12.08.2022 < | Football matches for 13.08.2022 | > 14.08.2022 |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Lokomotiv | | Krylia Sovetov | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Zenit | | CSKA | 2:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
20:00 | Dynamo | | FK Krasnodar | 0:0 | |||||
Moscow |
Day 4 | |||||||||
17:30 | FK Yessentuki | | Druzhba | 0:2 (0:1) | |||||
Yessentuki |
Day 6 | |||||||||
12:30 | SKA-Khabarovsk-2 | | Salyut-Belgorod | 0:2 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
20:00 | Dynamo Vladivostok | | FK Kaluga | 1:1 (1:1) | |||||
Vladivostok |
Day 4 | |||||||||
13:30 | Irtysh | | Amkar | 1:0 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
15:00 | Dynamo Barnaul | | Zenit-Izhevsk | 1:4 (1:2) | |||||
Barnaul |
Day 17 | |||||||||
15:00 | Isloch | | Dynamo Brest | 1:2 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
17:00 | FK Minsk | | FK Vitebsk | 2:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19:00 | Slavia | | FK Homel | 0:1 (0:1) | |||||
Mazyr |
Day 6 | |||||||||
21:00 | Qayrat (Almaty) | | Atyrau (Atyrau) | 3:0 (2:0) | |||||
Almaty | |||||||||
21:00 | Aksu (Aksu) | | Ordabasy (Shymkent) | 0:1 (0:1) | |||||
Pavlodar |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Qayrat (Almaty) | 6 | 5 | 1 | 0 | 15-6 | 16 | ||
2. | Ordabasy (Shymkent) | 6 | 3 | 0 | 3 | 9-8 | 9 | ||
3. | Atyrau (Atyrau) | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-11 | 7 | ||
4. | Aksu (Aksu) | 6 | 0 | 2 | 4 | 3-8 | 2 |
Day 6 | |||||||||
18:00 | Caspiy (Aktau) | | Akzhayik (Oral) | 2:1 (1:0) | |||||
Aktau |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kaysar (Kyzylorda) | 6 | 4 | 1 | 1 | 11-7 | 13 | ||
2. | Akzhayik (Oral) | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-6 | 10 | ||
3. | Caspiy (Aktau) | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-9 | 10 | ||
4. | Kyzylzhar (Petropavl) | 6 | 0 | 1 | 5 | 4-12 | 1 |
Day 6 | |||||||||
19:00 | Makhtaaral (Zhetysai) | | Taraz (Taraz) | 1:1 (0:0) | |||||
Turkestan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Taraz (Taraz) | 6 | 3 | 3 | 0 | 17-8 | 12 | ||
2. | Makhtaaral (Zhetysai) | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-9 | 10 | ||
3. | Aqtöbe (Aqtöbe) | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-6 | 8 | ||
4. | Tobil (Kostanay) | 6 | 1 | 0 | 5 | 7-18 | 3 |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Dacia Buiucani | | Sfîntul Gheorghe | 2:0 (1:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
20:00 | Zimbru | | Bălți | 0:3 (0:1) | |||||
Chişinău |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Austria Wien | | Tirol | 2:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
17:00 | Austria Klagenfurt | | Ried | 1:0 (0:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
19:30 | Sturm | | Rheindorf Altach | 4:0 (1:0) | |||||
Graz |
Day 2 | |||||||||
12:30 | Aston Villa | | Everton | 2:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Newcastle United | 0:0 | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Leicester City | 4:2 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Southampton | | Leeds United | 2:2 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Manchester City | | AFC Bournemouth | 4:0 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Fulham | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
17:30 | Brentford | | Manchester United | 4:0 (4:0) | |||||
Brentford |
Day 3 | |||||||||
12:30 | Cardiff City | | Birmingham City | 1:0 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Queens Park Rangers | 2:2 (2:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Blackpool | | Swansea City | 0:1 (0:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
15:00 | Millwall | | Coventry City | 3:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Stoke City | 3:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Hull City | | Norwich City | 2:1 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Luton Town | | Preston North End | 0:1 (0:1) | |||||
Luton | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | Reading | 4:0 (4:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Bristol City | 1:1 (0:1) | |||||
Wigan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 29 | 14 | 3 | 87-35 | 101 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 28 | 7 | 11 | 73-39 | 91 | ||
3. | Luton Town | 46 | 21 | 17 | 8 | 57-39 | 80 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 22 | 9 | 15 | 84-56 | 75 | ||
5. | Coventry City | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-46 | 70 | ||
6. | Sunderland | 46 | 18 | 15 | 13 | 68-55 | 69 | ||
7. | Blackburn Rovers | 46 | 20 | 9 | 17 | 52-54 | 69 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 11 | 16 | 57-50 | 68 | ||
9. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-53 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 12 | 16 | 68-64 | 66 |
Day 6 | |||||||||
18:45 | Arda | | CSKA 1948 | 0:1 (0:1) | |||||
Kardzhali | |||||||||
21:00 | Beroe | | Botev Plovdiv | 1:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Kecskemét | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:0 (1:0) | |||||
Kecskemét | |||||||||
20:15 | Újpest | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest |
Day 2 | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Augsburg | 1:2 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Köln | 2:2 (1:1) | |||||
Leipzig | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Bochum | 3:2 (2:2) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Hertha | | Eintracht | 1:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Werder | | Stuttgart | 2:2 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
18:30 | Schalke 04 | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 2 | |||||||||
18:45 | Go Ahead Eagles | | PSV | 2:5 (1:3) | |||||
Deventer | |||||||||
20:00 | Emmen | | Waalwijk | 1:1 (0:0) | |||||
Emmen | |||||||||
20:00 | Utrecht | | Cambuur | 0:0 | |||||
Utrecht | |||||||||
21:00 | Feyenoord | | Heerenveen | 0:0 | |||||
Rotterdam |
Day 21 | |||||||||
20:00 | Telavi | | Samgurali | 1:1 (0:1) | |||||
Telavi | |||||||||
21:00 | Dinamo Tbilisi | | Sioni | 3:1 (0:0) | |||||
Tbilisi |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Celta de Vigo | | Español | 2:2 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
19:00 | Real Valladolid | | Villarreal | 0:3 (0:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
21:00 | Barcelona | | Rayo Vallecano | 0:0 | |||||
Barcelona |
Day 22 | |||||||||
17:00 | Lietava | | Žalgiris Kaunas | 1:2 (1:1) | |||||
Jonava | |||||||||
19:00 | Panevėžys | | Šiauliai | 1:2 (0:1) | |||||
Panevėžys |
Day 2 | |||||||||
17:00 | Monaco | | Rennes | 1:1 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Montpellier | 5:2 (2:0) | |||||
Paris |
Day 5 | |||||||||
18:30 | Gorica | | Lokomotiva | 3:2 (0:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
21:05 | Dinamo | | Hajduk | 4:1 (0:1) | |||||
Zagreb |
Day 3 | |||||||||
16:00 | Zbrojovka | | Mladá Boleslav | 3:1 (0:1) | |||||
Brno | |||||||||
16:00 | Baník | | Trinity | 3:1 (3:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
16:00 | Teplice | | Bohemians 1905 | 0:1 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
19:00 | Hradec Králové | | Viktoria | 1:2 (1:1) | |||||
Mladá Boleslav |
Day 18 | |||||||||
17:30 | Helsingborgs | | Sirius | 0:0 | |||||
Helsingborg |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Motherwell | 2:3 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Rangers | | St. Johnstone | 4:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Livingston | | Hibernian | 2:1 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Ross County | 1:0 (0:0) | |||||
Paisley |
Day 13 | |||||||||
15:30 | Defensa y Justicia | | Tigre | 0:0 | |||||
Florencio Varela | |||||||||
15:30 | Rosario Central | | Barracas Central | 3:1 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
18:00 | Lanús | | Independiente | 1:1 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
20:30 | River Plate | | Newell's Old Boys | 4:1 (2:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 22 | |||||||||
16:30 | Goiás | | Avaí | 1:1 (0:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
19:00 | Corinthians | | Palmeiras | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19:30 | Cuiabá Esporte Clube | | Juventude | 1:0 (1:0) | |||||
Cuiabá | |||||||||
21:00 | Botafogo | | Atlético | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro |
18:00 | New York Red Bulls | | Orlando City | 0:1 (0:1) | |||||
Harrison | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Columbus Crew | 1:1 (1:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:00 | Los Angeles Galaxy | | Vancouver Whitecaps | 5:2 (4:1) | |||||
Carson | |||||||||
19:30 | Cincinnati | | Atlanta United | 2:2 (2:1) | |||||
Cincinnati | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | DC United | 1:0 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | Chicago Fire | 4:1 (2:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Toronto | | Portland Timbers | 3:1 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | Los Angeles | | Charlotte | 5:0 (0:0) | |||||
Los Angeles | |||||||||
20:00 | Inter Miami | | New York City | 3:2 (1:2) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
20:00 | Austin | | Sporting Kansas City | 4:3 (1:3) | |||||
Austin | |||||||||
20:00 | Dallas | | San Jose Earthquakes | 4:1 (3:0) | |||||
Frisco | |||||||||
20:00 | Houston Dynamo | | Montréal | 2:3 (2:2) | |||||
Houston |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Philadelphia Union | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-26 | 67 | ||
2. | Montréal | 34 | 20 | 5 | 9 | 63-50 | 65 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 7 | 11 | 57-41 | 55 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 15 | 8 | 11 | 50-41 | 53 | ||
5. | Cincinnati | 34 | 12 | 13 | 9 | 64-56 | 49 | ||
6. | Inter Miami | 34 | 14 | 6 | 14 | 47-56 | 48 | ||
7. | Orlando City | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-53 | 48 | ||
8. | Columbus Crew | 34 | 10 | 16 | 8 | 46-41 | 46 | ||
9. | Charlotte | 34 | 13 | 3 | 18 | 44-52 | 42 | ||
10. | New England Revolution | 34 | 10 | 12 | 12 | 47-50 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 4 | 9 | 66-38 | 67 | ||
2. | Austin | 34 | 16 | 8 | 10 | 65-49 | 56 | ||
3. | Dallas | 34 | 14 | 11 | 9 | 48-37 | 53 | ||
4. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 8 | 12 | 58-51 | 50 | ||
5. | Nashville | 34 | 13 | 11 | 10 | 52-41 | 50 | ||
6. | Minnesota United | 34 | 14 | 6 | 14 | 48-51 | 48 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-45 | 47 | ||
8. | Portland Timbers | 34 | 11 | 13 | 10 | 53-53 | 46 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 7 | 15 | 40-57 | 43 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-57 | 43 |
Day 12 | |||||||||
19:00 | Henan Songshan Longmen | | Meizhou Hakka | 0:1 (0:1) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
19:30 | Guangzhou City | | Wuhan Yangtze River | 0:5 (0:4) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wuhan Three Towns | 34 | 25 | 3 | 6 | 91-28 | 78 | ||
2. | Shandong Taishan | 34 | 25 | 3 | 6 | 87-29 | 78 | ||
3. | Zhejiang Professional | 34 | 18 | 11 | 5 | 64-28 | 65 | ||
4. | Shanghai Port | 34 | 20 | 5 | 9 | 55-25 | 65 | ||
5. | Chengdu Rongcheng | 34 | 18 | 11 | 5 | 49-28 | 65 | ||
6. | Henan Songshan Longmen | 34 | 17 | 8 | 9 | 60-32 | 59 | ||
7. | Beijing Guoan | 34 | 17 | 7 | 10 | 57-49 | 58 | ||
8. | Tianjin Jinmen Tiger | 34 | 14 | 7 | 13 | 45-42 | 49 | ||
9. | Meizhou Hakka | 34 | 14 | 7 | 13 | 43-41 | 49 | ||
10. | Shanghai Shenhua | 34 | 14 | 11 | 9 | 42-34 | 47 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |