Football matches in August 1999 |
Day 8 | |||||||||
21.08 20:30 | Croatia | | Malta | 2:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.08 20:30 | Yugoslavia | | Croatia | 0:0 | |||||
Belgrade |
Day 3 | |||||||||
07.08 | Iraq | | Kyrgyzstan | 5:1 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
07.08 | Tajikistan | | Oman | 2:1 (2:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.08 | Iraq | | Oman | 2:0 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
05.08 | Tajikistan | | Kyrgyzstan | 3:2 (2:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.08 | Oman | | Kyrgyzstan | 3:0 (2:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
03.08 | Tajikistan | | Iraq | 1:2 (1:1) | |||||
Dushanbe |
03.08 21:00 | USA | | Saudi Arabia | 2:0 (1:0) | |||||
Guadalajara |
01.08 12:00 | Mexico | | USA | 1:0 aet (0:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
01.08 15:00 | Brazil | | Saudi Arabia | 8:2 (4:2) | |||||
Guadalajara |
07.08 | Zambia | | Mozambique | 1:1 (0:1), pen. 4:3 | |||||
Lusaka |
Day 3 | |||||||||
20.08 | UAE | | Lebanon | 2:0 (0:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
18.08 | UAE | | Saudi Arabia | 1:1 (1:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
16.08 | Saudi Arabia | | Lebanon | 1:2 (1:1) | |||||
Day 5 | |||||||||
Philippines | | Vietnam | 0:2 (0:1) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Thailand | | Myanmar | 7:0 (2:0) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Laos | | Myanmar | 0:0 | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Vietnam | | Thailand | 0:0 | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Myanmar | | Vietnam | 0:2 (0:0) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Philippines | | Laos | 2:3 (1:0) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Laos | | Thailand | 1:4 (0:1) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Myanmar | | Philippines | 4:1 (2:1) | ||||||
Bandar Seri Begawan |
Day 5 | |||||||||
Brunei | | Indonesia | 0:3 (0:2) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Cambodia | | Singapore | 0:2 (0:1) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Brunei | | Malaysia | 0:2 (0:1) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Singapore | | Indonesia | 1:1 (0:1) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Brunei | | Singapore | 1:3 (0:2) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Cambodia | | Malaysia | 2:7 (2:3) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Brunei | | Cambodia | 3:3 (2:0) | ||||||
Bandar Seri Begawan | |||||||||
Malaysia | | Indonesia | 0:6 (0:2) | ||||||
Bandar Seri Begawan |
07.08 | Ghana | | Jamaica | 2:1 | |||||
15.08 | Lesotho | | Swaziland | 0:3 | |||||
18.08 | Belarus | | Russia | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
18.08 | Cyprus | | Romania | 2:2 (1:1) | |||||
Limassol | |||||||||
18.08 | Denmark | | Netherlands | 0:0 | |||||
København | |||||||||
18.08 | Belgium | | Finland | 3:4 (1:2) | |||||
Brugge | |||||||||
18.08 | Czech Republic | | Switzerland | 3:0 (0:0) | |||||
Drnovice | |||||||||
18.08 | Estonia | | Armenia | 2:0 (0:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
18.08 | Faroe Islands | | Iceland | 0:1 (0:1) | |||||
Tórshavn | |||||||||
18.08 | Greece | | El Salvador | 3:1 (1:0) | |||||
Kavala | |||||||||
18.08 | Hungary | | Moldova | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.08 | Liechtenstein | | Bosnia and Herzegovina | 0:0 | |||||
Vaduz | |||||||||
18.08 | Northern Ireland | | France | 0:1 (0:0) | |||||
Belfast | |||||||||
18.08 | Norway | | Lithuania | 1:0 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
18.08 | Poland | | Spain | 1:2 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
18.08 | Portugal | | Andorra | 4:0 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.08 | Slovakia | | Israel | 1:0 (0:0) | |||||
Bratislava | |||||||||
18.08 | Sweden | | Austria | 0:0 | |||||
Malmö | |||||||||
18.08 | Ukraine | | Bulgaria | 1:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
18.08 | Uruguay | | Costa Rica | 5:4 (2:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
18.08 | Uzbekistan | | Azerbaijan | 5:1 (3:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
20.08 | Greece | | El Salvador | 3:0 (1:0) | |||||
Kavala | |||||||||
26.08 | Bolivia | | Venezuela | 0:0 | |||||
Sucre | |||||||||
28.08 | Nigeria | | Ghana | 0:0 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.08 19:45 | Boavista | | Brøndby | 4:2 aet (1:0, 1:2) | 2:1 (1:0) | 6:3 | |||
Porto | |||||||||
25.08 20:45 | Servette | | Sturm | 2:2 (0:0) | 1:2 (1:2) | 3:4 | |||
Genève | |||||||||
25.08 20:45 | MTK | | Croatia | 0:2 (0:0) | 0:0 | 0:2 | |||
Budapest | |||||||||
25.08 20:45 | Borussia Dortmund | | Teplice | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Dortmund | |||||||||
25.08 20:45 | Maribor | | Lyon | 2:0 (2:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Maribor | |||||||||
25.08 20:45 | AIK | | AÉK | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Solna | |||||||||
25.08 20:45 | Valencia | | Hapoel Haifa | 2:0 (2:0) | 2:0 (0:0) | 4:0 | |||
Valencia | |||||||||
25.08 20:45 | Widzew | | Fiorentina | 0:2 (0:1) | 1:3 (0:1) | 1:5 | |||
Łódź | |||||||||
25.08 20:45 | PSV | | Zimbru | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Eindhoven | |||||||||
25.08 20:45 | Mallorca | | Molde | 1:1 (1:0) | 0:0 | 1:1 | |||
Palma de Mallorca | |||||||||
25.08 20:45 | Partizan | | Spartak Moscow | 1:3 (0:1) | 0:2 (0:1) | 1:5 | |||
Belgrade | |||||||||
25.08 20:45 | Parma | | Rangers | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Parma | |||||||||
25.08 21:45 | Galatasaray | | Rapid Wien | 1:0 (0:0) | 3:0 (2:0) | 4:0 | |||
İstanbul | |||||||||
25.08 21:45 | Dynamo Kiev | | AaB | 2:2 (0:1) | 2:1 (2:0) | 4:3 | |||
Kiev | |||||||||
25.08 21:45 | Skonto | | Chelsea | 0:0 | 0:3 (0:0) | 0:3 | |||
Rīga | |||||||||
25.08 21:45 | Anorthosis | | Hertha | 0:0 | 0:2 (0:1) | 0:2 | |||
Larnaca | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.08 20:45 | Lyon | | Maribor | 0:1 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
11.08 19:45 | Rangers | | Parma | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
11.08 19:45 | Chelsea | | Skonto | 3:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 20:45 | Hertha | | Anorthosis | 2:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
11.08 20:45 | Molde | | Mallorca | 0:0 | |||||
Molde | |||||||||
11.08 20:45 | Teplice | | Borussia Dortmund | 0:1 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
11.08 20:45 | Croatia | | MTK | 0:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
11.08 20:45 | Fiorentina | | Widzew | 3:1 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
11.08 20:45 | Brøndby | | Boavista | 1:2 (0:1) | |||||
København | |||||||||
11.08 20:45 | Sturm | | Servette | 2:1 (2:1) | |||||
Graz | |||||||||
11.08 20:45 | Rapid Wien | | Galatasaray | 0:3 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
11.08 20:45 | AaB | | Dynamo Kiev | 1:2 (0:2) | |||||
Aalborg | |||||||||
11.08 21:45 | Hapoel Haifa | | Valencia | 0:2 (0:0) | |||||
Haifa | |||||||||
11.08 21:45 | Zimbru | | PSV | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
11.08 21:45 | AÉK | | AIK | 0:0 | |||||
Athens | |||||||||
11.08 22:45 | Spartak Moscow | | Partizan | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
04.08 19:45 | Rangers | | Haka | 3:0 (2:0) | 4:1 (3:0) | 7:1 | |||
Glasgow | |||||||||
04.08 20:45 | Valetta | | Rapid Wien | 0:2 (0:0) | 0:3 (0:0) | 0:5 | |||
Ta' Qali | |||||||||
04.08 20:45 | AIK | | Dnepr-Transmash | 2:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Solna | |||||||||
04.08 20:45 | Widzew | | Liteks | 4:1 aet (1:1, 4:1), pen. 3:2 | 1:4 (0:1) | 5:5 | |||
Łódź | |||||||||
04.08 20:45 | Slovan Bratislava | | Anorthosis | 1:1 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:3 | |||
Bratislava | |||||||||
04.08 20:45 | MTK | | Vestmannaeyjar | 3:1 (3:0) | 2:0 (1:0) | 5:1 | |||
Budapest | |||||||||
04.08 20:45 | Brøndby | | Sloga Jugomagnat | 1:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
København | |||||||||
04.08 20:45 | Molde | | CSKA Moscow | 4:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 4:2 | |||
Molde | |||||||||
04.08 20:45 | Genk | | Maribor | 3:0 (1:0) | 1:5 (1:1) | 4:5 | |||
Liège | |||||||||
04.08 20:45 | Rijeka | | Partizan | 0:3 (0:2) | 1:3 (0:2) | 1:6 | |||
Rijeka | |||||||||
04.08 21:45 | Zimbru | | Dinamo Tbilisi | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:0) | 3:2 | |||
Chişinău | |||||||||
04.08 21:45 | Skonto | | Rapid Bucureşti | 2:1 (0:1) | 3:3 (2:1) | 5:4 | |||
Rīga | |||||||||
04.08 21:45 | Hapoel Haifa | | Beşiktaş | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Haifa | |||||||||
04.08 21:45 | Žalgiris | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Vilnius Zhalgiris Stadium |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
24.08 20:15 | CSKA Sofia | | Portadown | 5:0 (2:0) | 3:0 (1:0) | 8:0 | |||
Sofia | |||||||||
24.08 20:15 | Shamkir | | Kryvbas | 0:2 (0:1) | 0:3 (0:1) | 0:5 | |||
Bakı | |||||||||
25.08 20:15 | Lokomotiv Moscow | | BATE | 5:0 (3:0) | 7:1 (3:0) | 12:1 | |||
Moscow | |||||||||
26.08 20:15 | Kilmarnock | | KR | 2:0 aet (0:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Kilmarnock | |||||||||
26.08 20:15 | Spartak Trnava | | Vllaznia | 2:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 3:1 | |||
Trnava | |||||||||
26.08 20:15 | Hapoel Tel Aviv | | FC Erevan | 2:1 (0:0) | 2:0 (0:0) | 4:1 | |||
Tel Aviv | |||||||||
26.08 20:15 | Crvena Zvezda | | Neftçi | 1:0 (0:0) | 3:2 (0:1) | 4:2 | |||
Belgrade | |||||||||
26.08 20:15 | Leiftur | | Anderlecht | 0:3 (0:2) | 1:6 (1:3) | 1:9 | |||
Akureyri | |||||||||
26.08 20:15 | Omonia | | Belshina | 3:0 (0:0) | 5:1 (3:1) | 8:1 | |||
Nicosia | |||||||||
26.08 20:15 | F91 | | Hajduk Split | 1:1 (0:0) | 0:5 (0:2) | 1:6 | |||
Diddeleng | |||||||||
26.08 20:15 | Levski | | APOEL | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Sofia | |||||||||
26.08 20:15 | Birkirkara | | Lyngby | 0:0 | 0:7 (0:2) | 0:7 | |||
Ta' Qali | |||||||||
26.08 20:15 | Torpedo Kutaisi | | Lantana | 4:2 (3:1) | 5:0 (3:0) | 9:2 | |||
Kutaisi | |||||||||
26.08 20:15 | Brugge | | Tulevik | 2:0 (0:0) | 3:0 (0:0) | 5:0 | |||
Brugge | |||||||||
26.08 20:15 | Grazer AK | | Klaksvík | 4:0 (0:0) | 5:0 (3:0) | 9:0 | |||
Graz | |||||||||
26.08 20:15 | Shirak | | HJK | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Erevan | |||||||||
26.08 20:15 | St. Johnstone | | VPS | 2:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 3:1 | |||
Perth | |||||||||
26.08 20:15 | Linfield | | Lokomotivi Tbilisi | 1:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Belfast | |||||||||
26.08 20:15 | Constructorul | | Ferencváros | 1:1 (1:1) | 1:3 (0:2) | 2:4 | |||
Chişinău | |||||||||
26.08 20:15 | Kaunas | | Maccabi Tel Aviv | 2:1 (1:0) | 1:3 (0:3) | 3:4 | |||
Kaunas | |||||||||
26.08 20:15 | Helsingborgs | | FK Rīga | 5:0 (3:0) | 0:0 | 5:0 | |||
Helsingborg | |||||||||
26.08 20:15 | Lech | | Metalurgs Liepaja | 3:1 (0:0) | 2:3 (1:1) | 5:4 | |||
Poznań | |||||||||
26.08 20:15 | Dinamo Bucureşti | | Mondercange | 7:0 (4:0) | 6:2 (2:1) | 13:2 | |||
Bucureşti | |||||||||
26.08 20:15 | Sigma | | Sheriff | 0:0 | 1:1 (1:1) | 1:1 | |||
Olomouc | |||||||||
26.08 20:15 | Legia Warszawa | | Vardar | 4:0 (2:0) | 5:0 (2:0) | 9:0 | |||
Warszawa | |||||||||
26.08 20:15 | Zürich | | Sliema Wanderers | 1:0 (0:0) | 3:0 (1:0) | 4:0 | |||
Zürich | |||||||||
26.08 20:15 | Vaduz | | Bodø/Glimt | 1:2 (1:1) | 0:1 (0:1) | 1:3 | |||
Vaduz | |||||||||
26.08 20:15 | Principat | | Viking | 0:11 (0:5) | 0:7 (0:3) | 0:18 | |||
Andorra la Vella | |||||||||
26.08 20:15 | Levadia | | Steaua | 1:4 (1:0) | 0:3 (0:1) | 1:7 | |||
Tallinn | |||||||||
26.08 20:15 | Inter Cardiff | | Gorica | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
Cardiff | |||||||||
26.08 20:15 | Kareda | | Olimpija Ljubljana | 2:2 (0:1) | 1:1 (0:1) | 3:3 | |||
Šiauliai | |||||||||
26.08 20:15 | Bray Wanderers | | Grasshopper | 0:4 (0:2) | 0:4 (0:1) | 0:8 | |||
Dublin | |||||||||
26.08 20:15 | Bylis | | Inter Bratislava | 0:2 (0:1) | 1:3 (0:2) | 1:5 | |||
Tiranë | |||||||||
26.08 20:15 | Cork City | | IFK | 1:0 (1:0) | 0:3 (0:1) | 1:3 | |||
Corcaigh | |||||||||
26.08 20:15 | B36 | | Ankaragücü | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:2 | |||
Tórshavn | |||||||||
26.08 20:15 | Sileks | | Shahtar Donetsk | 2:1 (1:1) | 1:3 (0:0) | 3:4 | |||
Kratovo | |||||||||
26.08 20:15 | Celtic | | Cwmbran Town | 4:0 (1:0) | 6:0 (3:0) | 10:0 | |||
Glasgow | |||||||||
26.08 20:15 | Újpest | | Vojvodina | 1:1 (0:0) | 0:4 (0:2) | 1:5 | |||
Budapest | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.08 20:15 | Shahtar Donetsk | | Sileks | 3:1 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
11.08 20:15 | HJK | | Shirak | 2:0 (1:0) | |||||
Helsinki | |||||||||
12.08 20:15 | Inter Bratislava | | Bylis | 3:1 (2:0) | |||||
Bratislava | |||||||||
12.08 20:15 | Viking | | Principat | 7:0 (3:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
12.08 20:15 | Klaksvík | | Grazer AK | 0:5 (0:3) | |||||
Toftir Tofta Stadium | |||||||||
12.08 20:15 | Kryvbas | | Shamkir | 3:0 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
12.08 20:15 | Tulevik | | Brugge | 0:3 (0:0) | |||||
Valga | |||||||||
12.08 20:15 | Portadown | | CSKA Sofia | 0:3 (0:1) | |||||
Portadown | |||||||||
12.08 20:15 | APOEL | | Levski | 0:0 | |||||
Nicosia | |||||||||
12.08 20:15 | Belshina | | Omonia | 1:5 (1:3) | |||||
Minsk | |||||||||
12.08 20:15 | Sheriff | | Sigma | 1:1 (1:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
12.08 20:15 | Steaua | | Levadia | 3:0 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
12.08 20:15 | Ankaragücü | | B36 | 1:0 (1:0) | |||||
Ankara | |||||||||
12.08 20:15 | Lantana | | Torpedo Kutaisi | 0:5 (0:3) | |||||
Tallinn | |||||||||
12.08 20:15 | Vojvodina | | Újpest | 4:0 (2:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
12.08 20:15 | Grasshopper | | Bray Wanderers | 4:0 (1:0) | |||||
Zürich | |||||||||
12.08 20:15 | IFK | | Cork City | 3:0 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
12.08 20:15 | Anderlecht | | Leiftur | 6:1 (3:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
12.08 20:15 | FC Erevan | | Hapoel Tel Aviv | 0:2 (0:0) | |||||
Erevan | |||||||||
12.08 20:15 | Bodø/Glimt | | Vaduz | 1:0 (1:0) | |||||
Bodø | |||||||||
12.08 20:15 | Olimpija Ljubljana | | Kareda | 1:1 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
12.08 20:15 | Maccabi Tel Aviv | | Kaunas | 3:1 (3:0) | |||||
Ramat Gan | |||||||||
12.08 20:15 | Hajduk Split | | F91 | 5:0 (2:0) | |||||
Varaždin | |||||||||
12.08 20:15 | Ferencváros | | Constructorul | 3:1 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
12.08 20:15 | Lyngby | | Birkirkara | 7:0 (2:0) | |||||
Kongens Lyngby | |||||||||
12.08 20:15 | Lokomotivi Tbilisi | | Linfield | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
12.08 20:15 | Metalurgs Liepaja | | Lech | 3:2 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
12.08 20:15 | Vardar | | Legia Warszawa | 0:5 (0:2) | |||||
Skopje | |||||||||
12.08 20:15 | Mondercange | | Dinamo Bucureşti | 2:6 (1:2) | |||||
Esch-Uelzecht | |||||||||
12.08 20:15 | BATE | | Lokomotiv Moscow | 1:7 (0:3) | |||||
Barysaw | |||||||||
12.08 20:15 | Cwmbran Town | | Celtic | 0:6 (0:3) | |||||
Cardiff | |||||||||
12.08 20:15 | KR | | Kilmarnock | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
12.08 20:15 | VPS | | St. Johnstone | 1:1 (1:0) | |||||
Vaasa | |||||||||
12.08 20:15 | Sliema Wanderers | | Zürich | 0:3 (0:1) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
12.08 20:15 | Vllaznia | | Spartak Trnava | 1:1 (1:1) | |||||
Tiranë | |||||||||
12.08 20:15 | FK Rīga | | Helsingborgs | 0:0 | |||||
Liepāja | |||||||||
12.08 20:15 | Gorica | | Inter Cardiff | 2:0 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
12.08 20:15 | Neftçi | | Crvena Zvezda | 2:3 (1:0) | |||||
Baku |
27.08 22:45 | Lazio | | Manchester United | 1:0 (1:0) | |||||
Monaco, Monte Carlo |
Day 6 | |||||||||
08.08 21:40 | Vélez Sársfield | | Deportivo Cali | 3:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 5 | |||||||||
06.08 21:00 | River Plate | | Deportivo Cali | 2:1 (2:1) | |||||
Buenos Aires |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Vélez Sársfield | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-3 | 9 | |||
2. | Deportivo Cali | 6 | 3 | 0 | 3 | 4-8 | 9 | |||
3. | River Plate | 6 | 2 | 2 | 2 | 8-8 | 8 | |||
4. | Once Caldas | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-6 | 7 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Hamburger SV | | Montpellier | 1:1 aet (1:0, 0:1), pen. 0:3 | 1:1 (0:1) | 2:2 | ||||
Hamburg | |||||||||
Rennes | | Juventus | 2:2 (1:1) | 0:2 (0:1) | 2:4 | ||||
Rennes | |||||||||
Metz | | West Ham United | 1:3 (0:2) | 1:0 (1:0) | 2:3 | ||||
Metz | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Montpellier | | Hamburger SV | 1:1 (1:0) | ||||||
Montpellier | |||||||||
Juventus | | Rennes | 2:0 (1:0) | ||||||
Cesena | |||||||||
West Ham United | | Metz | 0:1 (0:1) | ||||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Montpellier | | Duisburg | 3:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 4:1 | ||||
Montpellier | |||||||||
Hamburger SV | | Trabzonspor | 4:1 (1:0) | 2:2 (0:0) | 6:3 | ||||
Lübeck | |||||||||
Juventus | | Rostselmash | 5:1 (1:1) | 4:0 (1:0) | 9:1 | ||||
Cesena | |||||||||
Austria Wien | | Rennes | 2:2 (2:0) | 0:2 (0:0) | 2:4 | ||||
Wien | |||||||||
Heerenveen | | West Ham United | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 0:2 | ||||
Heerenveen | |||||||||
Polonia Warszawa | | Metz | 1:1 (0:0) | 1:5 (0:2) | 2:6 | ||||
Warszawa |
Day 1 | |||||||||
15.08 | PSIS | | Suwon Samsung Bluewings | 2:3 | |||||
Semarang | |||||||||
21.08 | Mohun Bagan | | Muktijoddha Sangsad | 2:1 | |||||
Kolkata | |||||||||
21.08 | SAFFC | | Royal Dolphins | 8:1 | |||||
Singapore |
Day 1 | |||||||||
21.08 | Shooting Stars | | Al Ahly Cairo | 2:3 | |||||
Ibadan | |||||||||
22.08 | Raja | | Hearts of Oak | 1:0 | |||||
Casablanca |
Day 1 | |||||||||
21.08 | Espérance | | ASEC | 3:0 | |||||
Tunis | |||||||||
21.08 | Saint-Louisienne | | Dynamos | 1:0 | |||||
Saint-Louis |
Day 2 | |||||||||
Atlético Nacional | | El Nacional | 4:0 (1:0) | ||||||
Universitario de Deportes | | América de Cali | 1:2 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | América de Cali | 6 | 4 | 2 | 0 | 13-8 | 14 | |||
2. | El Nacional | 6 | 2 | 1 | 3 | 10-14 | 7 | |||
3. | Atlético Nacional | 6 | 1 | 3 | 2 | 11-9 | 6 | |||
4. | Universitario | 6 | 1 | 2 | 3 | 7-10 | 5 |
Day 2 | |||||||||
Millonarios | | Alianza | 0:1 (0:1) | ||||||
Barcelona | | The Strongest | 4:0 (2:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
The Strongest | | Millonarios | 0:2 (0:1) | ||||||
Alianza | | Barcelona | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Caracas | | Emelec | 2:1 (2:1) | ||||||
Sporting Cristal | | Santa Fe | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 3 | |||||||||
River Plate | | Racing Club | 4:0 (1:0) | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Cruzeiro | | Palmeiras | 2:2 (1:1) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Cruzeiro | | River Plate | 2:0 (2:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Palmeiras | | Racing Club | 7:0 (5:0) | ||||||
São Paulo |
Day 4 | |||||||||
Grêmio | | Corinthians | 0:0 | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Grêmio | | Independiente | 2:0 (0:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Grêmio | | Vélez Sársfield | 1:0 (1:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Independiente | | Vélez Sársfield | 1:1 (0:0) | ||||||
Avellaneda | |||||||||
Vélez Sársfield | | Corinthians | 0:3 (0:1) | ||||||
Buenos Aires |
Day 3 | |||||||||
São Paulo | | San Lorenzo de Almagro | 4:1 (2:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Boca Juniors | | Universidad Católica | 1:0 (1:0) | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 2 | |||||||||
San Lorenzo de Almagro | | Boca Juniors | 1:0 (1:0) | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Universidad Católica | | São Paulo | 0:3 (0:2) | ||||||
Santiago |
Day 4 | |||||||||
Vasco da Gama | | Peñarol | 1:1 (0:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Cerro Porteño | | Vasco da Gama | 1:1 (0:0) | ||||||
Asunción | |||||||||
Peñarol | | Nacional | 0:0 | ||||||
Montevideo | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Vasco da Gama | | Nacional | 1:0 (0:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Cerro Porteño | | Peñarol | 2:2 (0:1) | ||||||
Asunción |
Day 3 | |||||||||
Colo-Colo | | Olimpia | 1:0 (0:0) | ||||||
Santiago | |||||||||
Universidad de Chile | | Flamengo | 2:0 (0:0) | ||||||
Santiago | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Olimpia | | Universidad de Chile | 2:1 (1:0) | ||||||
Asunción | |||||||||
Colo-Colo | | Flamengo | 0:4 (0:3) | ||||||
Santiago |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Hồ Chí Minh | | New Radiant | 1:0 | 3:1 | 4:1 | ||||
Day 1 | |||||||||
New Radiant | | Hồ Chí Minh | 1:3 | ||||||
Day 1 | |||||||||
03.08 | Cruzeiro | | River Plate | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte |
18.08 | Los Angeles Galaxy | | Necaxa | 1:1 (1:0), pen. 3:4 | |||||
Los Angeles |
Day 3 | |||||||||
Olimpia | | Saprissa | 1:0 | ||||||
Tegucigalpa | |||||||||
Alajuelense | | Comunicaciones | 3:0 | ||||||
Tegucigalpa | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Olimpia | | Comunicaciones | 3:1 | ||||||
Tegucigalpa | |||||||||
Alajuelense | | Saprissa | 0:0 | ||||||
Tegucigalpa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Saprissa | | Comunicaciones | 3:2 | ||||||
Tegucigalpa | |||||||||
Olimpia | | Alajuelense | 2:0 | ||||||
Tegucigalpa |
Saprissa | | Motagua | 2:0 (0:0) | ||||||
San José | |||||||||
Comunicaciones | | Luis Ángel Firpo | 3:0 | ||||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
Comunicaciones | | Saprissa | 1:0 | ||||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
Juventus | | Luis Ángel Firpo | +:- | ||||||
Orange Walk Town |
Olimpia | | Alajuelense | 4:1 | ||||||
Tegucigalpa | |||||||||
Real Verdes | | FAS | 0:3 | ||||||
San Ignacio | |||||||||
FAS | | Alajuelense | 1:1 | ||||||
Santa Ana | |||||||||
Aurora | | Real Verdes | 5:0 | ||||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
Real Verdes | | Olimpia | 0:1 | ||||||
San Ignacio |
Day 22 | |||||||||
28.08 17:00 | Torpedo | | Zenit | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
28.08 17:00 | Dynamo | | Chernomorets | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
28.08 18:00 | Zhemchuzhina | | Alaniya | 2:0 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
28.08 18:00 | Saturn | | Uralan | 2:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
28.08 18:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
28.08 19:00 | Rotor | | CSKA | 1:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
29.08 18:00 | Rostselmash | | Spartak | 0:3 (0:2) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
29.08 19:00 | Lokomotiv Moscow | | Krylia Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 21 | |||||||||
21.08 17:00 | Zenit | | Rostselmash | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
21.08 17:00 | Uralan | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 3:0 (1:0) | |||||
Elista | |||||||||
21.08 17:00 | Dynamo | | Lokomotiv Moscow | 2:4 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
21.08 18:00 | Chernomorets | | CSKA | 2:1 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
21.08 18:00 | Shinnik | | Torpedo | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
21.08 18:00 | Alaniya | | Saturn | 2:0 (2:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
21.08 18:00 | Krylia Sovetov | | Zhemchuzhina | 4:2 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
Day 20 | |||||||||
14.08 18:00 | Rostselmash | | Shinnik | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
14.08 18:00 | Saturn | | Krylia Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
14.08 18:30 | Zhemchuzhina | | Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
14.08 18:30 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Alaniya | 2:1 (1:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
14.08 19:00 | Rotor | | Zenit | 2:2 (2:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
14.08 19:00 | Torpedo | | Uralan | 3:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 18:00 | CSKA | | Spartak | 0:4 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 19:00 | Lokomotiv Moscow | | Chernomorets | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
04.08 18:00 | Shinnik | | Rotor | 2:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
04.08 18:00 | Alaniya | | Torpedo | 6:1 (2:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
04.08 18:00 | Dynamo | | Saturn | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
04.08 19:00 | Lokomotiv Moscow | | Zhemchuzhina | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
04.08 19:00 | Chernomorets | | Spartak | 1:1 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
04.08 19:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 3:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
24.08 18:00 | Uralan | | Rostselmash | 2:1 (1:0) | |||||
Elista |
Day 30 | |||||||||
31.08 18:00 | Volgar-Gazprom | | Anzhi | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
31.08 18:00 | Lokomotiv Chita | | Dynamo | 0:2 (0:1) | |||||
Chita | |||||||||
31.08 18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Gazovik-Gazprom | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
31.08 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Rubin | 1:2 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
31.08 18:30 | Metallurg Krasnoyarsk | | Spartak Nalchik | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
31.08 18:30 | Lada-Simbirsk | | Torpedo-ZIL | 0:2 (0:2) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
31.08 19:00 | FK Tyumen | | Arsenal | 2:0 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
31.08 19:00 | Baltika | | Amkar | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
31.08 19:00 | Fakel | | Torpedo-Viktoriya | 2:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
31.08 19:00 | Sokol | | Kristall | 5:1 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
31.08 19:30 | Tom | | Spartak-Orekhovo | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
28.08 16:30 | Lada-Simbirsk | | Kristall | 0:0 | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
28.08 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Torpedo-Viktoriya | 1:1 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
28.08 18:00 | Lokomotiv Chita | | Spartak Nalchik | 2:0 (2:0) | |||||
Chita | |||||||||
28.08 18:00 | FK Tyumen | | Spartak-Orekhovo | 5:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
28.08 18:00 | Tom | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
28.08 18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Amkar | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
28.08 18:30 | Metallurg Krasnoyarsk | | Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
28.08 18:30 | Fakel | | Rubin | 2:3 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
28.08 19:00 | Baltika | | Gazovik-Gazprom | 2:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
28.08 19:00 | Sokol | | Torpedo-ZIL | 1:1 (1:1) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 28 | |||||||||
21.08 17:00 | Gazovik-Gazprom | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
21.08 18:00 | Spartak-Orekhovo | | Metallurg Krasnoyarsk | 1:2 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
21.08 18:00 | Anzhi | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
21.08 18:00 | Volgar-Gazprom | | FK Tyumen | 4:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
21.08 18:00 | Spartak Nalchik | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 3:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
21.08 18:00 | Rubin | | Lada-Simbirsk | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
21.08 18:00 | Torpedo-Viktoriya | | Sokol | 0:3 (0:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
21.08 18:30 | Amkar | | Fakel | 3:1 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
21.08 19:00 | Arsenal | | Lokomotiv Chita | 2:0 (2:0) | |||||
Tula | |||||||||
21.08 19:00 | Dynamo | | Baltika | 2:1 (2:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
Day 27 | |||||||||
18.08 17:00 | Gazovik-Gazprom | | Fakel | 0:3 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18.08 18:00 | Spartak-Orekhovo | | Lokomotiv Chita | 1:3 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
18.08 18:00 | Anzhi | | FK Tyumen | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
18.08 18:00 | Volgar-Gazprom | | Tom | 0:2 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
18.08 18:00 | Spartak Nalchik | | Baltika | 0:1 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
18.08 18:00 | Rubin | | Sokol | 2:2 (1:1) | |||||
Kazan | |||||||||
18.08 18:00 | Torpedo-Viktoriya | | Lada-Simbirsk | 3:0 (2:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
18.08 18:30 | Amkar | | Metallurg Lipetsk | 3:1 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
18.08 19:00 | Arsenal | | Metallurg Krasnoyarsk | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
18.08 19:00 | Dynamo | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 1:0 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
18.08 19:00 | Kristall | | Torpedo-ZIL | 1:2 (1:2) | |||||
Smolensk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
11.08 18:00 | Lokomotiv Chita | | Volgar-Gazprom | 1:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
11.08 18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Spartak-Orekhovo | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.08 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Spartak Nalchik | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
11.08 18:00 | Torpedo-ZIL | | Torpedo-Viktoriya | 3:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.08 18:30 | Metallurg Krasnoyarsk | | Anzhi | 0:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
11.08 18:30 | Lada-Simbirsk | | Gazovik-Gazprom | 2:1 (1:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
11.08 19:00 | Baltika | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
11.08 19:00 | Fakel | | Dynamo | 2:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
11.08 19:00 | Sokol | | Amkar | 1:3 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
11.08 19:00 | Kristall | | Rubin | 0:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
Day 25 | |||||||||
08.08 15:00 | Lokomotiv Chita | | Anzhi | 0:0 | |||||
Chita | |||||||||
08.08 17:00 | Torpedo-ZIL | | Rubin | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.08 18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
08.08 18:00 | Fakel | | Spartak Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
08.08 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
08.08 18:00 | Lada-Simbirsk | | Amkar | 2:0 (1:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
08.08 18:00 | Tom | | FK Tyumen | 0:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
08.08 18:30 | Metallurg Krasnoyarsk | | Volgar-Gazprom | 0:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
08.08 19:00 | Baltika | | Spartak-Orekhovo | 3:0 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
08.08 19:00 | Sokol | | Gazovik-Gazprom | 0:1 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
08.08 19:00 | Kristall | | Torpedo-Viktoriya | 1:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.08 16:00 | Torpedo-Viktoriya | | Rubin | 2:0 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
01.08 16:00 | Gazovik-Gazprom | | Kristall | 0:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
01.08 18:00 | FK Tyumen | | Metallurg Krasnoyarsk | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
01.08 18:00 | Tom | | Lokomotiv Chita | 1:2 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
01.08 18:00 | Anzhi | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 2:0 (2:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
01.08 18:00 | Volgar-Gazprom | | Baltika | 0:2 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
01.08 18:00 | Spartak-Orekhovo | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
01.08 18:30 | Spartak Nalchik | | Lada-Simbirsk | 2:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
01.08 18:30 | Amkar | | Torpedo-ZIL | 3:2 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
01.08 19:00 | Arsenal | | Fakel | 2:3 (1:3) | |||||
Tula | |||||||||
01.08 19:00 | Dynamo | | Sokol | 0:2 (0:1) | |||||
Stavropol |
Day 37 | |||||||||
24.08 | Mosenergo | | Spartak-Peresvet | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 28 | |||||||||
30.08 | Volga Tver | | Spartak Kostroma | 1:2 (0:1) | |||||
Tver | |||||||||
30.08 | Volochanin-89 | | Dynamo Vologda | 2:1 (0:0) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
30.08 | Dynamo-2 | | Spartak-2 | 0:3 (0:0) | |||||
Serpukhov | |||||||||
30.08 | Lokomotiv-2 | | CSKA-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
30.08 | Neftyanik Yaroslavl | | Sportakademklub | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov Veliky | |||||||||
30.08 | Oazis | | Dynamo Sankt-Petersburg | 0:0 | |||||
Yartsevo | |||||||||
30.08 | Saturn-2 | | Avtomobilist | 0:1 (0:0) | |||||
Klimovsk | |||||||||
30.08 | Spartak Shchyolkovo | | Spartak-Peresvet | 1:1 (0:1) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
30.08 | Torpedo-2 | | Mosenergo | 2:2 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
30.08 | Energiya Velikie Luki | | Zenit-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 27 | |||||||||
27.08 | Volga Tver | | Dynamo Vologda | 1:1 (1:1) | |||||
Tver | |||||||||
27.08 | Volochanin-89 | | Spartak Kostroma | 2:2 (0:0) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
27.08 | Dynamo-2 | | CSKA-2 | 4:0 (0:0) | |||||
Serpukhov | |||||||||
27.08 | Lokomotiv-2 | | Spartak-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Balashikha | |||||||||
27.08 | Neftyanik Yaroslavl | | Spartak-Peresvet | 4:1 (2:0) | |||||
Rostov Veliky | |||||||||
27.08 | Oazis | | Zenit-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Yartsevo | |||||||||
27.08 | Saturn-2 | | Mosenergo | 2:0 (2:0) | |||||
Klimovsk | |||||||||
27.08 | Spartak Shchyolkovo | | Sportakademklub | 1:1 (0:1) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
27.08 | Torpedo-2 | | Avtomobilist | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
27.08 | Energiya Velikie Luki | | Dynamo Sankt-Petersburg | 1:0 (0:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 26 | |||||||||
21.08 | Spartak Shchyolkovo | | Neftyanik Yaroslavl | 1:0 (1:0) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
21.08 | Spartak-Peresvet | | Volochanin-89 | 0:2 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
21.08 | Sportakademklub | | Volga Tver | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
22.08 | Dynamo Vologda | | Dynamo-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
22.08 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Saturn-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
22.08 | Zenit-2 | | Torpedo-2 | 4:2 (2:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
22.08 | Lokomotiv-2 | | Spartak Kostroma | 1:1 (1:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
22.08 | Spartak-2 | | Oazis | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
22.08 | CSKA-2 | | Energiya Velikie Luki | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
18.08 | Spartak-Peresvet | | Volga Tver | 1:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
18.08 | Sportakademklub | | Volochanin-89 | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
18.08 17:00 | Avtomobilist | | Mosenergo | 2:2 (2:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
19.08 | Dynamo Vologda | | Lokomotiv-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Vologda | |||||||||
19.08 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Torpedo-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.08 | Zenit-2 | | Saturn-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.08 | Oazis | | CSKA-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Yartsevo | |||||||||
19.08 | Spartak-2 | | Energiya Velikie Luki | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19.08 17:00 | Spartak Kostroma | | Dynamo-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
Day 24 | |||||||||
12.08 | Volga Tver | | Spartak Shchyolkovo | 2:3 (1:2) | |||||
Tver | |||||||||
12.08 | Volochanin-89 | | Neftyanik Yaroslavl | 0:0 | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
12.08 | Dynamo-2 | | Spartak-Peresvet | 3:1 (2:0) | |||||
Serpukhov | |||||||||
12.08 | Lokomotiv-2 | | Sportakademklub | 3:4 (1:2) | |||||
Balashikha | |||||||||
12.08 | Mosenergo | | Dynamo Sankt-Petersburg | 4:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
12.08 | Oazis | | Spartak Kostroma | 3:0 (1:0) | |||||
Yartsevo | |||||||||
12.08 | Saturn-2 | | CSKA-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Klimovsk | |||||||||
12.08 | Torpedo-2 | | Spartak-2 | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
12.08 | Energiya Velikie Luki | | Dynamo Vologda | 2:2 (1:1) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
12.08 18:00 | Avtomobilist | | Zenit-2 | 1:3 (0:1) | |||||
Noginsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
09.08 | Avtomobilist | | Dynamo Sankt-Petersburg | 1:0 (0:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
09.08 | Volga Tver | | Neftyanik Yaroslavl | 1:1 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
09.08 | Volochanin-89 | | Spartak Shchyolkovo | 2:1 (1:1) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
09.08 | Dynamo-2 | | Sportakademklub | 0:2 (0:2) | |||||
Serpukhov | |||||||||
09.08 | Mosenergo | | Zenit-2 | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
09.08 | Saturn-2 | | Spartak-2 | 2:2 (2:1) | |||||
Klimovsk | |||||||||
09.08 | Torpedo-2 | | CSKA-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
09.08 | Energiya Velikie Luki | | Spartak Kostroma | 2:0 (1:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
09.08 17:00 | Lokomotiv-2 | | Spartak-Peresvet | 4:1 (3:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
09.08 19:00 | Oazis | | Dynamo Vologda | 0:0 | |||||
Yartsevo | |||||||||
Day 22 | |||||||||
03.08 | Volochanin-89 | | Volga Tver | 0:0 | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
03.08 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Zenit-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
03.08 | Neftyanik Yaroslavl | | Dynamo-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Rostov Veliky | |||||||||
03.08 | Spartak Shchyolkovo | | Lokomotiv-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
03.08 | Spartak-2 | | Avtomobilist | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
03.08 | Spartak-Peresvet | | Energiya Velikie Luki | 3:1 (2:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
03.08 | Sportakademklub | | Oazis | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
03.08 | CSKA-2 | | Mosenergo | 0:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
03.08 17:00 | Spartak Kostroma | | Saturn-2 | 1:2 (0:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
03.08 18:00 | Dynamo Vologda | | Torpedo-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Vologda |
Day 28 | |||||||||
30.08 | Dynamo Bryansk | | Kosmos | 0:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
30.08 | Spartak Lukhovitsy | | Arsenal-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
30.08 | Spartak Tambov | | Spartak Ryazan | 1:0 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
30.08 | Spartak-Chukotka | | Spartak-Telekom | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
30.08 | Fabus | | Salyut-Yukos | 5:1 (3:1) | |||||
Bronnitsy | |||||||||
30.08 | FK Kolomna | | Lokomotiv Kaluga | 2:2 (1:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
30.08 | FK Oryol | | Torpedo Vladimir | 3:1 (1:0) | |||||
Oryol | |||||||||
30.08 | FK Khimki | | Avangard | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
30.08 18:00 | Lokomotiv Liski | | Don | 3:0 (1:0) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
Day 27 | |||||||||
27.08 | Dynamo Bryansk | | Torpedo Vladimir | 2:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
27.08 | Lokomotiv Liski | | Spartak Ryazan | 4:2 (2:1) | |||||
Liski | |||||||||
27.08 | Spartak Lukhovitsy | | Lokomotiv Kaluga | 0:3 (0:1) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
27.08 | Spartak Tambov | | Don | 1:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
27.08 | Titan | | Spartak-Telekom | 2:0 (2:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
27.08 | Fabus | | Avangard | 2:0 (2:0) | |||||
Bronnitsy | |||||||||
27.08 | FK Kolomna | | Arsenal-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
27.08 | FK Oryol | | Kosmos | 1:0 (1:0) | |||||
Oryol | |||||||||
27.08 | FK Khimki | | Salyut-Yukos | 4:2 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 26 | |||||||||
21.08 | Avangard | | Spartak Lukhovitsy | 2:2 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
21.08 | Don | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
21.08 | Salyut-Yukos | | FK Kolomna | 1:3 (0:2) | |||||
Belgorod | |||||||||
21.08 | Spartak Ryazan | | FK Oryol | 1:1 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
21.08 18:00 | Spartak-Telekom | | Lokomotiv Liski | 2:0 (1:0) | |||||
Shuya | |||||||||
22.08 | Arsenal-2 | | Spartak-Chukotka | 0:2 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
22.08 | Lokomotiv Kaluga | | Titan | 0:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 25 | |||||||||
18.08 | Avangard | | FK Kolomna | 2:3 (2:1) | |||||
Kursk | |||||||||
18.08 | Don | | FK Oryol | 2:1 (2:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
18.08 | Kosmos | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Elektrostal | |||||||||
18.08 | Salyut-Yukos | | Spartak Lukhovitsy | 1:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
18.08 | Spartak Ryazan | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
18.08 | Spartak-Telekom | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Shuya | |||||||||
18.08 | FK Khimki | | Fabus | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
19.08 | Arsenal-2 | | Titan | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
19.08 | Lokomotiv Kaluga | | Spartak-Chukotka | 1:1 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 24 | |||||||||
12.08 | Kosmos | | Spartak Ryazan | 3:0 (0:0) | |||||
Elektrostal | |||||||||
12.08 | Spartak Lukhovitsy | | Fabus | 0:1 (0:1) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
12.08 | Spartak Tambov | | Arsenal-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
12.08 | Spartak-Chukotka | | Avangard | 4:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
12.08 | Titan | | Salyut-Yukos | 2:0 (1:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
12.08 | Torpedo Vladimir | | Don | 3:0 (2:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
12.08 | FK Kolomna | | FK Khimki | 1:0 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
12.08 | FK Oryol | | Spartak-Telekom | 1:1 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
12.08 18:30 | Lokomotiv Liski | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (1:0) | |||||
Liski | |||||||||
Day 23 | |||||||||
09.08 | Dynamo Bryansk | | Spartak-Telekom | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
09.08 | Kosmos | | Don | 2:0 (0:0) | |||||
Elektrostal | |||||||||
09.08 | Lokomotiv Liski | | Arsenal-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Liski | |||||||||
09.08 | Spartak Lukhovitsy | | FK Khimki | 0:2 (0:1) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
09.08 | Spartak Tambov | | Lokomotiv Kaluga | 2:1 (1:1) | |||||
Tambov | |||||||||
09.08 | Spartak-Chukotka | | Salyut-Yukos | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
09.08 | Titan | | Avangard | 2:0 (1:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
09.08 | FK Kolomna | | Fabus | 2:1 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
09.08 18:00 | Torpedo Vladimir | | Spartak Ryazan | 0:1 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
Day 22 | |||||||||
02.08 | Arsenal-2 | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
02.08 | Lokomotiv Kaluga | | FK Oryol | 0:4 (0:2) | |||||
Kaluga | |||||||||
03.08 | Avangard | | Lokomotiv Liski | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
03.08 | Don | | Spartak Ryazan | 2:1 (2:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
03.08 | Salyut-Yukos | | Spartak Tambov | 1:2 (1:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
03.08 | Spartak Lukhovitsy | | FK Kolomna | 2:3 (2:1) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
03.08 | Fabus | | Titan | 3:2 (2:0) | |||||
Bronnitsy | |||||||||
03.08 | FK Khimki | | Spartak-Chukotka | 0:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
03.08 18:00 | Spartak-Telekom | | Torpedo Vladimir | 2:1 (1:0) | |||||
Shuya |
Day 28 | |||||||||
29.08 | Shakhtyor | | Zhemchuzhina-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Shakhty | |||||||||
30.08 | Beshtau | | Druzhba | 0:2 (0:1) | |||||
Lermontov | |||||||||
30.08 | Venets | | FK Mozdok | 3:1 (1:1) | |||||
Gulkevichi | |||||||||
30.08 | Dynamo Makhachkala | | SKA Rostov-on-Don | 2:3 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
30.08 | Iriston | | Torpedo Georgievsk | 5:0 (2:0) | |||||
Vladikavkaz Yunost Stadium | |||||||||
30.08 | Kavkazkabel | | Angusht | 0:0 | |||||
Prokhladny | |||||||||
30.08 | Kuban | | Avtodor | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
30.08 | Rostselmash-2 | | Torpedo Taganrog | 3:0 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
30.08 | Slavyansk | | Nart | 2:0 (2:0) | |||||
Slavyansk-na-Kubani Municipal Stadium | |||||||||
Day 27 | |||||||||
26.08 | Avtodor | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
26.08 | Angusht | | Rostselmash-2 | 4:1 (3:0) | |||||
Ordzhonikidzevskaya | |||||||||
26.08 | Vityaz | | Kuban | 0:2 (0:0) | |||||
Krymsk | |||||||||
26.08 | Druzhba | | Slavyansk | 2:2 (2:1) | |||||
Maykop | |||||||||
26.08 | Zhemchuzhina-2 | | Kavkazkabel | 1:4 (1:1) | |||||
Adler | |||||||||
26.08 | Nart | | Venets | 1:1 (0:1) | |||||
Nartkala Khimik Stadium | |||||||||
26.08 | SKA Rostov-on-Don | | Beshtau | 4:2 (1:2) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
26.08 | Torpedo Taganrog | | Dynamo Makhachkala | 1:2 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
26.08 | FK Mozdok | | Iriston | 2:4 (1:1) | |||||
Mozdok | |||||||||
Day 26 | |||||||||
22.08 | Beshtau | | Torpedo Taganrog | 2:1 (2:0) | |||||
Lermontov | |||||||||
22.08 | Venets | | Druzhba | 0:2 (0:0) | |||||
Gulkevichi | |||||||||
22.08 | Iriston | | Nart | 3:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz Yunost Stadium | |||||||||
22.08 | Kavkazkabel | | Avtodor | 1:0 (1:0) | |||||
Prokhladny | |||||||||
22.08 | Rostselmash-2 | | Zhemchuzhina-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
22.08 | Slavyansk | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (0:0) | |||||
Slavyansk-na-Kubani Municipal Stadium | |||||||||
22.08 | Torpedo Georgievsk | | FK Mozdok | 4:2 (2:0) | |||||
Georgiyevsk | |||||||||
22.08 | Shakhtyor | | Vityaz | 0:6 (0:4) | |||||
Shakhty | |||||||||
Day 25 | |||||||||
16.08 | Avtodor | | Rostselmash-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
16.08 | Angusht | | Beshtau | 2:1 (1:1) | |||||
Ordzhonikidzevskaya | |||||||||
16.08 | Vityaz | | Kavkazkabel | 2:2 (0:0) | |||||
Krymsk | |||||||||
16.08 | Druzhba | | Iriston | 3:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
16.08 | Zhemchuzhina-2 | | Dynamo Makhachkala | 1:0 (1:0) | |||||
Adler | |||||||||
16.08 | Kuban | | Shakhtyor | 3:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16.08 | Nart | | Torpedo Georgievsk | 6:0 (1:0) | |||||
Nartkala Khimik Stadium | |||||||||
16.08 | SKA Rostov-on-Don | | Venets | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16.08 18:30 | Torpedo Taganrog | | Slavyansk | 1:2 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
Day 24 | |||||||||
12.08 | Beshtau | | Zhemchuzhina-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Lermontov | |||||||||
12.08 | Venets | | Torpedo Taganrog | 1:0 (0:0) | |||||
Gulkevichi | |||||||||
12.08 | Dynamo Makhachkala | | Avtodor | 0:2 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
12.08 | Iriston | | SKA Rostov-on-Don | 0:3 (0:2) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
12.08 | Kavkazkabel | | Kuban | 2:1 (2:0) | |||||
Prokhladny | |||||||||
12.08 | Rostselmash-2 | | Vityaz | 4:0 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
12.08 | Slavyansk | | Angusht | 1:0 (0:0) | |||||
Slavyansk-na-Kubani Municipal Stadium | |||||||||
12.08 | Torpedo Georgievsk | | Druzhba | 0:4 (0:2) | |||||
Georgiyevsk | |||||||||
12.08 | FK Mozdok | | Nart | 3:0 (2:0) | |||||
Mozdok | |||||||||
Day 23 | |||||||||
08.08 | Angusht | | Venets | 3:1 (2:0) | |||||
Ordzhonikidzevskaya | |||||||||
08.08 | Vityaz | | Dynamo Makhachkala | 1:0 (1:0) | |||||
Krymsk | |||||||||
08.08 | Druzhba | | FK Mozdok | 3:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
08.08 | Zhemchuzhina-2 | | Slavyansk | 1:0 (1:0) | |||||
Adler | |||||||||
08.08 | Kuban | | Rostselmash-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
08.08 | SKA Rostov-on-Don | | Torpedo Georgievsk | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
08.08 | Torpedo Taganrog | | Iriston | 1:1 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
08.08 | Shakhtyor | | Kavkazkabel | 1:2 (0:1) | |||||
Shakhty | |||||||||
08.08 18:00 | Avtodor | | Beshtau | 3:0 (2:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
Day 22 | |||||||||
02.08 | Beshtau | | Vityaz | 1:2 (1:1) | |||||
Lermontov | |||||||||
02.08 | Venets | | Zhemchuzhina-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Gulkevichi | |||||||||
02.08 | Dynamo Makhachkala | | Kuban | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
02.08 | Iriston | | Angusht | 2:2 (1:1) | |||||
Prokhladny | |||||||||
02.08 | Nart | | Druzhba | 2:0 (0:0) | |||||
Nartkala Khimik Stadium | |||||||||
02.08 | Rostselmash-2 | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | |||||
Shakhty | |||||||||
02.08 | Slavyansk | | Avtodor | 1:3 (0:0) | |||||
Slavyansk-na-Kubani Municipal Stadium | |||||||||
02.08 | Torpedo Georgievsk | | Torpedo Taganrog | 0:1 (0:1) | |||||
Georgiyevsk | |||||||||
02.08 | FK Mozdok | | SKA Rostov-on-Don | 2:3 (0:0) | |||||
Mozdok |
Day 24 | |||||||||
29.08 | Biokhimik-Mordovia | | Volga Ulyanovsk | 0:1 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
29.08 | Zenit Penza | | Torpedo Volzhskiy | 0:0 | |||||
Penza | |||||||||
29.08 | Iskra | | Salyut | 1:0 | |||||
Engels | |||||||||
29.08 | Lada | | Rotor-2 | 5:0 (2:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
29.08 | Metallurg Vyksa | | Svetotechnika | 2:1 (2:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
29.08 | Khimik | | FK Arzamas | 0:0 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
29.08 | Energetik | | Diana | 1:4 (1:2) | |||||
Uren | |||||||||
29.08 | Energiya Ulyanovsk | | FK Balakovo | 1:0 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
29.08 17:30 | Dynamo-Mashinostroitel | | Torpedo Pavlovo | 4:1 (2:1) | |||||
Kirov | |||||||||
Day 23 | |||||||||
23.08 | Volga Ulyanovsk | | Energiya Ulyanovsk | 2:1 (2:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
23.08 | Diana | | Biokhimik-Mordovia | 3:0 (1:0) | |||||
Volzhsk City Stadium | |||||||||
23.08 | Metallurg Vyksa | | Dynamo-Mashinostroitel | 1:0 (0:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
23.08 | Svetotechnika | | Rotor-2 | 4:2 (1:1) | |||||
Saransk | |||||||||
23.08 | Torpedo Volzhskiy | | Lada | 1:1 (1:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
23.08 | Torpedo Pavlovo | | Khimik | 3:0 (1:0) | |||||
Pavlovo | |||||||||
23.08 | FK Arzamas | | Energetik | 0:1 (0:1) | |||||
Arzamas | |||||||||
23.08 | FK Balakovo | | Iskra | 6:0 (0:0) | |||||
Balakovo | |||||||||
23.08 18:00 | Salyut | | Zenit Penza | 2:1 (1:1) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 22 | |||||||||
19.08 | Biokhimik-Mordovia | | FK Arzamas | 2:1 (1:1) | |||||
Saransk | |||||||||
19.08 | Iskra | | Volga Ulyanovsk | 2:2 (0:1) | |||||
Engels | |||||||||
19.08 | Lada | | Salyut | 3:0 (3:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
19.08 | Rotor-2 | | Torpedo Volzhskiy | 1:2 (1:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
19.08 | Khimik | | Metallurg Vyksa | 2:1 (1:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
19.08 | Energetik | | Torpedo Pavlovo | 0:1 (0:0) | |||||
Uren | |||||||||
19.08 17:30 | Dynamo-Mashinostroitel | | Svetotechnika | 0:0 | |||||
Kirov | |||||||||
19.08 17:30 | Zenit Penza | | FK Balakovo | 1:2 (0:2) | |||||
Penza | |||||||||
19.08 17:30 | Energiya Ulyanovsk | | Diana | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.08 | Volga Ulyanovsk | | Zenit Penza | 2:0 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
15.08 | Metallurg Vyksa | | Energetik | 4:0 (2:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
15.08 | Svetotechnika | | Torpedo Volzhskiy | 2:1 (1:1) | |||||
Saransk | |||||||||
15.08 | Torpedo Pavlovo | | Biokhimik-Mordovia | 0:0 | |||||
Pavlovo | |||||||||
15.08 | FK Arzamas | | Energiya Ulyanovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Arzamas | |||||||||
15.08 17:30 | Dynamo-Mashinostroitel | | Khimik | 1:1 (1:1) | |||||
Kirov | |||||||||
15.08 18:00 | Diana | | Iskra | 0:1 (0:0) | |||||
Volzhsk City Stadium | |||||||||
15.08 18:00 | Salyut | | Rotor-2 | 2:1 (2:1) | |||||
Saratov | |||||||||
15.08 18:00 | FK Balakovo | | Lada | 1:2 (0:0) | |||||
Balakovo | |||||||||
Day 20 | |||||||||
09.08 | Biokhimik-Mordovia | | Metallurg Vyksa | 2:1 (2:1) | |||||
Saransk | |||||||||
09.08 | Iskra | | FK Arzamas | 3:0 (2:0) | |||||
Engels | |||||||||
09.08 | Lada | | Volga Ulyanovsk | 2:1 (2:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
09.08 | Rotor-2 | | FK Balakovo | 0:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
09.08 | Torpedo Volzhskiy | | Salyut | 2:0 (2:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
09.08 | Khimik | | Svetotechnika | 2:1 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
09.08 | Energetik | | Dynamo-Mashinostroitel | 3:1 (3:0) | |||||
Uren | |||||||||
09.08 18:00 | Zenit Penza | | Diana | 0:1 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
09.08 18:00 | Energiya Ulyanovsk | | Torpedo Pavlovo | 0:3 (0:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
05.08 | Diana | | Lada | 0:2 (0:1) | |||||
Volzhsk City Stadium | |||||||||
05.08 | Metallurg Vyksa | | Energiya Ulyanovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
05.08 | Svetotechnika | | Salyut | 0:1 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
05.08 | Torpedo Pavlovo | | Iskra | 0:0 | |||||
Pavlovo | |||||||||
05.08 | FK Arzamas | | Zenit Penza | 3:2 (2:1) | |||||
Arzamas | |||||||||
05.08 | FK Balakovo | | Torpedo Volzhskiy | 3:0 (2:0) | |||||
Balakovo | |||||||||
05.08 | Khimik | | Energetik | 0:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
05.08 17:30 | Dynamo-Mashinostroitel | | Biokhimik-Mordovia | 4:0 (3:0) | |||||
Kirov | |||||||||
05.08 18:00 | Volga Ulyanovsk | | Rotor-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
01.08 | Biokhimik-Mordovia | | Khimik | 1:3 (0:2) | |||||
Saransk | |||||||||
01.08 | Zenit Penza | | Torpedo Pavlovo | 0:3 (0:2) | |||||
Penza | |||||||||
01.08 | Iskra | | Metallurg Vyksa | 1:0 (1:0) | |||||
Engels | |||||||||
01.08 | Lada | | FK Arzamas | 2:1 (2:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
01.08 | Rotor-2 | | Diana | 1:5 (0:4) | |||||
Volgograd | |||||||||
01.08 | Torpedo Volzhskiy | | Volga Ulyanovsk | 5:3 (1:3) | |||||
Volzhsky | |||||||||
01.08 | Energetik | | Svetotechnika | 3:0 (2:0) | |||||
Uren | |||||||||
01.08 18:00 | Salyut | | FK Balakovo | 2:0 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
01.08 18:00 | Energiya Ulyanovsk | | Dynamo-Mashinostroitel | 0:1 (0:0) | |||||
Ulyanovsk |
Day 22 | |||||||||
27.08 17:00 | FK Kurgan | | Dynamo Izhevsk | 1:0 (1:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
27.08 18:00 | Gazovik | | Neftekhimik | 0:4 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
27.08 18:00 | Irtysh Tobolsk | | Energiya Chaikovskiy | 2:0 (1:0) | |||||
Tobolsk | |||||||||
27.08 18:00 | Metallurg-Metiznik | | Uralets | 1:1 (0:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
27.08 18:00 | UralAZ | | Dynamo Perm | 2:0 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
27.08 18:00 | Uralmash | | Zenit Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
27.08 19:00 | Nosta | | KAMAZ-Chally | 0:1 (0:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
24.08 18:00 | Gazovik | | KAMAZ-Chally | 2:0 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
24.08 18:00 | Irtysh Tobolsk | | Dynamo Izhevsk | 1:0 (0:0) | |||||
Tobolsk | |||||||||
24.08 18:00 | Metallurg-Metiznik | | Dynamo Perm | 1:0 (1:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
24.08 18:00 | Nosta | | Neftekhimik | 3:1 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
24.08 18:00 | UralAZ | | Uralets | 2:0 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
24.08 18:00 | FK Kurgan | | Energiya Chaikovskiy | 0:1 (0:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
Day 20 | |||||||||
17.08 17:30 | KAMAZ-Chally | | Zenit Chelyabinsk | 2:1 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17.08 18:00 | Dynamo Izhevsk | | Gazovik | 2:0 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17.08 18:00 | Neftekhimik | | Uralmash | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17.08 18:00 | Uralets | | FK Kurgan | 4:0 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
17.08 18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Nosta | 0:3 (0:0) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
17.08 18:30 | Dynamo Perm | | Irtysh Tobolsk | 1:0 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
17.08 18:30 | Sodovik | | Metallurg-Metiznik | 1:1 (0:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.08 17:00 | KAMAZ-Chally | | Uralmash | 3:1 (1:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
14.08 18:00 | Dynamo Izhevsk | | Nosta | 2:5 (1:2) | |||||
Izhevsk | |||||||||
14.08 18:00 | Neftekhimik | | Zenit Chelyabinsk | 2:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
14.08 18:00 | Sodovik | | UralAZ | 3:2 (1:2) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
14.08 18:00 | Uralets | | Irtysh Tobolsk | 0:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
14.08 18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Gazovik | 2:0 (1:0) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
14.08 18:30 | Dynamo Perm | | FK Kurgan | 5:1 (2:1) | |||||
Perm | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.08 18:00 | Gazovik | | Uralets | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
07.08 18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Energiya Chaikovskiy | 2:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
07.08 18:00 | KAMAZ-Chally | | Neftekhimik | 0:2 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
07.08 18:00 | Metallurg-Metiznik | | UralAZ | 4:2 (2:2) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
07.08 18:00 | Uralmash | | Dynamo Izhevsk | 1:0 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
07.08 18:00 | FK Kurgan | | Sodovik | 1:2 (0:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
07.08 19:00 | Nosta | | Dynamo Perm | 4:1 (2:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
04.08 18:00 | Gazovik | | Dynamo Perm | 2:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
04.08 18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Dynamo Izhevsk | 6:0 (3:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
04.08 18:00 | Irtysh Tobolsk | | Sodovik | 0:1 (0:0) | |||||
Tobolsk | |||||||||
04.08 18:00 | Uralmash | | Energiya Chaikovskiy | 3:0 (2:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
04.08 19:00 | Nosta | | Uralets | 4:0 (4:0) | |||||
Novotroitsk |
Day 22 | |||||||||
27.08 | Amur-Energiya | | Irtysh Omsk | 0:0 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
27.08 | Dynamo Barnaul | | Metallurg Novokuznetsk | 1:3 (0:2) | |||||
Barnaul | |||||||||
27.08 | Dynamo Omsk | | Kuzbass | 0:1 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
27.08 | Zvezda | | Reformatsiya | 4:1 (2:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
27.08 | Luch | | Okean | 2:1 (1:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
27.08 | Selenga | | Sibiryak | 1:2 (1:1) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
27.08 | SKA Khabarovsk | | Samotlor-XXI | 5:1 (4:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
27.08 18:30 | Chkalovets | | Zarya | 1:1 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
24.08 | Amur-Energiya | | Samotlor-XXI | 2:0 (1:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
24.08 | Dynamo Omsk | | Zarya | 0:2 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
24.08 | Selenga | | Reformatsiya | 0:1 (0:0) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
24.08 | Sibiryak | | Zvezda | 2:1 (1:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
24.08 | SKA Khabarovsk | | Irtysh Omsk | 1:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
24.08 18:30 | Chkalovets | | Kuzbass | 4:1 (3:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 20 | |||||||||
17.08 | Dynamo Barnaul | | SKA Khabarovsk | 3:2 (1:2) | |||||
Barnaul | |||||||||
17.08 | Zarya | | Okean | 1:0 (1:0) | |||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
17.08 | Irtysh Omsk | | Zvezda | 1:0 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
17.08 | Kuzbass | | Luch | 2:1 (1:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
17.08 | Metallurg Novokuznetsk | | Amur-Energiya | 3:1 (1:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
17.08 | Reformatsiya | | Chkalovets | 1:1 (0:0) | |||||
Abakan | |||||||||
17.08 | Samotlor-XXI | | Selenga | 0:0 | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
17.08 | Sibiryak | | Dynamo Omsk | 3:1 (1:1) | |||||
Bratsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.08 | Dynamo Barnaul | | Amur-Energiya | 2:2 (1:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
14.08 | Zarya | | Luch | 1:4 (0:1) | |||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
14.08 | Irtysh Omsk | | Selenga | 1:0 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
14.08 | Kuzbass | | Okean | 4:0 (1:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
14.08 | Metallurg Novokuznetsk | | SKA Khabarovsk | 2:0 (0:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
14.08 | Reformatsiya | | Dynamo Omsk | 5:1 (2:1) | |||||
Abakan | |||||||||
14.08 | Samotlor-XXI | | Zvezda | 1:2 (0:0) | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
14.08 19:00 | Sibiryak | | Chkalovets | 2:0 (2:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.08 | Amur-Energiya | | SKA Khabarovsk | 0:1 (0:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
07.08 | Dynamo Omsk | | Samotlor-XXI | 1:1 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
07.08 | Zarya | | Kuzbass | 0:0 | |||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
07.08 | Zvezda | | Metallurg Novokuznetsk | 2:2 (1:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
07.08 | Luch | | Sibiryak | 1:0 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
07.08 | Okean | | Reformatsiya | 2:1 (2:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
07.08 | Selenga | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:0) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
07.08 18:30 | Chkalovets | | Irtysh Omsk | 3:2 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
04.08 | Zvezda | | Dynamo Barnaul | 2:1 (1:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
04.08 | Irtysh Omsk | | Dynamo Omsk | 1:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
04.08 | Luch | | Reformatsiya | 2:1 (0:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
04.08 | Okean | | Sibiryak | 0:1 (0:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
04.08 | Selenga | | Metallurg Novokuznetsk | 0:3 (0:1) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
04.08 18:30 | Chkalovets | | Samotlor-XXI | 3:1 (2:0) | |||||
Novosibirsk |
18.08 | Nyva (Vinnytsya) | | Veres (Rivne) | +:- | |||||
18.08 | Tytan (Armyansk) | | Chornomorets (Sevastopol) | +:- | |||||
18.08 | Metalurh-2 (Zaporizhzhya) | | Dnipro-2 (Dnipropetrovsk) | -:+ | |||||
18.08 17:00 | Karpaty-2 (Lviv) | | Dynamo (Lviv) | 0:1 (0:1) | |||||
Yavoriv Kolos Stadium | |||||||||
18.08 17:00 | Viktor (Zaporizhia) | | Torpedo (Melitopol) | 4:1 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
18.08 17:00 | Arsenal (Kharkiv) | | Mashynobudivnyk (Druzhkivka) | 1:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18.08 17:00 | Adoms (Kremenchuk) | | FK Petrivtsi (Myrhorod) | 5:1 aet (0:0, 4:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
18.08 17:00 | Shakhtar (Horlivka) | | Avanhard (Rovenky) | 2:0 aet (0:0) | |||||
Gorlivka | |||||||||
18.08 17:30 | Enerhetyk (Burshtyn) | | FK Kalush (Kalush) | 1:0 (0:0) | |||||
Burshtyn | |||||||||
18.08 17:30 | Ros (Bila Tserkva) | | Obolon-PVO-2 (Kyiv) | 0:0 aet, pen. 3:1 | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
18.08 18:00 | Halychyna (Drohobych) | | Prikarpattya-2 (Ivano-Frankivsk) | 1:0 (1:0) | |||||
Drogobych | |||||||||
18.08 18:00 | Zirka-2 (Kirovohrad) | | Olimpiya FK AES (Yuzhnoukrainsk) | 0:1 (0:0) | |||||
Kirovograd |
Day 10 | |||||||||
25.08 | Vorskla | | Metalist | 3:1 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 9 | |||||||||
29.08 | Chornomorets | | Tavriya | 1:2 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
29.08 | Metalurh Donetsk | | Zirka | 2:0 (2:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
29.08 | Nyva | | Metalurh Zaporizhzhya | 0:3 (0:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
29.08 | Karpaty | | Dnipro | 4:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
29.08 | CSKA | | Vorskla | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 8 | |||||||||
20.08 | Kryvbas | | CSKA | 2:1 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
21.08 | Zirka | | Chornomorets | 0:0 | |||||
Kirovograd | |||||||||
21.08 | Dynamo | | Metalurh Donetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
21.08 | Dnipro | | Metalist | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
21.08 | Metalurh Zaporizhzhya | | Metalurh Mariupol | 2:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
21.08 | Shakhtar | | Prykarpattya | 1:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
21.08 | Vorskla | | Nyva | 4:2 (4:0) | |||||
Poltava | |||||||||
21.08 | Tavriya | | Karpaty | 4:1 (1:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 7 | |||||||||
15.08 | Chornomorets | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
15.08 | Karpaty | | Zirka | 3:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
15.08 | Prykarpattya | | Metalurh Zaporizhzhya | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
15.08 | Metalurh Mariupol | | Vorskla | 2:1 (1:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
15.08 | Metalist | | Tavriya | 2:1 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.08 | Metalurh Zaporizhzhya | | Shakhtar | 1:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
07.08 | Dynamo | | Chornomorets | 4:1 (3:0) | |||||
Kiev | |||||||||
07.08 | Zirka | | Metalist | 2:2 (1:1) | |||||
Kirovograd | |||||||||
07.08 | Vorskla | | Prykarpattya | 2:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
07.08 | Metalurh Donetsk | | Karpaty | 2:1 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
07.08 | Kryvbas | | Metalurh Mariupol | 2:1 (1:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
07.08 | Dnipro | | Nyva | 1:1 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
07.08 | Tavriya | | CSKA | 1:2 (1:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.08 | Karpaty | | Chornomorets | 5:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
01.08 | CSKA | | Zirka | 3:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
01.08 | Prykarpattya | | Kryvbas | 1:3 (0:2) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
01.08 | Metalurh Mariupol | | Dnipro | 3:2 (1:2) | |||||
Mariupol | |||||||||
01.08 | Shakhtar | | Vorskla | 0:0 | |||||
Donetsk | |||||||||
01.08 | Metalist | | Metalurh Donetsk | 2:1 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
01.08 | Nyva | | Tavriya | 1:1 (0:1) | |||||
Ternopil |
Day 7 | |||||||||
30.08 | Naftovyk | | Chornomorets-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Romny Elektron Stadium | |||||||||
30.08 | FK Cherkasy | | Obolon-PVO | 2:0 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
30.08 | Polihraftekhnika | | Torpedo | 2:2 (0:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
30.08 | FK Lviv | | SK Mykolaiv | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
30.08 | Stal | | Zakarpattya | 3:0 (0:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
30.08 | Shakhtar-2 | | Metalurh | 2:0 (0:0) | |||||
Makiivka | |||||||||
30.08 | CSKA-2 | | Volyn | 2:2 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
30.08 | Polissya | | Yavir-Sumy | 1:0 (1:0) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
Day 6 | |||||||||
24.08 | Chornomorets-2 | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
24.08 | Obolon-PVO | | Polissya | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
24.08 | Yavir-Sumy | | CSKA-2 | 0:0 | |||||
Sumy | |||||||||
24.08 | Volyn | | Shakhtar-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
24.08 | Metalurh | | Stal | 1:3 (0:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
24.08 | Zakarpattya | | Naftovyk | 1:0 (1:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
24.08 | SK Mykolaiv | | FK Vinnytsya | 0:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
24.08 | Dynamo-2 | | Polihraftekhnika | 5:1 (3:0) | |||||
Shchastlive DYuSSh Stadium | |||||||||
24.08 | Torpedo | | FK Cherkasy | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 | FK Vinnytsya | | Chornomorets-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
18.08 | Torpedo | | Obolon-PVO | 4:2 (4:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
18.08 | Polihraftekhnika | | SK Mykolaiv | 2:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
18.08 | FK Lviv | | Zakarpattya | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
18.08 | Naftovyk | | Metalurh | 0:1 (0:1) | |||||
Romny Elektron Stadium | |||||||||
18.08 | Stal | | Volyn | 2:0 (1:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
18.08 | Shakhtar-2 | | Yavir-Sumy | 5:2 (4:0) | |||||
Makiivka | |||||||||
Day 4 | |||||||||
12.08 | Chornomorets-2 | | Polihraftekhnika | 2:2 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
12.08 | Polissya | | Shakhtar-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
12.08 | Yavir-Sumy | | Stal | 1:2 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
12.08 | Volyn | | Naftovyk | 2:0 (2:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
12.08 | Metalurh | | FK Lviv | 4:0 (3:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
12.08 | Zakarpattya | | FK Vinnytsya | 1:0 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
12.08 | SK Mykolaiv | | FK Cherkasy | 2:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
12.08 | Dynamo-2 | | Torpedo | 0:2 (0:0) | |||||
Shchastlive DYuSSh Stadium | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.08 | FK Cherkasy | | Chornomorets-2 | 4:2 (3:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
06.08 | Dynamo-2 | | Obolon-PVO | 0:0 | |||||
Shchastlive DYuSSh Stadium | |||||||||
06.08 | Torpedo | | SK Mykolaiv | 2:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
06.08 | Polihraftekhnika | | Zakarpattya | 1:2 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
06.08 | FK Vinnytsya | | Metalurh | 0:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
06.08 | FK Lviv | | Volyn | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
06.08 | Naftovyk | | Yavir-Sumy | 2:1 (0:1) | |||||
Romny Elektron Stadium | |||||||||
06.08 | Stal | | Polissya | 4:1 (1:0) | |||||
Alchevsk |
Day 22 | |||||||||
31.08 17:00 | Lokomotiv-96 | | Belshina | 1:2 (1:1) | |||||
Orsha | |||||||||
31.08 17:00 | FK Lida | | Shakhtsyor | 1:2 (0:0) | |||||
Lida | |||||||||
31.08 17:30 | BATE | | Tarpeda-Kadzina | 4:0 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
31.08 17:30 | FK Homel | | Neman-Belkard | 2:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
31.08 17:30 | Svisloch-Krovlya | | Dnepr-Transmash | 0:2 (0:0) | |||||
Asipovichy | |||||||||
31.08 17:30 | Naftan-Devon | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
31.08 18:00 | Dynamo Brest | | Slavia | 2:7 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
31.08 18:00 | FK Maladzyechna | | Tarpeda-MAZ | 2:2 (0:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
Day 21 | |||||||||
27.08 17:00 | Shakhtsyor | | FK Homel | 2:2 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
27.08 17:30 | Dnepr-Transmash | | Naftan-Devon | 0:2 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
27.08 17:30 | Slavia | | Tarpeda-Kadzina | 5:0 (2:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
27.08 18:00 | Tarpeda-MAZ | | Lokomotiv-96 | 1:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
27.08 18:00 | Neman-Belkard | | Svisloch-Krovlya | 2:0 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
27.08 19:00 | Dynamo Minsk | | FK Maladzyechna | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 20 | |||||||||
20.08 18:00 | Naftan-Devon | | Neman-Belkard | 3:1 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
20.08 18:00 | Tarpeda-Kadzina | | Belshina | 0:3 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
21.08 17:00 | BATE | | FK Homel | 3:1 (1:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
21.08 18:00 | Lokomotiv-96 | | Dynamo Brest | 0:1 (0:1) | |||||
Orsha | |||||||||
21.08 18:00 | Svisloch-Krovlya | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Asipovichy | |||||||||
21.08 18:00 | FK Maladzyechna | | Dnepr-Transmash | 1:1 (1:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
22.08 18:00 | FK Lida | | Slavia | 0:7 (0:4) | |||||
Lida | |||||||||
22.08 19:00 | Dynamo Minsk | | Tarpeda-MAZ | 5:0 (2:0) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.08 18:00 | Shakhtsyor | | Naftan-Devon | 5:2 (3:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
14.08 18:00 | Dnepr-Transmash | | Tarpeda-MAZ | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
14.08 18:00 | Neman-Belkard | | FK Maladzyechna | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
14.08 18:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda-Kadzina | 4:0 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
14.08 19:00 | Dynamo Minsk | | Lokomotiv-96 | 4:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
16.08 18:00 | BATE | | Svisloch-Krovlya | 2:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
16.08 18:00 | Belshina | | FK Lida | 4:1 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
06.08 18:00 | Naftan-Devon | | BATE | 0:4 (0:2) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
06.08 18:00 | Svisloch-Krovlya | | Slavia | 2:3 (0:2) | |||||
Asipovichy | |||||||||
06.08 18:00 | Tarpeda-MAZ | | Neman-Belkard | 2:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
06.08 18:30 | FK Homel | | Belshina | 2:3 (1:2) | |||||
Gomel | |||||||||
07.08 18:00 | Lokomotiv-96 | | Tarpeda-Kadzina | 4:1 (1:0) | |||||
Orsha | |||||||||
07.08 18:00 | FK Lida | | Dynamo Brest | 0:3 (0:0) | |||||
Lida | |||||||||
07.08 18:00 | FK Maladzyechna | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
08.08 19:00 | Dynamo Minsk | | Dnepr-Transmash | 2:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.08 18:00 | Tarpeda-Kadzina | | FK Lida | 1:0 (1:0) | |||||
Mogilev |
Day 20 | |||||||||
28.08 | CSKA-Qayrat | | Tobil | 1:2 | |||||
28.08 | Taraz | | Shakhtyor-Ispat-Karmet | 2:1 | |||||
29.08 | Kaysar-Hurricane | | Yelimay | 0:0 | |||||
29.08 | Sintez | | Vostok-Altyn | 2:0 | |||||
29.08 | Batyr | | Access-Yesil | 1:3 | |||||
29.08 | Irtysh-Bastau | | Zhenis | 3:0 | |||||
30.08 | SOPFK Qayrat | | Zhetysu | 3:0 | |||||
30.08 | Zhiger | | Aqmola | 1:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
25.08 | CSKA-Qayrat | | Shakhtyor-Ispat-Karmet | 1:2 | |||||
25.08 | Taraz | | Tobil | 1:1 | |||||
26.08 | Kaysar-Hurricane | | Vostok-Altyn | 2:0 | |||||
26.08 | Sintez | | Yelimay | 3:0 | |||||
26.08 | Batyr | | Zhenis | 2:0 | |||||
26.08 | Irtysh-Bastau | | Access-Yesil | 1:0 | |||||
27.08 | SOPFK Qayrat | | Aqmola | 4:0 | |||||
27.08 | Zhiger | | Zhetysu | 4:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
20.08 | Vostok-Altyn | | Yelimay | 0:0 | |||||
20.08 | Zhetysu | | Kaysar-Hurricane | 0:1 | |||||
20.08 | Aqmola | | Sintez | 1:3 | |||||
20.08 | Shakhtyor-Ispat-Karmet | | Zhiger | 3:1 | |||||
20.08 | Access-Yesil | | CSKA-Qayrat | 1:0 | |||||
20.08 | Zhenis | | Taraz | 7:0 | |||||
20.08 | Batyr | | Irtysh-Bastau | 0:1 | |||||
21.08 | Tobil | | SOPFK Qayrat | 1:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
17.08 | SOPFK Qayrat | | Shakhtyor-Ispat-Karmet | 2:0 | |||||
17.08 | Zhetysu | | Sintez | 0:2 | |||||
17.08 | Aqmola | | Kaysar-Hurricane | 1:4 | |||||
17.08 | Tobil | | Zhiger | 0:0 | |||||
17.08 | Access-Yesil | | Taraz | 7:2 | |||||
17.08 | Zhenis | | CSKA-Qayrat | 6:0 | |||||
Day 16 | |||||||||
11.08 | Zhiger | | Tobil | 3:2 | |||||
12.08 | CSKA-Qayrat | | Zhenis | 0:4 | |||||
12.08 | Taraz | | Access-Yesil | 0:1 | |||||
12.08 | Sintez | | Zhetysu | 2:0 | |||||
12.08 | Kaysar-Hurricane | | Aqmola | 3:2 | |||||
12.08 | Shakhtyor-Ispat-Karmet | | SOPFK Qayrat | 2:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
08.08 | Zhiger | | Shakhtyor-Ispat-Karmet | 3:1 | |||||
08.08 | SOPFK Qayrat | | Tobil | 2:0 | |||||
09.08 | CSKA-Qayrat | | Access-Yesil | 1:1 | |||||
09.08 | Taraz | | Zhenis | 0:1 | |||||
09.08 | Sintez | | Aqmola | 4:0 | |||||
09.08 | Kaysar-Hurricane | | Zhetysu | 4:0 | |||||
09.08 | Yelimay | | Vostok-Altyn | 1:0 | |||||
09.08 | Irtysh-Bastau | | Batyr | 4:1 | |||||
Day 14 | |||||||||
02.08 | Yelimay | | Sintez | 3:1 | |||||
02.08 | Vostok-Altyn | | Kaysar-Hurricane | 2:1 | |||||
02.08 | Zhetysu | | Zhiger | 1:1 | |||||
02.08 | Aqmola | | SOPFK Qayrat | 0:5 | |||||
02.08 | Tobil | | Taraz | 3:0 | |||||
02.08 | Shakhtyor-Ispat-Karmet | | CSKA-Qayrat | 0:1 | |||||
02.08 | Access-Yesil | | Irtysh-Bastau | 1:1 | |||||
02.08 | Zhenis | | Batyr | 4:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
29.08 | Olimpia | | Moldova-Gaz | 1:2 (1:1) | |||||
29.08 | Agro | | Nistru-Unisport | 0:2 (0:2) | |||||
31.08 | Constructorul | | Roma | 1:0 (1:0) | |||||
31.08 | Tiligul | | Sheriff | 1:0 (0:0) | |||||
31.08 | Energhetic | | Zimbru | 1:2 (1:2) | |||||
Day 5 | |||||||||
21.08 | Sheriff | | Constructorul | 1:0 (0:0) | |||||
21.08 | Roma | | Zimbru | 0:3 (0:1) | |||||
22.08 | Agro | | Energhetic | 3:1 (1:0) | |||||
22.08 | Nistru-Unisport | | Olimpia | 2:2 (0:2) | |||||
22.08 | Moldova-Gaz | | Tiligul | 0:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
14.08 | Olimpia | | Agro | 1:3 (1:2) | |||||
14.08 | Tiligul | | Nistru-Unisport | 0:0 | |||||
14.08 | Energhetic | | Roma | 2:1 (0:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
06.08 | Nistru-Unisport | | Constructorul | 1:0 (0:0) | |||||
06.08 | Sheriff | | Roma | 6:0 (3:0) | |||||
07.08 | Olimpia | | Energhetic | 2:0 (2:0) | |||||
07.08 | Agro | | Tiligul | 1:0 (1:0) | |||||
14.08 | Moldova-Gaz | | Zimbru | 1:1 (0:0) | |||||
Day 21 | |||||||||
18.08 | Novbahor | | Nasaf | 4:3 (1:2) | |||||
Day 20 | |||||||||
28.08 | Xorazm | | Traktor | 0:0 | |||||
28.08 | Nasaf | | Neftchi | 0:1 (0:1) | |||||
28.08 | FK Andijon | | Temiryoʼlchi | 2:0 (1:0) | |||||
28.08 | Surkhan | | FK Yangiyer | 0:0 | |||||
28.08 | Dustlik | | Samarqand | 4:1 (1:0) | |||||
28.08 | Soʼgʼdiyona | | Metallurg | 3:3 (2:3) | |||||
Day 19 | |||||||||
21.08 | Soʼgʼdiyona | | Xorazm | 2:6 (1:4) | |||||
21.08 | Neftchi | | Zarafshon | 2:0 (2:0) | |||||
21.08 | Temiryoʼlchi | | Surkhan | 0:5 (0:2) | |||||
21.08 | Metallurg | | Buxoro | 1:0 (1:0) | |||||
Day 18 | |||||||||
14.08 | Xorazm | | Samarqand | 1:1 | |||||
14.08 | Nasaf | | Metallurg | 2:1 | |||||
14.08 | Zarafshon | | Paxtakor | 2:2 | |||||
14.08 | FK Andijon | | Neftchi | 1:1 | |||||
14.08 | Surkhan | | Novbahor | 1:0 | |||||
14.08 | Dustlik | | Temiryoʼlchi | 7:2 | |||||
14.08 | Traktor | | FK Yangiyer | 2:0 | |||||
14.08 | Buxoro | | Soʼgʼdiyona | 1:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
07.08 | Buxoro | | Xorazm | 3:1 (2:0) | |||||
07.08 | Soʼgʼdiyona | | Nasaf | 1:0 (1:0) | |||||
07.08 | Metallurg | | Zarafshon | 0:0 | |||||
07.08 | Paxtakor | | FK Andijon | 3:3 (1:2) | |||||
07.08 | Neftchi | | Surkhan | 4:2 (2:2) | |||||
07.08 | Novbahor | | Dustlik | 1:0 (0:0) | |||||
07.08 | Temiryoʼlchi | | Traktor | 3:2 (1:2) | |||||
07.08 | FK Yangiyer | | Samarqand | 3:1 (2:0) | |||||
Day 16 | |||||||||
01.08 | Xorazm | | FK Yangiyer | 1:0 (0:0) | |||||
01.08 | Nasaf | | Buxoro | 1:1 (0:0) | |||||
01.08 | Zarafshon | | Soʼgʼdiyona | 2:1 (1:1) | |||||
01.08 | FK Andijon | | Metallurg | 2:1 (1:0) | |||||
01.08 | Surkhan | | Paxtakor | 2:4 (1:1) | |||||
01.08 | Dustlik | | Neftchi | 2:3 (2:3) | |||||
01.08 | Traktor | | Novbahor | 2:6 (1:3) | |||||
01.08 | Samarqand | | Temiryoʼlchi | 6:0 (2:0) | |||||
29.08 | Paxtakor (Tashkent) | | Novbahor (Namangan) | 2:4 (1:1) | |||||
Fergana |
Day 10 | |||||||||
28.08 19:00 | Wüstenrot | | Sturm | 1:1 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
28.08 19:30 | Austria Wien | | Austria Lustenau | 2:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
28.08 19:30 | Bregenz | | Tirol | 0:3 (0:1) | |||||
Bregenz | |||||||||
28.08 19:30 | LASK | | Ried | 1:0 (0:0) | |||||
Linz | |||||||||
29.08 16:30 | GAK | | Rapid | 3:1 (0:1) | |||||
Graz |
Day 9 | |||||||||
21.08 17:30 | Sturm | | Wüstenrot | 0:2 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
21.08 19:00 | Rapid | | GAK | 2:1 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
21.08 19:30 | Tirol | | Bregenz | 4:0 (1:0) | |||||
Innsbruck Tirol Milch Stadion am Tivoli | |||||||||
21.08 19:30 | Austria Lustenau | | Austria Wien | 1:0 (0:0) | |||||
Lustenau | |||||||||
21.08 19:30 | Ried | | LASK | 2:1 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis Stadion der Stadt Ried | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.08 17:30 | Wüstenrot | | Tirol | 1:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
14.08 19:30 | Austria Wien | | Ried | 0:2 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
14.08 19:30 | LASK | | Rapid | 0:1 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
14.08 19:30 | Austria Lustenau | | Sturm | 1:2 (1:1) | |||||
Lustenau | |||||||||
15.08 19:30 | GAK | | Bregenz | 3:0 (2:0) | |||||
Graz | |||||||||
Day 7 | |||||||||
06.08 19:30 | Tirol | | GAK | 1:0 (1:0) | |||||
Innsbruck Tirol Milch Stadion am Tivoli | |||||||||
07.08 17:00 | Bregenz | | LASK | 2:1 (1:0) | |||||
Bregenz | |||||||||
07.08 17:30 | Sturm | | Austria Wien | 2:2 (2:0) | |||||
Graz | |||||||||
07.08 19:30 | Rapid | | Austria Lustenau | 2:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
07.08 19:30 | Ried | | Wüstenrot | 3:0 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis Stadion der Stadt Ried | |||||||||
Day 6 | |||||||||
03.08 19:00 | Wüstenrot | | Bregenz | 0:1 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
03.08 19:30 | Austria Lustenau | | Tirol | 1:3 (0:3) | |||||
Lustenau | |||||||||
03.08 19:30 | Sturm | | Ried | 2:1 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
03.08 20:00 | LASK | | GAK | 1:3 (1:3) | |||||
Linz | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.08 19:30 | Bregenz | | Austria Wien | 1:1 (1:0) | |||||
Bregenz |
Day 6 | |||||||||
28.08 19:45 | Aston Villa | | Middlesbrough | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
28.08 19:45 | Bradford City | | West Ham United | 0:3 (0:2) | |||||
Bradford | |||||||||
28.08 19:45 | Derby County | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
28.08 19:45 | Liverpool | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
28.08 19:45 | Southampton | | Sheffield Wednesday | 2:0 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
28.08 19:45 | Tottenham Hotspur | | Leeds United | 1:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
28.08 19:45 | Wimbledon | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.08 19:45 | Sunderland | | Coventry City | 1:1 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
30.08 19:45 | Manchester United | | Newcastle United | 5:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
30.08 19:45 | Leicester City | | Watford | 1:0 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.08 19:45 | Leeds United | | Liverpool | 1:2 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
24.08 19:45 | Middlesbrough | | Leicester City | 0:3 (0:2) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
24.08 19:45 | Watford | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
25.08 19:45 | Arsenal | | Bradford City | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
25.08 19:45 | Coventry City | | Manchester United | 1:2 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
25.08 19:45 | Everton | | Wimbledon | 4:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
25.08 19:45 | Newcastle United | | Sunderland | 1:2 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
25.08 19:45 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 0:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 4 | |||||||||
21.08 19:45 | Everton | | Southampton | 4:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
21.08 19:45 | Leeds United | | Sunderland | 2:1 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
21.08 19:45 | Middlesbrough | | Liverpool | 1:0 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
21.08 19:45 | Newcastle United | | Wimbledon | 3:3 (2:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
21.08 19:45 | Sheffield Wednesday | | Tottenham Hotspur | 1:2 (1:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
21.08 19:45 | Watford | | Bradford City | 1:0 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
21.08 19:45 | West Ham United | | Leicester City | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
21.08 19:45 | Chelsea | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
21.08 19:45 | Coventry City | | Derby County | 2:0 (1:0) | |||||
Coventry | |||||||||
22.08 19:45 | Arsenal | | Manchester United | 1:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.08 19:45 | Liverpool | | Watford | 0:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
14.08 19:45 | Manchester United | | Leeds United | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
14.08 19:45 | Sunderland | | Arsenal | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
14.08 19:45 | Tottenham Hotspur | | Everton | 3:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
14.08 19:45 | Wimbledon | | Coventry City | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
14.08 19:45 | Bradford City | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:1) | |||||
Bradford | |||||||||
14.08 19:45 | Derby County | | Middlesbrough | 1:3 (1:2) | |||||
Derby | |||||||||
14.08 19:45 | Leicester City | | Chelsea | 2:2 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
15.08 19:45 | Southampton | | Newcastle United | 4:2 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
16.08 19:45 | Aston Villa | | West Ham United | 2:2 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 2 | |||||||||
09.08 19:45 | Tottenham Hotspur | | Newcastle United | 3:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
10.08 19:45 | Derby County | | Arsenal | 1:2 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
10.08 19:45 | Sunderland | | Watford | 2:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
10.08 19:45 | Wimbledon | | Middlesbrough | 2:3 (1:2) | |||||
London | |||||||||
11.08 19:45 | Aston Villa | | Everton | 3:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
11.08 19:45 | Leicester City | | Coventry City | 1:0 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
11.08 19:45 | Manchester United | | Sheffield Wednesday | 4:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
11.08 19:45 | Southampton | | Leeds United | 0:3 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.08 19:45 | Middlesbrough | | Bradford City | 0:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
07.08 19:45 | Newcastle United | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
07.08 19:45 | Sheffield Wednesday | | Liverpool | 1:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
07.08 19:45 | Watford | | Wimbledon | 2:3 (1:2) | |||||
Watford | |||||||||
07.08 19:45 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
07.08 19:45 | Arsenal | | Leicester City | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
07.08 19:45 | Chelsea | | Sunderland | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
07.08 19:45 | Coventry City | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
07.08 19:45 | Leeds United | | Derby County | 0:0 | |||||
Leeds | |||||||||
08.08 19:45 | Everton | | Manchester United | 1:1 (0:1) | |||||
Liverpool |
Day 5 | |||||||||
30.08 | Birmingham City | | Crewe Alexandra | 5:1 (3:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
30.08 | Grimsby Town | | Swindon Town | 1:0 (1:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
30.08 | Ipswich Town | | Barnsley | 6:1 (3:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
30.08 | Manchester City | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
30.08 | Portsmouth | | Huddersfield Town | 0:0 | |||||
Portsmouth | |||||||||
30.08 | Tranmere Rovers | | Sheffield United | 1:3 (1:3) | |||||
Birkenhead | |||||||||
30.08 | Walsall | | Norwich City | 2:2 (1:1) | |||||
Walsall | |||||||||
30.08 | West Bromwich Albion | | Fulham | 0:0 | |||||
West Bromwich | |||||||||
31.08 | Queens Park Rangers | | Port Vale | 3:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 4 | |||||||||
27.08 | Crewe Alexandra | | Grimsby Town | 1:1 (0:0) | |||||
Crewe | |||||||||
27.08 | Stockport County | | Birmingham City | 2:0 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
28.08 | Barnsley | | Portsmouth | 6:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
28.08 | Bolton Wanderers | | Manchester City | 0:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
28.08 | Fulham | | Charlton Athletic | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
28.08 | Huddersfield Town | | Crystal Palace | 7:1 (3:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
28.08 | Norwich City | | Blackburn Rovers | 0:2 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
28.08 | Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 1:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
28.08 | Port Vale | | Tranmere Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
28.08 | Sheffield United | | Ipswich Town | 2:2 (0:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
28.08 | Swindon Town | | West Bromwich Albion | 1:2 (1:0) | |||||
Swindon | |||||||||
28.08 | Wolverhampton Wanderers | | Walsall | 1:2 (1:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.08 | West Bromwich Albion | | Nottingham Forest | 1:1 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
21.08 | Birmingham City | | Port Vale | 4:2 (3:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
21.08 | Blackburn Rovers | | Barnsley | 1:2 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
21.08 | Charlton Athletic | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
21.08 | Crystal Palace | | Swindon Town | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
21.08 | Grimsby Town | | Fulham | 1:1 (1:1) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
21.08 | Ipswich Town | | Bolton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
21.08 | Manchester City | | Sheffield United | 6:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
21.08 | Portsmouth | | Stockport County | 2:0 (0:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
21.08 | Queens Park Rangers | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
21.08 | Tranmere Rovers | | Huddersfield Town | 1:0 (1:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
21.08 | Walsall | | Crewe Alexandra | 1:4 (1:1) | |||||
Walsall | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Huddersfield Town | | Blackburn Rovers | 3:2 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
14.08 | Barnsley | | Crystal Palace | 2:3 (1:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
14.08 | Bolton Wanderers | | Queens Park Rangers | 2:1 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
14.08 | Fulham | | Manchester City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
14.08 | Norwich City | | Birmingham City | 0:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
14.08 | Nottingham Forest | | Grimsby Town | 2:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
14.08 | Port Vale | | West Bromwich Albion | 1:2 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
14.08 | Sheffield United | | Walsall | 1:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
14.08 | Stockport County | | Tranmere Rovers | 2:1 (0:1) | |||||
Stockport | |||||||||
14.08 | Wolverhampton Wanderers | | Portsmouth | 1:1 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15.08 | Swindon Town | | Ipswich Town | 1:4 (1:1) | |||||
Swindon | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.08 | Birmingham City | | Fulham | 2:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
07.08 | Blackburn Rovers | | Port Vale | 0:0 | |||||
Blackburn | |||||||||
07.08 | Charlton Athletic | | Barnsley | 3:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
07.08 | Crystal Palace | | Crewe Alexandra | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
07.08 | Grimsby Town | | Stockport County | 0:1 (0:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
07.08 | Ipswich Town | | Nottingham Forest | 3:1 (2:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
07.08 | Portsmouth | | Sheffield United | 2:0 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
07.08 | Queens Park Rangers | | Huddersfield Town | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
07.08 | Tranmere Rovers | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Birkenhead | |||||||||
07.08 | Walsall | | Swindon Town | 0:0 | |||||
Walsall | |||||||||
07.08 | West Bromwich Albion | | Norwich City | 1:1 | |||||
West Bromwich | |||||||||
08.08 | Manchester City | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:1) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Charlton Athletic | 46 | 27 | 10 | 9 | 79-45 | 91 | ||
2. | Manchester City | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-40 | 89 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 25 | 12 | 9 | 71-42 | 87 | ||
4. | Barnsley | 46 | 24 | 10 | 12 | 88-67 | 82 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 22 | 11 | 13 | 65-44 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 69-50 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 11 | 14 | 64-48 | 74 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 21 | 11 | 14 | 62-49 | 74 | ||
9. | Fulham | 46 | 17 | 16 | 13 | 49-41 | 67 | ||
10. | Queens Park Rangers | 46 | 16 | 18 | 12 | 62-53 | 66 |
24.08 | Portsmouth | | Torquay United | 3:0 (2:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
24.08 | Ipswich Town | | Brentford | 2:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
24.08 | Gillingham | | Brighton & Hove Albion | 2:0 (2:0) | |||||
Gillingham | |||||||||
24.08 | Burnley | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
24.08 | Mansfield Town | | Nottingham Forest | 1:0 (0:0) | |||||
Mansfield | |||||||||
24.08 | Peterborough United | | Reading | 1:2 (1:1) | |||||
Peterborough | |||||||||
24.08 | Millwall | | Swansea City | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
24.08 | Exeter City | | Birmingham City | 1:2 (0:1) | |||||
Exeter | |||||||||
24.08 | Tranmere Rovers | | Blackpool | 3:1 (2:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
24.08 | Barnet | | Bournemouth | 3:2 (2:2) | |||||
London | |||||||||
24.08 | Notts County | | Bury | 2:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
24.08 | Bristol City | | Cambridge United | 2:1 (2:0) | |||||
Bristol | |||||||||
24.08 | Grimsby Town | | Carlisle United | 6:0 (3:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
24.08 | Port Vale | | Chester City | 4:4 (2:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
24.08 | Crystal Palace | | Colchester United | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
24.08 | Bolton Wanderers | | Darlington | 5:3 (2:2) | |||||
Bolton | |||||||||
24.08 | West Bromwich Albion | | Halifax Town | 5:1 (4:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
24.08 | Crewe Alexandra | | Hartlepool United | 1:0 (0:0) | |||||
Crewe | |||||||||
24.08 | Barnsley | | Lincoln City | 2:2 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
24.08 | Fulham | | Northampton Town | 3:1 (3:1) | |||||
London | |||||||||
24.08 | Cheltenham Town | | Norwich City | 2:1 aet (0:0, 2:0) | |||||
Cheltenham | |||||||||
24.08 | Wrexham | | Preston North End | 0:2 (0:1) | |||||
Wrexham | |||||||||
24.08 | Chesterfield | | Rochdale Town | 2:1 (1:1) | |||||
Chesterfield | |||||||||
24.08 | Hull City | | Rotherham United | 2:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
24.08 | Huddersfield Town | | Scunthorpe United | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
24.08 | Shrewsbury Town | | Sheffield United | 0:3 (0:2) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
24.08 | Oxford United | | Southend United | 1:0 (0:0) | |||||
Oxford | |||||||||
24.08 | Oldham Athletic | | Stockport County | 1:1 (0:1) | |||||
Oldham | |||||||||
24.08 | Leyton Orient | | Swindon Town | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
24.08 | Plymouth Argyle | | Walsall | 1:4 (1:3) | |||||
Plymouth | |||||||||
24.08 | Wolverhampton Wanderers | | Wycombe Wanderers | 2:4 (0:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
24.08 | Wigan Athletic | | York City | 2:1 (1:0) | |||||
Wigan | |||||||||
25.08 | Queens Park Rangers | | Cardiff City | 1:2 aet (0:1, 0:1), pen. 2:3 | |||||
London | |||||||||
25.08 | Bristol Rovers | | Luton Town | 2:2 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
25.08 | Stoke City | | Macclesfield Town | 3:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
10.08 | Birmingham City | | Exeter City | 3:0 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
10.08 | Blackpool | | Tranmere Rovers | 2:1 (1:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
10.08 | Bournemouth | | Barnet | 2:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
10.08 | Bury | | Notts County | 1:0 (0:0) | |||||
Bury | |||||||||
10.08 | Cambridge United | | Bristol City | 2:2 (0:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
10.08 | Cardiff City | | Queens Park Rangers | 1:2 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
10.08 | Carlisle United | | Grimsby Town | 0:0 | |||||
Carlisle | |||||||||
10.08 | Chester City | | Port Vale | 2:1 (1:1) | |||||
Chester | |||||||||
10.08 | Colchester United | | Crystal Palace | 2:2 (1:0) | |||||
Colchester | |||||||||
10.08 | Darlington | | Bolton Wanderers | 1:1 (1:0) | |||||
Darlington | |||||||||
10.08 | Halifax Town | | West Bromwich Albion | 0:0 | |||||
Halifax | |||||||||
10.08 | Hartlepool United | | Crewe Alexandra | 3:3 (1:1) | |||||
Hartlepool | |||||||||
10.08 | Lincoln City | | Barnsley | 2:4 (1:3) | |||||
Lincoln | |||||||||
10.08 | Luton Town | | Bristol Rovers | 0:2 (0:1) | |||||
Luton | |||||||||
10.08 | Macclesfield Town | | Stoke City | 1:1 (0:1) | |||||
Macclesfield | |||||||||
10.08 | Northampton Town | | Fulham | 1:2 (0:0) | |||||
Northampton | |||||||||
10.08 | Norwich City | | Cheltenham Town | 2:0 (2:0) | |||||
Norwich | |||||||||
10.08 | Preston North End | | Wrexham | 1:0 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
10.08 | Rochdale Town | | Chesterfield | 1:2 (1:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
10.08 | Rotherham United | | Hull City | 0:1 (0:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
10.08 | Scunthorpe United | | Huddersfield Town | 0:2 (0:1) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
10.08 | Sheffield United | | Shrewsbury Town | 3:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
10.08 | Southend United | | Oxford United | 0:2 (0:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
10.08 | Stockport County | | Oldham Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
10.08 | Swindon Town | | Leyton Orient | 0:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
10.08 | Walsall | | Plymouth Argyle | 4:1 (1:1) | |||||
Walsall | |||||||||
10.08 | Wycombe Wanderers | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
10.08 | York City | | Wigan Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
York | |||||||||
11.08 | Brentford | | Ipswich Town | 0:2 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
11.08 | Brighton & Hove Albion | | Gillingham | 0:2 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
11.08 | Manchester City | | Burnley | 5:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
11.08 | Nottingham Forest | | Mansfield Town | 3:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
11.08 | Reading | | Peterborough United | 0:0 | |||||
Reading | |||||||||
11.08 | Swansea City | | Millwall | 2:0 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
17.08 | Torquay United | | Portsmouth | 0:0 | |||||
Torquay |
01.08 15:00 | Arsenal | | Manchester United | 2:1 (0:1) | |||||
London |
Day 4 | |||||||||
28.08 | Botev | | Neftochimik | 1:2 | |||||
28.08 | Dobrudzha | | Velbazhd | 0:1 | |||||
28.08 | Slavia | | Minyor | 4:1 | |||||
28.08 | Chernomorets | | Belasitsa | 3:0 | |||||
28.08 | Shumen | | Olimpik-Beroe | 2:1 | |||||
29.08 | Levski | | Lokomotiv | 3:0 | |||||
29.08 | Pirin | | Lovech | 0:1 | |||||
29.08 | Spartak | | CSKA | 1:2 | |||||
Day 3 | |||||||||
20.08 | Belasitsa | | Pirin | 4:1 | |||||
21.08 | Velbazhd | | Slavia | 1:0 | |||||
21.08 | Levski | | Spartak | 5:0 | |||||
21.08 | Lovech | | Botev | 2:0 | |||||
21.08 | Minyor | | CSKA | 1:2 | |||||
21.08 | Neftochimik | | Dobrudzha | 3:1 | |||||
21.08 | Olimpik-Beroe | | Chernomorets | 1:0 | |||||
22.08 | Lokomotiv | | Shumen | 2:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Slavia | | Neftochimik | 1:1 | |||||
14.08 | Botev | | Belasitsa | 2:0 | |||||
14.08 | Dobrudzha | | Lovech | 1:3 | |||||
14.08 | Pirin | | Olimpik-Beroe | 2:1 | |||||
14.08 | Chernomorets | | Lokomotiv | 1:1 | |||||
15.08 | Spartak | | Minyor | 1:0 | |||||
15.08 | CSKA | | Velbazhd | 3:1 | |||||
15.08 | Shumen | | Levski | 1:4 | |||||
Day 1 | |||||||||
06.08 | Levski | | Chernomorets | 2:0 | |||||
06.08 | Neftochimik | | CSKA | 2:1 | |||||
07.08 | Belasitsa | | Dobrudzha | 1:0 | |||||
07.08 | Velbazhd | | Minyor | 3:0 | |||||
07.08 | Olimpik-Beroe | | Botev | 5:2 | |||||
08.08 | Lovech | | Slavia | 0:1 | |||||
08.08 | Lokomotiv | | Pirin | 5:1 | |||||
11.08 | Shumen | | Spartak | 0:3 | |||||
Day 4 | |||||||||
27.08 20:00 | Zalaegerszegi TE | | Kispest Honvéd | 2:0 (1:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
28.08 17:00 | Dunaferr | | Nagykanizsa | 2:1 (0:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
28.08 17:00 | Debrecen | | ETO | 1:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
28.08 17:00 | Spartacus | | Tatabánya | 1:1 (0:1) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
28.08 19:00 | MTK Hungária | | Siófok | 2:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
28.08 19:00 | Vasas SC | | Haladás | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
28.08 19:00 | Gázszer | | Szeged LC | 4:1 (2:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
29.08 17:00 | Diósgyőr | | Újpest | 4:1 (3:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
29.08 19:00 | Vác | | Ferencváros | 0:2 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.08 17:00 | Nagykanizsa | | MTK Hungária | 1:1 (1:1) | |||||
Nagykanizsa | |||||||||
20.08 20:00 | Kispest Honvéd | | Gázszer | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
21.08 17:00 | Tatabánya | | Dunaferr | 3:3 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
21.08 17:00 | Ferencváros | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.08 17:00 | Debrecen | | Diósgyőr | 2:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
21.08 17:00 | Újpest | | Spartacus | 4:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
21.08 19:00 | ETO | | Haladás | 4:1 (4:1) | |||||
Győr | |||||||||
21.08 19:00 | Siófok | | Vác | 1:0 (0:0) | |||||
Siófok | |||||||||
21.08 19:30 | Szeged LC | | Vasas SC | 0:2 (0:2) | |||||
Szeged | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.08 20:00 | Vasas SC | | Kispest Honvéd | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.08 17:00 | ETO | | Diósgyőr | 4:0 (1:0) | |||||
Győr | |||||||||
14.08 17:00 | Spartacus | | Debrecen | 2:1 (1:0) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
14.08 19:00 | MTK Hungária | | Tatabánya | 3:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.08 19:00 | Zalaegerszegi TE | | Siófok | 4:0 (3:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
14.08 19:00 | Haladás | | Szeged LC | 2:1 (2:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
14.08 19:00 | Vác | | Nagykanizsa | 3:4 (2:1) | |||||
Vác | |||||||||
15.08 17:00 | Dunaferr | | Újpest | 4:0 (2:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
15.08 19:00 | Gázszer | | Ferencváros | 3:2 (2:2) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.08 17:00 | Kispest Honvéd | | Haladás | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
06.08 20:00 | Ferencváros | | Vasas SC | 1:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.08 17:00 | Tatabánya | | Vác | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.08 17:00 | Debrecen | | Dunaferr | 2:1 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
07.08 17:00 | Diósgyőr | | Spartacus | 2:2 (1:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
07.08 19:00 | Siófok | | Gázszer | 0:1 (0:0) | |||||
Siófok | |||||||||
07.08 19:00 | Szeged LC | | ETO | 1:1 (0:1) | |||||
Szeged | |||||||||
08.08 17:00 | Nagykanizsa | | Zalaegerszegi TE | 0:0 | |||||
Nagykanizsa |
Day 3 | |||||||||
27.08 20:00 | Kaiserslautern | | Arminia | 0:2 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
27.08 20:00 | Schalke 04 | | Hamburger SV | 1:3 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
28.08 15:30 | Freiburg | | 1860 München | 3:0 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
28.08 15:30 | Stuttgart | | Bayer 04 | 1:2 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
28.08 15:30 | Wolfsburg | | Hansa | 2:0 (2:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
28.08 15:30 | Bayern | | Unterhaching | 1:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
28.08 15:30 | Hertha | | Werder | 1:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
29.08 17:30 | Ulm 1846 | | Borussia | 0:1 (0:1) | |||||
Ulm | |||||||||
29.08 17:30 | Eintracht | | Duisburg | 2:2 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.08 19:30 | Unterhaching | | Duisburg | 2:0 (0:0) | |||||
Unterhaching | |||||||||
20.08 20:00 | Arminia | | Hertha | 1:1 (0:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
21.08 15:30 | Freiburg | | Eintracht | 2:3 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
21.08 15:30 | Werder | | Schalke 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
21.08 15:30 | 1860 München | | Ulm 1846 | 4:1 (4:1) | |||||
München | |||||||||
21.08 15:30 | Hamburger SV | | Stuttgart | 3:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
21.08 15:30 | Borussia | | Wolfsburg | 2:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
22.08 17:30 | Hansa | | Kaiserslautern | 4:2 (4:2) | |||||
Rostock | |||||||||
22.08 17:30 | Bayer 04 | | Bayern | 2:0 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.08 20:00 | Wolfsburg | | 1860 München | 2:1 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
13.08 20:00 | Duisburg | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
14.08 15:30 | Kaiserslautern | | Borussia | 1:0 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
14.08 15:30 | Schalke 04 | | Arminia | 1:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
14.08 15:30 | Bayern | | Hamburger SV | 2:2 (1:1) | |||||
München | |||||||||
14.08 15:30 | Eintracht | | Unterhaching | 3:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
14.08 15:30 | Stuttgart | | Werder | 0:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
15.08 17:30 | Ulm 1846 | | Freiburg | 1:1 (0:1) | |||||
Ulm | |||||||||
15.08 17:30 | Hertha | | Hansa | 5:2 (2:1) | |||||
Berlin |
Day 3 | |||||||||
27.08 | Cambuur | | Ajax | 0:3 (0:1) | |||||
28.08 | Willem II | | Den Bosch | 2:1 (1:0) | |||||
28.08 | Vitesse | | MVV | 6:2 (4:0) | |||||
28.08 | Roda | | NEC | 4:3 (2:0) | |||||
28.08 | PSV | | Fortuna Sittard | 2:1 (1:1) | |||||
29.08 | Utrecht | | Twente | 1:0 (1:0) | |||||
29.08 | Feyenoord | | Heerenveen | 3:1 (1:0) | |||||
29.08 | Waalwijk | | AZ | 1:2 (1:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
20.08 | MVV | | Ajax | 2:6 (1:2) | |||||
21.08 | Den Bosch | | De Graafschap | 1:1 (1:0) | |||||
21.08 | Heerenveen | | Sparta | 3:1 (1:0) | |||||
21.08 | Roda | | Waalwijk | 1:2 (1:1) | |||||
21.08 | Willem II | | Fortuna Sittard | 2:2 (0:1) | |||||
21.08 | Twente | | NEC | 4:2 (1:2) | |||||
22.08 | Feyenoord | | Cambuur | 4:0 (1:0) | |||||
22.08 | Vitesse | | PSV | 1:6 (1:3) | |||||
Day 1 | |||||||||
12.08 | Sparta | | Willem II | 0:2 (0:2) | |||||
13.08 | Den Bosch | | Feyenoord | 0:4 (0:2) | |||||
14.08 | PSV | | MVV | 4:1 (2:1) | |||||
14.08 | Cambuur | | Vitesse | 1:1 (1:1) | |||||
14.08 | Fortuna Sittard | | AZ | 1:2 (0:1) | |||||
14.08 | De Graafschap | | Roda | 0:0 | |||||
15.08 | Utrecht | | NEC | 1:0 (1:0) | |||||
15.08 | Ajax | | Heerenveen | 3:2 (0:1) | |||||
15.08 | Waalwijk | | Twente | 1:1 (0:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
14.08 | Dinamo Batumi | | Dinamo Tbilisi | 1:0 | |||||
14.08 | Lokomotivi | | Arsenali | 2:2 | |||||
14.08 | Samgurali | | WIT Georgia | 0:1 | |||||
14.08 | Sioni | | Tbilisi | 2:2 | |||||
07.08 14:00 | Leiftur | | Víkingur | 1:0 (0:0) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
08.08 18:00 | ÍA | | Keflavík | 2:2 (2:0) | |||||
Akranes | |||||||||
08.08 19:00 | Grindavík | | ÍBV | 1:2 (1:1) | |||||
Grindavík | |||||||||
08.08 19:00 | Valur | | KR | 1:2 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
10.08 20:00 | Fram | | Breiðablik | 2:2 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.08 18:00 | ÍBV | | Breiðablik | 2:1 (2:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
15.08 18:00 | KR | | Grindavík | 2:1 (2:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.08 18:00 | Keflavík | | Leiftur | 2:2 (0:1) | |||||
Keflavík | |||||||||
15.08 18:00 | ÍA | | Fram | 1:0 (0:0) | |||||
Akranes | |||||||||
16.08 20:00 | Víkingur | | Valur | 5:4 (4:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
18.08 19:00 | Breiðablik | | ÍA | 1:3 (0:3) | |||||
Kópavogur | |||||||||
21.08 14:00 | Leiftur | | ÍA | 1:4 (1:0) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
21.08 14:00 | Breiðablik | | KR | 0:3 (0:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
21.08 14:00 | Grindavík | | Víkingur | 2:2 (0:2) | |||||
Grindavík | |||||||||
22.08 18:00 | Valur | | Keflavík | 2:3 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
22.08 20:00 | Fram | | ÍBV | 0:2 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
25.08 18:00 | ÍBV | | Valur | 2:2 (1:2) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
27.08 20:00 | Víkingur | | Breiðablik | 1:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
28.08 16:00 | Keflavík | | Grindavík | 2:3 (1:1) | |||||
Keflavík | |||||||||
29.08 18:00 | KR | | ÍBV | 3:0 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.08 18:00 | Leiftur | | Fram | 3:3 (0:2) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
29.08 18:00 | ÍA | | Valur | 0:1 (0:0) | |||||
Akranes | |||||||||
31.08 18:00 | Breiðablik | | Keflavík | 2:1 (1:0) | |||||
Kópavogur |
Day 2 | |||||||||
28.08 | Real Sociedad | | Atlético Madrid | 4:1 (0:1) | |||||
29.08 | Real Betis | | Deportivo La Coruna | 0:0 | |||||
29.08 | Alavés | | Málaga | 2:1 (0:1) | |||||
29.08 | Racing | | Barcelona | 1:2 (0:2) | |||||
29.08 | Rayo Vallecano | | Mallorca | 2:1 (0:1) | |||||
29.08 | Español | | Valencia | 3:2 (2:1) | |||||
29.08 | Celta de Vigo | | Sevilla | 2:1 (1:0) | |||||
29.08 | Real Madrid | | Numancia | 4:1 (0:0) | |||||
29.08 | Real Valladolid | | Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
29.08 | Real Zaragoza | | Real Oviedo | 4:0 (1:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
21.08 | Athletic | | Real Betis | 1:0 (0:0) | |||||
21.08 | Valencia | | Racing | 1:2 (0:1) | |||||
21.08 | Mallorca | | Real Madrid | 1:2 (0:0) | |||||
22.08 | Atlético Madrid | | Rayo Vallecano | 0:2 (0:1) | |||||
22.08 | Numancia | | Real Valladolid | 1:0 (1:0) | |||||
22.08 | Deportivo La Coruna | | Alavés | 4:1 (3:1) | |||||
22.08 | Barcelona | | Real Zaragoza | 2:0 (0:0) | |||||
22.08 | Sevilla | | Real Sociedad | 2:2 (2:1) | |||||
22.08 | Málaga | | Español | 1:0 (0:0) | |||||
22.08 | Real Oviedo | | Celta de Vigo | 1:0 (0:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
28.08 | Bologna | | Torino | 0:0 | |||||
Bologna | |||||||||
29.08 | Fiorentina | | Bari | 1:0 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
29.08 | Inter | | Hellas Verona | 3:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
29.08 | Juventus | | Reggina | 1:1 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
29.08 | Lecce | | Milan | 2:2 (0:0) | |||||
Lecce | |||||||||
29.08 | Perugia | | Parma | 1:1 (1:0) | |||||
Perugia | |||||||||
29.08 | Piacenza | | Roma | 1:1 (0:1) | |||||
Piacenza | |||||||||
29.08 | Venezia | | Udinese | 1:1 (0:1) | |||||
Venezia | |||||||||
30.08 | Lazio | | Cagliari | 2:1 (2:0) | |||||
Roma |
Day 19 | |||||||||
28.08 | Dinaburg | | Rēzekne | 6:1 | |||||
29.08 | Valmiera | | Skonto | 0:1 | |||||
29.08 | Policijas | | Metalurgs | 1:3 | |||||
30.08 | Ventspils | | Rīga | 2:1 | |||||
Day 18 | |||||||||
19.08 | Metalurgs | | Valmiera | 2:0 | |||||
20.08 | Skonto | | Dinaburg | 4:0 | |||||
21.08 | Policijas | | Ventspils | 0:4 | |||||
22.08 | Rēzekne | | Rīga | 1:3 | |||||
Day 17 | |||||||||
14.08 | Dinaburg | | Valmiera | 1:3 | |||||
14.08 | Policijas | | Rēzekne | 1:1 | |||||
14.08 | Rīga | | Skonto | 0:4 | |||||
Day 16 | |||||||||
05.08 | Metalurgs | | Dinaburg | 6:1 | |||||
07.08 | Skonto | | Policijas | 5:0 | |||||
07.08 | Valmiera | | Rīga | 3:0 | |||||
07.08 | Rēzekne | | Ventspils | 0:1 | |||||
Day 9 | |||||||||
28.08 16:30 | Dainava | | Žalgiris Vilnius | 0:0 | |||||
Alytus | |||||||||
28.08 16:30 | Inkaras | | Ardena | 1:3 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
28.08 16:30 | Atlantas | | Ekranas | 1:2 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
29.08 16:30 | Banga | | Žalgiris Kaunas | 0:3 (0:2) | |||||
Gargždai | |||||||||
Day 8 | |||||||||
20.08 17:30 | Žalgiris Kaunas | | Atlantas | 3:1 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
20.08 17:30 | Kareda | | Banga | 3:0 (2:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
21.08 17:00 | Ardena | | Dainava | 0:2 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
22.08 14:00 | Ekranas | | Inkaras | 0:0 | |||||
Panevėžys | |||||||||
22.08 17:30 | Žalgiris Vilnius | | Nevėžis | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.08 17:00 | Nevėžis | | Dainava | 2:0 (1:0) | |||||
Kedainiai | |||||||||
01.08 17:00 | Ekranas | | Ardena | 1:0 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
01.08 17:30 | Banga | | Žalgiris Vilnius | 1:3 (0:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
01.08 17:30 | Inkaras | | Žalgiris Kaunas | 1:4 (0:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.08 18:00 | Dainava | | Banga | 2:2 (0:1) | |||||
Alytus | |||||||||
06.08 18:00 | Kareda | | Inkaras | 1:1 (0:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
07.08 18:00 | Ardena | | Nevėžis | 0:1 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
08.08 18:00 | Žalgiris Vilnius | | Atlantas | 5:0 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.08 17:30 | Banga | | Nevėžis | 1:1 (0:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
01.08 17:30 | Inkaras | | Žalgiris Vilnius | 1:1 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
01.08 17:30 | Atlantas | | Dainava | 5:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
01.08 17:30 | Ekranas | | Kareda | 1:0 (0:0) | |||||
Panevėžys |
Day 21 | |||||||||
29.08 | Skeid | | Brann | 1:2 | |||||
29.08 | Viking | | Strømsgodset | 3:2 | |||||
29.08 | Stabæk | | Vålerenga | 3:0 | |||||
29.08 | Rosenborg | | Molde | 2:1 | |||||
29.08 | Odd | | Bodø/Glimt | 4:2 | |||||
29.08 | Lillestrøm | | Tromsø | 1:2 | |||||
29.08 | Moss | | Kongsvinger | 3:0 | |||||
Day 20 | |||||||||
22.08 | Strømsgodset | | Rosenborg | 1:3 | |||||
22.08 | Tromsø | | Moss | 1:1 | |||||
22.08 | Molde | | Brann | 1:3 | |||||
22.08 | Vålerenga | | Viking | 4:2 | |||||
22.08 | Kongsvinger | | Odd | 1:0 | |||||
22.08 | Lillestrøm | | Skeid | 2:1 | |||||
22.08 | Bodø/Glimt | | Stabæk | 4:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
15.08 | Skeid | | Molde | 3:5 | |||||
15.08 | Stabæk | | Kongsvinger | 1:1 | |||||
15.08 | Viking | | Bodø/Glimt | 3:3 | |||||
15.08 | Rosenborg | | Vålerenga | 4:2 | |||||
15.08 | Brann | | Strømsgodset | 2:2 | |||||
15.08 | Odd | | Tromsø | 2:1 | |||||
15.08 | Moss | | Lillestrøm | 1:3 | |||||
Day 18 | |||||||||
08.08 | Tromsø | | Stabæk | 3:3 | |||||
08.08 | Vålerenga | | Brann | 1:2 | |||||
08.08 | Moss | | Skeid | 5:0 | |||||
08.08 | Strømsgodset | | Molde | 0:2 | |||||
08.08 | Lillestrøm | | Odd | 1:2 | |||||
08.08 | Kongsvinger | | Viking | 1:3 | |||||
08.08 | Bodø/Glimt | | Rosenborg | 2:4 | |||||
Day 17 | |||||||||
01.08 | Molde | | Vålerenga | 4:3 | |||||
01.08 | Odd | | Moss | 1:0 | |||||
01.08 | Strømsgodset | | Skeid | 3:1 | |||||
01.08 | Stabæk | | Lillestrøm | 1:6 | |||||
01.08 | Viking | | Tromsø | 2:1 | |||||
01.08 | Brann | | Bodø/Glimt | 0:2 | |||||
Day 15 | |||||||||
25.08 | Brann | | Tromsø | 3:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
04.08 | Kongsvinger | | Vålerenga | 4:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
28.08 16:00 | Stomil | | Wisła | 1:1 | |||||
Olsztyn | |||||||||
28.08 16:30 | Dyskobolia | | Górnik | 0:2 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
28.08 16:30 | Ruch Radzionków | | Zagłębie | 1:0 | |||||
Radzionków | |||||||||
28.08 17:00 | Pogoń | | ŁKS | 0:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
28.08 17:00 | Polonia | | Ruch Chorzów | 0:2 | |||||
Warszawa | |||||||||
29.08 16:00 | Odra | | Lech | 4:0 | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
29.08 16:00 | Petro | | Legia-Daewoo | 3:1 | |||||
Płock | |||||||||
29.08 19:00 | Widzew | | Amica | 3:2 | |||||
Łódź | |||||||||
Day 6 | |||||||||
21.08 16:00 | Amica | | Petro | 2:1 | |||||
Wronki | |||||||||
21.08 16:00 | Lech | | Polonia | 1:3 | |||||
Poznań | |||||||||
21.08 16:00 | Zagłębie | | Widzew | 1:0 | |||||
Lubin | |||||||||
21.08 16:30 | Górnik | | Ruch Radzionków | 5:0 | |||||
Zabrze | |||||||||
21.08 16:30 | ŁKS | | Dyskobolia | 1:0 | |||||
Łódź | |||||||||
21.08 17:30 | Legia-Daewoo | | Odra | 1:1 | |||||
Warszawa | |||||||||
22.08 16:00 | Ruch Chorzów | | Stomil | 3:0 | |||||
Chorzów | |||||||||
22.08 17:00 | Wisła | | Pogoń | 1:1 | |||||
Kraków | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.08 16:00 | Petro | | Zagłębie | 2:1 | |||||
Płock | |||||||||
14.08 16:00 | Pogoń | | Ruch Chorzów | 1:1 | |||||
Szczecin | |||||||||
14.08 16:00 | Stomil | | Polonia | 0:0 | |||||
Olsztyn | |||||||||
14.08 16:30 | Dyskobolia | | Wisła | 1:2 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
14.08 16:30 | Odra | | Amica | 0:2 | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
14.08 16:30 | Ruch Radzionków | | ŁKS | 1:0 | |||||
Radzionków | |||||||||
15.08 17:30 | Legia-Daewoo | | Lech | 1:1 | |||||
Warszawa | |||||||||
15.08 19:00 | Widzew | | Górnik | 1:1 | |||||
Łódź | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.08 16:00 | Wisła | | Ruch Radzionków | 2:0 | |||||
Kraków | |||||||||
06.08 18:00 | Amica | | Legia-Daewoo | 1:2 | |||||
Wronki | |||||||||
07.08 16:30 | Ruch Chorzów | | Dyskobolia | 4:1 | |||||
Chorzów | |||||||||
07.08 16:30 | Zagłębie | | Odra | 1:0 | |||||
Lubin | |||||||||
07.08 17:00 | Górnik | | Petro | 4:1 | |||||
Zabrze | |||||||||
07.08 17:30 | Polonia | | Pogoń | 4:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
07.08 18:00 | Lech | | Stomil | 1:2 | |||||
Poznań | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.08 17:00 | Polonia | | Ruch Radzionków | 4:1 | |||||
Warszawa |
Day 2 | |||||||||
27.08 21:00 | Vitória Guimarães | | Farense | 3:0 (3:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
28.08 18:00 | Porto | | Alverca | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
29.08 | Benfica | | Salgueiros | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
29.08 16:00 | Belenenses | | Gil Vicente | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
29.08 16:00 | Marítimo | | Santa Clara | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
29.08 17:00 | União de Leiria | | Estrela | 1:1 (0:1) | |||||
Leiria | |||||||||
29.08 18:00 | Campomaiorense | | Boavista | 0:1 (0:0) | |||||
Campo Maior | |||||||||
29.08 18:00 | Braga | | Rio Ave | 0:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
30.08 21:00 | Sporting | | Vitória Setubal | 2:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.08 21:00 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 1:1 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
21.08 18:00 | Santa Clara | | Sporting | 2:2 (1:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
21.08 20:00 | Boavista | | Porto | 1:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
22.08 16:00 | Estrela | | Belenenses | 0:3 (0:0) | |||||
Amadora | |||||||||
22.08 16:00 | Gil Vicente | | Campomaiorense | 3:0 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
22.08 16:00 | Salgueiros | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
22.08 17:00 | Alverca | | Braga | 3:2 (2:0) | |||||
Alverca do Ribatejo | |||||||||
22.08 18:00 | Farense | | União de Leiria | 2:1 (1:1) | |||||
Faro | |||||||||
22.08 20:00 | Rio Ave | | Benfica | 1:1 (1:1) | |||||
Vila do Conde |
Day 5 | |||||||||
29.08 | Rudar | | Mura | 1:2 (0:2) | |||||
29.08 | Potrošnik | | Maribor | 0:2 (0:1) | |||||
29.08 | Korotan | | Domžale | 2:2 (0:1) | |||||
29.08 | Gorica | | Dravograd | 1:1 (0:0) | |||||
30.08 | Olimpija | | Publikum | 3:0 (1:0) | |||||
31.08 | Feroterm Pohorje | | Primorje | 0:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
20.08 | Maribor | | Feroterm Pohorje | 5:0 (3:0) | |||||
21.08 | Mura | | Olimpija | 3:0 (1:0) | |||||
21.08 | Publikum | | Gorica | 3:3 (0:1) | |||||
22.08 | Primorje | | Korotan | 2:2 (2:1) | |||||
22.08 | Dravograd | | Potrošnik | 2:0 (1:0) | |||||
22.08 | Domžale | | Rudar | 0:3 (0:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
13.08 | Potrošnik | | Publikum | 0:0 | |||||
14.08 | Rudar | | Primorje | 2:1 (0:0) | |||||
14.08 | Korotan | | Maribor | 2:4 (0:4) | |||||
14.08 | Feroterm Pohorje | | Dravograd | 1:3 (0:1) | |||||
14.08 | Domžale | | Mura | 1:0 (0:0) | |||||
15.08 | Gorica | | Olimpija | 2:1 (1:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
06.08 | Olimpija | | Potrošnik | 5:0 (3:0) | |||||
07.08 | Maribor | | Rudar | 4:1 (4:1) | |||||
07.08 | Mura | | Gorica | 2:0 (1:0) | |||||
07.08 | Publikum | | Feroterm Pohorje | 1:1 (1:1) | |||||
08.08 | Primorje | | Domžale | 5:1 (3:1) | |||||
08.08 | Korotan | | Dravograd | 1:2 (0:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
01.08 | Primorje | | Mura | 1:0 (0:0) | |||||
01.08 | Potrošnik | | Gorica | 0:0 | |||||
01.08 | Pohorje | | Olimpija | 0:3 (0:2) | |||||
01.08 | Korotan | | Publikum | 1:1 (0:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
28.08 20:00 | Nantes | | Montpellier | 3:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
28.08 20:00 | Marseille | | Bastia | 1:1 (0:1) | |||||
Marseille | |||||||||
28.08 20:00 | Nancy-Lorraine | | Lens | 2:1 (1:0) | |||||
Nancy | |||||||||
28.08 20:00 | Sedan | | Saint-Étienne | 3:2 (1:2) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
28.08 20:00 | Strasbourg | | Rennes | 2:1 (1:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
28.08 20:00 | Auxerre | | Le Havre | 2:1 (0:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
28.08 20:00 | Bordeaux | | Metz | 0:0 | |||||
Bordeaux | |||||||||
29.08 19:00 | Monaco | | Troyes | 3:0 (2:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
29.08 20:45 | Lyon | | Paris Saint-Germain | 1:0 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.08 20:00 | Rennes | | Bordeaux | 2:1 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
20.08 20:00 | Metz | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
20.08 20:00 | Troyes | | Strasbourg | 2:1 (1:0) | |||||
Troyes | |||||||||
20.08 20:00 | Le Havre | | Sedan | 2:1 (1:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
20.08 20:00 | Montpellier | | Monaco | 2:3 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
20.08 20:00 | Saint-Étienne | | Nancy-Lorraine | 2:1 (0:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
20.08 20:00 | Paris Saint-Germain | | Auxerre | 1:1 (0:1) | |||||
Paris | |||||||||
22.08 19:00 | Bastia | | Nantes | 2:1 (0:1) | |||||
Bastia | |||||||||
22.08 20:45 | Lens | | Marseille | 0:0 | |||||
Lens | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.08 20:00 | Nantes | | Lens | 0:1 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
14.08 20:00 | Monaco | | Bastia | 4:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
14.08 20:00 | Nancy-Lorraine | | Le Havre | 3:0 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
14.08 20:00 | Strasbourg | | Montpellier | 2:0 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
14.08 20:00 | Auxerre | | Sedan | 3:1 (2:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
14.08 20:00 | Paris Saint-Germain | | Metz | 2:1 (2:1) | |||||
Paris | |||||||||
14.08 20:00 | Bordeaux | | Troyes | 4:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
15.08 19:00 | Lyon | | Rennes | 2:2 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
15.08 20:45 | Marseille | | Saint-Étienne | 3:3 (1:1) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.08 19:00 | Troyes | | Lyon | 1:2 (0:1) | |||||
Troyes | |||||||||
05.08 20:45 | Le Havre | | Marseille | 0:0 | |||||
Le Havre | |||||||||
06.08 20:00 | Sedan | | Nancy-Lorraine | 3:1 (2:0) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
06.08 20:00 | Saint-Étienne | | Nantes | 0:2 (0:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
06.08 20:00 | Bastia | | Strasbourg | 3:0 (1:0) | |||||
Bastia | |||||||||
06.08 20:00 | Lens | | Monaco | 1:0 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
07.08 20:00 | Rennes | | Paris Saint-Germain | 1:3 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
07.08 20:00 | Metz | | Auxerre | 3:0 (2:0) | |||||
Metz | |||||||||
07.08 20:00 | Montpellier | | Bordeaux | 2:2 (2:1) | |||||
Montpellier |
Day 5 | |||||||||
27.08 | Chmel | | Slavia | 2:3 (0:0) | |||||
Blšany | |||||||||
28.08 | Hradec Králové | | Petra | 0:2 (0:1) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
28.08 | Boby | | Jablonec | 2:0 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
28.08 | Baník | | Viktoria | 1:1 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
28.08 | Sparta | | Dukla | 2:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
29.08 | Slovan | | Sigma | 0:0 | |||||
Liberec | |||||||||
29.08 | Bohemians | | Opava | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
29.08 | České Budějovice | | Teplice | 3:1 (1:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
Day 4 | |||||||||
21.08 | Opava | | Boby | 4:1 (0:0) | |||||
Opava | |||||||||
22.08 | Teplice | | Sparta | 4:2 (3:1) | |||||
Teplice | |||||||||
22.08 | Jablonec | | České Budějovice | 2:1 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
22.08 | Petra | | Baník | 1:0 (0:0) | |||||
Drnovice | |||||||||
22.08 | Sigma | | Hradec Králové | 2:2 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
22.08 | Slavia | | Slovan | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
22.08 | Dukla | | Chmel | 1:0 (0:0) | |||||
Příbram | |||||||||
22.08 | Viktoria | | Bohemians | 2:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 3 | |||||||||
13.08 | Hradec Králové | | Slavia | 0:1 (0:1) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
14.08 | Slovan | | Chmel | 1:1 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
14.08 | České Budějovice | | Opava | 1:0 (1:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
14.08 | Sparta | | Jablonec | 3:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
14.08 | Boby | | Viktoria | 4:2 (2:1) | |||||
Brno | |||||||||
15.08 | Baník | | Sigma | 2:2 (1:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
15.08 | Bohemians | | Petra | 3:1 (1:0) | |||||
Praha Ďolíček | |||||||||
15.08 | Teplice | | Dukla | 2:0 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.08 | Jablonec | | Teplice | 3:1 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
07.08 | Opava | | Sparta | 1:1 (1:1) | |||||
Opava | |||||||||
08.08 | Viktoria | | České Budějovice | 1:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
08.08 | Sigma | | Bohemians | 0:0 | |||||
Olomouc | |||||||||
08.08 | Slavia | | Baník | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
08.08 | Dukla | | Slovan | 1:1 (0:0) | |||||
Příbram | |||||||||
08.08 | Chmel | | Hradec Králové | 1:0 (1:0) | |||||
Blšany | |||||||||
09.08 | Petra | | Boby | 2:0 (0:0) | |||||
Drnovice | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 | České Budějovice | | Petra | 2:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
01.08 | Boby | | Sigma | 1:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
01.08 | Bohemians | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
01.08 | Baník | | Chmel | 6:1 (4:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
01.08 | Hradec Králové | | Slovan | 1:3 (0:0) | |||||
Hradec Králové |
Day 19 | |||||||||
29.08 | Halmstad | | Kalmar | 1:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
29.08 | Trelleborg | | Norrköping | 0:4 | |||||
Trelleborg | |||||||||
29.08 | Örgryte | | Hammarby | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
30.08 | Djurgårdens | | AIK | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
30.08 | Elfsborg | | Helsingborgs | 1:1 | |||||
Borås | |||||||||
30.08 | Malmö | | Örebro | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
30.08 | Västra Frölunda | | Göteborg | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.08 | AIK | | Västra Frölunda | 1:0 | |||||
Solna | |||||||||
21.08 | Helsingborgs | | Malmö | 1:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
22.08 | Elfsborg | | Örgryte | 1:2 | |||||
Borås | |||||||||
22.08 | Göteborg | | Kalmar | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
23.08 | Halmstad | | Trelleborg | 2:2 | |||||
Halmstad | |||||||||
23.08 | Norrköping | | Hammarby | 3:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
23.08 | Örebro | | Djurgårdens | 1:1 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 17 | |||||||||
15.08 | Djurgårdens | | Västra Frölunda | 1:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
15.08 | Göteborg | | Örgryte | 1:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
15.08 | Hammarby | | Halmstad | 1:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
15.08 | Helsingborgs | | AIK | 0:2 | |||||
Helsingborg | |||||||||
15.08 | Kalmar | | Malmö | 1:0 | |||||
Kalmar | |||||||||
15.08 | Norrköping | | Örebro | 1:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
19.08 | Trelleborg | | Elfsborg | 1:2 | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 16 | |||||||||
07.08 | AIK | | Trelleborg | 3:0 | |||||
Solna | |||||||||
07.08 | Västra Frölunda | | Helsingborgs | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
08.08 | Halmstad | | Göteborg | 4:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
08.08 | Örebro | | Kalmar | 2:0 | |||||
Örebro | |||||||||
09.08 | Elfsborg | | Norrköping | 2:1 | |||||
Borås | |||||||||
09.08 | Malmö | | Hammarby | 2:0 | |||||
Malmö | |||||||||
09.08 | Örgryte | | Djurgårdens | 0:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.08 | Norrköping | | Kalmar | 4:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
01.08 | Trelleborg | | Västra Frölunda | 1:0 | |||||
Trelleborg | |||||||||
02.08 | Göteborg | | Malmö | 1:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
02.08 | Hammarby | | Örebro | 2:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
02.08 | Helsingborgs | | Örgryte | 2:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
03.08 | Djurgårdens | | Halmstad | 0:2 | |||||
Stockholm |
Day 5 | |||||||||
28.08 15:00 | Motherwell | | Dundee | 0:2 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
28.08 15:00 | Hibernian | | Rangers | 0:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
29.08 15:00 | Celtic | | Hearts | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
29.08 15:00 | Dundee United | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Dundee | |||||||||
29.08 15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 0:3 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 4 | |||||||||
21.08 15:00 | Dundee | | Celtic | 1:2 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
21.08 15:00 | Rangers | | Dundee United | 4:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
21.08 15:00 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:1 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
21.08 15:00 | Kilmarnock | | Motherwell | 0:1 (0:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
22.08 18:05 | Hearts | | Aberdeen | 3:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.08 15:00 | Aberdeen | | Dundee | 0:2 (0:2) | |||||
Aberdeen | |||||||||
14.08 15:00 | Hibernian | | Hearts | 1:1 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15.08 15:00 | Dundee United | | Celtic | 2:1 (2:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15.08 15:00 | St. Johnstone | | Kilmarnock | 2:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
15.08 18:05 | Rangers | | Motherwell | 4:1 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.08 15:00 | Kilmarnock | | Aberdeen | 2:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
07.08 15:00 | Motherwell | | Dundee United | 2:2 (2:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
07.08 15:00 | Hearts | | Rangers | 0:4 (0:2) | |||||
Edinburgh | |||||||||
07.08 15:00 | Celtic | | St. Johnstone | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.08 18:05 | Dundee | | Hibernian | 3:4 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 18:05 | Aberdeen | | Celtic | 0:5 (0:3) | |||||
Aberdeen |
17.08 | Greenock Morton | | Alloa Athletic | 1:3 | |||||
17.08 | Inverness | | St. Mirren | 2:0 aet (0:0) | |||||
17.08 | East Fife | | Airdrieonians | 2:2 aet, pen. 5:4 | |||||
17.08 | Dundee | | Dumbarton | 4:0 | |||||
17.08 | Clyde | | Hibernian | 2:2 aet, pen. 4:5 | |||||
17.08 | Ayr United | | Hamilton Academical | 2:1 | |||||
17.08 | Aberdeen | | Livingston | 1:0 | |||||
18.08 | Raith Rovers | | Motherwell | 2:2 aet, pen. 4:5 | |||||
18.08 | Queen of the South | | Hearts | 1:3 | |||||
18.08 | East Stirlingshire | | Falkirk | 0:2 aet (0:0) | |||||
18.08 | Dunfermline Athletic | | Queen's Park | 4:0 | |||||
18.08 | Dundee United | | Ross County | 3:1 aet (1:1) | |||||
Day 19 | |||||||||
29.08 | Lelle | | Lantana | 1:1 | |||||
29.08 | Tulevik | | Levadia | 0:0 | |||||
29.08 | Trans | | Eesti Põlevkivi | 2:0 | |||||
29.08 | Flora | | TVMK | 1:1 | |||||
Day 18 | |||||||||
20.08 | TVMK | | Levadia | 0:4 | |||||
20.08 | Lantana | | Eesti Põlevkivi | 1:1 | |||||
22.08 | Lelle | | Trans | 1:0 | |||||
22.08 | Tulevik | | Flora | 1:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
15.08 | Levadia | | Lantana | 4:0 | |||||
15.08 | TVMK | | Lelle | 1:3 | |||||
15.08 | Eesti Põlevkivi | | Flora | 0:1 | |||||
Day 16 | |||||||||
05.08 | Levadia | | Trans | 1:0 | |||||
05.08 | Tulevik | | TVMK | 0:0 | |||||
08.08 | Flora | | Lantana | 3:1 | |||||
08.08 | Eesti Põlevkivi | | Lelle | 0:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
01.08 | Lelle | | Levadia | 1:5 | |||||
01.08 | Tulevik | | Eesti Põlevkivi | 14:0 | |||||
01.08 | Lantana | | TVMK | 0:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
04.08 | São Paulo | | Botafogo | 0:1 | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 17 | |||||||||
25.08 | Botafogo-SP | | Ponte Preta | 0:1 (0:0) | |||||
Ribeirão Preto | |||||||||
Day 9 | |||||||||
04.08 | Guarani | | Corinthians | 0:2 (0:2) | |||||
Campinas | |||||||||
Day 7 | |||||||||
25.08 | Vitória | | Botafogo | 2:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
28.08 | Santos | | Vasco da Gama | 1:1 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
28.08 | Ponte Preta | | Palmeiras | 1:2 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
28.08 | Atlético-MG | | Coritiba | 4:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
28.08 | Gama | | Cruzeiro | 2:3 (1:2) | |||||
Brasília | |||||||||
29.08 | Paraná | | Guarani | 2:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
29.08 | Internacional | | Juventude | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
29.08 | Botafogo-SP | | Sport | 1:1 (1:0) | |||||
Ribeirão Preto | |||||||||
29.08 | Flamengo | | Grêmio | 3:4 (2:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.08 | Portuguesa | | Atlético-PR | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
29.08 | Corinthians | | São Paulo | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 6 | |||||||||
21.08 | Juventude | | Grêmio | 1:1 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
21.08 | Botafogo | | Corinthians | 2:4 (1:3) | |||||
Niterói | |||||||||
21.08 | Sport | | Flamengo | 0:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
22.08 | Coritiba | | Portuguesa | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
22.08 | Palmeiras | | Gama | 0:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.08 | Vasco da Gama | | Vitória | 3:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
22.08 | São Paulo | | Botafogo-SP | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.08 | Santos | | Guarani | 1:2 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
22.08 | Cruzeiro | | Atlético-PR | 3:1 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
22.08 | Ponte Preta | | Paraná | 1:0 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
22.08 | Internacional | | Atlético-MG | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 | Grêmio | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18.08 | Flamengo | | Coritiba | 2:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18.08 | Cruzeiro | | São Paulo | 2:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18.08 | Sport | | Portuguesa | 1:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
18.08 | Paraná | | Juventude | 2:2 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
18.08 | Botafogo | | Atlético-MG | 1:5 (1:3) | |||||
Niterói | |||||||||
18.08 | Corinthians | | Vitória | 5:1 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18.08 | Gama | | Santos | 0:0 | |||||
Brasília | |||||||||
18.08 | Botafogo-SP | | Palmeiras | 1:1 (1:0) | |||||
Ribeirão Preto | |||||||||
18.08 | Ponte Preta | | Guarani | 0:0 | |||||
Campinas | |||||||||
25.08 | Atlético-PR | | Internacional | 1:2 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.08 | Atlético-MG | | Palmeiras | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
11.08 | Internacional | | Flamengo | 1:2 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
14.08 | Atlético-PR | | Santos | 3:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
14.08 | Vitória | | Grêmio | 0:2 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
15.08 | Guarani | | Juventude | 1:0 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
15.08 | Portuguesa | | São Paulo | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
15.08 | Coritiba | | Cruzeiro | 2:2 (2:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
15.08 | Botafogo-SP | | Gama | 1:3 (0:1) | |||||
Ribeirão Preto | |||||||||
15.08 | Paraná | | Sport | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
15.08 | Vasco da Gama | | Botafogo | 2:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
07.08 | Coritiba | | Botafogo-SP | 1:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
07.08 | Santos | | Vitória | 0:0 | |||||
Santos | |||||||||
07.08 | Ponte Preta | | Botafogo | 1:1 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
08.08 | Cruzeiro | | Internacional | 3:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
08.08 | Sport | | Atlético-MG | 1:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
08.08 | Palmeiras | | Atlético-PR | 2:2 (1:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
08.08 | Flamengo | | Paraná | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
08.08 | Gama | | Guarani | 0:1 (0:0) | |||||
Brasília | |||||||||
25.08 | Juventude | | Corinthians | 1:3 (0:2) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.08 | Internacional | | Coritiba | 0:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
01.08 | Botafogo | | Sport | 0:0 | |||||
Niterói | |||||||||
01.08 | Corinthians | | Botafogo-SP | 4:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
01.08 | Portuguesa | | Guarani | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo |
01.08 | Columbus Crew | | Miami Fusion | 4:0 (2:0) | |||||
Columbus | |||||||||
04.08 | Dallas Burn | | MetroStars | 2:0 (0:0) | |||||
Dallas | |||||||||
05.08 | Kansas City Wizards | | Chicago Fire | 1:2 (0:2) | |||||
Kansas City | |||||||||
06.08 | Colorado Rapids | | New England Revolution | 1:0 (0:0), pen. 3:2 | |||||
Denver | |||||||||
07.08 | Miami Fusion | | MetroStars | 2:0 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
07.08 | San Jos? Clash | | Los Angeles Galaxy | 1:4 (0:1) | |||||
San Jos? | |||||||||
08.08 | Columbus Crew | | Kansas City Wizards | 2:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
08.08 | D.C. United | | Tampa Bay Mutiny | 3:2 (1:1), pen. 3:2 | |||||
Washington | |||||||||
08.08 | Chicago Fire | | Colorado Rapids | 5:0 (1:0) | |||||
Chicago | |||||||||
11.08 | MetroStars | | D.C. United | 1:4 (1:2) | |||||
East Rutherford | |||||||||
12.08 | New England Revolution | | San Jos? Clash | 1:2 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
13.08 | Tampa Bay Mutiny | | Colorado Rapids | 0:1 (0:0) | |||||
Tampa | |||||||||
14.08 | MetroStars | | Kansas City Wizards | 1:2 (1:1) | |||||
East Rutherford | |||||||||
14.08 | D.C. United | | Columbus Crew | 2:1 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
14.08 | Los Angeles Galaxy | | Dallas Burn | 2:0 | |||||
Pasadena | |||||||||
14.08 | Chicago Fire | | Miami Fusion | 1:2 (1:0), pen. 0:3 | |||||
Chicago | |||||||||
18.08 | New England Revolution | | Tampa Bay Mutiny | 0:1 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
18.08 | MetroStars | | Columbus Crew | 2:4 (1:1) | |||||
East Rutherford | |||||||||
18.08 | Colorado Rapids | | Dallas Burn | 0:3 (0:2) | |||||
Denver | |||||||||
21.08 | Miami Fusion | | D.C. United | 2:3 (0:0), pen. 0:2 | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
21.08 | Los Angeles Galaxy | | MetroStars | 4:1 (2:0) | |||||
Pasadena | |||||||||
21.08 | San Jos? Clash | | New England Revolution | 2:1 (1:1) | |||||
San Jos? | |||||||||
22.08 | Columbus Crew | | Tampa Bay Mutiny | 1:2 (1:0), pen. 0:3 | |||||
Columbus | |||||||||
22.08 | Dallas Burn | | Chicago Fire | 4:3 (2:0), pen. 4:3 | |||||
Dallas | |||||||||
25.08 | MetroStars | | New England Revolution | 1:2 (1:0), pen. 1:3 | |||||
East Rutherford | |||||||||
25.08 | D.C. United | | Miami Fusion | 3:1 (3:1) | |||||
Washington | |||||||||
25.08 | Chicago Fire | | Kansas City Wizards | 2:0 (0:0) | |||||
Chicago | |||||||||
27.08 | Tampa Bay Mutiny | | Columbus Crew | 2:1 (1:0) | |||||
Tampa | |||||||||
28.08 | Dallas Burn | | Los Angeles Galaxy | 1:0 (0:0) | |||||
Dallas | |||||||||
28.08 | Colorado Rapids | | D.C. United | 0:1 (0:1) | |||||
Denver | |||||||||
28.08 | Chicago Fire | | New England Revolution | 2:1 (2:0) | |||||
Chicago | |||||||||
28.08 | San Jos? Clash | | MetroStars | 2:1 (0:1), pen. 4:3 | |||||
San Jos? | |||||||||
29.08 | Kansas City Wizards | | Miami Fusion | 2:0 (1:0) | |||||
Kansas City |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 6 | 71-46 | 57 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 13 | 0 | 9 | 54-43 | 45 | ||
3. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 9 | 0 | 11 | 56-57 | 32 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 8 | 0 | 15 | 47-63 | 29 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 7 | 0 | 13 | 43-60 | 26 | ||
6. | MetroStars | 32 | 4 | 0 | 20 | 35-69 | 15 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 17 | 0 | 8 | 52-33 | 54 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 16 | 0 | 7 | 57-41 | 51 | ||
3. | Chicago Fire | 32 | 15 | 0 | 9 | 54-41 | 48 | ||
4. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 9 | 44-42 | 48 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 9 | 0 | 10 | 58-52 | 37 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 6 | 0 | 18 | 35-59 | 20 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 13 | 9 | 4 | 33-13 | 48 | ||
2. | Liaoning Fushun | 26 | 13 | 8 | 5 | 42-24 | 47 | ||
3. | Sichuan Quanxing Langjiu | 26 | 12 | 9 | 5 | 38-20 | 45 | ||
4. | Chongqing Longxin | 26 | 10 | 10 | 6 | 40-27 | 40 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 26 | 9 | 11 | 6 | 26-25 | 38 | ||
6. | Beijing Guoan | 26 | 9 | 9 | 8 | 38-25 | 36 | ||
7. | Tianjin Teda | 26 | 8 | 11 | 7 | 32-28 | 35 | ||
8. | Jilin Aodong | 26 | 8 | 9 | 9 | 27-40 | 33 | ||
9. | Dalian Wanda Shide | 26 | 7 | 10 | 9 | 30-30 | 31 | ||
10. | Qingdao Yizhong Hainiu | 26 | 8 | 6 | 12 | 30-36 | 30 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |