Olympic | | Potton United | 1:0 (0:0) | |||||
Walsall | |||||||||
02.09 15:00 | Sutton Coldfield Town | | Barwell | 0:2 (0:1) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
02.09 15:00 | St Ives Town | | Coalville Town | 1:0 (0:0) | |||||
St Ives | |||||||||
02.09 15:00 | Grantham Town | | Holbeach United | 2:1 (2:1) | |||||
Grantham | |||||||||
02.09 15:00 | Haughmond | | Matlock Town | 3:2 (2:1) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
02.09 15:00 | Tividale | | AFC Rushden & Diamonds | 2:3 (1:0) | |||||
Tividale | |||||||||
02.09 15:00 | Lincoln United | | Redditch United | 0:1 (0:1) | |||||
Lincoln | |||||||||
02.09 15:00 | Shepshed Dynamo | | Leek Town | 6:1 (4:0) | |||||
Shepshed | |||||||||
02.09 15:00 | Stratford Town | | Newcastle Town | 4:0 (1:0) | |||||
Stratford-upon-Avon | |||||||||
02.09 15:00 | Mickleover Sports | | Hinckley AFC | 2:1 (1:1) | |||||
Mickleover | |||||||||
02.09 15:00 | Boldmere St Michaels | | Chasetown | 0:3 (0:2) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
02.09 15:00 | Yaxley | | Dereham Town | 0:1 (0:0) | |||||
Yaxley | |||||||||
02.09 15:00 | Brocton | | Deeping Rangers | 2:4 (0:1) | |||||
Stafford | |||||||||
02.09 15:00 | Maldon & Tiptree | | Hayes & Yeading United | 3:3 (1:0) | |||||
Maldon | |||||||||
02.09 15:00 | Tilbury | | Aylesbury United | 0:1 (0:0) | |||||
Tilbury | |||||||||
02.09 15:00 | North Leigh | | Biggleswade Town | 2:2 (1:2) | |||||
North Leigh | |||||||||
02.09 15:00 | Hendon | | Wingate & Finchley | 1:1 (0:0) | |||||
London Hendon cricket ground | |||||||||
02.09 15:00 | Beaconsfield Town | | Marlow | 0:2 (0:0) | |||||
Beaconsfield | |||||||||
02.09 15:00 | Colney Heath | | Cockfosters | 3:0 (3:0) | |||||
Colney Heath | |||||||||
02.09 15:00 | Berkhamsted | | Slough Town | 1:3 (0:2) | |||||
Berkhamsted | |||||||||
02.09 15:00 | Clapton | | Needham Market | 0:3 (0:0) | |||||
Forest Gate | |||||||||
02.09 15:00 | Royston Town | | Dunstable Town | 2:0 (1:0) | |||||
Royston | |||||||||
02.09 15:00 | Bedford Town | | Lowestoft Town | 0:2 (0:1) | |||||
Cardington | |||||||||
02.09 15:00 | Ware | | Witham Town | 2:1 (2:0) | |||||
Ware | |||||||||
02.09 15:00 | Thurrock | | Harlow Town | 1:1 (0:1) | |||||
Aveley | |||||||||
02.09 15:00 | Hadley | | FC Romania | 2:3 (1:2) | |||||
London | |||||||||
02.09 15:00 | Great Yarmouth Town | | Chesham United | 0:2 (0:0) | |||||
Great Yarmouth | |||||||||
02.09 15:00 | Hertford Town | | Grays Athletic | 1:1 (0:1) | |||||
Hertford | |||||||||
02.09 15:00 | Haringey Borough | | Hitchin Town | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
02.09 15:00 | Gorleston | | Barking | 0:4 (0:2) | |||||
Gorleston | |||||||||
02.09 15:00 | Arlesey Town | | Heybridge Swifts | 0:7 (0:2) | |||||
Arlesey | |||||||||
02.09 15:00 | AFC Sudbury | | Mildenhall Town | 1:1 (0:0) | |||||
Sudbury | |||||||||
02.09 15:00 | Aylesbury | | Leiston | 1:3 (0:1) | |||||
Aylesbury | |||||||||
02.09 15:00 | Hanwell Town | | Brightlingsea Regent | 4:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
02.09 15:00 | Cheshunt | | Takeley | 2:0 (0:0) | |||||
Cheshunt | |||||||||
02.09 15:00 | Haverhill Borough | | Kings Langley | 0:8 (0:4) | |||||
Haverhill | |||||||||
02.09 15:00 | Enfield Town | | Harrow Borough | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.09 15:00 | Ashford Town | | Corinthian-Casuals | 2:0 (2:0) | |||||
Ashford | |||||||||
02.09 15:00 | Phoenix Sports | | Eastbourne Town | 2:0 (0:0) | |||||
Barnehurst | |||||||||
02.09 15:00 | Ramsgate | | Egham Town | 3:3 (0:0) | |||||
Ramsgate | |||||||||
02.09 15:00 | Margate | | East Grinstead Town | 3:1 (2:0) | |||||
Margate | |||||||||
02.09 15:00 | Faversham Town | | Tonbridge Angels | 3:1 (2:1) | |||||
Faversham | |||||||||
02.09 15:00 | Crowborough Athletic | | Sevenoaks Town | 2:0 (1:0) | |||||
Crowborough | |||||||||
02.09 15:00 | Dulwich Hamlet | | Hastings United | 3:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
02.09 15:00 | Tooting & Mitcham United | | Merstham | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.09 15:00 | Thamesmead Town | | Lewes | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
02.09 15:00 | Herne Bay | | Walton Casuals | 3:1 (1:0) | |||||
Herne Bay | |||||||||
02.09 15:00 | Metropolitan Police | | Staines Town | 3:2 (1:1) | |||||
Molesey | |||||||||
02.09 15:00 | Folkestone Invicta | | Greenwich Borough | 3:2 (1:1) | |||||
Folkestone | |||||||||
02.09 15:00 | Dorking Wanderers | | Worthing | 3:2 (1:1) | |||||
Dorking | |||||||||
02.09 15:00 | Horsham | | Ashford United | 6:0 (4:0) | |||||
Horsham | |||||||||
02.09 15:00 | Haywards Heath Town | | Tunbridge Wells | 2:2 (1:1) | |||||
Haywards Heath | |||||||||
02.09 15:00 | Banstead Athletic | | Glebe | 0:4 (0:1) | |||||
Tadworth | |||||||||
02.09 15:00 | Carshalton Athletic | | Pagham | 5:3 (0:2) | |||||
Carshalton | |||||||||
02.09 15:00 | Leatherhead | | Cray Valley Paper Mills | 6:0 (4:0) | |||||
Leatherhead | |||||||||
02.09 15:00 | Erith Town | | Burgess Hill Town | 0:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
02.09 15:00 | Hereford | | Godalming Town | 8:0 (3:0) | |||||
Hereford | |||||||||
02.09 15:00 | Banbury United | | Tiverton Town | 4:2 (0:1) | |||||
Banbury | |||||||||
02.09 15:00 | Bridport | | Barnstaple Town | 1:0 (1:0) | |||||
Bridport | |||||||||
02.09 15:00 | Gosport Borough | | Bridgwater Town | 1:0 (1:0) | |||||
Gosport | |||||||||
02.09 15:00 | Frome Town | | AFC Totton | 2:1 (0:0) | |||||
Frome | |||||||||
02.09 15:00 | AFC Portchester | | Dorchester Town | 1:0 (0:0) | |||||
Portchester | |||||||||
02.09 15:00 | Farnborough | | Salisbury | 2:3 (1:1) | |||||
Farnborough | |||||||||
02.09 15:00 | Odd Down | | Weymouth | 0:5 (0:1) | |||||
Bath | |||||||||
02.09 15:00 | Tavistock | | Taunton Town | 2:2 (0:1) | |||||
Tavistock | |||||||||
02.09 15:00 | Merthyr Town | | Willand Rovers | 6:1 (2:0) | |||||
Merthyr Tydfil | |||||||||
02.09 15:00 | Tuffley Rovers | | Swindon Supermarine | 0:5 (0:2) | |||||
Tuffley | |||||||||
02.09 15:00 | Horndean | | Bodmin Town | 0:2 (0:2) | |||||
Horndean | |||||||||
02.09 15:00 | Paulton Rovers | | Winchester City | 1:0 (1:0) | |||||
Paulton | |||||||||
02.09 15:00 | Guildford City | | Knaphill | 1:3 (0:1) | |||||
Guildford | |||||||||
02.09 15:00 | Basingstoke Town | | Hartley Wintney | 2:2 (1:0) | |||||
Basingstoke | |||||||||
02.09 15:00 | Hamworthy United | | Thatcham Town | 1:5 (0:1) | |||||
Poole | |||||||||
02.09 15:00 | Cinderford Town | | Moneyfields | 2:1 (2:0) | |||||
Cinderford | |||||||||
02.09 15:00 | Andover Town | | Cadbury Heath | 1:2 (1:1) | |||||
Andover | |||||||||
02.09 15:00 | King's Lynn Town | | Coleshill Town | 4:1 (4:0) | |||||
King's Lynn | |||||||||
02.09 15:00 | Potters Bar Town | | Bishop's Stortford | 1:0 (0:0) | |||||
Potters Bar | |||||||||
02.09 15:00 | Bideford | | Bishop's Cleeve | 5:1 (2:0) | |||||
Bideford | |||||||||
02.09 16:10 | St Margaretsbury | | Kidlington | 1:6 (1:5) | |||||
Stanstead Abbotts | |||||||||
03.09 14:00 | Romulus | | Kettering Town | 0:3 (0:1) | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
03.09 15:00 | Romford | | AFC Hornchurch | 0:1 (0:1) | |||||
Aveley | |||||||||
03.09 15:00 | Baldock Town | | Thame United | 4:3 (3:2) | |||||
Hitchin | |||||||||
03.09 15:00 | Littlehampton Town | | Chipstead | 2:2 (1:1) | |||||
Littlehampton |
Day 9 | |||||||||
29.09 20:30 | Sint-Truiden | | Charleroi | 0:1 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
30.09 18:00 | Eupen | | Genk | 3:3 (2:0) | |||||
Eupen | |||||||||
30.09 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Mechelen | 2:2 (2:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
30.09 20:00 | Waasland-Beveren | | Antwerp | 3:0 (0:0) | |||||
Beveren | |||||||||
30.09 20:30 | Kortrijk | | Oostende | 1:2 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
Day 8 | |||||||||
22.09 20:30 | Antwerp | | Kortrijk | 3:0 (2:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
23.09 18:00 | Genk | | Oostende | 1:1 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
23.09 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Eupen | 3:2 (1:2) | |||||
Mouscron | |||||||||
23.09 20:00 | Mechelen | | Sint-Truiden | 2:0 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
23.09 20:30 | Waasland-Beveren | | Anderlecht | 1:2 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
24.09 14:30 | Gent | | Zulte Waregem | 0:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
24.09 18:00 | Charleroi | | Brugge | 1:2 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
24.09 20:00 | Standard | | Lokeren | 2:1 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
Day 7 | |||||||||
15.09 20:30 | Brugge | | Mechelen | 2:0 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
16.09 18:00 | Kortrijk | | Anderlecht | 2:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
16.09 20:00 | Lokeren | | Antwerp | 1:1 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
16.09 20:00 | Charleroi | | Waasland-Beveren | 2:2 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
16.09 20:30 | Sint-Truiden | | Genk | 2:1 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
17.09 14:30 | Zulte Waregem | | Mouscron-Péruwelz | 2:1 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
17.09 18:00 | Oostende | | Gent | 0:2 (0:1) | |||||
Oostende | |||||||||
17.09 20:00 | Eupen | | Standard | 1:1 (1:1) | |||||
Eupen | |||||||||
Day 6 | |||||||||
08.09 20:30 | Anderlecht | | Lokeren | 3:2 (1:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
09.09 18:00 | Mouscron-Péruwelz | | Brugge | 2:1 (2:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
09.09 20:00 | Antwerp | | Sint-Truiden | 1:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
09.09 20:00 | Waasland-Beveren | | Eupen | 5:1 (3:0) | |||||
Beveren | |||||||||
09.09 20:30 | Zulte Waregem | | Kortrijk | 2:2 (1:2) | |||||
Waregem | |||||||||
10.09 14:30 | Gent | | Genk | 1:1 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
10.09 18:00 | Standard | | Charleroi | 0:0 | |||||
Liège | |||||||||
10.09 20:00 | Mechelen | | Oostende | 1:1 (0:0) | |||||
Mechelen |
Day 11 | |||||||||
29.09 17:30 | Lokomotiv | | Septemvri | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
29.09 20:00 | Vereya | | Slavia | 1:1 (1:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
30.09 14:45 | Etar | | CSKA | 2:2 (1:1) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
30.09 17:45 | Vitosha | | Botev | 2:4 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
30.09 20:00 | Dunav | | Pirin | 0:0 | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 10 | |||||||||
22.09 20:00 | CSKA | | Dunav | 3:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
23.09 15:30 | Slavia | | Vitosha | 4:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
23.09 17:30 | Pirin | | Vereya | 1:2 (0:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
23.09 20:00 | Cherno More | | Etar | 0:0 | |||||
Kavarna | |||||||||
24.09 17:30 | Botev | | Lokomotiv | 3:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
24.09 20:00 | Septemvri | | Ludogorets | 1:4 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
25.09 20:00 | Beroe | | Levski | 0:0 | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 9 | |||||||||
15.09 17:15 | Etar | | Beroe | 1:2 (1:1) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
15.09 20:00 | Levski | | Septemvri | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
16.09 17:45 | Vereya | | Dunav | 2:1 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
16.09 20:00 | Cherno More | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
17.09 17:30 | Vitosha | | Pirin | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
17.09 20:00 | Lokomotiv | | Slavia | 1:2 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18.09 20:00 | Ludogorets | | Botev | 2:1 (0:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.09 17:30 | Beroe | | Cherno More | 2:0 (2:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
08.09 20:00 | CSKA | | Vereya | 3:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
09.09 17:30 | Pirin | | Lokomotiv | 5:0 (3:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
09.09 20:00 | Slavia | | Ludogorets | 0:4 (0:2) | |||||
Sofia | |||||||||
10.09 17:30 | Dunav | | Vitosha | 3:0 (2:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
10.09 20:00 | Botev | | Levski | 2:1 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
11.09 20:00 | Septemvri | | Etar | 1:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.09 20:00 | Levski | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Sofia |
Day 11 | |||||||||
30.09 18:00 | Balmazújváros | | Ferencváros | 2:3 (2:1) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
30.09 18:00 | Diósgyőr | | Videoton | 2:3 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
30.09 18:00 | Haladás | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:2 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
30.09 18:00 | Puskás | | Paks | 1:2 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
30.09 18:00 | Újpest | | Debrecen | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
30.09 20:30 | Honvéd | | Vasas SC | 1:4 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 10 | |||||||||
23.09 18:00 | Debrecen | | Puskás | 3:0 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
23.09 18:00 | Ferencváros | | Diósgyőr | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
23.09 18:00 | Paks | | Balmazújváros | 1:0 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
23.09 18:15 | Mezőkövesd-Zsóry | | Újpest | 2:4 (1:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
23.09 20:30 | Videoton | | Honvéd | 1:1 (1:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
Day 9 | |||||||||
16.09 18:00 | Balmazújváros | | Debrecen | 0:1 (0:1) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
16.09 18:00 | Diósgyőr | | Paks | 2:4 (1:2) | |||||
Miskolc | |||||||||
16.09 18:00 | Haladás | | Újpest | 1:0 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
16.09 18:00 | Puskás | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:0 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
16.09 18:00 | Vasas SC | | Videoton | 3:1 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
16.09 20:30 | Honvéd | | Ferencváros | 1:3 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 8 | |||||||||
09.09 18:00 | Debrecen | | Diósgyőr | 3:1 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
09.09 18:00 | Ferencváros | | Vasas SC | 5:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
09.09 18:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Balmazújváros | 2:2 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
09.09 20:30 | Újpest | | Puskás | 1:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
10.09 17:00 | Paks | | Honvéd | 2:2 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
10.09 17:00 | Videoton | | Haladás | 3:1 (0:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.09 19:30 | Paks | | Videoton | 1:4 (0:2) | |||||
Paks |
Day 7 | |||||||||
29.09 20:30 | Schalke 04 | | Bayer 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
30.09 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hannover | 2:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
30.09 15:30 | Eintracht | | Stuttgart | 2:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
30.09 15:30 | Augsburg | | Borussia Dortmund | 1:2 (1:2) | |||||
Augsburg | |||||||||
30.09 15:30 | Wolfsburg | | Mainz 05 | 1:1 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
30.09 18:30 | Hamburger SV | | Werder | 0:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 6 | |||||||||
22.09 20:30 | Bayern | | Wolfsburg | 2:2 (2:0) | |||||
München | |||||||||
23.09 15:30 | RB Leipzig | | Eintracht | 2:1 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
23.09 15:30 | Hoffenheim | | Schalke 04 | 2:0 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
23.09 15:30 | Werder | | Freiburg | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
23.09 15:30 | Mainz 05 | | Hertha | 1:0 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
23.09 15:30 | Stuttgart | | Augsburg | 0:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
23.09 18:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 6:1 (3:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
24.09 15:30 | Hannover | | Köln | 0:0 | |||||
Hannover | |||||||||
24.09 18:00 | Bayer 04 | | Hamburger SV | 3:0 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.09 18:30 | Borussia Mönchengladbach | | Stuttgart | 2:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
19.09 20:30 | Schalke 04 | | Bayern | 0:3 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
19.09 20:30 | Augsburg | | RB Leipzig | 1:0 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
19.09 20:30 | Wolfsburg | | Werder | 1:1 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
20.09 18:30 | Köln | | Eintracht | 0:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
20.09 20:30 | Hertha | | Bayer 04 | 2:1 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
20.09 20:30 | Freiburg | | Hannover | 1:1 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
20.09 20:30 | Hamburger SV | | Borussia Dortmund | 0:3 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
20.09 20:30 | Mainz 05 | | Hoffenheim | 2:3 (2:2) | |||||
Mainz | |||||||||
Day 4 | |||||||||
15.09 20:30 | Hannover | | Hamburger SV | 2:0 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
16.09 15:30 | Bayern | | Mainz 05 | 4:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
16.09 15:30 | Werder | | Schalke 04 | 1:2 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
16.09 15:30 | Eintracht | | Augsburg | 1:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
16.09 15:30 | Stuttgart | | Wolfsburg | 1:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
16.09 18:30 | RB Leipzig | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (2:1) | |||||
Leipzig | |||||||||
17.09 13:30 | Hoffenheim | | Hertha | 1:1 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
17.09 15:30 | Bayer 04 | | Freiburg | 4:0 (3:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
17.09 18:00 | Borussia Dortmund | | Köln | 5:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 3 | |||||||||
08.09 20:30 | Hamburger SV | | RB Leipzig | 0:2 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
09.09 15:30 | Freiburg | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
09.09 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht | 0:1 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
09.09 15:30 | Augsburg | | Köln | 3:0 (2:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
09.09 15:30 | Mainz 05 | | Bayer 04 | 3:1 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
09.09 15:30 | Wolfsburg | | Hannover | 1:1 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
09.09 18:30 | Hoffenheim | | Bayern | 2:0 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
10.09 15:30 | Hertha | | Werder | 1:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
10.09 18:00 | Schalke 04 | | Stuttgart | 3:1 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 7 | |||||||||
29.09 20:00 | Twente | | Heracles | 2:1 (1:0) | |||||
Enschede | |||||||||
30.09 18:30 | NAC | | Den Haag | 0:1 (0:0) | |||||
Breda | |||||||||
30.09 19:45 | Zwolle | | Groningen | 3:2 (1:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
30.09 19:45 | PSV | | Willem II | 4:0 (0:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
30.09 20:45 | Excelsior | | VVV-Venlo | 0:2 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 6 | |||||||||
23.09 18:30 | Willem II | | Heerenveen | 1:2 (1:1) | |||||
Tilburg | |||||||||
23.09 19:45 | Feyenoord | | NAC | 0:2 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
23.09 19:45 | Heracles | | Roda | 2:1 (0:1) | |||||
Almelo | |||||||||
23.09 20:45 | Den Haag | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
24.09 12:30 | Utrecht | | PSV | 1:7 (1:2) | |||||
Utrecht | |||||||||
24.09 14:30 | Ajax | | Vitesse | 1:2 (0:2) | |||||
Amsterdam | |||||||||
24.09 14:30 | VVV-Venlo | | Zwolle | 1:1 (0:1) | |||||
Venlo | |||||||||
24.09 14:30 | Groningen | | Twente | 1:0 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
24.09 16:45 | AZ | | Excelsior | 0:2 (0:2) | |||||
Alkmaar | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.09 20:00 | Sparta | | AZ | 0:2 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
16.09 18:30 | Excelsior | | Heerenveen | 1:2 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
16.09 19:45 | Roda | | Willem II | 1:3 (1:3) | |||||
Kerkrade | |||||||||
16.09 19:45 | NAC | | Groningen | 2:1 (0:0) | |||||
Breda | |||||||||
16.09 20:45 | Zwolle | | Heracles | 2:1 (1:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
17.09 14:30 | Den Haag | | Ajax | 1:1 (0:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
17.09 14:30 | Twente | | Utrecht | 4:0 (3:0) | |||||
Enschede | |||||||||
17.09 16:45 | Vitesse | | VVV-Venlo | 1:1 (0:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
17.09 16:45 | PSV | | Feyenoord | 1:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.09 18:30 | Willem II | | Den Haag | 1:2 (0:1) | |||||
Tilburg | |||||||||
09.09 18:30 | Heracles | | Feyenoord | 2:4 (0:3) | |||||
Almelo | |||||||||
09.09 20:45 | Ajax | | Zwolle | 3:0 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
09.09 20:45 | Excelsior | | Vitesse | 0:3 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
10.09 12:30 | Heerenveen | | PSV | 2:0 (2:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
10.09 14:30 | Utrecht | | Roda | 2:0 (1:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
10.09 14:30 | Sparta | | Twente | 1:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
10.09 14:30 | AZ | | NAC | 2:1 (0:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
10.09 16:45 | Groningen | | VVV-Venlo | 1:1 (1:0) | |||||
Groningen |
Day 28 | |||||||||
29.09 16:00 | Kolkheti 1913 | | Dinamo Tbilisi | 1:1 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
29.09 18:00 | Kobuleti | | Samtredia | 2:2 (0:1) | |||||
Batumi | |||||||||
30.09 16:00 | Lokomotivi | | Dinamo Batumi | 3:0 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
30.09 19:00 | Torpedo | | Saburtalo | 2:0 (1:0) | |||||
Kutaisi |
Day 27 | |||||||||
22.09 16:30 | Kolkheti 1913 | | Dinamo Batumi | 0:2 (0:2) | |||||
Samtredia | |||||||||
22.09 20:00 | Saburtalo | | Kobuleti | 3:2 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
23.09 16:30 | Lokomotivi | | Chikhura | 3:0 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
23.09 20:00 | Dila | | Samtredia | 2:1 (2:1) | |||||
Gori | |||||||||
24.09 20:30 | Torpedo | | Dinamo Tbilisi | 1:1 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
Day 26 | |||||||||
16.09 16:00 | Samtredia | | Lokomotivi | 2:1 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
16.09 20:00 | Dinamo Batumi | | Torpedo | 0:5 (0:3) | |||||
Batumi | |||||||||
17.09 16:30 | Chikhura | | Kolkheti 1913 | 2:1 (2:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
17.09 18:30 | Kobuleti | | Dila | 0:1 (0:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
17.09 20:30 | Dinamo Tbilisi | | Saburtalo | 1:4 (1:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 25 | |||||||||
08.09 17:00 | Kolkheti 1913 | | Samtredia | 1:3 (0:1) | |||||
Batumi | |||||||||
08.09 20:00 | Torpedo | | Chikhura | 0:2 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
09.09 17:00 | Lokomotivi | | Dila | 4:2 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
09.09 20:00 | Dinamo Tbilisi | | Kobuleti | 1:1 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
10.09 20:30 | Saburtalo | | Dinamo Batumi | 5:0 (3:0) | |||||
Tbilisi |
Day 22 | |||||||||
30.09 14:00 | Valur | | Víkingur Reykjavik | 4:3 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.09 14:00 | Grindavík | | Fjölnir | 2:1 (1:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
30.09 14:00 | ÍBV | | KA | 3:0 (1:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
30.09 14:00 | KR | | Stjarnan | 0:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.09 14:00 | ÍA | | Víkingur Ólafsvík | 0:0 | |||||
Akranes | |||||||||
30.09 14:00 | FH | | Breiðablik | 0:1 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
Day 21 | |||||||||
24.09 14:00 | Stjarnan | | Valur | 1:2 (0:2) | |||||
Garðabær | |||||||||
24.09 14:00 | Fjölnir | | KR | 2:2 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
24.09 14:00 | Breiðablik | | ÍBV | 3:2 (1:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
24.09 14:00 | KA | | Grindavík | 2:1 (2:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
24.09 14:00 | Víkingur Reykjavik | | ÍA | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
24.09 14:00 | Víkingur Ólafsvík | | FH | 1:1 (1:0) | |||||
Ólafsvík | |||||||||
Day 20 | |||||||||
17.09 16:00 | FH | | ÍBV | 2:1 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
17.09 16:00 | ÍA | | Stjarnan | 2:2 (1:1) | |||||
Akranes | |||||||||
17.09 16:00 | KR | | KA | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
17.09 16:15 | Grindavík | | Breiðablik | 4:3 (3:1) | |||||
Grindavík | |||||||||
17.09 19:15 | Valur | | Fjölnir | 4:1 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
18.09 16:45 | Víkingur Ólafsvík | | Víkingur Reykjavik | 1:3 (0:1) | |||||
Ólafsvík Ólafsvíkurvöllur | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.09 17:00 | KA | | Valur | 1:1 (0:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
14.09 17:00 | Breiðablik | | KR | 1:3 (0:2) | |||||
Kópavogur | |||||||||
14.09 17:00 | Víkingur Reykjavik | | FH | 2:4 (2:4) | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.09 17:00 | ÍBV | | Grindavík | 2:1 (2:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
14.09 17:00 | Fjölnir | | ÍA | 2:2 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.09 19:15 | Stjarnan | | Víkingur Ólafsvík | 3:0 (1:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
Day 18 | |||||||||
09.09 14:00 | KR | | ÍBV | 0:3 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
09.09 16:30 | Víkingur Ólafsvík | | Fjölnir | 4:4 (3:2) | |||||
Ólafsvík | |||||||||
10.09 17:00 | Víkingur Reykjavik | | Stjarnan | 2:2 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
10.09 17:00 | FH | | Grindavík | 1:0 (1:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
10.09 17:00 | ÍA | | KA | 2:0 (0:0) | |||||
Akranes | |||||||||
10.09 19:15 | Valur | | Breiðablik | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 15 | |||||||||
21.09 16:30 | Fjölnir | | FH | 2:1 (0:0) | |||||
Reykjavík |
Day 7 | |||||||||
29.09 21:00 | Celta de Vigo | | Girona | 3:3 (2:2) | |||||
Vigo | |||||||||
30.09 13:00 | Deportivo | | Getafe | 2:1 (0:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
30.09 16:15 | Sevilla | | Málaga | 2:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
30.09 18:30 | Levante | | Alavés | 0:2 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
30.09 20:45 | Leganés | | Atlético | 0:0 | |||||
Leganés | |||||||||
Day 6 | |||||||||
23.09 13:00 | Atlético | | Sevilla | 2:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
23.09 16:15 | Alavés | | Real Madrid | 1:2 (1:2) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
23.09 18:30 | Málaga | | Athletic | 3:3 (1:1) | |||||
Málaga | |||||||||
23.09 20:45 | Girona | | Barcelona | 0:3 (0:1) | |||||
Girona | |||||||||
24.09 12:00 | Español | | Deportivo | 4:1 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
24.09 16:15 | Getafe | | Villarreal | 4:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
24.09 18:30 | Eibar | | Celta de Vigo | 0:4 (0:3) | |||||
Éibar | |||||||||
24.09 18:30 | Las Palmas | | Leganés | 0:2 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
24.09 20:45 | Real Sociedad | | Valencia | 2:3 (1:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
25.09 21:00 | Real Betis | | Levante | 4:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.09 20:00 | Valencia | | Málaga | 5:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
19.09 22:00 | Barcelona | | Eibar | 6:1 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
20.09 20:00 | Athletic | | Atlético | 1:2 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
20.09 20:00 | Leganés | | Girona | 0:0 | |||||
Leganés | |||||||||
20.09 21:00 | Deportivo | | Alavés | 1:0 (1:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
20.09 22:00 | Real Madrid | | Real Betis | 0:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
20.09 22:00 | Sevilla | | Las Palmas | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
21.09 20:00 | Villarreal | | Español | 0:0 | |||||
Villarreal | |||||||||
21.09 21:00 | Celta de Vigo | | Getafe | 1:1 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
21.09 22:00 | Levante | | Real Sociedad | 3:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
Day 4 | |||||||||
15.09 21:00 | Eibar | | Leganés | 1:0 (0:0) | |||||
Éibar | |||||||||
16.09 13:00 | Levante | | Valencia | 1:1 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
16.09 16:15 | Getafe | | Barcelona | 1:2 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
16.09 18:30 | Real Betis | | Deportivo | 2:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
16.09 20:45 | Atlético | | Málaga | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
17.09 12:00 | Alavés | | Villarreal | 0:3 (0:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
17.09 16:15 | Girona | | Sevilla | 0:1 (0:0) | |||||
Girona | |||||||||
17.09 18:30 | Las Palmas | | Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
17.09 20:45 | Real Sociedad | | Real Madrid | 1:3 (1:2) | |||||
San Sebastián | |||||||||
18.09 21:00 | Español | | Celta de Vigo | 2:1 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 3 | |||||||||
08.09 21:00 | Leganés | | Getafe | 1:2 (0:1) | |||||
Leganés | |||||||||
09.09 13:00 | Real Madrid | | Levante | 1:1 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
09.09 16:15 | Valencia | | Atlético | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
09.09 18:30 | Sevilla | | Eibar | 3:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
09.09 20:45 | Barcelona | | Español | 5:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
10.09 12:00 | Deportivo | | Real Sociedad | 2:4 (1:2) | |||||
La Coruña | |||||||||
10.09 16:15 | Athletic | | Girona | 2:0 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
10.09 18:30 | Celta de Vigo | | Alavés | 1:0 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
10.09 20:45 | Villarreal | | Real Betis | 3:1 (1:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
11.09 21:00 | Málaga | | Las Palmas | 1:3 (0:1) | |||||
Málaga |
Day 7 | |||||||||
30.09 18:00 | Udinese | | Sampdoria | 4:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
30.09 20:45 | Genoa | | Bologna | 0:1 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
Day 6 | |||||||||
23.09 15:00 | Roma | | Udinese | 3:1 (3:0) | |||||
Roma | |||||||||
23.09 18:00 | SPAL | | Napoli | 2:3 (1:1) | |||||
Ferrara | |||||||||
23.09 20:45 | Juventus | | Torino | 4:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
24.09 12:30 | Sampdoria | | Milan | 2:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
24.09 15:00 | Cagliari | | Chievo | 0:2 (0:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
24.09 15:00 | Crotone | | Benevento | 2:0 (1:0) | |||||
Crotone | |||||||||
24.09 15:00 | Hellas Verona | | Lazio | 0:3 (0:2) | |||||
Verona | |||||||||
24.09 15:00 | Inter | | Genoa | 1:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
24.09 18:00 | Sassuolo | | Bologna | 0:1 (0:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
24.09 20:45 | Fiorentina | | Atalanta | 1:1 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.09 20:45 | Bologna | | Inter | 1:1 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
20.09 18:00 | Benevento | | Roma | 0:4 (0:2) | |||||
Benevento | |||||||||
20.09 20:45 | Atalanta | | Crotone | 5:1 (3:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
20.09 20:45 | Cagliari | | Sassuolo | 0:1 (0:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
20.09 20:45 | Genoa | | Chievo | 1:1 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
20.09 20:45 | Hellas Verona | | Sampdoria | 0:0 | |||||
Verona | |||||||||
20.09 20:45 | Juventus | | Fiorentina | 1:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
20.09 20:45 | Lazio | | Napoli | 1:4 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
20.09 20:45 | Milan | | SPAL | 2:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
20.09 20:45 | Udinese | | Torino | 2:3 (0:2) | |||||
Udine | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16.09 15:00 | Crotone | | Inter | 0:2 (0:0) | |||||
Crotone | |||||||||
16.09 18:00 | Fiorentina | | Bologna | 2:1 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
16.09 20:45 | Roma | | Hellas Verona | 3:0 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
17.09 12:30 | Sassuolo | | Juventus | 1:3 (0:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
17.09 15:00 | Milan | | Udinese | 2:1 (2:1) | |||||
Milano | |||||||||
17.09 15:00 | Napoli | | Benevento | 6:0 (4:0) | |||||
Napoli | |||||||||
17.09 15:00 | SPAL | | Cagliari | 0:2 (0:1) | |||||
Ferrara | |||||||||
17.09 15:00 | Torino | | Sampdoria | 2:2 (2:2) | |||||
Torino | |||||||||
17.09 18:00 | Chievo | | Atalanta | 1:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
17.09 20:45 | Genoa | | Lazio | 2:3 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
Day 3 | |||||||||
09.09 18:00 | Juventus | | Chievo | 3:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
10.09 12:30 | Inter | | SPAL | 2:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
10.09 15:00 | Atalanta | | Sassuolo | 2:1 (1:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
10.09 15:00 | Cagliari | | Crotone | 1:0 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
10.09 15:00 | Hellas Verona | | Fiorentina | 0:5 (0:3) | |||||
Verona | |||||||||
10.09 15:00 | Udinese | | Genoa | 1:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
10.09 16:00 | Lazio | | Milan | 4:1 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
10.09 18:00 | Benevento | | Torino | 0:1 (0:0) | |||||
Benevento | |||||||||
10.09 20:45 | Bologna | | Napoli | 0:3 (0:0) | |||||
Bologna |
Day 24 | |||||||||
30.09 14:00 | Jelgava | | Ventspils | 0:1 (0:1) | |||||
Jelgava | |||||||||
30.09 16:00 | METTA/LU | | RFS | 2:0 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
30.09 19:20 | Riga FC | | Spartaks | 0:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 23 | |||||||||
24.09 14:00 | Spartaks | | METTA/LU | 3:1 (1:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
24.09 16:00 | Ventspils | | Riga FC | 0:2 (0:1) | |||||
Ventspils | |||||||||
25.09 20:25 | FK Liepāja | | Jelgava | 0:1 (0:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.09 14:00 | RFS | | Spartaks | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
16.09 19:20 | Riga FC | | FK Liepāja | 2:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
17.09 17:00 | METTA/LU | | Ventspils | 2:2 (1:0) | |||||
Rīga |
Day 26 | |||||||||
27.09 18:00 | Atlantas | | Žalgiris Vilnius | 1:1 (0:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
27.09 20:00 | Trakai | | Stumbras | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
28.09 16:30 | Jonava | | Žalgiris Kaunas | 2:1 (1:0) | |||||
Jonava | |||||||||
28.09 18:00 | Sūduva | | Utenis | 2:0 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
Day 25 | |||||||||
19.09 18:00 | Žalgiris Kaunas | | Atlantas | 0:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
19.09 20:00 | Trakai | | Jonava | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
20.09 17:00 | Utenis | | Žalgiris Vilnius | 1:2 (0:1) | |||||
Utena | |||||||||
20.09 18:00 | Stumbras | | Sūduva | 1:3 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 24 | |||||||||
13.09 17:00 | Jonava | | Stumbras | 1:1 (1:0) | |||||
Jonava | |||||||||
13.09 18:00 | Sūduva | | Trakai | 5:1 (1:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
14.09 18:00 | Atlantas | | Utenis | 0:1 (0:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
14.09 20:00 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 3:1 (2:0) | |||||
Vilnius |
Day 24 | |||||||||
29.09 19:00 | Brann | | Kristiansund | 0:4 (0:2) | |||||
Bergen | |||||||||
30.09 18:00 | Stabæk | | Vålerenga | 4:2 (0:2) | |||||
Bekkestua | |||||||||
Day 23 | |||||||||
23.09 18:00 | Haugesund | | Viking | 2:1 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
24.09 18:00 | Ålesund | | Sogndal | 0:1 (0:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
24.09 18:00 | Kristiansund | | Stabæk | 1:0 (1:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
24.09 18:00 | Lillestrøm | | Rosenborg | 0:3 (0:2) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
24.09 18:00 | Molde | | Sandefjord | 3:1 (1:1) | |||||
Molde | |||||||||
24.09 18:00 | Strømsgodset | | Tromsø | 2:1 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
24.09 20:00 | Vålerenga | | Brann | 2:1 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
25.09 19:00 | Sarpsborg 08 | | Odd | 2:1 (1:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.09 18:00 | Stabæk | | Strømsgodset | 0:2 (0:1) | |||||
Bekkestua | |||||||||
17.09 18:00 | Lillestrøm | | Kristiansund | 0:0 | |||||
Lillestrøm | |||||||||
17.09 18:00 | Sandefjord | | Brann | 0:1 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
17.09 18:00 | Sogndal | | Haugesund | 0:1 (0:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
17.09 18:00 | Tromsø | | Sarpsborg 08 | 5:0 (4:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
17.09 18:00 | Viking | | Molde | 2:3 (1:2) | |||||
Stavanger | |||||||||
17.09 20:00 | Rosenborg | | Vålerenga | 3:0 (2:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18.09 19:00 | Odd | | Ålesund | 3:2 (2:0) | |||||
Skien | |||||||||
Day 21 | |||||||||
09.09 18:00 | Brann | | Sogndal | 2:1 (1:1) | |||||
Bergen | |||||||||
10.09 18:00 | Ålesund | | Stabæk | 1:1 (0:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
10.09 18:00 | Haugesund | | Lillestrøm | 1:1 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
10.09 18:00 | Kristiansund | | Tromsø | 4:1 (3:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
10.09 18:00 | Sandefjord | | Viking | 3:1 (2:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
10.09 18:00 | Vålerenga | | Sarpsborg 08 | 1:2 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
10.09 20:00 | Strømsgodset | | Rosenborg | 0:2 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
11.09 19:00 | Molde | | Odd | 2:1 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.09 18:00 | Tromsø | | Odd | 2:2 (1:1) | |||||
Tromsø |
Day 11 | |||||||||
29.09 18:00 | Sandecja | | Śląsk | 1:1 (1:1) | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
29.09 20:30 | Arka | | Cracovia | 1:1 (0:0) | |||||
Gdynia | |||||||||
30.09 15:30 | Lechia | | Zagłębie | 1:0 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
30.09 18:00 | Pogoń | | Korona | 0:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
30.09 20:30 | Wisła Kraków | | Jagiellonia | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
Day 10 | |||||||||
22.09 18:00 | Piast | | Arka | 0:1 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
22.09 20:30 | Śląsk | | Lech | 2:0 (2:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
23.09 15:30 | Termalica | | Lechia | 2:1 (0:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
23.09 18:00 | Pogoń | | Górnik | 1:2 (0:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
23.09 20:30 | Korona | | Wisła Kraków | 2:1 (1:1) | |||||
Kielce | |||||||||
24.09 15:30 | Zagłębie | | Sandecja | 1:0 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
24.09 18:00 | Jagiellonia | | Legia | 1:0 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
25.09 18:00 | Cracovia | | Wisła Płock | 1:3 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 9 | |||||||||
15.09 18:00 | Arka | | Zagłębie | 1:1 (0:0) | |||||
Gdynia | |||||||||
15.09 20:30 | Lech | | Korona | 1:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
16.09 15:30 | Wisła Płock | | Pogoń | 3:1 (0:1) | |||||
Płock | |||||||||
16.09 18:00 | Górnik | | Śląsk | 2:2 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
16.09 20:30 | Wisła Kraków | | Piast | 2:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
17.09 15:30 | Sandecja | | Termalica | 1:0 (0:0) | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
17.09 18:00 | Legia | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
18.09 18:00 | Lechia | | Jagiellonia | 3:3 (1:2) | |||||
Gdańsk | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.09 18:00 | Zagłębie | | Wisła Płock | 2:2 (2:0) | |||||
Lubin | |||||||||
08.09 20:30 | Arka | | Wisła Kraków | 3:1 (2:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
09.09 15:30 | Korona | | Sandecja | 1:0 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
09.09 18:00 | Śląsk | | Legia | 2:1 (0:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
09.09 20:30 | Cracovia | | Jagiellonia | 1:1 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
10.09 15:30 | Termalica | | Górnik | 1:2 (1:1) | |||||
Nieciecza | |||||||||
10.09 18:00 | Pogoń | | Lech | 0:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
11.09 18:00 | Piast | | Lechia | 1:2 (1:1) | |||||
Gliwice |
Day 8 | |||||||||
29.09 20:30 | Chaves | | Tondela | 1:1 (1:1) | |||||
Chaves | |||||||||
30.09 16:00 | Paços de Ferreira | | Moreirense | 3:2 (2:1) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
30.09 16:00 | Portimonense | | Aves | 2:2 (1:1) | |||||
Portimão | |||||||||
30.09 18:15 | Boavista | | Feirense | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
30.09 20:30 | Rio Ave | | Vitória Setubal | 2:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
Day 7 | |||||||||
22.09 20:30 | Porto | | Portimonense | 5:2 (3:1) | |||||
Porto | |||||||||
23.09 16:00 | Estoril-Praia | | Chaves | 0:2 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
23.09 18:15 | Moreirense | | Sporting | 1:1 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
23.09 20:30 | Benfica | | Paços de Ferreira | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
24.09 16:00 | Vitória Guimarães | | Marítimo | 2:1 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
24.09 16:00 | Feirense | | Belenenses | 1:4 (0:3) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
24.09 18:00 | Tondela | | Braga | 1:2 (1:1) | |||||
Tondela | |||||||||
24.09 20:15 | Aves | | Rio Ave | 0:0 | |||||
Vila das Aves | |||||||||
25.09 20:00 | Vitória Setubal | | Boavista | 1:1 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
Day 6 | |||||||||
15.09 20:30 | Paços de Ferreira | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
16.09 16:00 | Marítimo | | Aves | 2:1 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16.09 18:15 | Boavista | | Benfica | 2:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
16.09 20:30 | Sporting | | Tondela | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
17.09 16:00 | Belenenses | | Estoril-Praia | 2:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
17.09 18:00 | Rio Ave | | Porto | 1:2 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
17.09 20:15 | Braga | | Vitória Guimarães | 2:1 (2:1) | |||||
Braga | |||||||||
18.09 19:00 | Portimonense | | Feirense | 2:1 (2:1) | |||||
Portimão | |||||||||
18.09 21:00 | Chaves | | Moreirense | 3:0 (1:0) | |||||
Chaves | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.09 19:00 | Feirense | | Sporting | 2:3 (0:0) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
08.09 21:00 | Benfica | | Portimonense | 2:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.09 16:00 | Tondela | | Paços de Ferreira | 2:2 (1:0) | |||||
Tondela | |||||||||
09.09 18:15 | Marítimo | | Rio Ave | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
09.09 20:30 | Porto | | Chaves | 3:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
10.09 16:00 | Vitória Setubal | | Braga | 2:0 (2:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
10.09 18:00 | Vitória Guimarães | | Boavista | 1:0 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
10.09 20:15 | Estoril-Praia | | Moreirense | 0:2 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
11.09 20:00 | Aves | | Belenenses | 2:1 (1:1) | |||||
Vila das Aves |
Day 12 | |||||||||
29.09 17:00 | Vojvodina | | Mladost | 2:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
30.09 15:00 | FK Mačva | | Bačka | 1:1 (1:1) | |||||
Šabac | |||||||||
30.09 17:00 | Borac | | Radnik | 3:1 (2:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
30.09 17:00 | Voždovac | | Zemun | 6:1 (4:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
30.09 17:00 | Javor | | Rad | 3:2 (1:2) | |||||
Ivanjica | |||||||||
30.09 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Radnički | 4:2 (2:1) | |||||
Subotica | |||||||||
Day 11 | |||||||||
24.09 15:00 | Zemun | | Spartak Zlatibor Voda | 1:1 (1:1) | |||||
Zemun | |||||||||
24.09 17:00 | Crvena Zvezda | | Vojvodina | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.09 19:00 | Čukarički | | Borac | 2:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.09 19:00 | Mladost | | Voždovac | 1:3 (0:1) | |||||
Lučani | |||||||||
24.09 19:00 | Napredak | | FK Mačva | 3:1 (1:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
24.09 19:00 | Rad | | Partizan | 2:4 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.09 19:00 | Radnički | | Javor | 1:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
24.09 19:00 | Radnik | | Bačka | 3:1 (2:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
Day 10 | |||||||||
16.09 19:00 | Vojvodina | | Napredak | 3:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
17.09 16:00 | Bačka | | Čukarički | 2:3 (0:2) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
17.09 16:00 | FK Mačva | | Radnik | 4:0 (2:0) | |||||
Šabac | |||||||||
17.09 17:00 | Voždovac | | Crvena Zvezda | 0:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.09 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Mladost | 3:3 (2:1) | |||||
Subotica | |||||||||
17.09 19:00 | Borac | | Rad | 3:1 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
17.09 19:00 | Javor | | Zemun | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
17.09 19:00 | Partizan | | Radnički | 3:1 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 9 | |||||||||
13.09 18:00 | Čukarički | | Radnik | 1:2 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
13.09 18:00 | Napredak | | Voždovac | 1:2 (0:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
13.09 18:00 | Radnički | | Borac | 1:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
13.09 19:00 | Mladost | | Javor | 3:0 (1:0) | |||||
Lučani | |||||||||
13.09 19:00 | Rad | | Bačka | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
13.09 19:00 | Vojvodina | | FK Mačva | 1:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.09 16:00 | FK Mačva | | Čukarički | 0:2 (0:1) | |||||
Šabac | |||||||||
09.09 16:00 | Bačka | | Radnički | 1:1 (0:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
09.09 19:00 | Borac | | Zemun | 0:0 | |||||
Ĉačak | |||||||||
09.09 19:00 | Javor | | Crvena Zvezda | 0:2 (0:2) | |||||
Ivanjica | |||||||||
09.09 19:00 | Radnik | | Rad | 3:1 (1:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
09.09 19:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Napredak | 2:1 (2:1) | |||||
Subotica | |||||||||
09.09 21:00 | Partizan | | Mladost | 3:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
10.09 19:00 | Voždovac | | Vojvodina | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 6 | |||||||||
20.09 17:00 | Borac | | Crvena Zvezda | 0:2 (0:1) | |||||
Ĉačak | |||||||||
20.09 19:00 | Partizan | | Napredak | 1:1 (0:1) | |||||
Belgrade |
Day 11 | |||||||||
29.09 18:45 | Celje | | Domžale | 1:1 (1:1) | |||||
Celje | |||||||||
30.09 15:00 | Ankaran | | Rudar | 0:3 (0:1) | |||||
Koper | |||||||||
30.09 17:00 | Krško | | Aluminij | 2:0 (2:0) | |||||
Krško | |||||||||
30.09 20:20 | Maribor | | Triglav | 0:0 | |||||
Maribor | |||||||||
Day 10 | |||||||||
22.09 20:20 | Aluminij | | Maribor | 2:3 (1:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
23.09 14:00 | Triglav | | Ankaran | 1:3 (1:1) | |||||
Kranj | |||||||||
23.09 16:00 | Gorica | | Krško | 2:1 (1:1) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
23.09 20:20 | Celje | | Olimpija | 0:0 | |||||
Celje | |||||||||
24.09 18:45 | Domžale | | Rudar | 0:1 (0:1) | |||||
Domžale |
Day 9 | |||||||||
15.09 18:45 | Celje | | Krško | 0:0 | |||||
Celje | |||||||||
16.09 14:00 | Triglav | | Rudar | 1:2 (0:1) | |||||
Kranj | |||||||||
16.09 16:00 | Aluminij | | Ankaran | 1:1 (1:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
16.09 20:20 | Olimpija | | Domžale | 1:0 (0:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
17.09 18:00 | Gorica | | Maribor | 0:3 (0:2) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.09 18:00 | Rudar | | Aluminij | 0:0 | |||||
Velenje | |||||||||
08.09 20:20 | Maribor | | Celje | 0:0 | |||||
Maribor | |||||||||
09.09 16:00 | Ankaran | | Gorica | 0:2 (0:2) | |||||
Koper | |||||||||
09.09 18:00 | Domžale | | Triglav | 6:1 (3:1) | |||||
Domžale | |||||||||
10.09 16:50 | Krško | | Olimpija | 2:4 (2:1) | |||||
Krško |
Day 8 | |||||||||
29.09 20:45 | Monaco | | Montpellier | 1:1 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
30.09 17:00 | Paris Saint-Germain | | Bordeaux | 6:2 (5:1) | |||||
Paris | |||||||||
30.09 20:00 | Dijon | | Strasbourg | 1:1 (0:0) | |||||
Dijon | |||||||||
30.09 20:00 | Guingamp | | Toulouse | 1:1 (1:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
30.09 20:00 | Nantes | | Metz | 1:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
30.09 20:00 | Rennes | | Caen | 0:1 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
Day 7 | |||||||||
22.09 19:00 | Nice | | Angers | 2:2 (1:2) | |||||
Nice | |||||||||
22.09 20:45 | Lille | | Monaco | 0:4 (0:2) | |||||
Lille | |||||||||
23.09 17:00 | Montpellier | | Paris Saint-Germain | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
23.09 20:00 | Metz | | Troyes | 0:1 (0:0) | |||||
Metz | |||||||||
23.09 20:00 | Bordeaux | | Guingamp | 3:1 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
23.09 20:00 | Lyon | | Dijon | 3:3 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
23.09 20:00 | Caen | | Amiens | 1:0 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
24.09 15:00 | Saint-Étienne | | Rennes | 2:2 (1:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
24.09 17:00 | Strasbourg | | Nantes | 1:2 (1:2) | |||||
Strasbourg | |||||||||
24.09 21:00 | Marseille | | Toulouse | 2:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 6 | |||||||||
15.09 20:45 | Toulouse | | Bordeaux | 0:1 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
16.09 17:00 | Monaco | | Strasbourg | 3:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
16.09 20:00 | Dijon | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | |||||
Dijon | |||||||||
16.09 20:00 | Guingamp | | Lille | 1:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
16.09 20:00 | Troyes | | Montpellier | 0:1 (0:1) | |||||
Troyes | |||||||||
16.09 20:00 | Nantes | | Caen | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
17.09 15:00 | Amiens | | Marseille | 0:2 (0:0) | |||||
Amiens | |||||||||
17.09 17:00 | Angers | | Metz | 0:1 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
17.09 17:00 | Rennes | | Nice | 0:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
17.09 21:00 | Paris Saint-Germain | | Lyon | 2:0 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.09 19:00 | Lille | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Lille | |||||||||
08.09 20:45 | Metz | | Paris Saint-Germain | 1:5 (1:1) | |||||
Metz | |||||||||
09.09 17:00 | Nice | | Monaco | 4:0 (2:0) | |||||
Nice | |||||||||
09.09 20:00 | Troyes | | Toulouse | 0:0 | |||||
Troyes | |||||||||
09.09 20:00 | Montpellier | | Nantes | 0:1 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
09.09 20:00 | Strasbourg | | Amiens | 0:1 (0:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
09.09 20:00 | Caen | | Dijon | 2:1 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
10.09 15:00 | Saint-Étienne | | Angers | 1:1 (1:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
10.09 17:00 | Lyon | | Guingamp | 2:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
10.09 21:00 | Marseille | | Rennes | 1:3 (0:2) | |||||
Marseille |
Day 11 | |||||||||
29.09 18:00 | Lokomotiva | | Slaven | 0:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
30.09 17:00 | Cibalia | | Dinamo | 2:5 (0:2) | |||||
Vinkovci | |||||||||
30.09 19:00 | Hajduk | | Inter | 2:0 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
Day 10 | |||||||||
23.09 17:00 | Cibalia | | Inter | 1:2 (1:1) | |||||
Vinkovci | |||||||||
23.09 19:00 | Slaven | | Rijeka | 1:1 (0:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
24.09 17:00 | Istra 1961 | | Dinamo | 0:0 | |||||
Pula | |||||||||
24.09 19:00 | Hajduk | | Lokomotiva | 2:2 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
25.09 18:00 | Rudeš | | Osijek | 1:1 (1:0) | |||||
Zagreb |
Day 9 | |||||||||
15.09 18:00 | Cibalia | | Lokomotiva | 0:1 (0:0) | |||||
Vinkovci | |||||||||
16.09 17:00 | Slaven | | Osijek | 1:1 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
16.09 19:00 | Inter | | Dinamo | 1:3 (1:2) | |||||
Zaprešić | |||||||||
17.09 17:00 | Hajduk | | Rijeka | 0:2 (0:1) | |||||
Split | |||||||||
17.09 19:00 | Rudeš | | Istra 1961 | 1:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.09 18:00 | Istra 1961 | | Slaven | 1:0 (1:0) | |||||
Pula | |||||||||
09.09 17:00 | Rijeka | | Cibalia | 7:0 (3:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
09.09 19:00 | Osijek | | Hajduk | 2:1 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
10.09 17:00 | Lokomotiva | | Inter | 3:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
10.09 19:00 | Dinamo | | Rudeš | 3:2 (1:0) | |||||
Zagreb |
Day 9 | |||||||||
30.09 13:00 | Zeta | | Rudar | 0:0 | |||||
Golubovci | |||||||||
30.09 15:00 | Iskra | | Dečić | 4:1 (2:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
30.09 15:00 | Kom | | Petrovac | 2:1 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
30.09 15:00 | Mladost | | Grbalj | 2:1 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 8 | |||||||||
22.09 13:00 | Petrovac | | Mladost | 1:0 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
22.09 15:00 | Budućnost | | Kom | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
22.09 15:00 | Dečić | | Sutjeska | 0:0 | |||||
Tuzi | |||||||||
22.09 15:00 | Grbalj | | Zeta | 2:1 (1:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
22.09 15:00 | Rudar | | Iskra | 0:1 (0:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
Day 7 | |||||||||
16.09 13:00 | Zeta | | Mladost | 3:0 (2:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
16.09 15:00 | Sutjeska | | Rudar | 3:0 (1:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
16.09 15:30 | Iskra | | Grbalj | 0:0 | |||||
Danilovgrad | |||||||||
16.09 15:30 | Kom | | Dečić | 2:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
16.09 18:00 | Budućnost | | Petrovac | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 6 | |||||||||
08.09 18:00 | Petrovac | | Zeta | 0:1 (0:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
09.09 15:00 | Grbalj | | Sutjeska | 1:1 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
09.09 16:00 | Dečić | | Budućnost | 0:0 | |||||
Tuzi | |||||||||
09.09 16:00 | Mladost | | Iskra | 2:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
09.09 16:00 | Rudar | | Kom | 1:0 (0:0) | |||||
Pljevlja |
Day 9 | |||||||||
29.09 20:15 | Teplice | | Slovan | 2:1 (1:1) | |||||
Teplice | |||||||||
30.09 17:00 | Slovácko | | Karviná | 0:0 | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
30.09 20:00 | Dukla | | Sparta | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
Day 8 | |||||||||
23.09 17:00 | Bohemians 1905 | | Jablonec | 0:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
23.09 17:00 | Sigma | | Dukla | 3:0 (2:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
23.09 17:00 | Fastav | | Slavia | 1:1 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
23.09 18:00 | Mladá Boleslav | | Viktoria Plzeň | 0:2 (0:2) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
24.09 17:00 | Vysočina | | Baník | 2:1 (1:1) | |||||
Jihlava | |||||||||
24.09 17:00 | Karviná | | Zbrojovka | 2:1 (1:1) | |||||
Karviná | |||||||||
24.09 18:00 | Sparta | | Teplice | 3:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
25.09 19:00 | Slovan | | Slovácko | 1:1 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
Day 7 | |||||||||
15.09 18:00 | Dukla | | Baník | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
15.09 18:00 | Teplice | | Bohemians 1905 | 0:0 | |||||
Teplice | |||||||||
16.09 17:00 | Zbrojovka | | Slovan | 1:2 (0:1) | |||||
Brno | |||||||||
16.09 17:00 | Karviná | | Sigma | 3:5 (1:2) | |||||
Karviná | |||||||||
16.09 19:00 | Slovácko | | Mladá Boleslav | 0:1 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
17.09 15:00 | Jablonec | | Vysočina | 5:0 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
17.09 18:00 | Slavia | | Sparta | 2:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
18.09 18:00 | Viktoria Plzeň | | Fastav | 2:1 (2:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 6 | |||||||||
09.09 16:00 | Slovan | | Viktoria Plzeň | 0:3 (0:2) | |||||
Liberec | |||||||||
09.09 17:00 | Bohemians 1905 | | Slovácko | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
09.09 17:00 | Baník | | Jablonec | 2:2 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
09.09 17:00 | Fastav | | Teplice | 2:0 (1:0) | |||||
Zlín | |||||||||
09.09 18:00 | Sigma | | Slavia | 1:1 (1:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
10.09 15:00 | Mladá Boleslav | | Zbrojovka | 3:0 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
10.09 18:00 | Vysočina | | Dukla | 3:2 (1:1) | |||||
Jihlava | |||||||||
10.09 18:00 | Sparta | | Karviná | 2:0 (1:0) | |||||
Praha |
Day 26 | |||||||||
29.09 19:00 | Göteborg | | Sirius | 4:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
30.09 16:00 | AFC Eskilstuna | | Jönköpings Södra | 1:1 (1:0) | |||||
Eskilstuna | |||||||||
Day 25 | |||||||||
23.09 14:00 | Halmstad | | Norrköping | 2:1 (1:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
24.09 15:00 | Kalmar | | Östersunds | 2:1 (1:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
24.09 15:00 | Djurgårdens | | Hammarby | 1:1 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
24.09 17:30 | Jönköpings Södra | | Sundsvall | 2:2 (1:1) | |||||
Jönköping | |||||||||
24.09 17:30 | Häcken | | AIK | 1:6 (1:4) | |||||
Göteborg | |||||||||
25.09 19:00 | AFC Eskilstuna | | Göteborg | 1:0 (0:0) | |||||
Eskilstuna | |||||||||
25.09 19:00 | Sirius | | Örebro | 3:4 (0:2) | |||||
Uppsala | |||||||||
25.09 19:00 | Malmö | | Elfsborg | 6:0 (2:0) | |||||
Malmö | |||||||||
Day 24 | |||||||||
19.09 19:00 | Norrköping | | Häcken | 4:1 (2:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
19.09 19:00 | Elfsborg | | Djurgårdens | 2:2 (0:1) | |||||
Borås | |||||||||
20.09 19:00 | Halmstad | | Kalmar | 1:1 (0:1) | |||||
Halmstad | |||||||||
20.09 19:00 | Östersunds | | Malmö | 2:2 (0:1) | |||||
Östersund | |||||||||
20.09 19:00 | Jönköpings Södra | | Sirius | 3:1 (2:0) | |||||
Jönköping | |||||||||
20.09 19:00 | Hammarby | | Göteborg | 2:1 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
21.09 18:00 | Örebro | | AFC Eskilstuna | 2:3 (2:1) | |||||
Örebro | |||||||||
21.09 19:00 | Sundsvall | | AIK | 0:0 | |||||
Sundsvall | |||||||||
Day 23 | |||||||||
15.09 19:00 | Kalmar | | Norrköping | 1:1 (1:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
16.09 14:00 | Göteborg | | Jönköpings Södra | 1:1 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
16.09 16:00 | Häcken | | Elfsborg | 3:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
16.09 16:00 | Djurgårdens | | Örebro | 4:1 (2:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
17.09 15:00 | Sirius | | Östersunds | 0:5 (0:3) | |||||
Uppsala | |||||||||
17.09 15:00 | AIK | | Halmstad | 4:1 (4:0) | |||||
Solna | |||||||||
17.09 17:30 | Malmö | | Hammarby | 4:0 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
18.09 19:00 | AFC Eskilstuna | | Sundsvall | 1:2 (0:1) | |||||
Eskilstuna | |||||||||
Day 22 | |||||||||
09.09 16:00 | Östersunds | | AFC Eskilstuna | 3:0 (1:0) | |||||
Östersund | |||||||||
10.09 15:00 | Halmstad | | Häcken | 0:3 (0:1) | |||||
Halmstad | |||||||||
10.09 15:00 | Hammarby | | AIK | 1:1 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
10.09 15:00 | Elfsborg | | Kalmar | 2:2 (1:0) | |||||
Borås | |||||||||
10.09 15:00 | Örebro | | Malmö | 2:1 (0:0) | |||||
Örebro | |||||||||
10.09 17:30 | Sirius | | Sundsvall | 0:1 (0:0) | |||||
Uppsala | |||||||||
10.09 17:30 | Jönköpings Södra | | Norrköping | 1:2 (1:1) | |||||
Jönköping | |||||||||
11.09 19:00 | Göteborg | | Djurgårdens | 1:3 (1:1) | |||||
Göteborg |
Day 8 | |||||||||
29.09 19:45 | Hamilton Academical | | Rangers | 1:4 (1:3) | |||||
Hamilton | |||||||||
30.09 15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 3:0 (2:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
30.09 15:00 | Celtic | | Hibernian | 2:2 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
30.09 15:00 | Dundee | | Hearts | 2:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
30.09 15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 0:2 (0:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
30.09 15:00 | Motherwell | | Partick Thistle | 3:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
Day 7 | |||||||||
23.09 12:00 | Rangers | | Celtic | 0:2 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
23.09 15:00 | Kilmarnock | | Dundee | 1:1 (0:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
23.09 15:00 | Ross County | | Hibernian | 0:1 (0:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
23.09 15:00 | St. Johnstone | | Hamilton Academical | 2:1 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
23.09 16:00 | Partick Thistle | | Hearts | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
24.09 12:15 | Motherwell | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
Day 6 | |||||||||
15.09 19:45 | Partick Thistle | | Rangers | 2:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
16.09 15:00 | Aberdeen | | Kilmarnock | 1:1 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
16.09 15:00 | Celtic | | Ross County | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
16.09 15:00 | Dundee | | St. Johnstone | 3:2 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
16.09 15:00 | Hamilton Academical | | Hearts | 1:2 (1:2) | |||||
Hamilton | |||||||||
16.09 15:00 | Hibernian | | Motherwell | 2:2 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.09 19:45 | Hamilton Academical | | Celtic | 1:4 (0:3) | |||||
Hamilton | |||||||||
09.09 15:00 | Hearts | | Aberdeen | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
09.09 15:00 | Motherwell | | Kilmarnock | 2:0 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
09.09 15:00 | Rangers | | Dundee | 4:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
09.09 15:00 | Ross County | | Partick Thistle | 1:1 (0:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
09.09 15:00 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:1 (0:0) | |||||
Perth |
19.09 19:45 | Hibernian | | Livingston | 3:2 (2:2) | |||||
Edinburgh | |||||||||
19.09 19:45 | Partick Thistle | | Rangers | 1:3 aet (0:0, 1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
20.09 19:45 | Dundee | | Celtic | 0:4 (0:2) | |||||
Dundee | |||||||||
21.09 19:45 | Motherwell | | Aberdeen | 3:0 (2:0) | |||||
Motherwell |
Day 32 | |||||||||
29.09 19:30 | Tammeka | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
30.09 13:00 | Tulevik | | Flora | 2:2 (1:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
30.09 16:00 | Levadia | | Infonet | 3:2 (1:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
30.09 16:00 | Trans | | Paide | 0:1 (0:0) | |||||
Narva | |||||||||
30.09 19:00 | Pärnu | | Kalev | 2:7 (0:4) | |||||
Pärnu | |||||||||
Day 31 | |||||||||
22.09 19:30 | Infonet | | Trans | 1:3 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
23.09 13:00 | Levadia | | Tammeka | 3:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
23.09 13:00 | Paide | | Tulevik | 4:2 (3:2) | |||||
Paide | |||||||||
23.09 16:00 | Nõmme Kalju | | Pärnu | 6:0 (4:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
23.09 16:00 | Kalev | | Flora | 1:2 (1:1) | |||||
Sillamäe | |||||||||
Day 30 | |||||||||
15.09 19:30 | Pärnu | | Levadia | 0:4 (0:2) | |||||
Pärnu | |||||||||
16.09 13:00 | Paide | | Flora | 1:2 (1:1) | |||||
Paide | |||||||||
16.09 16:00 | Kalev | | Nõmme Kalju | 0:0 | |||||
Sillamäe | |||||||||
16.09 16:00 | Tulevik | | Infonet | 1:1 (1:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
16.09 19:00 | Trans | | Tammeka | 3:1 (2:1) | |||||
Narva | |||||||||
Day 29 | |||||||||
11.09 19:00 | Tammeka | | Tulevik | 1:1 (1:0) | |||||
Tartu | |||||||||
12.09 18:00 | Levadia | | Kalev | 5:0 (3:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
12.09 19:00 | Trans | | Pärnu | 3:1 (1:0) | |||||
Narva | |||||||||
12.09 19:00 | Infonet | | Paide | 6:1 (3:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
12.09 20:00 | Flora | | Nõmme Kalju | 0:4 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 28 | |||||||||
08.09 19:00 | Tammeka | | Paide | 1:1 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
08.09 19:00 | Pärnu | | Tulevik | 2:3 (1:3) | |||||
Pärnu | |||||||||
08.09 19:30 | Nõmme Kalju | | Levadia | 1:1 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
09.09 13:00 | Kalev | | Trans | 3:1 (2:0) | |||||
Sillamäe | |||||||||
09.09 19:00 | Infonet | | Flora | 1:3 (0:2) | |||||
Tallinn |
Day 5 | |||||||||
29.09 19:05 | Defensa y Justicia | | Huracán | 0:0 | |||||
Florencio Varela | |||||||||
29.09 19:05 | Unión | | Olimpo | 2:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
29.09 21:05 | Atlético Tucumán | | Belgrano | 0:0 | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
30.09 14:05 | San Lorenzo de Almagro | | Colón | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
30.09 16:05 | Temperley | | Estudiantes | 0:3 (0:3) | |||||
Temperley | |||||||||
30.09 18:05 | Gimnasia y Esgrima | | Lanús | 1:3 (0:2) | |||||
La Plata | |||||||||
30.09 20:05 | Argentinos Juniors | | Racing Club | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 4 | |||||||||
22.09 19:05 | Belgrano | | Tigre | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
22.09 21:05 | Patronato | | Atlético Tucumán | 2:1 (1:0) | |||||
Paraná | |||||||||
23.09 14:05 | Huracán | | Unión | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.09 14:05 | Arsenal | | Temperley | 0:1 (0:1) | |||||
Sarandí | |||||||||
23.09 16:15 | Chacarita Juniors | | Talleres | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.09 18:05 | Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 0:4 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.09 20:05 | Godoy Cruz | | Independiente | 1:0 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
24.09 11:05 | Colón | | Defensa y Justicia | 3:1 (1:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
24.09 14:05 | Olimpo | | Gimnasia y Esgrima | 0:1 (0:1) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
24.09 16:05 | Rosario Central | | Banfield | 0:4 (0:2) | |||||
Rosario | |||||||||
24.09 18:05 | River Plate | | Argentinos Juniors | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
24.09 20:05 | Racing Club | | San Martín | 0:0 | |||||
Avellaneda | |||||||||
25.09 19:05 | Lanús | | Newell's Old Boys | 1:0 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
25.09 21:05 | Estudiantes | | San Lorenzo de Almagro | 1:3 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
Day 3 | |||||||||
15.09 19:05 | Tigre | | Patronato | 1:3 (1:1) | |||||
Victoria | |||||||||
15.09 21:05 | Colón | | Estudiantes | 0:0 | |||||
Santa Fe | |||||||||
16.09 14:05 | Argentinos Juniors | | Belgrano | 1:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16.09 14:05 | Defensa y Justicia | | Unión | 1:3 (1:2) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
16.09 16:15 | Newell's Old Boys | | Olimpo | 2:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
16.09 18:05 | San Lorenzo de Almagro | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16.09 20:05 | Independiente | | Lanús | 0:1 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
17.09 11:05 | Talleres | | Vélez Sársfield | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
17.09 14:05 | Atlético Tucumán | | Chacarita Juniors | 1:1 (0:1) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
17.09 16:05 | Banfield | | Racing Club | 1:0 (1:0) | |||||
Banfield | |||||||||
17.09 18:05 | Boca Juniors | | Godoy Cruz | 4:1 (2:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17.09 20:05 | San Martín | | River Plate | 1:3 (1:2) | |||||
San Juan | |||||||||
18.09 19:05 | Gimnasia y Esgrima | | Huracán | 1:3 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
18.09 21:05 | Temperley | | Rosario Central | 1:1 (0:1) | |||||
Temperley | |||||||||
Day 2 | |||||||||
08.09 19:05 | Vélez Sársfield | | Atlético Tucumán | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.09 19:05 | Arsenal | | Colón | 0:1 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
08.09 21:15 | Olimpo | | Independiente | 1:1 (0:1) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
09.09 14:05 | Belgrano | | San Martín | 1:0 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
09.09 16:05 | Estudiantes | | Defensa y Justicia | 0:1 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
09.09 18:05 | Patronato | | Argentinos Juniors | 2:1 (1:1) | |||||
Paraná | |||||||||
09.09 20:05 | Racing Club | | Temperley | 4:1 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
10.09 11:05 | Chacarita Juniors | | Tigre | 1:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.09 14:05 | Godoy Cruz | | Talleres | 2:1 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
10.09 16:05 | Rosario Central | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
10.09 18:05 | River Plate | | Banfield | 3:1 (2:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.09 20:05 | Lanús | | Boca Juniors | 0:1 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
11.09 19:05 | Unión | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 (1:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
11.09 21:05 | Huracán | | Newell's Old Boys | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 26 | |||||||||
30.09 16:00 | Vasco da Gama | | Chapecoense | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
30.09 16:00 | Bahia | | Coritiba | 1:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
30.09 19:00 | Palmeiras | | Santos | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 25 | |||||||||
23.09 19:00 | Flamengo | | Avaí | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.09 21:00 | Santos | | Atlético Paranaense | 1:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
24.09 11:00 | São Paulo | | Corinthians | 1:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
24.09 16:00 | Fluminense | | Palmeiras | 0:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
24.09 16:00 | Coritiba | | Botafogo | 2:3 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
24.09 16:00 | Atlético | | Cruzeiro | 1:2 (0:2) | |||||
Goiânia | |||||||||
24.09 16:00 | Chapecoense | | Ponte Preta | 1:0 (1:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
24.09 19:00 | Atlético Mineiro | | Vitória | 1:3 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
24.09 19:00 | Bahia | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
25.09 20:00 | Sport | | Vasco da Gama | 1:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
Day 24 | |||||||||
16.09 19:00 | Botafogo | | Santos | 2:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16.09 21:00 | Ponte Preta | | Atlético | 1:3 (0:1) | |||||
Campinas | |||||||||
17.09 11:00 | Avaí | | Atlético Mineiro | 1:1 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
17.09 16:00 | Flamengo | | Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
17.09 16:00 | Corinthians | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
17.09 16:00 | Atlético Paranaense | | Fluminense | 3:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
17.09 16:00 | Grêmio | | Chapecoense | 0:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
17.09 16:00 | Vitória | | São Paulo | 1:2 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
17.09 19:00 | Cruzeiro | | Bahia | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18.09 20:00 | Palmeiras | | Coritiba | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 23 | |||||||||
09.09 16:00 | Atlético Mineiro | | Palmeiras | 1:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
09.09 18:00 | Vasco da Gama | | Grêmio | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
09.09 19:00 | São Paulo | | Ponte Preta | 2:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
10.09 11:00 | Atlético Paranaense | | Coritiba | 1:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
10.09 16:00 | Santos | | Corinthians | 2:0 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
10.09 16:00 | Sport | | Avaí | 0:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
10.09 16:00 | Vitória | | Fluminense | 2:2 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
10.09 19:00 | Botafogo | | Flamengo | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
10.09 19:00 | Chapecoense | | Cruzeiro | 1:2 (0:1) | |||||
Chapecó | |||||||||
11.09 20:00 | Atlético | | Bahia | 1:1 (1:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
Day 22 | |||||||||
02.09 16:00 | Grêmio | | Sport | 5:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.09 21:45 | Cruzeiro (Belo Horizonte) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 0:0, pen. 5:3 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.09 21:45 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
02.09 19:00 | New England Revolution | | Orlando City | 4:0 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
02.09 19:00 | Montreal Impact | | Chicago Fire | 0:1 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
02.09 20:00 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 3:0 (2:0) | |||||
Carson | |||||||||
02.09 20:00 | Dallas | | New York Red Bulls | 2:2 (0:1) | |||||
Frisco | |||||||||
06.09 19:30 | New York City | | Sporting Kansas City | 1:0 (0:0) | |||||
New York | |||||||||
09.09 15:00 | Chicago Fire | | New York Red Bulls | 1:1 (0:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
09.09 17:00 | Toronto | | San Jose Earthquakes | 4:0 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
09.09 17:30 | New York City | | Portland Timbers | 0:1 (0:1) | |||||
New York | |||||||||
09.09 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Real Salt Lake | 3:2 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
09.09 19:00 | DC United | | Orlando City | 1:2 (0:2) | |||||
Washington | |||||||||
09.09 19:00 | Minnesota United | | Philadelphia Union | 1:1 (1:1) | |||||
Minneapolis | |||||||||
09.09 19:30 | New England Revolution | | Montreal Impact | 1:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
09.09 19:30 | Houston Dynamo | | Colorado Rapids | 0:1 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
10.09 13:00 | Columbus Crew | | Sporting Kansas City | 1:1 (1:1) | |||||
Columbus | |||||||||
10.09 15:30 | Atlanta United | | Dallas | 3:0 (1:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
10.09 18:00 | Seattle Sounders | | Los Angeles Galaxy | 1:1 (0:1) | |||||
Seattle | |||||||||
13.09 19:00 | Atlanta United | | New England Revolution | 7:0 (4:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
13.09 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Minnesota United | 3:0 (2:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
16.09 16:00 | Vancouver Whitecaps | | Columbus Crew | 2:2 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
16.09 16:00 | Atlanta United | | Orlando City | 3:3 (1:2) | |||||
Atlanta | |||||||||
16.09 19:00 | Colorado Rapids | | New York City | 1:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
16.09 19:00 | Dallas | | Seattle Sounders | 0:0 | |||||
Frisco | |||||||||
16.09 19:30 | Chicago Fire | | DC United | 3:0 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
16.09 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Toronto | 0:4 (0:2) | |||||
Carson | |||||||||
16.09 19:30 | Montreal Impact | | Minnesota United | 2:3 (1:1) | |||||
Montréal | |||||||||
16.09 19:30 | Sporting Kansas City | | New England Revolution | 3:1 (2:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
16.09 19:30 | Real Salt Lake | | Portland Timbers | 2:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
16.09 19:30 | San Jose Earthquakes | | Houston Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
17.09 13:00 | New York Red Bulls | | Philadelphia Union | 0:0 | |||||
Harrison | |||||||||
20.09 19:00 | Atlanta United | | Los Angeles Galaxy | 4:0 (4:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
20.09 19:30 | Toronto | | Montreal Impact | 3:5 (1:3) | |||||
Toronto | |||||||||
23.09 15:00 | New York City | | Houston Dynamo | 1:1 (1:1) | |||||
New York | |||||||||
23.09 17:00 | New England Revolution | | Toronto | 2:1 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
23.09 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Colorado Rapids | 2:1 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
23.09 19:00 | DC United | | San Jose Earthquakes | 4:0 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
23.09 19:00 | Philadelphia Union | | Chicago Fire | 3:1 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
23.09 19:00 | Minnesota United | | Dallas | 4:1 (2:1) | |||||
Minneapolis | |||||||||
23.09 19:30 | Columbus Crew | | New York Red Bulls | 3:2 (1:1) | |||||
Columbus | |||||||||
23.09 19:30 | Real Salt Lake | | Seattle Sounders | 2:0 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
24.09 13:00 | Sporting Kansas City | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (2:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
24.09 17:00 | Atlanta United | | Montreal Impact | 2:0 (1:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
24.09 17:00 | Portland Timbers | | Orlando City | 3:0 (2:0) | |||||
Portland | |||||||||
27.09 19:00 | Atlanta United | | Philadelphia Union | 3:0 (2:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
27.09 19:00 | Dallas | | Colorado Rapids | 2:0 (2:0) | |||||
Frisco | |||||||||
27.09 19:30 | Montreal Impact | | New York City | 0:1 (0:1) | |||||
Montréal | |||||||||
27.09 19:30 | Seattle Sounders | | Vancouver Whitecaps | 3:0 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
27.09 19:30 | Orlando City | | New England Revolution | 6:1 (3:1) | |||||
Orlando | |||||||||
27.09 19:30 | Houston Dynamo | | Los Angeles Galaxy | 3:3 (1:2) | |||||
Houston | |||||||||
27.09 19:30 | New York Red Bulls | | DC United | 3:3 (1:1) | |||||
Harrison | |||||||||
27.09 19:30 | San Jose Earthquakes | | Chicago Fire | 1:4 (0:2) | |||||
Santa Clara | |||||||||
30.09 16:00 | Orlando City | | Dallas | 0:0 | |||||
Orlando | |||||||||
30.09 19:00 | Colorado Rapids | | Montreal Impact | 2:1 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
30.09 19:00 | Toronto | | New York Red Bulls | 4:2 (2:1) | |||||
Toronto | |||||||||
30.09 19:30 | Chicago Fire | | New York City | 1:1 (1:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
30.09 19:30 | Columbus Crew | | DC United | 2:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
30.09 19:30 | New England Revolution | | Atlanta United | 0:0 | |||||
Foxborough | |||||||||
30.09 19:30 | Houston Dynamo | | Minnesota United | 2:1 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
30.09 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Real Salt Lake | 1:1 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
30.09 19:30 | San Jose Earthquakes | | Portland Timbers | 2:1 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
30.09 20:00 | Sporting Kansas City | | Vancouver Whitecaps | 0:1 (0:0) | |||||
Kansas City |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Day 26 | |||||||||
22.09 19:35 | Chongqing Lifan | | Guangzhou Evergrande | 2:2 (1:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
22.09 19:35 | Beijing Guoan | | Shanghai SIPG | 0:1 (0:1) | |||||
Beijing | |||||||||
23.09 15:30 | Yanbian | | Liaoning Whowin | 1:0 (0:0) | |||||
Yanji | |||||||||
23.09 19:35 | Shanghai Shenhua | | Guangzhou R&F | 3:1 (1:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
23.09 19:35 | Jiangsu Suning | | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 0:1 (0:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
23.09 19:35 | Tianjin Teda | | Tianjin Quanjian | 4:1 (2:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
24.09 15:30 | Changchun Yatai | | Hebei China Fortune | 0:0 | |||||
Changchun | |||||||||
24.09 19:35 | Henan Construction | | Shandong Luneng Taishan | 2:1 (2:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
Day 25 | |||||||||
15.09 19:35 | Tianjin Teda | | Changchun Yatai | 1:5 (0:3) | |||||
Tianjin | |||||||||
16.09 19:35 | Guangzhou R&F | | Beijing Guoan | 2:1 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
16.09 19:35 | Liaoning Whowin | | Hebei China Fortune | 1:2 (1:2) | |||||
Shenyang | |||||||||
16.09 19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Yanbian | 1:1 (0:1) | |||||
Jinan | |||||||||
16.09 19:35 | Tianjin Quanjian | | Chongqing Lifan | 2:1 (1:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
16.09 19:35 | Shanghai SIPG | | Shanghai Shenhua | 6:1 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
17.09 19:35 | Guizhou Hengfeng Zhicheng | | Henan Construction | 2:1 (0:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
17.09 19:35 | Jiangsu Suning | | Guangzhou Evergrande | 2:2 (1:1) | |||||
Nanjing | |||||||||
Day 24 | |||||||||
08.09 19:35 | Guangzhou Evergrande | | Changchun Yatai | 3:1 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
09.09 19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Jiangsu Suning | 0:0 | |||||
Jinan | |||||||||
09.09 19:35 | Shanghai SIPG | | Tianjin Teda | 3:1 (2:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
10.09 19:35 | Tianjin Quanjian | | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 3:1 (1:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
10.09 19:35 | Hebei China Fortune | | Guangzhou R&F | 2:1 (2:0) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
10.09 19:35 | Chongqing Lifan | | Liaoning Whowin | 2:0 (1:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
10.09 19:35 | Shanghai Shenhua | | Henan Construction | 1:2 (1:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
10.09 19:35 | Beijing Guoan | | Yanbian | 4:4 (1:3) | |||||
Beijing | |||||||||
Day 22 | |||||||||
28.09 19:35 | Jiangsu Suning | | Tianjin Quanjian | 1:0 (1:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
Day 19 | |||||||||
27.09 19:35 | Tianjin Teda | | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 3:1 (0:0) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Day 7 | |||||||||
19.09 19:35 | Shanghai Shenhua | | Shandong Luneng Taishan | 0:0 | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |