02.06.1962 < | Football matches for 3.06.1962 | > 04.06.1962 |
Day 2 | |||||||||
15:00 | FRG | | Switzerland | 2:1 (1:0) | |||||
Santiago |
Day 4 | |||||||||
Ferencváros | | Dinamo Zagreb | 1:5 (0:3) | ||||||
Budapest | |||||||||
Spartak Hradec Králové | | Juventus | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Honvéd | | Crvena Zvezda | 2:3 (2:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Slovan Bratislava | | Bologna | 2:1 (0:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Vojvodina | | Fiorentina | 2:2 (0:2) | ||||||
Spartak Trnava | | Vasas | 2:2 (1:1) | ||||||
Trnava |
Day 2 | |||||||||
Újpesti Dózsa | | Stade Français | 0:0 | ||||||
Mantova | | ČKD Praha | 2:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
La Chaux-de-Fonds | | Padova | 2:3 | ||||||
Spartak Plzen | | Bányász Dorog | 7:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Servette | | Sarajevo | 3:2 | ||||||
Nîmes | | Slovan Nitra | 2:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Bányász Tatabánya | | Ajax | 2:1 | ||||||
Nancy | | Kaiserslautern | 3:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Basel | | Rijeka | 2:2 | ||||||
PSV | | Rot-Weiß Oberhausen | 0:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Blauw-Wit | | Hildesheim | 4:3 | ||||||
Velež | | Dózsa | 1:2 | ||||||
Vympel | | Tekstilshchik Ivanovo | 2:5 | ||||||
Spartak Leningrad | | Volna | 1:0 | ||||||
Metallurg Cherepovets | | Raketa | 2:0 | ||||||
Cherepovets | |||||||||
Sputnik | | Khimik Novomoskovsk | 1:1 (1:0) | ||||||
Kaluga |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 32 | 21 | 8 | 3 | 76-20 | 50 | ||
2. | Spartak Leningrad | 32 | 21 | 5 | 6 | 56-20 | 47 | ||
3. | Tekstilshchik Ivanovo | 32 | 16 | 10 | 6 | 54-29 | 42 | ||
4. | Znamya Truda | 32 | 16 | 9 | 7 | 51-33 | 41 | ||
5. | Vympel | 32 | 17 | 7 | 8 | 50-32 | 41 | ||
6. | Raketa | 32 | 13 | 12 | 7 | 42-23 | 38 | ||
7. | Tekstilshchik Kostroma | 32 | 12 | 8 | 12 | 37-37 | 32 | ||
8. | Khimik Novomoskovsk | 32 | 10 | 11 | 11 | 40-31 | 31 | ||
9. | SKA Leningrad | 32 | 11 | 8 | 13 | 38-46 | 30 | ||
10. | Shakhtyor Tula | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-45 | 30 |
Day 6 | |||||||||
Zarya | | Spartak Smolensk | 0:2 | ||||||
Sokol | | Baltika | 2:3 (1:2) | ||||||
Saratov | |||||||||
Spartak Tambov | | Trudovye Rezervy Kursk | 0:2 | ||||||
Chaika | | Spartak Ryazan | 1:1 (1:0) | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Serpukhov team | 1:1 | ||||||
Trud Glukhovo | | Trud Voronezh | 0:4 | ||||||
Terek | | Volgar | 2:1 | ||||||
Spartak Nalchik | | Traktor Volgograd | 0:3 (0:1) | ||||||
Nalchik | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Rostselmash | 2:1 (1:1) | |||||
Taganrog |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Krasnodar | 28 | 17 | 7 | 4 | 59-25 | 41 | ||
2. | Traktor Volgograd | 28 | 15 | 9 | 4 | 43-15 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 28 | 17 | 4 | 7 | 66-31 | 38 | ||
4. | Dynamo Stavropol | 28 | 15 | 6 | 7 | 40-26 | 36 | ||
5. | Shakhtyor Shakhty | 28 | 13 | 7 | 8 | 39-27 | 33 | ||
6. | Torpedo Taganrog | 28 | 11 | 9 | 8 | 38-25 | 31 | ||
7. | Terek | 28 | 11 | 8 | 9 | 27-35 | 30 | ||
8. | Spartak Ordzhonikidze | 28 | 10 | 6 | 12 | 38-36 | 26 | ||
9. | Energiya | 28 | 10 | 5 | 13 | 31-39 | 25 | ||
10. | Dynamo Makhachkala | 28 | 8 | 8 | 12 | 21-39 | 24 |
Zvezda Perm | | Metallurg Magnitogorsk | 1:1 | ||||||
Zenit | | Uralmash | 2:1 | ||||||
Iskra | | Geolog | 2:1 | ||||||
Kazan | |||||||||
Stroitel Ufa | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:1 (1:0) | ||||||
Ufa | |||||||||
Trud Yoshkar-Ola | | Stroitel Kurgan | 1:1 | ||||||
Uralets | | Volga Ulyanovsk | 1:1 | ||||||
Khimik Berezniki | | Neftyanik Syzran | 1:0 | ||||||
Berezniki | |||||||||
18:00 | Dynamo Kirov | | Lokomotiv Orenburg | 3:0 | |||||
Kirov |
Angara | | Avangard Komsomolsk-na-Amure | 2:2 | ||||||
Lokomotiv Krasnoyarsk | | SKA Khabarovsk | 4:0 | ||||||
Krasnoyarsk |
19:00 | Kolhospnyk Poltava | | Trubnik | 2:2 | |||||
Poltava |
Volyn | | Dneprovets | 1:1 | ||||||
Mayak | | Gornyak | 2:0 (1:0) | ||||||
Kherson Avanhard Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA Odessa | 24 | 12 | 10 | 2 | 46-21 | 34 | ||
2. | Metallurg Zaporozhye | 24 | 13 | 5 | 6 | 42-21 | 31 | ||
3. | SKA Kiev | 24 | 10 | 10 | 4 | 39-21 | 30 | ||
4. | Kolhospnyk Rovno | 24 | 10 | 9 | 5 | 44-34 | 29 | ||
5. | Dneprovets | 24 | 9 | 10 | 5 | 36-30 | 28 | ||
6. | Kolhospnyk Cherkassy | 24 | 8 | 12 | 4 | 27-21 | 28 | ||
7. | Dynamo Kirovograd | 24 | 11 | 5 | 8 | 32-27 | 27 | ||
8. | Mayak | 24 | 7 | 6 | 11 | 32-41 | 20 | ||
9. | Khimik Severodonetsk | 24 | 7 | 6 | 11 | 25-36 | 20 | ||
10. | Avangard Chernovtsy | 24 | 6 | 6 | 12 | 27-45 | 18 |
Lokomotiv Gomel | | Shirak | 1:0 | ||||||
Gomel |
Spartak (Stanislav) | | SKA (Odessa) | 1:2 (0:0) | ||||||
Stanislav | |||||||||
Sudostroitel (Nikolaev) | | Kolhospnyk (Cherkassy) | 3:1 (1:1) | ||||||
Mykolaiv Avangard Stadium | |||||||||
Avangard (Ternopol) | | Chernomorets (Odessa) | 1:2 aet (0:1, 1:1) | ||||||
Ternopil |
Metallurg (Rustavi) | | Stroitel (Ashkhabad) | 4:2 | ||||||
Rustavi |
Day 24 | |||||||||
Simmering | | Kapfenberg | 3:1 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
LASK | | GAK | 4:1 | ||||||
Linz | |||||||||
First Vienna | | Admira | 3:0 | ||||||
Wien |
Day 39 | |||||||||
15:30 | Empor | | Einheit | 6:0 | |||||
15:30 | Lokomotive Stendal | | Motor Jena | 2:3 | |||||
15:30 | Motor Zwickau | | Dynamo | 3:1 | |||||
15:30 | Wismut | | Lokomotive Leipzig | 0:0 | |||||
15:30 | Rotation | | Aktivist | 6:1 | |||||
15:30 | Vorwärts | | Chemie | 5:1 | |||||
15:30 | Turbine | | Aufbau | 0:1 | |||||
Day 18 | |||||||||
Skeid | | Brann | 1:1 | ||||||
Fredrikstad | | Frigg | 0:0 | ||||||
Ørn-Horten | | Viking | 1:3 | ||||||
Larvik | | Sandefjord | 2:0 | ||||||
Vålerengen | | Lisleby | 3:0 | ||||||
Odd | | Lyn | 2:1 | ||||||
Rosenborg | | Greåker | 4:2 | ||||||
Eik-Tønsberg | | Steinkjer | 0:3 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Degerfors | | Hammarby | 1:2 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Elfsborg | | IFK Malmö | 2:1 | ||||||
Borås | |||||||||
Göteborg | | Helsingborgs | 2:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Malmö | | Örgryte | 0:3 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Högadals | 1:0 | ||||||
Norrköping |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |