Football matches in May 2011 |
Day 3 | |||||||||
27.05 19:45 | Wales | | Northern Ireland | 2:0 (1:0) | |||||
Dublin | |||||||||
29.05 18:30 | Ireland | | Scotland | 1:0 (1:0) | |||||
Dublin | |||||||||
Day 2 | |||||||||
24.05 19:45 | Ireland | | Northern Ireland | 5:0 (3:0) | |||||
Dublin | |||||||||
25.05 19:45 | Scotland | | Wales | 3:1 (0:1) | |||||
Dublin |
04.05 20:00 | New Caledonia | | Réunion | 2:4 (2:3) | |||||
Noumea | |||||||||
07.05 16:00 | New Caledonia | | Réunion | 1:3 (1:2) | |||||
Noumea | |||||||||
14.05 18:00 | Tanzania | | South Africa | 0:1 (0:1) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
20.05 | Guyana | | Barbados | 1:0 (0:0) | |||||
Linden Mackenzie Sports Club Stadium | |||||||||
22.05 | Guyana | | Barbados | 3:2 (1:2) | |||||
Providence | |||||||||
25.05 | Swaziland | | Botswana | 0:0 | |||||
Manzini | |||||||||
25.05 16:00 | Argentina | | Paraguay | 4:2 (3:1) | |||||
Resistencia | |||||||||
26.05 | Cuba | | Nicaragua | 1:1 (0:1) | |||||
La Habana | |||||||||
27.05 | Grenada | | Antigua and Barbuda | 2:2 (1:0) | |||||
Saint George's | |||||||||
27.05 | Barbados | | Saint Vincent and Grenadines | 0:0 | |||||
Bridgetown | |||||||||
28.05 | Cuba | | Nicaragua | 2:1 (2:0) | |||||
La Habana | |||||||||
28.05 | Ethiopia | | Sudan | 1:2 (1:0) | |||||
Addis Ababa | |||||||||
28.05 13:20 | Mexico | | Ecuador | 1:1 (1:1) | |||||
USA, Seattle | |||||||||
29.05 | Barbados | | Guyana | 1:1 (1:0) | |||||
Bridgetown | |||||||||
29.05 | Swaziland | | Malawi | 1:1 (0:1) | |||||
Manzini | |||||||||
29.05 17:00 | Tunisia | | Central African Republic | 3:0 (2:0) | |||||
Sousse | |||||||||
29.05 17:40 | El Salvador | | Honduras | 2:2 (0:1) | |||||
USA, Houston | |||||||||
29.05 18:40 | Panama | | Grenada | 2:0 (1:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
29.05 20:00 | Germany | | Uruguay | 2:1 (2:0) | |||||
Sinsheim |
28.05 19:45 | Barcelona | | Manchester United | 3:1 (1:1) | |||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
03.05 20:45 | Barcelona | | Real Madrid | 1:1 (0:0) | 2:0 (0:0) | 3:1 | |||
Barcelona | |||||||||
04.05 19:45 | Manchester United | | Schalke 04 | 4:1 (2:1) | 2:0 (0:0) | 6:1 | |||
Manchester |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.05 20:05 | Braga | | Benfica | 1:0 (1:0) | 1:2 (0:0) | 2:2 | |||
Braga | |||||||||
05.05 21:05 | Villarreal | | Porto | 3:2 (1:1) | 1:5 (1:0) | 4:7 | |||
Villarreal |
Day 1 | |||||||||
25.05 21:50 | Santos | | Cerro Porteño | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.05 21:50 | Peñarol | | Vélez Sarsfield | 1:0 (1:0) | |||||
Montevideo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18.05 18:30 | Libertad | | Vélez Sarsfield | 2:4 (1:1) | 0:3 (0:1) | 2:7 | |||
Asunción | |||||||||
18.05 22:00 | Santos | | Once Caldas | 1:1 (1:1) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
São Paulo | |||||||||
19.05 19:00 | Universidad Católica | | Peñarol | 2:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Santiago | |||||||||
19.05 21:30 | Cerro Porteño | | Jaguares | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.05 19:30 | Peñarol | | Universidad Católica | 2:0 (1:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
11.05 19:50 | Once Caldas | | Santos | 0:1 (0:1) | |||||
Manizales | |||||||||
12.05 20:15 | Vélez Sarsfield | | Libertad | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.05 20:45 | Jaguares | | Cerro Porteño | 1:1 (0:0) | |||||
Tuxtla Gutiérrez |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
03.05 20:45 | América | | Santos | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Ciudad de México | |||||||||
04.05 19:30 | Internacional | | Peñarol | 1:2 (1:0) | 1:1 (0:1) | 2:3 | |||
Porto Alegre | |||||||||
04.05 20:50 | Libertad | | Fluminense | 3:0 (0:0) | 1:3 (0:1) | 4:3 | |||
Asunción | |||||||||
04.05 21:50 | Cruzeiro | | Once Caldas | 0:2 (0:0) | 2:1 (0:0) | 2:3 | |||
Sete Lagoas | |||||||||
04.05 21:50 | Universidad Católica | | Grêmio | 1:0 (0:0) | 2:1 (1:0) | 3:1 | |||
Santiago | |||||||||
05.05 19:15 | Cerro Porteño | | Estudiantes | 0:0 aet, pen. 5:3 | 0:0 | 0:0 | |||
Asunción | |||||||||
05.05 20:45 | Junior | | Jaguares | 3:3 (1:1) | 1:1 (1:0) | 4:4 | |||
Barranquilla | |||||||||
05.05 20:45 | LDU | | Vélez Sarsfield | 0:2 (0:1) | 0:3 (0:2) | 0:5 | |||
Quito |
24.05 19:00 | Gamba Osaka | | Cerezo Osaka | 0:1 (0:0) | |||||
Osaka | |||||||||
24.05 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Tianjin Teda | 3:0 (2:0) | |||||
Jeonju | |||||||||
24.05 19:30 | Sepahan | | Bunyodkor | 3:1 (2:0) | |||||
Isfahan | |||||||||
24.05 21:05 | Al Ittihad Jeddah | | Al Hilal | 3:1 (2:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
25.05 19:00 | Al Sadd | | Al Shabab Riyadh | 1:0 (1:0) | |||||
Doha | |||||||||
25.05 19:15 | Zob Ahan | | Al Nassr Riyadh | 4:1 (2:0) | |||||
Isfahan | |||||||||
25.05 19:30 | Seoul | | Kashima Antlers | 3:0 (1:0) | |||||
Seoul | |||||||||
25.05 19:30 | Suwon Samsung Bluewings | | Nagoya Grampus | 2:0 (1:0) | |||||
Suwon |
Day 6 | |||||||||
11.05 20:00 | Al Jazira | | Sepahan | 1:4 (1:1) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
11.05 21:05 | Al Hilal | | Al Gharafa | 2:0 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 19:00 | Al Gharafa | | Al Jazira | 5:2 (1:2) | |||||
Doha | |||||||||
04.05 20:30 | Sepahan | | Al Hilal | 1:1 (0:0) | |||||
Isfahan |
Day 6 | |||||||||
11.05 18:00 | Esteghlal | | Al Nassr Riyadh | 2:1 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
11.05 18:00 | Pakhtakor | | Al Sadd | 1:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 18:25 | Al Sadd | | Esteghlal | 2:2 (0:2) | |||||
Doha | |||||||||
04.05 20:45 | Al Nassr Riyadh | | Pakhtakor | 4:0 (2:0) | |||||
Riyadh |
Day 6 | |||||||||
10.05 20:30 | Al Wahda Abu Dhabi | | Piroozi | 2:0 (1:0) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
10.05 21:10 | Al Ittihad Jeddah | | Bunyodkor | 1:1 (1:1) | |||||
Jeddah | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 17:30 | Piroozi | | Al Ittihad Jeddah | 3:2 (2:1) | |||||
Tehran | |||||||||
03.05 18:00 | Bunyodkor | | Al Wahda Abu Dhabi | 3:2 (2:1) | |||||
Toshkent |
Day 6 | |||||||||
10.05 18:50 | Al Rayyan | | Emirates | 2:0 (0:0) | |||||
Al Rayyan | |||||||||
10.05 20:30 | Zob Ahan | | Al Shabab Riyadh | 0:1 (0:0) | |||||
Isfahan | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 19:35 | Emirates | | Zob Ahan | 0:1 (0:0) | |||||
Ras al-Khaimah | |||||||||
03.05 20:20 | Al Shabab Riyadh | | Al Rayyan | 1:0 (0:0) | |||||
Riyadh |
Day 6 | |||||||||
11.05 19:00 | Gamba Osaka | | Tianjin Teda | 2:0 (0:0) | |||||
Osaka | |||||||||
11.05 19:30 | Jeju United | | Melbourne Victory | 1:1 (1:0) | |||||
Jeju | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 19:30 | Tianjin Teda | | Jeju United | 3:0 (2:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
04.05 19:30 | Melbourne Victory | | Gamba Osaka | 1:1 (1:1) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Gamba Osaka | 6 | 3 | 1 | 2 | 13-7 | 10 | |||
2. | Tianjin Teda | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-6 | 10 | |||
3. | Jeju United | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-10 | 7 | |||
4. | Melbourne Victory | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-11 | 6 |
Day 6 | |||||||||
11.05 19:35 | Hangzhou Greentown | | Seoul | 1:1 (0:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
11.05 19:40 | Al Ain | | Nagoya Grampus | 3:1 (2:0) | |||||
Al Ain | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 14:00 | Nagoya Grampus | | Hangzhou Greentown | 1:0 (0:0) | |||||
Nagoya | |||||||||
04.05 20:00 | Seoul | | Al Ain | 3:0 (2:0) | |||||
Seoul |
Day 6 | |||||||||
10.05 15:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Arema Malang | 6:0 (4:0) | |||||
Jeonju | |||||||||
10.05 19:00 | Cerezo Osaka | | Shandong Luneng Taishan | 4:0 (1:0) | |||||
Osaka | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 15:30 | Arema Malang | | Cerezo Osaka | 0:4 (0:2) | |||||
Malang | |||||||||
03.05 19:30 | Shandong Luneng Taishan | | Jeonbuk Hyundai Motors | 1:2 (1:1) | |||||
Jinan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Jeonbuk Hyundai Motors | 6 | 5 | 0 | 1 | 14-2 | 15 | |||
2. | Cerezo Osaka | 6 | 4 | 0 | 2 | 11-4 | 12 | |||
3. | Shandong Luneng Taishan | 6 | 2 | 1 | 3 | 9-8 | 7 | |||
4. | Arema Malang | 6 | 0 | 1 | 5 | 2-22 | 1 |
Day 6 | |||||||||
10.05 19:30 | Shanghai Shenhua | | Suwon Samsung Bluewings | 0:3 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 15:00 | Kashima Antlers | | Shanghai Shenhua | 2:0 (1:0) | |||||
Tokyo | |||||||||
03.05 19:30 | Suwon Samsung Bluewings | | Sydney | 3:1 (1:0) | |||||
Suwon | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.05 19:00 | Kashima Antlers | | Sydney | 2:1 (0:1) | |||||
Tokyo |
24.05 17:00 | Duhok | | Dempo | 1:0 (1:0) | |||||
Duhok | |||||||||
24.05 18:30 | Arbil | | Tampines Rovers | 1:0 aet (0:0) | |||||
Arbil | |||||||||
24.05 19:30 | Muangthong United | | Al Ahed | 4:0 (0:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
24.05 20:00 | Nasaf | | Al Faisaly | 2:1 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
25.05 16:00 | Sông Lam Nghệ An | | Persipura | 1:3 (0:2) | |||||
Vinh | |||||||||
25.05 19:00 | Chonburi | | Sriwijaya | 3:0 (2:0) | |||||
Chonburi | |||||||||
25.05 19:00 | Al Wehdat | | Sho'rtan | 2:1 (1:1) | |||||
Amman | |||||||||
25.05 19:20 | Al Qadsia | | Al Kuwait | 2:2 aet (0:1, 2:2), pen. 2:3 | |||||
Kuwait City |
Day 6 | |||||||||
11.05 16:00 | Al Saqr | | Sho'rtan | 0:1 (0:0) | |||||
Syria, Aleppo | |||||||||
11.05 19:00 | Al Qadsia | | Al Ittihad Aleppo | 3:2 (1:1) | |||||
Kuwait City | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 17:00 | Sho'rtan | | Al Qadsia | 1:1 (0:1) | |||||
Shurtan Stadium | |||||||||
04.05 19:00 | Al Ittihad Aleppo | | Al Saqr | 2:0 (0:0) | |||||
Aleppo |
Day 6 | |||||||||
10.05 19:00 | Al Faisaly | | Duhok | 0:0 | |||||
Amman | |||||||||
10.05 19:00 | Al Naser | | Al Jaish | 0:4 (0:0) | |||||
Kuwait City | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 16:30 | Duhok | | Al Naser | 1:0 (0:0) | |||||
Duhok | |||||||||
03.05 19:00 | Al Jaish | | Al Faisaly | 1:1 (0:0) | |||||
Damascus |
Day 6 | |||||||||
11.05 20:00 | Al Ahed | | Al Oruba | 2:0 (0:0) | |||||
Beirut | |||||||||
11.05 20:00 | Al Karamah | | Arbil | 0:3 (0:1) | |||||
Damascus | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 18:00 | Arbil | | Al Ahed | 6:2 (4:2) | |||||
Arbil | |||||||||
04.05 19:00 | Al Oruba | | Al Karamah | 1:1 (1:1) | |||||
As Sib |
Day 6 | |||||||||
11.05 15:30 | Sriwijaya | | TSW Pegasus | 3:2 (1:1) | |||||
Palembang | |||||||||
11.05 16:00 | Sông Lam Nghệ An | | VB | 4:2 (1:0) | |||||
Vinh | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.05 16:00 | VB | | Sriwijaya | 2:0 (1:0) | |||||
Malé | |||||||||
04.05 20:00 | TSW Pegasus | | Sông Lam Nghệ An | 2:3 (1:1) | |||||
Hong Kong |
Day 6 | |||||||||
10.05 16:10 | Victory | | Hà Nội T&T | 0:1 (0:1) | |||||
Malé | |||||||||
10.05 19:30 | Muangthong United | | Tampines Rovers | 4:0 (0:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 16:00 | Hà Nội T&T | | Muangthong United | 0:0 | |||||
Hanoi | |||||||||
03.05 19:30 | Tampines Rovers | | Victory | 4:0 (2:0) | |||||
Singapore |
Day 6 | |||||||||
10.05 17:00 | East Bengal | | Persipura | 1:1 (0:1) | |||||
Kolkata | |||||||||
10.05 20:00 | South China | | Chonburi | 0:3 (0:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.05 16:00 | Persipura | | South China | 4:2 (2:1) | |||||
Jayapura | |||||||||
03.05 19:00 | Chonburi | | East Bengal | 4:0 (1:0) | |||||
Chonburi |
Day 3 | |||||||||
25.05 13:30 | Abahani | | Don Bosco | 4:1 (1:1) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
25.05 16:00 | Phnom Penh Crown | | Neftchi | 0:1 (0:0) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.05 13:30 | Don Bosco | | Neftchi | 0:2 (0:1) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
23.05 16:00 | Abahani | | Phnom Penh Crown | 0:1 (0:0) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.05 13:30 | Neftchi | | Abahani | 2:0 (2:0) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
21.05 16:00 | Phnom Penh Crown | | Don Bosco | 3:0 (1:0) | |||||
Phnom Penh |
Day 3 | |||||||||
17.05 15:30 | Yadanabon | | Istiqlol | 1:1 (0:0) | |||||
Yangon | |||||||||
17.05 15:30 | Jabal Al Mukaber | | Yeedzin | 7:0 (5:0) | |||||
Yangon | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.05 15:30 | Yeedzin | | Istiqlol | 0:8 (0:3) | |||||
Yangon | |||||||||
15.05 18:00 | Jabal Al Mukaber | | Yadanabon | 3:4 (3:2) | |||||
Yangon | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.05 15:30 | Yadanabon | | Yeedzin | 6:0 (5:0) | |||||
Yangon | |||||||||
13.05 18:00 | Istiqlol | | Jabal Al Mukaber | 2:0 (0:0) | |||||
Yangon |
Day 1 | |||||||||
28.05 18:00 | WAC Casablanca | | Simba | 3:0 (0:0) | |||||
Egypt, Cairo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.05 17:00 | Club Africain | | Al Hilal | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Radès | |||||||||
07.05 19:00 | MC Algiers | | Interclube | 3:2 (2:1) | 1:1 (0:1) | 4:3 | |||
Alger | |||||||||
07.05 21:00 | Raja | | ASEC | 1:1 (0:0), pen. 5:4 | 1:1 | ||||
Casablanca | |||||||||
08.05 15:30 | TP Mazembe | | WAC Casablanca | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Lubumbashi | |||||||||
08.05 16:00 | Enyimba | | Al Ittihad | 1:0 (0:0) | 1:0 | ||||
Aba | |||||||||
08.05 17:00 | Diaraf | | Espérance | 0:1 (0:1) | 0:5 (0:4) | 0:6 | |||
Dakar | |||||||||
08.05 20:00 | Al Ahly Cairo | | Zesco United | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Cairo | |||||||||
13.05 16:00 | ES Sétif | | Cotonsport | 2:0 (1:0) | 1:4 (1:1) | 3:4 | |||
Sétif | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 16:00 | Cotonsport | | ES Sétif | 4:1 (1:1) | |||||
Garoua |
Day 1 | |||||||||
28.05 17:00 | Diaraf | | Kabylie | 1:1 (0:0) | |||||
Dakar | |||||||||
28.05 17:00 | ES Sétif | | Kaduna United | 1:0 (0:0) | |||||
Sétif | |||||||||
29.05 14:00 | Interclube | | DH El Jadidi | 3:0 (1:0) | |||||
Luanda | |||||||||
29.05 16:00 | Zesco United | | MAS Fès | 1:0 (0:0) | |||||
Ndola | |||||||||
29.05 16:30 | ASEC | | Primeiro de Agosto | 4:0 (1:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
29.05 19:00 | Club Africain | | Sofapaka | 3:0 (1:0) | |||||
Tunis |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.05 18:00 | Kabylie | | Missile | 3:0 (2:0), pen. 3:0 | 0:3 (0:0) | 3:3 | |||
Tizi Ouzou | |||||||||
07.05 15:00 | Al Khartoum | | MAS Fès | 2:0 (2:0) | 1:5 (0:2) | 3:5 | |||
Khartoum | |||||||||
07.05 15:30 | Primeiro de Agosto | | FUS | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Luanda | |||||||||
08.05 14:30 | Motema Pembe | | Haras El-Hedood | 2:1 (2:0), pen. 4:3 | 1:2 (1:1) | 3:3 | |||
Matadi | |||||||||
08.05 14:30 | ADEMA | | DH El Jadidi | 1:0 (1:0) | 0:3 (0:1) | 1:3 | |||
Antananarivo | |||||||||
08.05 15:30 | USFA | | Sunshine Stars | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
Ouagadougou | |||||||||
08.05 16:00 | Sofapaka | | Saint-Eloi Lupopo | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:2) | 2:2 | |||
Nairobi |
29.05 20:30 | Puerto Rico Islanders | | Tempête | 3:1 aet (1:1, 1:1) | |||||
Guyana, Providence |
29.05 18:00 | Alpha United | | Defence Force | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 4:3 | |||||
Providence |
25.05 18:00 | Defence Force | | Tempête | 0:0, pen. 2:4 | |||||
Guyana, Providence | |||||||||
25.05 20:00 | Alpha United | | Puerto Rico Islanders | 1:3 aet (1:1, 1:1) | |||||
Providence |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.05 16:00 | Tempête | | Caledonia | 0:1 (0:1), pen. 3:2 | 1:0 (1:0) | 1:1 | |||
Saint-Marc | |||||||||
14.05 20:00 | Puerto Rico Islanders | | Walking Boys | 7:0 (5:0) | 1:1 (0:0) | 8:1 | |||
Bayamón | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 20:00 | Walking Boys | | Puerto Rico Islanders | 1:1 (0:0) | |||||
Paramaribo |
22.05 19:00 | CSKA (Moscow) | | Alaniya (Vladikavkaz) | 2:1 (1:1) | |||||
Yaroslavl |
11.05 19:30 | Spartak (Moscow) | | CSKA (Moscow) | 3:3 aet (1:1, 3:3), pen. 4:5 | |||||
Moscow | |||||||||
11.05 19:30 | FK Rostov (Rostov-on-Don) | | Alaniya (Vladikavkaz) | 0:0 aet, pen. 5:6 | |||||
Rostov-on-Don |
10.05 15:00 | Neftekhimik (Nizhnekamsk) | | Octan (Perm) | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
10.05 16:00 | FK Tyumen (Tyumen) | | FK Chelyabinsk (Chelyabinsk) | 2:2 aet (1:0, 1:1), pen. 3:4 | |||||
Tyumen | |||||||||
10.05 18:00 | Volga (Ulyanovsk) | | Khimik (Dzerzhinsk) | 2:2 aet (0:0, 1:1), pen. 5:4 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
10.05 19:00 | Gornyak (Uchaly) | | Syzran-2003 (Syzran) | 3:2 (0:0) | |||||
Uchaly | |||||||||
12.05 18:00 | Metallurg-Oskol (Stary Oskol) | | FK Gubkin (Gubkin) | 2:1 (2:0) | |||||
Stary Oskol | |||||||||
12.05 18:00 | Metallurg (Lipetsk) | | Lokomotiv (Liski) | 4:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
12.05 18:00 | Zvezda (Ryazan) | | Rusichi (Orel) | 0:1 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
12.05 18:30 | Salyut (Belgorod) | | Avangard (Kursk) | 1:3 (0:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
12.05 18:30 | FK Kaluga (Kaluga) | | Vityaz (Podolsk) | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 4:5 | |||||
Kaluga | |||||||||
12.05 19:00 | Sokol (Saratov) | | Zenit (Penza) | 0:0 aet, pen. 4:5 | |||||
Saratov | |||||||||
17.05 18:00 | Dynamo (Vologda) | | Spartak (Kostroma) | 1:3 (1:1) | |||||
Vologda | |||||||||
17.05 18:00 | Sheksna (Cherepovets) | | Tekstilshchik (Ivanovo) | 0:0 aet, pen. 4:5 | |||||
Cherepovets | |||||||||
17.05 18:00 | Lokomotiv-2 (Moscow) | | Dnepr (Smolensk) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 4:2 | |||||
Moscow | |||||||||
17.05 18:00 | Volga (Tver) | | Pskov-747 (Pskov) | 0:0 aet, pen. 5:4 | |||||
Tver | |||||||||
17.05 18:30 | Petrotrest (Saint Petersburg) | | Sever (Murmansk) | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17.05 19:00 | Saturn-2 (Moscow Region) | | FK Istra (Istra) | 0:0 aet, pen. 5:6 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
22.05 17:00 | Irtysh (Omsk) | | Sibir-2 (Novosibirsk) | 1:0 aet (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
22.05 18:00 | Radian-Baikal (Irkutsk) | | FK Chita (Chita) | 3:1 (3:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
22.05 18:00 | Mostovik-Primorye (Ussuriysk) | | Smena (Komsomolsk-na-Amure) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 2:4 | |||||
Ussuriysk | |||||||||
22.05 18:30 | Dynamo (Barnaul) | | Metallurg-Kuzbass (Novokuznetsk) | 2:3 (1:2) | |||||
Barnaul | |||||||||
23.05 16:00 | FAYuR (Beslan) | | Dagdizel (Kaspiysk) | 2:0 (0:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
23.05 17:30 | Biolog (Novokubansk) | | Torpedo (Armavir) | 0:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
23.05 18:00 | Dynamo (Stavropol) | | FK Astrakhan (Astrakhan) | 1:2 (1:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
23.05 18:00 | SKA (Rostov-on-Don) | | Rotor (Volgograd) | 0:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don |
08.05 14:00 | Alaniya (Vladikavkaz) reserve | | FAYuR (Beslan) | 0:2 (0:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
08.05 15:00 | FK Astrakhan (Astrakhan) | | Kavkaztransgaz-2005 (Ryzdvyanyi) | 3:2 (2:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
08.05 15:00 | SKA (Rostov-on-Don) | | MITOS (Novocherkassk) | 2:1 aet (0:0, 1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
08.05 16:00 | Dagdizel (Kaspiysk) | | Angusht (Nazran) | 1:0 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
08.05 17:00 | Mashuk-KMV (Pyatigorsk) | | Dynamo (Stavropol) | 1:4 (0:3) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
08.05 17:00 | Rotor (Volgograd) | | Energiya (Volzhskiy) | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
08.05 18:00 | Torpedo (Armavir) | | Olimpiya (Gelendzhik) | 2:0 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
08.05 18:00 | Druzhba (Maykop) | | Biolog (Novokubansk) | 1:4 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
11.05 18:00 | Sibir-2 (Novosibirsk) | | Sibiryak (Bratsk) | 2:1 aet (1:0, 1:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
11.05 18:00 | Smena (Komsomolsk-na-Amure) | | Amur-2010 (Blagoveshchensk) | 3:0 (1:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
11.05 18:00 | Mostovik-Primorye (Ussuriysk) | | Sakhalin (Yuzhno-Sahalinsk) | 1:0 (0:0) | |||||
Ussuriysk | |||||||||
11.05 18:30 | Metallurg-Kuzbass (Novokuznetsk) | | Kuzbass (Kemerovo) | 2:1 (1:0) | |||||
Novokuznetsk |
Day 11 | |||||||||
27.05 17:00 | Spartak-Nalchik | | Terek | 2:2 (1:2) | |||||
Nalchik | |||||||||
27.05 18:45 | Rubin | | Tom | 4:1 (2:1) | |||||
Kazan | |||||||||
27.05 19:15 | Lokomotiv | | Anzhi | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
29.05 16:00 | Zenit | | Spartak Moscow | 3:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
29.05 18:15 | Krylia Sovetov | | FK Rostov | 2:2 (1:2) | |||||
Samara | |||||||||
29.05 19:00 | CSKA | | Kuban | 1:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
29.05 20:30 | FK Krasnodar | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
30.05 19:30 | Amkar | | Volga | 1:0 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 10 | |||||||||
20.05 16:00 | Terek | | Anzhi | 1:0 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
20.05 18:15 | Kuban | | Spartak-Nalchik | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
20.05 20:30 | Rubin | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
21.05 14:00 | FK Rostov | | Amkar | 3:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
21.05 14:45 | Tom | | Zenit | 2:1 (1:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
21.05 16:15 | Dynamo | | Krylia Sovetov | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
21.05 18:30 | Spartak Moscow | | FK Krasnodar | 4:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 9 | |||||||||
14.05 14:00 | Spartak-Nalchik | | Volga | 1:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
14.05 16:15 | FK Krasnodar | | Tom | 2:2 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
14.05 18:30 | Anzhi | | Kuban | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
14.05 20:45 | Lokomotiv | | Terek | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15.05 15:30 | Amkar | | Dynamo | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
15.05 16:00 | Zenit | | Rubin | 2:2 (1:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15.05 18:15 | Krylia Sovetov | | Spartak Moscow | 0:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
15.05 20:30 | CSKA | | FK Rostov | 2:1 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.05 14:00 | Kuban | | Terek | 2:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
07.05 14:45 | Tom | | Krylia Sovetov | 1:1 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
07.05 16:15 | Volga | | Anzhi | 1:2 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
07.05 18:30 | FK Rostov | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
08.05 14:00 | Dynamo | | CSKA | 2:2 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
08.05 16:15 | Spartak Moscow | | Amkar | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.05 18:30 | Rubin | | FK Krasnodar | 2:1 (1:1) | |||||
Kazan | |||||||||
08.05 20:45 | Zenit | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.05 14:00 | Amkar | | Tom | 1:2 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
01.05 14:15 | Anzhi | | FK Rostov | 1:0 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
01.05 16:30 | FK Krasnodar | | Zenit | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
01.05 19:00 | Krylia Sovetov | | Rubin | 2:2 (1:1) | |||||
Samara | |||||||||
02.05 16:00 | Spartak-Nalchik | | Dynamo | 2:3 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.05 19:00 | Krylia Sovetov | | CSKA | 0:3 (0:2) | |||||
Samara |
Day 12 | |||||||||
27.05 18:00 | Mordovia | | Chernomorets | 2:1 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
27.05 18:00 | KAMAZ | | Zhemchuzhina-Sochi | 1:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
27.05 18:00 | Alaniya | | Fakel | 1:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
27.05 18:00 | SKA-Energiya | | Torpedo Moscow | 0:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
27.05 19:00 | Volgar-Gazprom | | FK Khimki | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
27.05 19:00 | Luch-Energiya | | Baltika | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
28.05 17:00 | Yenisey | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
28.05 18:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Ural | 1:5 (1:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
28.05 18:30 | Torpedo Vladimir | | Gazovik | 0:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
28.05 19:00 | Sibir | | Shinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 11 | |||||||||
24.05 18:00 | KAMAZ | | Chernomorets | 3:1 (1:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
24.05 19:00 | Volgar-Gazprom | | Fakel | 2:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
24.05 19:00 | SKA-Energiya | | Baltika | 1:1 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
24.05 19:00 | Luch-Energiya | | Torpedo Moscow | 0:2 (0:2) | |||||
Vladivostok | |||||||||
24.05 20:00 | Mordovia | | Zhemchuzhina-Sochi | 2:1 (2:1) | |||||
Saransk | |||||||||
25.05 18:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Gazovik | 2:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
25.05 18:30 | Torpedo Vladimir | | Ural | 1:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
25.05 19:00 | Sibir | | Dynamo | 4:1 (2:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
25.05 19:00 | Yenisey | | Shinnik | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
30.05 19:00 | Alaniya | | FK Khimki | 1:1 (1:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
Day 10 | |||||||||
17.05 18:00 | FK Khimki | | Torpedo Moscow | 2:2 (2:1) | |||||
Khimki | |||||||||
17.05 19:00 | Fakel | | Baltika | 2:3 (1:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.05 19:00 | Chernomorets | | Alaniya | 0:1 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
18.05 19:00 | Zhemchuzhina-Sochi | | Volgar-Gazprom | 1:0 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
18.05 19:00 | Yenisey | | Luch-Energiya | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18.05 19:00 | Sibir | | SKA-Energiya | 2:2 (2:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18.05 19:30 | Gazovik | | Mordovia | 1:1 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18.05 20:00 | Ural | | KAMAZ | 2:3 (0:2) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
19.05 18:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Shinnik | 3:2 (2:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
19.05 19:00 | Dynamo | | Torpedo Vladimir | 0:2 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
14.05 18:00 | FK Khimki | | Baltika | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
14.05 19:00 | Fakel | | Torpedo Moscow | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
15.05 16:00 | Chernomorets | | Volgar-Gazprom | 3:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
15.05 17:00 | Ural | | Mordovia | 0:0 | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
15.05 17:00 | Gazovik | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Orenburg | |||||||||
15.05 17:00 | Yenisey | | SKA-Energiya | 3:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
15.05 19:00 | Zhemchuzhina-Sochi | | Alaniya | 0:1 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
15.05 19:00 | Sibir | | Luch-Energiya | 2:2 (2:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
16.05 16:00 | Dynamo | | FK Nizhniy Novgorod | 3:2 (2:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
16.05 18:30 | Shinnik | | Torpedo Vladimir | 2:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
Day 8 | |||||||||
06.05 18:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Yenisey | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
06.05 18:30 | Torpedo Vladimir | | Sibir | 3:2 (2:2) | |||||
Vladimir | |||||||||
07.05 15:00 | Luch-Energiya | | FK Khimki | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
07.05 17:00 | Alaniya | | Gazovik | 0:0 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
07.05 17:00 | Baltika | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
07.05 17:00 | SKA-Energiya | | Fakel | 1:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
07.05 18:00 | KAMAZ | | Shinnik | 1:2 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
07.05 18:00 | Mordovia | | Dynamo | 3:2 (1:1) | |||||
Saransk | |||||||||
07.05 18:30 | Volgar-Gazprom | | Ural | 0:3 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
07.05 19:00 | Torpedo Moscow | | Zhemchuzhina-Sochi | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.05 18:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Sibir | 2:1 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
03.05 18:30 | Torpedo Vladimir | | Yenisey | 0:2 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
04.05 16:00 | Alaniya | | Ural | 1:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
04.05 18:00 | KAMAZ | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
04.05 18:00 | Mordovia | | Shinnik | 0:0 | |||||
Saransk | |||||||||
04.05 18:00 | Volgar-Gazprom | | Gazovik | 1:3 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
04.05 18:30 | Baltika | | Zhemchuzhina-Sochi | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
04.05 19:00 | Torpedo Moscow | | Chernomorets | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
04.05 19:00 | SKA-Energiya | | FK Khimki | 1:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
04.05 19:00 | Luch-Energiya | | Fakel | 0:0 | |||||
Vladivostok |
Day 9 | |||||||||
31.05 18:00 | Dynamo Vologda | | FK Istra | 0:0 | |||||
Vologda | |||||||||
31.05 18:00 | Dynamo Kostroma | | Tekstilshchik | 1:1 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
31.05 18:00 | Znamya Truda | | Volga Tver | 0:2 (0:2) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
31.05 18:30 | Dnepr | | Sheksna | 3:0 (2:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
31.05 19:00 | Lokomotiv-2 | | Spartak Kostroma | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
31.05 19:00 | Saturn | | Volochanin-Ratmir | 4:0 (2:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
Day 8 | |||||||||
24.05 14:00 | Kareliya | | Dynamo Kostroma | 3:1 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
24.05 18:00 | Volga Tver | | Dnepr | 1:4 (1:2) | |||||
Tver | |||||||||
24.05 18:00 | Volochanin-Ratmir | | Lokomotiv-2 | 0:2 (0:0) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
24.05 18:00 | Spartak Kostroma | | Petrotrest | 0:0 | |||||
Karavayevo | |||||||||
24.05 18:00 | FK Istra | | Saturn | 3:0 (2:0) | |||||
Istra | |||||||||
24.05 18:00 | Sheksna | | Pskov-747 | 0:2 (0:1) | |||||
Cherepovets | |||||||||
24.05 18:30 | Sever | | Dynamo Vologda | 1:2 (1:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
24.05 18:30 | Tekstilshchik | | Znamya Truda | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
Day 7 | |||||||||
21.05 16:00 | Sever | | Dynamo Kostroma | 2:0 (1:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
21.05 16:00 | FK Istra | | Znamya Truda | 1:1 (0:1) | |||||
Istra | |||||||||
21.05 17:00 | Kareliya | | Dynamo Vologda | 1:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21.05 17:00 | Tekstilshchik | | Saturn | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
21.05 18:00 | Volga Tver | | Lokomotiv-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
21.05 18:00 | Volochanin-Ratmir | | Dnepr | 0:1 (0:1) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
21.05 18:00 | Spartak Kostroma | | Pskov-747 | 2:0 (1:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
21.05 18:00 | Sheksna | | Petrotrest | 0:2 (0:1) | |||||
Cherepovets | |||||||||
Day 6 | |||||||||
12.05 18:00 | Dynamo Kostroma | | Dynamo Vologda | 2:1 (1:1) | |||||
Karavayevo | |||||||||
12.05 18:00 | Znamya Truda | | Sever | 1:4 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
12.05 18:00 | Lokomotiv-2 | | Tekstilshchik | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
12.05 18:00 | Sheksna | | Spartak Kostroma | 0:2 (0:1) | |||||
Cherepovets | |||||||||
12.05 18:30 | Dnepr | | FK Istra | 0:0 | |||||
Smolensk | |||||||||
12.05 18:30 | Petrotrest | | Volga Tver | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.05 18:30 | Pskov-747 | | Volochanin-Ratmir | 1:0 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
12.05 19:00 | Saturn | | Kareliya | 3:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
Day 5 | |||||||||
09.05 13:00 | Petrotrest | | Volochanin-Ratmir | 2:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
09.05 14:00 | Znamya Truda | | Kareliya | 2:7 (1:4) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
09.05 16:30 | Dnepr | | Tekstilshchik | 0:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
09.05 17:00 | Pskov-747 | | Volga Tver | 3:0 (2:0) | |||||
Pskov | |||||||||
09.05 17:00 | Saturn | | Sever | 3:1 (1:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
09.05 18:00 | Lokomotiv-2 | | FK Istra | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.05 13:00 | Dynamo Kostroma | | Znamya Truda | 1:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
03.05 14:00 | Kareliya | | Dnepr | 0:3 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
03.05 17:30 | Volga Tver | | Sheksna | 2:1 (1:1) | |||||
Tver | |||||||||
03.05 18:00 | Volochanin-Ratmir | | Spartak Kostroma | 2:3 (1:1) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
03.05 18:00 | Dynamo Vologda | | Saturn | 1:0 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
03.05 18:00 | Tekstilshchik | | Pskov-747 | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
03.05 18:00 | FK Istra | | Petrotrest | 1:2 (1:0) | |||||
Istra | |||||||||
03.05 18:30 | Sever | | Lokomotiv-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Murmansk |
Day 7 | |||||||||
28.05 16:00 | Podolye | | FK Gubkin | 3:1 (1:0) | |||||
Yerino | |||||||||
28.05 17:00 | Zenit | | Metallurg-Oskol | 0:0 | |||||
Penza | |||||||||
28.05 17:30 | Salyut | | Zvezda | 1:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
28.05 18:00 | Metallurg | | Lokomotiv | 2:1 (1:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
28.05 18:00 | Spartak Tambov | | Avangard | 1:1 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
28.05 18:30 | FK Kaluga | | Vityaz | 3:1 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
28.05 19:00 | Rusichi | | Sokol | 2:1 (2:1) | |||||
Orel | |||||||||
Day 6 | |||||||||
22.05 15:00 | Vityaz | | Spartak Tambov | 2:1 (0:1) | |||||
Podolsk | |||||||||
22.05 18:00 | Lokomotiv | | Podolye | 1:1 (0:0) | |||||
Liski | |||||||||
22.05 18:00 | Metallurg-Oskol | | Metallurg | 0:3 (0:3) | |||||
Stary Oskol | |||||||||
22.05 18:00 | FK Gubkin | | Salyut | 4:2 (1:1) | |||||
Gubkin | |||||||||
22.05 18:30 | Avangard | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
22.05 19:00 | Zvezda | | Rusichi | 1:2 (0:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
22.05 19:00 | Sokol | | FK Kaluga | 1:1 (1:1) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.05 18:00 | Zenit | | Vityaz | 0:0 | |||||
Penza | |||||||||
16.05 18:00 | Podolye | | Metallurg | 3:4 (2:1) | |||||
Yerino | |||||||||
16.05 18:00 | Spartak Tambov | | Sokol | 0:1 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
16.05 18:30 | Avangard | | Metallurg-Oskol | 2:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
16.05 18:30 | Rusichi | | FK Gubkin | 2:2 (2:1) | |||||
Orel | |||||||||
16.05 18:30 | Salyut | | Lokomotiv | 4:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
16.05 18:30 | FK Kaluga | | Zvezda | 3:1 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.05 15:00 | Vityaz | | Avangard | 2:0 (0:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
08.05 15:00 | Sokol | | Zenit | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
08.05 16:00 | Zvezda | | Spartak Tambov | 3:2 (1:2) | |||||
Ryazan | |||||||||
08.05 16:00 | FK Gubkin | | FK Kaluga | 1:1 (1:1) | |||||
Gubkin | |||||||||
08.05 17:00 | Metallurg | | Salyut | 0:2 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
08.05 18:00 | Lokomotiv | | Rusichi | 3:3 (1:1) | |||||
Liski | |||||||||
08.05 18:00 | Metallurg-Oskol | | Podolye | 1:0 (1:0) | |||||
Stary Oskol | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.05 15:00 | Vityaz | | Metallurg-Oskol | 1:1 (1:1) | |||||
Podolsk | |||||||||
02.05 16:00 | Avangard | | Sokol | 4:1 (2:1) | |||||
Kursk | |||||||||
02.05 16:00 | Zenit | | Zvezda | 1:0 (1:0) | |||||
Penza | |||||||||
02.05 17:30 | Salyut | | Podolye | 3:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
02.05 18:00 | Spartak Tambov | | FK Gubkin | 0:0 | |||||
Tambov | |||||||||
02.05 18:30 | Rusichi | | Metallurg | 0:0 | |||||
Orel | |||||||||
02.05 18:30 | FK Kaluga | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | |||||
Kaluga |
Day 6 | |||||||||
28.05 | Alania-D | | Olimpiya | 0:2 (0:2) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
28.05 | Kavkaztransgaz-2005 | | FAYuR | 1:0 (0:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
28.05 | Mashuk-KMV | | Angusht | 2:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
28.05 | MITOS | | Biolog-Novokubansk | 1:1 (0:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
28.05 | SKA | | Dynamo Stavropol | 3:2 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
28.05 | Slavyansky | | Dagdizel | 2:0 (1:0) | |||||
Slavyansk-na-Kubani | |||||||||
28.05 | Torpedo | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
28.05 | FK Astrakhan | | Rotor | 1:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
28.05 | Energiya | | FK Taganrog | 2:1 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.05 | Angusht | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
19.05 | Biolog-Novokubansk | | FK Astrakhan | 4:2 (2:0) | |||||
Progress | |||||||||
19.05 | Dagdizel | | Kavkaztransgaz-2005 | 1:1 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
19.05 | Dynamo Stavropol | | Alania-D | 3:0 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
19.05 | Druzhba | | MITOS | 2:2 (2:2) | |||||
Maykop | |||||||||
19.05 | Olimpiya | | Mashuk-KMV | 2:4 (1:3) | |||||
Kabardinka | |||||||||
19.05 | Rotor | | Slavyansky | 1:1 (0:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
19.05 | SKA | | Energiya | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19.05 | FAYuR | | FK Taganrog | 1:1 (0:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
Day 4 | |||||||||
12.05 | Alania-D | | SKA | 1:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
12.05 | Kavkaztransgaz-2005 | | Rotor | 0:1 (0:1) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
12.05 | Mashuk-KMV | | Dynamo Stavropol | 0:2 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
12.05 | MITOS | | Angusht | 2:1 (1:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
12.05 | Slavyansky | | Biolog-Novokubansk | 1:0 (0:0) | |||||
Slavyansk-na-Kubani | |||||||||
12.05 | Torpedo | | Olimpiya | 2:0 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
12.05 | FK Astrakhan | | Druzhba | 2:2 (2:2) | |||||
Astrakhan | |||||||||
12.05 | FK Taganrog | | Dagdizel | 3:2 (2:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
12.05 | Energiya | | FAYuR | 3:2 (1:2) | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.05 | Alania-D | | Energiya | 3:1 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
03.05 | Angusht | | FK Astrakhan | 0:1 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
03.05 | Biolog-Novokubansk | | Kavkaztransgaz-2005 | 0:0 | |||||
Progress | |||||||||
03.05 | Dagdizel | | FAYuR | 0:2 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
03.05 | Dynamo Stavropol | | Torpedo | 4:3 (3:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
03.05 | Druzhba | | Slavyansky | 1:1 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
03.05 | Olimpiya | | MITOS | 4:0 (2:0) | |||||
Kabardinka | |||||||||
03.05 | Rotor | | FK Taganrog | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
03.05 | SKA | | Mashuk-KMV | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.05 | Alania-D | | Torpedo | 1:2 (0:1) | |||||
Vladikavkaz |
Day 7 | |||||||||
30.05 | Gornyak | | Volga Ulyanovsk | 0:1 (0:1) | |||||
Uchaly | |||||||||
30.05 | Dynamo Kirov | | Octan | 1:0 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
30.05 | Zenit-Izhevsk | | Akademiya | 0:2 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
30.05 | Rubin-2 | | Neftekhimik | 3:2 (2:1) | |||||
Kazan | |||||||||
30.05 | FK Ufa | | Syzran-2003 | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
30.05 | FK Chelyabinsk | | FK Tyumen | 0:1 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
30.05 | Khimik | | Nosta | 1:0 (1:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.05 | Akademiya | | Gornyak | 0:2 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
24.05 | Volga Ulyanovsk | | Khimik | 0:2 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
24.05 | Neftekhimik | | Dynamo Kirov | 2:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
24.05 | Nosta | | Rubin-2 | 0:3 (0:2) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
24.05 | Octan | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
24.05 | Syzran-2003 | | FK Chelyabinsk | 0:1 (0:0) | |||||
Syzran | |||||||||
24.05 | FK Tyumen | | Zenit-Izhevsk | 2:1 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.05 | Gornyak | | FK Tyumen | 1:0 (1:0) | |||||
Uchaly | |||||||||
18.05 | Dynamo Kirov | | Nosta | 4:0 (2:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18.05 | Zenit-Izhevsk | | FK Chelyabinsk | 1:2 (1:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18.05 | Octan | | Syzran-2003 | 4:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
18.05 | Rubin-2 | | Volga Ulyanovsk | 0:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
18.05 | FK Ufa | | Neftekhimik | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
18.05 | Khimik | | Akademiya | 2:1 (1:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Day 4 | |||||||||
12.05 | Akademiya | | Rubin-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
12.05 | Neftekhimik | | Octan | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
12.05 | Nosta | | FK Ufa | 0:2 (0:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
14.05 | Volga Ulyanovsk | | Dynamo Kirov | 3:0 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
14.05 | Syzran-2003 | | Zenit-Izhevsk | 2:1 (1:0) | |||||
Syzran | |||||||||
14.05 | FK Tyumen | | Khimik | 1:1 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
14.05 | FK Chelyabinsk | | Gornyak | 0:2 (0:2) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.05 | Gornyak | | Zenit-Izhevsk | 3:3 (3:2) | |||||
Uchaly | |||||||||
06.05 | Dynamo Kirov | | Akademiya | 1:2 (1:2) | |||||
Kirov | |||||||||
06.05 | Neftekhimik | | Syzran-2003 | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
06.05 | Octan | | Nosta | 2:1 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
06.05 | Rubin-2 | | FK Tyumen | 2:1 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
06.05 | FK Ufa | | Volga Ulyanovsk | 1:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
06.05 | Khimik | | FK Chelyabinsk | 0:1 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk |
Day 8 | |||||||||
29.05 | Amur-2010 | | Dynamo Barnaul | 2:3 (0:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
29.05 | Kuzbass | | FK Chita | 1:0 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
29.05 | Metallurg-Kuzbass | | Radian-Baikal | 1:2 (1:1) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
29.05 | Sibir-2 | | Sakhalin | 1:3 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
29.05 | Sibiryak | | Mostovik-Primorye | 2:1 (2:1) | |||||
Bratsk | |||||||||
29.05 | Smena | | Irtysh | 2:2 (2:1) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Day 7 | |||||||||
26.05 | Amur-2010 | | Irtysh | 1:0 (1:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
26.05 | Kuzbass | | Radian-Baikal | 0:1 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
26.05 | Metallurg-Kuzbass | | FK Chita | 1:0 (1:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
26.05 | Sibir-2 | | Mostovik-Primorye | 1:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
26.05 | Sibiryak | | Sakhalin | 1:3 (1:1) | |||||
Bratsk | |||||||||
26.05 | Smena | | Dynamo Barnaul | 2:1 (1:1) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.05 | Dynamo Barnaul | | Sibir-2 | 5:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
18.05 | Irtysh | | Sibiryak | 1:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
18.05 | Kuzbass | | Metallurg-Kuzbass | 0:2 (0:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
18.05 | Radian-Baikal | | Smena | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
18.05 | Sakhalin | | Yakutiya | 1:0 (1:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
18.05 | FK Chita | | Amur-2010 | 2:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.05 | Dynamo Barnaul | | Sibiryak | 2:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
15.05 | Irtysh | | Sibir-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
15.05 | Mostovik-Primorye | | Yakutiya | 5:0 (3:0) | |||||
Ussuriysk | |||||||||
15.05 | Radian-Baikal | | Amur-2010 | 3:0 (1:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
15.05 | FK Chita | | Smena | 1:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.05 | Amur-2010 | | Metallurg-Kuzbass | 1:2 (1:1) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
07.05 | Mostovik-Primorye | | Sakhalin | 4:0 (0:0) | |||||
Ussuriysk | |||||||||
07.05 | Sibir-2 | | FK Chita | 2:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
07.05 | Sibiryak | | Radian-Baikal | 2:1 (2:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
07.05 | Smena | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
07.05 | Yakutiya | | Dynamo Barnaul | 2:3 (0:2) | |||||
Yakutsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.05 | Amur-2010 | | Kuzbass | 0:1 (0:1) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
04.05 | Sibir-2 | | Radian-Baikal | 0:2 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
04.05 | Sibiryak | | FK Chita | 1:0 (0:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
04.05 | Smena | | Metallurg-Kuzbass | 1:2 (0:1) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
04.05 | Yakutiya | | Irtysh | 2:2 (1:0) | |||||
Yakutsk |
25.05 20:15 | Dynamo (Kyiv) | | Shakhtar (Donetsk) | 0:2 (0:0) | |||||
Sumy |
11.05 19:00 | Shakhtar (Donetsk) | | Dnipro (Dnipropetrovsk) | 2:1 (2:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
11.05 19:00 | Dynamo (Kyiv) | | Arsenal (Kyiv) | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 30 | |||||||||
21.05 16:00 | PFK Sevastopol | | Tavriya | 0:1 (0:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
21.05 16:00 | Obolon | | Metalist | 0:2 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
21.05 16:00 | Illichovets | | Dynamo | 3:2 (0:2) | |||||
Mariupol | |||||||||
21.05 16:00 | Volyn | | Metalurh Donetsk | 1:3 (1:2) | |||||
Lutsk | |||||||||
21.05 16:00 | Karpaty | | Vorskla | 2:2 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
21.05 16:00 | Shakhtar | | Dnipro | 0:0 | |||||
Donetsk | |||||||||
21.05 16:00 | Arsenal | | Kryvbas | 1:0 (0:0) | |||||
Boryspil | |||||||||
21.05 16:00 | Zorya | | Metalurh Zaporizhzhya | 0:2 (0:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
14.05 14:00 | Vorskla | | Shakhtar | 1:1 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
15.05 16:00 | Kryvbas | | Zorya | 0:2 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
15.05 16:00 | Dnipro | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
15.05 16:00 | Metalurh Donetsk | | Karpaty | 4:1 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
15.05 16:00 | Dynamo | | Volyn | 5:1 (4:0) | |||||
Kiev | |||||||||
15.05 16:00 | Metalist | | Illichovets | 3:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
15.05 16:00 | Tavriya | | Obolon | 3:1 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
15.05 16:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | PFK Sevastopol | 1:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 28 | |||||||||
06.05 17:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Kryvbas | 1:2 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
07.05 14:00 | Zorya | | Dnipro | 0:1 (0:1) | |||||
Alchevsk | |||||||||
07.05 16:00 | Karpaty | | Dynamo | 1:2 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
07.05 17:30 | Arsenal | | Vorskla | 0:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
07.05 18:00 | Shakhtar | | Metalurh Donetsk | 2:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
08.05 14:00 | PFK Sevastopol | | Obolon | 3:1 (2:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
08.05 16:00 | Illichovets | | Tavriya | 5:1 (2:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
08.05 19:30 | Volyn | | Metalist | 1:4 (1:2) | |||||
Lutsk | |||||||||
Day 27 | |||||||||
01.05 15:00 | Kryvbas | | PFK Sevastopol | 3:1 (2:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
01.05 16:00 | Vorskla | | Zorya | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
01.05 17:30 | Dynamo | | Shakhtar | 3:0 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 32 | |||||||||
27.05 15:00 | Krymteplytsya | | Feniks-Illichovets | +:- | |||||
Molodizhne | |||||||||
27.05 18:00 | Naftovyk | | Dnister | 1:1 (0:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
27.05 18:00 | Nyva | | Zakarpattya | 2:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
27.05 18:00 | Bukovyna | | Zirka | 1:2 (0:1) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
27.05 18:30 | Dynamo-2 | | Stal | 2:1 (0:0) | |||||
Chapayevka | |||||||||
27.05 19:00 | PFK Oleksandriya | | FK Lviv | 1:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
29.05 17:30 | Helios | | Enerhetyk | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
30.05 16:00 | Prykarpattya | | Arsenal | 0:2 (0:2) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
30.05 19:00 | Chornomorets | | Tytan | 4:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 31 | |||||||||
20.05 16:30 | Enerhetyk | | Krymteplytsya | 1:2 (1:0) | |||||
Burshtyn | |||||||||
21.05 15:00 | Feniks-Illichovets | | Prykarpattya | -:+ | |||||
Kalinine | |||||||||
21.05 16:00 | FK Lviv | | Bukovyna | 2:0 (1:0) | |||||
Dobromyl | |||||||||
21.05 16:00 | Zakarpattya | | Naftovyk | 2:1 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
21.05 17:00 | Arsenal | | Chornomorets | 2:2 (0:2) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
21.05 17:00 | Zirka | | Dynamo-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
21.05 17:00 | Tytan | | PFK Oleksandriya | 1:0 (1:0) | |||||
Armyansk | |||||||||
21.05 18:00 | Dnister | | Helios | 1:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
22.05 18:00 | Stal | | Nyva | 1:0 (1:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
Day 30 | |||||||||
14.05 16:30 | Enerhetyk | | Dnister | 0:0 | |||||
Burshtyn | |||||||||
15.05 15:00 | Chornomorets | | Feniks-Illichovets | +:- | |||||
Odesa | |||||||||
15.05 16:00 | Nyva | | Zirka | 0:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
15.05 16:00 | Helios | | Zakarpattya | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
15.05 17:00 | Naftovyk | | Stal | 2:2 (1:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
15.05 18:00 | PFK Oleksandriya | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
15.05 18:30 | Dynamo-2 | | FK Lviv | 1:0 (1:0) | |||||
Chapayevka | |||||||||
15.05 19:00 | Krymteplytsya | | Prykarpattya | 5:1 (1:1) | |||||
Molodizhne | |||||||||
16.05 18:30 | Bukovyna | | Tytan | 2:1 (0:1) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
Day 29 | |||||||||
06.05 17:00 | Tytan | | Dynamo-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Armyansk | |||||||||
06.05 17:00 | Zakarpattya | | Enerhetyk | 1:0 (1:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
07.05 15:00 | Feniks-Illichovets | | PFK Oleksandriya | -:+ | |||||
Kalinine | |||||||||
07.05 16:00 | Prykarpattya | | Chornomorets | 1:5 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
07.05 17:00 | Dnister | | Krymteplytsya | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
07.05 17:00 | Arsenal | | Bukovyna | 1:2 (1:1) | |||||
Obukhiv SKOR | |||||||||
07.05 17:00 | FK Lviv | | Nyva | 4:1 (2:0) | |||||
Dobromyl | |||||||||
07.05 17:00 | Zirka | | Naftovyk | 3:0 (2:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
07.05 19:00 | Stal | | Helios | 4:0 (3:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.05 19:00 | Krymteplytsya | | Chornomorets | 1:1 (0:0) | |||||
Molodizhne | |||||||||
Day 24 | |||||||||
11.05 19:00 | Krymteplytsya | | Bukovyna | 3:1 (1:0) | |||||
Molodizhne | |||||||||
Day 22 | |||||||||
25.05 17:30 | Helios | | Chornomorets | 0:0 | |||||
Kharkiv |
Day 21 | |||||||||
28.05 | Ros | | MFK Mykolaiv | 0:2 | |||||
28.05 | Veres | | Chornomorets-2 | -:+ | |||||
28.05 | Yednist | | Bastion | 1:2 | |||||
28.05 | Desna | | Nyva | 4:1 | |||||
28.05 | Dynamo | | Skala | 0:0 | |||||
28.05 | Enerhiya | | FK Sumy | 0:1 | |||||
Day 20 | |||||||||
21.05 | Skala | | Desna | 2:1 | |||||
21.05 | Nyva | | Yednist | 1:3 | |||||
21.05 | Bastion | | Veres | +:- | |||||
21.05 | Enerhiya | | Dynamo | 4:1 | |||||
21.05 | FK Sumy | | MFK Mykolaiv | 0:1 | |||||
22.05 | Chornomorets-2 | | Ros | 1:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
14.05 | Ros | | Bastion | 2:3 | |||||
14.05 | Veres | | Nyva | -:+ | |||||
14.05 | Yednist | | Skala | 0:2 | |||||
14.05 | Desna | | Enerhiya | 3:1 | |||||
14.05 | Dynamo | | FK Sumy | 0:2 | |||||
15.05 | MFK Mykolaiv | | Chornomorets-2 | 0:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
07.05 | Skala | | Veres | +:- | |||||
07.05 | Nyva | | Ros | 2:2 | |||||
07.05 | Bastion | | MFK Mykolaiv | 0:2 | |||||
07.05 | Dynamo | | Desna | 1:0 | |||||
07.05 | Enerhiya | | Yednist | 2:0 | |||||
07.05 | FK Sumy | | Chornomorets-2 | 2:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
01.05 | Chornomorets-2 | | Bastion | 0:1 | |||||
Day 16 | |||||||||
11.05 | Dynamo | | Veres | +:- | |||||
Day 21 | |||||||||
28.05 | Hirnyk-Sport | | Shakhtar-3 | 2:0 | |||||
28.05 | Shakhtar | | Metalurh-2 | 3:0 | |||||
28.05 | Hirnyk | | Dnipro-2 | 3:0 | |||||
28.05 | Illichovets-2 | | Stal | 0:2 | |||||
28.05 | Olympik | | Kremin | 4:2 | |||||
28.05 | FK Poltava | | Olkom | +:- | |||||
Day 20 | |||||||||
21.05 | Kremin | | Illichovets-2 | 2:0 | |||||
21.05 | Stal | | Hirnyk | 1:1 | |||||
21.05 | Dnipro-2 | | Shakhtar | 0:3 | |||||
21.05 | Metalurh-2 | | Hirnyk-Sport | 3:2 | |||||
21.05 | FK Poltava | | Olympik | 1:0 | |||||
21.05 | Olkom | | Shakhtar-3 | -:+ | |||||
Day 19 | |||||||||
14.05 | Hirnyk-Sport | | Dnipro-2 | 3:1 | |||||
14.05 | Shakhtar | | Stal | 3:2 | |||||
14.05 | Illichovets-2 | | FK Poltava | 2:1 | |||||
14.05 | Olympik | | Olkom | +:- | |||||
15.05 | Shakhtar-3 | | Metalurh-2 | 2:1 | |||||
15.05 | Hirnyk | | Kremin | 0:2 | |||||
Day 18 | |||||||||
06.05 | Olympik | | Illichovets-2 | 2:0 | |||||
07.05 | Kremin | | Shakhtar | 0:0 | |||||
07.05 | Stal | | Hirnyk-Sport | 1:0 | |||||
07.05 | Dnipro-2 | | Shakhtar-3 | 2:3 | |||||
07.05 | FK Poltava | | Hirnyk | 3:2 | |||||
07.05 | Olkom | | Metalurh-2 | -:+ | |||||
Day 12 | |||||||||
11.05 | Hirnyk | | Shakhtar-3 | 2:2 | |||||
Day 11 | |||||||||
29.05 | Impuls | | MIKA | 1:0 | |||||
29.05 | Ulisses | | Shirak | 1:0 | |||||
29.05 | Gandzasar | | Ararat | 5:0 | |||||
29.05 | Pyunik | | Banants | 1:1 | |||||
Day 10 | |||||||||
21.05 | Ararat | | Impuls | 2:1 | |||||
21.05 | Banants | | MIKA | 2:2 | |||||
22.05 | Shirak | | Gandzasar | 0:2 | |||||
22.05 | Pyunik | | Ulisses | 3:1 | |||||
Day 9 | |||||||||
14.05 | MIKA | | Ararat | 2:1 | |||||
15.05 | Impuls | | Shirak | 2:1 | |||||
15.05 | Ulisses | | Banants | 1:0 | |||||
15.05 | Gandzasar | | Pyunik | 1:3 | |||||
Day 8 | |||||||||
07.05 | Shirak | | MIKA | 1:0 | |||||
07.05 | Pyunik | | Impuls | 2:2 | |||||
08.05 | Banants | | Ararat | 2:1 | |||||
08.05 | Ulisses | | Gandzasar | 0:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
25.05 18:00 | FK Homel | | Naftan | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
25.05 19:00 | Neman | | BATE | 0:3 (0:2) | |||||
Hrodna | |||||||||
27.05 18:00 | Belshina | | Dynamo Minsk | 2:3 (2:2) | |||||
Babruysk | |||||||||
27.05 18:00 | FK Vitebsk | | Dynamo Brest | 2:1 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
27.05 19:00 | FK Minsk | | Dnepr | 1:3 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
27.05 19:30 | Shakhtsyor | | Tarpeda-BelAZ | 1:0 (0:0) | |||||
Salihorsk |
Day 11 | |||||||||
21.05 17:00 | Tarpeda-BelAZ | | Neman | 2:2 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
21.05 18:00 | Shakhtsyor | | Dynamo Brest | 2:0 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
21.05 18:00 | Belshina | | Dnepr | 2:2 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
21.05 18:00 | FK Minsk | | Naftan | 1:3 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
21.05 18:00 | FK Homel | | BATE | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
21.05 18:30 | FK Vitebsk | | Dynamo Minsk | 1:3 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
15.05 18:00 | Naftan | | Belshina | 1:0 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
15.05 18:00 | Dnepr | | FK Vitebsk | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
15.05 18:00 | Dynamo Minsk | | Shakhtsyor | 0:2 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
15.05 18:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda-BelAZ | 1:3 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
15.05 18:30 | Neman | | FK Homel | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
15.05 20:30 | BATE | | FK Minsk | 1:1 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.05 18:00 | Tarpeda-BelAZ | | Dynamo Minsk | 1:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
11.05 18:00 | FK Vitebsk | | Naftan | 0:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
11.05 18:00 | Belshina | | BATE | 0:2 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
11.05 18:00 | FK Minsk | | FK Homel | 2:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
11.05 18:30 | Dynamo Brest | | Neman | 1:1 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
11.05 19:00 | Shakhtsyor | | Dnepr | 2:2 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.05 17:00 | Naftan | | Shakhtsyor | 1:1 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
07.05 17:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Brest | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
07.05 18:00 | Neman | | FK Minsk | 0:1 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
07.05 18:00 | FK Homel | | Belshina | 3:1 (2:1) | |||||
Gomel | |||||||||
07.05 18:00 | Dnepr | | Tarpeda-BelAZ | 3:1 (2:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
07.05 19:00 | BATE | | FK Vitebsk | 4:1 (2:0) | |||||
Barysaw |
29.05 16:50 | Neman (Hrodna) | | FK Gomel (Gomel) | 0:2 (0:0) | |||||
Minsk |
Day 13 | |||||||||
26.05 18:00 | Atyrau | | Ordabasy | 1:1 (0:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
26.05 18:00 | Qayrat | | Aqtöbe | 3:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
26.05 18:00 | Kaysar | | Taraz | 1:0 (0:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
26.05 18:00 | Vostok | | Shakhtyor | 1:2 (0:2) | |||||
Oskemen | |||||||||
26.05 19:00 | Irtysh | | Lokomotiv | 5:0 (2:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
26.05 19:00 | Tobil | | Zhetysu | 1:0 (1:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
Day 12 | |||||||||
21.05 15:00 | Lokomotiv | | Tobil | 3:1 (2:0) | |||||
Astana | |||||||||
21.05 17:00 | Aqtöbe | | Kaysar | 6:1 (1:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
21.05 17:00 | Zhetysu | | Vostok | 3:0 (1:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
21.05 18:00 | Ordabasy | | Irtysh | 3:0 (3:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
21.05 18:30 | Shakhtyor | | Qayrat | 4:2 (3:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
21.05 18:30 | Taraz | | Atyrau | 3:0 (1:0) | |||||
Taraz | |||||||||
Day 11 | |||||||||
15.05 15:00 | Tobil | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
15.05 17:00 | Irtysh | | Ordabasy | 2:0 (1:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
15.05 17:00 | Kaysar | | Aqtöbe | 0:2 (0:1) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
15.05 17:00 | Atyrau | | Taraz | 1:0 (1:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
15.05 17:00 | Vostok | | Zhetysu | 0:0 | |||||
Oskemen | |||||||||
15.05 18:00 | Qayrat | | Shakhtyor | 2:1 (0:1) | |||||
Almaty | |||||||||
Day 10 | |||||||||
07.05 15:00 | Lokomotiv | | Irtysh | 0:0 | |||||
Astana | |||||||||
07.05 17:00 | Ordabasy | | Atyrau | 1:1 (1:1) | |||||
Shymkent | |||||||||
07.05 17:00 | Zhetysu | | Tobil | 4:1 (2:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
07.05 17:00 | Aqtöbe | | Qayrat | 3:0 (3:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
07.05 17:30 | Shakhtyor | | Vostok | 2:0 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
07.05 18:00 | Taraz | | Kaysar | 1:0 (1:0) | |||||
Taraz |
11.05 16:00 | Sunkar (Kaskelen) | | Ordabasy (Shymkent) | 1:3 (0:2) | |||||
Kaskelen | |||||||||
11.05 17:30 | Shakhtyor (Karagandy) | | Taraz (Taraz) | 2:4 (1:3) | |||||
Karagandy | |||||||||
11.05 18:00 | Irtysh (Pavlodar) | | Okzhetpes (Kokchetav) | 1:0 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
11.05 19:00 | Tobil (Kostanay) | | Qayrat (Almaty) | 1:0 (0:0) | |||||
Kostanay |
Day 39 | |||||||||
22.05 17:00 | Academia UTM | | Zimbru | 0:2 (0:0) | |||||
22.05 17:00 | Costuleni | | Milsami | 0:3 (0:2) | |||||
22.05 17:00 | CSCA-Rapid | | Sfîntul Gheorghe | 1:3 (0:1) | |||||
22.05 17:00 | Dinamo | | Olimpia | 0:2 (0:1) | |||||
22.05 17:00 | Găgăuzia | | Dacia | 0:2 (0:0) | |||||
22.05 17:00 | Nistru | | Sheriff | 1:3 (0:2) | |||||
22.05 17:00 | Tiraspol | | Iskra-Stal | 1:2 (1:1) | |||||
Day 38 | |||||||||
17.05 17:00 | Dacia | | Nistru | 2:0 (1:0) | |||||
17.05 17:00 | Iskra-Stal | | Academia UTM | 3:2 (1:1) | |||||
17.05 17:00 | Milsami | | Dinamo | 7:2 (3:1) | |||||
17.05 17:00 | Olimpia | | Tiraspol | 0:3 (0:1) | |||||
17.05 17:00 | Sfîntul Gheorghe | | Găgăuzia | 1:3 (0:2) | |||||
17.05 17:00 | Sheriff | | Costuleni | 4:0 (1:0) | |||||
17.05 17:00 | Zimbru | | CSCA-Rapid | 1:0 (1:0) | |||||
Day 37 | |||||||||
13.05 14:00 | Nistru | | Găgăuzia | 1:2 (0:0) | |||||
13.05 17:00 | Academia UTM | | Olimpia | 0:2 (0:1) | |||||
13.05 17:00 | Costuleni | | Dacia | 0:1 (0:0) | |||||
13.05 17:00 | CSCA-Rapid | | Iskra-Stal | 1:2 (0:1) | |||||
13.05 17:00 | Dinamo | | Sheriff | 0:7 (0:3) | |||||
13.05 17:00 | Zimbru | | Sfîntul Gheorghe | 3:0 (1:0) | |||||
13.05 18:00 | Tiraspol | | Milsami | 0:1 (0:1) | |||||
Day 36 | |||||||||
08.05 14:30 | Găgăuzia | | Costuleni | 2:1 (1:1) | |||||
08.05 17:00 | Dacia | | Dinamo | 3:1 (2:0) | |||||
08.05 17:00 | Iskra-Stal | | Zimbru | 0:0 | |||||
08.05 17:00 | Milsami | | Academia UTM | 1:0 (0:0) | |||||
08.05 17:00 | Olimpia | | CSCA-Rapid | 2:1 (1:1) | |||||
08.05 17:00 | Sfîntul Gheorghe | | Nistru | 1:1 (1:0) | |||||
08.05 18:00 | Sheriff | | Tiraspol | 0:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
28.05 17:30 | Qizilqum | | Dinamo | 2:1 (0:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
28.05 17:30 | So’g’diyona | | Novbahor | 3:2 (1:2) | |||||
Jizzax | |||||||||
28.05 18:00 | Buxoro | | Mash’al | 2:0 (1:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
29.05 19:00 | Neftchi | | Andijon | 3:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
29.05 20:00 | Nasaf | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi Karshi Stadium | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.05 17:30 | Novbahor | | Nasaf | 1:1 (0:0) | |||||
Kosonsoy | |||||||||
19.05 17:30 | Metallurg | | Paxtakor | 0:1 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
19.05 18:00 | Bunyodkor | | Olmaliq | 4:1 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
20.05 18:00 | Sho’rtan | | Qizilqum | 1:0 (0:0) | |||||
Guzor | |||||||||
21.05 17:30 | Dinamo | | Andijon | 3:1 (3:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
21.05 18:00 | Buxoro | | Neftchi | 0:1 (0:1) | |||||
Buxoro Buhoro Stadium | |||||||||
21.05 18:00 | Mash’al | | So’g’diyona | 1:1 (0:0) | |||||
Muborak | |||||||||
Day 8 | |||||||||
12.05 17:00 | Olmaliq | | Metallurg | 4:1 (0:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
14.05 17:30 | So’g’diyona | | Buxoro | 2:1 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
14.05 19:00 | Neftchi | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
15.05 17:00 | Qizilqum | | Bunyodkor | 1:4 (0:1) | |||||
Zarafshon | |||||||||
15.05 18:00 | Paxtakor | | Novbahor | 2:1 (2:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
15.05 19:00 | Nasaf | | Mash’al | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi Karshi Stadium | |||||||||
16.05 17:00 | Andijon | | Sho’rtan | 3:0 (1:0) | |||||
Andijon |
Day 36 | |||||||||
25.05 20:30 | Ried | | Kapfenberg | 2:0 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
25.05 20:30 | LASK | | Rapid | 1:2 (1:1) | |||||
Linz | |||||||||
25.05 20:30 | Austria Wien | | Red Bull | 2:4 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
25.05 20:30 | Mattersburg | | Magna | 1:1 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
25.05 20:30 | Sturm | | Wacker | 2:1 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
Day 35 | |||||||||
22.05 16:00 | Kapfenberg | | Mattersburg | 2:1 (1:1) | |||||
Kapfenberg | |||||||||
22.05 16:00 | Rapid | | Austria Wien | 0:3 | |||||
Wien | |||||||||
22.05 16:00 | Red Bull | | Ried | 2:2 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
22.05 16:00 | Magna | | Sturm | 1:2 (0:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
22.05 16:00 | Wacker | | LASK | 1:0 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
Day 34 | |||||||||
14.05 16:00 | Kapfenberg | | Magna | 0:1 (0:0) | |||||
Kapfenberg | |||||||||
14.05 18:30 | Austria Wien | | Wacker | 1:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
14.05 18:30 | LASK | | Sturm | 0:2 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
14.05 18:30 | Ried | | Rapid | 2:1 (2:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
15.05 16:00 | Mattersburg | | Red Bull | 0:1 (0:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
Day 33 | |||||||||
10.05 20:30 | Red Bull | | Kapfenberg | 4:2 (3:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
11.05 20:30 | Wacker | | Ried | 1:1 (0:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
11.05 20:30 | Magna | | LASK | 0:0 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
11.05 20:30 | Sturm | | Austria Wien | 1:1 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
11.05 20:30 | Rapid | | Mattersburg | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 32 | |||||||||
07.05 16:00 | Austria Wien | | LASK | 5:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
07.05 18:30 | Kapfenberg | | Rapid | 1:1 (0:1) | |||||
Kapfenberg | |||||||||
07.05 18:30 | Red Bull | | Magna | 4:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
07.05 18:30 | Mattersburg | | Wacker | 2:1 (0:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
08.05 16:00 | Ried | | Sturm | 0:0 | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
Day 31 | |||||||||
01.05 16:00 | Rapid | | Red Bull | 1:2 (0:0) | |||||
Wien |
Day 38 | |||||||||
22.05 16:00 | Aston Villa | | Liverpool | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
22.05 16:00 | Bolton Wanderers | | Manchester City | 0:2 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
22.05 16:00 | Everton | | Chelsea | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
22.05 16:00 | Fulham | | Arsenal | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
22.05 16:00 | Manchester United | | Blackpool | 4:2 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
22.05 16:00 | Newcastle United | | West Bromwich Albion | 3:3 (2:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
22.05 16:00 | Stoke City | | Wigan Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
22.05 16:00 | Tottenham Hotspur | | Birmingham City | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.05 16:00 | West Ham United | | Sunderland | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
22.05 16:00 | Wolverhampton Wanderers | | Blackburn Rovers | 2:3 (0:3) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 37 | |||||||||
14.05 12:45 | Blackburn Rovers | | Manchester United | 1:1 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
14.05 12:45 | Blackpool | | Bolton Wanderers | 4:3 (3:2) | |||||
Blackpool | |||||||||
14.05 12:45 | Sunderland | | Wolverhampton Wanderers | 1:3 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
14.05 12:45 | West Bromwich Albion | | Everton | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15.05 13:30 | Chelsea | | Newcastle United | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15.05 16:00 | Arsenal | | Aston Villa | 1:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
15.05 16:00 | Birmingham City | | Fulham | 0:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
15.05 16:00 | Liverpool | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15.05 16:00 | Wigan Athletic | | West Ham United | 3:2 (0:2) | |||||
Manchester | |||||||||
17.05 19:45 | Manchester City | | Stoke City | 3:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 36 | |||||||||
07.05 15:00 | Aston Villa | | Wigan Athletic | 1:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
07.05 15:00 | Bolton Wanderers | | Sunderland | 1:2 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
07.05 15:00 | Everton | | Manchester City | 2:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
07.05 15:00 | Newcastle United | | Birmingham City | 2:1 (2:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
07.05 15:00 | West Ham United | | Blackburn Rovers | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
07.05 17:30 | Tottenham Hotspur | | Blackpool | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
08.05 12:00 | Wolverhampton Wanderers | | West Bromwich Albion | 3:1 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
08.05 14:05 | Stoke City | | Arsenal | 3:1 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
08.05 16:10 | Manchester United | | Chelsea | 2:1 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
09.05 20:00 | Fulham | | Liverpool | 2:5 (0:3) | |||||
London | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.05 12:00 | Birmingham City | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
01.05 12:00 | Liverpool | | Newcastle United | 3:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.05 14:05 | Arsenal | | Manchester United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
01.05 16:10 | Manchester City | | West Ham United | 2:1 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 33 | |||||||||
10.05 19:45 | Manchester City | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
Manchester |
Day 46 | |||||||||
07.05 | Barnsley | | Millwall | 1:0 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
07.05 | Burnley | | Cardiff City | 1:1 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
07.05 | Crystal Palace | | Nottingham Forest | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
07.05 | Leicester City | | Ipswich Town | 4:2 (3:0) | |||||
Leicester | |||||||||
07.05 | Middlesbrough | | Doncaster Rovers | 3:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
07.05 | Norwich City | | Coventry City | 2:2 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
07.05 | Preston North End | | Watford | 3:1 (1:1) | |||||
Preston | |||||||||
07.05 | Queens Park Rangers | | Leeds United | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
07.05 | Reading | | Derby County | 2:1 (1:1) | |||||
Reading | |||||||||
07.05 | Scunthorpe United | | Portsmouth | 1:1 (1:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
07.05 | Swansea City | | Sheffield United | 4:0 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
07.05 12:45 | Bristol City | | Hull City | 3:0 (2:0) | |||||
Bristol | |||||||||
Day 45 | |||||||||
02.05 | Cardiff City | | Middlesbrough | 0:3 (0:3) | |||||
Cardiff | |||||||||
02.05 | Portsmouth | | Norwich City | 0:1 (0:0) | |||||
Portsmouth |
30.05 15:00 | Reading | | Swansea City | 2:4 (0:3) | |||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.05 19:45 | Swansea City | | Nottingham Forest | 3:1 (2:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Swansea | |||||||||
17.05 19:45 | Cardiff City | | Reading | 0:3 (0:2) | 0:0 | 0:3 | |||
Cardiff | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.05 19:45 | Nottingham Forest | | Swansea City | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
13.05 19:45 | Reading | | Cardiff City | 0:0 | |||||
Reading |
14.05 15:00 | Manchester City | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
London |
Day 10 | |||||||||
17.05 20:30 | Brugge | | Gent | 3:0 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
17.05 20:30 | Genk | | Standard | 1:1 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
17.05 20:30 | Anderlecht | | Lokeren | 3:4 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 9 | |||||||||
14.05 20:00 | Gent | | Genk | 2:3 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
14.05 20:00 | Lokeren | | Brugge | 0:1 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
14.05 20:00 | Standard | | Anderlecht | 2:1 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 8 | |||||||||
10.05 20:30 | Brugge | | Genk | 3:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
11.05 20:30 | Anderlecht | | Gent | 4:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
11.05 20:30 | Lokeren | | Standard | 0:1 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
Day 7 | |||||||||
06.05 20:30 | Genk | | Anderlecht | 1:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
07.05 18:00 | Gent | | Lokeren | 2:2 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
07.05 20:30 | Standard | | Brugge | 1:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 6 | |||||||||
01.05 18:00 | Anderlecht | | Brugge | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
01.05 20:30 | Lokeren | | Genk | 0:2 (0:1) | |||||
Lokeren |
Day 6 | |||||||||
07.05 20:00 | Mechelen | | Lierse | 4:3 (3:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
07.05 20:00 | Cercle | | Sint-Truiden | 1:0 (1:0) | |||||
Brugge |
Day 6 | |||||||||
07.05 20:00 | Westerlo | | Zulte Waregem | 7:1 (4:0) | |||||
Westerlo | |||||||||
07.05 20:00 | Germinal Beerschot | | Kortrijk | 0:0 | |||||
Antwerpen |
29.05 16:00 | Mons | | Waasland-Beveren | 2:1 (1:0) | |||||
Tubize |
Day 6 | |||||||||
26.05 | Eupen | | Waasland-Beveren | 0:1 (0:1) | |||||
26.05 | Mons | | Lommel United | 4:0 (1:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
22.05 | Lommel United | | Eupen | 4:1 (2:1) | |||||
22.05 | Waasland-Beveren | | Mons | 3:2 (0:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
19.05 | Eupen | | Mons | 0:2 (0:1) | |||||
19.05 | Lommel United | | Waasland-Beveren | 2:1 (0:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
15.05 | Waasland-Beveren | | Lommel United | 2:1 (1:0) | |||||
15.05 | Mons | | Eupen | 3:1 (2:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
12.05 | Lommel United | | Mons | 1:5 (1:3) | |||||
12.05 | Waasland-Beveren | | Eupen | 4:2 (3:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
08.05 | Eupen | | Lommel United | 1:4 (0:1) | |||||
08.05 | Mons | | Waasland-Beveren | 2:2 (1:1) | |||||
Day 30 | |||||||||
27.05 18:00 | Levski | | Montana | 3:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
28.05 18:00 | Vidima-Rakovski | | Pirin-Blagoevgrad | 2:1 (2:1) | |||||
Sevlievo | |||||||||
28.05 18:00 | Liteks | | Kaliakra | 0:0 | |||||
Lovech | |||||||||
28.05 18:00 | Slavia | | Lokomotiv Sofia | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
28.05 18:00 | Sliven | | Minyor | 0:3 (0:1) | |||||
Sliven | |||||||||
28.05 18:00 | CSKA | | Akademik | 3:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
28.05 18:00 | Cherno More | | Beroe | 1:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
28.05 18:00 | Chernomorets | | Lokomotiv Plovdiv | 1:2 (1:0) | |||||
Burgas | |||||||||
Day 29 | |||||||||
21.05 18:00 | Akademik | | Levski | 0:3 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
21.05 18:00 | Beroe | | Vidima-Rakovski | 1:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
21.05 18:00 | Kaliakra | | Sliven | 2:1 (0:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
21.05 18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | CSKA | 4:1 (3:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
21.05 18:00 | Lokomotiv Sofia | | Liteks | 1:3 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
21.05 18:00 | Minyor | | Cherno More | 1:1 (0:0) | |||||
Pernik | |||||||||
21.05 18:00 | Montana | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
21.05 18:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Chernomorets | 1:1 (1:1) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
Day 28 | |||||||||
18.05 18:00 | Akademik | | Lokomotiv Plovdiv | 1:2 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18.05 18:00 | Vidima-Rakovski | | Minyor | 2:2 (1:0) | |||||
Sevlievo | |||||||||
18.05 18:00 | Levski | | Slavia | 3:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18.05 18:00 | Liteks | | Montana | 4:1 (2:0) | |||||
Lovech | |||||||||
18.05 18:00 | Sliven | | Lokomotiv Sofia | 0:2 (0:1) | |||||
Sliven | |||||||||
18.05 18:00 | CSKA | | Pirin-Blagoevgrad | 2:2 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18.05 18:00 | Cherno More | | Kaliakra | 2:0 (2:0) | |||||
Varna | |||||||||
18.05 18:00 | Chernomorets | | Beroe | 0:2 (0:2) | |||||
Burgas | |||||||||
Day 27 | |||||||||
13.05 18:00 | Slavia | | Liteks | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
14.05 18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Levski | 2:3 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
14.05 18:00 | Minyor | | Chernomorets | 0:1 (0:1) | |||||
Pernik | |||||||||
14.05 18:00 | Montana | | Sliven | 2:2 (1:2) | |||||
Montana | |||||||||
14.05 18:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Akademik | 6:0 (1:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
14.05 21:00 | Lokomotiv Sofia | | Cherno More | 1:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
15.05 18:00 | Beroe | | CSKA | 0:2 (0:2) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
15.05 21:00 | Kaliakra | | Vidima-Rakovski | 1:0 (0:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
Day 26 | |||||||||
07.05 18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Pirin-Blagoevgrad | 2:2 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
07.05 21:00 | CSKA | | Minyor | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
08.05 18:00 | Akademik | | Beroe | 1:3 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
08.05 18:00 | Vidima-Rakovski | | Lokomotiv Sofia | 1:1 (0:1) | |||||
Sevlievo | |||||||||
08.05 18:00 | Sliven | | Slavia | 1:1 (0:0) | |||||
Sliven | |||||||||
08.05 18:00 | Cherno More | | Montana | 0:0 | |||||
Varna | |||||||||
08.05 21:00 | Levski | | Liteks | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
09.05 21:00 | Chernomorets | | Kaliakra | 0:1 (0:0) | |||||
Burgas | |||||||||
Day 25 | |||||||||
03.05 18:00 | Beroe | | Lokomotiv Plovdiv | 1:0 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
04.05 16:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Levski | 2:3 (1:1) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
04.05 18:00 | Kaliakra | | CSKA | 0:3 (0:1) | |||||
Kavarna | |||||||||
04.05 18:00 | Liteks | | Sliven | 4:0 (3:0) | |||||
Lovech | |||||||||
04.05 18:00 | Minyor | | Akademik | 1:0 (1:0) | |||||
Pernik | |||||||||
04.05 18:00 | Slavia | | Cherno More | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
05.05 18:00 | Montana | | Vidima-Rakovski | 1:1 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
05.05 19:00 | Lokomotiv Sofia | | Chernomorets | 2:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.05 18:00 | Vidima-Rakovski | | Slavia | 2:1 (2:0) | |||||
Sevlievo | |||||||||
01.05 21:00 | Levski | | Sliven | 5:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
02.05 21:00 | Chernomorets | | Montana | 0:1 (0:1) | |||||
Burgas |
Day 30 | |||||||||
20.05 17:00 | Vasas SC | | Kecskemét | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.05 17:30 | MTK | | Paks | 3:4 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
21.05 17:30 | ETO | | Rákóczi | 2:0 (2:0) | |||||
Győr | |||||||||
22.05 15:00 | Siófok | | Honvéd | 1:3 (1:1) | |||||
Siófok | |||||||||
22.05 17:30 | Debrecen | | Haladás | 1:2 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
22.05 17:30 | Ferencváros | | Lombard | 3:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
22.05 17:30 | Újpest | | Videoton | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
22.05 17:30 | Szolnok | | Zalaegerszegi TE | 1:3 (0:2) | |||||
Szolnok | |||||||||
Day 29 | |||||||||
13.05 17:00 | Paks | | Vasas SC | 3:0 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
13.05 19:00 | Zalaegerszegi TE | | Debrecen | 1:1 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
14.05 15:00 | Honvéd | | Újpest | 1:4 (0:3) | |||||
Budapest | |||||||||
14.05 17:30 | Videoton | | ETO | 2:1 (2:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
14.05 19:00 | Lombard | | MTK | 0:2 (0:1) | |||||
Pápa | |||||||||
14.05 19:00 | Kecskemét | | Siófok | 2:3 (1:2) | |||||
Kecskemét | |||||||||
14.05 19:00 | Rákóczi | | Szolnok | 0:1 (0:0) | |||||
Kaposvár | |||||||||
15.05 17:30 | Haladás | | Ferencváros | 1:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
Day 28 | |||||||||
10.05 17:30 | Szolnok | | Debrecen | 1:2 (0:2) | |||||
Szolnok | |||||||||
10.05 17:30 | Siófok | | Paks | 1:3 (1:2) | |||||
Siófok | |||||||||
10.05 18:00 | Vasas SC | | Lombard | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
10.05 20:00 | Ferencváros | | Zalaegerszegi TE | 4:4 (1:4) | |||||
Budapest | |||||||||
11.05 17:30 | Újpest | | Kecskemét | 2:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
11.05 19:00 | Videoton | | Rákóczi | 3:1 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
11.05 20:00 | MTK | | Haladás | 0:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
11.05 20:00 | ETO | | Honvéd | 3:0 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
Day 27 | |||||||||
06.05 17:00 | Kecskemét | | ETO | 3:3 (1:1) | |||||
Kecskemét | |||||||||
06.05 19:00 | Zalaegerszegi TE | | MTK | 1:0 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
07.05 15:00 | Szolnok | | Ferencváros | 2:3 (2:3) | |||||
Szolnok | |||||||||
07.05 17:30 | Rákóczi | | Debrecen | 0:0 | |||||
Kaposvár | |||||||||
07.05 19:00 | Lombard | | Siófok | 0:1 (0:0) | |||||
Pápa | |||||||||
07.05 19:00 | Paks | | Újpest | 2:1 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
07.05 19:00 | Haladás | | Vasas SC | 3:0 (2:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
08.05 17:30 | Honvéd | | Videoton | 2:2 (2:2) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.05 17:30 | Ferencváros | | Debrecen | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 34 | |||||||||
14.05 15:30 | Bayern | | Stuttgart | 2:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
14.05 15:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht | 3:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
14.05 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
14.05 15:30 | Mainz 05 | | Sankt Pauli | 2:1 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
14.05 15:30 | Hoffenheim | | Wolfsburg | 1:3 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
14.05 15:30 | Köln | | Schalke 04 | 2:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
14.05 15:30 | Freiburg | | Bayer 04 | 0:1 (0:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
14.05 15:30 | Hannover | | Nürnberg | 3:1 (1:1) | |||||
Hannover | |||||||||
14.05 15:30 | Kaiserslautern | | Werder | 3:2 (3:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
Day 33 | |||||||||
07.05 15:30 | Schalke 04 | | Mainz 05 | 1:3 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
07.05 15:30 | Werder | | Borussia Dortmund | 2:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
07.05 15:30 | Bayer 04 | | Hamburger SV | 1:1 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
07.05 15:30 | Stuttgart | | Hannover | 2:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
07.05 15:30 | Wolfsburg | | Kaiserslautern | 1:2 (1:2) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
07.05 15:30 | Eintracht | | Köln | 0:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
07.05 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Freiburg | 2:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
07.05 15:30 | Nürnberg | | Hoffenheim | 1:2 (1:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
07.05 15:30 | Sankt Pauli | | Bayern | 1:8 (0:2) | |||||
Hamburg |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.05 20:30 | Bochum | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Bochum | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.05 20:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bochum | 1:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach |
Day 34 | |||||||||
15.05 14:30 | Willem II | | NAC | 0:1 (0:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
15.05 14:30 | Roda | | Heerenveen | 0:0 | |||||
Kerkrade | |||||||||
15.05 14:30 | Heracles | | Den Haag | 3:0 (0:0) | |||||
Almelo | |||||||||
15.05 14:30 | Feyenoord | | NEC | 1:1 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
15.05 14:30 | De Graafschap | | VVV-Venlo | 1:0 (1:0) | |||||
Doetinchem | |||||||||
15.05 14:30 | Utrecht | | AZ | 5:1 (2:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
15.05 14:30 | Vitesse | | Excelsior | 1:4 (0:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
15.05 14:30 | Groningen | | PSV | 0:0 | |||||
Groningen | |||||||||
15.05 14:30 | Ajax | | Twente | 3:1 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
Day 33 | |||||||||
01.05 14:30 | Excelsior | | Utrecht | 3:1 (2:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
01.05 14:30 | Twente | | Willem II | 4:0 (1:0) | |||||
Enschede | |||||||||
01.05 14:30 | Heerenveen | | Ajax | 1:2 (1:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
01.05 14:30 | VVV-Venlo | | Feyenoord | 3:2 (1:0) | |||||
Venlo | |||||||||
01.05 14:30 | NAC | | Heracles | 1:2 (1:0) | |||||
Breda | |||||||||
01.05 14:30 | PSV | | Vitesse | 2:1 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
01.05 14:30 | AZ | | De Graafschap | 5:1 (2:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
01.05 14:30 | Den Haag | | Groningen | 2:4 (2:2) | |||||
Den Haag | |||||||||
01.05 14:30 | NEC | | Roda | 5:0 (2:0) | |||||
Nijmegen |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.05 14:30 | Excelsior | | Helmond Sport | 4:2 (1:2) | 5:1 (1:0) | 9:3 | |||
Rotterdam | |||||||||
29.05 16:30 | VVV-Venlo | | Zwolle | 2:2 (1:1) | 2:1 (0:0) | 4:3 | |||
Venlo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
26.05 20:00 | Zwolle | | VVV-Venlo | 1:2 (0:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
26.05 20:00 | Helmond Sport | | Excelsior | 1:5 (0:1) | |||||
Helmond |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.05 14:30 | Zwolle | | Cambuur | 2:1 aet (0:1, 2:1), pen. 7:6 | 1:2 (0:0) | 3:3 | |||
Zwolle | |||||||||
22.05 14:30 | Helmond Sport | | Veendam | 1:0 (0:0) | 3:3 (0:3) | 4:3 | |||
Helmond | |||||||||
22.05 14:30 | VVV-Venlo | | Volendam | 2:0 (1:0) | 2:1 (1:0) | 4:1 | |||
Venlo | |||||||||
22.05 16:30 | Excelsior | | Den Bosch | 3:1 (1:0) | 3:3 (1:1) | 6:4 | |||
Rotterdam | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.05 18:45 | Volendam | | VVV-Venlo | 1:2 (0:1) | |||||
Volendam | |||||||||
19.05 18:45 | Den Bosch | | Excelsior | 3:3 (1:1) | |||||
s-Hertogenbosch | |||||||||
19.05 20:00 | Cambuur | | Zwolle | 2:1 (0:0) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
19.05 20:00 | Veendam | | Helmond Sport | 3:3 (3:0) | |||||
Veendam |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.05 20:00 | Volendam | | MVV | 2:0 (0:0) | 3:2 (0:1) | 5:2 | |||
Volendam | |||||||||
13.05 20:00 | Go Ahead Eagles | | Den Bosch | 1:2 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:3 | |||
Deventer | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.05 20:00 | MVV | | Volendam | 2:3 (1:0) | |||||
Maastricht | |||||||||
10.05 20:00 | Den Bosch | | Go Ahead Eagles | 1:0 (0:0) | |||||
's-Hertogenbosch |
Day 36 | |||||||||
22.05 | Baia | | Samtredia | 4:1 | |||||
22.05 | Dinamo | | Torpedo | 1:2 | |||||
22.05 | Metalurgi | | Sioni | 2:1 | |||||
22.05 | Zestaponi | | WIT Georgia | 4:0 | |||||
22.05 | Tskhinvali | | Kolkheti 1913 | 0:0 | |||||
Day 35 | |||||||||
18.05 | Torpedo | | Tskhinvali | 1:0 | |||||
18.05 | Samtredia | | Metalurgi | 0:4 | |||||
18.05 | Sioni | | Zestaponi | 1:0 | |||||
18.05 | Kolkheti 1913 | | Baia | 2:1 | |||||
18.05 | WIT Georgia | | Dinamo | 0:2 | |||||
Day 34 | |||||||||
14.05 | Metalurgi | | Kolkheti 1913 | 0:1 | |||||
14.05 | Tskhinvali | | Baia | 3:0 | |||||
14.05 | Dinamo | | Sioni | 1:0 | |||||
14.05 | Torpedo | | WIT Georgia | 0:0 | |||||
14.05 | Zestaponi | | Samtredia | 4:1 | |||||
Day 33 | |||||||||
08.05 | Sioni | | Torpedo | 1:4 | |||||
08.05 | Kolkheti 1913 | | Zestaponi | 1:4 | |||||
08.05 | WIT Georgia | | Tskhinvali | 1:1 | |||||
08.05 | Baia | | Metalurgi | 3:1 | |||||
08.05 | Samtredia | | Dinamo | 1:2 | |||||
Day 32 | |||||||||
01.05 | Dinamo | | Kolkheti 1913 | 4:2 | |||||
29.05 16:00 | Chikhura | | Tskhinvali | 1:2 | |||||
Tbilisi | |||||||||
30.05 16:00 | Dila | | Samtredia | 2:0 | |||||
Tbilisi |
Day 6 | |||||||||
29.05 16:00 | ÍBV | | Víkingur | 2:0 (2:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
29.05 19:15 | Fram | | KR | 1:2 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.05 19:15 | Valur | | Breiðablik | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.05 19:15 | FH | | Stjarnan | 3:0 (2:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
30.05 19:15 | Fylkir | | Keflavík | 2:1 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.05 20:00 | Grindavík | | Þór | 4:1 (3:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22.05 19:15 | Stjarnan | | KR | 1:1 (0:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
22.05 19:15 | Breiðablik | | Fylkir | 3:1 (2:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
22.05 19:15 | Valur | | Fram | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
22.05 19:15 | Víkingur | | Grindavík | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
22.05 20:00 | Keflavík | | ÍBV | 0:2 (0:2) | |||||
Keflavík | |||||||||
Day 4 | |||||||||
15.05 16:00 | ÍBV | | Breiðablik | 1:1 (0:1) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
15.05 19:15 | Fylkir | | Valur | 2:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.05 19:15 | Fram | | Stjarnan | 2:5 (2:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
16.05 19:15 | Grindavík | | Keflavík | 0:2 (0:1) | |||||
Grindavík | |||||||||
16.05 19:15 | FH | | Víkingur | 1:1 (1:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
16.05 20:00 | KR | | Þór | 3:1 (2:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.05 19:15 | Víkingur | | KR | 0:2 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
11.05 19:15 | Breiðablik | | Grindavík | 2:1 (0:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
11.05 19:15 | Keflavík | | FH | 1:1 (0:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
11.05 19:15 | Þór | | Stjarnan | 0:1 (0:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
11.05 19:15 | Fylkir | | Fram | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
11.05 20:00 | Valur | | ÍBV | 0:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.05 16:00 | ÍBV | | Fylkir | 1:2 (1:1) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
07.05 16:00 | Fram | | Þór | 0:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
07.05 16:00 | Stjarnan | | Víkingur | 0:0 | |||||
Garðabær | |||||||||
08.05 19:15 | KR | | Keflavík | 1:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
08.05 19:15 | Grindavík | | Valur | 0:2 (0:2) | |||||
Grindavík | |||||||||
08.05 19:15 | FH | | Breiðablik | 4:1 (1:1) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.05 18:00 | ÍBV | | Fram | 1:0 (0:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
02.05 19:15 | Keflavík | | Stjarnan | 4:2 (1:1) | |||||
Keflavík | |||||||||
02.05 19:15 | Valur | | FH | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
02.05 19:15 | Fylkir | | Grindavík | 2:3 (2:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
03.05 19:15 | Breiðablik | | KR | 2:3 (1:2) | |||||
Kópavogur | |||||||||
03.05 19:15 | Víkingur | | Þór | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík |
Day 38 | |||||||||
21.05 18:00 | Málaga | | Barcelona | 1:3 (1:1) | |||||
Málaga | |||||||||
21.05 20:00 | Hércules | | Sporting | 0:0 | |||||
Alicante | |||||||||
21.05 20:00 | Real Madrid | | Almería | 8:1 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
21.05 22:00 | Atlético Osasuna | | Villarreal | 1:0 (1:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
21.05 22:00 | Real Sociedad | | Getafe | 1:1 (0:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
21.05 22:00 | Español | | Sevilla | 2:3 (0:2) | |||||
Barcelona | |||||||||
21.05 22:00 | Levante | | Real Zaragoza | 1:2 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
21.05 22:00 | Mallorca | | Atlético Madrid | 3:4 (0:2) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
21.05 22:00 | Deportivo | | Valencia | 0:2 (0:1) | |||||
La Coruña | |||||||||
21.05 22:00 | Racing | | Athletic | 1:2 (0:2) | |||||
Santander | |||||||||
Day 37 | |||||||||
15.05 21:00 | Almería | | Mallorca | 3:1 (3:1) | |||||
Almería | |||||||||
15.05 21:00 | Villarreal | | Real Madrid | 1:3 (0:2) | |||||
Villarreal | |||||||||
15.05 21:00 | Getafe | | Atlético Osasuna | 2:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
15.05 21:00 | Sevilla | | Real Sociedad | 3:1 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
15.05 21:00 | Real Zaragoza | | Español | 1:0 (0:0) | |||||
Zaragoza | |||||||||
15.05 21:00 | Valencia | | Levante | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
15.05 21:00 | Barcelona | | Deportivo | 0:0 | |||||
Barcelona | |||||||||
15.05 21:00 | Athletic | | Málaga | 1:1 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
15.05 21:00 | Sporting | | Racing | 2:1 (1:1) | |||||
Gijón | |||||||||
15.05 21:00 | Atlético Madrid | | Hércules | 2:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 36 | |||||||||
10.05 20:00 | Deportivo | | Athletic | 2:1 (1:1) | |||||
La Coruña | |||||||||
10.05 21:00 | Málaga | | Sporting | 2:0 (1:0) | |||||
Málaga | |||||||||
10.05 21:00 | Racing | | Atlético Madrid | 2:1 (1:1) | |||||
Santander | |||||||||
10.05 22:00 | Real Madrid | | Getafe | 4:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
11.05 20:00 | Almería | | Villarreal | 0:0 | |||||
Almería | |||||||||
11.05 20:00 | Real Sociedad | | Real Zaragoza | 2:1 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
11.05 20:00 | Levante | | Barcelona | 1:1 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
11.05 21:00 | Español | | Valencia | 2:2 (1:2) | |||||
Barcelona | |||||||||
11.05 21:00 | Hércules | | Mallorca | 2:2 (2:0) | |||||
Alicante | |||||||||
11.05 22:00 | Atlético Osasuna | | Sevilla | 3:2 (0:2) | |||||
Pamplona | |||||||||
Day 35 | |||||||||
07.05 18:00 | Getafe | | Almería | 2:0 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
07.05 18:00 | Valencia | | Real Sociedad | 3:0 (3:0) | |||||
Valencia | |||||||||
07.05 18:00 | Athletic | | Levante | 3:2 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
07.05 18:00 | Sporting | | Deportivo | 2:2 (1:2) | |||||
Gijón | |||||||||
07.05 18:00 | Hércules | | Racing | 2:3 (2:3) | |||||
Alicante | |||||||||
07.05 20:00 | Atlético Madrid | | Málaga | 0:3 (0:2) | |||||
Madrid | |||||||||
07.05 22:00 | Sevilla | | Real Madrid | 2:6 (0:3) | |||||
Sevilla | |||||||||
08.05 12:00 | Mallorca | | Villarreal | 0:0 | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
08.05 19:00 | Barcelona | | Español | 2:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
08.05 21:00 | Real Zaragoza | | Atlético Osasuna | 1:3 (1:0) | |||||
Zaragoza | |||||||||
Day 34 | |||||||||
01.05 17:00 | Levante | | Sporting | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
01.05 17:00 | Málaga | | Hércules | 3:1 (1:1) | |||||
Málaga | |||||||||
01.05 17:00 | Racing | | Mallorca | 2:0 (2:0) | |||||
Santander | |||||||||
01.05 17:00 | Almería | | Sevilla | 0:1 (0:0) | |||||
Almería | |||||||||
01.05 19:00 | Villarreal | | Getafe | 2:1 (0:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
01.05 21:00 | Atlético Osasuna | | Valencia | 1:0 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
02.05 21:00 | Español | | Athletic | 2:1 (1:1) | |||||
Barcelona |
Day 38 | |||||||||
22.05 18:00 | Bologna | | Bari | 0:4 (0:1) | |||||
Bologna | |||||||||
22.05 18:00 | Brescia | | Fiorentina | 2:2 (1:1) | |||||
Brescia | |||||||||
22.05 18:00 | Cagliari | | Parma | 1:1 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
22.05 18:00 | Genoa | | Cesena | 3:2 (3:0) | |||||
Genova | |||||||||
22.05 18:00 | Inter | | Catania | 3:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
22.05 18:00 | Palermo | | Chievo | 1:3 (1:1) | |||||
Palermo | |||||||||
22.05 20:45 | Juventus | | Napoli | 2:2 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
22.05 20:45 | Lecce | | Lazio | 2:4 (2:2) | |||||
Lecce | |||||||||
22.05 20:45 | Roma | | Sampdoria | 3:1 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
22.05 20:45 | Udinese | | Milan | 0:0 | |||||
Udine | |||||||||
Day 37 | |||||||||
14.05 18:00 | Lazio | | Genoa | 4:2 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
14.05 20:45 | Milan | | Cagliari | 4:1 (3:1) | |||||
Milano | |||||||||
15.05 12:30 | Fiorentina | | Bologna | 1:1 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
15.05 15:00 | Bari | | Lecce | 0:2 (0:0) | |||||
Bari | |||||||||
15.05 15:00 | Catania | | Roma | 2:1 (0:1) | |||||
Catania | |||||||||
15.05 15:00 | Cesena | | Brescia | 1:0 (0:0) | |||||
Cesena | |||||||||
15.05 15:00 | Chievo | | Udinese | 0:2 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
15.05 15:00 | Parma | | Juventus | 1:0 (0:0) | |||||
Parma | |||||||||
15.05 15:00 | Sampdoria | | Palermo | 1:2 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
15.05 20:45 | Napoli | | Inter | 1:1 (1:1) | |||||
Napoli | |||||||||
Day 36 | |||||||||
07.05 18:00 | Palermo | | Bari | 2:1 (1:1) | |||||
Palermo | |||||||||
07.05 20:45 | Roma | | Milan | 0:0 | |||||
Roma | |||||||||
08.05 15:00 | Bologna | | Parma | 0:0 | |||||
Bologna | |||||||||
08.05 15:00 | Brescia | | Catania | 1:2 (0:1) | |||||
Brescia | |||||||||
08.05 15:00 | Cagliari | | Cesena | 0:2 (0:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
08.05 15:00 | Inter | | Fiorentina | 3:1 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
08.05 15:00 | Lecce | | Napoli | 2:1 (0:0) | |||||
Lecce | |||||||||
08.05 15:00 | Udinese | | Lazio | 2:1 (2:0) | |||||
Udine | |||||||||
08.05 20:45 | Genoa | | Sampdoria | 2:1 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
09.05 20:45 | Juventus | | Chievo | 2:2 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.05 15:00 | Catania | | Cagliari | 2:0 (0:0) | |||||
Catania | |||||||||
01.05 15:00 | Chievo | | Lecce | 1:0 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
01.05 15:00 | Fiorentina | | Udinese | 5:2 (2:1) | |||||
Firenze | |||||||||
01.05 15:00 | Milan | | Bologna | 1:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
01.05 15:00 | Parma | | Palermo | 3:1 (2:0) | |||||
Parma | |||||||||
01.05 15:00 | Sampdoria | | Brescia | 3:3 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
01.05 20:45 | Bari | | Roma | 2:3 (2:1) | |||||
Bari | |||||||||
02.05 20:45 | Lazio | | Juventus | 0:1 (0:0) | |||||
Roma |
Day 12 | |||||||||
28.05 | Daugava | | Jūrmala | 1:1 (0:1) | |||||
28.05 | Skonto | | Olimps/RFS | 4:0 (2:0) | |||||
28.05 | Gulbene | | Ventspils | 0:2 (0:1) | |||||
29.05 | Metalurgs | | Jelgava | 0:1 (0:0) | |||||
Day 11 | |||||||||
22.05 | Jelgava | | Jūrmala-VV | 1:0 (0:0) | |||||
22.05 | Jūrmala | | Metalurgs | 1:3 (1:1) | |||||
22.05 | Olimps/RFS | | Daugava | 0:6 (0:5) | |||||
22.05 | Gulbene | | Skonto | 1:0 (0:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
18.05 | Jūrmala-VV | | Ventspils | 0:3 (0:2) | |||||
18.05 | Daugava | | Gulbene | 2:0 (0:0) | |||||
18.05 | Jelgava | | Jūrmala | 0:2 (0:2) | |||||
18.05 | Metalurgs | | Olimps/RFS | 4:1 (3:1) | |||||
Day 9 | |||||||||
11.05 | Metalurgs | | Gulbene | 1:2 (1:0) | |||||
11.05 | Skonto | | Ventspils | 1:3 (0:1) | |||||
15.05 | Jelgava | | Olimps/RFS | 5:1 (2:0) | |||||
15.05 | Jūrmala | | Jūrmala-VV | 0:2 (0:1) | |||||
Day 8 | |||||||||
08.05 | Ventspils | | Daugava | 2:1 (0:0) | |||||
08.05 | Jūrmala-VV | | Skonto | 0:4 (0:2) | |||||
08.05 | Olimps/RFS | | Jūrmala | 2:2 (2:0) | |||||
08.05 | Gulbene | | Jelgava | 3:0 (0:0) | |||||
Day 7 | |||||||||
04.05 | Jūrmala | | Gulbene | 4:1 (2:0) | |||||
04.05 | Olimps/RFS | | Jūrmala-VV | 0:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
21.05 16:00 | Klaipėda | | Banga | 0:3 (0:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
21.05 16:00 | Mažeikiai | | Šiauliai | 0:0 | |||||
Mažeikiai | |||||||||
21.05 18:00 | Kruoja | | Atlantas | 0:0 | |||||
Pakruojis | |||||||||
22.05 16:00 | Kaunas | | Tauras | 1:1 (1:1) | |||||
Marijampole | |||||||||
22.05 17:00 | Dainava | | Žalgiris | 0:2 (0:1) | |||||
Alytus | |||||||||
22.05 18:10 | Ekranas | | Sūduva | 1:0 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
Day 10 | |||||||||
17.05 18:30 | Dainava | | Tauras | 1:2 (0:1) | |||||
Alytus | |||||||||
18.05 17:30 | Atlantas | | Sūduva | 0:2 (0:2) | |||||
Marijampole | |||||||||
18.05 18:00 | Kruoja | | Klaipėda | 2:0 (2:0) | |||||
Pakruojis | |||||||||
18.05 18:30 | Banga | | Mažeikiai | 0:1 (0:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
18.05 19:00 | Žalgiris | | Ekranas | 0:1 (0:1) | |||||
Marijampole | |||||||||
18.05 19:00 | Šiauliai | | Kaunas | 2:1 (2:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.05 17:00 | Kaunas | | Banga | 1:1 (1:1) | |||||
Marijampole | |||||||||
11.05 18:00 | Mažeikiai | | Kruoja | 0:2 (0:1) | |||||
Mažeikiai | |||||||||
11.05 18:30 | Dainava | | Šiauliai | 1:1 (1:1) | |||||
Alytus | |||||||||
11.05 19:00 | Atlantas | | Klaipėda | 1:3 (1:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
11.05 19:00 | Sūduva | | Žalgiris | 1:1 (1:0) | |||||
Marijampole | |||||||||
11.05 19:00 | Ekranas | | Tauras | 1:0 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.05 16:00 | Klaipėda | | Mažeikiai | 2:4 (1:2) | |||||
Gargždai | |||||||||
08.05 17:00 | Banga | | Dainava | 1:2 (0:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
08.05 17:00 | Kruoja | | Kaunas | 2:0 (2:0) | |||||
Pakruojis | |||||||||
08.05 17:00 | Žalgiris | | Atlantas | 8:1 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
08.05 18:00 | Šiauliai | | Ekranas | 0:0 | |||||
Šiauliai | |||||||||
08.05 18:10 | Sūduva | | Tauras | 3:0 (2:0) | |||||
Marijampole | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.05 16:00 | Kaunas | | Klaipėda | 2:2 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
01.05 17:00 | Dainava | | Kruoja | 0:0 | |||||
Alytus | |||||||||
01.05 17:00 | Atlantas | | Mažeikiai | 0:5 (0:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
01.05 18:10 | Ekranas | | Banga | 1:1 (1:1) | |||||
Panevėžys |
Day 10 | |||||||||
28.05 16:00 | Sarpsborg 08 | | Lillestrøm | 2:4 (0:2) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
28.05 18:00 | Strømsgodset | | Fredrikstad | 1:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
29.05 18:00 | Haugesund | | Molde | 5:0 (3:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
29.05 18:00 | Sogndal | | Vålerenga | 0:1 (0:1) | |||||
Sogndal | |||||||||
29.05 18:00 | Ålesund | | Viking | 2:0 (1:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
29.05 18:00 | Start | | Stabæk | 2:4 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
29.05 20:00 | Tromsø | | Brann | 4:0 (1:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
30.05 19:00 | Odd | | Rosenborg | 3:3 (2:1) | |||||
Skien | |||||||||
Day 8 | |||||||||
19.05 19:00 | Odd | | Stabæk | 2:3 (2:0) | |||||
Skien | |||||||||
19.05 19:00 | Sarpsborg 08 | | Ålesund | 2:0 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
19.05 19:00 | Haugesund | | Vålerenga | 1:1 (1:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
19.05 19:00 | Molde | | Fredrikstad | 2:1 (2:0) | |||||
Molde | |||||||||
19.05 19:00 | Sogndal | | Lillestrøm | 2:0 (0:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
19.05 19:00 | Strømsgodset | | Brann | 1:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
19.05 19:00 | Tromsø | | Viking | 3:1 (2:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
19.05 20:00 | Start | | Rosenborg | 1:1 (0:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
Day 7 | |||||||||
16.05 18:00 | Lillestrøm | | Molde | 0:3 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
16.05 18:00 | Brann | | Start | 2:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
16.05 18:00 | Viking | | Odd | 1:1 (0:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
16.05 18:00 | Stabæk | | Sogndal | 0:1 (0:1) | |||||
16.05 18:00 | Ålesund | | Strømsgodset | 2:1 (1:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
16.05 18:00 | Rosenborg | | Haugesund | 0:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
16.05 18:00 | Tromsø | | Sarpsborg 08 | 2:2 (1:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
16.05 20:00 | Fredrikstad | | Vålerenga | 3:1 (2:0) | |||||
Fredrikstad | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.05 19:00 | Fredrikstad | | Lillestrøm | 1:1 (0:0) | |||||
Fredrikstad | |||||||||
07.05 16:00 | Vålerenga | | Brann | 0:2 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
08.05 18:00 | Start | | Ålesund | 2:3 (1:2) | |||||
Kristiansand | |||||||||
08.05 18:00 | Odd | | Sarpsborg 08 | 1:0 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
08.05 18:00 | Haugesund | | Stabæk | 3:4 (1:3) | |||||
Haugesund | |||||||||
08.05 18:00 | Strømsgodset | | Tromsø | 1:1 (1:1) | |||||
Drammen | |||||||||
08.05 20:00 | Molde | | Rosenborg | 0:2 (0:1) | |||||
Molde | |||||||||
09.05 19:00 | Sogndal | | Viking | 0:0 | |||||
Sogndal |
Day 30 | |||||||||
29.05 17:00 | GKS | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
29.05 17:00 | Górnik | | Widzew | 4:0 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
29.05 17:00 | Jagiellonia | | Ruch | 2:1 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
29.05 17:00 | Lech | | Korona | 4:0 (2:0) | |||||
Poznań | |||||||||
29.05 17:00 | Lechia | | Zagłębie | 1:2 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
29.05 17:00 | Legia | | Polonia Bytom | 4:0 (2:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
29.05 17:00 | Śląsk | | Arka | 5:0 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
29.05 17:00 | Wisła | | Polonia Warszawa | 0:2 (0:2) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 29 | |||||||||
25.05 19:00 | Arka | | Legia | 2:5 (0:2) | |||||
Gdynia | |||||||||
25.05 19:00 | Cracovia | | Jagiellonia | 3:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
25.05 19:00 | Korona | | Górnik | 1:0 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
25.05 19:00 | Polonia Bytom | | Lech | 1:2 (0:1) | |||||
Bytom | |||||||||
25.05 19:00 | Polonia Warszawa | | GKS | 0:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
25.05 19:00 | Ruch | | Śląsk | 1:2 (1:2) | |||||
Chorzów | |||||||||
25.05 19:00 | Widzew | | Lechia | 1:0 (1:0) | |||||
Łódź | |||||||||
25.05 19:00 | Zagłębie | | Wisła | 0:3 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
Day 28 | |||||||||
20.05 17:45 | GKS | | Zagłębie | 0:2 (0:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
20.05 20:00 | Górnik | | Śląsk | 3:1 (2:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
21.05 14:45 | Jagiellonia | | Korona | 4:0 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
21.05 15:45 | Legia | | Wisła | 2:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
21.05 17:00 | Cracovia | | Widzew | 1:2 (1:2) | |||||
Kraków | |||||||||
21.05 19:15 | Arka | | Polonia Bytom | 2:1 (1:0) | |||||
Gdynia | |||||||||
22.05 14:45 | Lechia | | Lech | 2:1 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
22.05 17:15 | Ruch | | Polonia Warszawa | 0:3 (0:2) | |||||
Chorzów | |||||||||
Day 27 | |||||||||
13.05 20:00 | Jagiellonia | | Legia | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
13.05 20:00 | Polonia Bytom | | Górnik | 1:2 (0:0) | |||||
Bytom | |||||||||
14.05 14:45 | Korona | | Arka | 1:0 (1:0) | |||||
Kielce | |||||||||
14.05 17:00 | Śląsk | | GKS | 4:2 (1:2) | |||||
Wrocław | |||||||||
14.05 18:15 | Lechia | | Polonia Warszawa | 0:0 | |||||
Gdańsk | |||||||||
14.05 19:15 | Lech | | Ruch | 1:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
15.05 14:45 | Wisła | | Cracovia | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
15.05 17:15 | Widzew | | Zagłębie | 2:1 (1:0) | |||||
Łódź | |||||||||
Day 26 | |||||||||
10.05 16:15 | Polonia Bytom | | Cracovia | 1:2 (0:1) | |||||
Bytom | |||||||||
10.05 18:30 | Polonia Warszawa | | Jagiellonia | 2:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
10.05 20:45 | Górnik | | Legia | 1:1 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
10.05 20:45 | Zagłębie | | Śląsk | 0:1 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
11.05 16:15 | Arka | | Ruch | 0:2 (0:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
11.05 18:30 | Widzew | | GKS | 1:1 (1:0) | |||||
Łódź | |||||||||
11.05 20:00 | Wisła | | Lech | 1:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
11.05 20:45 | Korona | | Lechia | 2:3 (1:0) | |||||
Kielce | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.05 17:45 | Ruch | | Zagłębie | 2:2 (1:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
06.05 20:00 | Legia | | Korona | 3:1 (1:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
07.05 14:45 | Cracovia | | Polonia Warszawa | 3:1 (2:0) | |||||
Kraków | |||||||||
07.05 17:00 | Śląsk | | Polonia Bytom | 0:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
07.05 18:15 | Lech | | Górnik | 2:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
07.05 19:15 | Jagiellonia | | Widzew | 1:3 (0:3) | |||||
Białystok | |||||||||
08.05 14:45 | Lechia | | Wisła | 0:3 (0:2) | |||||
Gdańsk | |||||||||
08.05 17:15 | GKS | | Arka | 1:1 (0:1) | |||||
Bełchatów | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.05 15:15 | Ruch | | Cracovia | 1:0 (1:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
01.05 17:30 | Arka | | Lechia | 2:2 (1:0) | |||||
Gdynia |
Day 30 | |||||||||
14.05 20:15 | Olhanense | | Rio Ave | 2:2 (0:1) | |||||
Olhão | |||||||||
14.05 20:15 | Beira Mar | | Nacional | 0:2 (0:1) | |||||
Aveiro | |||||||||
14.05 20:15 | Naval | | Vitória Guimarães | 0:3 (0:2) | |||||
Figueira da Foz | |||||||||
14.05 20:15 | Benfica | | União de Leiria | 3:3 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
14.05 20:15 | Paços de Ferreira | | Académica | 5:1 (5:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
14.05 20:15 | Marítimo | | Porto | 0:2 (0:2) | |||||
Funchal | |||||||||
14.05 20:15 | Vitória Setúbal | | Portimonense | 3:1 (1:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
14.05 20:15 | Braga | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
Day 29 | |||||||||
08.05 20:15 | Sporting | | Vitória Setúbal | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
08.05 20:15 | Portimonense | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
08.05 20:15 | Académica | | Braga | 0:0 | |||||
Coimbra | |||||||||
08.05 20:15 | Porto | | Paços de Ferreira | 3:3 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
08.05 20:15 | União de Leiria | | Naval | 1:0 (0:0) | |||||
Leiria | |||||||||
08.05 20:15 | Vitória Guimarães | | Beira Mar | 1:0 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
08.05 20:15 | Nacional | | Olhanense | 0:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
08.05 20:15 | Rio Ave | | Benfica | 1:2 (0:2) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.05 16:00 | Beira Mar | | Rio Ave | 1:1 (1:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
01.05 16:00 | Naval | | Nacional | 1:2 (1:2) | |||||
Figueira da Foz | |||||||||
01.05 16:00 | Braga | | União de Leiria | 0:0 | |||||
Braga | |||||||||
01.05 16:00 | Marítimo | | Académica | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
01.05 18:15 | Olhanense | | Benfica | 1:1 (0:1) | |||||
Olhão | |||||||||
01.05 20:15 | Vitória Setúbal | | Porto | 0:4 (0:2) | |||||
Setúbal |
Day 30 | |||||||||
29.05 17:00 | Borac | | BSK Borča | 1:0 (1:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
29.05 17:00 | Hajduk | | Metalac | 3:1 (2:0) | |||||
Kula | |||||||||
29.05 17:00 | Inđija | | Smederevo | 2:0 (1:0) | |||||
Inđija | |||||||||
29.05 17:00 | OFK | | Čukarički Stankom | 4:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
29.05 17:00 | Rad | | Javor | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
29.05 17:00 | Sloboda Point Sevojno | | Partizan | 1:2 (0:1) | |||||
Užice | |||||||||
29.05 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Jagodina | 3:2 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
29.05 17:00 | Vojvodina | | Crvena zvezda | 0:2 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
Day 29 | |||||||||
25.05 17:00 | BSK Borča | | Rad | 0:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
25.05 17:00 | Crvena zvezda | | Spartak Zlatibor Voda | 2:2 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
25.05 17:00 | Čukarički Stankom | | Hajduk | 1:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
25.05 17:00 | Jagodina | | Borac | 1:1 (0:0) | |||||
Jagodina | |||||||||
25.05 17:00 | Javor | | OFK | 0:0 | |||||
Ivanjica | |||||||||
25.05 17:00 | Metalac | | Partizan | 1:1 (0:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
25.05 17:00 | Sloboda Point Sevojno | | Inđija | 1:0 (0:0) | |||||
Užice | |||||||||
25.05 17:00 | Smederevo | | Vojvodina | 0:0 | |||||
Smederevo | |||||||||
Day 28 | |||||||||
21.05 15:00 | Borac | | Crvena zvezda | 2:0 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
21.05 17:00 | Hajduk | | Javor | 2:0 (2:0) | |||||
Kula | |||||||||
21.05 17:00 | Inđija | | Vojvodina | 1:2 (0:1) | |||||
Inđija | |||||||||
21.05 17:00 | OFK | | BSK Borča | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
21.05 17:00 | Rad | | Jagodina | 2:4 (1:3) | |||||
Belgrade | |||||||||
21.05 17:00 | Sloboda Point Sevojno | | Metalac | 0:1 (0:1) | |||||
Užice | |||||||||
21.05 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Smederevo | 2:1 (2:0) | |||||
Subotica | |||||||||
21.05 19:00 | Partizan | | Čukarički Stankom | 4:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 27 | |||||||||
15.05 15:00 | Javor | | Partizan | 1:1 (1:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
15.05 17:00 | BSK Borča | | Hajduk | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
15.05 17:00 | Čukarički Stankom | | Sloboda Point Sevojno | 1:2 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
15.05 17:00 | Jagodina | | OFK | 0:0 | |||||
Jagodina | |||||||||
15.05 17:00 | Metalac | | Inđija | 2:1 (1:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
15.05 17:00 | Smederevo | | Borac | 0:1 (0:1) | |||||
Smederevo | |||||||||
15.05 17:00 | Vojvodina | | Spartak Zlatibor Voda | 1:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
15.05 19:00 | Crvena zvezda | | Rad | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 26 | |||||||||
06.05 19:00 | Partizan | | BSK Borča | 4:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
07.05 15:00 | OFK | | Crvena zvezda | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
07.05 17:00 | Borac | | Vojvodina | 1:1 (1:1) | |||||
Ĉačak | |||||||||
07.05 17:00 | Sloboda Point Sevojno | | Javor | 2:0 (1:0) | |||||
Užice | |||||||||
08.05 17:00 | Hajduk | | Jagodina | 1:0 (1:0) | |||||
Kula | |||||||||
08.05 17:00 | Metalac | | Čukarički Stankom | 1:0 (1:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
08.05 17:00 | Rad | | Smederevo | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
10.05 17:00 | Inđija | | Spartak Zlatibor Voda | 2:1 (0:1) | |||||
Inđija | |||||||||
Day 25 | |||||||||
01.05 18:00 | Crvena zvezda | | Hajduk | 3:1 (1:1) | |||||
Belgrade |
Day 36 | |||||||||
29.05 | Olimpija | | Triglav | 1:3 (0:2) | |||||
29.05 | Nafta | | Luka Koper | 2:1 (1:1) | |||||
29.05 | Maribor | | Domžale | 2:0 (1:0) | |||||
29.05 | Gorica | | Rudar | 0:0 | |||||
29.05 | Celje | | Primorje | 2:3 (1:3) | |||||
Day 35 | |||||||||
21.05 | Triglav | | Gorica | 1:0 (0:0) | |||||
21.05 | Rudar | | Nafta | 4:0 (0:0) | |||||
21.05 | Primorje | | Maribor | 1:2 (1:0) | |||||
21.05 | Luka Koper | | Celje | 1:0 (1:0) | |||||
21.05 | Domžale | | Olimpija | 3:0 (1:0) | |||||
Day 34 | |||||||||
14.05 | Gorica | | Domžale | 2:1 (1:0) | |||||
14.05 | Olimpija | | Primorje | 5:0 (4:0) | |||||
14.05 | Nafta | | Celje | 0:0 | |||||
14.05 | Maribor | | Luka Koper | 1:1 (0:1) | |||||
14.05 | Rudar | | Triglav | 0:0 | |||||
Day 33 | |||||||||
10.05 | Celje | | Maribor | 0:0 | |||||
11.05 | Domžale | | Rudar | 2:0 (2:0) | |||||
11.05 | Luka Koper | | Olimpija | 2:1 (1:1) | |||||
11.05 | Triglav | | Nafta | 4:0 (3:0) | |||||
11.05 | Primorje | | Gorica | 2:3 (2:1) | |||||
Day 32 | |||||||||
07.05 | Olimpija | | Celje | 3:1 (0:0) | |||||
07.05 | Gorica | | Luka Koper | 0:0 | |||||
07.05 | Nafta | | Maribor | 1:1 (1:0) | |||||
07.05 | Rudar | | Primorje | 0:1 (0:0) | |||||
08.05 | Triglav | | Domžale | 2:4 (0:3) | |||||
Day 31 | |||||||||
03.05 | Celje | | Gorica | 3:1 (2:1) | |||||
04.05 | Maribor | | Olimpija | 2:2 (1:1) | |||||
04.05 | Luka Koper | | Rudar | 3:3 (0:2) | |||||
04.05 | Domžale | | Nafta | 3:2 (1:1) | |||||
04.05 | Primorje | | Triglav | 1:0 (0:0) | |||||
Day 38 | |||||||||
29.05 21:00 | Arles-Avignon | | Sochaux-Montbéliard | 1:3 (1:1) | |||||
Avignon | |||||||||
29.05 21:00 | Bordeaux | | Montpellier | 2:0 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
29.05 21:00 | Brest | | Toulouse | 0:2 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
29.05 21:00 | Caen | | Marseille | 2:2 (2:0) | |||||
Caen | |||||||||
29.05 21:00 | Lille | | Rennes | 3:2 (1:1) | |||||
Lille | |||||||||
29.05 21:00 | Lorient | | Auxerre | 1:2 (1:1) | |||||
Lorient | |||||||||
29.05 21:00 | Monaco | | Lyon | 0:2 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
29.05 21:00 | Nancy-Lorraine | | Lens | 4:0 (2:0) | |||||
Nancy | |||||||||
29.05 21:00 | Saint-Étienne | | Paris Saint-Germain | 1:1 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
29.05 21:00 | Valenciennes | | Nice | 2:1 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
Day 37 | |||||||||
21.05 21:00 | Auxerre | | Brest | 0:1 (0:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
21.05 21:00 | Lens | | Arles-Avignon | 0:1 (0:1) | |||||
Lens | |||||||||
21.05 21:00 | Lyon | | Caen | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
21.05 21:00 | Marseille | | Valenciennes | 2:2 (2:1) | |||||
Marseille | |||||||||
21.05 21:00 | Montpellier | | Monaco | 0:1 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
21.05 21:00 | Nice | | Lorient | 2:0 (2:0) | |||||
Nice | |||||||||
21.05 21:00 | Paris Saint-Germain | | Lille | 2:2 (1:1) | |||||
Paris | |||||||||
21.05 21:00 | Rennes | | Nancy-Lorraine | 0:2 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
21.05 21:00 | Sochaux-Montbéliard | | Saint-Étienne | 2:1 (1:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
21.05 21:00 | Toulouse | | Bordeaux | 2:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
Day 36 | |||||||||
15.05 17:00 | Arles-Avignon | | Toulouse | 1:0 (1:0) | |||||
Avignon | |||||||||
15.05 17:00 | Caen | | Montpellier | 2:0 (1:0) | |||||
Caen | |||||||||
15.05 17:00 | Monaco | | Lens | 1:1 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
15.05 17:00 | Nancy-Lorraine | | Nice | 3:0 (1:0) | |||||
Nancy | |||||||||
15.05 17:00 | Saint-Étienne | | Rennes | 1:2 (1:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
15.05 17:00 | Valenciennes | | Auxerre | 1:1 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
15.05 21:00 | Lorient | | Marseille | 2:2 (0:1) | |||||
Lorient | |||||||||
16.05 21:00 | Brest | | Lyon | 1:1 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
18.05 19:00 | Bordeaux | | Paris Saint-Germain | 1:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
18.05 19:00 | Lille | | Sochaux-Montbéliard | 1:0 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
Day 35 | |||||||||
10.05 21:00 | Paris Saint-Germain | | Nancy-Lorraine | 2:2 (2:1) | |||||
Paris | |||||||||
10.05 21:00 | Saint-Étienne | | Lille | 1:2 (1:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
11.05 19:00 | Auxerre | | Lyon | 4:0 (2:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
11.05 19:00 | Lens | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
11.05 19:00 | Montpellier | | Lorient | 3:1 (1:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
11.05 19:00 | Nice | | Arles-Avignon | 3:2 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
11.05 19:00 | Rennes | | Caen | 1:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
11.05 19:00 | Sochaux-Montbéliard | | Monaco | 3:0 (2:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
11.05 19:00 | Toulouse | | Valenciennes | 0:0 | |||||
Toulouse | |||||||||
11.05 21:00 | Marseille | | Brest | 3:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 34 | |||||||||
07.05 19:00 | Arles-Avignon | | Saint-Étienne | 0:1 (0:1) | |||||
Avignon | |||||||||
07.05 19:00 | Auxerre | | Montpellier | 1:0 (0:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
07.05 19:00 | Bordeaux | | Sochaux-Montbéliard | 0:4 (0:4) | |||||
Bordeaux | |||||||||
07.05 19:00 | Brest | | Nice | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
07.05 19:00 | Caen | | Lens | 1:1 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
07.05 19:00 | Lorient | | Toulouse | 0:0 | |||||
Lorient | |||||||||
07.05 19:00 | Monaco | | Paris Saint-Germain | 1:1 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
07.05 21:00 | Nancy-Lorraine | | Lille | 0:1 (0:1) | |||||
Nancy | |||||||||
08.05 17:00 | Valenciennes | | Rennes | 2:0 (1:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
08.05 21:00 | Lyon | | Marseille | 3:2 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 33 | |||||||||
01.05 17:00 | Marseille | | Auxerre | 1:1 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
01.05 17:00 | Montpellier | | Brest | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
01.05 17:00 | Nice | | Caen | 0:4 (0:2) | |||||
Nice | |||||||||
01.05 17:00 | Toulouse | | Lyon | 2:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
01.05 21:00 | Saint-Étienne | | Monaco | 1:1 (1:1) | |||||
Saint-Étienne |
Day 30 | |||||||||
21.05 | Varaždin | | Inter | 3:0 (1:0) | |||||
21.05 | Dinamo | | Split | 1:1 (1:0) | |||||
21.05 | Karlovac | | Šibenik | 1:1 (1:1) | |||||
21.05 | Rijeka | | Zadar | 0:2 (0:0) | |||||
21.05 | Cibalia | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | |||||
21.05 | Hrvatski dragovoljac | | Zagreb | 2:3 (1:2) | |||||
21.05 | Hajduk | | Lokomotiva | 2:0 (1:0) | |||||
21.05 | Slaven | | Osijek | 2:1 (1:0) | |||||
Day 29 | |||||||||
13.05 | Lokomotiva | | Cibalia | 2:0 (1:0) | |||||
13.05 | Inter | | Rijeka | 1:1 (0:0) | |||||
14.05 | Istra 1961 | | Slaven | 1:0 (0:0) | |||||
14.05 | Osijek | | Karlovac | 0:0 | |||||
14.05 | Split | | Hrvatski dragovoljac | 1:0 (0:0) | |||||
14.05 | Šibenik | | Varaždin | 1:0 (1:0) | |||||
14.05 | Zadar | | Dinamo | 0:0 | |||||
14.05 | Zagreb | | Hajduk | 2:2 (1:1) | |||||
Day 28 | |||||||||
06.05 | Dinamo | | Inter | 1:0 (0:0) | |||||
06.05 | Hrvatski dragovoljac | | Hajduk | 2:0 (0:0) | |||||
06.05 | Varaždin | | Osijek | 2:4 (1:1) | |||||
07.05 | Split | | Zadar | 3:2 (2:1) | |||||
07.05 | Rijeka | | Šibenik | 1:1 (0:1) | |||||
07.05 | Slaven | | Lokomotiva | 2:2 (1:1) | |||||
07.05 | Karlovac | | Istra 1961 | 1:1 (1:0) | |||||
07.05 | Cibalia | | Zagreb | 2:2 (1:2) | |||||
Day 33 | |||||||||
28.05 17:30 | Budućnost | | Sutjeska | 3:0 (2:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
28.05 17:30 | Dečić | | Petrovac | 0:2 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
28.05 17:30 | Mladost | | Grbalj | 3:1 (1:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
28.05 17:30 | Mogren | | Mornar | 2:0 (1:0) | |||||
Budva | |||||||||
28.05 17:30 | Rudar | | OFK Bar | 2:2 (0:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
28.05 17:30 | Zeta | | Lovćen | 2:1 (2:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
Day 32 | |||||||||
21.05 17:30 | Grbalj | | Dečić | 0:2 (0:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
21.05 17:30 | Lovćen | | Mladost | 2:2 (1:1) | |||||
Cetinje | |||||||||
21.05 17:30 | Mogren | | Budućnost | 1:2 (0:1) | |||||
Budva | |||||||||
21.05 17:30 | Mornar | | Petrovac | 1:0 (1:0) | |||||
Bar | |||||||||
21.05 17:30 | OFK Bar | | Zeta | 3:3 (2:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
21.05 17:30 | Sutjeska | | Rudar | 2:1 (0:1) | |||||
Nikšić City Stadium | |||||||||
Day 31 | |||||||||
14.05 17:00 | Budućnost | | Mornar | 3:2 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
14.05 17:00 | Dečić | | Lovćen | 2:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
14.05 17:00 | Mladost | | OFK Bar | 3:1 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
14.05 17:00 | Petrovac | | Grbalj | 1:2 (0:2) | |||||
Petrovac | |||||||||
14.05 17:00 | Rudar | | Mogren | 0:1 (0:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
14.05 17:00 | Zeta | | Sutjeska | 0:0 | |||||
Golubovci | |||||||||
Day 30 | |||||||||
07.05 17:00 | Lovćen | | Petrovac | 3:2 (2:1) | |||||
Cetinje | |||||||||
07.05 17:00 | Mogren | | Zeta | 2:0 (1:0) | |||||
Budva | |||||||||
07.05 17:00 | Mornar | | Grbalj | 2:0 (1:0) | |||||
Bar | |||||||||
07.05 17:00 | OFK Bar | | Dečić | 3:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
07.05 17:00 | Sutjeska | | Mladost | 2:0 (1:0) | |||||
Nikšić City Stadium | |||||||||
07.05 20:30 | Budućnost | | Rudar | 2:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 29 | |||||||||
04.05 16:30 | Dečić | | Sutjeska | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
04.05 16:30 | Grbalj | | Lovćen | 1:0 (1:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
04.05 16:30 | Mladost | | Mogren | 1:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
04.05 16:30 | Petrovac | | OFK Bar | 0:0 | |||||
Petrovac | |||||||||
04.05 16:30 | Rudar | | Mornar | 1:1 (0:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
04.05 16:30 | Zeta | | Budućnost | 2:2 (2:1) | |||||
Golubovci |
Day 30 | |||||||||
28.05 17:30 | Slovan | | Dynamo | 3:3 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
28.05 17:30 | Mladá Boleslav | | Ústí nad Labem | 2:0 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
28.05 17:30 | Zbrojovka | | Baumit | 3:4 (1:4) | |||||
Brno | |||||||||
28.05 17:30 | Baník | | Příbram | 0:2 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
28.05 17:30 | Sparta | | Hradec Králové | 3:1 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
28.05 17:30 | Slavia | | Bohemians 1905 | 3:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
28.05 17:30 | Teplice | | Slovácko | 1:1 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
28.05 17:30 | Sigma | | Viktoria | 2:1 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
Day 29 | |||||||||
21.05 17:30 | Baumit | | Slavia | 2:2 (2:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
21.05 17:30 | Viktoria | | Baník | 3:1 (2:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
21.05 17:30 | Příbram | | Zbrojovka | 1:0 (0:0) | |||||
Příbram | |||||||||
21.05 17:30 | Slovácko | | Mladá Boleslav | 1:2 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
21.05 17:30 | Dynamo | | Sigma | 1:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
21.05 17:30 | Bohemians 1905 | | Teplice | 1:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
21.05 17:30 | Hradec Králové | | Slovan | 1:0 (1:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
21.05 17:30 | Ústí nad Labem | | Sparta | 1:3 (1:1) | |||||
Teplice | |||||||||
Day 28 | |||||||||
13.05 20:15 | Sparta | | Bohemians 1905 | 2:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
14.05 18:00 | Slovan | | Slovácko | 1:0 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
14.05 18:00 | Baník | | Ústí nad Labem | 3:3 (2:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
14.05 18:20 | Teplice | | Viktoria | 0:1 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
15.05 17:00 | Sigma | | Hradec Králové | 2:0 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
15.05 17:00 | Mladá Boleslav | | Baumit | 1:2 (1:2) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
16.05 18:30 | Zbrojovka | | Dynamo | 1:1 (1:1) | |||||
Brno | |||||||||
16.05 18:30 | Slavia | | Příbram | 3:2 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 27 | |||||||||
06.05 20:15 | Sparta | | Slovan | 3:2 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
07.05 17:20 | Viktoria | | Mladá Boleslav | 3:1 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
07.05 18:00 | Slovácko | | Zbrojovka | 0:2 (0:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
08.05 15:00 | Ústí nad Labem | | Příbram | 0:3 (0:2) | |||||
Teplice | |||||||||
08.05 17:00 | Dynamo | | Slavia | 1:1 (1:1) | |||||
České Budějovice | |||||||||
08.05 17:00 | Bohemians 1905 | | Sigma | 2:1 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
08.05 17:00 | Hradec Králové | | Teplice | 0:0 | |||||
Hradec Králové | |||||||||
08.05 20:00 | Baumit | | Baník | 3:3 (2:2) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.05 17:00 | Sigma | | Slovácko | 0:2 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
01.05 17:00 | Slavia | | Ústí nad Labem | 3:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
02.05 19:00 | Teplice | | Sparta | 2:2 (1:0) | |||||
Teplice |
Day 10 | |||||||||
24.05 19:00 | Malmö | | Helsingborgs | 0:3 | |||||
Malmö | |||||||||
25.05 19:00 | Kalmar | | AIK | 1:0 (1:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
25.05 19:00 | Norrköping | | Örebro | 0:2 (0:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
26.05 19:00 | Djurgårdens | | Elfsborg | 0:1 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
26.05 19:00 | GAIS | | Häcken | 1:0 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
26.05 19:00 | Gefle | | Mjällby | 0:0 | |||||
Gävle | |||||||||
26.05 19:00 | Halmstad | | Göteborg | 1:2 (0:1) | |||||
Halmstad | |||||||||
26.05 19:00 | Trelleborg | | Syrianska | 0:1 (0:1) | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 9 | |||||||||
20.05 19:00 | Helsingborgs | | Kalmar | 1:0 (1:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
20.05 19:00 | Häcken | | Malmö | 1:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
21.05 16:00 | AIK | | Gefle | 0:2 (0:2) | |||||
Solna | |||||||||
22.05 14:00 | Göteborg | | Trelleborg | 1:1 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
22.05 16:30 | Syrianska | | Norrköping | 3:0 (0:0) | |||||
Södertälje | |||||||||
22.05 16:30 | Örebro | | GAIS | 3:1 (1:0) | |||||
Örebro | |||||||||
23.05 19:00 | Elfsborg | | Halmstad | 3:2 (2:0) | |||||
Borås | |||||||||
23.05 19:00 | Mjällby | | Djurgårdens | 3:0 (2:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.05 14:00 | Halmstad | | Mjällby | 1:0 (1:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
14.05 16:00 | Kalmar | | Häcken | 2:0 (2:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
15.05 14:00 | Gefle | | Djurgårdens | 0:0 | |||||
Gävle | |||||||||
15.05 14:00 | Malmö | | Örebro | 2:1 (0:1) | |||||
Malmö | |||||||||
15.05 16:30 | GAIS | | Syrianska | 1:0 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
15.05 16:30 | Norrköping | | Göteborg | 2:2 (2:2) | |||||
Norrköping | |||||||||
16.05 19:00 | AIK | | Helsingborgs | 2:1 (2:1) | |||||
Solna | |||||||||
16.05 19:00 | Trelleborg | | Elfsborg | 3:0 (0:0) | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 7 | |||||||||
06.05 19:00 | Örebro | | Kalmar | 1:2 (1:1) | |||||
Örebro | |||||||||
07.05 14:00 | Häcken | | AIK | 3:1 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
07.05 16:00 | Djurgårdens | | Halmstad | 2:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
08.05 14:00 | Mjällby | | Trelleborg | 0:1 (0:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
08.05 16:30 | Syrianska | | Malmö | 0:0 | |||||
Södertälje | |||||||||
09.05 19:00 | Elfsborg | | Norrköping | 2:1 (0:0) | |||||
Borås | |||||||||
09.05 19:00 | Helsingborgs | | Gefle | 3:0 (1:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
09.05 19:05 | Göteborg | | GAIS | 2:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 6 | |||||||||
01.05 14:00 | Trelleborg | | Djurgårdens | 3:2 (0:0) | |||||
Trelleborg | |||||||||
01.05 16:30 | Helsingborgs | | Häcken | 1:1 (0:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
01.05 16:30 | Kalmar | | Syrianska | 2:0 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
02.05 19:00 | AIK | | Örebro | 1:0 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
02.05 19:00 | Gefle | | Halmstad | 2:1 (1:0) | |||||
Gävle | |||||||||
02.05 20:00 | Malmö | | Göteborg | 0:2 (0:1) | |||||
Malmö |
Day 38 | |||||||||
15.05 12:30 | Celtic | | Motherwell | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15.05 12:30 | Dundee United | | Hearts | 2:1 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15.05 12:30 | Kilmarnock | | Rangers | 1:5 (0:3) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
Day 37 | |||||||||
10.05 19:45 | Rangers | | Dundee United | 2:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
11.05 19:45 | Hearts | | Celtic | 0:3 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
11.05 19:45 | Motherwell | | Kilmarnock | 1:1 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
Day 36 | |||||||||
07.05 12:15 | Rangers | | Hearts | 4:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
07.05 15:00 | Dundee United | | Motherwell | 4:0 (2:0) | |||||
Dundee | |||||||||
08.05 12:45 | Kilmarnock | | Celtic | 0:2 (0:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.05 12:45 | Celtic | | Dundee United | 4:1 (1:0) | |||||
Glasgow |
Day 38 | |||||||||
14.05 15:00 | Hamilton | | Inverness | 1:2 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
14.05 15:00 | Hibernian | | Aberdeen | 1:3 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
14.05 15:00 | St. Mirren | | St. Johnstone | 0:0 | |||||
Paisley | |||||||||
Day 37 | |||||||||
10.05 19:45 | Aberdeen | | St. Mirren | 0:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
10.05 19:45 | St. Johnstone | | Hamilton | 1:0 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
11.05 19:45 | Inverness | | Hibernian | 2:0 (1:0) | |||||
Inverness | |||||||||
Day 36 | |||||||||
07.05 15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 0:2 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
07.05 15:00 | Hamilton | | Hibernian | 1:0 (1:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
07.05 15:00 | Inverness | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Inverness | |||||||||
Day 35 | |||||||||
02.05 15:00 | St. Mirren | | Hamilton | 0:1 (0:0) | |||||
Paisley |
Day 18 | |||||||||
24.05 | Kuressaare | | Kalev | 0:1 (0:1) | |||||
Day 13 | |||||||||
28.05 | Paide | | Trans | 0:1 (0:0) | |||||
28.05 | Ajax Lasnamäe | | Flora | 0:3 (0:1) | |||||
28.05 | Kalev | | Nõmme Kalju | 1:1 (0:1) | |||||
Day 12 | |||||||||
21.05 | Trans | | Levadia | 1:1 (1:1) | |||||
21.05 | Nõmme Kalju | | Kuressaare | 1:1 (0:0) | |||||
21.05 | Tammeka | | Kalev | 1:4 (1:1) | |||||
21.05 | Viljandi | | Ajax Lasnamäe | 3:1 (1:1) | |||||
21.05 | Flora | | Paide | 2:1 (1:1) | |||||
Day 11 | |||||||||
14.05 | Kuressaare | | Tammeka | 4:1 (0:1) | |||||
14.05 | Ajax Lasnamäe | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:1) | |||||
17.05 | Kalev | | Levadia | 1:2 (0:0) | |||||
17.05 | Flora | | Trans | 3:0 (1:0) | |||||
17.05 | Paide | | Viljandi | 2:1 (0:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
07.05 | Tammeka | | Ajax Lasnamäe | 5:0 (3:0) | |||||
07.05 | Trans | | Kalev | 1:0 (0:0) | |||||
07.05 | Levadia | | Kuressaare | 2:1 (2:0) | |||||
07.05 | Viljandi | | Flora | 0:2 (0:1) | |||||
07.05 | Nõmme Kalju | | Paide | 0:0 | |||||
Day 16 | |||||||||
28.05 14:00 | Colón | | Argentinos Juniors | 1:2 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
28.05 16:10 | San Lorenzo de Almagro | | Arsenal | 1:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
28.05 18:20 | All Boys | | Quilmes | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
28.05 20:20 | Racing Club | | Banfield | 1:3 (0:2) | |||||
Avellaneda | |||||||||
29.05 14:00 | Estudiantes | | Independiente | 0:2 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
29.05 16:00 | Boca Juniors | | Newell's Old Boys | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
29.05 18:10 | Tigre | | Vélez Sársfield | 2:1 (1:0) | |||||
Victoria | |||||||||
29.05 20:20 | Olimpo | | River Plate | 0:0 | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
30.05 16:10 | Lanús | | Huracán | 3:0 (3:0) | |||||
Lanús | |||||||||
30.05 21:10 | Godoy Cruz | | Gimnasia y Esgrima | 2:2 (1:1) | |||||
Godoy Cruz | |||||||||
Day 15 | |||||||||
20.05 19:10 | Newell's Old Boys | | All Boys | 1:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
20.05 21:10 | Banfield | | Godoy Cruz | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21.05 14:00 | Tigre | | Lanús | 0:3 (0:1) | |||||
Victoria | |||||||||
21.05 16:10 | Argentinos Juniors | | Olimpo | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21.05 20:20 | Independiente | | Colón | 3:1 (2:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
22.05 14:00 | Quilmes | | Racing Club | 2:0 (0:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
22.05 16:00 | Vélez Sársfield | | Gimnasia y Esgrima | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
22.05 18:10 | River Plate | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
22.05 20:20 | Arsenal | | Boca Juniors | 2:2 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 14 | |||||||||
13.05 21:15 | Godoy Cruz | | Quilmes | 2:0 (2:0) | |||||
Godoy Cruz | |||||||||
14.05 14:00 | Gimnasia y Esgrima | | Banfield | 2:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
14.05 16:10 | San Lorenzo de Almagro | | Argentinos Juniors | 1:2 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14.05 18:20 | All Boys | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14.05 20:10 | Colón | | Huracán | 3:0 (3:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
14.05 20:20 | Racing Club | | Newell's Old Boys | 3:0 (2:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
15.05 14:00 | Estudiantes | | Tigre | 2:2 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
15.05 16:00 | Boca Juniors | | River Plate | 2:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15.05 18:10 | Olimpo | | Independiente | 1:2 (0:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
15.05 20:20 | Lanús | | Vélez Sársfield | 3:2 (2:2) | |||||
Lanús | |||||||||
Day 13 | |||||||||
06.05 20:10 | Newell's Old Boys | | Godoy Cruz | 1:3 (0:2) | |||||
Rosario | |||||||||
07.05 14:00 | Quilmes | | Gimnasia y Esgrima | 2:2 (1:1) | |||||
Quilmes | |||||||||
07.05 16:10 | Huracán | | Olimpo | 1:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
07.05 18:20 | Tigre | | Colón | 3:0 (1:0) | |||||
Victoria | |||||||||
07.05 20:20 | Arsenal | | Racing Club | 1:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.05 14:00 | Lanús | | Estudiantes | 0:0 | |||||
Lanús | |||||||||
08.05 16:00 | Argentinos Juniors | | Boca Juniors | 0:2 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.05 18:10 | River Plate | | All Boys | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.05 20:20 | Independiente | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
09.05 20:10 | Vélez Sársfield | | Banfield | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 12 | |||||||||
02.05 16:00 | Olimpo | | Tigre | 2:2 (1:1) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
02.05 18:10 | Colón | | Lanús | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
02.05 20:20 | Boca Juniors | | Independiente | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 2 | |||||||||
28.05 18:30 | Internacional | | Ceará | 0:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
28.05 18:30 | Avaí | | Atlético Mineiro | 1:3 (1:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
28.05 18:30 | Botafogo | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
28.05 21:00 | São Paulo | | Figueirense | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
29.05 16:00 | Atlético Paranaense | | Grêmio | 0:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
29.05 16:00 | Cruzeiro | | Palmeiras | 1:1 (0:0) | |||||
Sete Lagoas | |||||||||
29.05 16:00 | Bahia | | Flamengo | 3:3 (2:1) | |||||
Salvador | |||||||||
29.05 16:00 | Corinthians | | Coritiba | 2:1 (1:0) | |||||
Araraquara | |||||||||
29.05 18:30 | Atlético Goianiense | | Fluminense | 0:1 (0:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
29.05 18:30 | Vasco da Gama | | América-MG | 3:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.05 18:30 | Ceará | | Vasco da Gama | 1:3 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
21.05 18:30 | Flamengo | | Avaí | 4:0 (1:0) | |||||
Macaé | |||||||||
21.05 18:30 | Atlético Mineiro | | Atlético Paranaense | 3:0 (2:0) | |||||
Sete Lagoas | |||||||||
21.05 21:00 | Santos | | Internacional | 1:1 (1:1) | |||||
Santos | |||||||||
22.05 16:00 | Palmeiras | | Botafogo | 1:0 (0:0) | |||||
São José do Rio Preto | |||||||||
22.05 16:00 | Figueirense | | Cruzeiro | 1:0 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
22.05 16:00 | Coritiba | | Atlético Goianiense | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
22.05 16:00 | Grêmio | | Corinthians | 1:2 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
22.05 18:30 | América-MG | | Bahia | 2:1 (0:1) | |||||
Sete Lagoas | |||||||||
22.05 18:30 | Fluminense | | São Paulo | 0:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.05 21:50 | Coritiba (Curitiba) | | Ceará (Fortaleza) | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Curitiba | |||||||||
25.05 21:50 | Avaí (Florianópolis) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 0:2 (0:2) | 1:1 (0:0) | 1:3 | |||
Florianópolis | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.05 21:50 | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | | Avaí (Florianópolis) | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18.05 21:50 | Ceará (Fortaleza) | | Coritiba (Curitiba) | 0:0 | |||||
Fortaleza |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.05 21:50 | Palmeiras (São Paulo) | | Coritiba (Curitiba) | 2:0 (0:0) | 0:6 (0:3) | 2:6 | |||
São Paulo | |||||||||
11.05 21:50 | Ceará (Fortaleza) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 2:2 (2:2) | 2:1 (1:0) | 4:3 | |||
Fortaleza | |||||||||
12.05 19:30 | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | | Atlético (Curitiba) | 1:1 (0:0) | 2:2 (1:0) | 3:3 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.05 21:50 | Avaí (Florianópolis) | | São Paulo (São Paulo) | 3:1 (2:1) | 0:1 (0:0) | 3:2 | |||
Florianópolis | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.05 21:50 | São Paulo (São Paulo) | | Avaí (Florianópolis) | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.05 21:50 | Atlético (Curitiba) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 2:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
05.05 19:30 | Coritiba (Curitiba) | | Palmeiras (São Paulo) | 6:0 (3:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
05.05 21:50 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Ceará (Fortaleza) | 1:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.05 20:00 | Vancouver | | Montreal Impact | 1:1 aet (0:0, 0:1) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Vancouver | |||||||||
05.05 20:00 | Toronto | | Edmonton | 1:0 (1:0) | 3:0 (1:0) | 4:0 | |||
Toronto |
01.05 18:00 | Dallas | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (0:0) | |||||
Frisco | |||||||||
04.05 19:30 | Houston Dynamo | | Colorado Rapids | 1:2 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
04.05 19:30 | D.C. United | | Seattle Sounders | 2:1 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
06.05 19:30 | Portland Timbers | | Philadelphia Union | 1:0 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
07.05 | Chicago Fire | | Vancouver Whitecaps | 0:0 | |||||
Bridgeview | |||||||||
07.05 14:00 | Real Salt Lake | | Chivas USA | 1:0 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
07.05 19:00 | Toronto | | Houston Dynamo | 2:1 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
07.05 19:30 | New England Revolution | | Colorado Rapids | 0:0 | |||||
Foxborough | |||||||||
07.05 19:30 | D.C. United | | Dallas | 0:0 | |||||
Washington | |||||||||
07.05 19:30 | Columbus Crew | | Seattle Sounders | 1:1 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
07.05 20:00 | Los Angeles Galaxy | | New York Red Bulls | 1:1 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
11.05 19:00 | Vancouver Whitecaps | | San Jose Earthquakes | 1:1 (0:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
11.05 19:30 | Philadelphia Union | | Los Angeles Galaxy | 1:1 (0:1) | |||||
Chester | |||||||||
11.05 20:00 | Dallas | | Toronto | 1:0 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
14.05 19:00 | Toronto | | Chicago Fire | 2:2 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
14.05 19:00 | Real Salt Lake | | Houston Dynamo | 0:0 | |||||
Sandy | |||||||||
14.05 19:30 | D.C. United | | Colorado Rapids | 1:1 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
14.05 19:30 | San Jose Earthquakes | | Columbus Crew | 3:0 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
14.05 19:30 | Dallas | | Philadelphia Union | 2:0 (2:0) | |||||
Frisco | |||||||||
14.05 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Sporting Kansas City | 4:1 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
14.05 19:30 | New England Revolution | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
14.05 20:00 | Seattle Sounders | | Portland Timbers | 1:1 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
15.05 19:00 | New York Red Bulls | | Chivas USA | 2:3 (2:2) | |||||
Harrison | |||||||||
21.05 19:00 | Chivas USA | | Los Angeles Galaxy | 0:1 (0:1) | |||||
Carson | |||||||||
21.05 19:00 | Seattle Sounders | | Sporting Kansas City | 1:0 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
21.05 19:30 | San Jose Earthquakes | | New England Revolution | 2:1 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
21.05 19:30 | Houston Dynamo | | New York Red Bulls | 2:2 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
21.05 20:00 | Philadelphia Union | | Chicago Fire | 2:1 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
21.05 20:00 | Portland Timbers | | Columbus Crew | 1:0 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
22.05 17:00 | Colorado Rapids | | Toronto | 0:0 | |||||
Commerce City | |||||||||
22.05 18:00 | Dallas | | Real Salt Lake | 0:0 | |||||
Frisco | |||||||||
25.05 19:00 | Seattle Sounders | | Dallas | 0:1 (0:1) | |||||
Seattle | |||||||||
25.05 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Houston Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
25.05 20:00 | New York Red Bulls | | Colorado Rapids | 2:2 (2:2) | |||||
Harrison | |||||||||
28.05 12:30 | Toronto | | Philadelphia Union | 2:6 (0:3) | |||||
Toronto | |||||||||
28.05 14:30 | Vancouver Whitecaps | | New York Red Bulls | 1:1 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
28.05 19:00 | Real Salt Lake | | Seattle Sounders | 1:2 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
28.05 19:00 | Colorado Rapids | | Sporting Kansas City | 1:1 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
28.05 19:30 | Columbus Crew | | Chivas USA | 3:3 (1:2) | |||||
Columbus | |||||||||
28.05 19:30 | Houston Dynamo | | Dallas | 2:2 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
28.05 19:30 | Chicago Fire | | San Jose Earthquakes | 2:2 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
28.05 20:00 | New England Revolution | | Los Angeles Galaxy | 0:1 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
29.05 14:00 | Portland Timbers | | D.C. United | 2:3 (0:1) | |||||
Portland |
Day 9 | |||||||||
28.05 19:45 | Shanghai Shenhua | | Chengdu Blades | 4:1 (2:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
29.05 15:30 | Dalian Shide | | Shangdong Luneng Taishan | 0:3 (0:0) | |||||
Dalian | |||||||||
29.05 15:30 | Qingdao Jonoon | | Liaoning Whowin | 2:0 (1:0) | |||||
Qingdao | |||||||||
29.05 19:30 | Nanchang Hengyuan | | Henan Construction | 0:0 | |||||
Nanchang | |||||||||
29.05 19:30 | Hangzhou Greentown | | Tianjin Teda | 1:2 (0:1) | |||||
Hangzhou | |||||||||
29.05 19:40 | Jiangsu Sainty | | Shaanxi Chanba | 1:0 (1:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
29.05 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Changchun Yatai | 1:1 (0:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
30.05 19:30 | Beijing Guoan | | Shenzhen Ruby | 4:0 (3:0) | |||||
Beijing | |||||||||
Day 8 | |||||||||
20.05 19:30 | Tianjin Teda | | Jiangsu Sainty | 2:1 (1:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
20.05 19:30 | Shangdong Luneng Taishan | | Guangzhou Evergrande | 0:0 | |||||
Jinan | |||||||||
21.05 15:30 | Changchun Yatai | | Hangzhou Greentown | 1:1 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
21.05 15:30 | Shaanxi Chanba | | Shanghai Shenhua | 1:0 (1:0) | |||||
Xi'an | |||||||||
21.05 19:45 | Henan Construction | | Dalian Shide | 0:1 (0:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
22.05 15:30 | Liaoning Whowin | | Beijing Guoan | 0:0 | |||||
Shenyang | |||||||||
22.05 15:30 | Chengdu Blades | | Qingdao Jonoon | 0:0 | |||||
Chengdu | |||||||||
22.05 15:30 | Shenzhen Ruby | | Nanchang Hengyuan | 2:1 (1:1) | |||||
Shenzhen | |||||||||
Day 7 | |||||||||
15.05 15:30 | Dalian Shide | | Shenzhen Ruby | 0:0 | |||||
Dalian | |||||||||
15.05 15:40 | Nanchang Hengyuan | | Liaoning Whowin | 1:2 (0:2) | |||||
Nanchang | |||||||||
15.05 15:45 | Shaanxi Chanba | | Chengdu Blades | 0:1 (0:1) | |||||
Xi'an | |||||||||
15.05 19:30 | Beijing Guoan | | Qingdao Jonoon | 2:0 (0:0) | |||||
Beijing | |||||||||
15.05 19:30 | Hangzhou Greentown | | Shangdong Luneng Taishan | 1:0 (0:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
15.05 19:40 | Jiangsu Sainty | | Changchun Yatai | 1:0 (0:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
15.05 19:45 | Shanghai Shenhua | | Tianjin Teda | 2:1 (2:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
15.05 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Henan Construction | 3:1 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
Day 6 | |||||||||
07.05 15:30 | Changchun Yatai | | Shanghai Shenhua | 0:0 | |||||
Changchun | |||||||||
07.05 15:30 | Shangdong Luneng Taishan | | Jiangsu Sainty | 1:0 (0:0) | |||||
Jinan | |||||||||
07.05 19:30 | Tianjin Teda | | Shaanxi Chanba | 2:2 (1:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
08.05 15:30 | Liaoning Whowin | | Dalian Shide | 3:0 (2:0) | |||||
Shenyang | |||||||||
08.05 15:30 | Qingdao Jonoon | | Nanchang Hengyuan | 4:1 (2:1) | |||||
Qingdao | |||||||||
08.05 15:30 | Chengdu Blades | | Beijing Guoan | 0:3 (0:0) | |||||
Chengdu | |||||||||
08.05 15:30 | Shenzhen Ruby | | Guangzhou Evergrande | 0:1 (0:0) | |||||
Shenzhen | |||||||||
08.05 15:45 | Henan Construction | | Hangzhou Greentown | 0:0 | |||||
Zhengzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 8 | 2 | 67-23 | 68 | ||
2. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 11 | 5 | 49-21 | 53 | ||
3. | Liaoning Whowin | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-23 | 50 | ||
4. | Jiangsu Sainty | 30 | 14 | 5 | 11 | 43-28 | 47 | ||
5. | Shangdong Luneng Taishan | 30 | 13 | 8 | 9 | 37-31 | 47 | ||
6. | Qingdao Jonoon | 30 | 12 | 9 | 9 | 37-33 | 45 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 11 | 12 | 7 | 33-31 | 45 | ||
8. | Hangzhou Greentown | 30 | 10 | 9 | 11 | 28-32 | 39 | ||
9. | Shaanxi Chanba | 30 | 10 | 8 | 12 | 34-41 | 38 | ||
10. | Tianjin Teda | 30 | 8 | 13 | 9 | 37-41 | 37 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |