18.09.2020 < | Football matches for 19.09.2020 | > 20.09.2020 |
Day 10 | |||||||||
Yenisey | | Torpedo | 0:3 | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Fakel | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | SKA-Khabarovsk | | Baltika | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
15:00 | Spartak-2 | | Veles | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Shinnik | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Tekstilshchik | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | Tom | | Volgar | 1:3 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
17:30 | Irtysh | | Krylia Sovetov | 0:4 (0:2) | |||||
Domodedovo | |||||||||
18:00 | Chaika | | FK Krasnodar-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
18:00 | FK Orenburg | | Akron | 0:0 | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Neftekhimik | | Alaniya | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk |
Day 7 | |||||||||
14:00 | Biolog-Novokubansk | | Anzhi | 1:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
17:00 | FK Krasnodar-3 | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Kvant | | Salyut-Belgorod | 0:0 | |||||
Obninsk |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Karpaty Lviv | | Chernihiv | 4:1 (3:0) | |||||
Lviv | |||||||||
16:00 | Dinaz | | Nyva Vinnytsya | 5:1 (3:0) | |||||
Demidov |
Day 3 | |||||||||
16:00 | FK Nikopol | | Metal | 0:2 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
16:30 | Real Pharma | | Cherkashchyna | 0:2 (0:1) | |||||
Odesa |
Day 24 | |||||||||
14:00 | FK Vitebsk | | Belshina | 1:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
16:00 | Dynamo Brest | | Energetik-BDU | 2:1 (2:1) | |||||
Brest | |||||||||
18:00 | FK Haradzeya | | Tarpeda-BelAZ | 1:3 (0:2) | |||||
Haradzeya |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Dacia Buiucani | | Zimbru | 2:1 (1:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
19:00 | Petrocub | | Milsami | 1:2 (0:1) | |||||
Hînceşti |
Day 2 | |||||||||
12:30 | Everton | | West Bromwich Albion | 5:2 (2:1)* | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Fulham | 4:3 (2:1)* | |||||
Leeds | |||||||||
17:30 | Manchester United | | Crystal Palace | 1:3 (0:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
20:00 | Arsenal | | West Ham United | 2:1 (1:1)* | |||||
London |
Day 2 | |||||||||
12:30 | Nottingham Forest | | Cardiff City | 0:2 (0:2)* | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Wycombe Wanderers | 5:0 (3:0)* | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Brentford | | Huddersfield Town | 3:0 (0:0)* | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | AFC Bournemouth | 1:1 (0:1)* | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Reading | | Barnsley | 2:0 (0:0)* | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Luton Town | | Derby County | 2:1 (1:0)* | |||||
Luton | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Preston North End | 2:2 (1:2)* | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | Millwall | 0:1 (0:0)* | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Watford | 0:0* | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Birmingham City | 0:0* | |||||
Swansea |
Day 6 | |||||||||
16:15 | Oostende | | Oud-Heverlee | 3:1 (1:0) | |||||
Oostende | |||||||||
18:30 | Mouscron-Péruwelz | | Gent | 0:1 (0:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:45 | Waasland-Beveren | | Anderlecht | 2:4 (0:2) | |||||
Beveren |
Day 6 | |||||||||
18:45 | Beroe | | Cherno More | 4:0 (1:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
21:00 | Levski | | CSKA 1948 | 3:0 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Arminia | 1:1 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Union | | Augsburg | 1:3 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Köln | | Hoffenheim | 2:3 (1:2) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Werder | | Hertha | 1:4 (0:2) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Freiburg | 2:3 (0:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
18:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 3:0 (1:0) | |||||
Dortmund |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Villarreal | | Eibar | 2:1 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
18:30 | Getafe | | Atlético Osasuna | 1:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
21:00 | Celta de Vigo | | Valencia | 2:1 (1:0) | |||||
Vigo |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Fiorentina | | Torino | 1:0 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
20:45 | Hellas Verona | | Roma | 3:0 | |||||
Verona |
Day 18 | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Molde | 2:1 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
20:30 | Sarpsborg 08 | | Mjøndalen | 2:0 (2:0) | |||||
Sarpsborg |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Gorica | | Istra 1961 | 2:2 (1:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
19:05 | Dinamo | | Slaven | 3:3 (2:2) | |||||
Zagreb |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Celtic | | Livingston | 3:2 (2:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee United | | St. Mirren | 2:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Hamilton Academical | 2:1 (1:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Ross County | 0:1 (0:1) | |||||
Perth |
Day 11 | |||||||||
19:00 | Bragantino | | Ceará | 4:2 (3:1)* | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
19:00 | Fortaleza | | Internacional | 1:0 (0:0)* | |||||
Fortaleza | |||||||||
21:00 | Atlético | | Atlético Mineiro | 3:4 (1:0)* | |||||
Goiânia |
15:30 | Sporting Kansas City | | Dallas | 2:3 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
16:30 | New England Revolution | | New York City | 0:0 | |||||
Foxborough | |||||||||
19:00 | Atlanta United | | Inter Miami | 1:2 (1:2) | |||||
Atlanta | |||||||||
19:00 | New York Red Bulls | | Cincinnati | 0:1 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | Orlando City | | Chicago Fire | 4:1 (2:0) | |||||
Orlando | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Nashville | 2:0 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | DC United | | Toronto | 2:2 (1:1) | |||||
Washington | |||||||||
20:00 | Houston Dynamo | | Minnesota United | 2:2 (0:2) | |||||
Houston | |||||||||
21:30 | Real Salt Lake | | Vancouver Whitecaps | 1:2 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
22:30 | San Jose Earthquakes | | Portland Timbers | 1:6 (1:2) | |||||
Santa Clara | |||||||||
22:30 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 0:2 (0:1) | |||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 21 | 12 | 3 | 6 | 38-25 | 39 | ||
2. | Seattle Sounders | 22 | 11 | 6 | 5 | 44-23 | 39 | ||
3. | Portland Timbers | 23 | 11 | 6 | 6 | 46-35 | 39 | ||
4. | Minnesota United | 21 | 9 | 7 | 5 | 36-26 | 34 | ||
5. | Dallas | 22 | 9 | 7 | 6 | 28-24 | 34 | ||
6. | Los Angeles | 22 | 9 | 5 | 8 | 47-39 | 32 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 23 | 8 | 6 | 9 | 35-51 | 30 | ||
8. | Colorado Rapids | 18 | 8 | 4 | 6 | 32-28 | 28 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 23 | 9 | 0 | 14 | 27-44 | 27 | ||
10. | Los Angeles Galaxy | 22 | 6 | 4 | 12 | 27-46 | 22 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |