USSR Football Federation Cup 1989 |
05.11.1989 | Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Dynamo (Minsk) | 2:1 (0:0) | |||
Dnipropetrovsk |
06.10.1989 | Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Shakhtyor (Donetsk) | 1:0 (0:0) | |||
Dnipropetrovsk | |||||||
06.10.1989 | Dynamo (Minsk) | | Dynamo (Moscow) | 2:1 aet (1:1, 0:0) | |||
Minsk |
05.09.1989 | Shakhtyor (Donetsk) | | Pamir (Dushanbe) | 2:1 (1:0) | |||
Donetsk | |||||||
04.09.1989 | Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Torpedo (Moscow) | 2:0 (1:0) | |||
Dniprodzerzhynsk | |||||||
04.09.1989 | Dynamo (Minsk) | | Chernomorets (Odessa) | 2:1 (0:0) | |||
Minsk | |||||||
04.09.1989 | Dynamo (Moscow) | | Rotor (Volgograd) | 3:1 (3:0) | |||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 6 | 4 | 0 | 2 | 7 - 4 | 8 | |
2. | Rotor (Volgograd) | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 - 6 | 7 | |
3. | Ararat (Yerevan) | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 - 11 | 6 | |
4. | Zenit (Leningrad) | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 - 8 | 3 |
29.05.1989 | Ararat (Yerevan) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 1:0 (0:0) | |||
Yerevan | |||||||
29.05.1989 | Zenit (Leningrad) | | Rotor (Volgograd) | 0:0 | |||
Vyborg Avangard Stadium |
07.05.1989 | Rotor (Volgograd) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 1:0 (0:0) | |||
Volgograd | |||||||
07.05.1989 | Ararat (Yerevan) | | Zenit (Leningrad) | 2:1 (2:1) | |||
Yerevan |
23.04.1989 | Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Zenit (Leningrad) | 1:0 (1:0) | |||
Dniprodzerzhynsk | |||||||
23.04.1989 | Rotor (Volgograd) | | Ararat (Yerevan) | 5:0 (3:0) | |||
Volgograd |
22.03.1989 | Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Rotor (Volgograd) | 2:1 (0:0) | |||
Dnipropetrovsk | |||||||
21.03.1989 | Zenit (Leningrad) | | Ararat (Yerevan) | 3:1 (3:0) | |||
Leningrad |
05.03.1989 | Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Ararat (Yerevan) | 2:0 (1:0) | |||
Sochi | |||||||
04.03.1989 | Rotor (Volgograd) | | Zenit (Leningrad) | 2:1 (0:1) | |||
Sochi |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Dynamo (Moscow) | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 - 8 | 9 | |
2. | Torpedo (Moscow) | 6 | 4 | 0 | 2 | 13 - 8 | 8 | |
3. | Spartak (Moscow) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 - 9 | 7 | |
4. | Lokomotiv (Moscow) | 6 | 0 | 0 | 6 | 6 - 16 | 0 |
30.05.1989 | Dynamo (Moscow) | | Torpedo (Moscow) | 4:1 (1:1) | |||
Moscow | |||||||
29.05.1989 | Lokomotiv (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 1:2 (1:1) | |||
Moscow |
08.05.1989 | Spartak (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 2:2 (1:1) | |||
Moscow | |||||||
07.05.1989 | Torpedo (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 4:1 (3:0) | |||
Moscow |
24.04.1989 | Lokomotiv (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 2:3 (0:0) | |||
Moscow | |||||||
23.04.1989 | Torpedo (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 3:0 (2:0) | |||
Moscow |
22.03.1989 | Torpedo (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 1:2 (0:0) | |||
Moscow | |||||||
21.03.1989 | Spartak (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 2:1 (2:1) | |||
Moscow |
05.03.1989 | Dynamo (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 0:1 (0:0) | |||
Moscow | |||||||
04.03.1989 | Lokomotiv (Moscow) | | Torpedo (Moscow) | 0:2 (0:1) | |||
Sochi Lokomotiv Stadium |
26.02.1989 | Dynamo (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 3:1 (0:1) | |||
Moscow | |||||||
26.02.1989 | Spartak (Moscow) | | Torpedo (Moscow) | 1:2 (1:1) | |||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Shakhtyor (Donetsk) | 6 | 5 | 1 | 0 | 13 - 2 | 11 | |
2. | Chernomorets (Odessa) | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 - 3 | 7 | |
3. | Metallist (Kharkov) | 6 | 1 | 1 | 4 | 2 - 13 | 3 | |
4. | Dynamo (Kiev) | 6 | 0 | 3 | 3 | 1 - 6 | 3 |
29.05.1989 | Metallist (Kharkov) | | Chernomorets (Odessa) | 0:1 (0:1) | |||
Kharkiv | |||||||
29.05.1989 | Shakhtyor (Donetsk) | | Dynamo (Kiev) | 1:0 (1:0) | |||
Donetsk |
07.05.1989 | Dynamo (Kiev) | | Metallist (Kharkov) | 0:1 (0:1) | |||
Kiev | |||||||
07.05.1989 | Shakhtyor (Donetsk) | | Chernomorets (Odessa) | 1:0 (1:0) | |||
Donetsk |
23.04.1989 | Chernomorets (Odessa) | | Dynamo (Kiev) | 3:0 | |||
Bilhorod-Dnistrovskyi | |||||||
23.04.1989 | Shakhtyor (Donetsk) | | Metallist (Kharkov) | 6:0 (5:0) | |||
Kramatorsk |
22.03.1989 | Chernomorets (Odessa) | | Metallist (Kharkov) | 4:0 (2:0) | |||
Odesa | |||||||
21.03.1989 | Dynamo (Kiev) | | Shakhtyor (Donetsk) | 1:1 (0:1) | |||
Kiev |
26.02.1989 | Chernomorets (Odessa) | | Shakhtyor (Donetsk) | 0:2 (0:2) | |||
Sochi Adler VDFSO Stadium | |||||||
26.02.1989 | Metallist (Kharkov) | | Dynamo (Kiev) | 0:0 | |||
Kharkiv Rope Factory Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Dynamo (Minsk) | 6 | 5 | 1 | 0 | 14 - 5 | 11 | |
2. | Pamir (Dushanbe) | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 - 7 | 5 | |
3. | Zhalgiris (Vilnius) | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 - 11 | 4 | |
4. | Dynamo (Tbilisi) | 6 | 2 | 0 | 4 | 2 - 8 | 4 |
30.05.1989 | Zhalgiris (Vilnius) | | Pamir (Dushanbe) | 3:0 | |||
29.05.1989 | Dynamo (Minsk) | | Dynamo (Tbilisi) | 3:0 (1:0) | |||
Minsk |
08.05.1989 | Dynamo (Minsk) | | Pamir (Dushanbe) | 1:0 (1:0) | |||
Minsk | |||||||
07.05.1989 | Dynamo (Tbilisi) | | Zhalgiris (Vilnius) | 1:0 (0:0) | |||
Tbilisi |
23.04.1989 | Pamir (Dushanbe) | | Dynamo (Tbilisi) | 1:0 (1:0) | |||
Dushanbe | |||||||
23.04.1989 | Zhalgiris (Vilnius) | | Dynamo (Minsk) | 1:3 (1:1) | |||
Vilnius |
22.03.1989 | Dynamo (Minsk) | | Zhalgiris (Vilnius) | 4:2 (3:1) | |||
Maladzyechna | |||||||
22.03.1989 | Dynamo (Tbilisi) | | Pamir (Dushanbe) | 1:0 (0:0) | |||
Tbilisi |
04.03.1989 | Pamir (Dushanbe) | | Zhalgiris (Vilnius) | 3:0 | |||
03.03.1989 | Dynamo (Tbilisi) | | Dynamo (Minsk) | 0:1 (0:1) | |||
Tbilisi |
26.02.1989 | Pamir (Dushanbe) | | Dynamo (Minsk) | 2:2 (0:1) | |||
Dushanbe | |||||||
26.02.1989 | Zhalgiris (Vilnius) | | Dynamo (Tbilisi) | 3:0 | |||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |