Football matches in April 1978 |
01.04 | France | | Brazil | 1:0 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
01.04 | Peru | | Bulgaria | 1:1 | |||||
Lima | |||||||||
04.04 | GDR | | Sweden | 0:1 (0:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
04.04 | Switzerland | | Austria | 0:1 (0:1) | |||||
Basel | |||||||||
05.04 | Argentina | | Romania | 2:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
05.04 | Iran | | Yugoslavia | 0:0 | |||||
Tehran | |||||||||
05.04 | Ireland | | Turkey | 4:2 (4:0) | |||||
Dublin | |||||||||
05.04 | Mexico | | Bulgaria | 3:0 | |||||
Guadalajara | |||||||||
05.04 | Poland | | Greece | 5:2 (4:0) | |||||
Poznań | |||||||||
05.04 | Tunisia | | Netherlands | 0:4 (0:2) | |||||
Tunis | |||||||||
05.04 | USSR | | Finland | 10:2 (4:0) | |||||
Erevan | |||||||||
05.04 | FRG | | Brazil | 0:1 | |||||
Hamburg | |||||||||
11.04 | Mexico | | Peru | 0:1 | |||||
12.04 | Poland | | Ireland | 3:0 (0:0) | |||||
Łódź | |||||||||
15.04 | Hungary | | Czechoslovakia | 2:1 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.04 | Iran | | Wales | 0:1 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
19.04 | GDR | | Belgium | 0:0 | |||||
Magdeburg | |||||||||
19.04 | England | | Brazil | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
19.04 | Sweden | | FRG | 3:1 (1:1) | |||||
Solna | |||||||||
22.04 | Peru | | China | 2:1 | |||||
23.04 | Czechoslovakia | | Bulgaria | 0:0 | |||||
Brno | |||||||||
25.04 | Uruguay | | Argentina | 2:0 | |||||
26.04 | Poland | | Bulgaria | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
26.04 | Spain | | Mexico | 2:0 (2:0) | |||||
Granada |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.04 20:15 | Brugge | | Juventus | 2:0 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Brugge | |||||||||
12.04 20:15 | Liverpool | | Borussia M'gladbach | 3:0 (2:0) | 1:2 (0:1) | 4:2 | |||
Liverpool |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.04 20:00 | Barcelona | | PSV | 3:1 (2:0) | 0:3 (0:2) | 3:4 | |||
Barcelona | |||||||||
12.04 20:00 | Bastia | | Grasshopper | 1:0 (0:0) | 2:3 (2:2) | 3:3 | |||
Bastia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Austria | | Dynamo | 2:1 aet (0:0, 2:1), pen. 5:4 | 1:2 (1:0) | 3:3 | ||||
Wien | |||||||||
Anderlecht | | Twente | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | ||||
Bruxelles |
Day 6 | |||||||||
19.04 | São Paulo | | Unión Española | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.04 | Atlético-MG | | Palestino | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.04 | São Paulo | | Palestino | 1:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.04 | Atlético-MG | | Unión Española | 5:1 (4:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.04 | São Paulo | | Atlético-MG | 1:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
09.04 | Palestino | | Unión Española | 2:3 (1:1) | |||||
Santiago |
Day 1 | |||||||||
12.04 | Junior | | Deportivo Cali | 0:0 | |||||
Barranquilla | |||||||||
19.04 | Peñarol | | Danubio | 4:2 (2:0) | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
28.04 | Libertad | | Estudiantes de Mérida | 2:1 (2:0) | |||||
Asunción | |||||||||
Day 5 | |||||||||
25.04 | Cerro Porteño | | Estudiantes de Mérida | 1:1 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.04 | Portuguesa | | Estudiantes de Mérida | 1:2 (0:1) | |||||
Acarigua | |||||||||
05.04 | Libertad | | Cerro Porteño | 0:0 | |||||
Asunción |
Day 3 | |||||||||
América | | Boca Juniors | 2:1 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
América | | Boca Juniors | 1:0 | 0:3 | 1:3 | ||||
Ciudad de México |
Day 4 | |||||||||
Torpedo | | Zenit | 3:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Dnepr | 2:1 (0:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Ararat | | Neftchi | 1:0 (1:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
CSKA | | Lokomotiv | 2:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kairat | | Pakhtakor | 3:2 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Chernomorets | 2:1 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Moscow | | Zarya | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Spartak | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Lokomotiv | | Neftchi | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo | | Kairat | 4:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Shakhtyor | 1:2 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Zarya | | Chernomorets | 2:1 (1:1) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Zenit | | Pakhtakor | 5:4 (1:2) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Spartak | | Dnepr | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA | | Ararat | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Pakhtakor | | Lokomotiv | 1:1 (1:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Kairat | | CSKA | 1:0 (1:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Kiev | 1:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Ararat | | Torpedo | 0:1 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Neftchi | | Zenit | 0:1 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Chernomorets | | Spartak | 2:1 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dnepr | | Zarya | 0:2 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Dnepr | | Dynamo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Neftchi | | Torpedo | 0:0 | ||||||
Baku | |||||||||
Pakhtakor | | CSKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Spartak | 2:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Shakhtyor | | Zarya | 2:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Ararat | | Zenit | 0:0 | ||||||
Erevan | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Odessa | |||||||||
Kairat | | Lokomotiv | 2:2 (1:1) | ||||||
Alma-Ata |
Day 5 | |||||||||
28.04 | Terek | | Dynamo Leningrad | 3:2 (2:1) | |||||
Grozny | |||||||||
28.04 | Spartak Ordzhonikidze | | Shinnik | 1:2 (1:1) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
28.04 | Pamir | | Zhalgiris | 0:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
28.04 | Kolkhozchi | | Dynamo Minsk | 2:2 (1:1) | |||||
Aşgabat | |||||||||
28.04 | Metallurg | | Nistru | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
28.04 | Kuzbass | | Uralmash | 2:0 (1:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
28.04 17:00 | Torpedo | | Spartak Ivano-Frankovsk | 1:2 (0:2) | |||||
Kutaisi | |||||||||
28.04 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Karpaty | 2:1 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
28.04 19:00 | Tavriya | | SKA Odessa | 2:0 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
28.04 19:00 | Krylya Sovetov | | Kuban | 1:3 (0:2) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 4 | |||||||||
24.04 | Zhalgiris | | Spartak Ordzhonikidze | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
24.04 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Metallurg | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
24.04 | Shinnik | | Pamir | 2:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
24.04 18:00 | Dynamo Leningrad | | Kolkhozchi | 3:0 (2:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
24.04 18:00 | SKA Odessa | | Torpedo | 1:2 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
24.04 18:30 | Dynamo Minsk | | Terek | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
24.04 18:30 | Uralmash | | Krylya Sovetov | 0:2 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
24.04 19:00 | Karpaty | | Tavriya | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
24.04 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Nistru | 1:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.04 | Zhalgiris | | Terek | 1:2 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
20.04 | Dynamo Leningrad | | Pamir | 1:1 (0:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
20.04 | Shinnik | | Kolkhozchi | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
20.04 | Nistru | | Torpedo | 3:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
20.04 17:30 | SKA Odessa | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
20.04 18:30 | Dynamo Minsk | | Spartak Ordzhonikidze | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
20.04 18:30 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Tavriya | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
20.04 18:30 | Kuban | | Uralmash | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
20.04 19:00 | Karpaty | | Metallurg | 3:2 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
20.04 19:00 | Krylya Sovetov | | Kuzbass | 2:1 (1:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.04 | Torpedo | | Shinnik | 2:2 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
13.04 | Metallurg | | Zhalgiris | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
13.04 | Terek | | Kuzbass | 1:0 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
13.04 | Spartak Ordzhonikidze | | Uralmash | 3:1 (2:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
13.04 18:30 | Kolkhozchi | | Kuban | 1:2 (1:2) | |||||
Aşgabat | |||||||||
13.04 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Dynamo Leningrad | 4:2 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
13.04 19:00 | Tavriya | | Dynamo Minsk | 2:1 (2:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
13.04 19:00 | Pamir | | Krylya Sovetov | 2:1 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.04 | Torpedo | | Dynamo Leningrad | 2:0 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
09.04 | Metallurg | | Dynamo Minsk | 2:4 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
09.04 | Pamir | | Kuban | 0:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
09.04 | Nistru | | Spartak Ivano-Frankovsk | 2:0 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
09.04 16:00 | SKA Rostov-on-Don | | Shinnik | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
09.04 16:00 | Spartak Ordzhonikidze | | Kuzbass | 2:0 (1:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
09.04 17:00 | Terek | | Uralmash | 0:1 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
09.04 17:00 | Kolkhozchi | | Krylya Sovetov | 0:0 | |||||
Aşgabat | |||||||||
09.04 17:30 | Tavriya | | Zhalgiris | 2:2 (1:2) | |||||
Simferopol | |||||||||
09.04 18:30 | Karpaty | | SKA Odessa | 2:1 (0:0) | |||||
Lviv |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Zenit (Leningrad) | | Kairat (Alma-Ata) | 0:0 | 1:1 (1:0) | 1:1 | ||||
Leningrad | |||||||||
SKA (Odessa) | | Neftchi (Baku) | 3:0 (2:0) | 0:4 (0:0) | 3:4 | ||||
Odesa | |||||||||
Ararat (Yerevan) | | Shakhtyor (Donetsk) | 0:2 (0:0) | 0:3 (0:2) | 0:5 | ||||
Yerevan | |||||||||
Lokomotiv (Moscow) | | Spartak (Moscow) | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor (Tashkent) | | Dynamo (Tbilisi) | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 0:2 | ||||
Toshkent | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | Chernomorets (Odessa) | 4:0 (2:0) | 1:2 (0:1) | 5:2 | ||||
Kiev | |||||||||
CSKA (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 1:1 (1:1) | 1:2 (0:2) | 2:3 | ||||
Podolsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Shakhtyor (Donetsk) | | Ararat (Yerevan) | 3:0 (2:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Neftchi (Baku) | | SKA (Odessa) | 4:0 (0:0) | ||||||
Bakı | |||||||||
Kairat (Alma-Ata) | | Zenit (Leningrad) | 1:1 (0:1) | ||||||
Almaty | |||||||||
Spartak (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 0:0 | ||||||
Sochi | |||||||||
Chernomorets (Odessa) | | Dynamo (Kiev) | 2:1 (1:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Dynamo (Tbilisi) | | Pakhtakor (Tashkent) | 1:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | CSKA (Moscow) | 2:1 (2:0) | ||||||
Podolsk | |||||||||
Zarya (Voroshilovgrad) | | Torpedo (Moscow) | 0:0 | ||||||
Voroshilovgrad |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Uralmash (Sverdlovsk) | | Torpedo (Moscow) | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | ||||
Fergana | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Pamir (Dushanbe) | 0:0 | 2:0 (1:0) | 2:0 | ||||
Sochi |
Day 6 | |||||||||
27.04 | Iskra | | Moskvich | 3:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
27.04 | Volga Kalinin | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:1 (1:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
27.04 | Dvina | | Krasnaya Presnya | 2:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
27.04 03:00 | Dynamo Brest | | Dynamo Bryansk | 2:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
27.04 16:00 | Novolipetsk | | Gomselmash | 2:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
27.04 18:00 | Saturn | | Torpedo Vladimir | 2:1 (1:1) | |||||
Rybinsk | |||||||||
27.04 18:30 | Fakel | | Dnepr Mogilyov | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
27.04 18:30 | Daugava | | Dynamo Vologda | 1:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
27.04 18:30 | Atlantas | | Sever | 4:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
27.04 18:30 | Khimik Grodno | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
27.04 18:30 | Zveinieks | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Liepāja | |||||||||
27.04 19:00 | Baltika | | Volzhanin | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 5 | |||||||||
24.04 | Iskra | | Krasnaya Presnya | 1:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
24.04 | Dynamo Brest | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 | |||||
Brest | |||||||||
24.04 | Khimik Grodno | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | |||||
Grodno | |||||||||
24.04 | Dvina | | Moskvich | 3:0 (2:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
24.04 18:00 | Saturn | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:3 (0:3) | |||||
Rybinsk | |||||||||
24.04 18:30 | Fakel | | Gomselmash | 6:0 (3:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
24.04 18:30 | Novolipetsk | | Dnepr Mogilyov | 2:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
24.04 18:30 | Daugava | | Spartak Kostroma | 3:0 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
24.04 18:30 | Atlantas | | Volzhanin | 3:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
24.04 18:30 | Zveinieks | | Dynamo Vologda | 0:1 (0:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
24.04 19:00 | Volga Kalinin | | Torpedo Vladimir | 3:0 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
24.04 19:00 | Baltika | | Sever | 2:0 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 4 | |||||||||
19.04 | Lokomotiv Kaluga | | Zveinieks | 1:0 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
19.04 | Torpedo Vladimir | | Iskra | 0:2 | |||||
Vladimir | |||||||||
19.04 | Gomselmash | | Atlantas | 0:2 (0:1) | |||||
Gomel | |||||||||
19.04 | Dnepr Mogilyov | | Baltika | 3:1 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
19.04 17:00 | Krasnaya Presnya | | Khimik Grodno | 4:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
19.04 18:00 | Spartak Kostroma | | Novolipetsk | 2:0 (1:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
19.04 18:00 | Saturn | | Volzhanin | 2:0 (0:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
19.04 18:00 | Dynamo Bryansk | | Daugava | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
19.04 18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Dvina | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
19.04 18:30 | Dynamo Vologda | | Fakel | 0:0 | |||||
Vologda | |||||||||
19.04 19:00 | Volga Kalinin | | Sever | 2:0 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
20.04 | Moskvich | | Dynamo Brest | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
16.04 | Volga Kalinin | | Volzhanin | 7:1 (4:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
16.04 | Dynamo Vologda | | Novolipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
16.04 03:00 | Lokomotiv Kaluga | | Daugava | 2:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
16.04 03:00 | Dnepr Mogilyov | | Atlantas | 2:1 (2:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
16.04 03:00 | Saturn | | Sever | 3:1 (1:1) | |||||
Rybinsk | |||||||||
16.04 03:00 | Krasnaya Presnya | | Dynamo Brest | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.04 14:00 | Tekstilshchik Ivanovo | | Iskra | 0:2 (0:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
16.04 14:00 | Torpedo Vladimir | | Dvina | 2:0 (2:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
16.04 15:00 | Dynamo Bryansk | | Zveinieks | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
16.04 16:00 | Spartak Kostroma | | Fakel | 0:0 | |||||
Kostroma | |||||||||
16.04 16:00 | Gomselmash | | Baltika | 2:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
16.04 18:30 | Moskvich | | Khimik Grodno | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.04 03:00 | Iskra | | Volga Kalinin | 2:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
11.04 03:00 | Dynamo Brest | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
11.04 03:00 | Dvina | | Saturn | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
11.04 03:00 | Dnepr Mogilyov | | Sever | 2:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
11.04 03:00 | Baltika | | Spartak Kostroma | 1:1 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
11.04 17:30 | Gomselmash | | Volzhanin | 6:1 (2:1) | |||||
Gomel | |||||||||
11.04 18:00 | Atlantas | | Dynamo Vologda | 1:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
11.04 18:30 | Fakel | | Dynamo Bryansk | 3:0 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
11.04 18:30 | Novolipetsk | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
11.04 18:30 | Daugava | | Krasnaya Presnya | 2:1 (2:1) | |||||
Rīga | |||||||||
11.04 18:30 | Khimik Grodno | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:1 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
11.04 18:30 | Zveinieks | | Moskvich | 2:0 (2:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.04 | Baltika | | Dynamo Vologda | 0:2 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
08.04 03:00 | Iskra | | Saturn | 2:1 (1:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
08.04 03:00 | Novolipetsk | | Dynamo Bryansk | 3:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
08.04 03:00 | Dynamo Brest | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:3 (0:2) | |||||
Brest | |||||||||
08.04 03:00 | Daugava | | Moskvich | 1:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
08.04 03:00 | Dvina | | Volga Kalinin | 1:1 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
08.04 15:00 | Fakel | | Lokomotiv Kaluga | 4:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
08.04 15:00 | Dnepr Mogilyov | | Volzhanin | 5:0 (3:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
08.04 16:00 | Atlantas | | Spartak Kostroma | 1:1 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
08.04 17:00 | Gomselmash | | Sever | 1:0 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
08.04 18:00 | Khimik Grodno | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Grodno | |||||||||
08.04 18:00 | Zveinieks | | Krasnaya Presnya | 1:0 (1:0) | |||||
Liepāja |
02.04 | Kolos Poltava | | Kristall | 0:1 | |||||
06.04 18:30 | Kolos Poltava | | Atlantika | 1:0 | |||||
Poltava | |||||||||
11.04 19:00 | Sudostroitel | | Kolos Poltava | 3:1 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
15.04 16:00 | Start Tiraspol | | Kolos Poltava | 0:1 | |||||
Tiraspol | |||||||||
20.04 18:30 | Kolos Poltava | | Shakhtyor Gorlovka | 1:0 | |||||
Poltava | |||||||||
23.04 | Kolos Poltava | | Novator | 3:2 | |||||
29.04 18:00 | Metallist | | Kolos Poltava | 1:0 | |||||
Kharkiv |
Day 6 | |||||||||
27.04 | Torpedo Taganrog | | Mashinostroitel | 1:0 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
27.04 | Uralan | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 | |||||
27.04 | Spartak Ryazan | | Volga Gorkiy | 1:0 | |||||
27.04 | Volgar | | Salyut | 1:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
27.04 | Dynamo Stavropol | | Znamya Truda | 0:0 | |||||
27.04 | Khimik Novomoskovsk | | Stal | 0:1 | |||||
27.04 | Revtrud | | Trud | 1:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
27.04 03:00 | Spartak Nalchik | | Druzhba Maykop | 2:0 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
27.04 03:00 | Dynamo Makhachkala | | Avangard Kursk | 2:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
27.04 18:00 | Mashuk | | Tsement | 2:2 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
27.04 18:00 | Rostselmash | | Spartak Oryol | 4:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
28.04 19:00 | Sokol | | Rotor | 1:1 | |||||
Saratov | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.04 | Trud | | Sokol | 2:1 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
23.04 16:00 | Rostselmash | | Mashinostroitel | 3:2 (3:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
24.04 | Uralan | | Znamya Truda | 1:1 | |||||
24.04 | Dynamo Makhachkala | | Salyut | 4:0 | |||||
24.04 | Spartak Ryazan | | Stal | 3:0 (2:0) | |||||
24.04 | Dynamo Stavropol | | Khimik Dzerzhinsk | 4:0 | |||||
24.04 | Khimik Novomoskovsk | | Volga Gorkiy | 0:0 | |||||
24.04 03:00 | Spartak Nalchik | | Tsement | 2:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
24.04 03:00 | Torpedo Taganrog | | Spartak Oryol | 1:1 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
24.04 03:00 | Volgar | | Avangard Kursk | 1:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
24.04 18:00 | Mashuk | | Druzhba Maykop | 1:1 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
24.04 19:00 | Rotor | | Revtrud | 1:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 4 | |||||||||
19.04 | Druzhba Maykop | | Trud | 2:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
19.04 | Znamya Truda | | Torpedo Taganrog | 1:0 | |||||
19.04 | Tsement | | Rotor | 0:0 | |||||
19.04 | Volga Gorkiy | | Uralan | 1:2 | |||||
19.04 | Stal | | Dynamo Stavropol | 1:0 | |||||
Cheboksary | |||||||||
19.04 | Spartak Oryol | | Dynamo Makhachkala | 0:0 | |||||
19.04 | Spartak Ryazan | | Revtrud | 4:1 | |||||
19.04 | Khimik Novomoskovsk | | Sokol | 0:1 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
19.04 | Mashinostroitel | | Volgar | 1:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
19.04 17:30 | Avangard Kursk | | Spartak Nalchik | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
19.04 18:30 | Salyut | | Mashuk | 2:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
20.04 17:00 | Rostselmash | | Khimik Dzerzhinsk | 1:1 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 3 | |||||||||
16.04 | Znamya Truda | | Rostselmash | 0:0 | |||||
16.04 | Tsement | | Trud | 2:1 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16.04 | Stal | | Uralan | 0:1 | |||||
16.04 | Spartak Oryol | | Volgar | 3:1 (1:0) | |||||
Livny | |||||||||
16.04 | Revtrud | | Khimik Novomoskovsk | 0:0 | |||||
16.04 | Mashinostroitel | | Dynamo Makhachkala | 0:1 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
16.04 03:00 | Salyut | | Spartak Nalchik | 3:2 (3:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
16.04 03:00 | Torpedo Taganrog | | Khimik Dzerzhinsk | 4:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
16.04 14:00 | Volga Gorkiy | | Dynamo Stavropol | 3:1 | |||||
Gorky | |||||||||
16.04 16:00 | Avangard Kursk | | Mashuk | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
16.04 17:00 | Sokol | | Spartak Ryazan | 2:0 | |||||
Saratov | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.04 | Mashuk | | Mashinostroitel | 3:0 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
11.04 | Druzhba Maykop | | Salyut | 1:0 | |||||
11.04 | Torpedo Taganrog | | Stal | 4:2 | |||||
Taganrog | |||||||||
11.04 | Uralan | | Revtrud | 2:1 | |||||
Elista | |||||||||
11.04 | Dynamo Makhachkala | | Khimik Dzerzhinsk | 3:1 | |||||
11.04 | Volgar | | Znamya Truda | 2:0 | |||||
11.04 | Dynamo Stavropol | | Sokol | 0:0 | |||||
11.04 03:00 | Spartak Nalchik | | Spartak Oryol | 2:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
11.04 03:00 | Tsement | | Avangard Kursk | 1:1 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
11.04 17:00 | Rostselmash | | Volga Gorkiy | 2:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
11.04 19:00 | Rotor | | Spartak Ryazan | 2:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
11.04 19:00 | Trud | | Khimik Novomoskovsk | 1:0 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.04 | Mashuk | | Spartak Oryol | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
08.04 | Torpedo Taganrog | | Volga Gorkiy | 1:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
08.04 | Tsement | | Salyut | 3:2 | |||||
Novorossiysk | |||||||||
08.04 | Dynamo Makhachkala | | Znamya Truda | 1:0 | |||||
08.04 | Volgar | | Khimik Dzerzhinsk | 2:1 | |||||
Astrakhan | |||||||||
08.04 | Trud | | Spartak Ryazan | 0:1 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
08.04 03:00 | Spartak Nalchik | | Mashinostroitel | 2:1 (1:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
08.04 03:00 | Druzhba Maykop | | Avangard Kursk | 2:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
08.04 16:00 | Rostselmash | | Stal | 1:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
08.04 16:00 | Dynamo Stavropol | | Revtrud | 1:1 | |||||
Stavropol | |||||||||
08.04 18:00 | Rotor | | Khimik Novomoskovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Volgograd |
Day 7 | |||||||||
28.04 | Torpedo Tolyatti | | Kotaik | 0:0 | |||||
Tolyatti | |||||||||
28.04 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Dynamo Zugdidi | 0:0 | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
28.04 | Avtomobilist Baku | | SKIF | 1:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
28.04 | Turbina | | Araz | 4:2 | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
28.04 | Uralets | | Dynamo Batumi | 3:1 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
28.04 | Progress | | Shirak | 2:2 | |||||
28.04 18:00 | Zenit | | Guria | 3:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
28.04 18:30 | Rubin | | Lokomotiv Samtredia | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
28.04 18:30 | Gastello | | Karabakh | 2:1 | |||||
Ufa | |||||||||
28.04 19:00 | Zvezda Perm | | Dynamo Sukhumi | 3:0 | |||||
Perm | |||||||||
28.04 19:00 | Gazovik | | Khazar | 5:1 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
28.04 19:00 | Dynamo Kirov | | Dila | 2:1 (2:0) | |||||
Kirov | |||||||||
Day 6 | |||||||||
22.04 | Guria | | Turbina | 4:0 | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
22.04 | Dynamo Zugdidi | | Progress | 2:0 | |||||
22.04 | Kotaik | | Dynamo Kirov | 1:0 (0:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
22.04 | Lokomotiv Samtredia | | Avtomobilist Baku | 1:0 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
22.04 | Dila | | Torpedo Tolyatti | 0:0 | |||||
22.04 | Dynamo Batumi | | Gazovik | 2:0 | |||||
Batumi | |||||||||
22.04 | Karabakh | | Zvezda Perm | 1:0 | |||||
Stepanakert | |||||||||
22.04 | SKIF | | Druzhba Yoshkar-Ola | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
22.04 | Khazar | | Zenit | 1:1 | |||||
22.04 | Araz | | Uralets | 1:3 | |||||
Nakhchivan | |||||||||
22.04 17:00 | Shirak | | Rubin | 3:1 (0:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
22.04 17:00 | Dynamo Sukhumi | | Gastello | 3:1 | |||||
Sukhumi | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.04 | Dynamo Zugdidi | | Torpedo Tolyatti | 4:2 | |||||
18.04 | Shirak | | Dynamo Kirov | 2:0 (0:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
18.04 | Kotaik | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:0 | |||||
Abovyan | |||||||||
18.04 | Lokomotiv Samtredia | | Progress | 2:1 | |||||
Samtredia | |||||||||
18.04 | Dila | | Avtomobilist Baku | 2:0 | |||||
18.04 | Dynamo Batumi | | Turbina | 4:1 | |||||
Batumi | |||||||||
18.04 | Karabakh | | Uralets | 2:0 | |||||
18.04 | Dynamo Sukhumi | | Gazovik | 2:0 | |||||
Sukhumi | |||||||||
18.04 | Khazar | | Zvezda Perm | 0:1 (0:0) | |||||
18.04 | Araz | | Zenit | 1:2 | |||||
Nakhchivan | |||||||||
18.04 03:00 | Guria | | Gastello | 2:0 | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
18.04 18:00 | SKIF | | Rubin | 2:1 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 4 | |||||||||
15.04 | Guria | | Gazovik | 0:0 | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
15.04 | Dynamo Zugdidi | | Avtomobilist Baku | 3:1 | |||||
15.04 | Shirak | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:0 | |||||
Leninakan | |||||||||
15.04 | Lokomotiv Samtredia | | Torpedo Tolyatti | 1:0 | |||||
Samtredia | |||||||||
15.04 | Dila | | Progress | 3:2 | |||||
15.04 | Karabakh | | Zenit | 2:0 | |||||
Stepanakert | |||||||||
15.04 | Dynamo Sukhumi | | Turbina | 2:0 | |||||
Sukhumi | |||||||||
15.04 | Khazar | | Uralets | 0:1 (0:0) | |||||
15.04 | Araz | | Zvezda Perm | 1:2 | |||||
Nakhchivan | |||||||||
15.04 03:00 | Kotaik | | Rubin | 2:0 (2:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
15.04 03:00 | Dynamo Batumi | | Gastello | 0:1 | |||||
Batumi | |||||||||
15.04 18:00 | SKIF | | Dynamo Kirov | 3:2 (2:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.04 | Guria | | Rubin | 1:1 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
11.04 | Dynamo Zugdidi | | Uralets | 1:1 | |||||
11.04 | Shirak | | Gazovik | 2:2 (1:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
11.04 | Lokomotiv Samtredia | | Zenit | 2:0 | |||||
Samtredia | |||||||||
11.04 | Dila | | Zvezda Perm | 1:1 | |||||
11.04 | Avtomobilist Baku | | Khazar | 2:1 | |||||
Bakı | |||||||||
11.04 | Dynamo Batumi | | Dynamo Kirov | 2:0 | |||||
Batumi | |||||||||
11.04 | Dynamo Sukhumi | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:3 | |||||
Sukhumi | |||||||||
11.04 | Progress | | Karabakh | 2:1 | |||||
11.04 | Araz | | Torpedo Tolyatti | 0:0 | |||||
Nakhchivan | |||||||||
11.04 03:00 | Kotaik | | Gastello | 2:0 (1:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
11.04 15:00 | SKIF | | Turbina | 1:1 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.04 | Guria | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:0 | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
07.04 | Dynamo Zugdidi | | Zvezda Perm | 1:0 | |||||
07.04 | Shirak | | Turbina | 3:1 (1:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
07.04 | Kotaik | | Gazovik | 1:0 (1:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
07.04 | Lokomotiv Samtredia | | Uralets | 4:1 | |||||
Samtredia | |||||||||
07.04 | Dila | | Zenit | 1:1 | |||||
Gori | |||||||||
07.04 | Dynamo Batumi | | Rubin | 0:0 | |||||
Batumi | |||||||||
07.04 | Karabakh | | Avtomobilist Baku | 1:0 | |||||
Stepanakert | |||||||||
07.04 | Dynamo Sukhumi | | Dynamo Kirov | 1:1 | |||||
Sukhumi | |||||||||
07.04 | SKIF | | Gastello | 1:1 | |||||
Yerevan | |||||||||
07.04 | Khazar | | Torpedo Tolyatti | 1:0 | |||||
07.04 | Araz | | Progress | 3:2 | |||||
Nakhchivan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.04 | Dynamo Zugdidi | | Zenit | 0:0 | |||||
04.04 | Shirak | | Gastello | 2:1 (0:1) | |||||
Leninakan | |||||||||
04.04 | Dila | | Uralets | 1:1 | |||||
Gori | |||||||||
04.04 | Karabakh | | Torpedo Tolyatti | 1:0 | |||||
Stepanakert | |||||||||
04.04 | Dynamo Sukhumi | | Rubin | 1:0 (0:0) | |||||
04.04 | SKIF | | Gazovik | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
04.04 | Khazar | | Progress | 2:1 | |||||
04.04 | Araz | | Avtomobilist Baku | 0:1 | |||||
Nakhchivan | |||||||||
04.04 03:00 | Guria | | Dynamo Kirov | 2:1 | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
04.04 03:00 | Kotaik | | Turbina | 3:0 (1:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
04.04 03:00 | Lokomotiv Samtredia | | Zvezda Perm | 1:1 | |||||
Samtredia | |||||||||
04.04 03:00 | Dynamo Batumi | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:0 | |||||
Batumi |
Day 35 | |||||||||
29.04 | Austria Wien | | Admira/Wacker | 3:2 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
29.04 | GAK | | Sturm | 1:0 | |||||
Graz | |||||||||
29.04 | LASK | | Wiener Sport-Club | 0:0 | |||||
Linz | |||||||||
29.04 | First Vienna | | VOEST | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
29.04 | SSW Innsbruck | | Rapid | 1:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
Day 34 | |||||||||
21.04 | Sturm | | LASK | 1:0 | |||||
Graz | |||||||||
21.04 | Wiener Sport-Club | | Austria Wien | 2:3 | |||||
Wien | |||||||||
22.04 | SSW Innsbruck | | First Vienna | 2:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
22.04 | VOEST | | GAK | 4:0 | |||||
Linz | |||||||||
22.04 | Rapid | | Admira/Wacker | 6:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 33 | |||||||||
14.04 | Admira/Wacker | | Wiener Sport-Club | 2:2 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
14.04 | GAK | | SSW Innsbruck | 0:1 | |||||
Graz | |||||||||
15.04 | LASK | | VOEST | 2:1 | |||||
Linz | |||||||||
15.04 | First Vienna | | Rapid | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
16.04 | Austria Wien | | Sturm | 6:1 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Day 32 | |||||||||
07.04 | Sturm | | Admira/Wacker | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
07.04 | VOEST | | Austria Wien | 1:1 | |||||
Linz | |||||||||
07.04 | SSW Innsbruck | | LASK | 1:2 | |||||
Innsbruck | |||||||||
08.04 | Rapid | | Wiener Sport-Club | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
09.04 | First Vienna | | GAK | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 31 | |||||||||
01.04 | Austria Wien | | SSW Innsbruck | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
01.04 | LASK | | First Vienna | 1:0 | |||||
Linz | |||||||||
01.04 | Admira/Wacker | | VOEST | 1:1 | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 20 | |||||||||
11.04 | SSW Innsbruck | | Wiener Sport-Club | 0:0 | |||||
Innsbruck |
Day 42 | |||||||||
29.04 | Everton | | Chelsea | 6:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
29.04 | Manchester City | | Derby County | 1:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
29.04 | West Ham United | | Liverpool | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
29.04 | Wolverhampton Wanderers | | Manchester United | 2:1 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
29.04 | Norwich City | | West Bromwich Albion | 1:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
29.04 | Nottingham Forest | | Birmingham City | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
29.04 | Queens Park Rangers | | Leeds United | 0:0 | |||||
London | |||||||||
29.04 | Bristol City | | Coventry City | 1:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
29.04 | Arsenal | | Middlesbrough | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
29.04 | Aston Villa | | Ipswich Town | 6:1 (4:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
29.04 | Leicester City | | Newcastle United | 3:0 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 41 | |||||||||
08.04 | Derby County | | Wolverhampton Wanderers | 3:1 (2:1) | |||||
Derby | |||||||||
25.04 | Queens Park Rangers | | Birmingham City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
25.04 | Middlesbrough | | West Ham United | 1:2 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
25.04 | Liverpool | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
25.04 | Manchester City | | Coventry City | 3:1 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
25.04 | West Bromwich Albion | | Everton | 3:1 (2:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
25.04 | Bristol City | | Manchester United | 0:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
25.04 | Ipswich Town | | Nottingham Forest | 0:2 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
26.04 | Newcastle United | | Norwich City | 2:2 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
26.04 | Aston Villa | | Leeds United | 3:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
26.04 | Leicester City | | Chelsea | 0:2 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 40 | |||||||||
22.04 | Manchester United | | West Ham United | 3:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
22.04 | Middlesbrough | | Everton | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
22.04 | Newcastle United | | Queens Park Rangers | 0:3 (0:2) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
22.04 | Liverpool | | Norwich City | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
22.04 | West Bromwich Albion | | Aston Villa | 0:3 (0:3) | |||||
West Bromwich | |||||||||
22.04 | Chelsea | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
22.04 | Birmingham City | | Manchester City | 1:4 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
22.04 | Leeds United | | Arsenal | 1:3 (1:3) | |||||
Leeds | |||||||||
22.04 | Derby County | | Leicester City | 4:1 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
22.04 | Coventry City | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
Coventry | |||||||||
22.04 | Ipswich Town | | Bristol City | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
Day 39 | |||||||||
15.04 | Everton | | Ipswich Town | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15.04 | Manchester City | | West Bromwich Albion | 1:3 (0:2) | |||||
Manchester | |||||||||
15.04 | West Ham United | | Derby County | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15.04 | Wolverhampton Wanderers | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15.04 | Nottingham Forest | | Leeds United | 1:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
15.04 | Norwich City | | Manchester United | 1:3 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
15.04 | Queens Park Rangers | | Coventry City | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15.04 | Bristol City | | Liverpool | 1:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
15.04 | Aston Villa | | Chelsea | 2:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15.04 | Arsenal | | Newcastle United | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.04 | Leicester City | | Birmingham City | 1:4 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 38 | |||||||||
08.04 | Manchester United | | Queens Park Rangers | 3:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
08.04 | Middlesbrough | | Bristol City | 2:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
08.04 | Newcastle United | | Aston Villa | 1:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
08.04 | Liverpool | | Leicester City | 3:2 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
08.04 | Coventry City | | Everton | 3:2 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
08.04 | Birmingham City | | Norwich City | 2:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
08.04 | Leeds United | | West Ham United | 1:2 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 37 | |||||||||
01.04 | Everton | | Derby County | 2:1 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.04 | Norwich City | | Leeds United | 3:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
01.04 | Manchester City | | Ipswich Town | 2:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
01.04 | West Ham United | | Coventry City | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
01.04 | Wolverhampton Wanderers | | Birmingham City | 0:1 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
01.04 | Nottingham Forest | | Chelsea | 3:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
01.04 | Queens Park Rangers | | Middlesbrough | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
01.04 | Bristol City | | Newcastle United | 3:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
01.04 | Arsenal | | Manchester United | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
01.04 | Aston Villa | | Liverpool | 0:3 (0:3) | |||||
Birmingham | |||||||||
01.04 | Leicester City | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 33 | |||||||||
05.04 | Everton | | Liverpool | 0:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.04 | Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 1:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 32 | |||||||||
04.04 | Middlesbrough | | Chelsea | 2:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
11.04 | Manchester City | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
11.04 | Birmingham City | | Ipswich Town | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
11.04 | Queens Park Rangers | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
18.04 | West Bromwich Albion | | Derby County | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 29 | |||||||||
04.04 | Coventry City | | Newcastle United | 0:0 | |||||
Coventry | |||||||||
Day 28 | |||||||||
05.04 | Aston Villa | | Nottingham Forest | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
11.04 | Middlesbrough | | Coventry City | 1:1 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
12.04 | Leeds United | | Derby County | 2:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
18.04 | Liverpool | | Ipswich Town | 2:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 27 | |||||||||
12.04 | West Bromwich Albion | | Newcastle United | 2:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 17 | |||||||||
17.04 | Aston Villa | | Newcastle United | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Nottingham Forest | 42 | 25 | 14 | 3 | 69-24 | 64 | ||
2. | Liverpool | 42 | 24 | 9 | 9 | 65-34 | 57 | ||
3. | Everton | 42 | 22 | 11 | 9 | 76-45 | 55 | ||
4. | Manchester City | 42 | 20 | 12 | 10 | 74-51 | 52 | ||
5. | Arsenal | 42 | 21 | 10 | 11 | 60-37 | 52 | ||
6. | West Bromwich Albion | 42 | 18 | 14 | 10 | 62-53 | 50 | ||
7. | Coventry City | 42 | 18 | 12 | 12 | 75-62 | 48 | ||
8. | Aston Villa | 42 | 18 | 10 | 14 | 57-42 | 46 | ||
9. | Leeds United | 42 | 18 | 10 | 14 | 63-53 | 46 | ||
10. | Manchester United | 42 | 16 | 10 | 16 | 67-63 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bolton Wanderers | 42 | 24 | 10 | 8 | 63-33 | 58 | ||
2. | Southampton | 42 | 22 | 13 | 7 | 70-39 | 57 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 20 | 16 | 6 | 83-49 | 56 | ||
4. | Brighton & Hove Albion | 42 | 22 | 12 | 8 | 63-38 | 56 | ||
5. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 13 | 13 | 56-60 | 45 | ||
6. | Sunderland | 42 | 14 | 16 | 12 | 67-59 | 44 | ||
7. | Stoke City | 42 | 16 | 10 | 16 | 53-49 | 42 | ||
8. | Oldham Athletic | 42 | 13 | 16 | 13 | 54-58 | 42 | ||
9. | Crystal Palace | 42 | 13 | 15 | 14 | 50-47 | 41 | ||
10. | Fulham | 42 | 14 | 13 | 15 | 49-49 | 41 |
08.04 | Ipswich Town | | West Bromwich Albion | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
08.04 | Arsenal | | Orient | 3:0 | |||||
London |
Day 34 | |||||||||
30.04 | Liège | | Beerschot | 1:1 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
30.04 | Lokeren | | Brugge | 1:1 (1:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
30.04 | Boom | | Lierse | 2:6 (2:3) | |||||
Boom | |||||||||
30.04 | Antwerp | | Standard | 0:0 | |||||
Antwerpen | |||||||||
30.04 | Louviéroise | | Beringen | 1:0 (0:0) | |||||
La Louvière | |||||||||
30.04 | Winterslag | | Charleroi | 1:2 (1:2) | |||||
Genk | |||||||||
30.04 | Kortrijk | | Molenbeek | 0:3 (0:2) | |||||
Kortrijk | |||||||||
30.04 | Cercle | | Beveren-Waas | 1:2 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
30.04 | Anderlecht | | Waregem | 3:0 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 33 | |||||||||
23.04 | Waregem | | Liège | 0:2 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
23.04 | Molenbeek | | Lokeren | 1:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
23.04 | Beringen | | Winterslag | 3:1 (2:0) | |||||
Beringen | |||||||||
23.04 | Charleroi | | Cercle | 4:1 (1:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
23.04 | Beerschot | | Boom | 3:1 (3:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
23.04 | Lierse | | Antwerp | 2:0 (0:0) | |||||
Lier | |||||||||
23.04 | Beveren-Waas | | Anderlecht | 1:2 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
23.04 | Standard | | Kortrijk | 3:2 (3:1) | |||||
Liège | |||||||||
23.04 | Brugge | | Louviéroise | 2:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 32 | |||||||||
15.04 | Louviéroise | | Molenbeek | 1:0 (0:0) | |||||
La Louvière | |||||||||
15.04 | Boom | | Waregem | 0:2 (0:1) | |||||
Boom | |||||||||
15.04 | Lokeren | | Standard | 1:3 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
15.04 | Antwerp | | Beerschot | 0:0 | |||||
Antwerpen | |||||||||
15.04 | Anderlecht | | Charleroi | 3:0 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
16.04 | Beringen | | Brugge | 3:0 (1:0) | |||||
Beringen | |||||||||
16.04 | Cercle | | Winterslag | 1:3 (0:2) | |||||
Brugge | |||||||||
16.04 | Liège | | Beveren-Waas | 0:3 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
16.04 | Kortrijk | | Lierse | 0:2 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
Day 31 | |||||||||
08.04 | Charleroi | | Boom | 1:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
08.04 | Molenbeek | | Brugge | 0:2 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
08.04 | Lierse | | Louviéroise | 3:0 (1:0) | |||||
Lier | |||||||||
08.04 | Winterslag | | Anderlecht | 0:2 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
08.04 | Waregem | | Kortrijk | 0:0 | |||||
Waregem | |||||||||
08.04 | Beerschot | | Lokeren | 2:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
08.04 | Beveren-Waas | | Antwerp | 1:1 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
09.04 | Standard | | Beringen | 5:0 (3:0) | |||||
Liège | |||||||||
09.04 | Cercle | | Liège | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 30 | |||||||||
01.04 | Louviéroise | | Standard | 1:1 (0:1) | |||||
La Louvière | |||||||||
01.04 | Anderlecht | | Cercle | 1:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
01.04 | Beringen | | Molenbeek | 1:0 (1:0) | |||||
Beringen | |||||||||
02.04 | Antwerp | | Waregem | 1:2 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
02.04 | Kortrijk | | Beerschot | 2:2 (1:2) | |||||
Kortrijk | |||||||||
02.04 | Brugge | | Winterslag | 4:3 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
02.04 | Boom | | Beveren-Waas | 0:0 | |||||
Boom | |||||||||
02.04 | Liège | | Charleroi | 1:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
02.04 | Lokeren | | Lierse | 3:4 (2:1) | |||||
Lokeren |
Day 34 | |||||||||
29.04 15:30 | Sankt Pauli | | Köln | 0:5 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
29.04 15:30 | 1860 München | | Saarbrücken | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
29.04 15:30 | Kaiserslautern | | Bayern | 5:0 (2:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
29.04 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Dortmund | 12:0 (6:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
29.04 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Eintracht Braunschweig | 2:0 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
29.04 15:30 | Bochum | | Fortuna | 2:1 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
29.04 15:30 | Hertha | | Hamburger SV | 3:2 (1:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
29.04 15:30 | Duisburg | | Schalke 04 | 1:0 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
29.04 15:30 | Stuttgart | | Werder | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
Day 33 | |||||||||
22.04 15:30 | Werder | | Kaiserslautern | 5:3 (3:1) | |||||
Bremen | |||||||||
22.04 15:30 | Eintracht Braunschweig | | 1860 München | 2:1 (0:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
22.04 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 2:6 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
22.04 15:30 | Bayern | | Eintracht Frankfurt | 2:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
22.04 15:30 | Fortuna | | Sankt Pauli | 3:1 (2:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
22.04 15:30 | Schalke 04 | | Hertha | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
22.04 15:30 | Saarbrücken | | Duisburg | 1:2 (0:0) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
22.04 15:30 | Köln | | Stuttgart | 2:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
22.04 15:30 | Borussia Dortmund | | Bochum | 5:3 (4:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 32 | |||||||||
08.04 15:30 | Kaiserslautern | | Köln | 0:2 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
08.04 15:30 | Hertha | | Saarbrücken | 1:1 (0:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
08.04 15:30 | 1860 München | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
08.04 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Dortmund | 4:1 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
08.04 15:30 | Duisburg | | Eintracht Braunschweig | 3:1 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
08.04 15:30 | Bochum | | Sankt Pauli | 4:0 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
08.04 15:30 | Stuttgart | | Fortuna | 1:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
08.04 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Schalke 04 | 2:1 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
08.04 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Werder | 0:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 31 | |||||||||
01.04 15:30 | Fortuna | | Kaiserslautern | 4:1 (3:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
01.04 15:30 | Werder | | 1860 München | 2:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
01.04 15:30 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 0:2 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
01.04 15:30 | Saarbrücken | | Borussia Mönchengladbach | 0:1 (0:0) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
01.04 15:30 | Köln | | Eintracht Frankfurt | 0:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
01.04 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Hertha | 1:1 (0:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
01.04 15:30 | Bayern | | Duisburg | 3:2 (3:0) | |||||
München | |||||||||
01.04 15:30 | Sankt Pauli | | Stuttgart | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg |
15.04 16:00 | Köln (Köln) | | Fortuna (Düsseldorf) | 2:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 34 | |||||||||
28.04 | Arminia Bielefeld | | Westfalia | 2:0 | |||||
Bielefeld | |||||||||
28.04 | Arminia Hannover | | Alemannia | 3:3 | |||||
Hannover | |||||||||
28.04 | Bayer 04 | | Tennis Borussia | 2:1 | |||||
Leverkusen | |||||||||
28.04 | Bocholt | | Herford | 0:2 | |||||
Bocholt | |||||||||
28.04 | Wattenscheid | | Schwarz-Weiß | 4:0 | |||||
Bochum | |||||||||
28.04 | Wuppertaler SV | | Hannover 96 | 2:3 | |||||
Wuppertal | |||||||||
28.04 | Olympischer | | Union | 5:2 | |||||
Bremerhaven | |||||||||
28.04 | Rot-Weiß Lüdenscheid | | Osnabrück | 2:4 | |||||
Lüdenscheid | |||||||||
28.04 | Rot-Weiß Essen | | Bayer 05 | 1:0 | |||||
Essen | |||||||||
28.04 | Fortuna | | Preußen | 4:3 | |||||
Köln | |||||||||
Day 33 | |||||||||
21.04 | Alemannia | | Rot-Weiß Lüdenscheid | 3:4 | |||||
Aachen | |||||||||
21.04 | Bayer 05 | | Arminia Hannover | 1:2 | |||||
Krefeld | |||||||||
21.04 | Bocholt | | Rot-Weiß Essen | 4:3 | |||||
Bocholt | |||||||||
21.04 | Hannover 96 | | Wattenscheid | 4:1 | |||||
Hannover | |||||||||
21.04 | Osnabrück | | Bayer 04 | 3:2 | |||||
Osnabrück | |||||||||
21.04 | Preußen | | Wuppertaler SV | 1:0 | |||||
Münster | |||||||||
21.04 | Tennis Borussia | | Olympischer | 3:1 | |||||
Berlin | |||||||||
21.04 | Union | | Fortuna | 0:3 | |||||
Solingen | |||||||||
21.04 | Herford | | Westfalia | 2:0 | |||||
Herford | |||||||||
21.04 | Schwarz-Weiß | | Arminia Bielefeld | 0:1 | |||||
Essen | |||||||||
Day 32 | |||||||||
07.04 | Arminia Bielefeld | | Hannover 96 | 2:0 | |||||
Bielefeld | |||||||||
07.04 | Arminia Hannover | | Bocholt | 6:4 | |||||
Hannover | |||||||||
07.04 | Bayer 04 | | Alemannia | 0:1 | |||||
Leverkusen | |||||||||
07.04 | Wattenscheid | | Preußen | 3:0 | |||||
Bochum | |||||||||
07.04 | Westfalia | | Schwarz-Weiß | 1:1 | |||||
Herne | |||||||||
07.04 | Wuppertaler SV | | Union | 2:0 | |||||
Wuppertal | |||||||||
07.04 | Olympischer | | Osnabrück | 1:1 | |||||
Bremerhaven | |||||||||
07.04 | Rot-Weiß Lüdenscheid | | Bayer 05 | 1:0 | |||||
Lüdenscheid | |||||||||
07.04 | Rot-Weiß Essen | | Herford | 2:0 | |||||
Essen | |||||||||
07.04 | Fortuna | | Tennis Borussia | 2:1 | |||||
Köln | |||||||||
Day 31 | |||||||||
01.04 | Alemannia | | Olympischer | 0:1 | |||||
Aachen | |||||||||
01.04 | Bayer 05 | | Bayer 04 | 1:1 | |||||
Krefeld | |||||||||
01.04 | Bocholt | | Rot-Weiß Lüdenscheid | 3:0 | |||||
Bocholt | |||||||||
01.04 | Hannover 96 | | Westfalia | 1:2 | |||||
Hannover | |||||||||
01.04 | Osnabrück | | Fortuna | 2:2 | |||||
Osnabrück | |||||||||
01.04 | Preußen | | Arminia Bielefeld | 0:1 | |||||
Münster | |||||||||
01.04 | Rot-Weiß Essen | | Arminia Hannover | 4:0 | |||||
Essen | |||||||||
01.04 | Tennis Borussia | | Wuppertaler SV | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
01.04 | Union | | Wattenscheid | 5:2 | |||||
Solingen | |||||||||
01.04 | Herford | | Schwarz-Weiß | 3:0 | |||||
Herford |
Day 34 | |||||||||
28.04 | Augsburg | | Karlsruher | 2:3 | |||||
Augsburg | |||||||||
28.04 | Bayreuth | | Eintracht | 2:1 | |||||
Bayreuth | |||||||||
28.04 | Baunatal | | Chio Waldhof | 2:2 | |||||
Kassel | |||||||||
28.04 | Bürstadt | | Stuttgarter Kickers | 0:1 | |||||
Bürstadt | |||||||||
28.04 | Wormatia | | Bayern | 2:1 | |||||
Worms | |||||||||
28.04 | Darmstadt 98 | | Würzburg 04 | 2:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
28.04 | Würzburger Kickers | | Kickers Offenbach | 3:4 | |||||
Würzburg | |||||||||
28.04 | Freiburger FC | | FSV Frankfurt | 2:1 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
28.04 | Fürth | | Pirmasens | 5:0 | |||||
Fürth | |||||||||
28.04 | Homburg | | Nürnberg | 2:2 | |||||
Homburg | |||||||||
Day 33 | |||||||||
21.04 | Bayern | | Eintracht | 1:2 | |||||
Hof | |||||||||
21.04 | Wormatia | | Baunatal | 4:1 | |||||
Worms | |||||||||
21.04 | Würzburg 04 | | Würzburger Kickers | 4:0 | |||||
Würzburg | |||||||||
21.04 | Karlsruher | | Darmstadt 98 | 2:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
21.04 | Kickers Offenbach | | Freiburger FC | 3:0 | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
21.04 | Stuttgarter Kickers | | Bayreuth | 4:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
21.04 | Nürnberg | | Augsburg | 2:1 | |||||
Nürnberg | |||||||||
21.04 | Pirmasens | | Bürstadt | 0:9 | |||||
Pirmasens | |||||||||
21.04 | FSV Frankfurt | | Fürth | 0:0 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
21.04 | Chio Waldhof | | Homburg | 0:2 | |||||
Mannheim | |||||||||
Day 32 | |||||||||
07.04 | Eintracht | | Stuttgarter Kickers | 1:0 | |||||
Trier | |||||||||
07.04 | Augsburg | | Chio Waldhof | 0:1 | |||||
Augsburg | |||||||||
07.04 | Bayreuth | | Pirmasens | 7:1 | |||||
Bayreuth | |||||||||
07.04 | Baunatal | | Bayern | 1:1 | |||||
Kassel | |||||||||
07.04 | Bürstadt | | FSV Frankfurt | 2:0 | |||||
Bürstadt | |||||||||
07.04 | Darmstadt 98 | | Nürnberg | 2:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
07.04 | Würzburger Kickers | | Karlsruher | 1:1 | |||||
Würzburg | |||||||||
07.04 | Freiburger FC | | Würzburg 04 | 2:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
07.04 | Fürth | | Kickers Offenbach | 3:2 | |||||
Fürth | |||||||||
07.04 | Homburg | | Wormatia | 4:0 | |||||
Homburg |
Day 34 | |||||||||
29.04 | Vitesse | | Sparta | 2:1 (1:0) | |||||
29.04 | NAC | | Den Haag | 1:0 (0:0) | |||||
29.04 | AZ-67 | | Haarlem | 6:0 (3:0) | |||||
30.04 | Roda | | VVV-Venlo | 2:1 (1:0) | |||||
30.04 | Telstar | | Volendam | 1:0 (1:0) | |||||
30.04 | Utrecht | | PSV | 0:1 (0:1) | |||||
30.04 | Ajax | | Twente | 4:1 (2:1) | |||||
30.04 | Feyenoord | | NEC | 2:0 (0:0) | |||||
30.04 | Go Ahead Eagles | | Amsterdam | 2:0 (2:0) | |||||
Day 33 | |||||||||
23.04 | NEC | | NAC | 2:2 (1:1) | |||||
23.04 | Sparta | | Utrecht | 2:3 (2:1) | |||||
23.04 | Telstar | | AZ-67 | 0:0 | |||||
23.04 | VVV-Venlo | | Feyenoord | 4:3 (3:2) | |||||
23.04 | PSV | | Ajax | 2:3 (0:1) | |||||
23.04 | Volendam | | Go Ahead Eagles | 1:0 (1:0) | |||||
23.04 | Den Haag | | Vitesse | 1:1 (1:0) | |||||
23.04 | Amsterdam | | Roda | 1:2 (0:0) | |||||
23.04 | Twente | | Haarlem | 0:0 | |||||
Day 32 | |||||||||
16.04 | Haarlem | | PSV | 1:0 (0:0) | |||||
16.04 | Roda | | Volendam | 1:4 (0:1) | |||||
16.04 | Vitesse | | NEC | 3:2 (2:2) | |||||
16.04 | Go Ahead Eagles | | Telstar | 5:1 (1:1) | |||||
16.04 | NAC | | VVV-Venlo | 0:2 (0:0) | |||||
16.04 | Feyenoord | | Amsterdam | 1:1 (0:0) | |||||
16.04 | AZ-67 | | Twente | 4:1 (1:1) | |||||
16.04 | Ajax | | Sparta | 0:0 | |||||
16.04 | Utrecht | | Den Haag | 1:0 (0:0) | |||||
Day 31 | |||||||||
08.04 | PSV | | Twente | 3:1 (2:1) | |||||
08.04 | NEC | | Utrecht | 0:1 (0:1) | |||||
09.04 | Sparta | | Haarlem | 3:1 (3:0) | |||||
09.04 | Telstar | | Roda | 1:2 (1:0) | |||||
09.04 | Go Ahead Eagles | | AZ-67 | 2:0 (1:0) | |||||
09.04 | Amsterdam | | NAC | 2:0 (2:0) | |||||
09.04 | Volendam | | Feyenoord | 1:0 (0:0) | |||||
09.04 | Den Haag | | Ajax | 0:3 (0:2) | |||||
09.04 | VVV-Venlo | | Vitesse | 0:1 (0:0) | |||||
Day 30 | |||||||||
01.04 | NAC | | Volendam | 3:3 (2:1) | |||||
01.04 | Utrecht | | VVV-Venlo | 1:1 (0:0) | |||||
02.04 | Haarlem | | Den Haag | 2:0 (1:0) | |||||
02.04 | Roda | | Go Ahead Eagles | 0:0 | |||||
02.04 | Vitesse | | Amsterdam | 0:4 (0:0) | |||||
02.04 | Feyenoord | | Telstar | 1:1 (0:0) | |||||
02.04 | Twente | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
02.04 | AZ-67 | | PSV | 1:1 (0:1) | |||||
02.04 | Ajax | | NEC | 6:1 (3:1) | |||||
Day 24 | |||||||||
05.04 | Sparta | | Amsterdam | 6:0 (2:0) | |||||
Day 33 | |||||||||
30.04 | Burgos | | Racing | 0:0 | |||||
30.04 | Elche | | Atlético Madrid | 4:4 (1:2) | |||||
30.04 | Sevilla | | Salamanca | 2:1 (0:0) | |||||
30.04 | Valencia | | Real Betis | 4:2 (1:1) | |||||
30.04 | Rayo Vallecano | | Barcelona | 2:1 (2:0) | |||||
30.04 | Español | | Las Palmas | 0:1 (0:0) | |||||
30.04 | Real Madrid | | Hércules | 3:0 (2:0) | |||||
30.04 | Real Sociedad | | Athletic | 2:1 (1:0) | |||||
30.04 | Sporting Gijon | | Cádiz | 3:0 (0:0) | |||||
Day 32 | |||||||||
23.04 | Atlético Madrid | | Sporting Gijon | 5:1 (4:0) | |||||
23.04 | Cádiz | | Burgos | 4:0 (0:0) | |||||
23.04 | Barcelona | | Elche | 5:1 (3:1) | |||||
23.04 | Hércules | | Español | 1:1 (0:1) | |||||
23.04 | Racing | | Real Madrid | 1:0 (0:0) | |||||
23.04 | Real Betis | | Rayo Vallecano | 1:0 (0:0) | |||||
23.04 | Real Sociedad | | Valencia | 1:1 (0:0) | |||||
23.04 | Las Palmas | | Sevilla | 2:0 (1:0) | |||||
23.04 | Salamanca | | Athletic | 0:3 (0:2) | |||||
Day 31 | |||||||||
15.04 | Athletic | | Valencia | 4:1 (2:0) | |||||
15.04 | Salamanca | | Las Palmas | 0:0 | |||||
16.04 | Burgos | | Atlético Madrid | 2:2 (2:2) | |||||
16.04 | Elche | | Real Betis | 2:1 (2:1) | |||||
16.04 | Sevilla | | Hércules | 2:1 (2:1) | |||||
16.04 | Rayo Vallecano | | Real Sociedad | 1:0 (0:0) | |||||
16.04 | Español | | Racing | 0:1 (0:1) | |||||
16.04 | Real Madrid | | Cádiz | 2:0 (2:0) | |||||
16.04 | Sporting Gijon | | Barcelona | 1:0 (0:0) | |||||
Day 30 | |||||||||
08.04 | Barcelona | | Burgos | 3:0 (2:0) | |||||
08.04 | Valencia | | Rayo Vallecano | 7:0 (2:0) | |||||
09.04 | Atlético Madrid | | Real Madrid | 1:3 (0:0) | |||||
09.04 | Cádiz | | Español | 2:4 (2:2) | |||||
09.04 | Hércules | | Salamanca | 2:0 (2:0) | |||||
09.04 | Racing | | Sevilla | 1:1 (0:0) | |||||
09.04 | Real Betis | | Sporting Gijon | 1:1 (0:1) | |||||
09.04 | Real Sociedad | | Elche | 3:2 (2:0) | |||||
09.04 | Las Palmas | | Athletic | 2:2 (1:1) | |||||
Day 29 | |||||||||
05.04 | Athletic | | Rayo Vallecano | 6:0 (1:0) | |||||
05.04 | Burgos | | Real Betis | 1:0 (0:0) | |||||
05.04 | Elche | | Valencia | 0:2 (0:2) | |||||
05.04 | Sevilla | | Cádiz | 1:0 (0:0) | |||||
05.04 | Español | | Atlético Madrid | 1:3 (0:3) | |||||
05.04 | Real Madrid | | Barcelona | 4:0 (2:0) | |||||
05.04 | Sporting Gijon | | Real Sociedad | 6:2 (3:0) | |||||
05.04 | Las Palmas | | Hércules | 0:1 (0:0) | |||||
05.04 | Salamanca | | Racing | 3:0 (2:0) | |||||
Day 28 | |||||||||
01.04 | Barcelona | | Español | 1:1 (1:1) | |||||
01.04 | Valencia | | Sporting Gijon | 1:0 (0:0) | |||||
01.04 | Racing | | Las Palmas | 1:0 (1:0) | |||||
02.04 | Atlético Madrid | | Sevilla | 1:0 (0:0) | |||||
02.04 | Cádiz | | Salamanca | 0:1 (0:0) | |||||
02.04 | Hércules | | Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
02.04 | Rayo Vallecano | | Elche | 0:1 (0:0) | |||||
02.04 | Real Betis | | Real Madrid | 4:2 (1:0) | |||||
02.04 | Real Sociedad | | Burgos | 3:1 (0:0) | |||||
Day 29 | |||||||||
30.04 | Vicenza | | Perugia | 3:1 (2:0) | |||||
Vicenza | |||||||||
30.04 | Roma | | Juventus | 1:1 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
30.04 | Bologna | | Napoli | 0:0 | |||||
30.04 | Foggia | | Hellas Verona | 4:0 | |||||
30.04 | Genoa | | Inter | 1:1 | |||||
30.04 | Milan | | Lazio | 0:2 | |||||
30.04 | Pescara | | Fiorentina | 1:2 | |||||
30.04 | Torino | | Atalanta | 3:2 | |||||
Day 28 | |||||||||
23.04 | Juventus | | Pescara | 2:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
23.04 | Napoli | | Vicenza | 1:4 (1:3) | |||||
Napoli | |||||||||
23.04 | Fiorentina | | Torino | 2:0 | |||||
23.04 | Genoa | | Bologna | 0:0 | |||||
23.04 | Inter | | Roma | 4:2 | |||||
23.04 | Lazio | | Perugia | 2:0 | |||||
23.04 | Hellas Verona | | Milan | 1:2 | |||||
27.04 | Atalanta | | Foggia | 1:2 | |||||
Day 27 | |||||||||
16.04 | Bologna | | Juventus | 1:1 (1:1) | |||||
Bologna | |||||||||
16.04 | Vicenza | | Genoa | 1:0 (1:0) | |||||
Vicenza | |||||||||
16.04 | Milan | | Atalanta | 0:1 | |||||
16.04 | Napoli | | Fiorentina | 0:0 | |||||
16.04 | Perugia | | Foggia | 3:1 | |||||
16.04 | Pescara | | Inter | 2:1 | |||||
16.04 | Torino | | Lazio | 1:0 | |||||
19.04 | Roma | | Hellas Verona | 2:1 | |||||
Day 26 | |||||||||
08.04 | Juventus | | Inter | 2:2 | |||||
Torino | |||||||||
09.04 | Bologna | | Vicenza | 3:2 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
09.04 | Atalanta | | Pescara | 2:0 | |||||
09.04 | Foggia | | Napoli | 1:1 | |||||
09.04 | Genoa | | Roma | 1:0 | |||||
09.04 | Lazio | | Fiorentina | 1:0 | |||||
09.04 | Milan | | Torino | 1:1 | |||||
09.04 | Hellas Verona | | Perugia | 0:0 | |||||
Day 25 | |||||||||
02.04 | Vicenza | | Foggia | 2:0 (2:0) | |||||
Vicenza | |||||||||
02.04 | Fiorentina | | Atalanta | 2:2 | |||||
02.04 | Inter | | Hellas Verona | 0:0 | |||||
02.04 | Napoli | | Lazio | 4:3 | |||||
02.04 | Perugia | | Milan | 0:1 | |||||
02.04 | Pescara | | Genoa | 0:0 | |||||
02.04 | Roma | | Bologna | 1:1 | |||||
02.04 15:30 | Juventus | | Torino | 0:0 | |||||
Torino |
Day 2 | |||||||||
27.04 | Vålerengen | | Lyn | 4:0 | |||||
30.04 | Bodø/Glimt | | Bryne | 1:2 | |||||
30.04 | Start | | Steinkjer | 1:1 | |||||
30.04 | Skeid | | Moss | 1:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
23.04 | Steinkjer | | Brann | 1:1 | |||||
23.04 | Bryne | | Start | 0:1 | |||||
23.04 | Moss | | Vålerengen | 1:0 | |||||
23.04 | Molde | | Viking | 0:2 | |||||
23.04 | Lyn | | Bodø/Glimt | 0:0 | |||||
23.04 | Lillestrøm | | Skeid | 3:1 | |||||
Day 29 | |||||||||
29.04 | Odra | | Legia | 3:0 | |||||
29.04 | ŁKS | | Polonia | 2:0 | |||||
29.04 | Górnik | | Śląsk | 0:1 | |||||
29.04 | Arka | | Stal | 2:0 | |||||
29.04 | Szombierki | | Widzew | 1:1 | |||||
29.04 | Ruch | | Wisła | 2:0 | |||||
29.04 | Lech | | Zagłębie | 2:1 | |||||
29.04 | Pogoń | | Zawisza | 3:1 | |||||
Day 28 | |||||||||
19.04 | Arka | | Górnik | 3:0 | |||||
19.04 | Polonia | | Lech | 1:1 | |||||
19.04 | Zawisza | | ŁKS | 2:1 | |||||
19.04 | Widzew | | Odra | 1:0 | |||||
19.04 | Legia | | Pogoń | 0:0 | |||||
19.04 | Stal | | Ruch | 0:1 | |||||
19.04 | Zagłębie | | Śląsk | 0:0 | |||||
19.04 | Wisła | | Szombierki | 4:0 | |||||
Day 27 | |||||||||
15.04 | Ruch | | Arka | 3:0 | |||||
15.04 | ŁKS | | Legia | 3:1 | |||||
15.04 | Śląsk | | Polonia | 1:0 | |||||
15.04 | Szombierki | | Stal | 1:0 | |||||
15.04 | Pogoń | | Widzew | 4:3 | |||||
15.04 | Odra | | Wisła | 1:0 | |||||
15.04 | Górnik | | Zagłębie | 0:0 | |||||
15.04 | Lech | | Zawisza | 2:1 | |||||
Day 24 | |||||||||
29.04 | Sporting | | Marítimo | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
30.04 | Riopele | | Belenenses | 1:0 (0:0) | |||||
Pousada de Saramagos | |||||||||
30.04 | Académica | | Benfica | 0:3 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
30.04 | Estoril-Praia | | Boavista | 0:1 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
30.04 | Braga | | Portimonense | 2:0 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
30.04 | Vitória Setubal | | Espinho | 1:1 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
30.04 | Porto | | Varzim | 5:1 (4:1) | |||||
Porto | |||||||||
30.04 | Feirense | | Vitória Guimarães | 0:1 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
Day 23 | |||||||||
15.04 | Sporting | | Riopele | 2:1 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
16.04 | Portimonense | | Académica | 1:0 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
16.04 | Marítimo | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16.04 | Varzim | | Estoril-Praia | 0:0 | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
16.04 | Vitória Guimarães | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
16.04 | Belenenses | | Feirense | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
16.04 | Espinho | | Braga | 1:0 (1:0) | |||||
Espinho | |||||||||
16.04 | Boavista | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
Day 22 | |||||||||
08.04 | Benfica | | Portimonense | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.04 | Porto | | Belenenses | 6:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
09.04 | Braga | | Boavista | 2:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
09.04 | Riopele | | Marítimo | 0:0 | |||||
Pousada de Saramagos | |||||||||
09.04 | Académica | | Espinho | 2:0 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
09.04 | Feirense | | Sporting | 0:2 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
09.04 | Vitória Setubal | | Varzim | 1:1 (1:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
09.04 | Estoril-Praia | | Vitória Guimarães | 1:0 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
Day 21 | |||||||||
02.04 | Boavista | | Académica | 1:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
02.04 | Espinho | | Benfica | 1:5 (1:3) | |||||
Espinho | |||||||||
02.04 | Belenenses | | Estoril-Praia | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
02.04 | Sporting | | Porto | 2:3 (1:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
02.04 | Riopele | | Feirense | 2:1 (1:0) | |||||
Pousada de Saramagos | |||||||||
02.04 | Marítimo | | Portimonense | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
02.04 | Varzim | | Braga | 1:1 (1:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
02.04 | Vitória Guimarães | | Vitória Setubal | 3:0 (2:0) | |||||
Guimarães |
Day 15 | |||||||||
15.04 | Troyes | | Saint-Étienne | 1:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
30.04 | Djurgårdens | | Malmö | 0:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
30.04 | Halmstad | | Göteborg | 1:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
30.04 | Kalmar | | Elfsborg | 2:1 | |||||
Kalmar | |||||||||
30.04 | Landskrona | | Västerås SK | 2:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
30.04 | Örebro | | Östers | 1:1 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.04 | Göteborg | | Djurgårdens | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
23.04 | Elfsborg | | Landskrona | 1:1 | |||||
Borås | |||||||||
23.04 | Hammarby | | Örebro | 3:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
23.04 | Malmö | | Kalmar | 0:0 | |||||
Malmö | |||||||||
23.04 | Norrköping | | Halmstad | 0:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
23.04 | Västerås SK | | AIK | 0:2 | |||||
Västerås | |||||||||
23.04 | Östers | | Åtvidaberg | 3:0 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.04 | AIK | | Göteborg | 0:2 | |||||
Solna | |||||||||
15.04 | Elfsborg | | Östers | 2:2 | |||||
Borås | |||||||||
15.04 | Kalmar | | Halmstad | 3:2 | |||||
Kalmar | |||||||||
15.04 | Landskrona | | Norrköping | 0:2 | |||||
Landsknona | |||||||||
15.04 | Västerås SK | | Hammarby | 0:0 | |||||
Västerås | |||||||||
15.04 | Åtvidaberg | | Djurgårdens | 1:3 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
15.04 | Örebro | | Malmö | 1:2 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.04 | Hammarby | | Kalmar | 0:1 | |||||
Solna | |||||||||
09.04 | Djurgårdens | | Örebro | 2:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
09.04 | Göteborg | | Landskrona | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
09.04 | Halmstad | | Åtvidaberg | 1:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
09.04 | Malmö | | AIK | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
09.04 | Norrköping | | Elfsborg | 1:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
09.04 | Östers | | Västerås SK | 2:0 | |||||
Växjö |
Day 36 | |||||||||
29.04 | Hibernian | | Aberdeen | 1:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
29.04 | Clydebank | | Ayr United | 0:2 (0:1) | |||||
Clydebank | |||||||||
29.04 | St. Mirren | | Celtic | 3:1 (1:1) | |||||
Paisley | |||||||||
29.04 | Rangers | | Motherwell | 2:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
29.04 | Dundee United | | Partick Thistle | 5:2 (3:0) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 35 | |||||||||
22.04 | Motherwell | | Clydebank | 0:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
22.04 | Rangers | | Dundee United | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.04 | Ayr United | | Hibernian | 2:0 (1:0) | |||||
Ayr | |||||||||
22.04 | Celtic | | Partick Thistle | 5:2 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.04 | Aberdeen | | St. Mirren | 4:2 (1:2) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 34 | |||||||||
15.04 | Dundee United | | Ayr United | 1:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15.04 | Hibernian | | Celtic | 4:1 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15.04 | Clydebank | | Rangers | 0:2 (0:0) | |||||
Clydebank | |||||||||
15.04 | Aberdeen | | Motherwell | 5:0 (3:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15.04 | Partick Thistle | | St. Mirren | 2:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 33 | |||||||||
08.04 | Partick Thistle | | Aberdeen | 0:2 (0:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.04 | Clydebank | | Celtic | 3:2 (1:2) | |||||
Clydebank | |||||||||
08.04 | Motherwell | | Dundee United | 0:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
08.04 | Ayr United | | Rangers | 2:5 (1:2) | |||||
Ayr | |||||||||
08.04 | St. Mirren | | Hibernian | 3:0 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
Day 32 | |||||||||
01.04 | Celtic | | Aberdeen | 2:2 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
01.04 | Ayr United | | Motherwell | 0:1 (0:0) | |||||
Ayr | |||||||||
01.04 | Hibernian | | Partick Thistle | 3:1 (2:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
01.04 | Rangers | | St. Mirren | 1:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.04 | Dundee United | | Clydebank | 1:0 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 26 | |||||||||
19.04 | Dundee United | | Rangers | 0:1 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.04 | Celtic | | Hibernian | 2:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 24 | |||||||||
04.04 | Aberdeen | | Partick Thistle | 2:1 (2:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
12.04 | Rangers | | Ayr United | 1:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
17.04 | Celtic | | Clydebank | 5:2 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 23 | |||||||||
19.04 | Partick Thistle | | Hibernian | 2:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
12.04 | Hibernian | | Celtic | 1:1 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
26.04 | Dundee United | | Ayr United | 3:1 (3:0) | |||||
Dundee | |||||||||
26.04 | Partick Thistle | | St. Mirren | 5:0 (4:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 15 | |||||||||
26.04 | Clydebank | | Celtic | 1:1 (0:0) | |||||
Clydebank |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Quilmes | 40 | 22 | 10 | 8 | 53-41 | 54 | ||
2. | Boca Juniors | 40 | 20 | 13 | 7 | 58-45 | 53 | ||
3. | Unión | 40 | 20 | 12 | 8 | 58-36 | 52 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 40 | 17 | 13 | 10 | 47-41 | 47 | ||
5. | Argentinos Juniors | 40 | 17 | 12 | 11 | 66-52 | 46 | ||
6. | River Plate | 40 | 16 | 13 | 11 | 59-47 | 45 | ||
7. | Newell's Old Boys | 40 | 14 | 16 | 10 | 52-36 | 44 | ||
8. | Independiente | 40 | 15 | 13 | 12 | 69-54 | 43 | ||
9. | Racing Club | 40 | 15 | 12 | 13 | 58-46 | 42 | ||
10. | Rosario Central | 40 | 13 | 16 | 11 | 43-32 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Minnesota Kicks | 30 | 17 | 0 | 13 | 58-43 | 102 | ||
2. | Tulsa Roughnecks | 30 | 16 | 0 | 14 | 49-46 | 96 | ||
3. | Dallas Tornado | 30 | 14 | 0 | 16 | 51-53 | 84 | ||
4. | Colorado Caribous | 30 | 8 | 0 | 22 | 34-66 | 48 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 30 | 24 | 0 | 6 | 68-29 | 144 | ||
2. | Portland Timbers | 30 | 20 | 0 | 10 | 50-36 | 120 | ||
3. | Seattle Sounders | 30 | 15 | 0 | 15 | 50-45 | 90 | ||
4. | Los Angeles Aztecs | 30 | 9 | 0 | 21 | 36-69 | 54 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Tea Men | 30 | 19 | 0 | 11 | 62-39 | 114 | ||
2. | Tampa Bay Rowdies | 30 | 18 | 0 | 12 | 63-48 | 108 | ||
3. | Fort Lauderdale Strikers | 30 | 16 | 0 | 14 | 50-59 | 96 | ||
4. | Philadelphia Fury | 30 | 12 | 0 | 18 | 40-58 | 72 | ||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Detroit Express | 30 | 20 | 0 | 10 | 68-36 | 120 | ||
2. | Chicago Sting | 30 | 12 | 0 | 18 | 57-64 | 72 | ||
3. | Memphis Rogues | 30 | 10 | 0 | 20 | 43-58 | 60 | ||
4. | Houston Hurricane | 30 | 10 | 0 | 20 | 37-61 | 60 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Diego Sockers | 30 | 18 | 0 | 12 | 63-56 | 108 | ||
2. | California Surf | 30 | 13 | 0 | 17 | 43-49 | 78 | ||
3. | Oakland Stompers | 30 | 12 | 0 | 18 | 34-59 | 72 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 30 | 8 | 0 | 22 | 36-81 | 48 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Adelaide Hellas | 26 | 16 | 4 | 6 | 42-27 | 36 | ||
2. | Eastern Suburbs | 26 | 15 | 5 | 6 | 49-27 | 35 | ||
3. | South Melbourne Hellas | 26 | 12 | 8 | 6 | 45-30 | 32 | ||
4. | Marconi Fairfield | 26 | 12 | 6 | 8 | 46-31 | 30 | ||
5. | Fitzroy United | 26 | 9 | 8 | 9 | 39-39 | 26 | ||
6. | Brisbane Lions | 26 | 8 | 10 | 8 | 37-39 | 26 | ||
7. | Saint George Saints | 26 | 11 | 3 | 12 | 41-40 | 25 | ||
8. | Sydney Olympic | 26 | 9 | 7 | 10 | 35-43 | 25 | ||
9. | Western Suburbs | 26 | 9 | 6 | 11 | 41-45 | 24 | ||
10. | Adelaide City | 26 | 9 | 6 | 11 | 38-44 | 24 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |