01.05.2009 < | Football matches for 2.05.2009 | > 03.05.2009 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Zesco United | | Djoliba | 2:1 (0:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Ndola | |||||||||
18:00 | Etoile du Sahel | | Al Ahly Tripoli | 2:0 (2:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Sousse | |||||||||
20:30 | Al Ahly Cairo | | Kano Pillars | 2:2 (0:0) | 1:1 (0:1) | 3:3 | |||
Cairo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Stade Malien | | JSM Béjaïa | 1:0, pen. 13:12 | 0:1 | 1:1 | ||||
Red Arrows | | ENPPI | 3:0 | 0:4 | 3:4 | ||||
18:30 | Metallurg (Krasnoyarsk) | | Sibiryak (Bratsk) | 4:2 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 4 | |||||||||
13:00 | Zelenograd | | Volochanin-Ratmir | 0:2 (0:2) | |||||
Khimki | |||||||||
14:00 | FK Istra | | Sportakademklub | 1:0 (1:0) | |||||
Dmitrov | |||||||||
16:00 | Volga Tver | | Smena-Zenit | 2:2 (0:2) | |||||
Tver | |||||||||
17:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Torpedo-ZIL | 2:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17:00 | Nara-ShBFR | | Pskov-747 | 0:0 | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
17:30 | Lokomotiv-2 | | Spartak Kostroma | 4:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Dynamo Vologda | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Vologda | |||||||||
18:00 | Sheksna | | Spartak Shchyolkovo | 2:1 (0:0) | |||||
Cherepovets | |||||||||
19:30 | Sever | | Dmitrov | 0:0 | |||||
Saint Petersburg |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Sankt-Petersburg | 36 | 24 | 7 | 5 | 63-28 | 79 | ||
2. | Torpedo Vladimir | 36 | 22 | 7 | 7 | 59-25 | 73 | ||
3. | Spartak Kostroma | 36 | 19 | 10 | 7 | 47-27 | 67 | ||
4. | FK Istra | 36 | 18 | 8 | 10 | 56-42 | 62 | ||
5. | Lokomotiv-2 | 36 | 16 | 10 | 10 | 62-38 | 58 | ||
6. | Sever | 36 | 16 | 8 | 12 | 57-56 | 56 | ||
7. | Volga Tver | 36 | 15 | 10 | 11 | 47-45 | 55 | ||
8. | Dynamo Vologda | 36 | 14 | 11 | 11 | 52-40 | 53 | ||
9. | Volochanin-Ratmir | 36 | 12 | 16 | 8 | 52-38 | 52 | ||
10. | Dmitrov | 36 | 14 | 8 | 14 | 40-36 | 50 |
Day 26 | |||||||||
14:00 | Metalurh Donetsk | | Dnipro | 1:1 (0:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
16:00 | Karpaty | | Tavriya | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Illichovets | 3:2 (2:1) | |||||
Odesa | |||||||||
17:00 | FK Kharkiv | | FK Lviv | 2:3 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 26 | |||||||||
Zakarpattya | | PFK Oleksandriya | 2:1 (0:1) | ||||||
Mukacheve Universal-M Stadium | |||||||||
Desna | | IgroServis | 1:0 (0:0) | ||||||
Chernigiv | |||||||||
PFK Sevastopol | | Helios | 1:0 (0:0) | ||||||
Bakhchisaray | |||||||||
Knyazha | | Krymteplytsya | -:+ | ||||||
Day 27 | |||||||||
Shakhtar-3 | | Olympik | 2:6 | ||||||
Kremin | | Shakhtar | 2:1 | ||||||
Olkom | | Arsenal Kharkiv | 1:0 | ||||||
Illichovets-2 | | Tytan Armyansk | 0:4 | ||||||
FK Poltava | | Stal | 4:1 | ||||||
Tytan Donetsk | | Dnipro-75 | 1:0 | ||||||
FK Sumy | | Zirka | 2:1 (0:1) | ||||||
Hirnyk-Sport | | PFK Sevastopol-2 | +:- | ||||||
Day 5 | |||||||||
15:00 | Shakhtsyor | | FK Homel | 1:1 (1:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
16:30 | Naftan | | Dnepr | 2:1 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
17:00 | FK Vitebsk | | FK Smorgon | 2:1 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
18:00 | Granit | | FK Minsk | 1:4 (0:2) | |||||
Pinsk | |||||||||
18:00 | MTZ-RIPA | | Tarpeda | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
19:00 | BATE | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
19:00 | Neman | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Hrodna |
Day 8 | |||||||||
FK Andijon | | Qizilqum | 2:1 (1:0) | ||||||
Andijon | |||||||||
Paxtakor | | Dinamo | 4:0 (3:0) | ||||||
Toshkent | |||||||||
FK Olmaliq | | Mashʼal | 2:0 (2:0) | ||||||
Olmaliq | |||||||||
Novbahor | | Metallurg | 3:0 (1:0) | ||||||
Namangan |
Day 35 | |||||||||
12:45 | Middlesbrough | | Manchester United | 0:2 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Fulham | 3:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Blackburn Rovers | 3:1 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Stoke City | | West Ham United | 0:1 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | West Bromwich Albion | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Portsmouth | | Arsenal | 0:3 (0:2) | |||||
Portsmouth |
Day 25 | |||||||||
13:00 | Vihren | | Slavia | 1:2 (0:0) | |||||
Sandanski | |||||||||
18:00 | Chernomorets | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Burgas | |||||||||
20:00 | Liteks | | Lokomotiv Plovdiv | 3:0 (3:0) | |||||
Lovech |
Day 30 | |||||||||
15:30 | Arminia | | Stuttgart | 2:2 (1:2) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Bayer 04 | 1:2 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Borussia Dortmund | 0:2 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Energie | 0:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Bayern | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (2:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Hoffenheim | 4:0 (0:0) | |||||
Wolfsburg |
Day 34 | |||||||||
20:00 | Real Madrid | | Barcelona | 2:6 (1:3) | |||||
Madrid | |||||||||
22:00 | Villarreal | | Sevilla | 0:2 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
22:00 | Numancia | | Málaga | 2:0 (1:0) | |||||
Soria |
Day 26 | |||||||||
14:45 | Polnord Arka | | Śląsk | 3:3 (0:2) | |||||
Gdynia | |||||||||
16:00 | Legia | | ŁKS | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
17:00 | Jagiellonia | | Odra | 1:2 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
19:15 | Górnik | | Lechia | 2:0 (1:0) | |||||
Zabrze |
Day 29 | |||||||||
Borac | | Vojvodina | 0:3 | ||||||
Ĉačak | |||||||||
Habitfarm | | Banat | 1:1 (1:1) | ||||||
Ivanjica | |||||||||
Jagodina | | Čukarički Stankom | 1:2 (0:1) | ||||||
Jagodina | |||||||||
OFK | | Crvena Zvezda | 1:1 (0:0) | ||||||
Belgrade |
Day 31 | |||||||||
Maribor | | Domžale | 2:1 (1:1) | ||||||
Gorica | | Labod Drava | 3:5 (1:4) | ||||||
Celje | | Nafta | 2:0 (1:0) | ||||||
Luka Koper | | Primorje | 1:0 (1:0) | ||||||
Interblock | | Rudar | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 34 | |||||||||
19:00 | Saint-Étienne | | Nancy-Lorraine | 0:0 | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
19:00 | Valenciennes | | Lyon | 2:0 (2:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
19:00 | Monaco | | Auxerre | 0:1 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
19:00 | Grenoble | | Nice | 0:0 | |||||
Grenoble | |||||||||
19:00 | Caen | | Le Mans | 3:1 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
19:00 | Lorient | | Lille | 3:1 (0:1) | |||||
Lorient | |||||||||
21:00 | Marseille | | Toulouse | 2:2 (0:0) | |||||
Marseille |
Day 34 | |||||||||
12:30 | Aberdeen | | Celtic | 1:3 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Dundee United | 1:2 (1:1) | |||||
Edinburgh |
Day 34 | |||||||||
15:00 | Falkirk | | Motherwell | 2:1 (1:0) | |||||
Falkirk | |||||||||
15:00 | Hamilton | | Kilmarnock | 2:1 (1:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Inverness | 1:2 (0:1) | |||||
Paisley |
Day 9 | |||||||||
Tallinna Kalev | | Tulevik | 0:1 (0:0) | ||||||
Paide | | Levadia | 0:3 (0:1) | ||||||
Trans | | Sillamäe Kalev | 1:2 (1:2) | ||||||
Flora | | Tammeka | 2:1 (0:1) | ||||||
Kuressaare | | Nõmme Kalju | 1:2 (1:1) | ||||||
Day 12 | |||||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 (0:0) | ||||||
Independiente | | Tigre | 4:1 (2:0)* | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Rosario Central | 0:1 (0:1) | ||||||
Lanús | | Estudiantes | 0:3 (0:1) | ||||||
Argentinos Juniors | | Colón | 2:0 (1:0) | ||||||
16:00 | Toronto | | Columbus Crew | 1:1 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Chivas USA | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:30 | Colorado Rapids | | Real Salt Lake | 2:0 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | D.C. United | | Dallas | 2:1 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | New York Red Bulls | 1:0 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | Seattle Sounders | 1:1 (0:0) | |||||
Bridgeview |
Day 7 | |||||||||
Changchun Yatai | | Shenzhen Asia Travel | 3:1 (1:1) | ||||||
Qingdao Jonoon | | Shaanxi Zhongxin | 2:1 (1:1) | ||||||
Guangzhou Pharmaceutical | | Jiangsu Sainty | 1:0 (0:0) | ||||||
Henan Jianye | | Chengdu Blades | 1:1 (1:1) | ||||||
Hangzhou Lucheng | | Chongqing Lifan | 1:1 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Beijing Guoan | 30 | 13 | 12 | 5 | 48-28 | 51 | ||
2. | Changchun Yatai | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-31 | 50 | ||
3. | Henan Jianye | 30 | 13 | 9 | 8 | 35-26 | 48 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 11 | 12 | 7 | 35-30 | 45 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 9 | 9 | 39-29 | 45 | ||
6. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 9 | 9 | 36-29 | 45 | ||
7. | Chengdu Blades | 30 | 11 | 6 | 13 | 32-39 | 39 | ||
8. | Dalian Shide | 30 | 10 | 8 | 12 | 27-31 | 38 | ||
9. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 9 | 10 | 11 | 38-38 | 37 | ||
10. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 30-30 | 37 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |