15.05.2009 < | Football matches for 16.05.2009 | > 17.05.2009 |
Day 2 | |||||||||
18:30 | Regar-TadAZ | | Taipower | 3:1 (1:0) | |||||
Kathmandu | |||||||||
18:30 | Nepal Police | | WAPDA | 0:0 | |||||
Kathmandu |
Day 1 | |||||||||
Al Ahly Cairo | | Santos Viana | 3:0 | ||||||
Cotonsport | | Vita | 3:1 | ||||||
IZ Khémisset | | Stade Malien | 1:1 | ||||||
Primeiro de Agosto | | Sfaxien | 2:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
17:00 | Saturn-2 | | Zodiak-Oskol | 1:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
18:00 | Znamya Truda | | FSA | 2:3 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo |
Day 8 | |||||||||
17:00 | Druzhba | | Dagdizel | 2:1 (2:1) | |||||
Maykop | |||||||||
17:00 | Stavropolye-2009 | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
18:00 | SKA | | Zhemchuzhina-Sochi | 0:4 (0:3) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:00 | FK Volgograd | | FK Astrakhan | 2:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:00 | FK Taganrog | | Avtodor | 0:2 (0:1) | |||||
Taganrog |
Day 28 | |||||||||
14:00 | Metalurh Donetsk | | Vorskla | 2:1 (1:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
16:00 | Karpaty | | Dynamo | 1:4 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
17:00 | Kryvbas | | Dnipro | 0:1 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
18:00 | Arsenal | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Chornomorets | | Metalist | 1:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
18:00 | Zorya | | Shakhtar | 0:3 (0:1) | |||||
Lugansk |
Day 29 | |||||||||
Yednist | | Obolon-2 | +:- | ||||||
Arsenal Bila Tserkva | | Bukovyna | 3:1 | ||||||
FK Korosten | | Dynamo | -:+ | ||||||
Nyva Vinnytsya | | Nyva Ternopil | 3:4 | ||||||
MFK Mykolaiv | | CSKA | 2:0 | ||||||
Veres | | Bastion | 0:1 | ||||||
Karpaty-2 | | Knyazha-2 | +:- | ||||||
Day 29 | |||||||||
Kremin | | Shakhtar-3 | 4:0 | ||||||
Olkom | | Olympik | 0:3 | ||||||
Illichovets-2 | | Shakhtar | 0:0 | ||||||
FK Poltava | | Arsenal Kharkiv | 1:1 | ||||||
Tytan Donetsk | | Tytan Armyansk | 1:1 | ||||||
FK Sumy | | Stal | 0:0 | ||||||
Hirnyk | | Dnipro-75 | 1:3 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Zirka | 1:2 | ||||||
Metalurh-2 | | PFK Sevastopol-2 | +:- | ||||||
Day 8 | |||||||||
18:00 | FK Smorgon | | Shakhtsyor | 2:2 (0:1) | |||||
Smarhon | |||||||||
19:00 | Dynamo Minsk | | Naftan | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19:00 | BATE | | Granit | 1:1 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
19:00 | Neman | | FK Vitebsk | 1:0 (1:0) | |||||
Hrodna |
Day 34 | |||||||||
18:00 | Red Bull | | LASK | 2:1 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
18:00 | Austria Wien | | Altach | 4:1 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:00 | Mattersburg | | Austria Kärnten | 3:2 (1:0) | |||||
Mattersburg |
Day 37 | |||||||||
12:45 | Manchester United | | Arsenal | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Aston Villa | 1:1 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Fulham | 0:1 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Wigan Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Hull City | 1:1 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Everton | | West Ham United | 3:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Manchester City | 2:1 (1:0) | |||||
London |
Day 34 | |||||||||
20:00 | Tubize | | Germinal Beerschot | 1:0 (0:0) | |||||
Tubize | |||||||||
20:00 | Genk | | Anderlecht | 0:2 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
20:00 | Gent | | Standard | 0:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Mons | 3:0 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Dender | | Charleroi | 1:2 (0:1) | |||||
Denderleeuw | |||||||||
20:00 | Roeselare | | Cercle | 1:2 (1:0) | |||||
Roeselare | |||||||||
20:00 | Brugge | | Mouscron | 4:1 (3:1) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Westerlo | | Kortrijk | 1:3 (0:1) | |||||
Westerlo |
Day 27 | |||||||||
13:00 | Lokomotiv Sofia | | Sliven | 3:2 (1:2) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Mezdra | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 (0:0) | |||||
Mezdra | |||||||||
18:00 | Cherno More | | CSKA | 1:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
20:00 | Chernomorets | | Slavia | 2:1 (1:0) | |||||
Burgas |
Day 33 | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Bayern | 2:2 (2:2) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Hertha | | Schalke 04 | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Hannover | | Wolfsburg | 0:5 (0:3) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Werder | | Karlsruher | 1:3 (0:2) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Energie | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Arminia | 6:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Borussia Mönchengladbach | 5:0 (2:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Köln | 0:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Bochum | | Eintracht | 2:0 (1:0) | |||||
Bochum |
Day 36 | |||||||||
20:00 | Atlético Osasuna | | Sevilla | 0:0 | |||||
Pamplona | |||||||||
20:00 | Deportivo La Coruna | | Getafe | 1:1 (0:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
22:00 | Villarreal | | Real Madrid | 3:2 (1:0) | |||||
Villarreal |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Brann | | Start | 1:1 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
16:00 | Vålerenga | | Fredrikstad | 2:1 (2:0) | |||||
Oslo | |||||||||
18:00 | Viking | | Strømsgodset | 1:1 (1:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
18:00 | Ålesund | | Lyn | 2:0 (1:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Bodø/Glimt | 0:0 | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Sandefjord | 4:1 (2:1) | |||||
18:00 | Lillestrøm | | Odd | 1:1 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
19:00 | Rosenborg | | Molde | 2:2 (0:1) | |||||
Trondheim |
Day 28 | |||||||||
14:45 | Jagiellonia | | Polonia Warszawa | 2:1 (1:1) | |||||
Białystok | |||||||||
17:00 | Górnik | | Odra | 2:0 (2:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
17:45 | Legia | | Polonia Bytom | 3:1 (1:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
19:15 | Cracovia | | GKS | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków |
Day 29 | |||||||||
19:45 | Vitória Setubal | | Leixões | 0:1 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
19:45 | Académica | | Naval | 3:1 (0:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
19:45 | Estrela | | Vitória Guimarães | 1:0 (0:0) | |||||
Amadora | |||||||||
19:45 | Marítimo | | Sporting | 1:2 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
19:45 | Trofense | | Porto | 1:4 (0:2) | |||||
Trofa | |||||||||
19:45 | Belenenses | | Rio Ave | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa |
Day 31 | |||||||||
Borac | | Banat | 2:0 (0:0) | ||||||
Ĉačak | |||||||||
Jagodina | | Crvena Zvezda | 1:5 (0:0) | ||||||
Jagodina | |||||||||
Napredak | | Čukarički Stankom | 0:0 | ||||||
Kruŝevac |
Day 34 | |||||||||
Celje | | Gorica | 1:2 (0:1) | ||||||
Domžale | | Luka Koper | 1:0 (0:0) | ||||||
Nafta | | Interblock | 3:3 (1:1) | ||||||
Labod Drava | | Rudar | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 36 | |||||||||
19:00 | Monaco | | Valenciennes | 1:1 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
19:00 | Saint-Étienne | | Toulouse | 2:2 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
19:00 | Lorient | | Le Havre | 1:1 (0:1) | |||||
Lorient | |||||||||
19:00 | Caen | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
19:00 | Bordeaux | | Le Mans | 3:2 (2:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
19:00 | Grenoble | | Nancy-Lorraine | 0:0 | |||||
Grenoble | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Auxerre | 1:2 (0:2) | |||||
Paris |
Day 37 | |||||||||
12:30 | Rangers | | Aberdeen | 2:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hearts | | Dundee United | 3:0 (2:0) | |||||
Edinburgh |
Day 37 | |||||||||
15:00 | Falkirk | | St. Mirren | 0:2 (0:1) | |||||
Falkirk | |||||||||
15:00 | Hamilton | | Motherwell | 0:3 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Inverness | 1:0 (0:0) | |||||
Kilmarnock |
Day 11 | |||||||||
Kuressaare | | Tammeka | 0:0 | ||||||
Paide | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:0) | ||||||
Flora | | Tulevik | 1:0 (1:0) | ||||||
Tallinna Kalev | | Sillamäe Kalev | 1:1 (0:1) | ||||||
Trans | | Levadia | 0:3 (0:1) | ||||||
Day 14 | |||||||||
Huracán | | River Plate | 4:0 (1:0) | ||||||
Tigre | | Colón | 2:1 (1:0) | ||||||
Newell's Old Boys | | Banfield | 1:1 (0:1) | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Vélez Sársfield | 3:1 (2:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
18:30 | Flamengo | | Avaí | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | Atlético-MG | | Grêmio | 2:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Coritiba | | Santo André | 2:4 (1:3) | |||||
Curitiba |
16:00 | Toronto | | Chicago Fire | 0:2 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Real Salt Lake | | Kansas City Wizards | 0:2 (0:1) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | New York Red Bulls | | Houston Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
East Rutherford | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Colorado Rapids | 1:1 (1:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Dallas | | Seattle Sounders | 1:1 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
20:00 | Chivas USA | | D.C. United | 2:2 (2:0) | |||||
Carson |
Day 9 | |||||||||
Qingdao Jonoon | | Changchun Yatai | 2:1 (1:1) | ||||||
Henan Jianye | | Shaanxi Zhongxin | 1:1 (1:0) | ||||||
Dalian Shide | | Chengdu Blades | 1:0 (0:0) | ||||||
Hangzhou Lucheng | | Jiangsu Sainty | 4:0 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Beijing Guoan | 30 | 13 | 12 | 5 | 48-28 | 51 | ||
2. | Changchun Yatai | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-31 | 50 | ||
3. | Henan Jianye | 30 | 13 | 9 | 8 | 35-26 | 48 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 11 | 12 | 7 | 35-30 | 45 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 9 | 9 | 39-29 | 45 | ||
6. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 9 | 9 | 36-29 | 45 | ||
7. | Chengdu Blades | 30 | 11 | 6 | 13 | 32-39 | 39 | ||
8. | Dalian Shide | 30 | 10 | 8 | 12 | 27-31 | 38 | ||
9. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 9 | 10 | 11 | 38-38 | 37 | ||
10. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 30-30 | 37 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |