31.08.1986 < | Football matches for 1.09.1986 | > 02.09.1986 |
Day 26 | |||||||||
Krasnaya Presnya | | Torpedo Vladimir | 3:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Saturn | | Spartak Ryazan | 3:1 (0:1) | ||||||
Andropov | |||||||||
17:30 | Stroitel | | Dynamo-2 | 0:2 (0:0) | |||||
Cherepovets | |||||||||
18:00 | Zorkiy | | Znamya Truda | 3:2 (3:1) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Volga | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Volzhanin | 1:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | SK FShM | 3:1 (2:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
18:30 | Dynamo Vologda | | CSKA-2 | 3:1 | |||||
Vologda |
Day 26 | |||||||||
Zvezda Perm | | Turbina | 3:0 | ||||||
Perm | |||||||||
Rubin | | Gastello | 0:0 | ||||||
Svetotechnika | | Metallurg Magnitogorsk | 0:4 (0:1) | ||||||
Saransk | |||||||||
Stal | | Torpedo Tolyatti | 2:0 (2:0) | ||||||
Cheboksary | |||||||||
Torpedo Kurgan | | Uralmash | 2:0 (0:0) | ||||||
Kurgan | |||||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Uralets | 1:0 | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Kirov | | Khimik Dzerzhinsk | 0:1 (0:1) | |||||
Kirov | |||||||||
18:30 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Krylya Sovetov | 3:4 | |||||
Yoshkar-Ola |
Day 26 | |||||||||
Nart | | Torpedo Taganrog | 3:4 (2:1) | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
Start | | Atom | 1:0 | ||||||
Spartak Nalchik | | Volgar | 5:1 (3:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
18:30 | Terek | | Druzhba Maykop | 2:0 | |||||
Grozny | |||||||||
19:00 | Torpedo Volzhskiy | | Atommash | 3:1 (1:0) | |||||
Volzhsky |
Day 8 | |||||||||
San Lorenzo de Almagro | | River Plate | 1:1 | ||||||
Platense | | Vélez Sársfield | 0:1 | ||||||
Temperley | | Independiente | 0:0 | ||||||
Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 0:2 | ||||||
Español | | Ferro Carril Oeste | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Rosario Central | 38 | 17 | 15 | 6 | 64-45 | 49 | ||
2. | Newell's Old Boys | 38 | 19 | 10 | 9 | 57-38 | 48 | ||
3. | Independiente | 38 | 17 | 13 | 8 | 70-47 | 47 | ||
4. | Boca Juniors | 38 | 18 | 10 | 10 | 62-49 | 46 | ||
5. | Racing Club | 38 | 16 | 12 | 10 | 50-41 | 44 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 38 | 13 | 18 | 7 | 40-32 | 44 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 15 | 14 | 9 | 45-38 | 44 | ||
8. | Instituto | 38 | 13 | 15 | 10 | 54-46 | 41 | ||
9. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 11 | 12 | 50-43 | 41 | ||
10. | River Plate | 38 | 13 | 13 | 12 | 54-49 | 39 |
Day 20 | |||||||||
APIA Leichhardt | | Marconi Fairfield | 0:2 | ||||||
Sydney | |||||||||
Canberra City | | Sydney City | 0:1 | ||||||
Canberra | |||||||||
Saint George Saints | | Inter Monaro | 3:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney Croatia | | Blacktown City | 4:0 | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney Olympic | | Wollongong City Wolves | 1:2 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney Croatia | 22 | 14 | 4 | 4 | 43-18 | 32 | ||
2. | Sydney Olympic | 22 | 9 | 9 | 4 | 33-22 | 27 | ||
3. | Saint George Saints | 22 | 11 | 5 | 6 | 33-29 | 27 | ||
4. | Marconi Fairfield | 22 | 9 | 7 | 6 | 35-22 | 25 | ||
5. | Sydney City | 22 | 8 | 8 | 6 | 36-27 | 24 | ||
6. | Newcastle Rosebud United | 22 | 9 | 6 | 7 | 36-33 | 24 | ||
7. | APIA Leichhardt | 22 | 9 | 6 | 7 | 25-23 | 24 | ||
8. | Wollongong City Wolves | 22 | 9 | 5 | 8 | 26-25 | 23 | ||
9. | Blacktown City | 22 | 8 | 4 | 10 | 24-36 | 20 | ||
10. | Canberra City | 22 | 5 | 6 | 11 | 21-27 | 16 |
Day 20 | |||||||||
Adelaide City | | Green Gully | 3:1 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Brisbane Lions | | Brunswick United Juventus | 4:1 | ||||||
Brisbane | |||||||||
Footscray JUST | | Heidelberg United | 0:0 | ||||||
Melbourne Schintler Reserve | |||||||||
Melbourne Croatia | | Brisbane City | 2:1 | ||||||
Melbourne | |||||||||
South Melbourne Hellas | | West Adelaide Hellas | 2:1 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sunshine George Cross | | Preston Makedonia | 0:0 | ||||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brunswick United Juventus | 22 | 11 | 6 | 5 | 37-21 | 28 | ||
2. | Footscray JUST | 22 | 10 | 8 | 4 | 29-27 | 28 | ||
3. | Adelaide City | 22 | 10 | 7 | 5 | 32-19 | 27 | ||
4. | Sunshine George Cross | 22 | 8 | 11 | 3 | 26-17 | 27 | ||
5. | Heidelberg United | 22 | 9 | 8 | 5 | 35-25 | 26 | ||
6. | Preston Makedonia | 22 | 8 | 9 | 5 | 30-20 | 25 | ||
7. | South Melbourne Hellas | 22 | 10 | 5 | 7 | 27-20 | 25 | ||
8. | Brisbane Lions | 22 | 7 | 5 | 10 | 27-28 | 19 | ||
9. | West Adelaide Hellas | 22 | 7 | 4 | 11 | 26-34 | 18 | ||
10. | Melbourne Croatia | 22 | 6 | 6 | 10 | 25-33 | 18 |
Now in database:
|
09.06.2024 current 1/16 finals of the Belarusian Cup 2024/25 added |
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
14:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:45 | |
19:14 | |
20:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:05 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:15 | |
20:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
Local time | |
1:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:0 | |
1:6 | |
0:3 | |
1:3 | |
1:3 | |
2:3 | |
1:3 | |
1:0 | |
4:0 | |
1:3 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
4:2 | |
0:0 | |
2:5 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |