10.05.2013 < | Football matches for 11.05.2013 | > 12.05.2013 |
Day 3 | |||||||||
15:10 | Erchim | | Abahani | 1:0 (0:0) | |||||
Kathmandu | |||||||||
18:10 | Three Star | | Taipower | 2:2 (2:1) | |||||
Kathmandu |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:00 | Ba | | Auckland City | 0:1 (0:0) | 1:6 (1:1) | 1:7 | |||
Ba |
Day 24 | |||||||||
15:00 | Kareliya | | Lokomotiv-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
16:00 | Sever | | Dnepr | 2:1 (1:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
16:00 | FK Dolgoprudny | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
17:00 | Volga Tver | | Piter | 0:0 | |||||
Tver | |||||||||
17:00 | Rus | | Spartak Kostroma | 1:3 (0:3) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Khimik | 1:1 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | Pskov-747 | | FK Vologda | 2:1 (1:1) | |||||
Pskov |
Day 25 | |||||||||
15:00 | Vityaz | | FK Oryol | 1:0 (0:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
16:00 | Fakel | | Zvezda | 2:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Avangard | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Metallurg Lipetsk | | Lokomotiv | 1:2 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | Sokol | | FK Kaluga | 3:0 (3:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18:00 | Spartak Tambov | | Metallurg Vyksa | 0:1 (0:1) | |||||
Tambov | |||||||||
18:00 | FK Gubkin | | Podolye | 1:1 (1:1) | |||||
Gubkin | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Metallurg-Oskol | 1:1 (0:0) | |||||
Tula |
Day 29 | |||||||||
Chernomorets | | SKA | 3:0 | ||||||
17:00 | Angusht | | Mashuk-KMV | 2:0 (1:0) | |||||
Nazran | |||||||||
17:00 | Gazprom transgaz Stavropol | | Volgar-Astrakhan | 1:1 (1:1) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
17:00 | MITOS | | Slavyansky | 0:0 | |||||
Novocherkassk | |||||||||
17:00 | Torpedo | | Olimpiya | 2:1 (2:0) | |||||
Armavir | |||||||||
17:00 | FK Astrakhan | | Dagdizel | 2:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | FK Taganrog | | Druzhba | 2:0 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
18:00 | Energiya | | Biolog-Novokubansk | 0:2 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 24 | |||||||||
17:00 | Alania-D | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Vorskla | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
17:30 | Volyn | | Arsenal | 1:3 (0:2) | |||||
Lutsk | |||||||||
18:30 | Shakhtar | | Tavriya | 5:0 (3:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
19:30 | Dynamo | | Illichovets | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 6 | |||||||||
17:00 | Slavutych | | Real Pharm | 2:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
18:00 | Desna | | Skala | 4:1 (1:1) | |||||
Chernigiv |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Shakhtar | | Shakhtar-3 | 2:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
17:00 | Poltava-2 | | UkrAhroKom | 2:3 (1:2) | |||||
Karlivka | |||||||||
18:00 | Myr | | Kremin | 1:0 (0:0) | |||||
Hornostayivka |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Enerhiya | 0:3 (0:1) | |||||
Krasyliv Yunist Stadium | |||||||||
17:00 | Zhemchuzhyna | | Krystal | 1:3 (0:2) | |||||
Yalta |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Hirnyk-Sport | | Makiivvuhillya | 2:1 (2:1) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
17:00 | Stal | | Hirnyk | 3:1 (0:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk |
Day 30 | |||||||||
Dacia | | Iskra-Stal | 3:0 | ||||||
16:00 | Tiraspol | | Academia UTM | 1:1 (1:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
17:00 | Nistru | | Zimbru | 0:3 (0:1) | |||||
Călărașeuca | |||||||||
17:00 | Milsami | | CSCA-Rapid | 1:2 (0:1) | |||||
Orhei | |||||||||
19:00 | Sheriff | | Olimpia | 3:0 (1:0) | |||||
Tiraspol |
Day 8 | |||||||||
17:00 | Dinamo | | Buxoro | 1:0 (0:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
17:00 | Metallurg | | Qizilqum | 3:1 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
17:30 | Shoʼrtan | | FK Olmaliq | 1:1 (1:1) | |||||
Guzor Markaziy Stadium | |||||||||
18:00 | Neftchi | | FK Guliston | 4:1 (3:1) | |||||
Fergana |
Day 33 | |||||||||
16:00 | Admira Wacker | | Sturm | 3:0 (2:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18:30 | Wacker | | Austria | 0:3 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
18:30 | Ried | | Mattersburg | 1:1 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
18:30 | Rapid | | Wolfsberg | 0:0 | |||||
Wien |
Day 37 | |||||||||
12:45 | Aston Villa | | Chelsea | 1:2 (1:0) | |||||
Birmingham |
17:15 | Manchester City | | Wigan Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
London |
Day 8 | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Zulte Waregem | 2:3 (2:0) | |||||
Lokeren |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Oud-Heverlee | | Gent | 1:4 (1:2) | |||||
Leuven |
Day 27 | |||||||||
15:30 | Ludogorets | | Slavia | 2:1 (2:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
18:00 | Liteks | | Beroe | 1:2 (0:1) | |||||
Lovech | |||||||||
20:00 | ЦСКА | | Cherno More | 3:2 (1:2) | |||||
Sofia |
Day 33 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Borussia Mönchengladbach | 2:4 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Stuttgart | 1:2 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hannover 96 | 3:1 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Fortuna | | Nürnberg | 1:2 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Greuther | | Freiburg | 1:2 (1:0) | |||||
Fürth | |||||||||
15:30 | Bayern | | Augsburg | 3:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Hamburger SV | 1:4 (0:2) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Borussia Dortmund | 3:3 (3:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Werder | | Eintracht | 1:1 (1:0) | |||||
Bremen |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18:45 | Go Ahead Eagles | | Dordrecht | 3:0 (0:0) | 3:3 (2:2) | 6:3 | |||
Deventer | |||||||||
20:45 | Fortuna | | De Graafschap | 1:3 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:5 | |||
Sittard |
Day 35 | |||||||||
16:00 | Athletic | | Mallorca | 2:1 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
18:00 | Real Valladolid | | Deportivo | 1:0 (0:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
20:00 | Atlético Osasuna | | Getafe | 1:0 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
22:00 | Español | | Real Madrid | 1:1 (1:0) | |||||
Barcelona |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Jelgava | | METTA/LU | 1:0 (0:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
16:00 | Daugava Daugavpils | | Skonto | 1:4 (1:1) | |||||
Daugavpils |
Day 29 | |||||||||
18:15 | Moreirense | | Vitória Setubal | 2:1 (1:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
18:15 | Braga | | Nacional | 1:3 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
18:15 | Académica | | Paços de Ferreira | 1:1 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
18:15 | Estoril-Praia | | Beira-Mar | 2:1 (1:1) | |||||
Estoril | |||||||||
18:15 | Sporting | | Olhanense | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18:15 | Marítimo | | Vitória Guimarães | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
18:15 | Rio Ave | | Gil Vicente | 2:1 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
20:30 | Porto | | Benfica | 2:1 (1:1) | |||||
Porto |
Day 27 | |||||||||
15:00 | Radnički 1923 | | Partizan | 0:1 (0:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
17:00 | BSK Borča | | Hajduk | 0:3 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Rad | | Javor | 2:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Radnički Niš | | Sloboda | 0:1 (0:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
17:00 | Smederevo | | Jagodina | 2:1 (1:0) | |||||
Smederevo | |||||||||
17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Donji Srem | 1:1 (1:0) | |||||
Subotica | |||||||||
19:00 | Crvena zvezda | | OFK | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade |
Day 36 | |||||||||
17:00 | Marseille | | Toulouse | 2:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
20:00 | Ajaccio | | Troyes | 0:1 (0:1) | |||||
Ajaccio | |||||||||
20:00 | Bastia | | Montpellier | 3:1 (2:1) | |||||
Bastia | |||||||||
20:00 | Bordeaux | | Nancy | 3:2 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:00 | Brest | | Sochaux-Montbéliard | 0:2 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
20:00 | Valenciennes | | Rennes | 4:1 (1:1) | |||||
Valenciennes |
Day 37 | |||||||||
12:15 | Celtic | | St. Johnstone | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Inverness | | Dundee United | 1:2 (1:0) | |||||
Inverness |
Day 37 | |||||||||
15:00 | Dundee | | Kilmarnock | 2:3 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Aberdeen | 0:0 | |||||
Paisley |
Day 10 | |||||||||
17:00 | Flora | | Sillamäe Kalev | 3:0 (0:0) | |||||
Tallinn |
Day 13 | |||||||||
14:10 | San Lorenzo de Almagro | | Boca Juniors | 3:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:10 | Newell's Old Boys | | Godoy Cruz | 3:1 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
19:10 | Vélez Sársfield | | Arsenal | 2:2 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:15 | Racing Club | | Tigre | 2:0 (1:0) | |||||
Avellaneda |
12:50 | Chicago Fire | | Philadelphia Union | 0:1 (0:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
13:00 | Seattle Sounders | | San Jose Earthquakes | 4:0 (2:0) | |||||
Seattle | |||||||||
14:00 | Montreal Impact | | Real Salt Lake | 3:2 (1:1) | |||||
Montréal | |||||||||
16:00 | Vancouver Whitecaps | | Los Angeles Galaxy | 3:1 (0:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Colorado Rapids | 0:2 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Dallas | | DC United | 2:1 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | New York Red Bulls | 1:1 (0:0) | |||||
Foxborough |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 17 | 8 | 9 | 58-41 | 59 | ||
2. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 47-30 | 58 | ||
3. | New England Revolution | 34 | 14 | 9 | 11 | 49-38 | 51 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 14 | 9 | 11 | 41-41 | 51 | ||
5. | Montreal Impact | 34 | 14 | 7 | 13 | 50-49 | 49 | ||
6. | Chicago Fire | 34 | 14 | 7 | 13 | 47-52 | 49 | ||
7. | Philadelphia Union | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-44 | 46 | ||
8. | Columbus Crew | 34 | 12 | 5 | 17 | 42-46 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 6 | 11 | 17 | 30-47 | 29 | ||
10. | DC United | 34 | 3 | 7 | 24 | 22-59 | 16 |
Day 9 | |||||||||
14:35 | Liaoning Whowin | | Wuhan Zall | 3:2 (1:1) | |||||
Shenyang | |||||||||
19:35 | Dalian Aerbin | | Shanghai Shenxin | 1:2 (0:1) | |||||
Dalian | |||||||||
19:35 | Tianjin Teda | | Jiangsu Sainty | 1:1 (1:0) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 24 | 5 | 1 | 78-18 | 77 | ||
2. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 55-35 | 59 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 9 | 7 | 54-31 | 51 | ||
4. | Guizhou Renhe | 30 | 11 | 11 | 8 | 40-41 | 44 | ||
5. | Dalian Aerbin | 30 | 11 | 8 | 11 | 40-43 | 41 | ||
6. | Guangzhou R&F | 30 | 11 | 7 | 12 | 45-47 | 40 | ||
7. | Shanghai Shenxin | 30 | 11 | 7 | 12 | 31-42 | 40 | ||
8. | Shanghai Shenhua | 30 | 11 | 11 | 8 | 36-36 | 38 | ||
9. | Shanghai SIPG | 30 | 10 | 7 | 13 | 38-35 | 37 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 11 | 11 | 35-44 | 35 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |