13.03.2015 < | Football matches for 14.03.2015 | > 15.03.2015 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Real Banjul | | ES Sétif | 1:1 (0:0) | |||||
Banjul | |||||||||
15:00 | Zesco United | | Kaloum Star | 1:1 (0:0) | |||||
Ndola | |||||||||
15:30 | Cotonsport | | Sanga Balende | 0:0 | |||||
Garoua | |||||||||
15:30 | APR FC | | Al Ahly Cairo | 0:2 (0:0) | |||||
Kigali | |||||||||
15:30 | Mangasport | | Stade Malien | 1:3 (0:1) | |||||
Moanda | |||||||||
17:00 | El Eulma | | Asante Kotoko | 0:0 | |||||
El Eulma | |||||||||
19:00 | Mamelodi Sundowns | | TP Mazembe | 1:0 (0:0) | |||||
Pretoria | |||||||||
19:00 | Kaizer Chiefs | | Raja | 0:1 (0:1) | |||||
Durban | |||||||||
20:00 | Al Merreikh | | Kabuscorp | 2:0 (1:0) | |||||
Omdurman |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Club Africain | | Dolphins | +:- | |||||
Radès | |||||||||
15:30 | Étoile du Sahel | | Benfica Luanda | 1:0 (0:0) | |||||
Sousse | |||||||||
15:30 | Royal Leopards | | Atlético Petróleos | 2:2 (1:1) | |||||
Lobamba | |||||||||
16:00 | Warri Wolves | | Dedebit | 2:0 (1:0) | |||||
Warri | |||||||||
17:00 | Orlando Pirates | | URA | 2:1 (1:0) | |||||
Johannesburg | |||||||||
17:00 | Onze Créateurs | | Sahel | 2:1 (2:1) | |||||
Bamako |
Day 22 | |||||||||
13:30 | Krylia Sovetov | | Sibir | 2:1 (1:1) | |||||
Samara | |||||||||
14:00 | Khimik | | Tom | 2:0 (2:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
14:30 | Yenisey | | Shinnik | 2:1 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
15:00 | Gazovik | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:00 | SKA-Energiya | | FK Tosno | 1:2 (0:1) | |||||
Krymsk | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Anzhi | 0:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17:00 | Volgar | | Volga | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | Sokol | | Sakhalin | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18:00 | Luch-Energiya | | FK Tyumen | 1:1 (0:0) | |||||
Vladivostok |
Day 17 | |||||||||
14:00 | Metalurh Donetsk | | Vorskla | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Hoverla | | Metalist | 2:2 (0:1) | |||||
Uzhgorod |
15:00 | BATE | | Shakhtsyor | 0:0, pen. 3:0 | |||||
Pinsk |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Neftchi | | Shoʼrtan | 1:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
16:00 | Navbahor | | Mashʼal | 0:2 (0:1) | |||||
Namangan | |||||||||
16:00 | Dinamo | | Qoʼqon 1912 | 0:1 (0:1) | |||||
Samarqand | |||||||||
17:00 | Qizilqum | | Soʼgʼdiyona | 4:1 (2:0) | |||||
Zarafshon SC Eshlar |
Day 25 | |||||||||
16:00 | Admira Wacker | | Austria | 1:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18:30 | Rapid | | Grödig | 4:0 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Wolfsberg | | Wiener Neustadt | 2:0 (1:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
18:30 | Altach | | Ried | 2:1 (1:0) | |||||
Altach |
Day 29 | |||||||||
12:45 | Crystal Palace | | Queens Park Rangers | 3:1 (3:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Arsenal | | West Ham United | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Hull City | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Aston Villa | 0:4 (0:4) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Stoke City | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17:30 | Burnley | | Manchester City | 1:0 (0:0) | |||||
Burnley |
Day 37 | |||||||||
12:15 | Middlesbrough | | Ipswich Town | 4:1 (2:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Fulham | 1:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Blackburn Rovers | 1:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Watford | | Reading | 4:1 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Blackpool | 4:0 (3:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Millwall | 2:0 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | Wigan Athletic | 1:2 (1:2) | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Brentford | | Cardiff City | 1:2 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Huddersfield Town | 1:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Derby County | 1:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
Leeds |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | AFC Bournemouth | 46 | 26 | 12 | 8 | 98-45 | 90 | ||
2. | Watford | 46 | 27 | 8 | 11 | 91-50 | 89 | ||
3. | Norwich City | 46 | 25 | 11 | 10 | 88-48 | 86 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 25 | 10 | 11 | 68-37 | 85 | ||
5. | Brentford | 46 | 23 | 9 | 14 | 78-59 | 78 | ||
6. | Ipswich Town | 46 | 22 | 12 | 12 | 72-54 | 78 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 12 | 12 | 70-56 | 78 | ||
8. | Derby County | 46 | 21 | 14 | 11 | 85-56 | 77 | ||
9. | Blackburn Rovers | 46 | 17 | 16 | 13 | 66-59 | 67 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 54-64 | 63 |
Day 22 | |||||||||
14:30 | Slavia | | Ludogorets | 0:3 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
17:00 | Levski | | Marek | 4:0 (3:0) | |||||
Sofia |
Day 25 | |||||||||
15:30 | Werder | | Bayern | 0:4 (0:2) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Hertha | | Schalke 04 | 2:2 (1:1) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Mainz 05 | 0:2 (0:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Hamburger SV | 3:0 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Paderborn 07 | 4:0 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
18:30 | Borussia Dortmund | | Köln | 0:0 | |||||
Dortmund |
Day 19 | |||||||||
15:00 | Dila | | Baia | 4:0 (2:0) | |||||
Gori | |||||||||
15:00 | Metalurgi | | Chikhura | 0:0 | |||||
Rustavi | |||||||||
15:00 | Kobuleti | | Dinamo Tbilisi | 0:1 (0:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
15:00 | WIT Georgia | | Torpedo | 0:1 (0:0) | |||||
Mtskheta | |||||||||
15:00 | Kolkheti 1913 | | Guria | 0:1 (0:1) | |||||
Kutaisi |
Day 1 | |||||||||
14:00 | METTA/LU | | Ventspils | 0:3 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
15:00 | BFC Daugava | | Jelgava | 0:1 (0:1) | |||||
Daugavpils |
Day 24 | |||||||||
15:30 | Górnik Zabrze | | Podbeskidzie | 3:3 (3:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
15:30 | Jagiellonia | | Górnik Łęczna | 2:1 (1:0) | |||||
Białystok | |||||||||
18:00 | Zawisza | | Lech | 1:0 (1:0) | |||||
Bydgoszcz |
Day 25 | |||||||||
17:00 | Benfica | | Braga | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
19:00 | Vitória Guimarães | | Vitória Setubal | 0:1 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
21:00 | Belenenses | | Estoril-Praia | 2:2 (1:1) | |||||
Lisboa |
Day 19 | |||||||||
14:00 | Donji Srem | | Radnički Niš | 0:0 | |||||
Pećinci | |||||||||
14:00 | Voždovac | | Čukarički | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
14:00 | Borac | | Radnički 1923 | 2:0 (1:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
14:00 | Novi Pazar | | OFK | 3:1 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
14:00 | Napredak | | Mladost | 1:1 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
14:00 | Vojvodina | | Jagodina | 1:4 (1:3) | |||||
Novi Sad | |||||||||
14:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Crvena Zvezda | 1:3 (1:2) | |||||
Subotica | |||||||||
17:00 | Partizan | | Rad | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 29 | |||||||||
17:00 | Metz | | Saint-Étienne | 2:3 (0:2) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Lorient | | Caen | 2:1 (1:1) | |||||
Lorient | |||||||||
20:00 | Nantes | | Evian | 2:1 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Reims | 3:1 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
20:00 | Lens | | Toulouse | 1:0 (0:0) | |||||
Amiens |
Day 25 | |||||||||
15:00 | Hajduk | | Dinamo | 1:1 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
17:00 | Slaven | | Lokomotiva | 4:0 (1:0) | |||||
Koprivnica |
Day 29 | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | Ross County | 2:2 (2:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | St. Johnstone | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow |
Day 2 | |||||||||
14:00 | Paide | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:2) | |||||
Paide | |||||||||
14:00 | Tulevik | | Kalev | 0:2 (0:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
14:00 | Pärnu Linnameeskond | | Tammeka | 4:2 (0:1) | |||||
Pärnu | |||||||||
16:30 | Levadia | | Trans | 1:1 (1:0) | |||||
Tallinn |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Banfield | | San Martín | 3:2 (2:1) | |||||
Banfield | |||||||||
18:15 | Boca Juniors | | Defensa y Justicia | 2:1 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:10 | Unión | | Independiente | 1:1 (1:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
20:30 | Sarmiento | | Newell's Old Boys | 1:2 (0:1) | |||||
Junín |
17:00 | Chicago Fire | | Vancouver Whitecaps | 0:1 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:00 | Seattle Sounders | | San Jose Earthquakes | 2:3 (1:1) | |||||
Seattle | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Toronto | 2:0 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Real Salt Lake | | Philadelphia Union | 3:3 (1:2) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | Dallas | | Sporting Kansas City | 3:1 (1:1) | |||||
Frisco |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 18 | 6 | 10 | 62-43 | 60 | ||
2. | Columbus Crew | 34 | 15 | 8 | 11 | 58-53 | 53 | ||
3. | Montreal Impact | 34 | 15 | 6 | 13 | 48-44 | 51 | ||
4. | DC United | 34 | 15 | 6 | 13 | 43-45 | 51 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-47 | 50 | ||
6. | Toronto | 34 | 15 | 4 | 15 | 58-58 | 49 | ||
7. | Orlando City | 34 | 12 | 8 | 14 | 46-56 | 44 | ||
8. | New York City | 34 | 10 | 7 | 17 | 49-58 | 37 | ||
9. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 7 | 17 | 42-55 | 37 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 6 | 20 | 43-58 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Day 2 | |||||||||
15:35 | Chongqing Lifan | | Guangzhou Evergrande | 1:2 (0:2) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:45 | Jiangsu Sainty | | Guizhou Renhe | 2:0 (0:0) | |||||
Nanjing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
Day 21 | |||||||||
18:30 | Perth Glory | | Wellington Phoenix | 1:2 (1:1) | |||||
Perth | |||||||||
19:30 | Melbourne City | | Newcastle United Jets | 4:0 (1:0) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 8 | 4 | 56-31 | 53 | ||
2. | Sydney | 27 | 14 | 8 | 5 | 52-35 | 50 | ||
3. | Adelaide United | 27 | 14 | 4 | 9 | 47-32 | 46 | ||
4. | Wellington Phoenix | 27 | 14 | 4 | 9 | 45-35 | 46 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 9 | 8 | 10 | 36-41 | 35 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 4 | 13 | 42-43 | 34 | ||
7. | Perth Glory | 27 | 14 | 8 | 5 | 45-35 | 50 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 5 | 8 | 14 | 26-50 | 23 | ||
9. | Western Sydney Wanderers | 27 | 4 | 6 | 17 | 29-44 | 18 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 3 | 8 | 16 | 23-55 | 17 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |