Football matches in May 1979 |
Day 7 | |||||||||
22.05 | Switzerland | | Iceland | 2:0 (1:0) | |||||
Bern | |||||||||
Day 6 | |||||||||
02.05 | Poland | | Netherlands | 2:0 (1:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
05.05 | Switzerland | | GDR | 0:2 (0:1) | |||||
St. Gallen |
01.05 | Luxembourg | | Czechoslovakia | 0:3 (0:1) | |||||
Lëtzebuerg |
14.05 | North Korea | | Malaysia | 1:0 | |||||
Bangkok |
11.05 | Malaysia | | Hong Kong | 0:0 aet, pen. 5:4 | |||||
Bangkok | |||||||||
12.05 | Thailand | | North Korea | 0:1 | |||||
Bangkok |
Day 3 | |||||||||
09.05 | Malaysia | | North Korea | 1:1 | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.05 | North Korea | | Indonesia | 3:1 | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.05 | Malaysia | | Indonesia | 4:1 | |||||
Bangkok |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Panama | | Costa Rica | 0:2 | 0:4 | 0:6 | ||||
Costa Rica, San José | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Costa Rica | | Panama | 4:0 | ||||||
San José |
Day 3 | |||||||||
26.05 | England | | Scotland | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
26.05 | Northern Ireland | | Wales | 1:1 (0:1) | |||||
Belfast | |||||||||
Day 2 | |||||||||
22.05 | Scotland | | Northern Ireland | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
23.05 | England | | Wales | 0:0 | |||||
London | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.05 | Northern Ireland | | England | 0:2 (0:2) | |||||
Belfast | |||||||||
19.05 | Wales | | Scotland | 3:0 (2:0) | |||||
Cardiff |
01.05 | El Salvador | | Mexico | 0:1 | |||||
02.05 | USA | | France | 0:6 (0:4) | |||||
East Rutherford | |||||||||
05.05 | USSR | | Czechoslovakia | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
09.05 | Denmark | | Sweden | 2:2 (1:1) | |||||
København | |||||||||
17.05 | Brazil | | Paraguay | 6:0 | |||||
22.05 | Ireland | | FRG | 1:3 (1:1) | |||||
Dublin | |||||||||
22.05 | Netherlands | | Argentina | 0:0 | |||||
Switzerland, Bern | |||||||||
26.05 | Iceland | | FRG | 1:3 (0:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
26.05 | Italy | | Argentina | 2:2 | |||||
Roma | |||||||||
29.05 | Ireland | | Argentina | 0:0 | |||||
31.05 | Brazil | | Uruguay | 5:1 | |||||
31.05 | Japan | | Indonesia | 4:0 | |||||
31.05 | Mexico | | Costa Rica | 0:0 | |||||
??.05 03:00 | Zimbabwe | | Mozambique | 6:0 | |||||
30.05 20:15 | Nottingham Forest | | Malmö | 1:0 (1:0) | |||||
West Germany, München |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
23.05 20:00 | Borussia M'gladbach | | Crvena Zvezda | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | |||
Düsseldorf | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.05 19:30 | Crvena Zvezda | | Borussia M'gladbach | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade |
10.05 | Peñarol | | Independiente Avellaneda | 0:0 | |||||
Montevideo | |||||||||
16.05 | Boca Juniors | | Peñarol | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
20.05 | FAS | | Comunicaciones | +:- | |||||
20.05 | Cartaginés | | Alianza | +:- | |||||
Day 1 | |||||||||
27.05 | Arnett Gardens | | Jong Holland | 0:1 | |||||
Kingston | |||||||||
27.05 | Jong Colombia | | Santos | 2:0 | |||||
Boca Samí |
Day 11 | |||||||||
Dynamo Moscow | | CSKA | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Lokomotiv | | Zarya | 1:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA | | Dynamo Minsk | 1:2 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftchi | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:1) | ||||||
Baku | |||||||||
Dynamo Moscow | | Pakhtakor | 2:0 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Ararat | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Erevan | |||||||||
SKA | | Chernomorets | 1:1 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Kairat | | Spartak | 1:2 (1:2) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Torpedo | | Zenit | 1:2 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Kairat | | Zarya | 2:1 (2:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Minsk | | Lokomotiv | 3:1 (2:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo Moscow | | SKA | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftchi | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Krylya Sovetov | | CSKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Pakhtakor | | Shakhtyor | 1:1 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 3:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Ararat | | Torpedo | 1:1 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Spartak | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
SKA | | Zarya | 2:2 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Zenit | | Pakhtakor | 2:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Moscow | | Spartak | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA | | Torpedo | 1:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Kairat | 1:0 (0:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dynamo Kiev | | Ararat | 2:1 (2:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Lokomotiv | | Neftchi | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov | | Dynamo Tbilisi | 1:3 (1:3) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Neftchi | | Zarya | 1:1 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Chernomorets | | Ararat | 2:1 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Day 7 | |||||||||
SKA | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Moscow | 2:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Spartak | | Dynamo Kiev | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zarya | | Ararat | 1:1 (0:0) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Kairat | 2:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Minsk | | Neftchi | 3:0 (2:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Torpedo | | Krylya Sovetov | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | CSKA | 1:2 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Chernomorets | | Pakhtakor | 2:1 (1:0) | ||||||
Odessa |
Day 15 | |||||||||
29.05 | Nistru | | Fakel | 2:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
29.05 | Karpaty | | Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
29.05 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Zhalgiris | 0:2 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
29.05 | Terek | | Metallist | 0:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
29.05 | Spartak Ordzhonikidze | | Tavriya | 3:1 (2:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
29.05 | Spartak Nalchik | | Metallurg | 2:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
29.05 | Pamir | | Zvezda | 0:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
29.05 | Alga | | Uralmash | 2:0 (0:0) | |||||
Frunze | |||||||||
29.05 | Torpedo | | Kuzbass | 3:1 (1:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
29.05 | Kolkhozchi | | Traktor | 0:0 | |||||
Aşgabat | |||||||||
29.05 18:30 | SKA | | Shinnik | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
29.05 19:00 | Kuban | | Dnepr | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 14 | |||||||||
24.05 | Alga | | Spartak Ordzhonikidze | 0:2 (0:2) | |||||
Frunze | |||||||||
24.05 | Pamir | | Terek | 4:1 (1:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
24.05 | Torpedo | | Kuban | 0:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
24.05 | Kolkhozchi | | Spartak Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
24.05 | Metallurg | | Metallist | 1:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
24.05 | Nistru | | Karpaty | 2:2 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
24.05 | Zhalgiris | | Shinnik | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
24.05 | Kuzbass | | Zvezda | 0:2 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
24.05 | Traktor | | Uralmash | 0:1 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
24.05 18:30 | SKA | | Spartak Ivano-Frankovsk | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
24.05 18:30 | Fakel | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
24.05 19:00 | Tavriya | | Dnepr | 0:2 (0:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 13 | |||||||||
20.05 | Alga | | Terek | 2:1 (0:0) | |||||
Frunze | |||||||||
20.05 | Pamir | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
20.05 | Torpedo | | Spartak Nalchik | 0:2 (0:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
20.05 | Kolkhozchi | | Kuban | 2:2 (0:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
20.05 | Dnepr | | Metallurg | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
20.05 | Metallist | | Tavriya | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
20.05 | Karpaty | | SKA | 2:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
20.05 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Nistru | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
20.05 | Shinnik | | Fakel | 3:0 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
20.05 | Dynamo | | Zhalgiris | 2:2 (2:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
20.05 17:00 | Uralmash | | Kuzbass | 3:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
20.05 19:00 | Zvezda | | Traktor | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
Day 12 | |||||||||
15.05 | Zhalgiris | | Kuzbass | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
15.05 | Dynamo | | Traktor | 3:0 (0:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
15.05 | Shinnik | | Uralmash | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
15.05 | Nistru | | Metallurg | 2:2 (1:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
15.05 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Metallist | 1:1 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
15.05 | Terek | | Torpedo | 0:0 | |||||
Grozny | |||||||||
15.05 | Spartak Ordzhonikidze | | Kolkhozchi | 3:1 (1:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
15.05 | Spartak Nalchik | | Alga | 3:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
15.05 | Karpaty | | Tavriya | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
15.05 18:30 | Fakel | | Zvezda | 3:1 (3:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
15.05 19:00 | Kuban | | Pamir | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
16.05 18:30 | SKA | | Dnepr | 2:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 11 | |||||||||
11.05 | Zhalgiris | | Traktor | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
11.05 | Dynamo | | Kuzbass | 0:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
11.05 | Shinnik | | Zvezda | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
11.05 | Karpaty | | Metallist | 3:0 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
11.05 | Terek | | Kolkhozchi | 2:1 (1:1) | |||||
Grozny | |||||||||
11.05 | Spartak Ordzhonikidze | | Torpedo | 0:1 (0:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
11.05 | Spartak Nalchik | | Pamir | 2:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
11.05 18:00 | Kuban | | Alga | 3:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
11.05 18:30 | Fakel | | Uralmash | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
11.05 18:30 | SKA | | Metallurg | 4:0 (3:0) | |||||
Odesa | |||||||||
11.05 19:00 | Nistru | | Dnepr | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
11.05 19:00 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Tavriya | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
06.05 | Uralmash | | Zhalgiris | 3:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
06.05 | Kuzbass | | Shinnik | 0:1 (0:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
06.05 | Torpedo | | Alga | 4:0 (1:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
06.05 | Kolkhozchi | | Pamir | 1:0 (1:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
06.05 | Tavriya | | Nistru | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
06.05 | Metallist | | SKA | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
06.05 | Metallurg | | Spartak Ivano-Frankovsk | 4:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
06.05 | Terek | | Kuban | 4:3 (1:2) | |||||
Grozny | |||||||||
06.05 | Spartak Ordzhonikidze | | Spartak Nalchik | 4:1 (4:1) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
06.05 17:00 | Traktor | | Fakel | 0:1 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
06.05 19:00 | Zvezda | | Dynamo | 2:1 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
08.05 | Dnepr | | Karpaty | 2:3 (0:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
02.05 | Tavriya | | SKA | 2:1 (0:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
02.05 | Metallist | | Nistru | 1:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
02.05 | Dnepr | | Spartak Ivano-Frankovsk | 2:0 (2:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
02.05 | Metallurg | | Karpaty | 3:2 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
02.05 | Spartak Nalchik | | Terek | 0:1 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
02.05 | Alga | | Kolkhozchi | 2:1 (1:1) | |||||
Frunze | |||||||||
02.05 | Traktor | | Shinnik | 0:2 (0:1) | |||||
Pavlodar | |||||||||
02.05 17:00 | Uralmash | | Dynamo | 3:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
02.05 18:00 | Kuban | | Spartak Ordzhonikidze | 3:0 (3:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
02.05 19:00 | Zvezda | | Zhalgiris | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
02.05 19:00 | Kuzbass | | Fakel | 2:1 (0:0) | |||||
Kemerovo |
Day 12 | |||||||||
31.05 17:00 | Moskvich | | Atlantas | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 11 | |||||||||
28.05 17:00 | Moskvich | | Daugava | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
28.05 18:00 | Saturn | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
28.05 18:00 | TOZ | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:2 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
28.05 18:00 | Volzhanin | | Atlantas | 0:0 | |||||
Kineshma | |||||||||
28.05 18:30 | Iskra | | Dnepr Mogilyov | 3:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
28.05 18:30 | Dynamo Vologda | | Khimik Grodno | 1:0 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
28.05 18:30 | Spartak Kostroma | | Dynamo Brest | 0:0 | |||||
Kostroma | |||||||||
28.05 18:30 | Lokomotiv Kaluga | | Gomselmash | 1:1 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
28.05 18:30 | Stroitel Cherepovets | | Zveinieks | 0:2 (0:0) | |||||
Cherepovets | |||||||||
28.05 19:00 | Dynamo Bryansk | | Dvina | 2:2 (1:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
28.05 19:00 | Sever | | Volga Kalinin | 0:0 | |||||
Murmansk | |||||||||
29.05 17:00 | FShM | | Krasnaya Presnya | 4:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 10 | |||||||||
24.05 17:00 | Moskvich | | Zveinieks | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
24.05 17:00 | FShM | | Volga Kalinin | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
24.05 18:00 | Saturn | | Khimik Grodno | 1:1 (0:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
24.05 18:00 | TOZ | | Krasnaya Presnya | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
24.05 18:00 | Volzhanin | | Daugava | 0:1 (0:1) | |||||
Kineshma | |||||||||
24.05 18:30 | Iskra | | Dvina | 1:1 (1:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
24.05 18:30 | Dynamo Vologda | | Dynamo Brest | 1:1 (0:1) | |||||
Vologda | |||||||||
24.05 18:30 | Spartak Kostroma | | Baltika | 0:2 (0:1) | |||||
Kostroma | |||||||||
24.05 18:30 | Lokomotiv Kaluga | | Dnepr Mogilyov | 1:1 (1:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
24.05 18:30 | Stroitel Cherepovets | | Atlantas | 1:3 (0:1) | |||||
Cherepovets | |||||||||
24.05 19:00 | Dynamo Bryansk | | Gomselmash | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
24.05 19:00 | Sever | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:0 | |||||
Murmansk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
18.05 17:00 | Krasnaya Presnya | | Dynamo Bryansk | 4:1 (3:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18.05 18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Lokomotiv Kaluga | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
18.05 18:30 | Daugava | | Spartak Kostroma | 4:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
18.05 18:30 | Dvina | | TOZ | 2:1 (2:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
18.05 18:30 | Zveinieks | | Saturn | 1:1 (0:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
18.05 18:30 | Dnepr Mogilyov | | Sever | 1:1 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18.05 19:00 | Dynamo Brest | | Stroitel Cherepovets | 6:0 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
18.05 19:00 | Khimik Grodno | | Moskvich | 1:0 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
18.05 19:00 | Atlantas | | Dynamo Vologda | 0:0 | |||||
Klaipėda | |||||||||
18.05 19:00 | Gomselmash | | FShM | 0:1 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
18.05 19:00 | Baltika | | Volzhanin | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18.05 19:30 | Volga Kalinin | | Iskra | 1:2 (1:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
Day 8 | |||||||||
15.05 17:00 | Krasnaya Presnya | | Iskra | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15.05 18:00 | Tekstilshchik Ivanovo | | Dynamo Bryansk | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
15.05 18:30 | Daugava | | Saturn | 6:1 (3:0) | |||||
Rīga | |||||||||
15.05 18:30 | Volga Kalinin | | Lokomotiv Kaluga | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
15.05 18:30 | Dvina | | FShM | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
15.05 18:30 | Zveinieks | | Dynamo Vologda | 2:0 (2:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
15.05 18:30 | Dnepr Mogilyov | | TOZ | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
15.05 19:00 | Dynamo Brest | | Volzhanin | 1:1 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
15.05 19:00 | Khimik Grodno | | Stroitel Cherepovets | 1:0 (1:0) | |||||
Grodno | |||||||||
15.05 19:00 | Atlantas | | Spartak Kostroma | 2:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
15.05 19:00 | Gomselmash | | Sever | 5:1 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
15.05 19:00 | Baltika | | Moskvich | 1:2 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.05 18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Iskra | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
11.05 18:30 | Daugava | | Dynamo Vologda | 1:4 (1:3) | |||||
Rīga | |||||||||
11.05 18:30 | Volga Kalinin | | Dynamo Bryansk | 3:0 (2:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
11.05 18:30 | Dvina | | Sever | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
11.05 18:30 | Zveinieks | | Spartak Kostroma | 2:2 (2:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
11.05 18:30 | Dnepr Mogilyov | | FShM | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
11.05 18:30 | Gomselmash | | TOZ | 4:1 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
11.05 19:00 | Dynamo Brest | | Moskvich | 2:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
11.05 19:00 | Khimik Grodno | | Volzhanin | 3:0 (1:0) | |||||
Grodno | |||||||||
11.05 19:00 | Atlantas | | Saturn | 2:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
11.05 19:00 | Baltika | | Stroitel Cherepovets | 0:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
12.05 17:00 | Krasnaya Presnya | | Lokomotiv Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.05 14:00 | Saturn | | Tekstilshchik Ivanovo | 2:0 (0:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
06.05 14:00 | Volzhanin | | Dvina | 0:2 (0:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
06.05 15:00 | Moskvich | | Gomselmash | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
06.05 15:00 | TOZ | | Dynamo Brest | 2:2 (0:2) | |||||
Tula | |||||||||
06.05 15:00 | FShM | | Baltika | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
06.05 16:00 | Sever | | Khimik Grodno | 1:4 (1:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
06.05 16:00 | Stroitel Cherepovets | | Dnepr Mogilyov | 0:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
06.05 17:30 | Lokomotiv Kaluga | | Atlantas | 0:1 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
06.05 18:00 | Iskra | | Daugava | 1:1 (1:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
06.05 18:00 | Dynamo Vologda | | Krasnaya Presnya | 0:0 | |||||
Vologda | |||||||||
06.05 18:00 | Spartak Kostroma | | Volga Kalinin | 1:0 (0:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
06.05 18:00 | Dynamo Bryansk | | Zveinieks | 2:0 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.05 14:00 | Spartak Kostroma | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:0 (0:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
02.05 14:00 | Saturn | | Krasnaya Presnya | 2:0 (0:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
02.05 14:00 | Volzhanin | | Gomselmash | 2:0 (1:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
02.05 15:00 | Iskra | | Atlantas | 1:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
02.05 15:00 | TOZ | | Khimik Grodno | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
02.05 16:00 | Sever | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
02.05 16:00 | Stroitel Cherepovets | | Dvina | 0:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
02.05 17:00 | Lokomotiv Kaluga | | Zveinieks | 2:0 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
02.05 18:00 | Dynamo Vologda | | Volga Kalinin | 1:1 (1:1) | |||||
Vologda | |||||||||
02.05 18:00 | Dynamo Bryansk | | Daugava | 0:2 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
03.05 17:00 | Moskvich | | Dnepr Mogilyov | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
03.05 17:00 | FShM | | Dynamo Brest | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow |
15.05 | Frunzenets | | Kolos Poltava | 0:1 | |||||
21.05 18:00 | Avtomobilist Tiraspol | | Kolos Poltava | 0:1 | |||||
Tiraspol | |||||||||
24.05 18:30 | Sudostroitel | | Kolos Poltava | 1:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
29.05 18:00 | Kolos Poltava | | Avangard Rovno | 1:1 | |||||
Poltava |
Day 14 | |||||||||
29.05 | Metallurg Lipetsk | | Uralan | 2:1 | |||||
29.05 | Mashuk | | Torpedo Taganrog | 2:0 | |||||
29.05 | Spartak Ryazan | | Salyut | 1:1 | |||||
29.05 | Stal | | Khimik Dzerzhinsk | 4:1 (2:0) | |||||
Cheboksary | |||||||||
29.05 | Revtrud | | Dynamo Stavropol | 0:2 | |||||
29.05 | Volgar | | Tsement | 2:2 | |||||
29.05 | Turbina Syzran | | Volga Gorkiy | 0:3 | |||||
29.05 03:00 | Spartak Oryol | | Druzhba Maykop | 1:3 (1:1) | |||||
Orel | |||||||||
29.05 03:00 | Dynamo Makhachkala | | Rostselmash | 1:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
29.05 03:00 | Znamya Truda | | Avangard Kursk | 2:1 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
29.05 19:00 | Sokol | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
Day 13 | |||||||||
25.05 | Dynamo Makhachkala | | Tsement | 1:0 | |||||
25.05 | Znamya Truda | | Salyut | 4:1 | |||||
25.05 | Stal | | Volga Gorkiy | 1:0 (1:0) | |||||
Cheboksary | |||||||||
25.05 | Revtrud | | Uralan | 3:0 | |||||
Tambov | |||||||||
25.05 | Volgar | | Torpedo Taganrog | 2:1 | |||||
Astrakhan | |||||||||
25.05 | Trud Volzhskiy | | Rotor | 0:4 | |||||
25.05 | Turbina Syzran | | Torpedo Vladimir | 1:0 | |||||
25.05 03:00 | Spartak Oryol | | Dynamo Stavropol | 0:1 (0:0) | |||||
Orel | |||||||||
25.05 03:00 | Khimik Novomoskovsk | | Avangard Kursk | 0:1 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
25.05 18:00 | Mashuk | | Rostselmash | 2:3 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
25.05 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Druzhba Maykop | 1:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
25.05 19:00 | Sokol | | Khimik Dzerzhinsk | 2:1 | |||||
Saratov | |||||||||
Day 12 | |||||||||
20.05 | Spartak Oryol | | Metallurg Lipetsk | 2:0 (0:0) | |||||
20.05 | Volga Gorkiy | | Volgar | 2:0 | |||||
20.05 | Khimik Dzerzhinsk | | Mashuk | 0:2 | |||||
20.05 | Uralan | | Znamya Truda | 1:4 | |||||
20.05 | Salyut | | Turbina Syzran | 5:2 | |||||
20.05 | Tsement | | Rotor | 0:3 (0:2) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
20.05 16:00 | Dynamo Stavropol | | Khimik Novomoskovsk | 2:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
20.05 16:00 | Rostselmash | | Trud Volzhskiy | 5:3 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
20.05 16:00 | Avangard Kursk | | Sokol | 1:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
20.05 18:00 | Torpedo Vladimir | | Dynamo Makhachkala | 1:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
20.05 18:30 | Druzhba Maykop | | Spartak Ryazan | 3:1 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
Day 11 | |||||||||
17.05 | Volga Gorkiy | | Mashuk | 1:0 | |||||
17.05 | Torpedo Taganrog | | Rotor | 0:1 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
17.05 | Khimik Dzerzhinsk | | Dynamo Makhachkala | 0:0 | |||||
17.05 | Uralan | | Spartak Ryazan | 0:0 | |||||
17.05 | Revtrud | | Spartak Oryol | 1:2 | |||||
Tambov | |||||||||
17.05 | Tsement | | Trud Volzhskiy | 1:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
17.05 18:00 | Torpedo Vladimir | | Volgar | 3:0 (2:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
17.05 18:30 | Dynamo Stavropol | | Znamya Truda | 4:2 | |||||
Stavropol | |||||||||
17.05 18:30 | Druzhba Maykop | | Khimik Novomoskovsk | 0:0 | |||||
Maykop | |||||||||
17.05 18:30 | Salyut | | Stal | 2:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
17.05 18:30 | Avangard Kursk | | Turbina Syzran | 2:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
12.05 18:00 | Torpedo Taganrog | | Trud Volzhskiy | 4:1 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
13.05 | Khimik Dzerzhinsk | | Volgar | 2:0 | |||||
13.05 | Druzhba Maykop | | Znamya Truda | 0:1 | |||||
13.05 | Torpedo Vladimir | | Mashuk | 3:0 (2:0) | |||||
13.05 | Uralan | | Khimik Novomoskovsk | 1:1 | |||||
13.05 14:00 | Volga Gorkiy | | Dynamo Makhachkala | 2:1 | |||||
Gorky | |||||||||
13.05 16:00 | Dynamo Stavropol | | Spartak Ryazan | 1:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
13.05 16:00 | Rostselmash | | Rotor | 4:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
13.05 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Revtrud | 2:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
13.05 17:00 | Salyut | | Sokol | 1:2 | |||||
Belgorod | |||||||||
13.05 17:00 | Avangard Kursk | | Stal | 1:1 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
08.05 | Rotor | | Volga Gorkiy | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
08.05 | Znamya Truda | | Spartak Oryol | 1:1 | |||||
08.05 | Spartak Ryazan | | Revtrud | 5:0 (2:0) | |||||
08.05 | Stal | | Druzhba Maykop | 2:0 (1:0) | |||||
08.05 | Tsement | | Torpedo Taganrog | 2:0 | |||||
08.05 | Trud Volzhskiy | | Khimik Dzerzhinsk | 0:2 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
08.05 | Khimik Novomoskovsk | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | |||||
08.05 | Turbina Syzran | | Dynamo Stavropol | 2:1 | |||||
Syzran | |||||||||
08.05 03:00 | Volgar | | Avangard Kursk | 4:2 (2:2) | |||||
Astrakhan | |||||||||
08.05 17:00 | Mashuk | | Salyut | 2:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
08.05 19:00 | Sokol | | Uralan | 3:0 | |||||
Saratov | |||||||||
Day 8 | |||||||||
05.05 | Rotor | | Khimik Dzerzhinsk | 2:1 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
05.05 | Rostselmash | | Tsement | 1:0 | |||||
05.05 | Dynamo Makhachkala | | Avangard Kursk | 2:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
05.05 | Znamya Truda | | Revtrud | 2:0 | |||||
05.05 | Spartak Ryazan | | Metallurg Lipetsk | 1:1 | |||||
05.05 | Volgar | | Salyut | 2:1 | |||||
05.05 | Khimik Novomoskovsk | | Spartak Oryol | 1:1 (0:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
05.05 | Turbina Syzran | | Uralan | 2:2 | |||||
Syzran | |||||||||
05.05 17:00 | Sokol | | Druzhba Maykop | 2:0 | |||||
Saratov | |||||||||
05.05 17:00 | Stal | | Dynamo Stavropol | 2:0 (1:0) | |||||
Cheboksary | |||||||||
05.05 17:00 | Trud Volzhskiy | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 7 | |||||||||
02.05 | Torpedo Taganrog | | Rostselmash | 1:0 | |||||
02.05 | Dynamo Makhachkala | | Salyut | 3:1 | |||||
02.05 | Znamya Truda | | Metallurg Lipetsk | 1:0 | |||||
02.05 | Spartak Ryazan | | Spartak Oryol | 2:0 | |||||
02.05 | Stal | | Uralan | 1:0 | |||||
02.05 | Trud Volzhskiy | | Volga Gorkiy | 1:1 (1:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
02.05 | Khimik Novomoskovsk | | Revtrud | 1:0 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
02.05 | Turbina Syzran | | Druzhba Maykop | 2:0 | |||||
Syzran | |||||||||
02.05 17:00 | Mashuk | | Avangard Kursk | 3:0 (3:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
02.05 17:00 | Sokol | | Dynamo Stavropol | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
02.05 18:00 | Rotor | | Torpedo Vladimir | 1:1 (1:0) | |||||
Volgograd |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA Khabarovsk | 40 | 25 | 9 | 6 | 84-37 | 59 | ||
2. | Shakhtyor Karaganda | 40 | 25 | 8 | 7 | 64-31 | 58 | ||
3. | Luch | 40 | 22 | 8 | 10 | 69-38 | 52 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 40 | 22 | 7 | 11 | 53-25 | 51 | ||
5. | Spartak Semipalatinsk | 40 | 22 | 6 | 12 | 74-49 | 50 | ||
6. | Torpedo Rubtsovsk | 40 | 22 | 6 | 12 | 60-43 | 50 | ||
7. | Dynamo Barnaul | 40 | 19 | 12 | 9 | 65-43 | 50 | ||
8. | Zvezda Irkutsk | 40 | 20 | 8 | 12 | 73-54 | 48 | ||
9. | Dynamo Tselinograd | 40 | 19 | 10 | 11 | 77-43 | 48 | ||
10. | Angara | 40 | 19 | 7 | 14 | 54-46 | 45 |
Day 32 | |||||||||
25.05 | Casino | | Wiener Sport-Club | 2:2 | |||||
Salzburg | |||||||||
25.05 | GAK | | VOEST | 1:1 | |||||
Graz | |||||||||
26.05 | First Vienna | | Admira/Wacker | 2:3 | |||||
Wien | |||||||||
26.05 | Austria Wien | | Sturm | 4:2 | |||||
Wien | |||||||||
26.05 | SSW Innsbruck | | Rapid | 4:2 | |||||
Innsbruck | |||||||||
Day 31 | |||||||||
18.05 | VOEST | | First Vienna | 2:2 | |||||
Linz | |||||||||
18.05 | Admira/Wacker | | Casino | 0:3 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18.05 | Sturm | | SSW Innsbruck | 1:3 | |||||
Graz | |||||||||
18.05 | Rapid | | GAK | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
19.05 | Wiener Sport-Club | | Austria Wien | 2:4 | |||||
Wien | |||||||||
Day 30 | |||||||||
11.05 | Casino | | VOEST | 1:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
11.05 | Sturm | | Wiener Sport-Club | 2:0 | |||||
Graz | |||||||||
12.05 | Austria Wien | | Admira/Wacker | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
12.05 | First Vienna | | Rapid | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
13.05 | SSW Innsbruck | | GAK | 0:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
Day 29 | |||||||||
04.05 | GAK | | First Vienna | 2:1 | |||||
Graz | |||||||||
04.05 | Admira/Wacker | | Sturm | 0:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
04.05 | VOEST | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Linz | |||||||||
04.05 | Rapid | | Casino | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
05.05 | Wiener Sport-Club | | SSW Innsbruck | 3:0 | |||||
Wien |
Day 42 | |||||||||
04.05 | Leeds United | | Queens Park Rangers | 4:3 (1:2) | |||||
Leeds | |||||||||
05.05 | Norwich City | | Nottingham Forest | 1:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
05.05 | Liverpool | | Southampton | 2:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
05.05 | Manchester City | | Bristol City | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
05.05 | Tottenham Hotspur | | Everton | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
05.05 | West Bromwich Albion | | Manchester United | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
05.05 | Bolton Wanderers | | Aston Villa | 0:0 | |||||
Bolton | |||||||||
05.05 | Chelsea | | Ipswich Town | 2:3 (2:3) | |||||
London | |||||||||
05.05 | Birmingham City | | Arsenal | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
05.05 | Derby County | | Middlesbrough | 0:3 (0:2) | |||||
Derby | |||||||||
05.05 | Coventry City | | Wolverhampton Wanderers | 3:0 (2:0) | |||||
Coventry | |||||||||
Day 37 | |||||||||
09.05 | Nottingham Forest | | Manchester City | 3:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 35 | |||||||||
11.05 | Middlesbrough | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
11.05 | Aston Villa | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
16.05 | Manchester United | | Chelsea | 1:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 33 | |||||||||
15.05 | Manchester City | | Aston Villa | 2:3 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
17.05 | Leeds United | | Liverpool | 0:3 (0:2) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 32 | |||||||||
02.05 | Nottingham Forest | | Southampton | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
07.05 | Manchester United | | Wolverhampton Wanderers | 3:2 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
08.05 | Bolton Wanderers | | Tottenham Hotspur | 1:3 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
11.05 | Queens Park Rangers | | Ipswich Town | 0:4 (0:2) | |||||
London | |||||||||
Day 29 | |||||||||
01.05 | Manchester City | | Birmingham City | 3:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
14.05 | Tottenham Hotspur | | West Bromwich Albion | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.05 | Bolton Wanderers | | Liverpool | 1:4 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.05 | Aston Villa | | Ipswich Town | 2:2 (2:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 24 | |||||||||
07.05 | Queens Park Rangers | | Birmingham City | 1:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
08.05 | Liverpool | | Aston Villa | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
14.05 | Chelsea | | Arsenal | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15.05 | Leeds United | | Nottingham Forest | 1:2 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 21 | |||||||||
08.05 | West Bromwich Albion | | Southampton | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 18 | |||||||||
01.05 | Everton | | West Bromwich Albion | 0:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 16 | |||||||||
18.05 | West Bromwich Albion | | Nottingham Forest | 0:1 (0:0) | |||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 30 | 8 | 4 | 85-16 | 68 | ||
2. | Nottingham Forest | 42 | 21 | 18 | 3 | 61-26 | 60 | ||
3. | West Bromwich Albion | 42 | 24 | 11 | 7 | 72-35 | 59 | ||
4. | Everton | 42 | 17 | 17 | 8 | 52-40 | 51 | ||
5. | Leeds United | 42 | 18 | 14 | 10 | 70-52 | 50 | ||
6. | Ipswich Town | 42 | 20 | 9 | 13 | 63-49 | 49 | ||
7. | Arsenal | 42 | 17 | 14 | 11 | 61-48 | 48 | ||
8. | Aston Villa | 42 | 15 | 16 | 11 | 59-49 | 46 | ||
9. | Manchester United | 42 | 15 | 15 | 12 | 60-63 | 45 | ||
10. | Coventry City | 42 | 14 | 16 | 12 | 58-68 | 44 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Crystal Palace | 42 | 19 | 19 | 4 | 51-24 | 57 | ||
2. | Brighton & Hove Albion | 42 | 23 | 10 | 9 | 72-39 | 56 | ||
3. | Stoke City | 42 | 20 | 16 | 6 | 58-31 | 56 | ||
4. | Sunderland | 42 | 22 | 11 | 9 | 70-44 | 55 | ||
5. | West Ham United | 42 | 18 | 14 | 10 | 70-39 | 50 | ||
6. | Notts County | 42 | 14 | 16 | 12 | 48-60 | 44 | ||
7. | Preston North End | 42 | 12 | 18 | 12 | 59-57 | 42 | ||
8. | Newcastle United | 42 | 17 | 8 | 17 | 51-55 | 42 | ||
9. | Cardiff City | 42 | 16 | 10 | 16 | 56-70 | 42 | ||
10. | Fulham | 42 | 13 | 15 | 14 | 50-47 | 41 |
12.05 | Arsenal | | Manchester United | 3:2 (2:0) | |||||
London |
Day 34 | |||||||||
27.05 | Beveren | | Standard | 1:2 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
27.05 | Beringen | | Anderlecht | 2:3 (1:3) | |||||
Beringen | |||||||||
27.05 | Liège | | Lokeren | 3:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
27.05 | Waregem | | Beerschot | 0:3 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
27.05 | Antwerp | | Winterslag | 1:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
27.05 | Louviéroise | | Charleroi | 2:4 (2:1) | |||||
La Louvière | |||||||||
27.05 | Brugge | | Kortrijk | 2:1 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
27.05 | Molenbeek | | Berchem | 3:1 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
27.05 | Waterschei | | Lierse | 2:4 (1:1) | |||||
Genk | |||||||||
Day 33 | |||||||||
20.05 | Kortrijk | | Beveren | 1:1 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20.05 | Standard | | Molenbeek | 2:1 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
20.05 | Lierse | | Brugge | 1:0 (1:0) | |||||
Lier | |||||||||
20.05 | Charleroi | | Waterschei | 2:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
20.05 | Winterslag | | Louviéroise | 1:1 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
20.05 | Beerschot | | Antwerp | 0:3 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
20.05 | Lokeren | | Waregem | 1:0 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
20.05 | Anderlecht | | Liège | 4:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20.05 | Berchem | | Beringen | 3:2 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 32 | |||||||||
12.05 | Waterschei | | Berchem | 1:0 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
12.05 | Anderlecht | | Winterslag | 1:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
12.05 | Beringen | | Beveren | 0:0 | |||||
Beringen | |||||||||
13.05 | Liège | | Charleroi | 1:2 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
13.05 | Lokeren | | Beerschot | 4:0 (2:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
13.05 | Brugge | | Molenbeek | 1:3 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
13.05 | Louviéroise | | Standard | 0:2 (0:0) | |||||
La Louvière | |||||||||
13.05 | Waregem | | Lierse | 3:3 (2:1) | |||||
Waregem | |||||||||
13.05 | Antwerp | | Kortrijk | 3:1 (2:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 31 | |||||||||
05.05 | Louviéroise | | Beerschot | 1:0 (0:0) | |||||
La Louvière | |||||||||
05.05 | Waterschei | | Winterslag | 0:0 | |||||
Genk | |||||||||
05.05 | Molenbeek | | Kortrijk | 2:3 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
06.05 | Antwerp | | Lokeren | 1:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
06.05 | Waregem | | Anderlecht | 1:1 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
06.05 | Liège | | Beringen | 4:1 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
06.05 | Berchem | | Standard | 1:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
06.05 | Brugge | | Charleroi | 5:1 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
06.05 | Beveren | | Lierse | 2:0 (1:0) | |||||
Beveren |
Day 30 | |||||||||
30.05 | Akademik | | Lokomotiv Sofia | 1:2 | |||||
30.05 | Beroe | | Haskovo | 2:1 | |||||
30.05 | Levski-Spartak | | CSKA Septemvriysko Zname | 2:1 | |||||
30.05 | Lokomotiv Plovdiv | | Pirin | 1:0 | |||||
30.05 | Marek | | Botev | 2:0 | |||||
30.05 | Slavia | | Chernomorets | 4:2 | |||||
30.05 | Spartak | | Trakia | 0:1 | |||||
30.05 | Cherno More | | Sliven | 1:0 | |||||
Day 29 | |||||||||
26.05 | Botev | | Lokomotiv Plovdiv | 3:0 | |||||
26.05 | Lokomotiv Sofia | | Marek | 1:1 | |||||
26.05 | Pirin | | Beroe | 0:0 | |||||
26.05 | Sliven | | Spartak | 1:1 | |||||
26.05 | Trakia | | Slavia | 0:4 | |||||
26.05 | Haskovo | | Levski-Spartak | 4:6 | |||||
26.05 | CSKA Septemvriysko Zname | | Cherno More | 5:2 | |||||
26.05 | Chernomorets | | Akademik | 1:0 | |||||
Day 28 | |||||||||
11.05 | Akademik | | Marek | 3:2 | |||||
12.05 | Beroe | | Botev | 2:0 | |||||
12.05 | Lokomotiv Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 2:2 | |||||
12.05 | Slavia | | Sliven | 4:0 | |||||
12.05 | Spartak | | CSKA Septemvriysko Zname | 0:0 | |||||
12.05 | Cherno More | | Haskovo | 1:1 | |||||
12.05 | Chernomorets | | Trakia | 3:1 | |||||
18.05 | Levski-Spartak | | Pirin | 2:1 | |||||
Day 32 | |||||||||
19.05 15:30 | Nürnberg | | Bayern | 4:2 (2:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
19.05 15:30 | Kaiserslautern | | Borussia Mönchengladbach | 1:3 (0:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
19.05 15:30 | Fortuna | | Arminia | 3:2 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
19.05 15:30 | Hamburger SV | | Eintracht Frankfurt | 4:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
19.05 15:30 | Stuttgart | | Hertha | 3:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
19.05 15:30 | Borussia Dortmund | | Schalke 04 | 2:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
19.05 15:30 | Köln | | Bochum | 1:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
26.05 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Duisburg | 0:2 (0:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
26.05 15:30 | Darmstadt 98 | | Werder | 3:0 (1:0) | |||||
Darmstadt | |||||||||
Day 31 | |||||||||
12.05 15:30 | Bayern | | Kaiserslautern | 1:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
12.05 15:30 | Werder | | Köln | 1:1 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
12.05 15:30 | Arminia | | Nürnberg | 2:0 (0:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
12.05 15:30 | Duisburg | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
12.05 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Fortuna | 3:2 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
12.05 15:30 | Schalke 04 | | Hamburger SV | 1:3 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
12.05 15:30 | Bochum | | Hertha | 1:0 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
12.05 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Darmstadt 98 | 3:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
12.05 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Stuttgart | 2:2 (2:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
Day 30 | |||||||||
04.05 20:00 | Kaiserslautern | | Arminia | 3:2 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
05.05 15:30 | Darmstadt 98 | | Bayern | 1:3 (1:1) | |||||
Darmstadt | |||||||||
05.05 15:30 | Köln | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
05.05 15:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht Braunschweig | 2:2 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
05.05 15:30 | Nürnberg | | Eintracht Frankfurt | 0:0 | |||||
Nürnberg | |||||||||
05.05 15:30 | Hamburger SV | | Duisburg | 3:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
05.05 15:30 | Fortuna | | Schalke 04 | 3:1 (3:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
05.05 15:30 | Stuttgart | | Bochum | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
05.05 15:30 | Hertha | | Werder | 0:2 (0:1) | |||||
West Berlin | |||||||||
Day 23 | |||||||||
08.05 20:00 | Hamburger SV | | Köln | 6:0 (3:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 21 | |||||||||
19.05 15:30 | Duisburg | | Werder | 2:0 (2:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
Day 20 | |||||||||
29.05 20:00 | Borussia Mönchengladbach | | Duisburg | 0:2 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 19 | |||||||||
08.05 20:00 | Duisburg | | Bayern | 3:1 (3:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
26.05 15:30 | Schalke 04 | | Arminia | 4:1 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 18 | |||||||||
08.05 20:00 | Werder | | Fortuna | 1:1 (1:0) | |||||
Bremen |
26.05 | Nürnberg (Nürnberg) | | Südwest (Ludwigshafen am Rhein) | 2:0 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
26.05 | Hertha (Berlin) | | Uerdingen 05 (Krefeld) | 6:1 (3:1) | |||||
Berlin | |||||||||
26.05 | Fortuna (Düsseldorf) | | Bayer 04 (Leverkusen) | 2:1 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
26.05 | Eintracht (Frankfurt am Main) | | Rot-Weiß (Oberhausen) | 2:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.05 | Ulm 1846 (Ulm) | | Südwest (Ludwigshafen am Rhein) | 0:1 (0:1) | 0:1 | ||||
Ulm |
Day 36 | |||||||||
18.05 | Alemannia | | Holstein | 4:0 | |||||
Aachen | |||||||||
18.05 | Bayer 05 | | Arminia | 5:1 | |||||
Krefeld | |||||||||
18.05 | Wacker 04 | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
18.05 | Wattenscheid | | Fortuna | 1:1 | |||||
Bochum | |||||||||
18.05 | Hannover 96 | | Wuppertaler SV | 2:2 | |||||
Hannover | |||||||||
18.05 | Preußen | | Osnabrück | 1:0 | |||||
Münster | |||||||||
18.05 | Rot-Weiß Lüdenscheid | | Sankt Pauli | 1:3 | |||||
Lüdenscheid | |||||||||
18.05 | Rot-Weiß Essen | | Viktoria 04 | 1:3 | |||||
Essen | |||||||||
18.05 | Tennis Borussia | | Westfalia | 2:1 | |||||
Berlin | |||||||||
18.05 | Union | | Wanne-Eickel | 1:1 | |||||
Solingen | |||||||||
Day 35 | |||||||||
12.05 | Arminia | | Alemannia | 0:0 | |||||
Hannover | |||||||||
12.05 | Bayer 04 | | Bayer 05 | 3:3 | |||||
Leverkusen | |||||||||
12.05 | Westfalia | | Wattenscheid | 2:1 | |||||
Herne | |||||||||
12.05 | Viktoria 04 | | Union | 1:1 | |||||
Köln | |||||||||
12.05 | Wuppertaler SV | | Rot-Weiß Lüdenscheid | 1:2 | |||||
Wuppertal | |||||||||
12.05 | Osnabrück | | Hannover 96 | 4:1 | |||||
Osnabrück | |||||||||
12.05 | Sankt Pauli | | Rot-Weiß Essen | 2:1 | |||||
Hamburg | |||||||||
12.05 | Tennis Borussia | | Wanne-Eickel | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
12.05 | Fortuna | | Wacker 04 | 3:1 | |||||
Köln | |||||||||
12.05 | Holstein | | Preußen | 1:0 | |||||
Kiel | |||||||||
Day 34 | |||||||||
09.05 | Alemannia | | Bayer 04 | 1:4 | |||||
Aachen | |||||||||
09.05 | Bayer 05 | | Fortuna | 2:0 | |||||
Krefeld | |||||||||
09.05 | Wacker 04 | | Westfalia | 0:3 | |||||
Berlin | |||||||||
09.05 | Wattenscheid | | Tennis Borussia | 1:0 | |||||
Bochum | |||||||||
09.05 | Hannover 96 | | Holstein | 2:2 | |||||
Hannover | |||||||||
09.05 | Preußen | | Arminia | 2:0 | |||||
Münster | |||||||||
09.05 | Rot-Weiß Lüdenscheid | | Osnabrück | 4:2 | |||||
Lüdenscheid | |||||||||
09.05 | Rot-Weiß Essen | | Wuppertaler SV | 4:1 | |||||
Essen | |||||||||
09.05 | Union | | Sankt Pauli | 1:0 | |||||
Solingen | |||||||||
22.05 | Wanne-Eickel | | Viktoria 04 | 2:1 | |||||
Herne | |||||||||
Day 33 | |||||||||
04.05 | Arminia | | Hannover 96 | 3:2 | |||||
Hannover | |||||||||
04.05 | Bayer 04 | | Preußen | 3:2 | |||||
Leverkusen | |||||||||
04.05 | Wattenscheid | | Wacker 04 | 0:0 | |||||
Bochum | |||||||||
04.05 | Westfalia | | Bayer 05 | 3:2 | |||||
Herne | |||||||||
04.05 | Wuppertaler SV | | Union | 1:0 | |||||
Wuppertal | |||||||||
04.05 | Osnabrück | | Rot-Weiß Essen | 1:2 | |||||
Osnabrück | |||||||||
04.05 | Sankt Pauli | | Wanne-Eickel | 2:1 | |||||
Hamburg | |||||||||
04.05 | Tennis Borussia | | Viktoria 04 | 4:0 | |||||
Berlin | |||||||||
04.05 | Fortuna | | Alemannia | 1:0 | |||||
Köln | |||||||||
04.05 | Holstein | | Rot-Weiß Lüdenscheid | 5:0 | |||||
Kiel | |||||||||
Day 28 | |||||||||
29.05 | Alemannia | | Tennis Borussia | 1:1 | |||||
Aachen | |||||||||
Day 27 | |||||||||
22.05 | Holstein | | Wuppertaler SV | 0:0 | |||||
Kiel | |||||||||
Day 26 | |||||||||
27.05 | Union | | Wattenscheid | 1:0 | |||||
Solingen | |||||||||
29.05 | Rot-Weiß Lüdenscheid | | Bayer 05 | 1:3 | |||||
Lüdenscheid | |||||||||
Day 25 | |||||||||
22.05 | Bayer 05 | | Rot-Weiß Essen | 1:0 | |||||
Krefeld | |||||||||
22.05 | Wacker 04 | | Union | 0:1 | |||||
Berlin | |||||||||
27.05 | Westfalia | | Viktoria 04 | 4:1 | |||||
Herne | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.05 | Rot-Weiß Lüdenscheid | | Preußen | 2:1 | |||||
Lüdenscheid | |||||||||
22.05 | Hannover 96 | | Tennis Borussia | 3:0 | |||||
Hannover | |||||||||
22.05 | Sankt Pauli | | Westfalia | 0:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.05 | Bayer 04 | | Holstein | 2:1 | |||||
Leverkusen | |||||||||
01.05 | Bayer 05 | | Wanne-Eickel | 2:1 | |||||
Krefeld | |||||||||
01.05 | Fortuna | | Osnabrück | 4:2 | |||||
Köln | |||||||||
27.05 | Tennis Borussia | | Arminia | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.05 | Rot-Weiß Essen | | Tennis Borussia | 0:2 | |||||
Essen |
Day 36 | |||||||||
19.05 | Eintracht | | Freiburg | 1:0 | |||||
Trier | |||||||||
19.05 | Baunatal | | Augsburg | 4:0 | |||||
Kassel | |||||||||
19.05 | Borussia | | Fürth | 0:2 | |||||
Neunkirchen | |||||||||
19.05 | Würzburg 04 | | Wormatia | 0:0 | |||||
Würzburg | |||||||||
19.05 | Karlsruher | | Stuttgarter Kickers | 3:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
19.05 | MTV Ingolstadt | | Kickers Offenbach | 3:2 | |||||
Ingolstadt | |||||||||
19.05 | 1860 München | | Homburg | 0:0 | |||||
München | |||||||||
19.05 | Freiburger FC | | Waldhof | 0:1 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
19.05 | FSV Frankfurt | | Saarbrücken | 5:0 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
19.05 | Hanau 93 | | Bayreuth | 1:5 | |||||
Hanau | |||||||||
Day 35 | |||||||||
12.05 | Bayreuth | | Freiburger FC | 3:1 | |||||
Bayreuth | |||||||||
12.05 | Waldhof | | Baunatal | 1:2 | |||||
Mannheim | |||||||||
12.05 | Wormatia | | MTV Ingolstadt | 2:1 | |||||
Worms | |||||||||
12.05 | Karlsruher | | Augsburg | 4:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
12.05 | Kickers Offenbach | | 1860 München | 1:1 | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
12.05 | Stuttgarter Kickers | | Eintracht | 3:1 | |||||
Stuttgart | |||||||||
12.05 | Saarbrücken | | Hanau 93 | 1:2 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
12.05 | Freiburg | | Würzburg 04 | 1:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
12.05 | Fürth | | FSV Frankfurt | 1:1 | |||||
Fürth | |||||||||
12.05 | Homburg | | Borussia | 3:2 | |||||
Homburg | |||||||||
Day 34 | |||||||||
08.05 | Eintracht | | Karlsruher | 1:1 | |||||
Trier | |||||||||
08.05 | Augsburg | | Waldhof | 1:0 | |||||
Augsburg | |||||||||
08.05 | Baunatal | | Bayreuth | 1:0 | |||||
Kassel | |||||||||
08.05 | Borussia | | Kickers Offenbach | 1:0 | |||||
Neunkirchen | |||||||||
08.05 | Würzburg 04 | | Stuttgarter Kickers | 2:0 | |||||
Würzburg | |||||||||
08.05 | MTV Ingolstadt | | Freiburg | 5:2 | |||||
Ingolstadt | |||||||||
08.05 | 1860 München | | Wormatia | 2:1 | |||||
München | |||||||||
08.05 | Freiburger FC | | Saarbrücken | 0:4 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
08.05 | FSV Frankfurt | | Homburg | 2:1 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
08.05 | Hanau 93 | | Fürth | 3:2 | |||||
Hanau | |||||||||
Day 33 | |||||||||
04.05 | Eintracht | | Würzburg 04 | 3:0 | |||||
Trier | |||||||||
04.05 | Bayreuth | | Augsburg | 2:0 | |||||
Bayreuth | |||||||||
04.05 | Wormatia | | Borussia | 4:0 | |||||
Worms | |||||||||
04.05 | Karlsruher | | Waldhof | 0:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
04.05 | Kickers Offenbach | | FSV Frankfurt | 4:2 | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
04.05 | Stuttgarter Kickers | | MTV Ingolstadt | 5:1 | |||||
Stuttgart | |||||||||
04.05 | Saarbrücken | | Baunatal | 2:1 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
04.05 | Freiburg | | 1860 München | 1:3 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
04.05 | Fürth | | Freiburger FC | 3:1 | |||||
Fürth | |||||||||
04.05 | Homburg | | Hanau 93 | 2:1 | |||||
Homburg | |||||||||
Day 30 | |||||||||
01.05 | MTV Ingolstadt | | Karlsruher | 4:2 | |||||
Ingolstadt | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.05 | Bayreuth | | Stuttgarter Kickers | 2:0 | |||||
Bayreuth |
Day 18 | |||||||||
01.05 | Borussia | | Saarbrücken | 1:0 | |||||
Neunkirchen |
Day 24 | |||||||||
26.05 15:00 | Sachsenring | | Union | 3:0 | |||||
26.05 15:00 | Dynamo Berlin | | Dynamo Dresden | 3:1 | |||||
26.05 15:00 | Rot-Weiß | | Chemie Leipzig | 2:2 | |||||
26.05 15:00 | Hansa | | Karl-Marx-Stadt | 0:1 | |||||
26.05 15:00 | Stahl | | Chemie Halle-Leuna | 2:1 | |||||
26.05 15:00 | Lokomotive | | Wismut | 3:2 | |||||
26.05 15:00 | Carl Zeiss | | Magdeburg | 4:2 | |||||
Day 23 | |||||||||
23.05 17:00 | Union | | Carl Zeiss | 0:1 | |||||
23.05 17:00 | Wismut | | Sachsenring | 3:1 | |||||
23.05 17:00 | Chemie Halle-Leuna | | Lokomotive | 2:0 | |||||
23.05 17:00 | Karl-Marx-Stadt | | Stahl | 3:0 | |||||
23.05 17:00 | Chemie | | Hansa | 3:2 | |||||
23.05 17:00 | Dynamo Dresden | | Rot-Weiß | 4:1 | |||||
23.05 17:00 | Magdeburg | | Dynamo Berlin | 1:0 | |||||
Day 22 | |||||||||
18.05 17:00 | Lokomotive | | Karl-Marx-Stadt | 1:0 | |||||
19.05 15:00 | Sachsenring | | Chemie Halle-Leuna | 1:1 | |||||
19.05 15:00 | Union | | Wismut | 1:2 | |||||
19.05 15:00 | Rot-Weiß | | Magdeburg | 2:4 | |||||
19.05 15:00 | Hansa | | Dynamo Dresden | 1:2 | |||||
19.05 15:00 | Stahl | | Chemie Leipzig | 1:1 | |||||
19.05 15:00 | Carl Zeiss | | Dynamo Berlin | 0:0 | |||||
Day 21 | |||||||||
12.05 15:00 | Wismut | | Carl Zeiss | 0:1 | |||||
12.05 15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Union | 0:0 | |||||
12.05 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Sachsenring | 3:0 | |||||
12.05 15:00 | Chemie | | Lokomotive | 3:1 | |||||
12.05 15:00 | Dynamo Dresden | | Stahl | 6:0 | |||||
12.05 15:00 | Magdeburg | | Hansa | 1:1 | |||||
12.05 15:00 | Dynamo Berlin | | Rot-Weiß | 5:3 | |||||
Day 31 | |||||||||
26.05 | PSV | | Utrecht | 3:0 (3:0) | |||||
26.05 | Roda | | Volendam | 5:1 (3:0) | |||||
26.05 | Go Ahead Eagles | | MVV | 0:1 (0:0) | |||||
26.05 | Feyenoord | | Twente | 2:0 (0:0) | |||||
26.05 | Ajax | | Den Haag | 4:1 (1:0) | |||||
26.05 | AZ-67 | | Sparta | 2:0 (0:0) | |||||
27.05 | Haarlem | | NEC | 2:2 (1:1) | |||||
27.05 | Vitesse | | NAC | 3:1 (1:1) | |||||
27.05 | VVV-Venlo | | Zwolle | 2:3 (1:1) | |||||
Day 30 | |||||||||
19.05 | NAC | | VVV-Venlo | 2:0 (1:0) | |||||
19.05 | MVV | | Haarlem | 1:1 (0:1) | |||||
19.05 | Zwolle | | PSV | 0:0 | |||||
19.05 | Roda | | Ajax | 1:3 (0:0) | |||||
20.05 | Twente | | Vitesse | 2:3 (0:1) | |||||
20.05 | Volendam | | Feyenoord | 0:2 (0:0) | |||||
20.05 | NEC | | AZ-67 | 1:0 (0:0) | |||||
20.05 | Sparta | | Den Haag | 1:2 (0:1) | |||||
20.05 | Utrecht | | Go Ahead Eagles | 2:1 (1:0) | |||||
Day 29 | |||||||||
12.05 | Go Ahead Eagles | | Zwolle | 2:2 (1:0) | |||||
12.05 | PSV | | NAC | 2:0 (2:0) | |||||
12.05 | Ajax | | Sparta | 1:0 (1:0) | |||||
12.05 | AZ-67 | | MVV | 0:0 | |||||
13.05 | Haarlem | | Utrecht | 0:0 | |||||
13.05 | Feyenoord | | Roda | 2:1 (1:0) | |||||
13.05 | VVV-Venlo | | Twente | 1:4 (0:3) | |||||
13.05 | Den Haag | | NEC | 3:2 (2:1) | |||||
13.05 | Vitesse | | Volendam | 0:0 | |||||
Day 28 | |||||||||
05.05 | NAC | | AZ-67 | 2:3 (2:1) | |||||
05.05 | Zwolle | | Den Haag | 0:0 | |||||
05.05 | MVV | | NEC | 2:0 (0:0) | |||||
06.05 | Roda | | PSV | 1:3 (0:1) | |||||
06.05 | Volendam | | Go Ahead Eagles | 2:1 (1:0) | |||||
06.05 | Utrecht | | Sparta | 2:3 (2:1) | |||||
06.05 | Feyenoord | | VVV-Venlo | 5:0 (2:0) | |||||
06.05 | Twente | | Haarlem | 7:2 (4:1) | |||||
06.05 | Vitesse | | Ajax | 0:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
08.05 | PSV | | Haarlem | 4:1 (1:0) | |||||
12.05 | KA | | Haukar | 3:1 | |||||
Akureyri | |||||||||
12.05 | Þróttur | | ÍBV | 0:2 | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.05 | Víkingur | | Fram | 1:3 | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.05 | KR | | Valur | 1:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
16.05 | Keflavík | | ÍA | 0:0 | |||||
Keflavík | |||||||||
29.05 | ÍA | | KA | 3:2 | |||||
Akranes | |||||||||
29.05 | Víkingur | | Þróttur | 2:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.05 | ÍBV | | Keflavík | 0:0 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
29.05 | Haukar | | KR | 0:1 | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
30.05 | Fram | | Valur | 1:1 | |||||
Reykjavík |
Day 30 | |||||||||
13.05 | Juventus | | Avellino | 3:3 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
13.05 | Ascoli | | Roma | 0:0 | |||||
13.05 | Atalanta | | Vicenza | 2:0 | |||||
13.05 | Bologna | | Perugia | 2:2 | |||||
13.05 | Catanzaro | | Torino | 2:1 | |||||
13.05 | Inter | | Fiorentina | 1:2 | |||||
13.05 | Lazio | | Milan | 1:1 | |||||
13.05 | Hellas Verona | | Napoli | 0:0 | |||||
Day 29 | |||||||||
06.05 | Vicenza | | Juventus | 1:1 (0:1) | |||||
Vicenza | |||||||||
06.05 | Torino | | Hellas Verona | 0:0 | |||||
Novara | |||||||||
06.05 | Avellino | | Inter | 1:0 | |||||
06.05 | Fiorentina | | Ascoli | 1:0 | |||||
06.05 | Milan | | Bologna | 0:0 | |||||
06.05 | Napoli | | Catanzaro | 1:0 | |||||
06.05 | Perugia | | Lazio | 2:0 | |||||
06.05 | Roma | | Atalanta | 2:2 | |||||
Day 7 | |||||||||
27.05 | Lillestrøm | | Bodø/Glimt | 0:2 | |||||
27.05 | Brann | | Start | 1:0 | |||||
27.05 | Ham-Kam | | Skeid | 0:0 | |||||
28.05 | Vålerengen | | Bryne | 2:3 | |||||
28.05 | Viking | | Moss | 1:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
24.05 | Skeid | | Lillestrøm | 0:0 | |||||
24.05 | Start | | Bryne | 1:2 | |||||
24.05 | Viking | | Mjøndalen | 2:2 | |||||
24.05 | Rosenborg | | Ham-Kam | 2:0 | |||||
24.05 | Bodø/Glimt | | Vålerengen | 0:1 | |||||
24.05 | Moss | | Brann | 2:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
20.05 | Mjøndalen | | Moss | 0:1 | |||||
20.05 | Vålerengen | | Rosenborg | 2:4 | |||||
20.05 | Ham-Kam | | Start | 0:1 | |||||
20.05 | Brann | | Bodø/Glimt | 1:1 | |||||
20.05 | Bryne | | Skeid | 0:1 | |||||
21.05 | Lillestrøm | | Viking | 1:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
13.05 | Lillestrøm | | Mjøndalen | 2:0 | |||||
13.05 | Skeid | | Start | 0:4 | |||||
13.05 | Viking | | Brann | 1:0 | |||||
13.05 | Rosenborg | | Bryne | 1:3 | |||||
13.05 | Moss | | Vålerengen | 1:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
06.05 | Start | | Rosenborg | 1:1 | |||||
06.05 | Mjøndalen | | Skeid | 1:0 | |||||
06.05 | Vålerengen | | Viking | 0:0 | |||||
06.05 | Bryne | | Bodø/Glimt | 4:0 | |||||
06.05 | Ham-Kam | | Moss | 3:2 | |||||
Day 28 | |||||||||
30.05 | Odra | | Arka | 2:3 | |||||
30.05 | Śląsk | | Lech | 3:0 | |||||
30.05 | Widzew | | Legia | 1:0 | |||||
30.05 | GKS | | ŁKS | 1:0 | |||||
30.05 | Szombierki | | Pogoń | 3:0 | |||||
30.05 | Gwardia | | Polonia | 0:2 | |||||
30.05 | Stal | | Ruch | 1:2 | |||||
30.05 | Wisła | | Zagłębie | 2:1 | |||||
Day 27 | |||||||||
26.05 | Polonia | | GKS | 1:0 | |||||
26.05 | Pogoń | | Gwardia | 2:1 | |||||
26.05 | Lech | | Odra | 2:1 | |||||
26.05 | Zagłębie | | Śląsk | 0:0 | |||||
26.05 | Arka | | Stal | 0:3 | |||||
26.05 | Legia | | Szombierki | 0:0 | |||||
26.05 | Ruch | | Widzew | 1:1 | |||||
26.05 | ŁKS | | Wisła | 3:1 | |||||
Day 26 | |||||||||
19.05 | GKS | | Gwardia | 2:1 | |||||
19.05 | Stal | | Lech | 0:2 | |||||
19.05 | Śląsk | | ŁKS | 1:0 | |||||
19.05 | Widzew | | Arka | 4:0 | |||||
19.05 | Legia | | Pogoń | 3:1 | |||||
19.05 | Wisła | | Polonia | 4:0 | |||||
19.05 | Szombierki | | Ruch | 1:1 | |||||
19.05 | Odra | | Zagłębie | 2:0 | |||||
Day 25 | |||||||||
12.05 | Pogoń | | GKS | 3:0 | |||||
12.05 | Ruch | | Legia | 3:0 | |||||
12.05 | ŁKS | | Odra | 0:2 | |||||
12.05 | Polonia | | Śląsk | 3:0 | |||||
12.05 | Zagłębie | | Stal | 0:1 | |||||
12.05 | Arka | | Szombierki | 0:1 | |||||
12.05 | Lech | | Widzew | 1:1 | |||||
12.05 | Gwardia | | Wisła | 3:1 | |||||
Day 24 | |||||||||
05.05 | Legia | | Arka | 0:0 | |||||
05.05 | Wisła | | GKS | 1:1 | |||||
05.05 | Śląsk | | Gwardia | 0:0 | |||||
05.05 | Szombierki | | Lech | 1:1 | |||||
05.05 | Stal | | ŁKS | 4:1 | |||||
05.05 | Ruch | | Pogoń | 1:0 | |||||
05.05 | Odra | | Polonia | 1:2 | |||||
05.05 | Widzew | | Zagłębie | 1:1 | |||||
Day 27 | |||||||||
26.05 | Vitória Setubal | | Académico de Viseu | 4:1 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
26.05 | Sporting | | Belenenses | 5:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
26.05 | Vitória Guimarães | | Braga | 0:1 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
27.05 | Varzim | | Académica | 1:1 (1:1) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
27.05 | Beira Mar | | Barreirense | 1:0 (0:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
27.05 | Estoril-Praia | | Benfica | 0:2 (0:0) | |||||
Estoril | |||||||||
27.05 | Famalicão | | Porto | 0:4 (0:2) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
27.05 | Boavista | | Marítimo | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
Day 26 | |||||||||
13.05 | Académico de Viseu | | Beira Mar | 0:3 (0:1) | |||||
Viseu | |||||||||
13.05 | Belenenses | | Boavista | 2:4 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
13.05 | Porto | | Estoril-Praia | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
13.05 | Barreirense | | Famalicão | 3:5 (3:4) | |||||
Barreiro | |||||||||
13.05 | Braga | | Sporting | 1:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
13.05 | Marítimo | | Varzim | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
13.05 | Benfica | | Vitória Guimarães | 3:2 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
13.05 | Académica | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Coimbra |
Day 9 | |||||||||
31.05 | Djurgårdens | | Kalmar | 2:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
31.05 | Göteborg | | Elfsborg | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
31.05 | Halmstad | | Hammarby | 1:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
31.05 | IFK Sundsvall | | Norrköping | 3:1 | |||||
Sundsvall | |||||||||
31.05 | Åtvidaberg | | AIK | 1:1 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
31.05 | Östers | | Halmia | 4:0 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 8 | |||||||||
28.05 | Elfsborg | | Östers | 3:0 | |||||
Borås | |||||||||
28.05 | Halmstad | | Djurgårdens | 4:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
28.05 | Hammarby | | AIK | 2:1 | |||||
Solna | |||||||||
28.05 | Kalmar | | Halmia | 2:0 | |||||
Kalmar | |||||||||
28.05 | Norrköping | | Åtvidaberg | 2:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
28.05 | IFK Sundsvall | | Landskrona | 2:3 | |||||
Sundsvall | |||||||||
Day 7 | |||||||||
21.05 | AIK | | Kalmar | 2:2 | |||||
Solna | |||||||||
21.05 | Göteborg | | Halmstad | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
21.05 | Halmia | | Malmö | 1:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
21.05 | Landskrona | | Elfsborg | 0:3 | |||||
Landsknona | |||||||||
21.05 | Åtvidaberg | | Hammarby | 1:4 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
21.05 | Östers | | Norrköping | 2:0 | |||||
Växjö | |||||||||
22.05 | Djurgårdens | | IFK Sundsvall | 3:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
Day 6 | |||||||||
17.05 | Djurgårdens | | AIK | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
17.05 | Elfsborg | | Kalmar | 2:2 | |||||
Borås | |||||||||
17.05 | Halmstad | | Halmia | 3:2 | |||||
Halmstad | |||||||||
17.05 | Landskrona | | Åtvidaberg | 1:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
17.05 | Norrköping | | Hammarby | 5:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
17.05 | IFK Sundsvall | | Malmö | 1:2 | |||||
Sundsvall | |||||||||
17.05 | Östers | | Göteborg | 0:2 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.05 | Hammarby | | Elfsborg | 1:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
14.05 | AIK | | Landskrona | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
14.05 | Göteborg | | Norrköping | 2:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
14.05 | Halmia | | Djurgårdens | 1:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
14.05 | Kalmar | | IFK Sundsvall | 3:0 | |||||
Kalmar | |||||||||
14.05 | Malmö | | Halmstad | 2:2 | |||||
Malmö | |||||||||
14.05 | Åtvidaberg | | Östers | 1:1 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.05 | Djurgårdens | | Östers | 2:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
06.05 | Norrköping | | Malmö | 1:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
07.05 | Elfsborg | | Halmia | 1:0 | |||||
Borås | |||||||||
07.05 | Halmstad | | Åtvidaberg | 0:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
07.05 | Hammarby | | Kalmar | 2:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
07.05 | Landskrona | | Göteborg | 0:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
07.05 | IFK Sundsvall | | AIK | 0:1 | |||||
Sundsvall | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.05 | AIK | | Halmstad | 0:3 | |||||
Solna | |||||||||
03.05 | Göteborg | | Hammarby | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
03.05 | Halmia | | IFK Sundsvall | 0:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
03.05 | Kalmar | | Norrköping | 1:1 | |||||
Kalmar | |||||||||
03.05 | Malmö | | Elfsborg | 3:0 | |||||
Malmö | |||||||||
03.05 | Åtvidaberg | | Djurgårdens | 2:1 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
03.05 | Östers | | Landskrona | 3:0 | |||||
Växjö |
Day 31 | |||||||||
05.05 | Rangers | | Celtic | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 28 | |||||||||
02.05 | Aberdeen | | Hearts | 5:0 (2:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 24 | |||||||||
07.05 | Partick Thistle | | Celtic | 1:2 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.05 | Celtic | | Hibernian | 3:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
02.05 | St. Mirren | | Partick Thistle | 1:1 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
07.05 | Rangers | | Aberdeen | 2:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
07.05 | Hearts | | Greenock Morton | 0:1 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 22 | |||||||||
05.05 | Partick Thistle | | Hearts | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
21.05 | Celtic | | Rangers | 4:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 21 | |||||||||
05.05 | Dundee United | | Aberdeen | 2:2 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
23.05 | Rangers | | Partick Thistle | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 20 | |||||||||
14.05 | Celtic | | Hearts | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
31.05 | Hibernian | | Rangers | 2:1 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 16 | |||||||||
02.05 | Motherwell | | Rangers | 1:2 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
11.05 | Partick Thistle | | Aberdeen | 1:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
11.05 | St. Mirren | | Celtic | 0:2 (0:0) | |||||
Paisley |
Day 12 | |||||||||
13.05 | Argentinos Juniors | | Vélez Sársfield | 1:2 | |||||
13.05 | Huracán | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 | |||||
13.05 | Newell's Old Boys | | Unión | 3:1 | |||||
13.05 | Platense | | Racing Club | 1:3 | |||||
13.05 | River Plate | | Quilmes | 3:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
06.05 | Gimnasia y Esgrima | | Newell's Old Boys | 0:1 | |||||
06.05 | Quilmes | | Huracán | 0:1 | |||||
06.05 | Racing Club | | Argentinos Juniors | 3:1 | |||||
06.05 | Unión | | Platense | 1:2 | |||||
06.05 | Vélez Sársfield | | River Plate | 1:2 | |||||
Day 10 | |||||||||
02.05 | Argentinos Juniors | | Unión | 3:3 | |||||
02.05 | Huracán | | River Plate | 0:0 | |||||
02.05 | Newell's Old Boys | | Quilmes | 0:0 | |||||
02.05 | Platense | | Gimnasia y Esgrima | 1:2 | |||||
02.05 | Racing Club | | Vélez Sársfield | 0:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
13.05 | Chacarita Juniors | | Boca Juniors | 0:0 | |||||
13.05 | Colón | | Rosario Central | 1:0 | |||||
13.05 | Estudiantes | | San Lorenzo de Almagro | 3:0 | |||||
13.05 | Ferro Carril Oeste | | All Boys | 2:1 | |||||
13.05 | Independiente | | Atlanta | 1:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
06.05 | All Boys | | Independiente | 0:2 | |||||
06.05 | Atlanta | | Colón | 1:1 | |||||
06.05 | Boca Juniors | | Ferro Carril Oeste | 4:0 | |||||
06.05 | Rosario Central | | Estudiantes | 3:1 | |||||
06.05 | San Lorenzo de Almagro | | Chacarita Juniors | 3:1 | |||||
Day 10 | |||||||||
02.05 | Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 3:2 | |||||
02.05 | Chacarita Juniors | | Rosario Central | 1:2 | |||||
02.05 | Colón | | All Boys | 0:0 | |||||
02.05 | Estudiantes | | Atlanta | 1:0 | |||||
02.05 | Ferro Carril Oeste | | Independiente | 0:4 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Cosmos | 30 | 24 | 0 | 6 | 85-52 | 144 | ||
2. | Washington Diplomats | 30 | 19 | 0 | 11 | 68-50 | 114 | ||
3. | Rochester Lancers | 30 | 15 | 0 | 15 | 43-57 | 90 | ||
4. | Toronto Blizzard | 30 | 14 | 0 | 16 | 52-65 | 84 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Minnesota Kicks | 30 | 21 | 0 | 9 | 67-47 | 126 | ||
2. | Dallas Tornado | 30 | 17 | 0 | 13 | 53-51 | 102 | ||
3. | Tulsa Roughnecks | 30 | 14 | 0 | 16 | 61-56 | 84 | ||
4. | Atlanta Chiefs | 30 | 12 | 0 | 18 | 59-61 | 72 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 30 | 20 | 0 | 10 | 54-34 | 120 | ||
2. | Los Angeles Aztecs | 30 | 18 | 0 | 12 | 62-47 | 108 | ||
3. | Seattle Sounders | 30 | 13 | 0 | 17 | 58-52 | 78 | ||
4. | Portland Timbers | 30 | 11 | 0 | 19 | 50-75 | 66 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tampa Bay Rowdies | 30 | 19 | 0 | 11 | 67-46 | 114 | ||
2. | Fort Lauderdale Strikers | 30 | 17 | 0 | 13 | 75-64 | 102 | ||
3. | New England Tea Men | 30 | 12 | 0 | 18 | 41-56 | 72 | ||
4. | Philadelphia Fury | 30 | 10 | 0 | 20 | 55-60 | 60 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Houston Hurricane | 30 | 22 | 0 | 8 | 61-48 | 132 | ||
2. | Chicago Sting | 30 | 16 | 0 | 14 | 70-61 | 96 | ||
3. | Detroit Express | 30 | 14 | 0 | 16 | 60-56 | 84 | ||
4. | Memphis Rogues | 30 | 6 | 0 | 24 | 38-74 | 36 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Diego Sockers | 30 | 15 | 0 | 15 | 59-55 | 90 | ||
2. | California Surf | 30 | 15 | 0 | 15 | 53-56 | 90 | ||
3. | San Jose Earthquakes | 30 | 8 | 0 | 22 | 41-74 | 48 | ||
4. | Edmonton Drillers | 30 | 8 | 0 | 22 | 43-78 | 48 |
Day 10 | |||||||||
12.05 | Newcastle KB United | | Sydney City | 0:1 | |||||
Newcastle | |||||||||
13.05 | APIA Leichhardt | | Marconi Fairfield | 0:0 | |||||
Sydney | |||||||||
13.05 | Brisbane City | | Saint George Saints | 4:0 | |||||
Brisbane | |||||||||
13.05 | West Adelaide Hellas | | Footscray JUST | 5:0 | |||||
Adelaide | |||||||||
13.05 | South Melbourne Hellas | | Adelaide City | 1:0 | |||||
Melbourne | |||||||||
13.05 | Sydney Olympic | | Brisbane Lions | 0:1 | |||||
Sydney | |||||||||
13.05 | Heidelberg United | | Canberra City | 0:0 | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 9 | |||||||||
05.05 | Canberra City | | Sydney Olympic | 1:3 | |||||
Canberra | |||||||||
06.05 | Adelaide City | | Heidelberg United | 2:0 | |||||
Adelaide | |||||||||
06.05 | Brisbane Lions | | Newcastle KB United | 3:0 | |||||
Brisbane | |||||||||
06.05 | Marconi Fairfield | | Brisbane City | 3:3 | |||||
Sydney | |||||||||
06.05 | Saint George Saints | | West Adelaide Hellas | 2:0 | |||||
Sydney | |||||||||
06.05 | Sydney City | | APIA Leichhardt | 2:3 | |||||
Sydney | |||||||||
06.05 | Footscray JUST | | South Melbourne Hellas | 0:2 | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 26 | 15 | 6 | 5 | 58-32 | 40 | ||
2. | Heidelberg United | 26 | 14 | 7 | 5 | 44-30 | 36 | ||
3. | Sydney City | 26 | 15 | 3 | 8 | 47-29 | 34 | ||
4. | Brisbane City | 26 | 14 | 5 | 7 | 38-30 | 34 | ||
5. | Adelaide City | 26 | 13 | 6 | 7 | 43-27 | 33 | ||
6. | Newcastle KB United | 26 | 11 | 9 | 6 | 43-30 | 32 | ||
7. | West Adelaide Hellas | 26 | 10 | 4 | 12 | 28-31 | 25 | ||
8. | APIA Leichhardt | 26 | 11 | 3 | 12 | 29-37 | 25 | ||
9. | Brisbane Lions | 26 | 8 | 6 | 12 | 28-40 | 22 | ||
10. | Footscray JUST | 26 | 8 | 3 | 15 | 29-43 | 20 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |