19.10.1957 < | Football matches for 20.10.1957 | > 21.10.1957 |
Day 1 | |||||||||
Mexico | | Costa Rica | 2:0 (0:0) | ||||||
Ciudad de México |
Day 2 | |||||||||
Jordan | | Saudi Arabia | 1:0 | ||||||
Beirut | |||||||||
Syria | | Lebanon | 1:1 | ||||||
Beirut |
Day 21 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Spartak Minsk | 4:0 (2:0) | ||||||
Kuybyshev |
Day 37 | |||||||||
Burevestnik | | Voronezh team | 3:1 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Metallurg Zaporozhye | | Neftyanik Groznyi | 2:0 | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Neftyanik Krasnodar | | Avangard Kharkov | 1:5 (0:3) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Torpedo Rostov-on-Don | | Shakhtyor Kadiyevka | 2:1 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Khimik Yaroslavl | 3:2 | ||||||
Taganrog | |||||||||
SKChF | | Trudovye Rezervy Stavropol | 6:0 | ||||||
Sevastopol |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Leningrad | 34 | 21 | 10 | 3 | 63-25 | 52 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 61-28 | 46 | ||
3. | Avangard Kharkov | 34 | 18 | 5 | 11 | 65-42 | 41 | ||
4. | Neftyanik Krasnodar | 34 | 17 | 7 | 10 | 56-45 | 41 | ||
5. | Torpedo Rostov-on-Don | 34 | 16 | 8 | 10 | 69-47 | 40 | ||
6. | Voronezh team | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-40 | 39 | ||
7. | Krasnoye Znamya | 34 | 13 | 13 | 8 | 45-34 | 39 | ||
8. | Metallurg Zaporozhye | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-34 | 39 | ||
9. | SKChF | 34 | 15 | 5 | 14 | 72-49 | 35 | ||
10. | Torpedo Gorkiy | 34 | 12 | 10 | 12 | 43-45 | 34 |
Pishchevik Kaliningrad | | Trudovye Rezervy Leningrad | 1:2 | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Spartak Vilnius | | Dynamo Tallin | 0:2 (0:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Stupino team | | Avangard Sormovo | 1:0 | ||||||
Khimik Dneprodzerzhinsk | | Daugava | 3:0 | ||||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
Shakhtyor Stalinogorsk | | Kolhospnyk | 3:2 (2:0) | ||||||
Donskoy | |||||||||
SKVO Kiev | | Spartak Uzhgorod | 0:3 (0:2) | ||||||
Kiev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Stanislav | 34 | 23 | 6 | 5 | 66-27 | 52 | ||
2. | SKVO Lvov | 34 | 21 | 6 | 7 | 51-32 | 48 | ||
3. | Trudovye Rezervy Leningrad | 34 | 21 | 5 | 8 | 68-32 | 47 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 34 | 17 | 8 | 9 | 65-43 | 42 | ||
5. | Pishchevik Odessa | 34 | 16 | 7 | 11 | 65-48 | 39 | ||
6. | Dynamo Tallin | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-44 | 39 | ||
7. | Stupino team | 34 | 15 | 8 | 11 | 44-39 | 38 | ||
8. | SKVO Kiev | 34 | 14 | 9 | 11 | 42-36 | 37 | ||
9. | Shakhtyor Stalinogorsk | 34 | 15 | 7 | 12 | 53-47 | 37 | ||
10. | Spartak Uzhgorod | 34 | 12 | 9 | 13 | 41-40 | 33 |
Kairat | | Spartak Frunze | 3:0 | ||||||
Almaty | |||||||||
Kolkhozchy | | Pakhtakor | 1:0 (0:0) | ||||||
Aşgabat | |||||||||
Neftyanik Baku | | SKVO Tbilisi | 3:3 | ||||||
Bakı | |||||||||
Spartak Yerevan | | Lokomotiv Kutaisi | 3:1 (2:1) | ||||||
Yerevan |
Day 7 | |||||||||
First Vienna | | Olympia | 2:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Austria Wien | | Simmering | 6:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Kapfenberg | 5:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Sturm | | FC Wien | 2:0 | ||||||
Graz | |||||||||
Admira | | GAK | 2:2 | ||||||
Wien Jedlesee II |
Day 18 | |||||||||
CDNA | | Lokomotiv | 3:0 | ||||||
Minyor | | Botev Plovdiv | 0:1 | ||||||
Spartak Plovdiv | | Spartak Sofia | 1:1 | ||||||
Spartak Varna | | Botev Varna | 0:1 | ||||||
Marek | | Spartak Pleven | 2:2 | ||||||
Day 21 | |||||||||
15:00 | Fortschritt | | Vorwärts | 3:4 | |||||
15:00 | Lokomotive Leipzig | | Rotation Babelsberg | 1:1 | |||||
15:00 | Motor Jena | | Aktivist | 1:1 | |||||
15:00 | Chemie | | Motor Zwickau | 2:1 | |||||
15:00 | Lokomotive Stendal | | Turbine | 2:0 | |||||
15:00 | Einheit | | Wismut | 1:2 | |||||
15:00 | Motor Karl-Marx-Stadt | | Rotation Leipzig | 2:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
Atlético Madrid | | Las Palmas | 9:0 (4:0) | ||||||
Atlético Osasuna | | Español | 3:2 (2:0) | ||||||
Barcelona | | Real Sociedad | 1:0 (0:0) | ||||||
Sevilla | | Athlético Bilbao | 3:1 (2:1) | ||||||
Granada | | Real Valladolid | 4:0 (2:0) | ||||||
Real Jaén | | Real Madrid | 0:2 (0:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Celta de Vigo | 2:2 (1:1) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Skeid | | Lillestrøm | 2:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Benfica | | Académica | 3:1 (2:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Salgueiros | | Belenenses | 2:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Barreirense | | Caldas | 4:1 (2:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Oriental | | Porto | 1:2 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Braga | | CUF | 5:1 (3:1) | ||||||
Braga | |||||||||
Vitória | | Lusitano | 1:1 (0:1) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Torreense | | Sporting | 0:3 (0:0) | ||||||
Torres Vedras |
Day 12 | |||||||||
Djurgårdens | | Norrköping | 2:4 | ||||||
Solna | |||||||||
Eskilstuna | | Malmö | 2:1 | ||||||
Eskilstuna | |||||||||
Göteborg | | Sandvikens | 3:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Halmstad | | GAIS | 1:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Helsingborgs | | Motala | 2:1 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
IFK Malmö | | AIK | 3:2 | ||||||
Malmö |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |