13.08.2022 < | Football matches for 14.08.2022 | > 15.08.2022 |
11:30 | Vénus | | Hienghène Sport | 4:0 (3:0) | |||||
New Zealand, Auckland | |||||||||
14:30 | Auckland City | | Central Coast | 2:0 (1:0) | |||||
New Zealand, Auckland |
Day 5 | |||||||||
15:00 | FK Khimki | | Akhmat | 1:3 (0:2) | |||||
Khimki | |||||||||
17:30 | FK Nizhniy Novgorod | | FK Rostov | 3:4 (1:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
19:30 | FK Orenburg | | Torpedo | 1:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
20:00 | Spartak | | FK Sochi | 3:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Arsenal | | Dynamo Makhachkala | 1:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
18:00 | SKA-Khabarovsk | | Baltika | 2:2 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
19:00 | Alaniya | | Neftekhimik | 1:0 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
19:00 | FK Krasnodar-2 | | Akron | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Volgar | | Yenisey | 2:0 (0:0) | |||||
Astrakhan |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Spartak-Nalchik | | Kuban-Holding | 2:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
17:30 | FK Forte | | Alania-2 | 5:0 (3:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
17:30 | Mashuk-KMV | | Dynamo | 1:3 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
18:00 | SKA | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:30 | Chaika | | Legion | 6:1 (4:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
20:00 | Rotor | | Biolog-Novokubansk | 2:1 (1:0) | |||||
Volgograd |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Yadro | | Leningradets | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Elektron | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17:00 | Yenisey-2 | | Baltika-BFU | 3:4 (0:2) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17:00 | Zenit-2 | | Luki-Energiya | 3:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Torpedo-2 | | FK Chertanovo | 3:1 (2:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
16:00 | FK Tver | | Tekstilshchik | 0:3 (0:2) | |||||
Tver | |||||||||
16:00 | Dynamo Vologda | | FK Murom | 3:2 (1:1) | |||||
Vologda | |||||||||
18:00 | Spartak Kostroma | | Znamya Truda | 1:2 (0:1) | |||||
Karavayevo |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Rodina-2 | | Avangard | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Dynamo Bryansk | | Kvant | 2:1 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
18:00 | Spartak Tambov | | Sakhalin | 1:1 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
19:00 | Sakhalinets | | FK Strogino | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 6 | |||||||||
13:00 | FK Kolomna | | FK Khimki-M | 0:4 (0:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
14:00 | Znamya | | Kosmos | 1:0 (1:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
16:30 | Zenit Penza | | Saturn | 2:2 (2:0) | |||||
Penza | |||||||||
18:00 | Sokol | | FK Balashikha | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov |
Day 4 | |||||||||
14:30 | Ural-2 | | FK Chelyabinsk | 0:3 (0:0) | |||||
Sysert | |||||||||
16:00 | Torpedo Miass | | Khimik-Avgust | 1:2 (1:1) | |||||
Miass | |||||||||
18:00 | Nosta | | FK Orenburg-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
19:00 | FK Tyumen | | FK Novosibirsk | 2:2 (1:1) | |||||
Tyumen |
Day 17 | |||||||||
17:30 | BATE | | Belshina | 2:2 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
19:30 | Arsenal | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Haradzeya |
Day 6 | |||||||||
21:00 | Kaysar (Kyzylorda) | | Kyzylzhar (Petropavl) | 3:1 (2:1) | |||||
Kyzylorda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kaysar (Kyzylorda) | 6 | 4 | 1 | 1 | 11-7 | 13 | ||
2. | Akzhayik (Oral) | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-6 | 10 | ||
3. | Caspiy (Aktau) | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-9 | 10 | ||
4. | Kyzylzhar (Petropavl) | 6 | 0 | 1 | 5 | 4-12 | 1 |
Day 6 | |||||||||
20:00 | Aqtöbe (Aqtöbe) | | Tobil (Kostanay) | 1:0 (1:0) | |||||
Aqtöbe |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Taraz (Taraz) | 6 | 3 | 3 | 0 | 17-8 | 12 | ||
2. | Makhtaaral (Zhetysai) | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-9 | 10 | ||
3. | Aqtöbe (Aqtöbe) | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-6 | 8 | ||
4. | Tobil (Kostanay) | 6 | 1 | 0 | 5 | 7-18 | 3 |
Day 6 | |||||||||
18:00 | Zhetysu (Taldykorgan) | | Turan (Turkistan) | 0:0 | |||||
Taldykorgan | |||||||||
18:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | Astana (Nur-Sultan) | 1:7 (0:1) | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Astana (Nur-Sultan) | 6 | 3 | 3 | 0 | 17-7 | 12 | ||
2. | Shakhtyor (Karagandy) | 6 | 3 | 1 | 2 | 13-14 | 10 | ||
3. | Turan (Turkistan) | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-9 | 5 | ||
4. | Zhetysu (Taldykorgan) | 6 | 0 | 4 | 2 | 4-9 | 4 |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Sheriff | | Dinamo-Auto | 2:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
20:00 | Milsami | | Petrocub | 1:0 (1:0) | |||||
Orhei |
Day 2 | |||||||||
14:00 | Nottingham Forest | | West Ham United | 1:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
16:30 | Chelsea | | Tottenham Hotspur | 2:2 (1:0) | |||||
London |
Day 3 | |||||||||
14:00 | Middlesbrough | | Sheffield United | 2:2 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | West Bromwich Albion | 2:1 (1:0) | |||||
Blackburn |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 29 | 14 | 3 | 87-35 | 101 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 28 | 7 | 11 | 73-39 | 91 | ||
3. | Luton Town | 46 | 21 | 17 | 8 | 57-39 | 80 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 22 | 9 | 15 | 84-56 | 75 | ||
5. | Coventry City | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-46 | 70 | ||
6. | Sunderland | 46 | 18 | 15 | 13 | 68-55 | 69 | ||
7. | Blackburn Rovers | 46 | 20 | 9 | 17 | 52-54 | 69 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 11 | 16 | 57-50 | 68 | ||
9. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-53 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 12 | 16 | 68-64 | 66 |
Day 4 | |||||||||
13:30 | Sint-Truiden | | Anderlecht | 0:3 (0:2) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
16:00 | Eupen | | Antwerp | 0:1 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
18:30 | Oud-Heverlee | | Brugge | 0:3 (0:2) | |||||
Leuven | |||||||||
21:00 | Zulte Waregem | | Genk | 1:4 (1:3) | |||||
Waregem |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Kisvárda | | Puskás | 1:1 (0:1) | |||||
Kisvárda | |||||||||
20:00 | Ferencváros | | MOL Fehérvár | 4:0 (3:0) | |||||
Budapest | |||||||||
20:00 | Honvéd | | Paks | 3:3 (2:0) | |||||
Budapest |
Day 2 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Union Berlin | 0:0 | |||||
Mainz | |||||||||
17:30 | Bayern | | Wolfsburg | 2:0 (2:0) | |||||
München |
Day 21 | |||||||||
19:00 | Lokomotivi | | Gagra | 0:2 (0:2) | |||||
Saguramo | |||||||||
21:00 | Dila | | Dinamo Batumi | 0:1 (0:0) | |||||
Gori |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Cádiz | | Real Sociedad | 0:1 (0:1) | |||||
Cádiz | |||||||||
19:30 | Valencia | | Girona | 1:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
22:00 | Almería | | Real Madrid | 1:2 (1:0) | |||||
Almería |
Day 1 | |||||||||
18:30 | Fiorentina | | Cremonese | 3:2 (2:1) | |||||
Firenze | |||||||||
18:30 | Lazio | | Bologna | 2:1 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
20:45 | Spezia | | Empoli | 1:0 (1:0) | |||||
La Spezia | |||||||||
20:45 | Salernitana | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
Salerno |
Day 21 | |||||||||
16:00 | Spartaks | | FK Liepāja | 2:3 (1:0) | |||||
Jūrmala |
Day 22 | |||||||||
17:55 | Riteriai | | Žalgiris Vilnius | 1:5 (1:2) | |||||
Vilnius | |||||||||
20:00 | Banga | | Sūduva | 0:0 | |||||
Gargždai |
Day 18 | |||||||||
18:00 | Jerv | | Lillestrøm | 1:0 (0:0) | |||||
Grimstad | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Kristiansund | 2:1 (1:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
20:00 | Ham-Kam | | Vålerenga | 1:1 (0:1) | |||||
Hamar |
Day 2 | |||||||||
15:30 | Boavista | | Santa Clara | 2:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
18:00 | Vizela | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Vizela | |||||||||
20:30 | Vitória | | Estoril-Praia | 1:0 (1:0) | |||||
Guimarães |
Day 6 | |||||||||
19:00 | Mladost Lučani | | Radnik | 3:2 (1:1) | |||||
Lučani | |||||||||
19:00 | Spartak | | Javor | 2:2 (2:1) | |||||
Subotica | |||||||||
19:30 | Mladost Novi Sad | | Partizan | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Sad |
Day 18 | |||||||||
15:00 | AIK | | Värnamo | 2:2 (1:1) | |||||
Solna | |||||||||
15:00 | Djurgårdens | | Kalmar | 3:2 (2:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
15:00 | Malmö | | Sundsvall | 3:1 (3:0) | |||||
Malmö | |||||||||
17:30 | Degerfors | | Varbergs | 1:1 (0:0) | |||||
Degerfors | |||||||||
17:30 | Elfsborg | | Norrköping | 1:1 (1:0) | |||||
Borås |
Day 3 | |||||||||
12:00 | Kilmarnock | | Celtic | 0:5 (0:3) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Hearts | | Dundee United | 4:1 (1:0) | |||||
Edinburgh |
Day 23 | |||||||||
17:15 | Paide | | Kuressaare | 0:0 | |||||
Paide |
Day 13 | |||||||||
15:30 | Vélez Sársfield | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:00 | Argentinos Juniors | | Unión | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:00 | Estudiantes | | Talleres | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
20:30 | Racing Club | | Boca Juniors | 0:0 | |||||
Avellaneda |
Day 22 | |||||||||
11:00 | Coritiba | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Ceará | | Fortaleza | 0:1 (0:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
16:00 | Flamengo | | Atlético Paranaense | 5:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Bragantino | 3:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:00 | América | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
19:00 | Internacional | | Fluminense | 3:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre |
19:00 | Seattle Sounders | | Real Salt Lake | 1:2 (0:1) | |||||
Seattle | |||||||||
20:00 | Nashville | | Minnesota United | 1:2 (0:1) | |||||
Nashville |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 4 | 9 | 66-38 | 67 | ||
2. | Austin | 34 | 16 | 8 | 10 | 65-49 | 56 | ||
3. | Dallas | 34 | 14 | 11 | 9 | 48-37 | 53 | ||
4. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 8 | 12 | 58-51 | 50 | ||
5. | Nashville | 34 | 13 | 11 | 10 | 52-41 | 50 | ||
6. | Minnesota United | 34 | 14 | 6 | 14 | 48-51 | 48 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-45 | 47 | ||
8. | Portland Timbers | 34 | 11 | 13 | 10 | 53-53 | 46 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 7 | 15 | 40-57 | 43 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-57 | 43 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |