06.08.2010 < | Football matches for 7.08.2010 | > 08.08.2010 |
Day 16 | |||||||||
20:00 | Anzhi | | Amkar | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
21:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Samara |
Day 20 | |||||||||
14:00 | Sever | | Tekstilshchik | 2:1 (0:0) | |||||
Kirovsk | |||||||||
19:00 | Volga Tver | | Pskov-747 | 1:0 (0:0) | |||||
Tver |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Zirka | | Tytan | 1:3 (0:1) | |||||
Kirovograd | |||||||||
18:00 | Zakarpattya | | Feniks-Illichovets | 3:0 (3:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
18:00 | Dnister | | Prykarpattya | 2:1 (0:0) | |||||
Ovidiopol | |||||||||
18:00 | Helios | | PFK Oleksandriya | 2:2 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:00 | Stal | | Arsenal | 3:0 (1:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
19:00 | Naftovyk | | Bukovyna | 2:3 (2:1) | |||||
Okhtyrka |
Day 3 | |||||||||
Stal | | Olkom | 0:1 | ||||||
Metalurh-2 | | FK Poltava | 2:4 | ||||||
Shakhtar-3 | | Olympik | 1:3 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Illichovets-2 | 3:0 | ||||||
Shakhtar | | Hirnyk | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
17:00 | Zimbru | | Milsami | 0:0 | |||||
18:00 | Academia UTM | | Dacia | 0:0 | |||||
18:00 | Costuleni | | Găgăuzia | 2:1 (0:1) | |||||
18:00 | CSCA-Rapid | | Tiraspol | 2:0 (0:0) | |||||
18:00 | Dinamo | | Olimpia | 0:8 (0:4) | |||||
18:00 | Sfîntul Gheorghe | | Iskra-Stal | 2:2 (0:0) | |||||
19:00 | Sheriff | | Nistru | 1:0 (1:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
18:30 | LASK | | Kapfenberg | 0:1 (0:0) | |||||
Linz | |||||||||
18:30 | Red Bull | | Wiener Neustadt | 4:2 (2:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
18:30 | Mattersburg | | Wacker | 0:2 (0:0) | |||||
Mattersburg |
Day 1 | |||||||||
Bristol City | | Millwall | 0:3 (0:1) | ||||||
Bristol | |||||||||
Burnley | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
Coventry City | | Portsmouth | 2:0 (1:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Leicester City | 3:2 (3:0) | ||||||
London | |||||||||
Leeds United | | Derby County | 1:2 (1:2) | ||||||
Leeds | |||||||||
Middlesbrough | | Ipswich Town | 1:3 (1:0) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Preston North End | | Doncaster Rovers | 0:2 (0:2) | ||||||
Preston | |||||||||
Queens Park Rangers | | Barnsley | 4:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Reading | | Scunthorpe United | 1:2 (1:1) | ||||||
Reading | |||||||||
15:00 | Hull City | | Swansea City | 2:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Eupen | | Westerlo | 0:1 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
20:00 | Charleroi | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Brugge | | Sint-Truiden | 4:1 (4:1) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Mechelen | 1:2 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Kortrijk | 1:1 (0:0) | |||||
Lokeren |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Akademik | | Vidima-Rakovski | 1:2 (1:2) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Cherno More | 2:0 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18:00 | Minyor | | Slavia | 1:2 (1:0) | |||||
Kyustendil | |||||||||
18:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Sliven | 2:1 (0:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
21:00 | Kaliakra | | Montana | 0:0 | |||||
Kavarna |
Day 2 | |||||||||
17:30 | Honvéd | | MTK | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19:00 | Lombard | | Szolnok | 0:0 | |||||
Pápa | |||||||||
19:00 | Haladás | | Zalaegerszegi TE | 0:0 | |||||
Szombathely | |||||||||
20:00 | Kecskemét | | Ferencváros | 1:2 (1:1) | |||||
Kecskemét |
17:45 | Bayern (München) | | Schalke 04 (Gelsenkirchen) | 2:0 (0:0) | |||||
Augsburg |
Day 1 | |||||||||
18:45 | NEC | | VVV-Venlo | 1:0 (0:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
19:45 | Heracles | | Willem II | 3:0 (1:0) | |||||
Almelo | |||||||||
19:45 | De Graafschap | | Excelsior | 3:0 (1:0) | |||||
Doetinchem | |||||||||
20:45 | Heerenveen | | PSV | 1:3 (0:0) | |||||
Heerenveen |
Day 14 | |||||||||
Olimps/RFS | | Blāzma | 2:1 (0:1) | ||||||
Jelgava | | Metalurgs | 1:2 (0:1) | ||||||
Day 20 | |||||||||
17:00 | Sandefjord | | Rosenborg | 1:3 (1:1) | |||||
Sandefjord |
Day 1 | |||||||||
21:00 | Auxerre | | Lorient | 2:2 (1:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
21:00 | Lens | | Nancy-Lorraine | 1:2 (0:1) | |||||
Lens | |||||||||
21:00 | Lyon | | Monaco | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
21:00 | Marseille | | Caen | 1:2 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
21:00 | Nice | | Valenciennes | 0:0 | |||||
Nice | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Saint-Étienne | 3:1 (2:1) | |||||
Paris | |||||||||
21:00 | Rennes | | Lille | 1:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
21:00 | Sochaux-Montbéliard | | Arles-Avignon | 2:1 (1:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
21:00 | Toulouse | | Brest | 2:0 (1:0) | |||||
Toulouse |
Day 3 | |||||||||
Lokomotiva | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | ||||||
Cibalia | | Inter | 1:0 (1:0) | ||||||
Slaven | | Zadar | 2:0 (0:0) | ||||||
Rijeka | | Hrvatski dragovoljac | 3:0 (1:0) | ||||||
Karlovac | | Split | 1:0 (1:0) | ||||||
Varaždin | | Dinamo | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
18:00 | Bohemians 1905 | | Slovácko | 1:0 (1:0) | |||||
Praha |
Day 24 | |||||||||
Levadia | | Paide | 4:0 (1:0) | ||||||
Kuressaare | | Nõmme Kalju | 1:5 (1:1) | ||||||
Tammeka | | Kalev | 2:3 (0:1) | ||||||
Trans | | Lootus | 4:1 (1:1) | ||||||
Tulevik | | Flora | 1:6 (0:2) | ||||||
Day 1 | |||||||||
14:00 | Quilmes | | Colón | 1:1 (0:1) | |||||
Quilmes | |||||||||
16:10 | Argentinos Juniors | | Huracán | 1:2 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:15 | Newell's Old Boys | | Estudiantes | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
20:20 | Racing Club | | All Boys | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda |
Day 13 | |||||||||
18:30 | Botafogo | | Atlético-MG | 3:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | Guarani | | Avaí | 4:1 (3:1) | |||||
Campinas |
16:00 | Toronto | | Chivas USA | 2:1 (2:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | San Jose Earthquakes | 1:0 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | Kansas City Wizards | | Real Salt Lake | 1:1 (1:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | D.C. United | 1:0 (1:0) | |||||
Foxborough |
Day 17 | |||||||||
Shaanxi Zhongjian Chanba | | Liaoning Whowin | 1:0 (1:0) | ||||||
Xi'an | |||||||||
Shandong Luneng Taishan | | Tianjin Teda | 1:0 (0:0) | ||||||
Jinan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Gold Coast United | | Brisbane Roar | 0:0 | |||||
Gold Coast | |||||||||
20:00 | Sydney | | Melbourne Victory | 3:3 (1:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brisbane Roar | 30 | 18 | 11 | 1 | 58-26 | 65 | ||
2. | Central Coast Mariners | 30 | 16 | 9 | 5 | 50-31 | 57 | ||
3. | Adelaide United | 30 | 15 | 5 | 10 | 51-36 | 50 | ||
4. | Gold Coast United | 30 | 12 | 10 | 8 | 40-32 | 46 | ||
5. | Melbourne Victory | 30 | 11 | 10 | 9 | 45-39 | 43 | ||
6. | Wellington Phoenix | 30 | 12 | 5 | 13 | 39-41 | 41 | ||
7. | Newcastle United Jets | 30 | 9 | 8 | 13 | 29-33 | 35 | ||
8. | Melbourne Heart | 30 | 8 | 11 | 11 | 32-42 | 35 | ||
9. | Sydney | 30 | 8 | 10 | 12 | 35-40 | 34 | ||
10. | Perth Glory | 30 | 5 | 8 | 17 | 27-54 | 23 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |