12.05.1978 < | Football matches for 13.05.1978 | > 14.05.1978 |
Day 1 | |||||||||
Scotland | | Northern Ireland | 1:1 (1:1) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Wales | | England | 1:3 (0:1) | ||||||
Cardiff |
Réunion | | Seychelles | 4:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Cerro Porteño | | Portuguesa | 1:0 (0:0) | ||||||
Asunción |
Day 10 | |||||||||
Iskra | | Dynamo Vologda | 2:1 (1:1) | ||||||
Smolensk | |||||||||
Dynamo Brest | | Dnepr Mogilyov | 4:0 (2:0) | ||||||
Brest | |||||||||
Dvina | | Spartak Kostroma | 0:0 | ||||||
Vitebsk | |||||||||
Saturn | | Lokomotiv Kaluga | 0:0 | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Volzhanin | | Fakel | 1:4 (0:2) | ||||||
Kineshma | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik Ivanovo | | Krasnaya Presnya | 2:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
17:00 | Khimik Grodno | | Gomselmash | 0:1 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
18:00 | Sever | | Novolipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
Olenegorsk | |||||||||
18:30 | Daugava | | Atlantas | 4:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
18:30 | Zveinieks | | Baltika | 0:0 | |||||
Liepāja |
16:00 | Kolos Poltava | | Avangard Rovno | 2:0 | |||||
Poltava |
Day 10 | |||||||||
Sokol | | Znamya Truda | 1:0 | ||||||
Torpedo Taganrog | | Tsement | 3:1 (1:1) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Spartak Nalchik | 1:2 (1:1) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Spartak Ryazan | | Spartak Oryol | 1:0 (0:0) | ||||||
Volgar | | Mashuk | 2:4 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Khimik Novomoskovsk | | Mashinostroitel | 3:0 (0:0) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Revtrud | | Khimik Dzerzhinsk | 0:1 | ||||||
Uralan | | Avangard Kursk | 3:1 (3:0) | ||||||
Elista | |||||||||
17:00 | Dynamo Stavropol | | Salyut | 3:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
18:00 | Rostselmash | | Druzhba Maykop | 3:1 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:00 | Rotor | | Volga Gorkiy | 3:2 (1:0) | |||||
Volgograd |
Day 16 | |||||||||
Torpedo Tolyatti | | Rubin | 3:0 (1:0) | ||||||
Tolyatti | |||||||||
Day 14 | |||||||||
Turbina | | Progress | 2:0 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Dynamo Zugdidi | | Lokomotiv Samtredia | 3:0 | ||||||
Kotaik | | Araz | 4:1 | ||||||
Abovyan | |||||||||
Dila | | Dynamo Sukhumi | 0:0 | ||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Zenit | 1:0 | ||||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Dynamo Batumi | | Guria | 3:1 | ||||||
Batumi | |||||||||
SKIF | | Karabakh | 1:1 (1:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
17:00 | Shirak | | Khazar | 1:1 (1:1) | |||||
Leninakan | |||||||||
18:00 | Gastello | | Avtomobilist Baku | 0:2 | |||||
Ufa | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Uralets | 6:0 | |||||
Perm |
Day 11 | |||||||||
Khimik Zhambyl | | Stroitel | 3:0 | ||||||
Orbita | | Aktyubinets | 2:0 | ||||||
Kzyl-Orda |
Day 25 | |||||||||
Akademik Svishtov | | Botev | 4:0 | ||||||
Levski-Spartak | | Marek | 3:2 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | JSK Spartak | 1:0 | ||||||
Pirin | | CSKA Septemvriysko Zname | 2:4 | ||||||
Slavia | | Trakia | 3:0 | ||||||
Sliven | | Akademik Sofia | 2:0 | ||||||
Cherno More | | Lokomotiv Sofia | 0:0 | ||||||
Chernomorets | | Beroe | 1:0 | ||||||
Day 23 | |||||||||
15:00 | Union | | Vorwärts | 1:0 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Rot-Weiß | 2:1 | |||||
15:00 | Sachsenring | | Wismut Gera | 1:0 | |||||
15:00 | Wismut Aue | | Magdeburg | 0:0 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Chemie Leipzig | 7:1 | |||||
15:00 | Carl Zeiss | | Dynamo Berlin | 2:0 | |||||
Breiðablik | | KA | 2:2 | ||||||
Kópavogur |
Day 26 | |||||||||
Sporting | | Vitória Guimarães | 2:2 (1:2) | ||||||
Lisboa |
Portland Timbers | | Memphis Rogues | 1:0 | ||||||
Portland | |||||||||
Tampa Bay Rowdies | | Philadelphia Fury | 4:0 | ||||||
Tampa | |||||||||
Fort Lauderdale Strikers | | San Diego Sockers | 2:1 | ||||||
Fort Lauderdale | |||||||||
Seattle Sounders | | San Jose Earthquakes | 3:1 | ||||||
Seattle | |||||||||
Washington Diplomats | | Tulsa Roughnecks | 4:0 | ||||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Minnesota Kicks | 30 | 17 | 0 | 13 | 58-43 | 102 | ||
2. | Tulsa Roughnecks | 30 | 16 | 0 | 14 | 49-46 | 96 | ||
3. | Dallas Tornado | 30 | 14 | 0 | 16 | 51-53 | 84 | ||
4. | Colorado Caribous | 30 | 8 | 0 | 22 | 34-66 | 48 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 30 | 24 | 0 | 6 | 68-29 | 144 | ||
2. | Portland Timbers | 30 | 20 | 0 | 10 | 50-36 | 120 | ||
3. | Seattle Sounders | 30 | 15 | 0 | 15 | 50-45 | 90 | ||
4. | Los Angeles Aztecs | 30 | 9 | 0 | 21 | 36-69 | 54 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Tea Men | 30 | 19 | 0 | 11 | 62-39 | 114 | ||
2. | Tampa Bay Rowdies | 30 | 18 | 0 | 12 | 63-48 | 108 | ||
3. | Fort Lauderdale Strikers | 30 | 16 | 0 | 14 | 50-59 | 96 | ||
4. | Philadelphia Fury | 30 | 12 | 0 | 18 | 40-58 | 72 | ||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Detroit Express | 30 | 20 | 0 | 10 | 68-36 | 120 | ||
2. | Chicago Sting | 30 | 12 | 0 | 18 | 57-64 | 72 | ||
3. | Memphis Rogues | 30 | 10 | 0 | 20 | 43-58 | 60 | ||
4. | Houston Hurricane | 30 | 10 | 0 | 20 | 37-61 | 60 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Diego Sockers | 30 | 18 | 0 | 12 | 63-56 | 108 | ||
2. | California Surf | 30 | 13 | 0 | 17 | 43-49 | 78 | ||
3. | Oakland Stompers | 30 | 12 | 0 | 18 | 34-59 | 72 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 30 | 8 | 0 | 22 | 36-81 | 48 |
Day 11 | |||||||||
Footscray JUST | | Newcastle KB United | 0:1 | ||||||
Melbourne Schintler Reserve |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Adelaide Hellas | 26 | 16 | 4 | 6 | 42-27 | 36 | ||
2. | Eastern Suburbs | 26 | 15 | 5 | 6 | 49-27 | 35 | ||
3. | South Melbourne Hellas | 26 | 12 | 8 | 6 | 45-30 | 32 | ||
4. | Marconi Fairfield | 26 | 12 | 6 | 8 | 46-31 | 30 | ||
5. | Fitzroy United | 26 | 9 | 8 | 9 | 39-39 | 26 | ||
6. | Brisbane Lions | 26 | 8 | 10 | 8 | 37-39 | 26 | ||
7. | Saint George Saints | 26 | 11 | 3 | 12 | 41-40 | 25 | ||
8. | Sydney Olympic | 26 | 9 | 7 | 10 | 35-43 | 25 | ||
9. | Western Suburbs | 26 | 9 | 6 | 11 | 41-45 | 24 | ||
10. | Adelaide City | 26 | 9 | 6 | 11 | 38-44 | 24 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |