Football matches in February 2013 |
10.02 20:30 | Nigeria | | Burkina Faso | 1:0 (1:0) | |||||
Johannesburg |
06.02 17:00 | Mali | | Nigeria | 1:4 (0:3) | |||||
Durban | |||||||||
06.02 20:30 | Burkina Faso | | Ghana | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:2 | |||||
Nelspruit |
02.02 17:00 | Ghana | | Cape Verde | 2:0 (0:0) | |||||
Port Elizabeth | |||||||||
02.02 20:30 | South Africa | | Mali | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 1:3 | |||||
Durban | |||||||||
03.02 17:00 | Côte d'Ivoire | | Nigeria | 1:2 (0:1) | |||||
Rustenburg | |||||||||
03.02 20:30 | Burkina Faso | | Togo | 1:0 aet (0:0) | |||||
Nelspruit |
Day 1 | |||||||||
06.02 17:30 | Iraq | | Indonesia | 1:0 (0:0) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
06.02 20:15 | Saudi Arabia | | China PR | 2:1 (1:1) | |||||
Dammam |
Day 1 | |||||||||
06.02 16:00 | Uzbekistan | | Hong Kong | 0:0 | |||||
Tashkent | |||||||||
06.02 18:00 | Vietnam | | United Arab Emirates | 1:2 (0:1) | |||||
Hanoi |
01.02 16:30 | Bahrain | | Singapore | 3:1 (1:0) | |||||
Riffa | |||||||||
01.02 17:40 | Iraq | | Malaysia | 3:0 (2:0) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
02.02 20:45 | Poland | | Romania | 4:1 (4:1) | |||||
Spain, Málaga | |||||||||
05.02 19:45 | Luxembourg | | Armenia | 1:1 (1:1) | |||||
France, Valence | |||||||||
05.02 20:00 | Senegal | | Guinea | 1:1 (1:1) | |||||
France, Saint-Leu-la-Forêt | |||||||||
06.02 14:05 | Croatia | | South Korea | 4:0 (2:0) | |||||
England, London | |||||||||
06.02 15:10 | Kenya | | Libya | 3:0 (2:0) | |||||
Tunisia, Sfax | |||||||||
06.02 15:15 | Nepal | | Pakistan | 0:1 (0:0) | |||||
Kathmandu | |||||||||
06.02 15:30 | Rwanda | | Uganda | 2:2 (1:1) | |||||
Kigali | |||||||||
06.02 16:00 | Zimbabwe | | Botswana | 2:1 (2:1) | |||||
Harare | |||||||||
06.02 17:00 | Moldova | | Kazakhstan | 1:3 (0:1) | |||||
Turkey, Antalya | |||||||||
06.02 17:00 | Tanzania | | Cameroon | 1:0 (0:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
06.02 18:00 | Norway | | Ukraine | 0:2 (0:2) | |||||
Spain, Sevilla | |||||||||
06.02 18:00 | Azerbaijan | | Liechtenstein | 1:0 (0:0) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
06.02 18:00 | Hungary | | Belarus | 1:1 (1:0) | |||||
Turkey, Belek | |||||||||
06.02 18:00 | Slovenia | | Bosnia and Herzegovina | 0:3 (0:2) | |||||
Ljubljana | |||||||||
06.02 18:00 | Chile | | Egypt | 2:1 (0:0) | |||||
Spain, Madrid | |||||||||
06.02 18:00 | Myanmar | | Philippines | 0:1 (0:0) | |||||
Yangon | |||||||||
06.02 18:00 | Cyprus | | Serbia | 1:3 (1:1) | |||||
Nicosia | |||||||||
06.02 18:30 | India | | Palestine | 2:4 (2:1) | |||||
Kochi | |||||||||
06.02 19:00 | Albania | | Georgia | 1:2 (1:1) | |||||
Tiranë | |||||||||
06.02 19:20 | Japan | | Latvia | 3:0 (1:0) | |||||
Kobe | |||||||||
06.02 19:30 | England | | Brazil | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
06.02 19:30 | Malta | | Northern Ireland | 0:0 | |||||
Ta' Qali | |||||||||
06.02 19:30 | Macedonia | | Denmark | 3:0 (3:0) | |||||
Skopje | |||||||||
06.02 19:45 | Wales | | Austria | 2:1 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
06.02 19:45 | Ireland | | Poland | 2:0 (1:0) | |||||
Dublin | |||||||||
06.02 19:45 | Scotland | | Estonia | 1:0 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
06.02 20:00 | Israel | | Finland | 2:1 (1:0) | |||||
Netanya | |||||||||
06.02 20:00 | Guatemala | | Colombia | 1:4 (0:2) | |||||
USA, Miami | |||||||||
06.02 20:00 | North Korea | | Laos | 1:0 (0:0) | |||||
China, Kunming | |||||||||
06.02 20:15 | Turkey | | Czech Republic | 0:2 (0:2) | |||||
Manisa | |||||||||
06.02 20:30 | Netherlands | | Italy | 1:1 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
06.02 20:30 | Sweden | | Argentina | 2:3 (1:3) | |||||
Solna | |||||||||
06.02 20:30 | Iceland | | Russia | 0:2 (0:1) | |||||
Spain, Marbella | |||||||||
06.02 20:30 | Paraguay | | El Salvador | 3:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
06.02 20:30 | Bolivia | | Haiti | 2:1 (1:1) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
06.02 20:40 | Trinidad and Tobago | | Peru | 0:2 (0:1) | |||||
Couva | |||||||||
06.02 20:45 | Belgium | | Slovakia | 2:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
06.02 20:45 | Romania | | Australia | 3:2 (1:1) | |||||
Spain, Málaga | |||||||||
06.02 20:45 | Portugal | | Ecuador | 2:3 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
06.02 21:00 | France | | Germany | 1:2 (1:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
06.02 21:00 | Spain | | Uruguay | 3:1 (1:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
06.02 21:30 | Greece | | Switzerland | 0:0 | |||||
Piraeus | |||||||||
09.02 14:30 | Nepal | | Pakistan | 0:1 (0:0) | |||||
Kathmandu | |||||||||
12.02 21:00 | Maldives | | Pakistan | 1:1 (0:0) | |||||
Malé | |||||||||
14.02 21:00 | Maldives | | Pakistan | 3:0 (0:0) | |||||
Malé | |||||||||
27.02 16:30 | Gambia | | Mauritania | 0:2 (0:1) | |||||
Bakau |
Day 1 | |||||||||
12.02 19:45 | Celtic | | Juventus | 0:3 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.02 20:45 | Valencia | | Paris Saint-Germain | 1:2 (0:2) | |||||
Valencia | |||||||||
13.02 20:45 | Real Madrid | | Manchester United | 1:1 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
13.02 21:45 | Shahtar Donetsk | | Borussia Dortmund | 2:2 (1:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
19.02 19:45 | Porto | | Málaga | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
19.02 19:45 | Arsenal | | Bayern | 1:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
20.02 20:45 | Milan | | Barcelona | 2:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
20.02 21:45 | Galatasaray | | Schalke 04 | 1:1 (1:1) | |||||
İstanbul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.02 19:00 | Lyon | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:0) | 1:2 (0:1) | 2:3 | |||
Lyon | |||||||||
21.02 19:00 | Lazio | | Borussia M'gladbach | 2:0 (2:0) | 3:3 (0:1) | 5:3 | |||
Roma | |||||||||
21.02 19:00 | Genk | | Stuttgart | 0:2 (0:1) | 1:1 (0:1) | 1:3 | |||
Genk | |||||||||
21.02 20:00 | Dnipro | | Basel | 1:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Dnipropetrovsk | |||||||||
21.02 20:00 | Metalist Kharkiv | | Newcastle United | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Kharkiv | |||||||||
21.02 20:00 | CFR | | Inter Milano | 0:3 (0:2) | 0:2 (0:1) | 0:5 | |||
Cluj-Napoca | |||||||||
21.02 20:05 | Chelsea | | Sparta Praha | 1:1 (0:1) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
London | |||||||||
21.02 20:05 | Benfica | | Bayer 04 | 2:1 (0:0) | 1:0 (0:0) | 3:1 | |||
Lisboa | |||||||||
21.02 20:05 | Liverpool | | Zenit | 3:1 (2:1) | 0:2 (0:0) | 3:3 | |||
Liverpool | |||||||||
21.02 21:00 | Rubin | | Atlético Madrid | 0:1 (0:0) | 2:0 (1:0) | 2:1 | |||
Moscow | |||||||||
21.02 21:05 | Viktoria Plzeň | | Napoli | 2:0 (0:0) | 3:0 (1:0) | 5:0 | |||
Plzeň | |||||||||
21.02 21:05 | Hannover | | Anzhi | 1:1 (0:0) | 1:3 (1:1) | 2:4 | |||
Hannover | |||||||||
21.02 21:05 | Bordeaux | | Dynamo Kiev | 1:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Bordeaux | |||||||||
21.02 22:05 | Steaua | | Ajax | 2:0 aet (1:0, 2:0), pen. 4:2 | 0:2 (0:1) | 2:2 | |||
Bucureşti | |||||||||
21.02 22:05 | Olympiakós | | Levante | 0:1 (0:1) | 0:3 (0:2) | 0:4 | |||
Piraeus | |||||||||
21.02 22:05 | Fenerbahçe | | BATE | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
İstanbul | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.02 19:00 | Napoli | | Viktoria Plzeň | 0:3 (0:1) | |||||
Napoli | |||||||||
14.02 19:00 | Sparta Praha | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
14.02 19:00 | Ajax | | Steaua | 2:0 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
14.02 19:00 | Bayer 04 | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
14.02 19:00 | Levante | | Olympiakós | 3:0 (2:0) | |||||
Valencia | |||||||||
14.02 20:00 | Dynamo Kiev | | Bordeaux | 1:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
14.02 20:05 | Tottenham Hotspur | | Lyon | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
14.02 20:05 | Newcastle United | | Metalist Kharkiv | 0:0 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
14.02 21:00 | Anzhi | | Hannover | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
14.02 21:00 | Zenit | | Liverpool | 2:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14.02 21:00 | BATE | | Fenerbahçe | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
14.02 21:05 | Borussia M'gladbach | | Lazio | 3:3 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
14.02 21:05 | Basel | | Dnipro | 2:0 (1:0) | |||||
Basel | |||||||||
14.02 21:05 | Atlético Madrid | | Rubin | 0:2 (0:1) | |||||
Madrid | |||||||||
14.02 21:05 | Stuttgart | | Genk | 1:1 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
14.02 21:05 | Inter Milano | | CFR | 2:0 (1:0) | |||||
Milano |
Day 2 | |||||||||
19.02 20:45 | Toluca | | Nacional Montevideo | 2:3 (1:0) | |||||
Toluca de Lerdo | |||||||||
27.02 17:50 | Barcelona | | Boca Juniors | 1:2 (0:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 20:15 | Nacional Montevideo | | Barcelona | 2:2 (0:2) | |||||
Montevideo | |||||||||
13.02 21:00 | Boca Juniors | | Toluca | 1:2 (1:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 2 | |||||||||
28.02 15:00 | Sporting Cristal | | Tigre | 2:0 (1:0) | |||||
Lima | |||||||||
28.02 19:15 | Libertad | | Palmeiras | 2:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.02 22:00 | Palmeiras | | Sporting Cristal | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
21.02 21:30 | Tigre | | Libertad | 0:2 (0:0) | |||||
Victoria |
Day 2 | |||||||||
26.02 21:45 | Arsenal | | Atlético-MG | 2:5 (2:3) | |||||
Sarandí | |||||||||
28.02 22:30 | São Paulo | | The Strongest | 2:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 22:00 | Atlético-MG | | São Paulo | 2:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
14.02 20:00 | The Strongest | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
La Paz |
Day 3 | |||||||||
26.02 20:30 | Peñarol | | Vélez Sársfield | 0:1 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
27.02 19:50 | Deportes Iquique | | Emelec | 2:0 (2:0) | |||||
Iquique | |||||||||
Day 2 | |||||||||
19.02 20:15 | Peñarol | | Emelec | 1:0 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
20.02 19:45 | Vélez Sársfield | | Deportes Iquique | 3:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 19:30 | Emelec | | Vélez Sársfield | 1:0 (0:0) | |||||
Guayaquil | |||||||||
13.02 18:30 | Deportes Iquique | | Peñarol | 1:2 (0:1) | |||||
Iquique |
Day 2 | |||||||||
26.02 19:15 | Tijuana | | San José | 4:0 (1:0) | |||||
Tijuana | |||||||||
27.02 23:00 | Corinthians | | Los Millonarios | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.02 19:30 | Los Millonarios | | Tijuana | 0:1 (0:0) | |||||
Bogotá | |||||||||
20.02 21:00 | San José | | Corinthians | 1:1 (0:1) | |||||
Oruro |
Day 3 | |||||||||
26.02 19:45 | Deportes Tolima | | Real Garcilaso | 0:1 (0:0) | |||||
Ibagué | |||||||||
Day 2 | |||||||||
21.02 19:15 | Cerro Porteño | | Real Garcilaso | 0:1 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
21.02 19:30 | Santa Fe | | Deportes Tolima | 1:1 (1:1) | |||||
Bogotá | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 21:15 | Real Garcilaso | | Santa Fe | 1:1 (0:1) | |||||
Cuzco | |||||||||
14.02 21:15 | Deportes Tolima | | Cerro Porteño | 2:1 (1:0) | |||||
Ibagué |
Day 2 | |||||||||
19.02 21:30 | Olimpia | | Universidad de Chile | 3:0 (2:0) | |||||
Asunción | |||||||||
21.02 17:45 | Deportivo Lara | | Newell's Old Boys | 2:1 (1:0) | |||||
Barquisimeto | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 21:30 | Universidad de Chile | | Deportivo Lara | 2:0 (1:0) | |||||
Santiago | |||||||||
14.02 18:45 | Newell's Old Boys | | Olimpia | 3:1 (0:0) | |||||
Rosario |
Day 3 | |||||||||
27.02 22:00 | Huachipato | | Fluminense | 1:2 (1:0) | |||||
Talcahuano | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.02 19:45 | Huachipato | | Caracas | 1:3 (0:2) | |||||
Talcahuano | |||||||||
20.02 23:00 | Fluminense | | Grêmio | 0:3 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 19:30 | Caracas | | Fluminense | 0:1 (0:1) | |||||
Caracas | |||||||||
14.02 19:45 | Grêmio | | Huachipato | 1:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre |
Day 1 | |||||||||
26.02 16:30 | Tractor Sazi | | Al Jazira | 3:1 (1:0) | |||||
Tabriz | |||||||||
26.02 20:25 | Al Shabab Riyadh | | El Jaish | 2:0 (2:0) | |||||
Riyadh |
Day 1 | |||||||||
26.02 16:00 | Paxtakor | | Al Ettifaq | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
26.02 18:00 | Lekhwiya | | Al Shabab Dubai | 2:1 (2:1) | |||||
Doha |
Day 1 | |||||||||
27.02 19:30 | Sepahan | | Al Nasr Dubai | 3:0 (1:0) | |||||
Fooladshahr | |||||||||
27.02 20:30 | Al Ahli Jeddah | | Al Gharrafa | 2:0 (1:0) | |||||
Buraidah |
Day 1 | |||||||||
26.02 19:00 | Vegalta Sendai | | Buriram United | 1:1 (0:0) | |||||
Sendai | |||||||||
26.02 19:30 | Seoul | | Jiangsu Sainty | 5:1 (2:0) | |||||
Seoul |
Day 1 | |||||||||
26.02 19:00 | Muang Thong United | | Jeonbuk Hyundai Motors | 2:2 (1:1) | |||||
Nonthaburi | |||||||||
26.02 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Urawa Red Diamonds | 3:0 (1:0) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Guangzhou Evergrande | 6 | 3 | 2 | 1 | 14-5 | 11 | |||
2. | Jeonbuk Hyundai Motors | 6 | 2 | 4 | 0 | 10-6 | 10 | |||
3. | Urawa Red Diamonds | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-11 | 10 | |||
4. | Muang Thong United | 6 | 0 | 1 | 5 | 4-17 | 1 |
Day 1 | |||||||||
27.02 19:00 | Sanfrecce Hiroshima | | Bunyodkor | 0:2 (0:1) | |||||
Hiroshima | |||||||||
27.02 19:30 | Pohang Steelers | | Beijing Guoan | 0:0 | |||||
Pohang |
Day 1 | |||||||||
27.02 19:00 | Central Coast Mariners | | Suwon Samsung Bluewings | 0:0 | |||||
Gosford | |||||||||
27.02 19:30 | Guizhou Renhe | | Kashiwa Reysol | 0:1 (0:1) | |||||
Guiyang |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Kashiwa Reysol | 6 | 4 | 2 | 0 | 14-4 | 14 | |||
2. | Central Coast Mariners | 6 | 2 | 1 | 3 | 5-9 | 7 | |||
3. | Guizhou Renhe | 6 | 1 | 3 | 2 | 6-7 | 6 | |||
4. | Suwon Samsung Bluewings | 6 | 0 | 4 | 2 | 4-9 | 4 |
13.02 18:00 | Buriram United | | Brisbane Roar | 0:0 aet, pen. 3:0 | |||||
Buriram |
09.02 17:00 | Saba | | Al Shabab Dubai | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 3:5 | |||||
Qom | |||||||||
09.02 20:00 | Al Nasr Dubai | | Lokomotiv | 3:2 (1:0) | |||||
Dubai |
Day 1 | |||||||||
26.02 20:00 | Kitchee | | Churchill Brothers | 3:0 (2:0) | |||||
Hong Kong |
Day 1 | |||||||||
26.02 18:00 | Yangon United | | Persibo | 3:0 (0:0) | |||||
Yangon |
Day 1 | |||||||||
27.02 16:30 | Ðà Nẵng | | Ayeyawady United | 2:1 (1:0) | |||||
Da Nang |
Day 1 | |||||||||
27.02 15:00 | East Bengal | | Selangor | 1:0 (1:0) | |||||
Kolkata |
09.02 13:00 | Al Wahda | | Al-Ahli Ta'izz | 3:5 (1:2) | |||||
Zarqa |
Day 1 | |||||||||
15.02 16:00 | Bizerte | | Al Ittihad | 1:1 (0:0) | |||||
Bizerte | |||||||||
15.02 17:00 | JSM Bejaia | | Olympic | 3:0 (1:0) | |||||
Béjaïa | |||||||||
15.02 19:00 | FUS | | Real Banjul | 1:0 (0:0) | |||||
Rabat | |||||||||
16.02 15:00 | Zanaco | | Mbabane Swallows | 3:2 (2:0) | |||||
Lusaka | |||||||||
16.02 15:00 | Kano Pillars | | Olympique Réal | 5:1 (2:1) | |||||
Kano | |||||||||
16.02 15:30 | APR FC | | Vital'ô | 1:2 (0:1) | |||||
Kigali | |||||||||
16.02 16:30 | Saint Michel United | | Tusker | 1:4 (1:1) | |||||
Victoria | |||||||||
16.02 17:00 | Primeiro de Agosto | | ADEMA | 4:2 (3:0) | |||||
Luanda | |||||||||
16.02 18:00 | Jamhuri | | Saint George | 0:3 (0:1) | |||||
Zanzibar | |||||||||
16.02 18:00 | Moghreb | | Casa Sport | 1:0 (1:0) | |||||
Tétouan | |||||||||
16.02 20:15 | Orlando Pirates | | Djabal Club | 5:0 (2:0) | |||||
Johannesburg | |||||||||
17.02 14:00 | Léopards | | CF Mounana | 2:0 (2:0) | |||||
Dolisie | |||||||||
17.02 15:00 | Dynamos | | LCS | 3:0 (1:0) | |||||
Harare | |||||||||
17.02 15:00 | Asante Kotoko | | Elá Nguema | 7:0 (4:0) | |||||
Kumasi | |||||||||
17.02 15:30 | Vita | | Dynamic Togolais | 3:0 (2:0) | |||||
Kinshasa | |||||||||
17.02 15:30 | AFAD | | Diamond Stars | 5:1 (3:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
17.02 15:30 | Cotonsport | | URA | 0:0 | |||||
Garoua | |||||||||
17.02 16:00 | Maxaquene | | Mochudi Centre Chiefs | 0:1 (0:0) | |||||
Maputo | |||||||||
17.02 16:00 | Enugu Rangers | | Sporting Clube do Príncipe | +:- | |||||
Enugu | |||||||||
17.02 16:00 | Union Douala | | LISCR | 2:1 (0:0) | |||||
Douala | |||||||||
17.02 16:00 | ASPAC | | ASFA Yennenga | 1:1 (0:0) | |||||
Cotonou | |||||||||
17.02 16:30 | Simba | | Recreativo do Libolo | 0:1 (0:1) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
17.02 16:30 | Horoya | | Séwé Sport | 0:0 | |||||
Conakry | |||||||||
17.02 18:00 | Zamalek | | Gazelle | 7:0 (3:0) | |||||
Alexandria |
Day 1 | |||||||||
16.02 15:30 | Kadiogo | | Sahel | 1:1 (0:1) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
16.02 15:30 | Stella | | Onze Créateurs | 1:1 (0:0) | |||||
Abidjan | |||||||||
16.02 16:00 | Gor Mahia | | Anse Réunion | 0:0 | |||||
Nairobi | |||||||||
16.02 16:00 | Gaborone United | | Liga Muçulmana | 2:2 (0:1) | |||||
Gaborone | |||||||||
16.02 16:00 | Panthère du Ndé | | Elect Sport | 2:0 (0:0) | |||||
Bangangté | |||||||||
16.02 16:00 | Azam | | El Nasir | 3:1 (1:1) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
17.02 15:00 | Депортиво де Гваделупе | | Bitam | 0:5 (0:3) | |||||
São Tomé | |||||||||
17.02 15:00 | TCO Boeny | | Mbabane Highlanders | 1:2 (1:1) | |||||
Mahajanga | |||||||||
17.02 15:00 | Power Dynamos | | Recreativo Caála | 1:0 (0:0) | |||||
Kitwe | |||||||||
17.02 15:00 | Unisport Bafang | | Bougouni | 0:1 (0:0) | |||||
Bafang | |||||||||
17.02 15:00 | Al-Nasr Benghazi | | Al Khartoum | 0:0 | |||||
Tunisia, Sousse | |||||||||
17.02 15:30 | Don Bosco | | SuperSport United | 0:1 (0:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
17.02 15:30 | LLB Académic | | Police Kibungo | 1:0 (0:0) | |||||
Bujumbura | |||||||||
17.02 15:30 | ASDR Fatima | | Dedebit | 0:4 (0:1) | |||||
Bangui | |||||||||
17.02 15:30 | New Edubiase United | | Diables Noirs | 1:0 (1:0) | |||||
Bekwai Gyamfi Park | |||||||||
17.02 16:00 | The Panthers | | Séquence de Dixinn | 1:0 (0:0) | |||||
Malabo | |||||||||
17.02 16:00 | Barrack Young Controllers | | Johansen | 1:0 (0:0) | |||||
Monrovia | |||||||||
17.02 16:30 | Gamtel | | HLM | 2:1 (0:0) | |||||
Serekunda Serrekunda East Mini-Stadium |
23.02 18:30 | Al Ahly Cairo | | Léopards | 2:1 (0:0) | |||||
Alexandria |
Day 3 | |||||||||
01.02 20:00 | Rapid Wien | | Silkeborg | 2:1 (1:0) | |||||
Faro |
19.02 10:00 | Baltika | | Spartak-Nalchik | 2:1 (0:1) | |||||
Cyprus, Paphos |
18.02 15:00 | SKA-Energiya | | Rotor | 0:1 (0:0) | |||||
Cyprus, Yeroskipou |
18.02 11:00 | Neftekhimik | | Sibir | 2:1 (1:0) | |||||
Cyprus, Yeroskipou |
Day 3 | |||||||||
15.02 11:00 | Neftekhimik | | Tom | 0:3 (0:2) | |||||
Cyprus, Yeroskipou | |||||||||
15.02 15:00 | SKA-Energiya | | Baltika | 0:0 | |||||
Cyprus, Yeroskipou | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.02 11:00 | Tom | | SKA-Energiya | 0:0 | |||||
Cyprus, Paphos | |||||||||
12.02 15:00 | Baltika | | Neftekhimik | 1:1 (1:0) | |||||
Cyprus, Paphos | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.02 11:00 | Baltika | | Tom | 1:1 (1:0) | |||||
Cyprus, Paphos | |||||||||
09.02 15:00 | Neftekhimik | | SKA-Energiya | 2:2 (1:1) | |||||
Cyprus, Paphos |
Day 3 | |||||||||
16.02 11:00 | Ural | | Rotor | 1:1 (0:1) | |||||
Cyprus, Paphos | |||||||||
16.02 15:00 | Spartak-Nalchik | | Sibir | 0:0 | |||||
Cyprus, Paphos | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 11:00 | Rotor | | Spartak-Nalchik | 0:1 (0:1) | |||||
Cyprus, Yeroskipou | |||||||||
13.02 15:00 | Sibir | | Ural | 1:3 (0:2) | |||||
Cyprus, Yeroskipou | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 11:00 | Sibir | | Rotor | 0:2 (0:0) | |||||
Cyprus, Yeroskipou | |||||||||
10.02 15:00 | Ural | | Spartak-Nalchik | 1:0 (1:0) | |||||
Cyprus, Yeroskipou |
Day 21 | |||||||||
22.02 15:00 | Ravan | | Qarabağ | 2:3 (1:2) | |||||
Bakı | |||||||||
22.02 17:00 | Simurq | | Bakı | 0:0 | |||||
Zaqatala | |||||||||
23.02 15:00 | Qəbələ | | Xəzər | 2:0 (1:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
23.02 17:00 | Neftçi | | İnter | 2:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
23.02 18:00 | AZAL | | Kəpəz | 3:0 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
24.02 15:00 | Sumqayıt | | Turan | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 20 | |||||||||
16.02 14:00 | Bakı | | AZAL | 2:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
16.02 15:00 | Kəpəz | | Ravan | 0:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
16.02 16:00 | Qarabağ | | Sumqayıt | 3:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
17.02 15:00 | İnter | | Qəbələ | 2:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
17.02 16:00 | Xəzər | | Turan | 4:2 (3:1) | |||||
Lənkəran | |||||||||
17.02 17:00 | Simurq | | Neftçi | 0:2 (0:2) | |||||
Zaqatala | |||||||||
Day 19 | |||||||||
09.02 15:00 | Kəpəz | | Neftçi | 0:3 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
09.02 17:00 | Ravan | | Turan | 2:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
09.02 18:30 | AZAL | | Simurq | 1:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
10.02 13:30 | Bakı | | Sumqayıt | 1:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
10.02 15:30 | Qəbələ | | Qarabağ | 1:1 (1:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
11.02 16:00 | Xəzər | | İnter | 2:3 (0:2) | |||||
Lənkəran | |||||||||
Day 16 | |||||||||
13.02 15:00 | Turan | | Bakı | 0:4 (0:1) | |||||
Tovuz |
Day 23 | |||||||||
27.02 20:30 | Rapid | | Sturm | 1:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
27.02 20:30 | Wacker | | Wiener Neustadt | 1:0 (1:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
27.02 20:30 | Ried | | Austria | 1:3 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
Day 22 | |||||||||
23.02 16:00 | Wacker | | Mattersburg | 2:0 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
23.02 18:30 | Wiener Neustadt | | Ried | 0:0 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
23.02 18:30 | Austria | | Admira Wacker | 4:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
23.02 18:30 | Sturm | | Wolfsberg | 1:3 (0:1) | |||||
Graz | |||||||||
24.02 16:00 | Red Bull | | Rapid | 3:3 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 21 | |||||||||
16.02 16:00 | Ried | | Wacker | 3:0 (2:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
16.02 18:30 | Mattersburg | | Sturm | 0:0 | |||||
Mattersburg | |||||||||
16.02 18:30 | Admira Wacker | | Wiener Neustadt | 1:2 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17.02 16:00 | Rapid | | Austria | 1:2 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 20 | |||||||||
20.02 18:30 | Ried | | Wolfsberg | 1:1 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis |
Day 27 | |||||||||
17.02 15:00 | Liverpool | | Swansea City | 5:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
23.02 12:45 | Fulham | | Stoke City | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
23.02 15:00 | Arsenal | | Aston Villa | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
23.02 15:00 | Norwich City | | Everton | 2:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
23.02 15:00 | Queens Park Rangers | | Manchester United | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
23.02 15:00 | Reading | | Wigan Athletic | 0:3 (0:2) | |||||
Reading | |||||||||
23.02 15:00 | West Bromwich Albion | | Sunderland | 2:1 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
24.02 13:30 | Manchester City | | Chelsea | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
24.02 13:30 | Newcastle United | | Southampton | 4:2 (2:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
25.02 20:00 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 2:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.02 12:45 | Tottenham Hotspur | | Newcastle United | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
09.02 15:00 | Chelsea | | Wigan Athletic | 4:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
09.02 15:00 | Norwich City | | Fulham | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
09.02 15:00 | Stoke City | | Reading | 2:1 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
09.02 15:00 | Sunderland | | Arsenal | 0:1 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
09.02 15:00 | Swansea City | | Queens Park Rangers | 4:1 (2:0) | |||||
Swansea | |||||||||
09.02 17:30 | Southampton | | Manchester City | 3:1 (2:1) | |||||
Southampton | |||||||||
10.02 13:30 | Aston Villa | | West Ham United | 2:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
10.02 16:00 | Manchester United | | Everton | 2:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
11.02 20:00 | Liverpool | | West Bromwich Albion | 0:2 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.02 12:45 | Queens Park Rangers | | Norwich City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Arsenal | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Everton | | Aston Villa | 3:3 (1:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
02.02 15:00 | Newcastle United | | Chelsea | 3:2 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
02.02 15:00 | Reading | | Sunderland | 2:1 (1:1) | |||||
Reading | |||||||||
02.02 15:00 | West Ham United | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Wigan Athletic | | Southampton | 2:2 (1:0) | |||||
Wigan | |||||||||
02.02 17:30 | Fulham | | Manchester United | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
03.02 13:30 | West Bromwich Albion | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
03.02 16:00 | Manchester City | | Liverpool | 2:2 (1:1) | |||||
Manchester |
Day 34 | |||||||||
23.02 15:00 | Bristol City | | Barnsley | 5:3 (2:0) | |||||
Bristol | |||||||||
23.02 15:00 | Peterborough United | | Birmingham City | 0:2 (0:1) | |||||
Peterborough | |||||||||
23.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Burnley | 1:0 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
23.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Crystal Palace | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
23.02 15:00 | Watford | | Derby County | 2:1 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
23.02 15:00 | Bolton Wanderers | | Hull City | 4:1 (3:0) | |||||
Bolton | |||||||||
23.02 15:00 | Huddersfield Town | | Ipswich Town | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
23.02 15:00 | Blackburn Rovers | | Leeds United | 0:0 | |||||
Blackburn | |||||||||
23.02 15:00 | Blackpool | | Leicester City | 0:0 | |||||
Blackpool | |||||||||
23.02 15:00 | Charlton Athletic | | Nottingham Forest | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
23.02 17:20 | Middlesbrough | | Millwall | 1:2 (0:2) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
24.02 14:00 | Wolverhampton Wanderers | | Cardiff City | 1:2 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 33 | |||||||||
19.02 19:45 | Hull City | | Blackburn Rovers | 2:0 (0:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
19.02 19:45 | Derby County | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
19.02 19:45 | Cardiff City | | Brighton & Hove Albion | 0:2 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
19.02 19:45 | Leicester City | | Charlton Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
19.02 19:45 | Nottingham Forest | | Huddersfield Town | 6:1 (4:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
19.02 19:45 | Burnley | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Burnley | |||||||||
19.02 19:45 | Millwall | | Peterborough United | 1:5 (1:2) | |||||
London | |||||||||
19.02 19:45 | Birmingham City | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
19.02 19:45 | Ipswich Town | | Watford | 0:2 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
19.02 19:45 | Barnsley | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
19.02 20:00 | Crystal Palace | | Bristol City | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
20.02 19:45 | Leeds United | | Blackpool | 2:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 32 | |||||||||
16.02 13:00 | Cardiff City | | Bristol City | 2:1 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
16.02 15:00 | Ipswich Town | | Blackpool | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
16.02 15:00 | Nottingham Forest | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
16.02 15:00 | Hull City | | Charlton Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
16.02 15:00 | Crystal Palace | | Middlesbrough | 4:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
16.02 15:00 | Birmingham City | | Watford | 0:4 (0:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
16.02 15:00 | Derby County | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | |||||
Derby | |||||||||
26.02 19:45 | Leicester City | | Blackburn Rovers | 3:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
26.02 19:45 | Burnley | | Huddersfield Town | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
Day 31 | |||||||||
08.02 19:45 | Watford | | Crystal Palace | 2:2 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
09.02 15:00 | Middlesbrough | | Barnsley | 2:3 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
09.02 15:00 | Charlton Athletic | | Birmingham City | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
09.02 15:00 | Bolton Wanderers | | Burnley | 2:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
09.02 15:00 | Huddersfield Town | | Cardiff City | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
09.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 2:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
09.02 15:00 | Blackburn Rovers | | Ipswich Town | 1:0 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
09.02 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Leeds United | 2:2 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
09.02 15:00 | Peterborough United | | Leicester City | 2:1 (0:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
09.02 15:00 | Blackpool | | Millwall | 2:1 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
09.02 15:00 | Bristol City | | Nottingham Forest | 2:0 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
09.02 17:20 | Brighton & Hove Albion | | Hull City | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
Day 30 | |||||||||
02.02 15:00 | Blackpool | | Barnsley | 1:2 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
02.02 15:00 | Watford | | Bolton Wanderers | 2:1 (1:1) | |||||
Watford | |||||||||
02.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Brighton & Hove Albion | 3:1 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
02.02 15:00 | Blackburn Rovers | | Bristol City | 2:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
02.02 15:00 | Peterborough United | | Burnley | 2:2 (0:1) | |||||
Peterborough | |||||||||
02.02 15:00 | Leeds United | | Cardiff City | 0:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
02.02 15:00 | Crystal Palace | | Charlton Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Derby County | | Huddersfield Town | 3:0 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
02.02 15:00 | Millwall | | Hull City | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Ipswich Town | | Middlesbrough | 4:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
02.02 15:00 | Birmingham City | | Nottingham Forest | 2:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 29 | |||||||||
12.02 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Blackburn Rovers | 1:1 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
12.02 19:45 | Hull City | | Derby County | 2:1 (0:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
12.02 19:45 | Middlesbrough | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
26.02 20:00 | Bolton Wanderers | | Peterborough United | 1:0 (1:0) | |||||
Bolton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Cardiff City | 46 | 25 | 12 | 9 | 72-45 | 87 | ||
2. | Hull City | 46 | 24 | 7 | 15 | 61-52 | 79 | ||
3. | Watford | 46 | 23 | 8 | 15 | 85-58 | 77 | ||
4. | Brighton & Hove Albion | 46 | 19 | 18 | 9 | 69-43 | 75 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 19 | 15 | 12 | 73-62 | 72 | ||
6. | Leicester City | 46 | 19 | 11 | 16 | 71-48 | 68 | ||
7. | Bolton Wanderers | 46 | 18 | 14 | 14 | 69-61 | 68 | ||
8. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 16 | 13 | 63-59 | 67 | ||
9. | Charlton Athletic | 46 | 17 | 14 | 15 | 65-59 | 65 | ||
10. | Derby County | 46 | 16 | 13 | 17 | 65-62 | 61 |
24.02 16:00 | Bradford City | | Swansea City | 0:5 (0:2) | |||||
London |
26.02 19:45 | Everton | | Oldham Athletic | 3:1 (2:0)* | |||||
Liverpool | |||||||||
16.02 12:45 | Luton Town | | Millwall | 0:3 (0:2) | |||||
Luton | |||||||||
16.02 15:00 | Milton Keynes Dons | | Barnsley | 1:3 (0:2) | |||||
Milton Keynes | |||||||||
16.02 15:00 | Arsenal | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
16.02 18:00 | Oldham Athletic | | Everton | 2:2 (1:1) | |||||
Oldham | |||||||||
17.02 14:00 | Manchester City | | Leeds United | 4:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
17.02 15:55 | Huddersfield Town | | Wigan Athletic | 1:4 (0:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
18.02 20:00 | Manchester United | | Reading | 2:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
27.02 19:45 | Middlesbrough | | Chelsea | 0:2 (0:0) | |||||
Middlesbrough |
12.02 19:30 | Leicester City | | Huddersfield Town | 1:2 (1:1)* | |||||
Leicester | |||||||||
17.02 12:00 | Chelsea | | Brentford | 4:0 (0:0)* | |||||
London |
Day 28 | |||||||||
23.02 18:00 | Gent | | Cercle | 2:0 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
23.02 20:00 | Kortrijk | | Mons | 0:1 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
23.02 20:00 | Waasland-Beveren | | Lokeren | 0:0 | |||||
Beveren | |||||||||
23.02 20:00 | Mechelen | | Oud-Heverlee | 1:2 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
23.02 20:00 | Beerschot | | Lierse | 1:3 (0:2) | |||||
Antwerpen | |||||||||
24.02 14:30 | Brugge | | Anderlecht | 2:2 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
24.02 18:00 | Standard | | Genk | 0:0 | |||||
Liège | |||||||||
Day 27 | |||||||||
15.02 20:00 | Anderlecht | | Charleroi | 2:0 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
16.02 18:00 | Cercle | | Standard | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
16.02 20:00 | Zulte Waregem | | Waasland-Beveren | 2:0 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
16.02 20:00 | Lierse | | Mechelen | 0:2 (0:1) | |||||
Lier | |||||||||
16.02 20:00 | Mons | | Gent | 0:2 (0:0) | |||||
Mons | |||||||||
16.02 20:00 | Oud-Heverlee | | Beerschot | 1:1 (0:0) | |||||
Leuven | |||||||||
17.02 14:30 | Lokeren | | Brugge | 1:1 (1:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
17.02 18:00 | Genk | | Kortrijk | 2:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.02 18:00 | Beerschot | | Genk | 0:2 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
09.02 20:00 | Lokeren | | Zulte Waregem | 1:1 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
09.02 20:00 | Kortrijk | | Gent | 1:0 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
09.02 20:00 | Mechelen | | Cercle | 2:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
09.02 20:00 | Brugge | | Oud-Heverlee | 3:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
09.02 20:00 | Charleroi | | Lierse | 1:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
10.02 14:30 | Standard | | Mons | 0:1 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
10.02 18:00 | Waasland-Beveren | | Anderlecht | 1:2 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.02 18:00 | Gent | | Beerschot | 2:1 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
02.02 20:00 | Lierse | | Lokeren | 1:1 (0:1) | |||||
Lier | |||||||||
02.02 20:00 | Cercle | | Zulte Waregem | 1:2 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
02.02 20:00 | Kortrijk | | Mechelen | 2:1 (2:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
02.02 20:00 | Oud-Heverlee | | Charleroi | 1:0 (0:0) | |||||
Leuven | |||||||||
02.02 20:00 | Mons | | Waasland-Beveren | 3:0 (1:0) | |||||
Mons | |||||||||
03.02 14:30 | Genk | | Brugge | 4:1 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
03.02 18:00 | Anderlecht | | Standard | 2:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 24 | |||||||||
20.02 18:30 | Charleroi | | Cercle | 2:1 (2:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
Day 23 | |||||||||
27.02 20:00 | Anderlecht | | Zulte Waregem | 0:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
28.02 20:30 | Cercle | | Brugge | 0:3 (0:1) | |||||
Brugge |
Day 23 | |||||||||
22.02 20:30 | Freiburg | | Eintracht | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
23.02 15:30 | Bayern | | Werder | 6:1 (2:0) | |||||
München | |||||||||
23.02 15:30 | Stuttgart | | Nürnberg | 1:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
23.02 15:30 | Augsburg | | Hoffenheim | 2:1 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
23.02 15:30 | Hannover 96 | | Hamburger SV | 5:1 (3:1) | |||||
Hannover | |||||||||
23.02 15:30 | Mainz 05 | | Wolfsburg | 1:1 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
23.02 18:30 | Schalke 04 | | Fortuna | 2:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
24.02 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Dortmund | 1:1 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
24.02 17:30 | Greuther | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Fürth | |||||||||
Day 22 | |||||||||
15.02 20:30 | Wolfsburg | | Bayern | 0:2 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
16.02 15:30 | Werder | | Freiburg | 2:3 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
16.02 15:30 | Bayer 04 | | Augsburg | 2:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
16.02 15:30 | Fortuna | | Greuther | 1:0 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
16.02 15:30 | Mainz 05 | | Schalke 04 | 2:2 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
16.02 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
16.02 18:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht | 3:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
17.02 15:30 | Nürnberg | | Hannover 96 | 2:2 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
17.02 17:30 | Hoffenheim | | Stuttgart | 0:1 (0:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
Day 21 | |||||||||
09.02 15:30 | Hannover 96 | | Hoffenheim | 1:0 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
09.02 15:30 | Borussia Dortmund | | Hamburger SV | 1:4 (1:2) | |||||
Dortmund | |||||||||
09.02 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayer 04 | 3:3 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
09.02 15:30 | Greuther | | Wolfsburg | 0:1 (0:1) | |||||
Fürth | |||||||||
09.02 15:30 | Stuttgart | | Werder | 1:4 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
09.02 15:30 | Eintracht | | Nürnberg | 0:0 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
09.02 18:30 | Bayern | | Schalke 04 | 4:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
10.02 15:30 | Augsburg | | Mainz 05 | 1:1 (0:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
10.02 17:30 | Freiburg | | Fortuna | 1:0 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.02 20:30 | Werder | | Hannover 96 | 2:0 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
02.02 15:30 | Wolfsburg | | Augsburg | 1:1 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
02.02 15:30 | Schalke 04 | | Greuther | 1:2 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
02.02 15:30 | Mainz 05 | | Bayern | 0:3 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
02.02 15:30 | Fortuna | | Stuttgart | 3:1 (2:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
02.02 15:30 | Hoffenheim | | Freiburg | 2:1 (2:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
02.02 18:30 | Hamburger SV | | Eintracht | 0:2 (0:2) | |||||
Hamburg | |||||||||
03.02 15:30 | Nürnberg | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (2:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
03.02 17:30 | Bayer 04 | | Borussia Dortmund | 2:3 (0:2) | |||||
Leverkusen |
Day 24 | |||||||||
22.02 20:00 | Willem II | | NEC | 2:3 (1:3) | |||||
Tilburg | |||||||||
23.02 18:45 | Heracles | | Vitesse | 3:5 (1:2) | |||||
Almelo | |||||||||
23.02 19:45 | Groningen | | Zwolle | 1:0 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
23.02 19:45 | VVV-Venlo | | Waalwijk | 1:0 (1:0) | |||||
Venlo | |||||||||
23.02 20:45 | Heerenveen | | Twente | 2:1 (1:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
24.02 12:30 | Feyenoord | | PSV | 2:1 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
24.02 14:30 | Utrecht | | Roda | 4:0 (2:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
24.02 14:30 | Ajax | | Den Haag | 1:1 (0:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
24.02 16:30 | AZ | | NAC | 0:1 (0:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
Day 23 | |||||||||
15.02 20:00 | NEC | | VVV-Venlo | 1:2 (1:1) | |||||
Nijmegen | |||||||||
16.02 18:45 | Twente | | Willem II | 1:1 (1:0) | |||||
Enschede | |||||||||
16.02 19:45 | NAC | | Heracles | 1:1 (0:1) | |||||
Breda | |||||||||
16.02 19:45 | Roda | | AZ | 2:2 (1:1) | |||||
Kerkrade | |||||||||
16.02 20:45 | PSV | | Utrecht | 2:1 (1:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
17.02 12:30 | Vitesse | | Groningen | 2:0 (0:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
17.02 14:30 | Den Haag | | Heerenveen | 2:1 (2:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
17.02 14:30 | Zwolle | | Feyenoord | 3:2 (2:2) | |||||
Zwolle | |||||||||
17.02 16:30 | Waalwijk | | Ajax | 0:2 (0:2) | |||||
Waalwijk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
09.02 18:45 | Den Haag | | NAC | 2:1 (0:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
09.02 19:45 | Groningen | | Waalwijk | 2:1 (1:1) | |||||
Groningen | |||||||||
09.02 19:45 | Heerenveen | | VVV-Venlo | 2:2 (0:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
09.02 19:45 | Heracles | | Willem II | 4:1 (3:1) | |||||
Almelo | |||||||||
09.02 20:45 | Vitesse | | PSV | 2:2 (0:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
10.02 12:30 | Utrecht | | NEC | 0:3 (0:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
10.02 14:30 | Ajax | | Roda | 1:1 (0:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
10.02 14:30 | Feyenoord | | AZ | 3:1 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
10.02 16:30 | Zwolle | | Twente | 1:1 (0:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
Day 21 | |||||||||
01.02 20:00 | Waalwijk | | Heerenveen | 0:1 (0:0) | |||||
Waalwijk | |||||||||
02.02 18:45 | AZ | | Groningen | 0:1 (0:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
02.02 19:45 | NAC | | Zwolle | 3:0 (1:0) | |||||
Breda | |||||||||
02.02 19:45 | Roda | | Heracles | 3:3 (1:2) | |||||
Kerkrade | |||||||||
02.02 20:45 | PSV | | Den Haag | 7:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
03.02 12:30 | NEC | | Vitesse | 2:1 (1:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
03.02 14:30 | Twente | | Utrecht | 2:4 (0:2) | |||||
Enschede | |||||||||
03.02 14:30 | VVV-Venlo | | Ajax | 0:3 (0:1) | |||||
Venlo | |||||||||
03.02 16:30 | Willem II | | Feyenoord | 1:3 (1:1) | |||||
Tilburg |
22.02 | Zestaponi (Zestaponi) | | Dila (Gori) | 2:2 aet, pen. 4:2 | |||||
Tbilisi |
Day 25 | |||||||||
22.02 21:30 | Athletic | | Real Sociedad | 1:3 (1:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
23.02 16:00 | Mallorca | | Getafe | 1:3 (1:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
23.02 18:00 | Real Zaragoza | | Valencia | 2:2 (2:1) | |||||
Zaragoza | |||||||||
23.02 20:00 | Deportivo | | Real Madrid | 1:2 (1:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
23.02 22:00 | Barcelona | | Sevilla | 2:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
24.02 12:00 | Rayo Vallecano | | Real Valladolid | 1:2 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
24.02 17:00 | Celta de Vigo | | Granada | 2:1 (1:1) | |||||
Vigo | |||||||||
24.02 19:00 | Atlético Madrid | | Español | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
24.02 21:00 | Real Betis | | Málaga | 3:0 (3:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
25.02 21:00 | Levante | | Atlético Osasuna | 0:2 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.02 21:30 | Sevilla | | Deportivo | 3:1 (3:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
16.02 16:00 | Getafe | | Celta de Vigo | 3:1 (3:1) | |||||
Getafe | |||||||||
16.02 18:00 | Málaga | | Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Málaga | |||||||||
16.02 20:00 | Granada | | Barcelona | 1:2 (1:0) | |||||
Granada | |||||||||
16.02 22:00 | Atlético Osasuna | | Real Zaragoza | 1:0 (1:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
17.02 12:00 | Real Sociedad | | Levante | 1:1 (1:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
17.02 17:00 | Valencia | | Mallorca | 2:0 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
17.02 19:00 | Real Valladolid | | Atlético Madrid | 0:3 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
17.02 21:00 | Español | | Real Betis | 1:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
17.02 21:00 | Real Madrid | | Rayo Vallecano | 2:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 23 | |||||||||
09.02 16:00 | Mallorca | | Atlético Osasuna | 1:1 (0:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
09.02 18:00 | Celta de Vigo | | Valencia | 0:1 (0:0) | |||||
Vigo | |||||||||
09.02 20:00 | Levante | | Málaga | 1:2 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
09.02 22:00 | Deportivo | | Granada | 0:3 (0:1) | |||||
La Coruña | |||||||||
09.02 22:00 | Real Madrid | | Sevilla | 4:1 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
10.02 12:00 | Barcelona | | Getafe | 6:1 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
10.02 17:00 | Real Zaragoza | | Real Sociedad | 1:2 (0:2) | |||||
Zaragoza | |||||||||
10.02 19:00 | Athletic | | Español | 0:4 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
10.02 21:00 | Rayo Vallecano | | Atlético Madrid | 2:1 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
11.02 21:30 | Real Betis | | Real Valladolid | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 22 | |||||||||
01.02 21:30 | Real Valladolid | | Athletic | 2:2 (2:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
02.02 16:00 | Atlético Osasuna | | Celta de Vigo | 1:0 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
02.02 18:00 | Getafe | | Deportivo | 3:1 (1:1) | |||||
Getafe | |||||||||
02.02 20:00 | Español | | Levante | 3:2 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
02.02 22:00 | Granada | | Real Madrid | 1:0 (1:0) | |||||
Granada | |||||||||
03.02 12:00 | Málaga | | Real Zaragoza | 1:1 (1:1) | |||||
Málaga | |||||||||
03.02 17:00 | Sevilla | | Rayo Vallecano | 2:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
03.02 19:00 | Valencia | | Barcelona | 1:1 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
03.02 21:00 | Atlético Madrid | | Real Betis | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
03.02 21:00 | Real Sociedad | | Mallorca | 3:0 (0:0) | |||||
San Sebastián |
Day 26 | |||||||||
23.02 20:45 | Palermo | | Genoa | 0:0 | |||||
Palermo | |||||||||
24.02 12:30 | Sampdoria | | Chievo | 2:0 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
24.02 15:00 | Atalanta | | Roma | 2:3 (2:2) | |||||
Bergamo | |||||||||
24.02 15:00 | Cagliari | | Torino | 4:3 (1:0) | |||||
Quartu Sant'Elena | |||||||||
24.02 15:00 | Juventus | | Siena | 3:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
24.02 15:00 | Parma | | Catania | 1:2 (0:2) | |||||
Parma | |||||||||
24.02 20:45 | Inter | | Milan | 1:1 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
25.02 19:00 | Udinese | | Napoli | 0:0 | |||||
Udine | |||||||||
25.02 21:00 | Lazio | | Pescara | 2:0 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
26.02 20:00 | Bologna | | Fiorentina | 2:1 (0:1) | |||||
Bologna | |||||||||
Day 25 | |||||||||
15.02 20:45 | Milan | | Parma | 2:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
16.02 18:00 | Chievo | | Palermo | 1:1 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
16.02 20:45 | Roma | | Juventus | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
17.02 15:00 | Napoli | | Sampdoria | 0:0 | |||||
Napoli | |||||||||
17.02 15:00 | Genoa | | Udinese | 1:0 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
17.02 15:00 | Torino | | Atalanta | 2:1 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
17.02 15:00 | Pescara | | Cagliari | 0:2 (0:0) | |||||
Pescara | |||||||||
17.02 15:00 | Catania | | Bologna | 1:0 (1:0) | |||||
Catania | |||||||||
17.02 20:45 | Fiorentina | | Inter | 4:1 (2:0) | |||||
Firenze | |||||||||
18.02 20:45 | Siena | | Lazio | 3:0 (2:0) | |||||
Siena | |||||||||
Day 24 | |||||||||
09.02 18:00 | Juventus | | Fiorentina | 2:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
09.02 20:45 | Lazio | | Napoli | 1:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
10.02 12:30 | Parma | | Genoa | 0:0 | |||||
Parma | |||||||||
10.02 15:00 | Palermo | | Pescara | 1:1 (0:0) | |||||
Palermo | |||||||||
10.02 15:00 | Sampdoria | | Roma | 3:1 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
10.02 15:00 | Udinese | | Torino | 1:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
10.02 15:00 | Bologna | | Siena | 1:1 (1:1) | |||||
Bologna | |||||||||
10.02 15:00 | Cagliari | | Milan | 1:1 (1:0) | |||||
Quartu Sant'Elena | |||||||||
10.02 15:00 | Atalanta | | Catania | 0:0 | |||||
Bergamo | |||||||||
10.02 20:45 | Inter | | Chievo | 3:1 (2:1) | |||||
Milano | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.02 20:45 | Roma | | Cagliari | 2:4 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
02.02 18:00 | Torino | | Sampdoria | 0:0 | |||||
Torino | |||||||||
02.02 20:45 | Napoli | | Catania | 2:0 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
03.02 12:30 | Chievo | | Juventus | 1:2 (0:2) | |||||
Verona | |||||||||
03.02 15:00 | Fiorentina | | Parma | 2:0 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
03.02 15:00 | Genoa | | Lazio | 3:2 (2:0) | |||||
Genova | |||||||||
03.02 15:00 | Siena | | Inter | 3:1 (2:1) | |||||
Siena | |||||||||
03.02 15:00 | Palermo | | Atalanta | 1:2 (0:0) | |||||
Palermo | |||||||||
03.02 15:00 | Pescara | | Bologna | 2:3 (2:1) | |||||
Pescara | |||||||||
03.02 20:45 | Milan | | Udinese | 2:1 (1:0) | |||||
Milano |
Day 16 | |||||||||
22.02 18:00 | Zagłębie | | Pogoń | 3:0 (2:0) | |||||
Lubin | |||||||||
22.02 20:45 | Polonia | | Lechia | 1:1 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
23.02 13:30 | Podbeskidzie | | Jagiellonia | 4:0 (2:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
23.02 15:45 | Śląsk | | Widzew | 2:1 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
23.02 18:00 | Korona | | Legia | 3:2 (1:1) | |||||
Kielce | |||||||||
24.02 14:30 | GKS | | Wisła | 0:0 | |||||
Bełchatów | |||||||||
24.02 17:00 | Ruch | | Lech | 0:4 (0:2) | |||||
Chorzów | |||||||||
25.02 18:30 | Górnik | | Piast | 1:0 (1:0) | |||||
Zabrze |
Day 20 | |||||||||
22.02 20:00 | Estoril-Praia | | Sporting | 3:1 (2:1) | |||||
Estoril | |||||||||
23.02 16:00 | Vitória Setubal | | Beira-Mar | 1:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
23.02 18:00 | Braga | | Vitória Guimarães | 3:2 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
23.02 20:15 | Porto | | Rio Ave | 2:1 (1:1) | |||||
Porto | |||||||||
24.02 16:00 | Nacional | | Olhanense | 3:1 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
24.02 16:00 | Moreirense | | Gil Vicente | 0:0 | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
24.02 19:15 | Benfica | | Paços de Ferreira | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.02 20:00 | Académica | | Marítimo | 2:3 (1:2) | |||||
Coimbra | |||||||||
Day 19 | |||||||||
15.02 20:30 | Beira-Mar | | Porto | 0:2 (0:1) | |||||
Aveiro | |||||||||
16.02 20:15 | Gil Vicente | | Sporting | 2:3 (1:2) | |||||
Barcelos | |||||||||
17.02 16:00 | Olhanense | | Vitória Setubal | 0:1 (0:0) | |||||
Olhão | |||||||||
17.02 16:00 | Paços de Ferreira | | Nacional | 1:1 (1:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
17.02 16:00 | Marítimo | | Estoril-Praia | 2:1 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
17.02 18:00 | Vitória Guimarães | | Moreirense | 1:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
17.02 20:15 | Benfica | | Académica | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.02 20:00 | Rio Ave | | Braga | 1:1 (1:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
Day 18 | |||||||||
09.02 20:15 | Estoril-Praia | | Vitória Guimarães | 2:0 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
10.02 16:00 | Académica | | Rio Ave | 1:2 (0:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
10.02 16:00 | Sporting | | Marítimo | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
10.02 16:00 | Moreirense | | Beira-Mar | 3:0 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
10.02 16:00 | Vitória Setubal | | Gil Vicente | 1:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
10.02 18:00 | Nacional | | Benfica | 2:2 (1:2) | |||||
Funchal | |||||||||
10.02 20:15 | Porto | | Olhanense | 1:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
11.02 20:00 | Braga | | Paços de Ferreira | 2:3 (0:2) | |||||
Braga | |||||||||
Day 17 | |||||||||
02.02 18:00 | Rio Ave | | Sporting | 2:1 (1:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
02.02 20:30 | Vitória Guimarães | | Porto | 0:4 (0:2) | |||||
Guimarães | |||||||||
03.02 16:00 | Gil Vicente | | Marítimo | 4:2 (2:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
03.02 16:00 | Olhanense | | Académica | 0:0 | |||||
Olhão | |||||||||
03.02 16:00 | Nacional | | Moreirense | 1:2 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
03.02 18:00 | Beira-Mar | | Braga | 3:3 (2:2) | |||||
Aveiro | |||||||||
03.02 20:15 | Benfica | | Vitória Setubal | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.02 17:00 | Paços de Ferreira | | Estoril-Praia | 1:0 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira |
Day 16 | |||||||||
27.02 14:00 | Donji Srem | | OFK | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
27.02 14:00 | Hajduk | | Jagodina | 3:0 (2:0) | |||||
Kula | |||||||||
27.02 14:00 | Radnički 1923 | | Rad | 1:1 (1:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
27.02 14:00 | Radnički Niš | | Novi Pazar | 0:0 | |||||
Niŝ | |||||||||
27.02 14:00 | Smederevo | | Vojvodina | 1:2 (0:1) | |||||
Smederevo | |||||||||
27.02 14:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Sloboda | 2:2 (1:0) | |||||
Subotica | |||||||||
27.02 18:30 | Crvena zvezda | | Javor | 2:1 (0:0) | |||||
Belgrade |
Day 26 | |||||||||
22.02 20:30 | Nice | | Reims | 2:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
23.02 17:00 | Rennes | | Sochaux-Montbéliard | 2:2 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
23.02 20:00 | Ajaccio | | Lille | 1:3 (0:1) | |||||
Ajaccio | |||||||||
23.02 20:00 | Evian | | Montpellier | 0:1 (0:0) | |||||
Annecy | |||||||||
23.02 20:00 | Nancy | | Saint-Étienne | 0:3 (0:2) | |||||
Nancy | |||||||||
23.02 20:00 | Troyes | | Bastia | 0:0 | |||||
Troyes | |||||||||
23.02 20:00 | Valenciennes | | Toulouse | 0:0 | |||||
Valenciennes | |||||||||
24.02 14:00 | Lyon | | Lorient | 3:1 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
24.02 17:00 | Bordeaux | | Brest | 0:2 (0:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
24.02 21:00 | Paris Saint-Germain | | Marseille | 2:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
Day 25 | |||||||||
15.02 20:30 | Lille | | Rennes | 2:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
16.02 17:00 | Marseille | | Valenciennes | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
16.02 20:00 | Bastia | | Nice | 0:1 (0:0) | |||||
Bastia | |||||||||
16.02 20:00 | Brest | | Ajaccio | 1:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
16.02 20:00 | Lorient | | Evian | 2:1 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
16.02 20:00 | Montpellier | | Nancy | 1:0 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
16.02 20:00 | Toulouse | | Troyes | 2:2 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
17.02 14:00 | Bordeaux | | Lyon | 0:4 (0:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
17.02 17:00 | Reims | | Saint-Étienne | 1:1 (0:1) | |||||
Reims | |||||||||
17.02 21:00 | Sochaux-Montbéliard | | Paris Saint-Germain | 3:2 (1:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
Day 24 | |||||||||
08.02 20:30 | Paris Saint-Germain | | Bastia | 3:1 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
09.02 17:00 | Saint-Étienne | | Montpellier | 4:1 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
09.02 20:00 | Ajaccio | | Bordeaux | 1:0 (1:0) | |||||
Ajaccio | |||||||||
09.02 20:00 | Nancy | | Reims | 1:2 (1:0) | |||||
Nancy | |||||||||
09.02 20:00 | Nice | | Lorient | 1:1 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
09.02 20:00 | Troyes | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | |||||
Troyes | |||||||||
09.02 20:00 | Valenciennes | | Brest | 2:1 (2:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
10.02 14:00 | Evian | | Marseille | 1:1 (0:0) | |||||
Annecy | |||||||||
10.02 17:00 | Rennes | | Toulouse | 2:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
10.02 21:00 | Lyon | | Lille | 1:3 (0:2) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.02 20:30 | Toulouse | | Paris Saint-Germain | 0:4 (0:2) | |||||
Toulouse | |||||||||
02.02 17:00 | Lorient | | Rennes | 2:2 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
02.02 20:00 | Bastia | | Evian | 0:0 | |||||
Bastia | |||||||||
02.02 20:00 | Bordeaux | | Valenciennes | 2:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
02.02 20:00 | Brest | | Nice | 0:2 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
02.02 20:00 | Lille | | Troyes | 1:1 (0:1) | |||||
Lille | |||||||||
02.02 20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Saint-Étienne | 1:2 (0:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
03.02 14:00 | Ajaccio | | Lyon | 3:1 (0:0) | |||||
Ajaccio | |||||||||
03.02 17:00 | Montpellier | | Reims | 3:1 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
03.02 21:00 | Marseille | | Nancy | 0:1 (0:0) | |||||
Marseille |
Day 21 | |||||||||
22.02 18:00 | Lokomotiva | | Split | 3:2 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
22.02 18:00 | Zagreb | | Zadar | 2:1 (2:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
23.02 16:00 | Osijek | | Istra 1961 | 0:0 | |||||
Osijek | |||||||||
23.02 16:00 | Slaven | | Inter | 2:2 (2:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
23.02 19:00 | Rijeka | | Cibalia | 0:0 | |||||
Rijeka | |||||||||
27.02 20:00 | Hajduk | | Dinamo | 1:2 (1:2) | |||||
Split | |||||||||
Day 20 | |||||||||
15.02 18:00 | Split | | Zagreb | 3:2 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
15.02 18:00 | Inter | | Zadar | 0:1 (0:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
16.02 16:00 | Cibalia | | Osijek | 2:0 (1:0) | |||||
Vinkovci | |||||||||
16.02 16:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 2:2 (1:1) | |||||
Pula | |||||||||
16.02 19:00 | Slaven | | Hajduk | 0:2 (0:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
17.02 19:00 | Dinamo | | Rijeka | 4:1 (3:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 19 | |||||||||
10.02 18:00 | Osijek | | Dinamo | 2:1 (1:0) | |||||
Osijek |
Day 17 | |||||||||
22.02 18:00 | Teplice | | Dukla | 1:1 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
22.02 18:00 | Vysočina | | Hradec Králové | 0:0 | |||||
Jihlava | |||||||||
23.02 15:00 | Baník | | Dynamo | 0:0 | |||||
Ostrava | |||||||||
23.02 19:10 | Slovan | | Baumit | 1:0 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
24.02 15:00 | Mladá Boleslav | | Příbram | 1:0 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
24.02 17:00 | Sigma | | Slavia | 2:1 (2:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
24.02 18:05 | Sparta | | Slovácko | 4:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
25.02 18:00 | Zbrojovka | | Viktoria | 1:3 (1:1) | |||||
Brno |
Day 29 | |||||||||
26.02 19:30 | Aberdeen | | Ross County | 0:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
27.02 19:45 | Motherwell | | Celtic | 2:1 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
27.02 19:45 | Inverness | | Dundee United | 0:0 | |||||
Inverness | |||||||||
27.02 19:45 | St. Mirren | | Hearts | 2:0 (2:0) | |||||
Paisley | |||||||||
27.02 19:45 | Hibernian | | Kilmarnock | 2:2 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
27.02 19:45 | Dundee | | St. Johnstone | 2:2 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 28 | |||||||||
23.02 15:00 | Kilmarnock | | Aberdeen | 1:1 (1:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
23.02 15:00 | Hearts | | Inverness | 2:3 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
23.02 15:00 | Ross County | | Motherwell | 3:0 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
23.02 15:00 | St. Johnstone | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
24.02 12:45 | Celtic | | Dundee | 5:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
24.02 16:30 | Dundee United | | Hibernian | 2:2 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 27 | |||||||||
15.02 19:45 | Aberdeen | | Dundee | 1:0 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
16.02 15:00 | Celtic | | Dundee United | 6:2 (3:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
16.02 15:00 | St. Mirren | | Hibernian | 0:1 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
16.02 15:00 | Motherwell | | Inverness | 3:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
16.02 15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 0:3 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
16.02 15:00 | Ross County | | St. Johnstone | 1:0 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 26 | |||||||||
08.02 19:45 | Dundee | | Ross County | 0:2 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
09.02 12:00 | Inverness | | Celtic | 1:3 (1:1) | |||||
Inverness | |||||||||
09.02 15:00 | Dundee United | | Hearts | 3:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
09.02 15:00 | Kilmarnock | | Motherwell | 2:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
09.02 15:00 | Aberdeen | | St. Mirren | 0:0 | |||||
Aberdeen | |||||||||
11.02 19:30 | Hibernian | | St. Johnstone | 1:3 (0:2) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 25 | |||||||||
19.02 19:45 | Motherwell | | Dundee United | 0:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
Day 24 | |||||||||
13.02 19:45 | Inverness | | Kilmarnock | 1:1 (1:0) | |||||
Inverness | |||||||||
19.02 19:45 | St. Johnstone | | Celtic | 1:1 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
Day 21 | |||||||||
02.02 15:00 | Ross County | | Hearts | 2:2 (1:1) | |||||
Dingwall |
26.02 18:45 | Levadia | | Nõmme Kalju | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn |
Day 3 | |||||||||
22.02 19:10 | Argentinos Juniors | | Arsenal | 1:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
22.02 21:15 | Estudiantes | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
23.02 17:00 | Unión | | Quilmes | 0:3 (0:2) | |||||
Santa Fe | |||||||||
23.02 19:15 | All Boys | | Boca Juniors | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.02 20:15 | Lanús | | Vélez Sársfield | 1:0 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
24.02 17:00 | Independiente | | Racing Club | 2:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
24.02 17:00 | Atlético | | Godoy Cruz | 1:2 (0:2) | |||||
Rafaela | |||||||||
24.02 18:00 | Belgrano | | Colón | 2:1 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
24.02 20:15 | River Plate | | Tigre | 3:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
25.02 22:15 | San Martín | | Newell's Old Boys | 1:1 (1:0) | |||||
San Juan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.02 21:15 | Racing Club | | Argentinos Juniors | 2:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
16.02 17:00 | Godoy Cruz | | Unión | 2:1 (1:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
16.02 17:10 | San Lorenzo de Almagro | | Belgrano | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16.02 19:15 | Colón | | San Martín | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
16.02 20:15 | Vélez Sársfield | | Independiente | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17.02 17:00 | Tigre | | Boca Juniors | 0:0 | |||||
Victoria | |||||||||
17.02 17:10 | Quilmes | | All Boys | 2:1 (2:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
17.02 18:00 | Newell's Old Boys | | Lanús | 0:3 (0:2) | |||||
Rosario | |||||||||
17.02 20:15 | River Plate | | Estudiantes | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.02 19:10 | Arsenal | | Atlético | 0:0 | |||||
Sarandí | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.02 19:10 | Unión | | Arsenal | 1:1 (1:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
08.02 21:30 | Argentinos Juniors | | Vélez Sársfield | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.02 17:00 | All Boys | | Godoy Cruz | 1:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.02 17:00 | Estudiantes | | Tigre | 1:3 (1:2) | |||||
La Plata | |||||||||
09.02 19:15 | Boca Juniors | | Quilmes | 3:2 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.02 21:30 | San Martín | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | |||||
San Juan | |||||||||
10.02 18:00 | Atlético | | Racing Club | 3:0 (2:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
10.02 18:00 | Independiente | | Newell's Old Boys | 1:3 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
10.02 20:15 | Belgrano | | River Plate | 1:2 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
11.02 20:15 | Lanús | | Colón | 4:0 (2:0) | |||||
Lanús |
Day 19 | |||||||||
13.02 19:10 | Quilmes | | Tigre | 0:0 | |||||
Quilmes | |||||||||
Day 12 | |||||||||
03.02 18:00 | Independiente | | Tigre | 1:1 (0:1) | |||||
Avellaneda |
Day 1 | |||||||||
27.02 20:00 | Atlético Acreano (Rio Branco) | | Desportiva (Cariacica) | 1:1 (0:1) | |||||
Rio Branco |
Day 26 | |||||||||
27.02 19:00 | Wellington Phoenix | | Newcastle United Jets | 1:2 (0:2) | |||||
Wellington | |||||||||
Day 22 | |||||||||
22.02 19:30 | Newcastle United Jets | | Brisbane Roar | 0:0 | |||||
Newcastle | |||||||||
23.02 17:30 | Western Sydney Wanderers | | Perth Glory | 1:0 (0:0) | |||||
Sydney | |||||||||
23.02 19:45 | Central Coast Mariners | | Melbourne Victory | 6:2 (2:1) | |||||
Gosford | |||||||||
24.02 16:30 | Wellington Phoenix | | Adelaide United | 2:2 (1:2) | |||||
Wellington | |||||||||
24.02 17:00 | Melbourne Heart | | Sydney | 3:1 (2:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.02 19:30 | Newcastle United Jets | | Melbourne Heart | 2:0 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
16.02 17:30 | Sydney | | Adelaide United | 2:1 (0:0) | |||||
Sydney | |||||||||
16.02 18:45 | Perth Glory | | Central Coast Mariners | 2:1 (1:1) | |||||
Perth | |||||||||
16.02 19:45 | Melbourne Victory | | Western Sydney Wanderers | 1:2 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
17.02 16:00 | Brisbane Roar | | Wellington Phoenix | 2:0 (1:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
Day 20 | |||||||||
07.02 19:00 | Central Coast Mariners | | Wellington Phoenix | 5:0 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
08.02 19:00 | Adelaide United | | Melbourne Victory | 1:0 (1:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
09.02 17:30 | Melbourne Heart | | Perth Glory | 2:0 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
09.02 19:45 | Western Sydney Wanderers | | Newcastle United Jets | 2:1 (1:0) | |||||
Campbelltown | |||||||||
10.02 17:00 | Sydney | | Brisbane Roar | 2:1 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 19 | |||||||||
01.02 19:00 | Brisbane Roar | | Central Coast Mariners | 2:2 (0:1) | |||||
Brisbane | |||||||||
02.02 17:00 | Wellington Phoenix | | Perth Glory | 1:0 (1:0) | |||||
Auckland | |||||||||
02.02 17:30 | Newcastle United Jets | | Sydney | 2:2 (1:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
02.02 19:45 | Melbourne Victory | | Melbourne Heart | 2:1 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
03.02 16:30 | Adelaide United | | Western Sydney Wanderers | 2:4 (0:2) | |||||
Adelaide |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Western Sydney Wanderers | 27 | 18 | 3 | 6 | 41-21 | 57 | ||
2. | Central Coast Mariners | 27 | 16 | 6 | 5 | 48-22 | 54 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 13 | 5 | 9 | 48-45 | 44 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 5 | 10 | 38-37 | 41 | ||
5. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 5 | 12 | 33-29 | 35 | ||
6. | Perth Glory | 27 | 9 | 5 | 13 | 29-31 | 32 | ||
7. | Sydney | 27 | 9 | 5 | 13 | 41-51 | 32 | ||
8. | Newcastle United Jets | 27 | 8 | 7 | 12 | 30-45 | 31 | ||
9. | Melbourne Heart | 27 | 8 | 3 | 16 | 31-40 | 27 | ||
10. | Wellington Phoenix | 27 | 7 | 6 | 14 | 31-49 | 27 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |