27.04.1970 < | Football matches for 28.04.1970 | > 29.04.1970 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:30 | Arsenal | | Anderlecht | 3:0 (1:0) | 1:3 (0:2) | 4:3 | |||
London |
Day 3 | |||||||||
Universidad de Chile | | Nacional Montevideo | 2:1 (0:1)* | ||||||
Brazil, Porto Alegre |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Universidad de Chile | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-2 | 2 | |||
2. | Nacional Montevideo | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-3 | 2 |
Day 2 | |||||||||
Diriangén | | Atlético Marte | 1:3 | ||||||
Diriamba |
Day 4 | |||||||||
Zhalgiris | | Kuban | 0:0 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Daugava | | Metallist | 0:1 (0:0) | ||||||
Rīga | |||||||||
Dynamo | | Moldova | 3:1 (2:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Rubin | | Dnepr | 0:1 (0:0) | ||||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Uralmash | | Karpaty | 2:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
18:30 | SKA Khabarovsk | | Stroitel | 2:0 (2:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Tekstilshchik | | Volgar | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
19:00 | Kairat | | Alga | 1:2 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
19:00 | Shakhtyor | | Pamir | 2:1 (1:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
19:30 | Lokomotiv Moscow | | Krylya Sovetov | 0:3 (0:2) | |||||
Moscow |
Avangard (Ternopol) | | Krivbass (Krivoy Rog) | 1:0 (1:0) | ||||||
Ternopil | |||||||||
Tavriya (Simferopol) | | Lokomotiv (Kherson) | 1:0 (1:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Avtomobilist (Zhitomir) | | Bukovina (Chernovtsy) | 2:1 (1:1) | ||||||
Zhytomyr |
Day 4 | |||||||||
Spartak Ivano-Frankovsk | | Desna | 1:1 | ||||||
Sudostroitel | | SKA Odessa | 2:0 (1:0) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Azovets | | Zvezda Kirovograd | 4:1 | ||||||
Gomselmash | | SKA Lvov | 0:1 (0:0) | ||||||
19:00 | Neman | | Metallurg Zaporozhye | 1:2 | |||||
Grodno |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zaporozhye | 42 | 26 | 10 | 6 | 73-33 | 62 | ||
2. | Tavriya | 42 | 21 | 15 | 6 | 70-36 | 57 | ||
3. | Avtomobilist Zhitomir | 42 | 20 | 15 | 7 | 61-27 | 55 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 42 | 18 | 14 | 10 | 58-53 | 50 | ||
5. | Sudostroitel | 42 | 17 | 14 | 11 | 47-36 | 48 | ||
6. | Azovets | 42 | 15 | 18 | 9 | 44-34 | 48 | ||
7. | Zvezda Kirovograd | 42 | 19 | 9 | 14 | 48-41 | 47 | ||
8. | Bukovina | 42 | 17 | 12 | 13 | 45-39 | 46 | ||
9. | Shakhtyor Kadiyevka | 42 | 16 | 13 | 13 | 49-37 | 45 | ||
10. | Lokomotiv Kherson | 42 | 16 | 12 | 14 | 60-50 | 44 |
Shinnik | | Dila | 2:0 (1:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Metallurg Tula | | Mashuk | 2:0 (0:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Saturn | | Dynamo Batumi | 1:1 (1:1) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Avtomobilist Nalchik | 0:4 (0:3) | ||||||
Bryansk | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Polad | 2:0 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
18:30 | Lokomotiv Kaluga | | Druzhba | 1:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Stal | | Dynamo Makhachkala | 3:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
19:00 | Volga Kalinin | | Shirak | 1:1 (1:1) | |||||
Kalinin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 42 | 24 | 14 | 4 | 66-31 | 62 | ||
2. | Avtomobilist Nalchik | 42 | 22 | 15 | 5 | 58-17 | 59 | ||
3. | Volga Kalinin | 42 | 22 | 11 | 9 | 57-31 | 55 | ||
4. | Metallurg Tula | 42 | 21 | 11 | 10 | 80-38 | 53 | ||
5. | Mashuk | 42 | 17 | 16 | 9 | 52-36 | 50 | ||
6. | Dynamo Stavropol | 42 | 15 | 16 | 11 | 37-38 | 46 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 42 | 17 | 10 | 15 | 51-48 | 44 | ||
8. | Lokomotiv Kaluga | 42 | 14 | 16 | 12 | 47-56 | 44 | ||
9. | Trud | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-43 | 43 | ||
10. | Dynamo Batumi | 42 | 14 | 15 | 13 | 35-40 | 43 |
Day 1 | |||||||||
Traktor | | Luch | 1:2 (1:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
17:30 | Torpedo Tolyatti | | Tomles | 0:0 | |||||
Tolyatti | |||||||||
18:00 | Volga Ulyanovsk | | Aeroflot | 0:0 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:30 | Politotdel | | Zenit | 0:0 | |||||
Kolkhoz Politotdel | |||||||||
18:30 | Dynamo Barnaul | | Zvezda Perm | 3:1 (2:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
19:00 | Vostok | | Spartak Yoshkar-Ola | 0:0 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
19:00 | Neftyanik | | SKA Chita | 2:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
19:00 | Metallurg Chimkent | | Selenga | 1:1 (0:0) | |||||
Chimkent | |||||||||
19:00 | Sokol | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
19:00 | Stroitel Ufa | | Kuzbass | 1:2 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
19:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Irtysh | 0:0 | |||||
Chelyabinsk |
Day 4 | |||||||||
Djurgårdens | | GAIS | 2:3 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Östers | 2:2 | ||||||
Borås | |||||||||
Göteborg | | Hammarby | 5:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Malmö | | Åtvidaberg | 3:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | AIK | 1:2 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örebro | | Örgryte | 3:1 | ||||||
Örebro |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |