24.08.2002 < | Football matches for 25.08.2002 | > 26.08.2002 |
Angola | | Gabon | 1:0 (0:0) | ||||||
Gambia | | Sierra Leone | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 26 | |||||||||
Shakhtyor Shakhty | | Zhemchuzhina Budyonnovsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 22 | |||||||||
18:00 | Dynamo Barnaul | | Okean | 1:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
18:00 | Metallurg-ZAPSIB | | Smena | 2:0 (1:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
18:00 | Torpedo-Alttrak | | Luch | 1:3 (1:1) | |||||
Rubtsovsk | |||||||||
19:00 | Sibiryak | | Chkalovets-1936 | 0:1 (0:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
19:00 | Chkalovets-Olimpik | | Kuzbass-Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk |
Day 4 | |||||||||
Karpaty-3 | | Halychyna | 3:1 | ||||||
Kovel-Volyn-2 | | Hazovyk-Skala | 0:0 | ||||||
Naftovyk | | Techno-Center | 3:1 | ||||||
Chornohora | | Bukovyna | 2:0 | ||||||
Nyva | | Dynamo-3 | 2:3 | ||||||
LUKOR | | Enerhetyk | 1:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
FK Sevastopol | | Tytan | 1:0 | ||||||
Olimpiya FK AES | | Chornomorets-2 | 1:0 | ||||||
Borisfen-2 | | Krystal | 0:1 | ||||||
Obolon-2 | | Metalurh-2 Zaporizhzhya | 2:0 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Ros | 0:1 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Shakhtar | | Stal-2 | 3:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Vuhlyk | | Shakhtar-3 | 0:0 | ||||||
Metalurh-2 Mariupol | | Vorskla-2 | 3:0 | ||||||
Avanhard | | Stal | 0:1 | ||||||
Metalurh-2 Donetsk | | Desna | 2:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Pyunik | | Zvartnots-AAL | 4:3 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Atyrau | | Vostok-Altyn | 3:0 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Surkhan | | Soʼgʼdiyona | 7:1 (2:1) | ||||||
Termiz |
Day 3 | |||||||||
Louviéroise | | Sint-Truiden | 1:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
17:30 | Nürnberg | | Hannover | 3:1 (2:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
17:30 | Schalke 04 | | Hertha | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen |
Day 4 | |||||||||
WIT Georgia | | Dinamo Tbilisi | 1:1 | ||||||
Sioni | | Kolkheti 1913 | 1:0 | ||||||
Lokomotivi | | Milani | 0:0 | ||||||
Gorda | | Metalurgi | 0:1 | ||||||
Torpedo | | Dila | 2:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22:00 | Valencia | | Deportivo La Coruña | 0:1 (0:0) | 0:3 (0:3) | 0:4 | |||
Valencia |
Day 22 | |||||||||
Skonto | | PFK/Daugava | 4:0 | ||||||
Auda | | Rīga | 1:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Moreirense | | Beira Mar | 1:2 (0:0) | ||||||
Porto | | Belenenses | 2:2 (0:1) | ||||||
Nacional | | Gil Vicente | 0:1 (0:0) | ||||||
Paços de Ferreira | | Varzim | 3:1 (2:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
20:45 | Le Havre | | Paris Saint-Germain | 0:1 (0:0) | |||||
Le Havre |
Day 17 | |||||||||
17:00 | AIK | | Örgryte | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
17:00 | Kalmar | | Helsingborgs | 1:1 | |||||
Kalmar | |||||||||
19:00 | Göteborg | | Djurgårdens | 1:2 | |||||
Göteborg |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Rangers | | Aberdeen | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Livingston | | Kilmarnock | 0:1 (0:1) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Motherwell | 1:1 (0:1) | |||||
Dundee |
Day 20 | |||||||||
Levadia Tallinn | | Lootus | 1:1 | ||||||
Levadia Maardu | | Tulevik | 3:0 | ||||||
Levadia Pärnu | | TVMK | 0:6 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Vitória | | Juventude | 2:1 (1:1) | ||||||
Salvador | |||||||||
Goiás | | Vasco da Gama | 2:4 (1:2) | ||||||
Goiânia | |||||||||
Ponte Preta | | Grêmio | 1:1 (0:1) | ||||||
Campinas | |||||||||
Cruzeiro | | Bahia | 2:1 (2:1) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Portuguesa | | Gama | 1:0 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Fluminense | | Santos | 1:1 (0:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Palmeiras | | Atlético-MG | 0:4 (0:2) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Coritiba | | Corinthians | 1:2 (1:0) | ||||||
Curitiba |
MetroStars | | D.C. United | 1:0 (0:0) | ||||||
East Rutherford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 28 | 12 | 2 | 14 | 49-49 | 38 | ||
2. | Columbus Crew | 28 | 11 | 5 | 12 | 44-43 | 38 | ||
3. | Chicago Fire | 28 | 11 | 4 | 13 | 43-38 | 37 | ||
4. | MetroStars | 28 | 11 | 2 | 15 | 41-47 | 35 | ||
5. | D.C. United | 28 | 9 | 5 | 14 | 31-40 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 28 | 17 | 6 | 5 | 48-27 | 57 | ||
2. | Shenzhen Ping'an Insurance | 28 | 14 | 10 | 4 | 42-21 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 7 | 6 | 49-29 | 52 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 3 | 11 | 42-42 | 45 | ||
5. | Liaoning Bird | 28 | 12 | 6 | 10 | 45-44 | 42 | ||
6. | Chongqing Lifan | 28 | 10 | 11 | 7 | 28-25 | 41 | ||
7. | Yunnan Hongta | 28 | 10 | 10 | 8 | 30-28 | 40 | ||
8. | Qingdao Yizhong Hainiu | 28 | 9 | 9 | 10 | 30-34 | 36 | ||
9. | Shanghai Zhongyuan Huili | 28 | 9 | 8 | 11 | 37-39 | 35 | ||
10. | Tianjin Teda | 28 | 9 | 7 | 12 | 37-36 | 34 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |