Football matches in November 2018 |
Day 5 | |||||||||
17.11 16:00 | Equatorial Guinea | | Senegal | 0:1 (0:0) | |||||
Bata | |||||||||
18.11 14:30 | Madagascar | | Sudan | 1:3 (0:1) | |||||
Antananarivo CNaPS Stadium |
Day 5 | |||||||||
16.11 16:00 | South Sudan | | Burundi | 2:5 (1:2) | |||||
Juba | |||||||||
17.11 16:00 | Gabon | | Mali | 0:1 (0:1) | |||||
Libreville |
Day 5 | |||||||||
17.11 15:00 | South Africa | | Nigeria | 1:1 (1:1) | |||||
Johannesburg | |||||||||
17.11 16:30 | Seychelles | | Libya | 1:8 (0:3) | |||||
Victoria |
Day 5 | |||||||||
18.11 15:30 | Rwanda | | Central African Republic | 2:2 (2:1) | |||||
Butare | |||||||||
18.11 17:00 | Guinea | | Côte d'Ivoire | 1:1 (1:1) | |||||
Conakry |
Day 5 | |||||||||
18.11 16:00 | Angola | | Burkina Faso | 2:1 (1:0) | |||||
Luanda | |||||||||
18.11 17:00 | Mauritania | | Botswana | 2:1 (1:1) | |||||
Nouakchott |
Day 5 | |||||||||
17.11 15:00 | Namibia | | Guinea-Bissau | 0:0 | |||||
Windhoek | |||||||||
18.11 15:30 | Mozambique | | Zambia | 1:0 (0:0) | |||||
Maputo |
Day 5 | |||||||||
17.11 16:00 | Uganda | | Cape Verde | 1:0 (0:0) | |||||
Kampala | |||||||||
18.11 16:00 | Lesotho | | Tanzania | 1:0 (0:0) | |||||
Maseru |
Day 3 | |||||||||
16.11 15:10 | Mongolia | | Hong Kong | 1:5 (0:2) | |||||
Táiběi | |||||||||
16.11 19:10 | Taiwan | | North Korea | 0:2 (0:0) | |||||
Táiběi | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.11 15:10 | Hong Kong | | North Korea | 0:0 | |||||
Táiběi | |||||||||
13.11 19:10 | Taiwan | | Mongolia | 2:1 (2:0) | |||||
Táiběi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.11 14:10 | North Korea | | Mongolia | 4:1 (2:0) | |||||
Táiběi | |||||||||
11.11 18:10 | Taiwan | | Hong Kong | 1:2 (0:0) | |||||
Táiběi |
Day 5 | |||||||||
24.11 19:30 | Vietnam | | Cambodia | 3:0 (2:0) | |||||
Hanoi | |||||||||
24.11 20:30 | Malaysia | | Myanmar | 3:0 (2:0) | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.11 18:00 | Myanmar | | Vietnam | 0:0 | |||||
Yangon | |||||||||
20.11 18:30 | Cambodia | | Laos | 3:1 (2:0) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
Day 3 | |||||||||
16.11 19:30 | Laos | | Myanmar | 1:3 (1:1) | |||||
Vientiane | |||||||||
16.11 19:30 | Vietnam | | Malaysia | 2:0 (1:0) | |||||
Hanoi | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.11 18:00 | Myanmar | | Cambodia | 4:1 (0:1) | |||||
Mandalay | |||||||||
12.11 20:45 | Malaysia | | Laos | 3:1 (1:1) | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.11 18:30 | Cambodia | | Malaysia | 0:1 (0:1) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
08.11 19:30 | Laos | | Vietnam | 0:3 (0:2) | |||||
Vientiane |
Day 5 | |||||||||
25.11 19:00 | Thailand | | Singapore | 3:0 (2:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
25.11 19:00 | Indonesia | | Philippines | 0:0 | |||||
Jakarta | |||||||||
Day 4 | |||||||||
21.11 19:30 | Philippines | | Thailand | 1:1 (0:0) | |||||
Bácolod | |||||||||
21.11 19:30 | Singapore | | Timor-Leste | 6:1 (4:1) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.11 18:30 | Thailand | | Indonesia | 4:2 (2:1) | |||||
Bangkok | |||||||||
17.11 20:00 | Timor-Leste | | Philippines | 2:3 (0:2) | |||||
Malaysia, Kuala Lumpur | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.11 19:00 | Indonesia | | Timor-Leste | 3:1 (0:0) | |||||
Jakarta | |||||||||
13.11 20:00 | Philippines | | Singapore | 1:0 (0:0) | |||||
Bácolod | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.11 19:00 | Timor-Leste | | Thailand | 0:7 (0:4) | |||||
Thailand, Bangkok | |||||||||
09.11 20:00 | Singapore | | Indonesia | 1:0 (1:0) | |||||
Singapore |
Day 6 | |||||||||
19.11 20:45 | Germany | | Netherlands | 2:2 (2:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.11 20:45 | Netherlands | | France | 2:0 (1:0) | |||||
Rotterdam |
Day 6 | |||||||||
18.11 20:45 | Switzerland | | Belgium | 5:2 (3:2) | |||||
Luzern | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.11 20:45 | Belgium | | Iceland | 2:0 (0:0) | |||||
Bruxelles |
Day 6 | |||||||||
19.11 20:45 | Czech Republic | | Slovakia | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.11 20:45 | Slovakia | | Ukraine | 4:1 (2:0) | |||||
Trnava |
Day 6 | |||||||||
18.11 17:00 | Northern Ireland | | Austria | 1:2 (0:0) | |||||
Belfast | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.11 20:45 | Austria | | Bosnia and Herzegovina | 0:0 | |||||
Wien |
Day 6 | |||||||||
20.11 20:45 | Serbia | | Lithuania | 4:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20.11 20:45 | Montenegro | | Romania | 0:1 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.11 15:00 | Serbia | | Montenegro | 2:1 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.11 21:45 | Romania | | Lithuania | 3:0 (1:0) | |||||
Ploieşti |
Day 6 | |||||||||
19.11 18:00 | Andorra | | Latvia | 0:0 | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
19.11 21:00 | Georgia | | Kazakhstan | 2:1 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.11 20:45 | Andorra | | Georgia | 1:1 (0:1) | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
15.11 21:00 | Kazakhstan | | Latvia | 1:1 (1:0) | |||||
Astana |
Day 6 | |||||||||
18.11 18:00 | San Marino | | Belarus | 0:2 (0:1) | |||||
Serravalle | |||||||||
18.11 19:00 | Moldova | | Luxembourg | 1:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.11 20:45 | San Marino | | Moldova | 0:1 (0:0) | |||||
Serravalle | |||||||||
15.11 20:45 | Luxembourg | | Belarus | 0:2 (0:1) | |||||
Lëtzebuerg |
Day 6 | |||||||||
20.11 20:45 | Kosovo | | Azerbaijan | 4:0 (1:0) | |||||
Pristina | |||||||||
20.11 20:45 | Malta | | Faroe Islands | 1:1 (1:1) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.11 18:00 | Malta | | Kosovo | 0:5 (0:1) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
17.11 21:00 | Azerbaijan | | Faroe Islands | 2:0 (2:0) | |||||
Bakı |
Day 6 | |||||||||
19.11 20:45 | Macedonia | | Gibraltar | 4:0 (1:0) | |||||
Skopje | |||||||||
19.11 20:45 | Liechtenstein | | Armenia | 2:2 (1:1) | |||||
Vaduz | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.11 20:45 | Gibraltar | | Armenia | 2:6 (1:1) | |||||
Gibraltar | |||||||||
16.11 20:45 | Liechtenstein | | Macedonia | 0:2 (0:0) | |||||
Vaduz |
Day 3 | |||||||||
16.11 18:00 | Grenada | | St. Martin | 5:2 (3:1) | |||||
Saint George's | |||||||||
16.11 20:00 | Bermuda | | El Salvador | 1:0 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
16.11 20:00 | Belize | | Puerto Rico | 1:0 (1:0) | |||||
Belmopan | |||||||||
16.11 21:00 | Aruba | | Montserrat | 0:2 (0:1) | |||||
Curaçao, Willemstad | |||||||||
17.11 15:30 | Cuba | | Dominican Republic | 1:0 (0:0) | |||||
La Habana | |||||||||
17.11 19:00 | Jamaica | | Suriname | 2:1 (2:1) | |||||
Montego Bay | |||||||||
17.11 19:00 | Nicaragua | | Haiti | 0:2 (0:2) | |||||
Managua | |||||||||
17.11 20:00 | Cayman Islands | | Saint Lucia | 0:0 | |||||
George Town | |||||||||
18.11 15:00 | Turks and Caicos Islands | | Saint Vincent and Grenadines | 3:2 (2:0) | |||||
Providenciales | |||||||||
18.11 18:00 | Bahamas | | Anguilla | 1:1 (0:1) | |||||
Nassau | |||||||||
18.11 19:00 | Barbados | | US Virgin Islands | 3:0 (1:0) | |||||
Bridgetown | |||||||||
18.11 20:00 | Saint Kitts and Nevis | | Canada | 0:1 (0:1) | |||||
Bassterre | |||||||||
19.11 20:00 | Curaçao | | Guadeloupe | 6:0 (1:0) | |||||
Willemstad | |||||||||
19.11 20:00 | Martinique | | Antigua and Barbuda | 4:2 (4:1) | |||||
Fort-de-France | |||||||||
20.11 14:45 | Sint Maarten | | Dominica | 0:2 (0:1) | |||||
Anguilla, The Valley Raymond E. Guishard Technical Centre | |||||||||
20.11 19:30 | French Guiana | | Guyana | 2:1 (1:0) | |||||
Remire-Montjoly |
Team | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Haiti | 4 | 4 | 0 | 0 | 19-2 | 12 | |||
2. | Canada | 4 | 4 | 0 | 0 | 18-1 | 12 | |||
3. | Martinique | 4 | 4 | 0 | 0 | 10-2 | 12 | |||
4. | Curaçao | 4 | 3 | 0 | 1 | 22-2 | 9 | |||
5. | Bermuda | 4 | 3 | 0 | 1 | 17-4 | 9 | |||
6. | Cuba | 4 | 3 | 0 | 1 | 15-2 | 9 | |||
7. | Guyana | 4 | 3 | 0 | 1 | 14-3 | 9 | |||
8. | Jamaica | 4 | 3 | 0 | 1 | 12-3 | 9 | |||
9. | Nicaragua | 4 | 3 | 0 | 1 | 9-2 | 9 | |||
10. | El Salvador | 4 | 3 | 0 | 1 | 7-2 | 9 | |||
11. | Montserrat | 4 | 3 | 0 | 1 | 6-3 | 9 | |||
12. | Suriname | 4 | 2 | 1 | 1 | 8-2 | 7 | |||
13. | Saint Lucia | 4 | 2 | 1 | 1 | 7-4 | 7 | |||
14. | Dominica | 4 | 2 | 1 | 1 | 6-5 | 7 | |||
15. | Saint Kitts and Nevis | 4 | 2 | 0 | 2 | 11-3 | 6 | |||
16. | Dominican Republic | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-4 | 6 | |||
17. | Belize | 4 | 2 | 0 | 2 | 6-3 | 6 | |||
18. | Antigua and Barbuda | 4 | 2 | 0 | 2 | 10-8 | 6 | |||
19. | French Guiana | 4 | 2 | 0 | 2 | 8-6 | 6 | |||
20. | Saint Vincent and Grenadines | 4 | 2 | 0 | 2 | 5-6 | 6 | |||
21. | Grenada | 4 | 2 | 0 | 2 | 7-14 | 6 | |||
22. | Aruba | 4 | 1 | 1 | 2 | 5-6 | 4 | |||
23. | Guadeloupe | 4 | 1 | 1 | 2 | 3-7 | 4 | |||
24. | Turks and Caicos Islands | 4 | 1 | 1 | 2 | 5-23 | 4 | |||
25. | Barbados | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-7 | 3 | |||
26. | Bonaire | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-14 | 3 | |||
27. | US Virgin Islands | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-16 | 3 | |||
28. | Sint Maarten | 4 | 1 | 0 | 3 | 4-30 | 3 | |||
29. | Cayman Islands | 4 | 0 | 1 | 3 | 1-9 | 1 | |||
30. | British Virgin Islands | 4 | 0 | 1 | 3 | 3-13 | 1 | |||
31. | Anguilla | 4 | 0 | 1 | 3 | 1-15 | 1 | |||
32. | Bahamas | 4 | 0 | 1 | 3 | 1-15 | 1 | |||
33. | Puerto Rico | 4 | 0 | 0 | 4 | 0-5 | 0 | |||
34. | St. Martin | 4 | 0 | 0 | 4 | 5-22 | 0 |
03.11 20:45 | Malaysia | | Maldives | 3:0 (1:0) | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
14.11 | Vanuatu | | New Caledonia | 0:1 (0:1) | |||||
Port Vila | |||||||||
14.11 19:00 | Switzerland | | Qatar | 0:1 (0:0) | |||||
Lugano | |||||||||
15.11 15:00 | Uzbekistan | | Lebanon | 0:0 | |||||
Australia, Robina | |||||||||
15.11 18:00 | Poland | | Czech Republic | 0:1 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
15.11 18:00 | Iran | | Trinidad and Tobago | 1:0 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
15.11 19:45 | Ireland | | Northern Ireland | 0:0 | |||||
Dublin | |||||||||
15.11 20:00 | England | | USA | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15.11 20:15 | Israel | | Guatemala | 7:0 (3:0) | |||||
Netanya | |||||||||
15.11 20:30 | Peru | | Ecuador | 0:2 (0:0) | |||||
Lima | |||||||||
15.11 20:45 | Germany | | Russia | 3:0 (3:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
16.11 15:00 | Palestine | | Pakistan | 2:1 (1:1) | |||||
al-Ramm | |||||||||
16.11 18:25 | UAE | | Bolivia | 0:0 | |||||
Dubai | |||||||||
16.11 18:30 | Oman | | Syria | 1:1 (1:1) | |||||
Muscat | |||||||||
16.11 19:30 | Japan | | Venezuela | 1:1 (1:0) | |||||
Ōita Ōita Stadium 'Big Eye' | |||||||||
16.11 19:30 | Saudi Arabia | | Yemen | 1:0 (1:0) | |||||
Dammam | |||||||||
16.11 20:00 | Brazil | | Uruguay | 1:0 (0:0) | |||||
England, London | |||||||||
16.11 20:00 | Honduras | | Panama | 1:0 (0:0) | |||||
Tegucigalpa | |||||||||
16.11 21:00 | Argentina | | Mexico | 2:0 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
16.11 21:15 | Chile | | Costa Rica | 2:3 (0:1) | |||||
Rancagua | |||||||||
17.11 15:00 | Vanuatu | | New Caledonia | 2:2 (1:2) | |||||
Port Vila | |||||||||
17.11 18:50 | Australia | | South Korea | 1:1 (0:1) | |||||
Brisbane | |||||||||
17.11 19:00 | Jordan | | India | 2:1 (1:0) | |||||
Amman | |||||||||
18.11 20:45 | Spain | | Bosnia and Herzegovina | 1:0 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
19.11 18:30 | Oman | | Bahrain | 2:1 (0:0) | |||||
Muscat | |||||||||
19.11 19:30 | Qatar | | Iceland | 2:2 (1:1) | |||||
Belgium, Eupen | |||||||||
20.11 16:30 | Nigeria | | Uganda | 0:0 | |||||
Asaba | |||||||||
20.11 18:00 | Tunisia | | Morocco | 0:1 (0:1) | |||||
Radès | |||||||||
20.11 18:25 | UAE | | Yemen | 2:0 (1:0) | |||||
Dubai | |||||||||
20.11 18:30 | Iran | | Venezuela | 1:1 (1:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
20.11 19:00 | Jordan | | Saudi Arabia | 1:1 (0:0) | |||||
Amman | |||||||||
20.11 19:00 | El Salvador | | Haiti | 1:0 (1:0) | |||||
San Salvador | |||||||||
20.11 19:00 | South Africa | | Paraguay | 1:1 (0:1) | |||||
Durban | |||||||||
20.11 19:00 | Kuwait | | Syria | 1:2 (0:0) | |||||
Al Farwaniyah | |||||||||
20.11 19:20 | Japan | | Kyrgyzstan | 4:0 (2:0) | |||||
Toyota | |||||||||
20.11 19:30 | Australia | | Lebanon | 3:0 (2:0) | |||||
Sydney | |||||||||
20.11 19:30 | Peru | | Costa Rica | 2:3 (1:1) | |||||
Arequipa | |||||||||
20.11 19:30 | Brazil | | Cameroon | 1:0 (1:0) | |||||
England, Milton Keynes | |||||||||
20.11 20:00 | Albania | | Wales | 1:0 (0:0) | |||||
Elbasan | |||||||||
20.11 20:00 | Uzbekistan | | South Korea | 0:4 (0:2) | |||||
Australia, Brisbane | |||||||||
20.11 20:00 | China | | Palestine | 1:1 (1:0) | |||||
Haikou | |||||||||
20.11 20:00 | Iraq | | Bolivia | 0:0 | |||||
UAE, Al Ain | |||||||||
20.11 20:00 | Panama | | Ecuador | 1:2 (0:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
20.11 20:30 | Turkey | | Ukraine | 0:0 | |||||
Antalya | |||||||||
20.11 20:45 | Italy | | USA | 1:0 (0:0) | |||||
Belgium, Genk | |||||||||
20.11 21:00 | France | | Uruguay | 1:0 (0:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
20.11 21:00 | Argentina | | Mexico | 2:0 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
20.11 21:15 | Chile | | Honduras | 4:1 (2:1) | |||||
Temuco |
Day 5 | |||||||||
28.11 18:55 | Atlético Madrid | | Monaco | 2:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
28.11 21:00 | Borussia | | Brugge | 0:0 | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 18:55 | Monaco | | Brugge | 0:4 (0:3) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
06.11 21:00 | Atlético Madrid | | Borussia | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 5 | |||||||||
28.11 20:00 | Tottenham Hotspur | | Inter | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
28.11 21:00 | PSV | | Barcelona | 1:2 (0:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 20:00 | Tottenham Hotspur | | PSV | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
06.11 21:00 | Inter | | Barcelona | 1:1 (0:0) | |||||
Milano |
Day 5 | |||||||||
28.11 21:00 | Paris Saint-Germain | | Liverpool | 2:1 (2:1) | |||||
Paris | |||||||||
28.11 21:00 | Napoli | | Crvena Zvezda | 3:1 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 18:55 | Crvena Zvezda | | Liverpool | 2:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
06.11 21:00 | Napoli | | Paris Saint-Germain | 1:1 (0:1) | |||||
Napoli |
Day 5 | |||||||||
28.11 20:00 | Porto | | Schalke 04 | 3:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
28.11 20:55 | Lokomotiv | | Galatasaray | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 20:00 | Porto | | Lokomotiv | 4:1 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
06.11 21:00 | Schalke 04 | | Galatasaray | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 5 | |||||||||
27.11 21:00 | Hoffenheim | | Shahtar | 2:3 (2:2) | |||||
Sinsheim | |||||||||
27.11 21:00 | Lyon | | Manchester City | 2:2 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.11 20:00 | Manchester City | | Shahtar | 6:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
07.11 21:00 | Lyon | | Hoffenheim | 2:2 (2:0) | |||||
Lyon |
Day 5 | |||||||||
27.11 20:55 | CSKA | | Viktoria Plzeň | 1:2 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
27.11 21:00 | Roma | | Real Madrid | 0:2 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.11 20:55 | CSKA | | Roma | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
07.11 21:00 | Viktoria Plzeň | | Real Madrid | 0:5 (0:4) | |||||
Plzeň |
Day 5 | |||||||||
27.11 20:00 | Manchester United | | Young Boys | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
27.11 21:00 | Juventus | | Valencia | 1:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.11 18:55 | Valencia | | Young Boys | 3:1 (2:1) | |||||
Valencia | |||||||||
07.11 21:00 | Juventus | | Manchester United | 1:2 (0:0) | |||||
Torino |
Day 5 | |||||||||
29.11 18:55 | Zürich | | AEK Larnaca | 1:2 (0:1) | |||||
Zürich | |||||||||
29.11 18:55 | Bayer 04 | | Ludogorets | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 21:00 | Bayer 04 | | Zürich | 1:0 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
08.11 22:00 | Ludogorets | | AEK Larnaca | 0:0 | |||||
Razgrad |
Day 5 | |||||||||
29.11 18:55 | Red Bull | | RB Leipzig | 1:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
29.11 18:55 | Rosenborg | | Celtic | 0:1 (0:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 20:00 | Celtic | | RB Leipzig | 2:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.11 21:00 | Rosenborg | | Red Bull | 2:5 (0:4) | |||||
Trondheim |
Day 5 | |||||||||
29.11 18:55 | Bordeaux | | Slavia Praha | 2:0 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
29.11 20:55 | Zenit | | København | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 21:00 | Bordeaux | | Zenit | 1:1 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
08.11 21:00 | Slavia Praha | | København | 0:0 | |||||
Praha |
Day 5 | |||||||||
29.11 18:55 | Anderlecht | | Spartak Trnava | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
29.11 20:55 | Fenerbahçe | | Dinamo Zagreb | 0:0 | |||||
İstanbul | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 18:50 | Fenerbahçe | | Anderlecht | 2:0 (0:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
08.11 21:00 | Dinamo Zagreb | | Spartak Trnava | 3:1 (2:0) | |||||
Zagreb |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Dinamo Zagreb | 6 | 4 | 2 | 0 | 11-3 | 14 | |||
2. | Fenerbahçe | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-7 | 8 | |||
3. | Spartak Trnava | 6 | 2 | 1 | 3 | 4-7 | 7 | |||
4. | Anderlecht | 6 | 0 | 3 | 3 | 2-7 | 3 |
Day 5 | |||||||||
29.11 18:55 | Milan | | F91 | 5:2 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
29.11 18:55 | Real Betis | | Olympiakós | 1:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 21:00 | Real Betis | | Milan | 1:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
08.11 22:00 | Olympiakós | | F91 | 5:1 (4:0) | |||||
Piraeus |
Day 5 | |||||||||
29.11 18:50 | Spartak Moscow | | Rapid Wien | 1:2 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
29.11 20:00 | Rangers | | Villarreal | 0:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 18:55 | Rapid Wien | | Villarreal | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
08.11 20:55 | Spartak Moscow | | Rangers | 4:3 (2:3) | |||||
Moscow |
Day 5 | |||||||||
29.11 21:00 | Eintracht Frankfurt | | Marseille | 4:0 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
29.11 22:00 | Apollon | | Lazio | 2:0 (1:0) | |||||
Nicosia | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 18:55 | Lazio | | Marseille | 2:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
08.11 19:55 | Apollon | | Eintracht Frankfurt | 2:3 (0:1) | |||||
Nicosia |
Day 5 | |||||||||
29.11 21:00 | Sarpsborg 08 | | Beşiktaş | 2:3 (2:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
29.11 21:00 | Malmö | | Genk | 2:2 (0:1) | |||||
Malmö | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 18:55 | Malmö | | Sarpsborg 08 | 1:1 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
08.11 18:55 | Genk | | Beşiktaş | 1:1 (0:1) | |||||
Genk |
Day 5 | |||||||||
29.11 20:55 | FK Krasnodar | | Akhisar Belediyespor | 2:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
29.11 21:00 | Standard | | Sevilla | 1:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 20:55 | FK Krasnodar | | Standard | 2:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
08.11 20:55 | Akhisar Belediyespor | | Sevilla | 2:3 (0:2) | |||||
Akhisar |
Day 5 | |||||||||
29.11 21:00 | Jablonec | | Rennes | 0:1 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
29.11 21:50 | Astana | | Dynamo Kyiv | 0:1 (0:1) | |||||
Astana | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 19:55 | Dynamo Kyiv | | Rennes | 3:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
08.11 21:50 | Astana | | Jablonec | 2:1 (1:1) | |||||
Astana |
Day 1 | |||||||||
11.11 16:00 | Boca Juniors | | River Plate | 2:2 (2:1) | |||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.11 21:45 | Fluminense | | Atlético Paranaense | 0:2 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:4 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.11 19:45 | Junior | | Santa Fe | 1:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 3:0 | |||
Barranquilla | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.11 21:45 | Atlético Paranaense | | Fluminense | 2:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
08.11 19:45 | Santa Fe | | Junior | 0:2 (0:1) | |||||
Bogotá |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 21:45 | Defensa y Justicia | | Junior | 3:1 (2:0) | 0:2 (0:0) | 3:3 | |||
Lanús |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
10.11 18:30 | Piroozi | | Kashima Antlers | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Tehran | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.11 15:00 | Kashima Antlers | | Piroozi | 2:0 (0:0) | |||||
Kashima |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
09.11 20:00 | Espérance | | Al-Ahly Cairo | 3:0 (1:0) | 1:3 (0:1) | 4:3 | |||
Radès | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.11 21:00 | Al-Ahly Cairo | | Espérance | 3:1 (1:0) | |||||
Alexandria |
Day 1 | |||||||||
27.11 15:00 | Volcan Club | | African Stars | 0:0 | |||||
Moroni | |||||||||
27.11 15:00 | Stade Centrafricain | | Stade Malien | 0:1 (0:0) | |||||
Bangui | |||||||||
27.11 15:30 | ASF de Bobo | | Coton Sport | 3:1 (1:1) | |||||
Bobo-Dioulasso | |||||||||
27.11 16:30 | SONIDEP | | ZESCO United | 1:2 (0:0) | |||||
Niamey | |||||||||
27.11 17:00 | Diaraf | | Koroki | 1:0 (1:0) | |||||
Dakar | |||||||||
27.11 17:00 | Constantine | | Gamtel | 0:0 | |||||
Constantine | |||||||||
27.11 17:45 | Saoura | | Gagnoa | 2:0 (1:0) | |||||
Béchar | |||||||||
27.11 18:00 | AS Ali Sabieh | | Jimma Aba Jifar | 1:3 (0:2) | |||||
Djibouti | |||||||||
27.11 18:00 | Al-Nasr Benghazi | | Al-Hilal Wau | 5:1 (3:1) | |||||
Egypt, Cairo | |||||||||
27.11 19:00 | Al-Hilal Omdurman | | JKU SC | 4:0 (3:0) | |||||
Omdurman | |||||||||
27.11 19:30 | Township Rollers | | Bantu | 1:1 (0:0) | |||||
Lobatse | |||||||||
27.11 20:00 | Ittihad Tanger | | Elect Sport | 1:0 (1:0) | |||||
Tangier | |||||||||
28.11 14:30 | CNaPS Sport | | Platinum | 1:1 (0:0) | |||||
Antananarivo Vontovorona Stadium | |||||||||
28.11 15:00 | Le Messager de Ngozi | | Ismaily | 0:1 (0:0) | |||||
Ngozi Stade Urukundo | |||||||||
28.11 15:00 | Leones Vegetarianos | | Mamelodi Sundowns | 0:2 (0:1) | |||||
Ebebiyín | |||||||||
28.11 15:00 | Songo | | Nkana | 1:2 (0:1) | |||||
Beira | |||||||||
28.11 15:30 | UMS de Loum | | Lobi Stars | 1:0 (0:0) | |||||
Yaoundé Stade Militaire Garoua | |||||||||
28.11 15:30 | APR FC | | Club Africain | 0:0 | |||||
Kigali | |||||||||
28.11 16:00 | Simba | | Mbabane Swallows | 4:1 (2:1) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
28.11 16:00 | ASEC Mimosas | | Mangasport | 1:0 (1:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
28.11 16:00 | Primeiro de Agosto | | Otôho | 4:2 (2:2) | |||||
Luanda | |||||||||
28.11 17:00 | FC Nouadhibou | | Al Ahly Benghazi | 2:1 (1:0) | |||||
Nouakchott | |||||||||
28.11 17:00 | Horoya AC | | Barrack Young Controllers | 1:0 (0:0) | |||||
Conakry | |||||||||
28.11 19:00 | Gor Mahia | | Nyasa Big Bullets | 1:0 (0:0) | |||||
Nairobi | |||||||||
28.11 19:30 | Orlando Pirates | | Light Stars | 5:1 (3:1) | |||||
Johannesburg | |||||||||
28.11 19:30 | Al-Merreikh | | Vipers | 2:1 (0:0) | |||||
Omdurman |
Day 1 | |||||||||
27.11 | Asante Kotoko | | Eding Sport | +:- | |||||
Kumasi | |||||||||
27.11 15:00 | Green Eagles | | Young Buffaloes | 2:0 (0:0) | |||||
Kitwe | |||||||||
27.11 15:30 | USM Bel-Abbès | | LISCR | 4:0 (1:0) | |||||
Sidi Bel Abbes | |||||||||
27.11 16:00 | Petro Atlético | | Orapa United | 4:0 (1:0) | |||||
Luanda | |||||||||
27.11 16:00 | Mtibwa Sugar | | Northern Dynamo | 4:0 (2:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
27.11 16:00 | San Pédro | | Armed Forces | 1:1 (0:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
27.11 16:00 | Kariobangi Sharks | | Arta/Solar7 | 6:1 (4:1) | |||||
Nairobi | |||||||||
27.11 17:00 | Nouakchott King's | | Stade | 1:2 (0:1) | |||||
Nouakchott | |||||||||
27.11 17:45 | NAHD | | Diables Noirs | 2:0 (1:0) | |||||
Alger | |||||||||
27.11 18:00 | Hassania | | AS GNN | 4:0 (1:0) | |||||
Agadir | |||||||||
27.11 18:00 | Salitas | | Wakriya | 2:0 (0:0) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
28.11 14:30 | ASSM Elgeco Plus | | Deportivo Unidad | 3:1 (1:1) | |||||
Antananarivo | |||||||||
28.11 15:00 | Miracle Club | | Al Ittihad | 0:8 (0:0) | |||||
Moroni | |||||||||
28.11 15:00 | New Star | | Vital'O | 0:0 | |||||
Limbé | |||||||||
28.11 15:00 | Free State Stars | | Mukura Victory Sports | 0:0 | |||||
Johannesburg | |||||||||
28.11 15:00 | Green Buffaloes | | Al Merreikh | 2:0 (0:0) | |||||
Lusaka | |||||||||
28.11 15:30 | AS Coton | | Gomido | 2:0 (0:0) | |||||
N'Djamena | |||||||||
28.11 15:30 | Motema Pembe | | Anges de Fatima | 4:1 (3:0) | |||||
Kinshasa | |||||||||
28.11 15:30 | Cercle Mbéri Sportif | | Silver Strikers | 1:0 (1:0) | |||||
Libreville | |||||||||
28.11 16:00 | Enugu Rangers | | Defense Force | 2:0 (0:0) | |||||
Enugu | |||||||||
28.11 16:30 | Génération Foot | | Djoliba | 0:0 | |||||
Rufisque | |||||||||
28.11 19:00 | Al-Ahly Shendi | | Nyuki | 1:0 (1:0) | |||||
Shendi | |||||||||
28.11 19:30 | Kaizer Chiefs | | Zimamoto | 4:0 (1:0) | |||||
Port Elizabeth |
Day 1 | |||||||||
28.11 18:00 | FK Orenburg (Orenburg) | | Arsenal (Tula) | 2:4 (1:2) | |||||
Orenburg |
01.11 19:00 | Krylia Sovetov (Samara) | | FK Krasnodar (Krasnodar) | 1:2 aet (0:0, 1:1) | |||||
Samara | |||||||||
01.11 19:00 | FK Rostov (Rostov-on-Don) | | Zenit (Saint Petersburg) | 3:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
01.11 20:00 | Spartak (Moscow) | | Anzhi (Makhachkala) | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 15 | |||||||||
23.11 18:00 | Akhmat | | CSKA | 0:2 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
23.11 20:30 | Lokomotiv | | Ural | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
24.11 14:00 | Dynamo | | Yenisey | 1:2 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
24.11 18:30 | FK Orenburg | | FK Ufa | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
24.11 19:00 | Anzhi | | Rubin | 1:1 (1:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
25.11 14:00 | Spartak | | Krylia Sovetov | 3:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.11 16:30 | FK Krasnodar | | Arsenal | 3:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
25.11 19:00 | Zenit | | FK Rostov | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 14 | |||||||||
09.11 19:30 | Arsenal | | Anzhi | 2:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
10.11 16:00 | Ural | | FK Orenburg | 2:1 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
10.11 17:30 | Krylia Sovetov | | Akhmat | 1:2 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
10.11 19:00 | FK Rostov | | Dynamo | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
11.11 16:00 | FK Krasnodar | | Yenisey | 3:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
11.11 16:00 | FK Ufa | | Spartak | 2:0 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
11.11 16:30 | Rubin | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
11.11 19:00 | CSKA | | Zenit | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 13 | |||||||||
03.11 14:00 | Lokomotiv | | Arsenal | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
03.11 16:30 | Dynamo | | CSKA | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
04.11 14:00 | Zenit | | Akhmat | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
04.11 16:30 | FK Krasnodar | | FK Rostov | 2:2 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.11 19:00 | Spartak | | Ural | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
05.11 16:00 | FK Orenburg | | Rubin | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
05.11 18:30 | FK Ufa | | Krylia Sovetov | 1:2 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
05.11 19:00 | Anzhi | | Yenisey | 2:1 (1:0) | |||||
Kaspiysk |
Day 24 | |||||||||
24.11 14:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Tom | 2:1 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
24.11 14:00 | Rotor | | Shinnik | 1:3 (1:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
24.11 14:00 | Spartak-2 | | FK Khimki | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
24.11 15:00 | FK Chertanovo | | FK Krasnodar-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
24.11 15:00 | Avangard | | Zenit-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Kursk | |||||||||
24.11 16:00 | Mordovia | | FK Tyumen | 1:1 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
24.11 16:00 | FK Armavir | | Luch | 1:1 (1:1) | |||||
Armavir | |||||||||
24.11 17:00 | FK Tambov | | SKA-Khabarovsk | 3:2 (3:1) | |||||
Tambov | |||||||||
24.11 17:00 | FK Sochi | | Baltika | 4:1 (1:1) | |||||
Sochi | |||||||||
24.11 17:00 | Sibir | | Fakel | 2:0 (2:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
18.11 14:00 | FK Nizhniy Novgorod | | FK Tambov | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
18.11 14:00 | Rotor | | Tom | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
18.11 14:00 | FK Khimki | | FK Sochi | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
18.11 14:00 | Spartak-2 | | Shinnik | 1:4 (0:4) | |||||
Moscow | |||||||||
18.11 15:00 | FK Krasnodar-2 | | Mordovia | 1:2 (1:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18.11 16:00 | FK Armavir | | FK Tyumen | 1:0 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
18.11 16:00 | Baltika | | FK Chertanovo | 2:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18.11 17:00 | Sibir | | SKA-Khabarovsk | 1:1 (1:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18.11 17:00 | Fakel | | Avangard | 3:2 (3:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.11 19:00 | Zenit-2 | | Luch | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 22 | |||||||||
14.11 14:00 | Spartak-2 | | Sibir | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14.11 14:30 | FK Tambov | | FK Armavir | 0:1 (0:1) | |||||
Tambov | |||||||||
14.11 15:00 | FK Krasnodar-2 | | FK Tyumen | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
14.11 15:00 | FK Chertanovo | | FK Nizhniy Novgorod | 3:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
14.11 17:00 | Zenit-2 | | Tom | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14.11 18:00 | Mordovia | | SKA-Khabarovsk | 0:1 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
14.11 18:00 | FK Sochi | | Rotor | 4:2 (3:0) | |||||
Sochi | |||||||||
14.11 18:30 | Shinnik | | Fakel | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
14.11 19:00 | Baltika | | Luch | 0:2 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
14.11 19:00 | Avangard | | FK Khimki | 4:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
10.11 14:00 | FK Krasnodar-2 | | FK Tambov | 2:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
10.11 14:00 | Luch | | FK Nizhniy Novgorod | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
10.11 14:00 | Rotor | | Avangard | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
10.11 15:00 | FK Armavir | | FK Chertanovo | 1:3 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
10.11 15:00 | FK Khimki | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
10.11 16:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Tyumen | 2:1 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
10.11 16:00 | Baltika | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
10.11 16:00 | FK Sochi | | Zenit-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
10.11 17:00 | Sibir | | Mordovia | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
10.11 17:00 | Fakel | | Spartak-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 20 | |||||||||
04.11 14:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Krasnodar-2 | 2:2 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
04.11 14:00 | FK Tyumen | | FK Nizhniy Novgorod | 2:1 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
04.11 14:00 | Luch | | Rotor | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
04.11 14:00 | Shinnik | | Sibir | 2:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
04.11 14:30 | FK Tambov | | Baltika | 2:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
04.11 15:00 | FK Chertanovo | | Zenit-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
04.11 15:00 | Tom | | FK Khimki | 2:0 (2:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
04.11 15:00 | Avangard | | Spartak-2 | 3:2 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
04.11 16:00 | Mordovia | | FK Armavir | 2:1 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
04.11 17:00 | FK Sochi | | Fakel | 0:2 (0:1) | |||||
Sochi |
Day 17 | |||||||||
10.11 13:00 | Veles | | FK Murom | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
10.11 14:00 | Leningradets | | FK Kolomna | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
10.11 14:00 | Torpedo Vladimir | | FK Chertanovo-2 | 3:1 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
10.11 15:00 | Tekstilshchik | | FK Dolgoprudny | 1:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
11.11 14:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Luki-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
02.11 18:00 | Luki-Energiya | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
03.11 13:00 | Znamya Truda | | Lokomotiv-Kazanka | 2:1 (2:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
03.11 14:00 | FK Kolomna | | Dnepr | 3:1 (1:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
03.11 14:00 | Pskov-747 | | Leningradets | 2:1 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
03.11 14:30 | FK Chertanovo-2 | | Veles | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
03.11 17:00 | FK Murom | | Tekstilshchik | 6:2 (1:2) | |||||
Murom |
Day 17 | |||||||||
06.11 13:00 | FK Khimki-M | | Salyut-Belgorod | 1:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
10.11 13:00 | Saturn | | Kvant | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
10.11 13:00 | Dynamo Bryansk | | Metallurg | 1:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
10.11 14:00 | FK Strogino | | FK Ryazan | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
10.11 15:00 | Torpedo Moskva | | Sokol | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.11 14:00 | Rotor-2 | | Khimik | 5:2 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 14:00 | Salyut-Belgorod | | FK Strogino | 0:1 (0:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
03.11 14:00 | Metallurg | | FK Khimki-M | 2:1 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
03.11 14:00 | Khimik | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
03.11 14:00 | FK Kaluga | | Rotor-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
03.11 14:00 | Kvant | | Zorkiy | 1:1 (1:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
03.11 15:00 | FK Ryazan | | Torpedo Moskva | 0:2 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
03.11 15:30 | Sokol | | Saturn | 5:0 (2:0) | |||||
Saratov |
Day 17 | |||||||||
07.11 19:00 | Urozhay | | FK Krasnodar-3 | 1:1 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
11.11 14:00 | SKA | | Druzhba | 0:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
11.11 14:00 | Biolog-Novokubansk | | Mashuk-KMV | 2:1 (1:0) | |||||
Progress | |||||||||
11.11 14:00 | Spartak-Nalchik | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 0:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
11.11 15:00 | Chernomorets | | Legion-Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
11.11 16:00 | Chaika | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.11 14:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Volgar | 0:1 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
04.11 14:00 | Legion-Dynamo | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
04.11 14:00 | Dynamo | | Biolog-Novokubansk | 0:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
04.11 14:00 | SKA | | FK Krasnodar-3 | 2:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
04.11 15:00 | Druzhba | | Chaika | 0:2 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
04.11 15:00 | Mashuk-KMV | | Angusht | 1:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
04.11 16:00 | Spartak Vladikavkaz | | Chernomorets | 1:4 (0:2) | |||||
Vladikavkaz |
Day 17 | |||||||||
04.11 14:00 | FK Ufa-2 | | Syzran-2003 | 0:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
04.11 14:00 | KAMAZ | | Zvezda | 2:2 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
04.11 15:00 | Neftekhimik | | Volga | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
04.11 16:00 | Nosta | | FK Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Novotroitsk |
Day 16 | |||||||||
23.11 19:00 | Shakhtar | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
24.11 14:00 | Karpaty | | Desna | 0:2 (0:2) | |||||
Lviv | |||||||||
24.11 14:00 | FK Mariupol | | Vorskla | 1:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
25.11 14:00 | Olympik | | Zorya | 1:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
25.11 17:00 | Chornomorets | | Arsenal-Kiev | 2:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
25.11 19:30 | FK Oleksandriya | | Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
Day 15 | |||||||||
10.11 14:00 | FK Lviv | | Olympik | 1:1 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
10.11 17:00 | Desna | | Chornomorets | 2:0 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
10.11 17:00 | Zorya | | Karpaty | 2:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
10.11 19:30 | Arsenal-Kiev | | FK Oleksandriya | 0:3 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
11.11 17:00 | Dynamo | | FK Mariupol | 4:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
11.11 19:30 | Vorskla | | Shakhtar | 0:2 (0:2) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 14 | |||||||||
03.11 14:00 | FK Mariupol | | Arsenal-Kiev | 1:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
03.11 17:00 | Shakhtar | | Dynamo | 2:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.11 19:30 | Olympik | | Karpaty | 1:2 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
04.11 14:00 | FK Oleksandriya | | Desna | 1:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
04.11 17:00 | FK Lviv | | Vorskla | 0:2 (0:2) | |||||
Poltava | |||||||||
04.11 19:30 | Chornomorets | | Zorya | 0:3 (0:1) | |||||
Odesa |
Day 18 | |||||||||
17.11 13:00 | FK Sumy | | Metalist 1925 | 1:3 (1:2) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
17.11 14:00 | Avanhard | | Prykarpattya | 3:1 (3:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
17.11 16:00 | Dnipro-1 | | Zirka | 4:0 (2:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
17.11 17:00 | Volyn | | Ahrobiznes | 0:0 | |||||
Lutsk | |||||||||
18.11 14:00 | Ingulets | | Kolos | 0:1 (0:1) | |||||
Petrove | |||||||||
18.11 14:00 | Obolon-Brovar | | Hirnyk-Sport | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 17 | |||||||||
10.11 13:00 | Ahrobiznes | | Avanhard | 0:1 (0:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
10.11 14:00 | Kolos | | Balkany | 0:0 | |||||
Kovalivka | |||||||||
10.11 14:00 | Zirka | | FK Sumy | 3:3 (0:2) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
10.11 17:00 | Metalist 1925 | | Volyn | 1:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
11.11 13:00 | Hirnyk-Sport | | Dnipro-1 | 0:3 (0:2) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
11.11 14:00 | Prykarpattya | | Ingulets | 4:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
11.11 14:00 | Rukh | | Obolon-Brovar | 0:3 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 13:00 | FK Sumy | | Hirnyk-Sport | 2:2 (1:2) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
03.11 14:00 | Ahrobiznes | | Metalist 1925 | 0:2 (0:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
03.11 14:00 | Balkany | | Prykarpattya | 3:2 (1:1) | |||||
Zorya | |||||||||
03.11 14:00 | Avanhard | | Ingulets | 3:1 (1:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
03.11 17:00 | Volyn | | Zirka | 3:1 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
04.11 15:00 | Obolon-Brovar | | MFK Mykolaiv | 2:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
04.11 17:00 | Dnipro-1 | | Rukh | 3:0 (1:0) | |||||
Dnipro |
Day 17 | |||||||||
10.11 13:00 | FK Mynai | | Nyva Vinnytsya | 2:1 (1:0) | |||||
Mynai | |||||||||
10.11 14:00 | Nyva Ternopil | | Veres | 0:1 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
10.11 14:30 | Chaika | | Polissya | 0:1 (0:1) | |||||
Liutezh | |||||||||
11.11 14:00 | FK Kalush | | Bukovyna | 2:0 (1:0) | |||||
Kalush | |||||||||
11.11 14:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Podillya | 3:1 (1:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 14:00 | Veres | | Chaika | 0:3 | |||||
Mlyniv | |||||||||
03.11 14:00 | Podillya | | Bukovyna | 0:0 | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
03.11 14:30 | Nyva Vinnytsya | | FK Kalush | 1:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
04.11 13:00 | Polissya | | FK Mynai | 1:0 (1:0) | |||||
Novohrad-Volynskyi | |||||||||
04.11 15:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Nyva Ternopil | 1:1 (0:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium |
Day 17 | |||||||||
09.11 14:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Myr | 1:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
10.11 13:00 | Krystal | | Enerhiya | 3:0 (2:0) | |||||
Kherson | |||||||||
10.11 13:30 | FK Nikopol | | Real Pharma | 0:1 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
10.11 14:00 | Kremin | | Hirnyk | 0:0 | |||||
Kremenchuk | |||||||||
11.11 15:00 | Metalurh | | Tavriya | 1:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 13:00 | Real Pharma | | Kremin | 0:2 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
03.11 14:00 | Myr | | Krystal | 3:0 (0:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
03.11 14:00 | Tavriya | | FK Nikopol | 3:0 (0:0) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
04.11 14:00 | Hirnyk | | MFK Mykolaiv-2 | 7:3 (4:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
04.11 15:00 | Metalurh | | Enerhiya | 2:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia |
Day 12 | |||||||||
24.11 16:30 | Keşlə | | Qəbələ | 1:2 (1:2) | |||||
Bakı | |||||||||
24.11 19:00 | Qarabağ | | Sabah | 1:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
25.11 17:00 | Səbail | | Neftçi | 0:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
25.11 19:00 | Zira | | Sumqayıt | 3:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 11 | |||||||||
10.11 17:30 | Sabah | | Səbail | 0:4 (0:2) | |||||
Masazyr | |||||||||
10.11 19:30 | Neftçi | | Zira | 2:2 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
11.11 17:30 | Qəbələ | | Qarabağ | 1:3 (1:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
11.11 19:30 | Sumqayıt | | Keşlə | 1:4 (0:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
Day 10 | |||||||||
03.11 17:00 | Keşlə | | Neftçi | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
03.11 19:00 | Qarabağ | | Sumqayıt | 2:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
04.11 17:00 | Qəbələ | | Sabah | 2:1 (2:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
04.11 19:00 | Zira | | Səbail | 0:0 | |||||
Bakı |
Day 18 | |||||||||
28.11 14:00 | Ararat | | Gandzasar | 0:2 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
28.11 14:00 | Lori | | Alashkert | 1:1 (1:0) | |||||
Vanadzor | |||||||||
28.11 14:00 | Banants | | Ararat-Armenia | 0:3 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
28.11 14:00 | Artsakh | | Shirak | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 17 | |||||||||
24.11 14:30 | Alashkert | | Banants | 1:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
24.11 15:00 | Ararat-Armenia | | Artsakh | 3:1 (3:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
25.11 14:00 | Gandzasar | | Lori | 2:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
25.11 15:00 | Pyunik | | Ararat | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 16 | |||||||||
11.11 14:00 | Lori | | Pyunik | 0:1 (0:0) | |||||
Vanadzor | |||||||||
11.11 14:00 | Artsakh | | Alashkert | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
11.11 14:00 | Shirak | | Ararat-Armenia | 1:0 (0:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
11.11 15:00 | Gandzasar | | Banants | 3:0 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.11 15:00 | Alashkert | | Shirak | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
03.11 18:00 | Gandzasar | | Artsakh | 0:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
04.11 14:00 | Pyunik | | Banants | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
04.11 15:00 | Ararat | | Lori | 2:2 (0:0) | |||||
Yerevan |
Day 29 | |||||||||
24.11 14:00 | Tarpeda | | Tarpeda-BelAZ | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
24.11 14:00 | Dnepr | | Dynamo Minsk | 0:3 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
24.11 14:00 | FK Slutsk | | Isloch | 0:1 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
24.11 14:00 | FK Vitebsk | | FK Haradzeya | 1:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
24.11 14:00 | Dynamo Brest | | FK Homel | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
24.11 14:00 | FK Minsk | | Neman | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
24.11 14:00 | FK Smalyavichy | | Shakhtsyor | 0:2 (0:1) | |||||
Smalyavichy | |||||||||
24.11 14:00 | BATE | | Luch | 4:1 (0:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 28 | |||||||||
09.11 18:00 | FK Haradzeya | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Haradzeya | |||||||||
09.11 19:45 | Dynamo Minsk | | FK Slutsk | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
10.11 14:00 | Isloch | | FK Vitebsk | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
10.11 16:00 | FK Homel | | FK Minsk | 0:2 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
10.11 18:00 | Neman | | FK Smalyavichy | 1:1 (1:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
11.11 14:00 | Tarpeda | | Dnepr | 3:0 (2:0) | |||||
Minsk | |||||||||
11.11 16:00 | Tarpeda-BelAZ | | Luch | 0:0 | |||||
Zhodzina | |||||||||
21.11 18:00 | Shakhtsyor | | BATE | 3:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 27 | |||||||||
02.11 15:00 | FK Minsk | | FK Haradzeya | 0:5 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
03.11 15:00 | FK Vitebsk | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
03.11 17:00 | Dynamo Brest | | Isloch | 3:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
04.11 14:00 | FK Slutsk | | Tarpeda | 1:3 (1:3) | |||||
Slutsk | |||||||||
04.11 16:00 | Dnepr | | Tarpeda-BelAZ | 0:3 (0:2) | |||||
Mogilev | |||||||||
04.11 18:00 | BATE | | Neman | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
04.11 19:45 | Luch | | Shakhtsyor | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
05.11 15:00 | FK Smalyavichy | | FK Homel | 1:1 (0:0) | |||||
Smalyavichy |
17.11 16:00 | BATE (Barysaw) | | FK Haradzeya (Haradzeya) | 0:0 aet, pen. 4:2 | |||||
Barysaw |
Day 33 | |||||||||
11.11 14:00 | Aqtöbe | | Kaysar | 0:2 (0:2) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
11.11 15:00 | Astana | | Irtysh | 4:0 (1:0) | |||||
Astana | |||||||||
11.11 15:00 | Qayrat | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
Almaty | |||||||||
11.11 15:00 | Ordabasy | | Atyrau | 1:0 (1:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
11.11 15:00 | Tobil | | Kyzylzhar | 3:0 (1:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
11.11 15:00 | Zhetysu | | Akzhayik | 3:1 (1:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.11 14:00 | Atyrau | | Aqtöbe | 3:1 (1:1) | |||||
Atyrau | |||||||||
03.11 15:00 | Irtysh | | Akzhayik | 2:0 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
03.11 15:00 | Kaysar | | Zhetysu | 1:0 (0:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
03.11 15:00 | Kyzylzhar | | Ordabasy | 1:2 (0:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
03.11 15:00 | Shakhtyor | | Tobil | 2:1 (1:0) | |||||
Temirtau | |||||||||
03.11 17:00 | Astana | | Qayrat | 3:2 (2:1) | |||||
Astana |
24.11 15:00 | Atyrau (Atyrau) | | Qayrat (Almaty) | 0:1 (0:1) | |||||
Astana |
Day 28 | |||||||||
24.11 13:00 | Zarya | | Sheriff | 0:2 (0:1) | |||||
Bălţi | |||||||||
24.11 13:00 | Sfîntul Gheorghe | | Speranţa | 1:2 (1:1) | |||||
Suruceni | |||||||||
24.11 13:00 | Milsami | | Dinamo-Auto | 0:1 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
24.11 13:00 | Petrocub | | Zimbru | 0:1 (0:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
Day 27 | |||||||||
10.11 13:00 | Zimbru | | Sheriff | 1:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
10.11 13:00 | Dinamo-Auto | | Petrocub | 1:0 (1:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
10.11 13:00 | Speranţa | | Milsami | 1:0 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
10.11 13:00 | Zarya | | Sfîntul Gheorghe | 1:1 (1:0) | |||||
Ghidighici | |||||||||
Day 26 | |||||||||
04.11 14:00 | Milsami | | Zarya | 3:0 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
04.11 14:00 | Zimbru | | Dinamo-Auto | 1:0 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
04.11 15:00 | Sheriff | | Sfîntul Gheorghe | 4:1 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
04.11 16:00 | Petrocub | | Speranţa | 1:0 (1:0) | |||||
Hînceşti |
Day 32 | |||||||||
30.11 16:00 | Metallurg | | Buxoro | 1:0 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
30.11 16:00 | Paxtakor | | Bunyodkor | 4:0 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
30.11 16:00 | Navbahor | | Lokomotiv | 0:3 (0:1) | |||||
Namangan | |||||||||
Day 31 | |||||||||
24.11 14:00 | Bunyodkor | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
25.11 15:00 | Buxoro | | Navbahor | 1:2 (1:1) | |||||
Buxoro | |||||||||
26.11 18:00 | Lokomotiv | | Paxtakor | 3:2 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 30 | |||||||||
09.11 17:00 | Lokomotiv | | Buxoro | 4:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
10.11 16:00 | Paxtakor | | Metallurg | 2:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
10.11 18:00 | Navbahor | | Bunyodkor | 1:0 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
Day 29 | |||||||||
04.11 16:00 | Metallurg | | Navbahor | 1:0 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
05.11 18:00 | Buxoro | | Paxtakor | 2:6 (0:3) | |||||
Buxoro | |||||||||
05.11 18:00 | Bunyodkor | | Lokomotiv | 2:2 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.11 18:00 | Paxtakor | | Navbahor | 0:0 | |||||
Toshkent | |||||||||
01.11 18:00 | Buxoro | | Bunyodkor | 0:2 (0:0) | |||||
Buxoro |
Day 32 | |||||||||
29.11 16:00 | Soʼgʼdiyona | | Nasaf | 0:1 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
29.11 16:00 | FK Olmaliq | | Qizilqum | 3:0 (1:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
29.11 16:00 | Neftchi | | Qoʼqon 1912 | 0:2 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
Day 31 | |||||||||
23.11 18:00 | Qizilqum | | Neftchi | 1:1 (0:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
25.11 15:00 | Qoʼqon 1912 | | Soʼgʼdiyona | 0:0 | |||||
Kokand | |||||||||
25.11 15:00 | Nasaf | | FK Olmaliq | 2:2 (2:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 30 | |||||||||
09.11 18:00 | Neftchi | | Soʼgʼdiyona | 0:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
09.11 18:00 | FK Olmaliq | | Qoʼqon 1912 | 1:3 (1:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
10.11 16:00 | Qizilqum | | Nasaf | 2:0 (0:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
Day 29 | |||||||||
04.11 17:00 | Soʼgʼdiyona | | FK Olmaliq | 1:0 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
04.11 18:00 | Nasaf | | Neftchi | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
05.11 18:00 | Qoʼqon 1912 | | Qizilqum | 2:1 (1:1) | |||||
Kokand | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.11 18:00 | Nasaf | | Qoʼqon 1912 | 1:1 (1:0) | |||||
Qarshi |
Day 15 | |||||||||
24.11 17:00 | Hartberg | | Red Bull | 0:4 (0:0) | |||||
Hartberg | |||||||||
24.11 17:00 | Wolfsberg | | Mattersburg | 2:2 (1:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
24.11 17:00 | Admira Wacker | | Austria | 1:2 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
25.11 14:30 | Altach | | Sturm | 0:2 (0:1) | |||||
Altach | |||||||||
25.11 14:30 | St. Pölten | | Wacker | 2:0 (0:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
25.11 17:00 | Rapid | | LASK | 0:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 14 | |||||||||
10.11 17:00 | Wacker | | Altach | 1:0 (1:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
10.11 17:00 | Sturm | | St. Pölten | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
10.11 17:00 | LASK | | Admira Wacker | 5:1 (1:0) | |||||
Pasching | |||||||||
11.11 14:30 | Mattersburg | | Hartberg | 1:2 (0:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
11.11 14:30 | Wolfsberg | | Rapid | 3:1 (0:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
11.11 17:00 | Austria | | Red Bull | 0:2 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 13 | |||||||||
03.11 17:00 | Sturm | | Wacker | 1:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
03.11 17:00 | Admira Wacker | | Hartberg | 2:3 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
03.11 17:00 | St. Pölten | | LASK | 2:2 (1:1) | |||||
St. Pölten | |||||||||
04.11 14:30 | Red Bull | | Mattersburg | 2:1 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
04.11 14:30 | Austria | | Wolfsberg | 2:3 (2:1) | |||||
Wien | |||||||||
04.11 17:00 | Altach | | Rapid | 2:2 (1:2) | |||||
Altach |
Day 14 | |||||||||
30.11 20:00 | Cardiff City | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
Day 13 | |||||||||
24.11 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Leicester City | 1:1 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
24.11 15:00 | Everton | | Cardiff City | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
24.11 15:00 | Fulham | | Southampton | 3:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
24.11 15:00 | Manchester United | | Crystal Palace | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
24.11 15:00 | Watford | | Liverpool | 0:3 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
24.11 15:00 | West Ham United | | Manchester City | 0:4 (0:3) | |||||
London | |||||||||
24.11 17:30 | Tottenham Hotspur | | Chelsea | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
25.11 13:30 | AFC Bournemouth | | Arsenal | 1:2 (1:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
25.11 16:00 | Wolverhampton Wanderers | | Huddersfield Town | 0:2 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
26.11 20:30 | Burnley | | Newcastle United | 1:2 (1:2) | |||||
Burnley | |||||||||
Day 12 | |||||||||
10.11 12:30 | Cardiff City | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (1:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
10.11 15:00 | Huddersfield Town | | West Ham United | 1:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
10.11 15:00 | Leicester City | | Burnley | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
10.11 15:00 | Newcastle United | | AFC Bournemouth | 2:1 (2:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
10.11 15:00 | Southampton | | Watford | 1:1 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
10.11 17:30 | Crystal Palace | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.11 12:00 | Liverpool | | Fulham | 2:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
11.11 14:15 | Chelsea | | Everton | 0:0 | |||||
London | |||||||||
11.11 16:30 | Arsenal | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
11.11 16:30 | Manchester City | | Manchester United | 3:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.11 12:30 | AFC Bournemouth | | Manchester United | 1:2 (1:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
03.11 15:00 | Cardiff City | | Leicester City | 0:1 (0:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
03.11 15:00 | Everton | | Brighton & Hove Albion | 3:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
03.11 15:00 | Newcastle United | | Watford | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
03.11 15:00 | West Ham United | | Burnley | 4:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
03.11 17:30 | Arsenal | | Liverpool | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
03.11 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Tottenham Hotspur | 2:3 (0:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
04.11 15:00 | Manchester City | | Southampton | 6:1 (4:1) | |||||
Manchester | |||||||||
04.11 16:00 | Chelsea | | Crystal Palace | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
05.11 20:00 | Huddersfield Town | | Fulham | 1:0 (1:0) | |||||
Huddersfield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 19 | |||||||||
27.11 19:45 | Brentford | | Sheffield United | 2:3 (1:2) | |||||
Brentford | |||||||||
27.11 19:45 | Hull City | | Norwich City | 0:0 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
27.11 19:45 | Leeds United | | Reading | 1:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
27.11 19:45 | Rotherham United | | Queens Park Rangers | 2:2 (2:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
27.11 19:45 | Preston North End | | Middlesbrough | 1:1 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
27.11 19:45 | Sheffield Wednesday | | Bolton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
28.11 19:45 | Millwall | | Birmingham City | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
28.11 19:45 | Aston Villa | | Nottingham Forest | 5:5 (3:3) | |||||
Birmingham | |||||||||
28.11 19:45 | Ipswich Town | | Bristol City | 2:3 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
28.11 19:45 | Swansea City | | West Bromwich Albion | 1:2 (1:2) | |||||
Swansea | |||||||||
28.11 19:45 | Wigan Athletic | | Blackburn Rovers | 3:1 (1:0) | |||||
Wigan | |||||||||
28.11 20:00 | Stoke City | | Derby County | 2:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Day 18 | |||||||||
23.11 19:45 | Ipswich Town | | West Bromwich Albion | 1:2 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
24.11 12:30 | Rotherham United | | Sheffield United | 2:2 (0:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
24.11 15:00 | Millwall | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
24.11 15:00 | Hull City | | Nottingham Forest | 0:2 (0:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
24.11 15:00 | Leeds United | | Bristol City | 2:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
24.11 15:00 | Preston North End | | Blackburn Rovers | 4:1 (2:0) | |||||
Preston | |||||||||
24.11 15:00 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 1:2 (1:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
24.11 15:00 | Stoke City | | Queens Park Rangers | 2:2 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
24.11 15:00 | Swansea City | | Norwich City | 1:4 (1:3) | |||||
Swansea | |||||||||
24.11 15:00 | Wigan Athletic | | Reading | 0:0 | |||||
Wigan | |||||||||
24.11 17:30 | Brentford | | Middlesbrough | 1:2 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
25.11 12:00 | Aston Villa | | Birmingham City | 4:2 (2:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 17 | |||||||||
09.11 19:45 | Sheffield United | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
10.11 15:00 | Birmingham City | | Hull City | 3:3 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
10.11 15:00 | Blackburn Rovers | | Rotherham United | 1:1 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
10.11 15:00 | Bolton Wanderers | | Swansea City | 0:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
10.11 15:00 | Bristol City | | Preston North End | 0:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
10.11 15:00 | Derby County | | Aston Villa | 0:3 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
10.11 15:00 | Middlesbrough | | Wigan Athletic | 2:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
10.11 15:00 | Reading | | Ipswich Town | 2:2 (1:2) | |||||
Reading | |||||||||
10.11 15:00 | Norwich City | | Millwall | 4:3 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
10.11 15:00 | Nottingham Forest | | Stoke City | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
10.11 15:00 | Queens Park Rangers | | Brentford | 3:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
10.11 17:30 | West Bromwich Albion | | Leeds United | 4:1 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 16 | |||||||||
02.11 19:45 | Aston Villa | | Bolton Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
03.11 15:00 | Blackburn Rovers | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
03.11 15:00 | Derby County | | Birmingham City | 3:1 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
03.11 15:00 | Brentford | | Millwall | 2:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
03.11 15:00 | Reading | | Bristol City | 3:2 (2:2) | |||||
Reading | |||||||||
03.11 15:00 | Hull City | | West Bromwich Albion | 1:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
03.11 15:00 | Ipswich Town | | Preston North End | 1:1 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
03.11 15:00 | Nottingham Forest | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
03.11 15:00 | Rotherham United | | Swansea City | 2:1 (0:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
03.11 15:00 | Sheffield Wednesday | | Norwich City | 0:4 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
03.11 17:30 | Stoke City | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
04.11 13:30 | Wigan Athletic | | Leeds United | 1:2 (1:1) | |||||
Wigan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
01.11 19:45 | Manchester City | | Fulham | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
27.11 19:45 | Leicester City | | Southampton | 0:0, pen. 6:5 | |||||
Leicester |
30.11 19:55 | Solihull Moors | | Blackpool | 0:0 | |||||
Solihull |
20.11 19:45 | Bradford City | | Aldershot Town | 1:1 aet (0:0, 0:0), pen. 4:1* | |||||
Bradford | |||||||||
20.11 19:45 | Billericay Town | | Chesterfield | 1:3 (0:1)* | |||||
Billericay | |||||||||
20.11 19:45 | Forest Green Rovers | | Oxford United | 0:3 (0:1)* | |||||
Nailsworth | |||||||||
20.11 19:45 | Oxford City | | Tranmere Rovers | 0:2 (0:2)* | |||||
Marston | |||||||||
20.11 19:45 | Cheltenham Town | | Ebbsfleet United | 2:0 (0:0)* | |||||
Cheltenham | |||||||||
20.11 19:45 | Slough Town | | Sutton United | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 8:7* | |||||
Slough | |||||||||
20.11 19:45 | Halifax Town | | Morecambe | 1:0 (1:0)* | |||||
Halifax | |||||||||
20.11 19:45 | Crawley Town | | Southend United | 2:6 aet (0:2, 2:2)* | |||||
Crawley | |||||||||
20.11 19:45 | Doncaster Rovers | | Chorley | 7:0 (5:0)* | |||||
Doncaster | |||||||||
20.11 19:45 | Charlton Athletic | | Mansfield Town | 5:0 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
21.11 19:45 | Hartlepool United | | Gillingham | 3:4 aet (2:0, 2:2)* | |||||
Hartlepool | |||||||||
21.11 19:45 | Bristol Rovers | | Barnet | 1:2 (0:0)* | |||||
Bristol | |||||||||
21.11 19:45 | Salford City | | Shrewsbury Town | 1:3 (0:1)* | |||||
Salford | |||||||||
09.11 19:55 | Haringey Borough | | AFC Wimbledon | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
10.11 12:30 | Maidenhead United | | Portsmouth | 0:4 (0:1) | |||||
Maidenhead | |||||||||
10.11 15:00 | Maidstone United | | Macclesfield Town | 2:1 (0:1) | |||||
Maidstone | |||||||||
10.11 15:00 | Ebbsfleet United | | Cheltenham Town | 0:0 | |||||
Northfleet | |||||||||
10.11 15:00 | Swindon Town | | York City | 2:1 (1:1) | |||||
Swindon | |||||||||
10.11 15:00 | Torquay United | | Woking | 0:1 (0:0) | |||||
Torquay | |||||||||
10.11 15:00 | Scunthorpe United | | Burton Albion | 2:1 (2:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
10.11 15:00 | Aldershot Town | | Bradford City | 1:1 (1:0) | |||||
Aldershot | |||||||||
10.11 15:00 | Grimsby Town | | Milton Keynes Dons | 3:1 (0:1) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
10.11 15:00 | Bromley | | Peterborough United | 1:3 (1:1) | |||||
Bromley | |||||||||
10.11 15:00 | Southport | | Boreham Wood | 2:0 (1:0) | |||||
Southport | |||||||||
10.11 15:00 | Plymouth Argyle | | Stevenage | 1:0 (0:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
10.11 15:00 | Chesterfield | | Billericay Town | 1:1 (1:0) | |||||
Chesterfield | |||||||||
10.11 15:00 | Lincoln City | | Northampton Town | 3:2 (1:0) | |||||
Lincoln | |||||||||
10.11 15:00 | Yeovil Town | | Stockport County | 1:3 (1:2) | |||||
Yeovil | |||||||||
10.11 15:00 | Bury | | Dover Athletic | 5:0 (3:0) | |||||
Bury | |||||||||
10.11 15:00 | Gillingham | | Hartlepool United | 0:0 | |||||
Gillingham | |||||||||
10.11 15:00 | Oxford United | | Forest Green Rovers | 0:0 | |||||
Oxford | |||||||||
10.11 15:00 | Tranmere Rovers | | Oxford City | 3:3 (1:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
10.11 15:00 | Accrington Stanley | | Colchester United | 1:0 (1:0) | |||||
Accrington | |||||||||
10.11 15:00 | Barnsley | | Notts County | 4:0 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
10.11 15:00 | Metropolitan Police | | Newport County | 0:2 (0:1) | |||||
Molesey | |||||||||
10.11 15:00 | Walsall | | Coventry City | 3:2 (2:1) | |||||
Walsall | |||||||||
10.11 15:00 | Rochdale | | Gateshead | 2:1 (2:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
10.11 15:00 | Sutton United | | Slough Town | 0:0 | |||||
Sutton | |||||||||
10.11 15:00 | Exeter City | | Blackpool | 2:3 (0:3) | |||||
Exeter | |||||||||
10.11 15:00 | Luton Town | | Wycombe Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
10.11 15:00 | Morecambe | | Halifax Town | 0:0 | |||||
Morecambe | |||||||||
10.11 15:00 | Crewe Alexandra | | Carlisle United | 0:1 (0:0) | |||||
Crewe | |||||||||
10.11 15:00 | Southend United | | Crawley Town | 1:1 (1:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
11.11 12:45 | Mansfield Town | | Charlton Athletic | 1:1 (1:0) | |||||
Mansfield | |||||||||
11.11 12:45 | Chorley | | Doncaster Rovers | 2:2 (2:1) | |||||
Chorley | |||||||||
11.11 12:45 | Alfreton Town | | Fleetwood Town | 1:4 (0:2) | |||||
Alfreton | |||||||||
11.11 12:45 | Barnet | | Bristol Rovers | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.11 12:45 | Shrewsbury Town | | Salford City | 1:1 (1:1) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
11.11 12:45 | Hitchin Town | | Solihull Moors | 0:2 (0:0) | |||||
Hitchin | |||||||||
11.11 12:45 | Guiseley | | Cambridge United | 4:3 (2:0) | |||||
Guiseley | |||||||||
11.11 12:45 | Weston-super-Mare | | Wrexham | 0:2 (0:0) | |||||
Weston-super-Mare | |||||||||
11.11 14:30 | Port Vale | | Sunderland | 1:2 (1:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
12.11 19:45 | Hampton & Richmond Borough | | Oldham Athletic | 1:2 (1:0) | |||||
London |
Day 17 | |||||||||
30.11 20:30 | Lokeren | | Gent | 2:2 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
Day 16 | |||||||||
23.11 20:30 | Brugge | | Zulte Waregem | 1:3 (0:2) | |||||
Brugge | |||||||||
24.11 18:00 | Standard | | Eupen | 3:0 (2:0) | |||||
Liège | |||||||||
24.11 20:00 | Oostende | | Kortrijk | 1:2 (1:1) | |||||
Oostende | |||||||||
24.11 20:00 | Waasland-Beveren | | Mouscron-Péruwelz | 1:2 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
24.11 20:30 | Genk | | Cercle | 1:2 (0:2) | |||||
Genk | |||||||||
25.11 14:30 | Gent | | Antwerp | 0:0 | |||||
Gent | |||||||||
25.11 18:00 | Sint-Truiden | | Anderlecht | 4:2 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
25.11 20:00 | Lokeren | | Charleroi | 2:4 (1:1) | |||||
Lokeren |
Day 15 | |||||||||
09.11 20:30 | Antwerp | | Oostende | 2:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
10.11 18:00 | Charleroi | | Brugge | 2:1 (1:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
10.11 20:00 | Eupen | | Sint-Truiden | 1:4 (0:2) | |||||
Eupen | |||||||||
10.11 20:00 | Zulte Waregem | | Lokeren | 2:0 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
10.11 20:30 | Cercle | | Waasland-Beveren | 2:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
11.11 14:30 | Anderlecht | | Gent | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
11.11 18:00 | Kortrijk | | Standard | 0:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
11.11 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Genk | 0:0 | |||||
Mouscron | |||||||||
Day 14 | |||||||||
02.11 20:30 | Oostende | | Charleroi | 2:1 (1:0) | |||||
Oostende | |||||||||
03.11 18:00 | Genk | | Brugge | 1:1 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
03.11 20:00 | Cercle | | Mouscron-Péruwelz | 2:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
03.11 20:30 | Gent | | Kortrijk | 3:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
04.11 14:30 | Standard | | Antwerp | 0:2 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
04.11 18:00 | Waasland-Beveren | | Anderlecht | 1:2 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
04.11 20:00 | Lokeren | | Eupen | 2:0 (2:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
04.11 20:00 | Sint-Truiden | | Zulte Waregem | 2:1 (0:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.11 14:30 | Anderlecht | | Lokeren | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
01.11 18:00 | Zulte Waregem | | Standard | 3:1 (1:1) | |||||
Waregem |
Day 17 | |||||||||
30.11 17:30 | Cherno More | | Etar | 1:0 (0:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
Day 16 | |||||||||
23.11 17:30 | Vitosha | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Bistritsa | |||||||||
24.11 12:30 | Septemvri | | Cherno More | 2:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
24.11 15:00 | Dunav | | CSKA | 0:2 (0:1) | |||||
Ruse | |||||||||
24.11 17:30 | Lokomotiv | | Ludogorets | 0:1 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
25.11 12:30 | Etar | | Botev Plovdiv | 1:0 (1:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
25.11 15:00 | Beroe | | Vereya | 6:0 (2:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
25.11 17:30 | Levski | | Botev Vratsa | 1:3 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 15 | |||||||||
09.11 17:45 | CSKA | | Vitosha | 3:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
10.11 12:30 | Botev Plovdiv | | Septemvri | 2:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
10.11 15:00 | Cherno More | | Levski | 1:0 (1:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
10.11 17:15 | Vereya | | Etar | 0:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
11.11 12:15 | Botev Vratsa | | Dunav | 1:0 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
11.11 14:30 | Slavia | | Lokomotiv | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
11.11 16:45 | Ludogorets | | Beroe | 1:0 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 14 | |||||||||
03.11 12:30 | Dunav | | Vitosha | 3:0 (3:0) | |||||
Ruse | |||||||||
03.11 15:00 | Lokomotiv | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
03.11 17:15 | Septemvri | | Vereya | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
04.11 12:30 | Botev Vratsa | | Cherno More | 2:1 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
04.11 15:00 | Levski | | Botev Plovdiv | 4:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
04.11 17:30 | Etar | | Ludogorets | 1:4 (1:3) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
05.11 17:30 | Beroe | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Stara Zagora |
Day 15 | |||||||||
24.11 17:00 | Honvéd | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
24.11 17:00 | Újpest | | Paks | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
24.11 17:00 | Ferencváros | | Kisvárda | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
24.11 17:00 | Puskás | | Haladás | 2:0 (2:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
24.11 19:30 | Diósgyőr | | MTK | 3:2 (2:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
25.11 17:00 | Debrecen | | Vidi | 0:1 (0:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
Day 14 | |||||||||
10.11 14:30 | Diósgyőr | | Debrecen | 1:0 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
10.11 17:00 | MTK | | Puskás | 3:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
10.11 17:00 | Kisvárda | | Újpest | 1:4 (1:1) | |||||
Kisvárda | |||||||||
10.11 17:00 | Paks | | Honvéd | 0:0 | |||||
Paks | |||||||||
10.11 19:30 | Haladás | | Ferencváros | 1:0 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
11.11 15:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Vidi | 1:0 (0:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
Day 13 | |||||||||
03.11 17:00 | Paks | | Vidi | 0:4 (0:3) | |||||
Paks | |||||||||
03.11 17:00 | Kisvárda | | Honvéd | 0:3 (0:1) | |||||
Kisvárda | |||||||||
03.11 17:00 | Újpest | | Haladás | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
03.11 17:00 | Puskás | | Diósgyőr | 2:1 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
03.11 17:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Debrecen | 2:2 (1:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
03.11 19:30 | Ferencváros | | MTK | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest |
Day 13 | |||||||||
30.11 20:30 | Fortuna | | Mainz 05 | 0:1 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
Day 12 | |||||||||
23.11 20:30 | Bayer 04 | | Stuttgart | 2:0 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
24.11 15:30 | Bayern | | Fortuna | 3:3 (2:1) | |||||
München | |||||||||
24.11 15:30 | Hertha | | Hoffenheim | 3:3 (1:2) | |||||
Berlin | |||||||||
24.11 15:30 | Augsburg | | Eintracht | 1:3 (0:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
24.11 15:30 | Mainz 05 | | Borussia Dortmund | 1:2 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
24.11 15:30 | Wolfsburg | | RB Leipzig | 1:0 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
24.11 18:30 | Schalke 04 | | Nürnberg | 5:2 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
25.11 15:30 | Freiburg | | Werder | 1:1 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
25.11 18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Hannover | 4:1 (2:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 11 | |||||||||
09.11 20:30 | Hannover | | Wolfsburg | 2:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
10.11 15:30 | Hoffenheim | | Augsburg | 2:1 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
10.11 15:30 | Werder | | Borussia Mönchengladbach | 1:3 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
10.11 15:30 | Freiburg | | Mainz 05 | 1:3 (0:2) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
10.11 15:30 | Fortuna | | Hertha | 4:1 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
10.11 15:30 | Nürnberg | | Stuttgart | 0:2 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
10.11 18:30 | Borussia Dortmund | | Bayern | 3:2 (0:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
11.11 15:30 | RB Leipzig | | Bayer 04 | 3:0 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
11.11 18:00 | Eintracht | | Schalke 04 | 3:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 10 | |||||||||
02.11 20:30 | Stuttgart | | Eintracht | 0:3 (0:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
03.11 15:30 | Bayern | | Freiburg | 1:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
03.11 15:30 | Schalke 04 | | Hannover | 3:1 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
03.11 15:30 | Bayer 04 | | Hoffenheim | 1:4 (1:2) | |||||
Leverkusen | |||||||||
03.11 15:30 | Augsburg | | Nürnberg | 2:2 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
03.11 15:30 | Wolfsburg | | Borussia Dortmund | 0:1 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
03.11 18:30 | Hertha | | RB Leipzig | 0:3 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
04.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Fortuna | 3:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
04.11 18:00 | Mainz 05 | | Werder | 2:1 (1:0) | |||||
Mainz |
Day 14 | |||||||||
30.11 20:00 | Excelsior | | Utrecht | 3:3 (3:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 13 | |||||||||
24.11 18:30 | Zwolle | | Den Haag | 2:3 (2:2) | |||||
Zwolle | |||||||||
24.11 18:30 | NAC | | Ajax | 0:3 (0:1) | |||||
Breda | |||||||||
24.11 20:45 | PSV | | Heerenveen | 3:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
24.11 20:45 | Fortuna | | Heracles | 3:0 (2:0) | |||||
Sittard | |||||||||
25.11 12:15 | Emmen | | Excelsior | 1:2 (0:0) | |||||
Emmen | |||||||||
25.11 14:30 | Utrecht | | De Graafschap | 5:0 (3:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
25.11 14:30 | Feyenoord | | Groningen | 1:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
25.11 14:30 | Willem II | | Vitesse | 1:3 (0:3) | |||||
Tilburg | |||||||||
25.11 16:45 | VVV-Venlo | | AZ | 2:2 (1:2) | |||||
Venlo | |||||||||
Day 12 | |||||||||
09.11 20:00 | Zwolle | | Willem II | 2:3 (0:2) | |||||
Zwolle | |||||||||
10.11 18:30 | Emmen | | NAC | 2:0 (0:0) | |||||
Emmen | |||||||||
10.11 19:45 | De Graafschap | | PSV | 1:4 (1:2) | |||||
Doetinchem | |||||||||
10.11 19:45 | Vitesse | | Utrecht | 2:1 (0:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
10.11 20:45 | VVV-Venlo | | Fortuna | 3:2 (2:1) | |||||
Venlo | |||||||||
11.11 12:15 | Groningen | | Heerenveen | 2:0 (2:0) | |||||
Groningen | |||||||||
11.11 14:30 | Excelsior | | Ajax | 1:7 (0:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
11.11 14:30 | Den Haag | | AZ | 0:1 (0:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
11.11 16:45 | Heracles | | Feyenoord | 0:2 (0:0) | |||||
Almelo | |||||||||
Day 11 | |||||||||
02.11 20:00 | Excelsior | | Groningen | 2:4 (1:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
03.11 18:30 | NAC | | Heracles | 2:1 (1:0) | |||||
Breda | |||||||||
03.11 18:30 | PSV | | Vitesse | 1:0 (0:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
03.11 20:45 | Ajax | | Willem II | 2:0 (2:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
03.11 20:45 | AZ | | De Graafschap | 1:0 (0:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
04.11 12:15 | Heerenveen | | Emmen | 1:1 (1:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
04.11 14:30 | Utrecht | | Den Haag | 3:0 (1:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
04.11 14:30 | Fortuna | | Zwolle | 3:0 (1:0) | |||||
Sittard |
Day 34 | |||||||||
29.11 14:00 | Samtredia | | Chikhura | 1:2 (0:2) | |||||
Zestaponi | |||||||||
29.11 16:00 | Metalurgi | | Dila | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
30.11 15:00 | Lokomotivi | | Kolkheti 1913 | 5:1 (2:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
30.11 17:00 | Dinamo | | Sioni | 5:2 (2:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
30.11 19:00 | Torpedo | | Saburtalo | 0:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
Day 33 | |||||||||
21.11 14:00 | Chikhura | | Torpedo | 0:2 (0:2) | |||||
Sachkhere | |||||||||
24.11 14:00 | Kolkheti 1913 | | Metalurgi | 0:1 (0:1) | |||||
Poti | |||||||||
24.11 18:00 | Dila | | Samtredia | 3:0 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
25.11 14:00 | Sioni | | Lokomotivi | 1:2 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
26.11 19:00 | Saburtalo | | Dinamo | 2:1 (2:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 32 | |||||||||
09.11 19:00 | Metalurgi | | Sioni | 0:3 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
10.11 17:00 | Lokomotivi | | Saburtalo | 1:1 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
10.11 19:00 | Dila | | Kolkheti 1913 | 1:0 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
11.11 15:00 | Samtredia | | Torpedo | 0:8 (0:3) | |||||
Zestaponi | |||||||||
11.11 18:00 | Dinamo | | Chikhura | 1:4 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 31 | |||||||||
02.11 15:00 | Chikhura | | Lokomotivi | 0:0 | |||||
Sachkhere | |||||||||
03.11 15:00 | Sioni | | Dila | 3:1 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
03.11 18:00 | Saburtalo | | Metalurgi | 2:1 (2:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
04.11 15:00 | Kolkheti 1913 | | Samtredia | 0:1 (0:1) | |||||
Poti | |||||||||
04.11 18:00 | Torpedo | | Dinamo | 2:2 (0:0) | |||||
Kutaisi |
Day 14 | |||||||||
30.11 21:00 | Rayo Vallecano | | Eibar | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 13 | |||||||||
23.11 21:00 | Leganés | | Alavés | 1:0 (1:0) | |||||
Leganés | |||||||||
24.11 13:00 | Eibar | | Real Madrid | 3:0 (1:0) | |||||
Éibar | |||||||||
24.11 16:15 | Valencia | | Rayo Vallecano | 3:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
24.11 18:30 | Huesca | | Levante | 2:2 (1:1) | |||||
Huesca | |||||||||
24.11 20:45 | Atlético | | Barcelona | 1:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
25.11 12:00 | Athletic | | Getafe | 1:1 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
25.11 16:15 | Sevilla | | Real Valladolid | 1:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
25.11 18:30 | Español | | Girona | 1:3 (0:2) | |||||
Barcelona | |||||||||
25.11 20:45 | Villarreal | | Real Betis | 2:1 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
26.11 21:00 | Real Sociedad | | Celta de Vigo | 2:1 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
Day 12 | |||||||||
09.11 21:00 | Levante | | Real Sociedad | 1:3 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
10.11 13:00 | Real Valladolid | | Eibar | 0:0 | |||||
Valladolid | |||||||||
10.11 16:15 | Getafe | | Valencia | 0:1 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
10.11 18:30 | Atlético | | Athletic | 3:2 (0:1) | |||||
Madrid | |||||||||
10.11 20:45 | Girona | | Leganés | 0:0 | |||||
Girona | |||||||||
11.11 12:00 | Alavés | | Huesca | 2:1 (1:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
11.11 16:15 | Barcelona | | Real Betis | 3:4 (0:2) | |||||
Barcelona | |||||||||
11.11 18:30 | Rayo Vallecano | | Villarreal | 2:2 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
11.11 18:30 | Sevilla | | Español | 2:1 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
11.11 20:45 | Celta de Vigo | | Real Madrid | 2:4 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.11 13:00 | Leganés | | Atlético | 1:1 (0:0) | |||||
Leganés | |||||||||
03.11 16:15 | Real Madrid | | Real Valladolid | 2:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
03.11 18:30 | Valencia | | Girona | 0:1 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
03.11 20:45 | Rayo Vallecano | | Barcelona | 2:3 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
04.11 12:00 | Eibar | | Alavés | 2:1 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
04.11 16:15 | Villarreal | | Levante | 1:1 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
04.11 18:30 | Real Sociedad | | Sevilla | 0:0 | |||||
San Sebastián | |||||||||
04.11 18:30 | Huesca | | Getafe | 1:1 (0:0) | |||||
Huesca | |||||||||
04.11 20:45 | Real Betis | | Celta de Vigo | 3:3 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
05.11 21:00 | Español | | Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Barcelona |
Day 13 | |||||||||
24.11 15:00 | Udinese | | Roma | 1:0 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
24.11 18:00 | Juventus | | SPAL | 2:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
24.11 20:30 | Inter | | Frosinone | 3:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
25.11 12:30 | Parma | | Sassuolo | 2:1 (2:1) | |||||
Parma | |||||||||
25.11 15:00 | Bologna | | Fiorentina | 0:0 | |||||
Bologna | |||||||||
25.11 15:00 | Empoli | | Atalanta | 3:2 (1:2) | |||||
Empoli | |||||||||
25.11 15:00 | Napoli | | Chievo | 0:0 | |||||
Napoli | |||||||||
25.11 18:00 | Lazio | | Milan | 1:1 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
25.11 20:30 | Genoa | | Sampdoria | 1:1 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
26.11 20:30 | Cagliari | | Torino | 0:0 | |||||
Cagliari | |||||||||
Day 12 | |||||||||
09.11 20:30 | Frosinone | | Fiorentina | 1:1 (0:0) | |||||
Frosinone | |||||||||
10.11 15:00 | Torino | | Parma | 1:2 (1:2) | |||||
Torino | |||||||||
10.11 18:00 | SPAL | | Cagliari | 2:2 (1:0) | |||||
Ferrara | |||||||||
10.11 20:30 | Genoa | | Napoli | 1:2 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
11.11 12:30 | Atalanta | | Inter | 4:1 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
11.11 15:00 | Chievo | | Bologna | 2:2 (2:1) | |||||
Verona | |||||||||
11.11 15:00 | Empoli | | Udinese | 2:1 (1:0) | |||||
Empoli | |||||||||
11.11 15:00 | Roma | | Sampdoria | 4:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
11.11 18:00 | Sassuolo | | Lazio | 1:1 (1:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
11.11 20:30 | Milan | | Juventus | 0:2 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
Day 11 | |||||||||
02.11 20:30 | Napoli | | Empoli | 5:1 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
03.11 15:00 | Inter | | Genoa | 5:0 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
03.11 18:00 | Fiorentina | | Roma | 1:1 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
03.11 20:30 | Juventus | | Cagliari | 3:1 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
04.11 12:30 | Lazio | | SPAL | 4:1 (2:1) | |||||
Roma | |||||||||
04.11 15:00 | Chievo | | Sassuolo | 0:2 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
04.11 15:00 | Parma | | Frosinone | 0:0 | |||||
Parma | |||||||||
04.11 15:00 | Sampdoria | | Torino | 1:4 (0:2) | |||||
Genova | |||||||||
04.11 18:00 | Bologna | | Atalanta | 1:2 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
04.11 20:30 | Udinese | | Milan | 0:1 (0:0) | |||||
Udine |
Day 28 | |||||||||
10.11 14:00 | Valmiera | | Jelgava | 1:0 (0:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
10.11 14:00 | Riga FC | | Spartaks | 4:4 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
10.11 14:00 | RFS | | FK Liepāja | 0:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
10.11 14:00 | Ventspils | | METTA/LU | 4:1 (3:1) | |||||
Ventspils | |||||||||
Day 27 | |||||||||
04.11 14:00 | RFS | | Ventspils | 1:2 (0:2) | |||||
Rīga | |||||||||
04.11 14:00 | FK Liepāja | | Spartaks | 1:0 (1:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
04.11 14:00 | Valmiera | | Riga FC | 0:2 (0:2) | |||||
Valmiera | |||||||||
04.11 14:00 | METTA/LU | | Jelgava | 1:2 (0:1) | |||||
Rīga |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17.11 14:00 | Super Nova | | METTA/LU | 0:3 (0:2) | 2:7 (0:3) | 2:10 | |||
Olaine | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.11 18:00 | METTA/LU | | Super Nova | 7:2 (3:0) | |||||
Rīga |
Day 5 | |||||||||
11.11 13:00 | Atlantas | | Trakai | 1:5 (0:4) | |||||
Klaipėda | |||||||||
11.11 13:00 | Sūduva | | Žalgiris Vilnius | 1:2 (0:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
11.11 13:00 | Žalgiris Kaunas | | Stumbras | 1:2 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 4 | |||||||||
07.11 18:00 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 5:2 (1:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
07.11 18:00 | Stumbras | | Trakai | 0:3 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
07.11 20:00 | Sūduva | | Atlantas | 6:0 (1:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.11 13:00 | Stumbras | | Sūduva | 1:4 (0:3) | |||||
Kaunas | |||||||||
03.11 13:00 | Trakai | | Žalgiris Kaunas | 1:0 (0:0) | |||||
Trakai | |||||||||
03.11 18:00 | Žalgiris Vilnius | | Atlantas | 0:0 | |||||
Vilnius |
Day 30 | |||||||||
24.11 18:00 | Haugesund | | Start | 3:1 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
24.11 18:00 | Lillestrøm | | Kristiansund | 2:0 (1:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
24.11 18:00 | Rosenborg | | Bodø/Glimt | 1:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
24.11 18:00 | Sandefjord | | Molde | 1:3 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
24.11 18:00 | Brann | | Odd | 1:0 (1:0) | |||||
Bergen | |||||||||
24.11 18:00 | Stabæk | | Strømsgodset | 2:2 (1:1) | |||||
Bekkestua | |||||||||
24.11 18:00 | Tromsø | | Sarpsborg 08 | 0:2 (0:2) | |||||
Tromsø | |||||||||
24.11 18:00 | Vålerenga | | Ranheim | 2:1 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
Day 29 | |||||||||
11.11 18:00 | Bodø/Glimt | | Vålerenga | 1:1 (1:1) | |||||
Bodø | |||||||||
11.11 18:00 | Start | | Rosenborg | 0:1 (0:1) | |||||
Kristiansand | |||||||||
11.11 18:00 | Kristiansund | | Brann | 3:1 (1:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
11.11 18:00 | Molde | | Haugesund | 2:0 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
11.11 18:00 | Odd | | Stabæk | 0:3 (0:1) | |||||
Skien | |||||||||
11.11 18:00 | Ranheim | | Tromsø | 1:2 (0:2) | |||||
Ranheim | |||||||||
11.11 18:00 | Sarpsborg 08 | | Sandefjord | 1:1 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
11.11 18:00 | Strømsgodset | | Lillestrøm | 2:2 (1:1) | |||||
Drammen | |||||||||
Day 28 | |||||||||
03.11 18:00 | Stabæk | | Kristiansund | 0:1 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
04.11 18:00 | Haugesund | | Ranheim | 2:0 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
04.11 18:00 | Rosenborg | | Odd | 3:1 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
04.11 18:00 | Sandefjord | | Start | 4:1 (3:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
04.11 18:00 | Tromsø | | Molde | 2:4 (1:2) | |||||
Tromsø | |||||||||
04.11 18:00 | Vålerenga | | Sarpsborg 08 | 0:0 | |||||
Oslo | |||||||||
04.11 20:00 | Brann | | Strømsgodset | 3:1 (1:0) | |||||
Bergen | |||||||||
05.11 19:00 | Lillestrøm | | Bodø/Glimt | 1:1 (1:1) | |||||
Lillestrøm |
Day 17 | |||||||||
30.11 18:00 | Śląsk | | Lechia | 0:2 (0:2) | |||||
Wrocław | |||||||||
30.11 20:30 | Jagiellonia | | Arka | 3:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
Day 16 | |||||||||
23.11 18:00 | Piast | | Zagłębie Sosnowiec | 0:0 | |||||
Gliwice | |||||||||
24.11 15:30 | Korona | | Górnik | 4:2 (4:1) | |||||
Kielce | |||||||||
24.11 18:00 | Lech | | Wisła Płock | 2:1 (2:1) | |||||
Poznań | |||||||||
24.11 20:30 | Cracovia | | Śląsk | 1:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
25.11 13:00 | Pogoń | | Miedź | 2:0 (0:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
25.11 15:30 | Zagłębie Lubin | | Legia | 0:1 (0:1) | |||||
Lubin | |||||||||
25.11 18:00 | Lechia | | Jagiellonia | 3:2 (2:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
26.11 18:00 | Arka | | Wisła Kraków | 4:1 (2:1) | |||||
Gdynia |
Day 15 | |||||||||
09.11 18:00 | Górnik | | Śląsk | 2:2 (2:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
09.11 20:30 | Pogoń | | Legia | 2:1 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
10.11 15:30 | Wisła Płock | | Zagłębie Sosnowiec | 2:0 (1:0) | |||||
Płock | |||||||||
10.11 18:00 | Lechia | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
10.11 20:30 | Wisła Kraków | | Zagłębie Lubin | 3:2 (2:0) | |||||
Kraków | |||||||||
11.11 15:30 | Korona | | Piast | 1:0 (1:0) | |||||
Kielce | |||||||||
11.11 15:30 | Miedź | | Arka | 0:4 (0:1) | |||||
Legnica | |||||||||
11.11 18:00 | Jagiellonia | | Lech | 2:2 (1:2) | |||||
Białystok | |||||||||
Day 14 | |||||||||
02.11 18:00 | Arka | | Pogoń | 2:3 (2:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
02.11 20:30 | Piast | | Wisła Kraków | 2:0 (1:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
03.11 15:30 | Cracovia | | Miedź | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
03.11 18:00 | Śląsk | | Wisła Płock | 0:3 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
03.11 20:30 | Legia | | Górnik | 4:0 (3:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
04.11 15:30 | Zagłębie Lubin | | Korona | 0:1 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
04.11 18:00 | Lech | | Lechia | 0:1 (0:1) | |||||
Poznań | |||||||||
05.11 18:00 | Zagłębie Sosnowiec | | Jagiellonia | 1:4 (0:1) | |||||
Sosnowiec |
Day 11 | |||||||||
30.11 20:30 | Santa Clara | | Belenenses | 2:3 (1:1) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
Day 10 | |||||||||
09.11 19:00 | Moreirense | | Portimonense | 2:0 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
09.11 21:15 | Vitória Setubal | | Feirense | 2:1 (1:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
10.11 15:30 | Belenenses | | Boavista | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
10.11 15:30 | Aves | | Rio Ave | 2:1 (2:0) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
10.11 18:00 | Nacional | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
10.11 20:30 | Porto | | Braga | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
11.11 15:00 | Vitória Guimarães | | Santa Clara | 2:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
11.11 17:30 | Tondela | | Benfica | 1:3 (1:1) | |||||
Tondela | |||||||||
11.11 20:00 | Sporting | | Chaves | 2:1 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 9 | |||||||||
02.11 20:30 | Benfica | | Moreirense | 1:3 (1:3) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.11 15:30 | Portimonense | | Belenenses | 1:1 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
03.11 18:00 | Marítimo | | Porto | 0:2 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
03.11 20:30 | Boavista | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
04.11 15:00 | Feirense | | Tondela | 2:4 (1:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
04.11 17:30 | Santa Clara | | Sporting | 1:2 (1:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
04.11 20:00 | Braga | | Vitória Setubal | 2:1 (2:1) | |||||
Braga | |||||||||
05.11 19:00 | Rio Ave | | Nacional | 3:3 (2:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
05.11 21:15 | Chaves | | Aves | 1:2 (0:1) | |||||
Chaves |
Day 18 | |||||||||
30.11 18:00 | Bačka | | Napredak | 3:3 (1:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
Day 17 | |||||||||
23.11 18:00 | Čukarički | | Rad | 2:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.11 13:00 | Napredak | | FK Mačva | 2:0 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
24.11 13:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Bačka | 3:0 (1:0) | |||||
Subotica | |||||||||
24.11 16:00 | Radnik | | Mladost | 1:0 (1:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
24.11 16:00 | Vojvodina | | Zemun | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
24.11 18:00 | Voždovac | | Proleter | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
24.11 19:00 | Radnički | | Crvena Zvezda | 2:2 (2:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
25.11 17:00 | Partizan | | Dinamo | 6:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 16 | |||||||||
09.11 18:00 | Proleter | | Radnički | 1:2 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
10.11 13:00 | Bačka | | Voždovac | 1:0 (0:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
10.11 13:00 | FK Mačva | | Spartak Zlatibor Voda | 0:0 | |||||
Šabac | |||||||||
10.11 13:00 | Zemun | | Čukarički | 0:3 (0:1) | |||||
Zemun | |||||||||
10.11 13:00 | Partizan | | Radnik | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
10.11 15:00 | Dinamo | | Crvena Zvezda | 0:3 (0:1) | |||||
Vranje | |||||||||
10.11 16:00 | Mladost | | Vojvodina | 1:0 (1:0) | |||||
Lučani | |||||||||
10.11 18:00 | Rad | | Napredak | 0:2 (0:2) | |||||
Belgrade |
Day 15 | |||||||||
03.11 15:00 | Proleter | | Crvena Zvezda | 0:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
03.11 16:00 | Radnik | | Dinamo | 2:0 (2:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
03.11 16:00 | Mladost | | Čukarički | 3:4 (1:2) | |||||
Lučani | |||||||||
03.11 16:00 | Bačka | | Radnički | 0:2 (0:2) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
04.11 13:00 | Zemun | | Napredak | 0:2 (0:0) | |||||
Zemun | |||||||||
04.11 16:00 | Rad | | Spartak Zlatibor Voda | 1:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
04.11 16:00 | FK Mačva | | Voždovac | 2:0 (1:0) | |||||
Šabac | |||||||||
04.11 19:00 | Partizan | | Vojvodina | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 17 | |||||||||
23.11 20:15 | Olimpija | | Mura | 2:2 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
24.11 14:45 | Celje | | Rudar | 2:0 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
24.11 17:00 | Maribor | | Krško | 3:0 (0:0) | |||||
Maribor | |||||||||
25.11 13:00 | Triglav | | Domžale | 1:4 (0:2) | |||||
Kranj | |||||||||
25.11 15:00 | Gorica | | Aluminij | 0:1 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
Day 16 | |||||||||
10.11 14:00 | Mura | | Gorica | 1:0 (1:0) | |||||
Murska Sobota | |||||||||
10.11 16:15 | Maribor | | Triglav | 4:1 (1:1) | |||||
Maribor | |||||||||
11.11 14:00 | Domžale | | Celje | 1:1 (0:0) | |||||
Domžale | |||||||||
11.11 16:00 | Rudar | | Olimpija | 1:2 (0:2) | |||||
Velenje | |||||||||
11.11 18:00 | Krško | | Aluminij | 1:3 (0:1) | |||||
Krško | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.11 18:00 | Gorica | | Rudar | 2:2 (1:1) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
04.11 11:45 | Triglav | | Krško | 4:3 (2:2) | |||||
Kranj | |||||||||
04.11 14:00 | Celje | | Maribor | 0:5 (0:3) | |||||
Celje | |||||||||
04.11 16:15 | Olimpija | | Domžale | 4:4 (2:3) | |||||
Ljubljana | |||||||||
04.11 18:30 | Aluminij | | Mura | 0:2 (0:1) | |||||
Kidričevo | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.11 15:10 | Domžale | | Gorica | 3:1 (2:0) | |||||
Domžale Športni Park Domžale |
Day 15 | |||||||||
30.11 20:45 | Saint-Étienne | | Nantes | 3:0 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 14 | |||||||||
23.11 21:00 | Lyon | | Saint-Étienne | 1:0 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
24.11 17:00 | Paris Saint-Germain | | Toulouse | 1:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
24.11 20:00 | Caen | | Monaco | 0:1 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
24.11 20:00 | Dijon | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Dijon | |||||||||
24.11 20:00 | Nantes | | Angers | 1:1 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
24.11 20:00 | Reims | | Guingamp | 2:1 (1:0) | |||||
Reims | |||||||||
24.11 20:00 | Strasbourg | | Nîmes | 0:1 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
25.11 15:00 | Montpellier | | Rennes | 2:2 (1:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
25.11 17:00 | Nice | | Lille | 2:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
25.11 21:00 | Amiens | | Marseille | 1:3 (1:1) | |||||
Amiens | |||||||||
Day 13 | |||||||||
09.11 20:45 | Lille | | Strasbourg | 0:0 | |||||
Lille | |||||||||
10.11 17:00 | Guingamp | | Lyon | 2:4 (1:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
10.11 20:00 | Angers | | Montpellier | 1:0 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
10.11 20:00 | Nîmes | | Nice | 0:1 (0:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
10.11 20:00 | Saint-Étienne | | Reims | 2:0 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
10.11 20:00 | Toulouse | | Amiens | 0:1 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
11.11 15:00 | Bordeaux | | Caen | 0:0 | |||||
Bordeaux | |||||||||
11.11 17:00 | Marseille | | Dijon | 2:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
11.11 17:00 | Rennes | | Nantes | 1:1 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
11.11 21:00 | Monaco | | Paris Saint-Germain | 0:4 (0:2) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
Day 12 | |||||||||
02.11 20:45 | Paris Saint-Germain | | Lille | 2:1 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
03.11 17:00 | Lyon | | Bordeaux | 1:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
03.11 20:00 | Caen | | Rennes | 1:2 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
03.11 20:00 | Dijon | | Nîmes | 0:4 (0:2) | |||||
Dijon | |||||||||
03.11 20:00 | Nice | | Amiens | 1:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
03.11 20:00 | Reims | | Monaco | 1:0 (1:0) | |||||
Reims | |||||||||
03.11 20:00 | Strasbourg | | Toulouse | 1:1 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
04.11 15:00 | Nantes | | Guingamp | 5:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
04.11 17:00 | Saint-Étienne | | Angers | 4:3 (2:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
04.11 21:00 | Montpellier | | Marseille | 3:0 (0:0) | |||||
Montpellier |
Day 16 | |||||||||
30.11 16:00 | Istra 1961 | | Inter | 0:2 (0:1) | |||||
Pula | |||||||||
30.11 18:00 | Lokomotiva | | Slaven | 1:1 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 15 | |||||||||
23.11 18:00 | Rudeš | | Inter | 0:1 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
24.11 15:00 | Rijeka | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
24.11 17:30 | Gorica | | Istra 1961 | 0:2 (0:0) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
25.11 15:00 | Hajduk | | Slaven | 2:2 (1:1) | |||||
Split | |||||||||
25.11 17:30 | Lokomotiva | | Osijek | 2:2 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 14 | |||||||||
09.11 18:00 | Rudeš | | Gorica | 0:1 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
10.11 15:00 | Slaven | | Osijek | 0:2 (0:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
10.11 17:30 | Hajduk | | Inter | 3:0 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
11.11 15:00 | Istra 1961 | | Rijeka | 1:2 (0:2) | |||||
Pula | |||||||||
11.11 17:30 | Lokomotiva | | Dinamo | 0:1 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 13 | |||||||||
03.11 15:00 | Lokomotiva | | Istra 1961 | 1:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
04.11 15:00 | Gorica | | Hajduk | 1:1 (1:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
04.11 17:30 | Osijek | | Dinamo | 0:2 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
05.11 18:00 | Inter | | Slaven | 0:0 | |||||
Zaprešić | |||||||||
05.11 20:00 | Rijeka | | Rudeš | 5:1 (2:1) | |||||
Rijeka |
Day 16 | |||||||||
24.11 13:00 | Budućnost | | Grbalj | 1:1 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
24.11 13:00 | Zeta | | Sutjeska | 0:0 | |||||
Golubovci | |||||||||
24.11 13:00 | Titograd | | Mornar | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
24.11 13:00 | Iskra | | Lovćen | 1:3 (1:1) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
24.11 13:00 | Rudar | | Petrovac | 0:4 (0:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
Day 15 | |||||||||
10.11 13:00 | Petrovac | | Budućnost | 1:1 (0:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
10.11 13:00 | Lovćen | | Rudar | 1:3 (0:1) | |||||
Cetinje | |||||||||
10.11 13:00 | Mornar | | Iskra | 1:1 (0:1) | |||||
Bar | |||||||||
10.11 13:00 | Sutjeska | | Titograd | 3:0 (1:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
10.11 13:00 | Grbalj | | Zeta | 1:1 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
Day 14 | |||||||||
03.11 13:30 | Titograd | | Grbalj | 0:2 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
03.11 13:30 | Iskra | | Sutjeska | 0:4 (0:3) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
03.11 13:30 | Rudar | | Mornar | 1:1 (1:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
03.11 15:30 | Budućnost | | Zeta | 0:2 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
03.11 16:30 | Petrovac | | Lovćen | 1:0 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru |
Day 17 | |||||||||
30.11 18:00 | Teplice | | Slovan | 1:0 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
Day 16 | |||||||||
23.11 18:00 | Slovan | | Viktoria | 1:1 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
23.11 18:00 | Dukla | | Teplice | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
24.11 14:00 | Karviná | | Slavia | 1:3 (1:2) | |||||
Karviná | |||||||||
24.11 17:00 | Bohemians 1905 | | Příbram | 2:2 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
24.11 17:00 | Fastav | | Opava | 2:0 (1:0) | |||||
Zlín | |||||||||
24.11 17:00 | Baník | | Slovácko | 0:3 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
25.11 15:00 | Sigma | | Mladá Boleslav | 0:4 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
25.11 17:00 | Sparta | | Jablonec | 0:0 | |||||
Praha |
Day 15 | |||||||||
09.11 18:00 | Mladá Boleslav | | Dukla | 0:0 | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
10.11 14:00 | Karviná | | Sparta | 1:3 (1:0) | |||||
Karviná | |||||||||
10.11 17:00 | Slovácko | | Slovan | 0:1 (0:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
11.11 14:00 | Opava | | Baník | 2:1 (1:0) | |||||
Opava | |||||||||
11.11 15:00 | Jablonec | | Bohemians 1905 | 3:1 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
11.11 15:00 | Viktoria | | Příbram | 1:1 (1:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
11.11 15:00 | Teplice | | Sigma | 0:0 | |||||
Teplice | |||||||||
11.11 17:00 | Slavia | | Fastav | 3:1 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 14 | |||||||||
02.11 18:00 | Bohemians 1905 | | Teplice | 2:3 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
03.11 15:00 | Baník | | Viktoria | 0:1 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
03.11 17:00 | Příbram | | Slovácko | 0:3 (0:0) | |||||
Příbram | |||||||||
03.11 17:00 | Dukla | | Jablonec | 2:6 (0:3) | |||||
Praha | |||||||||
03.11 17:00 | Sigma | | Opava | 2:2 (1:2) | |||||
Olomouc | |||||||||
03.11 17:00 | Fastav | | Karviná | 2:1 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
04.11 17:00 | Sparta | | Slavia | 2:2 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
05.11 18:00 | Slovan | | Mladá Boleslav | 1:0 (0:0) | |||||
Liberec |
Day 30 | |||||||||
11.11 15:00 | Brommapojkarna | | Trelleborg | 3:0 (2:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
11.11 15:00 | Djurgårdens | | Sirius | 1:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
11.11 15:00 | Häcken | | Norrköping | 0:1 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
11.11 15:00 | Kalmar | | AIK | 0:1 (0:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
11.11 15:00 | Malmö | | Elfsborg | 2:0 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
11.11 15:00 | Örebro | | Göteborg | 1:3 (0:1) | |||||
Örebro | |||||||||
11.11 15:00 | Östersunds | | Hammarby | 3:3 (2:0) | |||||
Östersund | |||||||||
11.11 15:00 | Sundsvall | | Dalkurd | 0:1 (0:1) | |||||
Sundsvall | |||||||||
Day 29 | |||||||||
04.11 15:00 | Göteborg | | Malmö | 0:3 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
04.11 15:00 | Norrköping | | Örebro | 3:2 (0:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
04.11 17:30 | AIK | | Sundsvall | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
04.11 17:30 | Hammarby | | Häcken | 1:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
05.11 19:00 | Dalkurd | | Djurgårdens | 1:2 (1:1) | |||||
Gävle | |||||||||
05.11 19:00 | Elfsborg | | Brommapojkarna | 1:2 (1:0) | |||||
Borås | |||||||||
05.11 19:00 | Sirius | | Kalmar | 1:1 (0:0) | |||||
Uppsala | |||||||||
05.11 19:00 | Trelleborg | | Östersunds | 0:1 (0:1) | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.11 19:00 | Malmö | | Örebro | 4:0 (2:0) | |||||
Malmö | |||||||||
01.11 19:00 | Östersunds | | AIK | 1:2 (0:2) | |||||
Östersund |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.11 14:45 | Brommapojkarna | | Eskilstuna | 1:2 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:2 | |||
Stockholm | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.11 19:00 | Eskilstuna | | Brommapojkarna | 0:1 (0:1) | |||||
Eskilstuna |
Day 14 | |||||||||
24.11 12:30 | Hamilton Academical | | Celtic | 0:3 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
24.11 15:00 | Hibernian | | Dundee | 2:2 (2:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
24.11 15:00 | Motherwell | | Aberdeen | 3:0 (2:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
24.11 15:00 | Rangers | | Livingston | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
24.11 15:00 | St. Johnstone | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Perth | |||||||||
24.11 15:00 | St. Mirren | | Hearts | 2:0 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
Day 13 | |||||||||
09.11 19:45 | Aberdeen | | Hibernian | 1:0 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
10.11 15:00 | Dundee | | St. Mirren | 1:1 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
10.11 15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 0:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
10.11 15:00 | St. Johnstone | | Hamilton Academical | 4:0 (2:0) | |||||
Perth | |||||||||
11.11 12:00 | Livingston | | Celtic | 0:0 | |||||
Livingston | |||||||||
11.11 15:00 | Rangers | | Motherwell | 7:1 (3:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 12 | |||||||||
03.11 12:30 | St. Mirren | | Rangers | 0:2 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
03.11 15:00 | Celtic | | Hearts | 5:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
03.11 15:00 | Hamilton Academical | | Livingston | 1:0 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
03.11 15:00 | Hibernian | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
03.11 15:00 | Motherwell | | Dundee | 1:0 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
04.11 12:15 | Kilmarnock | | Aberdeen | 1:2 (1:0) | |||||
Kilmarnock |
Day 36 | |||||||||
10.11 13:00 | Levadia | | Flora | 2:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
10.11 13:00 | Nõmme Kalju | | Trans | 4:1 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
10.11 13:00 | Tammeka | | Kalev | 2:1 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
10.11 13:00 | Paide | | Tulevik | 4:1 (3:0) | |||||
Paide | |||||||||
10.11 13:00 | Kuressaare | | Pärnu | 2:1 (1:0) | |||||
Kuressaare | |||||||||
Day 35 | |||||||||
02.11 19:30 | Pärnu | | Nõmme Kalju | 0:5 (0:2) | |||||
Pärnu | |||||||||
03.11 13:00 | Tulevik | | Flora | 1:3 (0:2) | |||||
Viljandi | |||||||||
03.11 13:00 | Tammeka | | Kuressaare | 6:1 (2:1) | |||||
Tartu | |||||||||
03.11 16:00 | Trans | | Levadia | 1:2 (0:0) | |||||
Narva | |||||||||
04.11 15:00 | Paide | | Kalev | 2:2 (2:2) | |||||
Paide |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
24.11 13:00 | Kuressaare | | Elva | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Kuressaare | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.11 13:00 | Elva | | Kuressaare | 0:1 (0:0) | |||||
Elva |
Day 14 | |||||||||
30.11 19:00 | Colón | | Belgrano | 1:1 (1:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
30.11 21:15 | Newell's Old Boys | | Patronato | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 13 | |||||||||
17.11 17:10 | Boca Juniors | | Patronato | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21.11 17:10 | Gimnasia y Esgrima | | San Martín San Juan | 0:2 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
23.11 19:00 | Belgrano | | Atlético Tucumán | 1:3 (1:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
23.11 21:15 | Argentinos Juniors | | Talleres | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.11 21:15 | Rosario Central | | Estudiantes | 2:1 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
25.11 17:10 | Unión | | Vélez Sársfield | 0:2 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
25.11 19:20 | Aldosivi | | Newell's Old Boys | 1:0 (1:0) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
25.11 19:20 | San Martín de Tucumán | | Colón | 0:0 | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
25.11 21:30 | Racing Club | | Banfield | 0:0 | |||||
Avellaneda | |||||||||
26.11 19:00 | Defensa y Justicia | | Tigre | 2:1 (1:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
26.11 21:15 | Lanús | | Independiente | 1:0 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
Day 12 | |||||||||
09.11 19:00 | Talleres | | Aldosivi | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
09.11 21:00 | Atlético Tucumán | | Rosario Central | 2:1 (2:1) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
10.11 20:30 | Colón | | Estudiantes | 1:1 (1:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
11.11 13:15 | Independiente | | Belgrano | 2:1 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
11.11 15:30 | Gimnasia y Esgrima | | Racing Club | 0:3 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
11.11 17:45 | Banfield | | Lanús | 0:0 | |||||
Banfield | |||||||||
12.11 17:00 | Tigre | | Argentinos Juniors | 2:1 (0:1) | |||||
Victoria | |||||||||
12.11 19:15 | Huracán | | Godoy Cruz | 2:1 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.11 19:15 | Newell's Old Boys | | Defensa y Justicia | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
12.11 21:30 | Vélez Sársfield | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.11 21:30 | Patronato | | San Martín de Tucumán | 3:3 (3:0) | |||||
Paraná | |||||||||
Day 11 | |||||||||
02.11 19:00 | Belgrano | | Gimnasia y Esgrima | 2:0 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
02.11 21:00 | Unión | | Patronato | 2:2 (1:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
03.11 13:15 | Aldosivi | | Banfield | 1:4 (0:3) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
03.11 15:30 | Godoy Cruz | | Atlético Tucumán | 1:0 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
03.11 17:45 | Estudiantes | | River Plate | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
03.11 20:00 | Boca Juniors | | Tigre | 4:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
04.11 11:00 | Argentinos Juniors | | Independiente | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
04.11 13:15 | Rosario Central | | Colón | 1:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
04.11 15:30 | San Lorenzo de Almagro | | Talleres | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
04.11 17:45 | Racing Club | | Newell's Old Boys | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
04.11 20:00 | San Martín de Tucumán | | San Martín San Juan | 2:0 (0:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
05.11 19:00 | Defensa y Justicia | | Vélez Sársfield | 3:2 (2:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
05.11 21:00 | Lanús | | Huracán | 0:1 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.11 17:10 | San Lorenzo de Almagro | | Atlético Tucumán | 0:2 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
27.11 21:00 | Rosario Central | | San Martín San Juan | 1:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.11 19:20 | Defensa y Justicia | | Estudiantes | 1:1 (1:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.11 20:15 | Independiente | | San Martín de Tucumán | 4:0 (1:0) | |||||
Avellaneda |
Day 37 | |||||||||
24.11 20:00 | Santos | | Atlético Mineiro | 3:2 (3:1) | |||||
Santos | |||||||||
25.11 17:00 | Cruzeiro | | Flamengo | 0:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
25.11 17:00 | Atlético Paranaense | | Ceará | 2:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
25.11 17:00 | Vitória | | Grêmio | 0:0 | |||||
Salvador | |||||||||
25.11 17:00 | Vasco da Gama | | Palmeiras | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
25.11 19:00 | América | | Bahia | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
25.11 19:00 | Corinthians | | Chapecoense | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
25.11 19:00 | Internacional | | Fluminense | 2:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
26.11 20:00 | Botafogo | | Paraná | 2:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.11 20:00 | São Paulo | | Sport | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 36 | |||||||||
21.11 19:30 | Internacional | | Atlético Mineiro | 1:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
21.11 21:00 | Santos | | Botafogo | 1:1 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
21.11 21:45 | Cruzeiro | | Vitória | 3:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
21.11 21:45 | Atlético Paranaense | | Corinthians | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
21.11 21:45 | Flamengo | | Grêmio | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21.11 21:45 | Palmeiras | | América | 4:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.11 20:00 | Vasco da Gama | | São Paulo | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
22.11 20:00 | Ceará | | Paraná | 1:0 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
22.11 21:00 | Chapecoense | | Sport | 2:1 (2:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
22.11 21:00 | Bahia | | Fluminense | 2:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
Day 35 | |||||||||
17.11 19:00 | Vitória | | Atlético Paranaense | 1:2 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
17.11 19:00 | Corinthians | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
17.11 21:00 | Atlético Mineiro | | Bahia | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18.11 16:00 | Sport | | Flamengo | 0:1 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
18.11 17:00 | Paraná | | Palmeiras | 1:1 (1:0) | |||||
Londrina | |||||||||
18.11 17:00 | América | | Santos | 2:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18.11 17:00 | Botafogo | | Internacional | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18.11 19:00 | São Paulo | | Cruzeiro | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18.11 19:00 | Grêmio | | Chapecoense | 2:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19.11 20:00 | Fluminense | | Ceará | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 34 | |||||||||
14.11 19:30 | Vasco da Gama | | Atlético Paranaense | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
14.11 20:45 | Sport | | Vitória | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
14.11 21:00 | Paraná | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
14.11 21:00 | Bahia | | Ceará | 2:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
14.11 21:45 | Cruzeiro | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
14.11 21:45 | Palmeiras | | Fluminense | 3:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
15.11 17:00 | Chapecoense | | Botafogo | 0:1 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
15.11 17:00 | Flamengo | | Santos | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
15.11 19:00 | São Paulo | | Grêmio | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
15.11 21:00 | Internacional | | América | 2:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 33 | |||||||||
10.11 17:00 | América | | Paraná | 0:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
10.11 17:00 | Corinthians | | São Paulo | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
10.11 19:00 | Atlético Paranaense | | Cruzeiro | 2:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
10.11 19:00 | Botafogo | | Flamengo | 2:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
11.11 16:00 | Ceará | | Internacional | 1:1 (1:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
11.11 17:00 | Atlético Mineiro | | Palmeiras | 1:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
11.11 17:00 | Vitória | | Bahia | 2:2 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
11.11 17:00 | Grêmio | | Vasco da Gama | 2:1 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
11.11 19:00 | Fluminense | | Sport | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.11 20:00 | Santos | | Chapecoense | 0:1 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
Day 32 | |||||||||
03.11 17:00 | Atlético Mineiro | | Grêmio | 0:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
03.11 17:00 | Fluminense | | Vasco da Gama | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
03.11 19:00 | Palmeiras | | Santos | 3:2 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.11 17:00 | Paraná | | Vitória | 1:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
04.11 17:00 | América | | Cruzeiro | 1:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
04.11 17:00 | Botafogo | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
04.11 17:00 | São Paulo | | Flamengo | 2:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
04.11 19:00 | Bahia | | Chapecoense | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
04.11 19:00 | Internacional | | Atlético Paranaense | 2:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
05.11 19:00 | Sport | | Ceará | 1:0 (0:0) | |||||
Recife |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.11 19:30 | New York Red Bulls | | Atlanta United | 1:0 (0:0) | 0:3 (0:1) | 1:3 | |||
Harrison | |||||||||
29.11 21:30 | Sporting Kansas City | | Portland Timbers | 2:3 (1:0) | 0:0 | 2:3 | |||
Kansas City | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.11 17:00 | Atlanta United | | New York Red Bulls | 3:0 (1:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
25.11 19:30 | Portland Timbers | | Sporting Kansas City | 0:0 | |||||
Portland |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.11 19:30 | Seattle Sounders | | Portland Timbers | 3:2 aet (0:0, 2:1), pen. 2:4 | 1:2 (1:2) | 4:4 | |||
Seattle | |||||||||
11.11 14:00 | Sporting Kansas City | | Real Salt Lake | 4:2 (2:0) | 1:1 (0:0) | 5:3 | |||
Kansas City | |||||||||
11.11 17:30 | Atlanta United | | New York City | 3:1 (2:1) | 1:0 (1:0) | 4:1 | |||
Atlanta | |||||||||
11.11 19:30 | New York Red Bulls | | Columbus Crew | 3:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Harrison | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.11 15:00 | Columbus Crew | | New York Red Bulls | 1:0 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
04.11 17:30 | Portland Timbers | | Seattle Sounders | 2:1 (2:1) | |||||
Portland | |||||||||
04.11 19:30 | New York City | | Atlanta United | 0:1 (0:1) | |||||
New York | |||||||||
04.11 22:00 | Real Salt Lake | | Sporting Kansas City | 1:1 (0:0) | |||||
Sandy |
01.11 19:30 | Los Angeles | | Real Salt Lake | 2:3 (1:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
01.11 20:00 | DC United | | Columbus Crew | 2:2 aet (1:1, 1:1), pen. 2:3 | |||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Day 6 | |||||||||
30.11 19:20 | Adelaide United | | Brisbane Roar | 2:1 (1:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.11 19:50 | Western Sydney Wanderers | | Newcastle United Jets | 0:2 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
24.11 18:50 | Brisbane Roar | | Melbourne City | 2:0 (1:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
24.11 19:35 | Wellington Phoenix | | Adelaide United | 1:3 (1:1) | |||||
Wellington | |||||||||
25.11 16:00 | Perth Glory | | Central Coast Mariners | 3:2 (1:1) | |||||
Perth | |||||||||
25.11 17:00 | Sydney | | Melbourne Victory | 1:2 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.11 19:50 | Melbourne City | | Wellington Phoenix | 2:0 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
10.11 17:35 | Western Sydney Wanderers | | Brisbane Roar | 2:2 (2:1) | |||||
Sydney | |||||||||
10.11 19:50 | Newcastle United Jets | | Sydney | 1:1 (0:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
11.11 16:30 | Adelaide United | | Perth Glory | 0:2 (0:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
11.11 19:00 | Melbourne Victory | | Central Coast Mariners | 4:1 (3:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.11 19:50 | Melbourne City | | Sydney | 0:3 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
03.11 19:00 | Perth Glory | | Brisbane Roar | 2:1 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
03.11 19:35 | Wellington Phoenix | | Western Sydney Wanderers | 0:3 (0:1) | |||||
Wellington | |||||||||
03.11 19:50 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
04.11 17:00 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 0:3 (0:2) | |||||
Gosford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |