13.05.2011 < | Football matches for 14.05.2011 | > 15.05.2011 |
18:00 | Tanzania | | South Africa | 0:1 (0:1) | |||||
Dar es Salaam |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Puerto Rico Islanders | | Walking Boys | 7:0 (5:0) | 1:1 (0:0) | 8:1 | |||
Bayamón |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Spartak-Nalchik | | Volga | 1:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
16:15 | FK Krasnodar | | Tom | 2:2 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:30 | Anzhi | | Kuban | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
20:45 | Lokomotiv | | Terek | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 9 | |||||||||
18:00 | FK Khimki | | Baltika | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
19:00 | Fakel | | Torpedo Moscow | 0:0 | |||||
Voronezh |
Day 4 | |||||||||
Volga Ulyanovsk | | Dynamo Kirov | 3:0 (0:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Syzran-2003 | | Zenit-Izhevsk | 2:1 (1:0) | ||||||
Syzran | |||||||||
FK Tyumen | | Khimik | 1:1 (0:1) | ||||||
Tyumen | |||||||||
FK Chelyabinsk | | Gornyak | 0:2 (0:2) | ||||||
Chelyabinsk |
Day 19 | |||||||||
Hirnyk-Sport | | Dnipro-2 | 3:1 | ||||||
Shakhtar | | Stal | 3:2 | ||||||
Illichovets-2 | | FK Poltava | 2:1 | ||||||
Olympik | | Olkom | +:- | ||||||
Day 8 | |||||||||
17:30 | So’g’diyona | | Buxoro | 2:1 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
19:00 | Neftchi | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Fergana |
Day 34 | |||||||||
16:00 | Kapfenberg | | Magna | 0:1 (0:0) | |||||
Kapfenberg | |||||||||
18:30 | Austria Wien | | Wacker | 1:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | LASK | | Sturm | 0:2 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
18:30 | Ried | | Rapid | 2:1 (2:0) | |||||
Ried im Innkreis |
Day 37 | |||||||||
12:45 | Blackburn Rovers | | Manchester United | 1:1 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
12:45 | Blackpool | | Bolton Wanderers | 4:3 (3:2) | |||||
Blackpool | |||||||||
12:45 | Sunderland | | Wolverhampton Wanderers | 1:3 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
12:45 | West Bromwich Albion | | Everton | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich |
15:00 | Manchester City | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
London |
Day 27 | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Levski | 2:3 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18:00 | Minyor | | Chernomorets | 0:1 (0:1) | |||||
Pernik | |||||||||
18:00 | Montana | | Sliven | 2:2 (1:2) | |||||
Montana | |||||||||
18:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Akademik | 6:0 (1:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
21:00 | Lokomotiv Sofia | | Cherno More | 1:1 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 34 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Stuttgart | 2:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht | 3:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Sankt Pauli | 2:1 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Wolfsburg | 1:3 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Köln | | Schalke 04 | 2:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Bayer 04 | 0:1 (0:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Hannover | | Nürnberg | 3:1 (1:1) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Werder | 3:2 (3:1) | |||||
Kaiserslautern |
Day 34 | |||||||||
Metalurgi | | Kolkheti 1913 | 0:1 | ||||||
Tskhinvali | | Baia | 3:0 | ||||||
Dinamo | | Sioni | 1:0 | ||||||
Torpedo | | WIT Georgia | 0:0 | ||||||
Zestaponi | | Samtredia | 4:1 | ||||||
Day 30 | |||||||||
20:15 | Olhanense | | Rio Ave | 2:2 (0:1) | |||||
Olhão | |||||||||
20:15 | Beira Mar | | Nacional | 0:2 (0:1) | |||||
Aveiro | |||||||||
20:15 | Naval | | Vitória Guimarães | 0:3 (0:2) | |||||
Figueira da Foz | |||||||||
20:15 | Benfica | | União de Leiria | 3:3 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:15 | Paços de Ferreira | | Académica | 5:1 (5:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
20:15 | Marítimo | | Porto | 0:2 (0:2) | |||||
Funchal | |||||||||
20:15 | Vitória Setúbal | | Portimonense | 3:1 (1:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
20:15 | Braga | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Braga |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Hamilton | | Inverness | 1:2 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Aberdeen | 1:3 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | St. Johnstone | 0:0 | |||||
Paisley |
Day 11 | |||||||||
Kuressaare | | Tammeka | 4:1 (0:1) | ||||||
Ajax Lasnamäe | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:1) | ||||||
Day 14 | |||||||||
14:00 | Gimnasia y Esgrima | | Banfield | 2:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
16:10 | San Lorenzo de Almagro | | Argentinos Juniors | 1:2 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:20 | All Boys | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:10 | Colón | | Huracán | 3:0 (3:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
20:20 | Racing Club | | Newell's Old Boys | 3:0 (2:0) | |||||
Avellaneda |
19:00 | Toronto | | Chicago Fire | 2:2 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Real Salt Lake | | Houston Dynamo | 0:0 | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | D.C. United | | Colorado Rapids | 1:1 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Columbus Crew | 3:0 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:30 | Dallas | | Philadelphia Union | 2:0 (2:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Sporting Kansas City | 4:1 (1:1) | |||||
Carson | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
20:00 | Seattle Sounders | | Portland Timbers | 1:1 (0:0) | |||||
Seattle |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |