Football matches in October 1958 |
Day 1 | |||||||||
04.10 | Northern Ireland | | England | 3:3 (1:1) | |||||
Belfast | |||||||||
18.10 | Wales | | Scotland | 0:3 (0:1) | |||||
Cardiff |
16.10 | Réunion | | Mauritius | 0:2 | |||||
19.10 | Réunion | | Madagascar | 1:3 | |||||
05.10 | Austria | | France | 1:2 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
05.10 | GDR | | Bulgaria | 1:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
05.10 | Ireland | | Poland | 2:2 (2:2) | |||||
Dublin | |||||||||
05.10 | Yugoslavia | | Hungary | 4:4 (1:1) | |||||
Zagreb Stadion Dinamo | |||||||||
12.10 | Czechoslovakia | | Bulgaria | 0:1 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
15.10 | Netherlands | | Denmark | 5:1 (3:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
15.10 | Spain | | Northern Ireland | 6:2 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22.10 | England | | USSR | 5:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
26.10 | Belgium | | Turkey | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
26.10 | France | | FRG | 2:2 (1:1) | |||||
Colombes | |||||||||
26.10 | Romania | | Hungary | 1:2 (1:0) | |||||
Bucureşti |
Day 3 | |||||||||
01.10 20:15 | Schalke 04 | | KB | 3:1 (0:0)* | |||||
Netherlands, Enschede | |||||||||
12.10 20:15 | Wismut | | Petrolul | 4:0 (2:0)* | |||||
USSR, Kiev | |||||||||
15.10 20:15 | IFK | | Jeunesse | 5:1 (1:1)* | |||||
Göteborg | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.10 20:15 | Home Farm | | Atlético Madrid | 1:5 (0:2) | 0:8 (0:2) | 1:13 | |||
Dublin | |||||||||
01.10 20:15 | Wiener Sport-Club | | Juventus | 7:0 (3:0) | 1:3 (1:1) | 8:3 | |||
Wien | |||||||||
01.10 20:15 | MTK | | Polonia Bytom | 3:0 (1:0) | 3:0 (3:0) | 6:0 | |||
Budapest | |||||||||
01.10 20:15 | Dukla Praha | | Dinamo Zagreb | 2:1 (1:1) | 2:2 (1:0) | 4:3 | |||
Praha | |||||||||
08.10 20:15 | Reims | | Ards | 6:2 (5:2) | 4:1 (3:0) | 10:3 | |||
Reims | |||||||||
08.10 20:15 | Sporting | | Utrecht | 2:1 (0:0) | 4:3 (2:0) | 6:4 | |||
Lisboa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.10 20:15 | Utrecht | | Sporting | 3:4 (0:2) | |||||
Utrecht |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.10 20:00 | Lausanne | | Beograd XI | 3:5 (1:2) | 1:6 (1:1) | 4:11 | |||
Lausanne | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.10 20:00 | Köln XI | | Birmingham City | 2:2 (2:1) | |||||
Köln | |||||||||
29.10 20:00 | Union Saint-Gilloise | | Leipzig XI | 6:1 (3:0) | |||||
Bruxelles |
Day 22 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Torpedo | 0:2 (0:2) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Kiev | 2:4 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | Shakhtyor | 2:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 21 | |||||||||
Spartak | | CSK MO | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 1:1 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 18 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Lokomotiv | 2:1 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Lokomotiv | | Moldova | 8:1 (4:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 15 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Moldova | 1:1 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 4:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Admiralteyets | | Dynamo Kiev | 1:2 (0:2) | ||||||
Leningrad |
04.10 | Torpedo Gorkiy | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:0 | |||||
Gorky | |||||||||
05.10 | Dynamo Ulyanovsk | | Iskra | 1:2 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
05.10 03:00 | Avangard Nikolayev | | Energiya Volzhskiy | 1:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv Avangard Stadium | |||||||||
05.10 03:00 | Zvezda Kirovograd | | Lokomotiv Saratov | 1:1 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
05.10 03:00 | Spartak Kherson | | Torpedo Taganrog | 2:1 (0:1) | |||||
Kherson | |||||||||
05.10 03:00 | Trudovye Rezervy Lipetsk | | Dynamo Kirov | 2:2 (1:1) | |||||
Lipetsk Stroitel Stadium | |||||||||
05.10 03:00 | Voronezh team | | Zenit | 0:2 (0:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
07.10 03:00 | SKVO Odessa | | Traktor Stalingrad | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
12.10 | Dynamo Ulyanovsk | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:2 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
12.10 | Torpedo Gorkiy | | Iskra | 2:0 | |||||
Gorky | |||||||||
12.10 03:00 | Avangard Nikolayev | | Traktor Stalingrad | 0:1 | |||||
Mykolaiv Avangard Stadium | |||||||||
12.10 03:00 | Zvezda Kirovograd | | Torpedo Taganrog | 2:0 (1:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
12.10 03:00 | Spartak Kherson | | Lokomotiv Saratov | 2:2 | |||||
Kherson | |||||||||
12.10 03:00 | Trudovye Rezervy Lipetsk | | Zenit | 0:0 | |||||
Lipetsk Stroitel Stadium | |||||||||
12.10 03:00 | Voronezh team | | Dynamo Kirov | 0:2 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
12.10 03:00 | SKVO Odessa | | Energiya Volzhskiy | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
15.10 16:00 | Torpedo Taganrog | | Traktor Stalingrad | 2:0 (2:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
18.10 | Trudovye Rezervy Leningrad | | Iskra | 1:1 | |||||
Leningrad | |||||||||
19.10 | Lokomotiv Saratov | | Torpedo Taganrog | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
19.10 | Torpedo Gorkiy | | Dynamo Ulyanovsk | 1:3 | |||||
Gorky | |||||||||
19.10 03:00 | Avangard Nikolayev | | Zvezda Kirovograd | 4:1 (1:1) | |||||
Mykolaiv Avangard Stadium | |||||||||
19.10 03:00 | Zenit | | Dynamo Kirov | 2:3 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
19.10 03:00 | Traktor Stalingrad | | Energiya Volzhskiy | 0:0 | |||||
Stalingrad | |||||||||
19.10 03:00 | Voronezh team | | Trudovye Rezervy Lipetsk | 5:2 (4:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19.10 03:00 | SKVO Odessa | | Spartak Kherson | 1:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
26.10 | Torpedo Gorkiy | | Lokomotiv Saratov | 2:1 (0:1) | |||||
Gorky | |||||||||
26.10 03:00 | Traktor Stalingrad | | Spartak Kherson | 1:0 (1:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
30.10 03:00 | Traktor Stalingrad | | Zvezda Kirovograd | 2:0 (1:0) | |||||
Stalingrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Odessa | 30 | 19 | 7 | 4 | 51-15 | 45 | ||
2. | Trudovye Rezervy Leningrad | 30 | 16 | 10 | 4 | 52-23 | 42 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 30 | 15 | 10 | 5 | 40-26 | 40 | ||
4. | Traktor Stalingrad | 30 | 16 | 7 | 7 | 46-22 | 39 | ||
5. | Torpedo Taganrog | 30 | 17 | 4 | 9 | 40-24 | 38 | ||
6. | Torpedo Gorkiy | 30 | 12 | 10 | 8 | 48-40 | 34 | ||
7. | Lokomotiv Saratov | 30 | 13 | 7 | 10 | 48-39 | 33 | ||
8. | Voronezh team | 30 | 13 | 5 | 12 | 45-35 | 31 | ||
9. | Dynamo Kirov | 30 | 13 | 4 | 13 | 52-41 | 30 | ||
10. | Zenit | 30 | 12 | 5 | 13 | 36-32 | 29 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKChF | 30 | 16 | 9 | 5 | 52-23 | 41 | ||
2. | Metallurg Zaporozhye | 30 | 17 | 5 | 8 | 55-29 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 30 | 18 | 3 | 9 | 62-35 | 39 | ||
4. | Trud Stalinogorsk | 30 | 16 | 4 | 10 | 37-36 | 36 | ||
5. | Tekstilshchik | 30 | 15 | 5 | 10 | 36-29 | 35 | ||
6. | Trudovye Rezervy Lugansk | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-26 | 34 | ||
7. | Kolhospnyk Poltava | 30 | 12 | 10 | 8 | 32-27 | 34 | ||
8. | Khimik Yaroslavl | 30 | 14 | 6 | 10 | 41-37 | 34 | ||
9. | Metallurg Dnepropetrovsk | 30 | 14 | 5 | 11 | 52-45 | 33 | ||
10. | Znamya Truda | 30 | 11 | 9 | 10 | 34-51 | 31 |
01.10 03:00 | Spartak Stanislav | | Chernomorets | 2:3 (0:1) | |||||
Stanislav | |||||||||
02.10 17:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Volga Kalinin | 1:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
03.10 03:00 | SKVO Kiev | | Dynamo Tallin | 2:0 | |||||
Kiev | |||||||||
04.10 03:00 | Daugava | | Kolhospnyk Rovno | 6:0 | |||||
Rīga | |||||||||
04.10 03:00 | Urozhay Minsk | | LTI | 2:1 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
05.10 03:00 | Spartak Stanislav | | Baltika | 2:1 | |||||
Stanislav | |||||||||
05.10 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Spartak Vilnius | 1:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
05.10 03:00 | Chernomorets | | Volga Kalinin | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
05.10 16:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Trud Glukhovo | 3:1 (2:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
07.10 03:00 | Spartak Minsk | | SKVO Lvov | 4:1 (2:0) | |||||
Minsk | |||||||||
08.10 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Spartak Stanislav | 1:1 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
08.10 03:00 | Urozhay Minsk | | Dynamo Tallin | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
10.10 03:00 | Dynamo Tallin | | Trud Glukhovo | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
11.10 03:00 | Spartak Stanislav | | Spartak Vilnius | 1:2 | |||||
Stanislav | |||||||||
12.10 03:00 | Volga Kalinin | | Urozhay Minsk | 3:0 (1:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
12.10 03:00 | Daugava | | SKVO Lvov | 0:1 | |||||
Rīga | |||||||||
12.10 03:00 | Dynamo Tallin | | Lokomotiv Vinnitsa | 2:1 | |||||
Tallinn | |||||||||
12.10 03:00 | Spartak Minsk | | Kolhospnyk Rovno | 5:1 (2:0) | |||||
Minsk | |||||||||
12.10 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Baltika | 2:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
12.10 03:00 | Trud Glukhovo | | SKVO Kiev | 1:0 | |||||
Noginsk | |||||||||
12.10 03:00 | LTI | | Chernomorets | 3:1 (1:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
16.10 | Volga Kalinin | | Spartak Vilnius | 2:2 | |||||
19.10 03:00 | Baltika | | Daugava | 5:2 (3:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19.10 03:00 | Volga Kalinin | | SKVO Kiev | 1:1 | |||||
Kalinin | |||||||||
19.10 03:00 | Dynamo Tallin | | Chernomorets | 2:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19.10 03:00 | Spartak Minsk | | Spartak Vilnius | 1:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
19.10 03:00 | Spartak Stanislav | | Lokomotiv Vinnitsa | 0:0 | |||||
Stanislav | |||||||||
19.10 03:00 | Trud Glukhovo | | Urozhay Minsk | 1:1 (1:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
19.10 03:00 | LTI | | Kolhospnyk Rovno | 2:2 | |||||
Leningrad | |||||||||
22.10 03:00 | Spartak Vilnius | | SKVO Lvov | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
23.10 03:00 | Urozhay Minsk | | Spartak Uzhgorod | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
26.10 03:00 | Kolhospnyk Rovno | | SKVO Lvov | 4:0 | |||||
Rivne | |||||||||
26.10 03:00 | Trud Glukhovo | | Spartak Stanislav | 2:2 | |||||
Noginsk | |||||||||
26.10 03:00 | Urozhay Minsk | | Baltika | 4:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
26.10 03:00 | SKVO Kiev | | Spartak Minsk | 1:2 (0:1) | |||||
Kiev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Lvov | 30 | 18 | 7 | 5 | 45-26 | 43 | ||
2. | Spartak Minsk | 30 | 18 | 5 | 7 | 56-25 | 41 | ||
3. | Lokomotiv Vinnitsa | 30 | 14 | 7 | 9 | 42-37 | 35 | ||
4. | Spartak Uzhgorod | 30 | 11 | 13 | 6 | 36-33 | 35 | ||
5. | Spartak Stanislav | 30 | 13 | 7 | 10 | 43-34 | 33 | ||
6. | Trud Glukhovo | 30 | 11 | 11 | 8 | 32-29 | 33 | ||
7. | Dynamo Tallin | 30 | 10 | 12 | 8 | 44-37 | 32 | ||
8. | SKVO Kiev | 30 | 11 | 9 | 10 | 44-38 | 31 | ||
9. | Urozhay Minsk | 30 | 9 | 13 | 8 | 33-31 | 31 | ||
10. | Spartak Vilnius | 30 | 9 | 11 | 10 | 31-31 | 29 |
04.10 03:00 | Metallurg Stalingrad | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
04.10 03:00 | SKVO Rostov-on-Don | | Spartak Yerevan | 2:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
05.10 03:00 | Lokomotiv Kutaisi | | Terek | 2:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
05.10 03:00 | Lokomotiv Stalino | | Burevestnik | 2:1 (2:1) | |||||
Stalino | |||||||||
05.10 03:00 | Temp | | SKVO Tbilisi | 2:5 (0:2) | |||||
Makhachkala | |||||||||
05.10 03:00 | Spartak Stavropol | | Trud Astrakhan | 2:1 (1:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
05.10 03:00 | Shakhtyor Kadiyevka | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Kadievka | |||||||||
05.10 03:00 | Shakhtyor Shakhty | | Shirak | 3:0 (1:0) | |||||
Shakhty | |||||||||
10.10 03:00 | SKVO Rostov-on-Don | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
12.10 03:00 | Lokomotiv Kutaisi | | Spartak Stavropol | 4:0 (2:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
12.10 03:00 | Lokomotiv Stalino | | Shirak | 4:0 (3:0) | |||||
Stalino | |||||||||
12.10 03:00 | Temp | | Metallurg Stalingrad | 1:1 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
12.10 03:00 | Terek | | Trud Astrakhan | 3:0 (2:0) | |||||
Grozny | |||||||||
12.10 03:00 | Shakhtyor Kadiyevka | | Spartak Yerevan | 0:1 (0:0) | |||||
Kadievka | |||||||||
12.10 03:00 | Shakhtyor Shakhty | | Burevestnik | 0:0 | |||||
Shakhty | |||||||||
12.10 03:00 | SKVO Tbilisi | | Kuban | 0:2 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
18.10 03:00 | Lokomotiv Stalino | | Spartak Yerevan | 1:1 (0:1) | |||||
Stalino | |||||||||
18.10 03:00 | Temp | | Trud Astrakhan | 1:2 (1:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
19.10 03:00 | Lokomotiv Kutaisi | | Kuban | 3:1 (2:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
19.10 03:00 | Terek | | Metallurg Stalingrad | 4:2 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
19.10 03:00 | Shakhtyor Kadiyevka | | Shirak | 2:0 | |||||
Kadievka | |||||||||
19.10 03:00 | Shakhtyor Shakhty | | Neftyanik | 2:0 (2:0) | |||||
Shakhty | |||||||||
19.10 03:00 | SKVO Rostov-on-Don | | Burevestnik | 2:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19.10 03:00 | SKVO Tbilisi | | Spartak Stavropol | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
23.10 03:00 | Spartak Yerevan | | SKVO Tbilisi | 2:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
26.10 03:00 | Neftyanik | | SKVO Tbilisi | 4:2 | |||||
Bakı | |||||||||
26.10 03:00 | SKVO Rostov-on-Don | | Kuban | 3:0 (3:0) | |||||
Rostov-on-Don |
05.10 03:00 | Zvezda Perm | | Metallurg Magnitogorsk | 2:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
05.10 03:00 | Kolkhozchy | | Pamir | 2:0 | |||||
Aşgabat Municipal Stadium | |||||||||
05.10 03:00 | Metallurg Nizhniy Tagil | | Mashinostroitel | 2:4 (1:2) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
05.10 03:00 | Spartak Frunze | | Kairat | 1:0 (1:0) | |||||
Frunze | |||||||||
05.10 03:00 | Trudovye Rezervy Tashkent | | Khosilot | 4:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
05.10 03:00 | Khimik Berezniki | | Devon | 2:2 (0:2) | |||||
Berezniki | |||||||||
05.10 03:00 | Shakhtyor Karaganda | | Pakhtakor | 1:1 | |||||
Karaganda | |||||||||
05.10 03:00 | SKVO Sverglovsk | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:1 (1:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
12.10 03:00 | Zvezda Perm | | Devon | 2:1 | |||||
Perm | |||||||||
12.10 03:00 | Kairat | | Kolkhozchy | 3:1 | |||||
Almaty | |||||||||
12.10 03:00 | Mashinostroitel | | SKVO Sverglovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
12.10 03:00 | Spartak Frunze | | Khosilot | 6:1 (4:0) | |||||
Frunze | |||||||||
12.10 03:00 | Trudovye Rezervy Tashkent | | Pamir | 0:0 | |||||
Toshkent | |||||||||
12.10 03:00 | Khimik Berezniki | | Metallurg Magnitogorsk | 3:0 | |||||
Berezniki | |||||||||
19.10 03:00 | Kairat | | Pakhtakor | 2:0 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
19.10 03:00 | Spartak Frunze | | Pamir | 1:0 (1:0) | |||||
Frunze | |||||||||
19.10 03:00 | Shakhtyor Karaganda | | Kolkhozchy | 1:2 | |||||
Karaganda | |||||||||
23.10 03:00 | Spartak Frunze | | Shakhtyor Karaganda | 2:0 (1:0) | |||||
Frunze | |||||||||
26.10 03:00 | Kairat | | Shakhtyor Karaganda | 3:1 (1:0) | |||||
Almaty |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Sverglovsk | 30 | 23 | 5 | 2 | 79-19 | 51 | ||
2. | Kairat | 30 | 20 | 5 | 5 | 62-20 | 45 | ||
3. | Zvezda Perm | 30 | 18 | 7 | 5 | 52-22 | 43 | ||
4. | Pakhtakor | 30 | 14 | 10 | 6 | 55-33 | 38 | ||
5. | Lokomotiv Chelyabinsk | 30 | 14 | 9 | 7 | 55-36 | 37 | ||
6. | Mashinostroitel | 30 | 15 | 5 | 10 | 52-38 | 35 | ||
7. | Devon | 30 | 9 | 12 | 9 | 43-45 | 30 | ||
8. | Trudovye Rezervy Tashkent | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-42 | 29 | ||
9. | Kolkhozchy | 30 | 12 | 4 | 14 | 44-44 | 28 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 30 | 9 | 10 | 11 | 49-50 | 28 |
01.10 | SKVO Khabarovsk | | SKVO Chita | 1:1 | |||||
05.10 | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | | SKVO Khabarovsk | 1:1 | |||||
05.10 | Lokomotiv Svobodny | | Energiya Irkutsk | 1:4 | |||||
05.10 | Sibselmash | | Urozhay Barnaul | 2:0 (2:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
05.10 | Khimik Kemerovo | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 2:0 | |||||
12.10 | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | | Sibselmash | 0:3 | |||||
12.10 | SKVO Khabarovsk | | Energiya Irkutsk | 0:0 | |||||
19.10 | Irtysh | | Urozhay Barnaul | 0:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
19.10 | Tomich | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 4:1 | |||||
19.10 | SKVO Chita | | Energiya Irkutsk | 3:2 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Khabarovsk | 26 | 14 | 7 | 5 | 47-29 | 35 | ||
2. | Tomich | 26 | 13 | 7 | 6 | 47-29 | 33 | ||
3. | Urozhay Barnaul | 26 | 14 | 5 | 7 | 47-32 | 33 | ||
4. | Sibselmash | 26 | 11 | 8 | 7 | 43-28 | 30 | ||
5. | Luch | 26 | 12 | 5 | 9 | 39-28 | 29 | ||
6. | Energiya Irkutsk | 26 | 11 | 7 | 8 | 39-34 | 29 | ||
7. | Khimik Kemerovo | 26 | 13 | 3 | 10 | 43-42 | 29 | ||
8. | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 26 | 10 | 7 | 9 | 40-33 | 27 | ||
9. | Lokomotiv Krasnoyarsk | 26 | 8 | 8 | 10 | 37-40 | 24 | ||
10. | Irtysh | 26 | 8 | 7 | 11 | 41-41 | 23 |
Spartak (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 2:1 aet (1:1, 1:1) | ||||||
Moscow |
Spartak (Moscow) | | Lokomotiv (Krasnoyarsk) | 4:1 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Admiralteyets (Leningrad) | | Torpedo (Moscow) | 1:6 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Lokomotiv (Moscow) | | Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | 2:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor (Tashkent) | | Dynamo (Moscow) | 0:2 (0:1) | ||||||
Toshkent |
Pakhtakor (Tashkent) | | SKVO (Lvov) | 2:1 (1:0) | ||||||
Toshkent | |||||||||
Znamya Truda (Orehovo-Zuevo) | | Moldova (Kishinyov) | 2:1 (1:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | Spartak (Moscow) | 0:4 (0:3) | ||||||
Kiev | |||||||||
Shakhtyor (Stalino) | | Torpedo (Moscow) | 1:2 (1:0) | ||||||
Stalino | |||||||||
Admiralteyets (Leningrad) | | Dynamo (Tbilisi) | 3:1 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | CSK MO (Moscow) | 2:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov (Kuybyshev) | | Lokomotiv (Moscow) | 0:2 (0:0) | ||||||
Kuybyshev |
Day 7 | |||||||||
25.10 | Wacker | | Alpine | 6:3 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
25.10 | Simmering | | WAC | 4:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
26.10 | LASK | | Admira | 1:3 | |||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
26.10 | Olympia | | Kapfenberg | 2:1 | |||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
26.10 | GAK | | Wiener Sport-Club | 2:2 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
26.10 | Austria Wien | | First Vienna | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
26.10 | Rapid | | Kremser | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.10 | First Vienna | | Simmering | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
18.10 | Admira | | GAK | 3:4 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
19.10 | Alpine | | Olympia | 5:2 | |||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
19.10 | Kapfenberg | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Kapfenberg Bruck | |||||||||
19.10 | Kremser | | Wacker | 0:2 | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
19.10 | WAC | | LASK | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
19.10 | Wiener Sport-Club | | Rapid | 4:3 | |||||
Wien | |||||||||
Day 5 | |||||||||
11.10 | Austria Wien | | Olympia | 6:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
11.10 | Wacker | | Wiener Sport-Club | 2:6 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
11.10 | Rapid | | Admira | 5:2 | |||||
Wien | |||||||||
12.10 | Simmering | | Kapfenberg | 0:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
12.10 | GAK | | WAC | 5:3 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
12.10 | Kremser | | Alpine | 5:2 | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
12.10 | LASK | | First Vienna | 2:1 | |||||
Linz LASK-Platz |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 28 | 5 | 9 | 110-49 | 61 | ||
2. | Manchester United | 42 | 24 | 7 | 11 | 103-66 | 55 | ||
3. | Arsenal | 42 | 21 | 8 | 13 | 88-68 | 50 | ||
4. | Bolton Wanderers | 42 | 20 | 10 | 12 | 79-66 | 50 | ||
5. | West Bromwich Albion | 42 | 18 | 13 | 11 | 88-68 | 49 | ||
6. | West Ham United | 42 | 21 | 6 | 15 | 85-70 | 48 | ||
7. | Burnley | 42 | 19 | 10 | 13 | 81-70 | 48 | ||
8. | Blackpool | 42 | 18 | 11 | 13 | 66-49 | 47 | ||
9. | Birmingham City | 42 | 20 | 6 | 16 | 84-68 | 46 | ||
10. | Blackburn Rovers | 42 | 17 | 10 | 15 | 76-70 | 44 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sheffield Wednesday | 42 | 28 | 6 | 8 | 106-48 | 62 | ||
2. | Fulham | 42 | 27 | 6 | 9 | 96-61 | 60 | ||
3. | Sheffield United | 42 | 23 | 7 | 12 | 82-48 | 53 | ||
4. | Liverpool | 42 | 24 | 5 | 13 | 87-62 | 53 | ||
5. | Stoke City | 42 | 21 | 7 | 14 | 72-58 | 49 | ||
6. | Bristol Rovers | 42 | 18 | 12 | 12 | 80-64 | 48 | ||
7. | Derby County | 42 | 20 | 8 | 14 | 74-71 | 48 | ||
8. | Charlton Athletic | 42 | 18 | 7 | 17 | 92-90 | 43 | ||
9. | Cardiff City | 42 | 18 | 7 | 17 | 65-65 | 43 | ||
10. | Bristol City | 42 | 17 | 7 | 18 | 74-70 | 41 |
06.10 | Bolton Wanderers | | Wolverhampton Wanderers | 4:1 (2:0) | |||||
Bolton |
Day 6 | |||||||||
19.10 | La Gantoise | | Waterschei | 2:2 | |||||
19.10 | Sint-Truiden | | Standard | 1:7 | |||||
Day 5 | |||||||||
12.10 | Anderlecht | | La Gantoise | 1:4 | |||||
12.10 | Standard | | Beringen | 2:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
05.10 | Beringen | | La Gantoise | 0:5 | |||||
05.10 | Liège | | Standard | 1:1 | |||||
Day 7 | |||||||||
25.10 | CDNA | | Spartak Varna | 2:1 | |||||
26.10 | Botev Varna | | Spartak Pleven | 0:1 (0:0) | |||||
26.10 | Botev Plovdiv | | Minyor | 1:0 (1:0) | |||||
26.10 | Botev Stara Zagora | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
26.10 | Dunav | | Spartak Plovdiv | 3:1 (2:0) | |||||
26.10 | Slavia | | Levski | 4:1 (2:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
18.10 | Lokomotiv | | Botev Plovdiv | 4:1 (2:0) | |||||
19.10 | Minyor | | Botev Varna | 3:1 (3:1) | |||||
19.10 | Spartak Varna | | Dunav | 1:1 (0:1) | |||||
19.10 | Spartak Pleven | | Levski | 0:1 (0:0) | |||||
19.10 | Spartak Plovdiv | | Botev Stara Zagora | 2:2 (0:0) | |||||
19.10 | CDNA | | Slavia | 2:1 (2:1) | |||||
26.10 | Tasmania (Berlin) | | Fortuna (Düsseldorf) | 1:2 (1:2) | |||||
Day 23 | |||||||||
26.10 14:30 | Dynamo | | Rotation Leipzig | 6:3 | |||||
26.10 14:30 | Motor Jena | | Einheit | 5:2 | |||||
26.10 14:30 | Wismut | | Aktivist | 3:0 | |||||
26.10 14:30 | Motor Zwickau | | Empor | 3:0 | |||||
26.10 14:30 | Turbine | | Rotation Babelsberg | 3:1 | |||||
26.10 14:30 | Chemie | | Vorwärts | 1:1 | |||||
26.10 14:30 | Lokomotive | | Fortschritt | 6:0 | |||||
Day 22 | |||||||||
19.10 15:00 | Empor | | Chemie | 1:1 | |||||
19.10 15:00 | Einheit | | Rotation Babelsberg | 5:1 | |||||
19.10 15:00 | Motor Zwickau | | Wismut | 1:1 | |||||
19.10 15:00 | Turbine | | Lokomotive | 2:2 | |||||
19.10 15:00 | Fortschritt | | Dynamo | 2:0 | |||||
19.10 15:00 | Rotation Leipzig | | Motor Jena | 1:2 | |||||
19.10 15:00 | Vorwärts | | Aktivist | 2:0 | |||||
Day 21 | |||||||||
12.10 15:00 | Motor Jena | | Turbine | 2:0 | |||||
12.10 15:00 | Wismut | | Fortschritt | 3:0 | |||||
12.10 15:00 | Rotation Babelsberg | | Empor | 2:1 | |||||
12.10 15:00 | Aktivist | | Rotation Leipzig | 3:2 | |||||
12.10 15:00 | Chemie | | Motor Zwickau | 3:1 | |||||
12.10 15:00 | Lokomotive | | Dynamo | 2:0 | |||||
12.10 15:00 | Vorwärts | | Einheit | 4:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
26.10 | Roda | | Den Haag | 6:0 (3:0) | |||||
26.10 | Twente | | Elinkwijk | 2:2 (2:1) | |||||
26.10 | Holland Sport | | VVV-Venlo | 1:2 (1:1) | |||||
26.10 | NOAD | | DWS | 2:2 (1:0) | |||||
26.10 | Utrecht | | Sparta | 0:3 (0:2) | |||||
26.10 | NAC | | PSV | 3:2 (2:1) | |||||
26.10 | Feyenoord | | Willem II | 6:1 (4:0) | |||||
26.10 | Blauw-Wit | | Fortuna '54 Geleen | 1:0 (1:0) | |||||
26.10 | MVV | | Ajax | 1:4 (1:2) | |||||
Day 8 | |||||||||
19.10 | NAC | | Roda | 0:3 (0:1) | |||||
19.10 | PSV | | VVV-Venlo | 0:1 (0:0) | |||||
19.10 | Sparta | | Blauw-Wit | 2:1 (1:0) | |||||
19.10 | Willem II | | MVV | 3:3 (1:0) | |||||
19.10 | Fortuna '54 Geleen | | Twente | 2:0 (1:0) | |||||
19.10 | Elinkwijk | | Feyenoord | 3:6 (0:3) | |||||
19.10 | Ajax | | Holland Sport | 1:2 (1:1) | |||||
19.10 | Den Haag | | NOAD | 5:1 (1:0) | |||||
19.10 | DWS | | Utrecht | 0:1 (0:1) | |||||
Day 7 | |||||||||
12.10 | Roda | | PSV | 2:1 (0:0) | |||||
12.10 | Twente | | Sparta | 0:2 (0:1) | |||||
12.10 | Holland Sport | | Willem II | 6:1 (2:1) | |||||
12.10 | VVV-Venlo | | Ajax | 3:2 (1:0) | |||||
12.10 | NOAD | | NAC | 3:3 (2:0) | |||||
12.10 | MVV | | Elinkwijk | 1:3 (0:2) | |||||
12.10 | Utrecht | | Den Haag | 5:0 (2:0) | |||||
12.10 | Blauw-Wit | | DWS | 1:3 (1:1) | |||||
12.10 | Feyenoord | | Fortuna '54 Geleen | 6:0 (1:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
05.10 | PSV | | Ajax | 1:1 (1:0) | |||||
05.10 | Roda | | NOAD | 5:3 (3:2) | |||||
05.10 | Sparta | | Feyenoord | 2:2 (2:1) | |||||
05.10 | Willem II | | VVV-Venlo | 0:3 (0:1) | |||||
05.10 | NAC | | Utrecht | 1:2 (1:1) | |||||
05.10 | Fortuna '54 Geleen | | MVV | 0:0 | |||||
05.10 | DWS | | Twente | 6:3 (2:1) | |||||
05.10 | Den Haag | | Blauw-Wit | 1:2 (1:1) | |||||
05.10 | Elinkwijk | | Holland Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
26.10 | Juventus | | Torino | 4:3 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
26.10 | Alessandria | | Genoa | 0:0 | |||||
26.10 | Bari | | Padova | 1:0 | |||||
26.10 | Bologna | | SPAL | 3:2 | |||||
26.10 | Inter | | Roma | 3:2 | |||||
26.10 | Vicenza | | Milan | 2:0 | |||||
26.10 | Lazio | | Napoli | 0:0 | |||||
26.10 | Sampdoria | | Fiorentina | 1:1 | |||||
26.10 | Triestina | | Udinese | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
19.10 | Roma | | Juventus | 3:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
19.10 | Fiorentina | | Inter | 4:0 | |||||
19.10 | Genoa | | Bari | 1:0 | |||||
19.10 | Milan | | Alessandria | 5:1 | |||||
19.10 | Napoli | | Vicenza | 1:0 | |||||
19.10 | Padova | | Bologna | 1:0 | |||||
19.10 | SPAL | | Lazio | 0:3 | |||||
19.10 | Torino | | Triestina | 1:0 | |||||
19.10 | Udinese | | Sampdoria | 1:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
12.10 | Juventus | | Napoli | 2:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
12.10 | Alessandria | | Padova | 1:3 | |||||
12.10 | Bari | | Torino | 4:1 | |||||
12.10 | Bologna | | Roma | 1:0 | |||||
12.10 | Inter | | SPAL | 8:0 | |||||
12.10 | Vicenza | | Genoa | 1:2 | |||||
12.10 | Lazio | | Udinese | 1:1 | |||||
12.10 | Sampdoria | | Milan | 0:0 | |||||
12.10 | Triestina | | Fiorentina | 1:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
05.10 | Padova | | Juventus | 1:4 (1:1) | |||||
Padova | |||||||||
05.10 | Fiorentina | | Lazio | 1:1 | |||||
05.10 | Genoa | | Inter | 4:2 | |||||
05.10 | Milan | | Bari | 4:2 | |||||
05.10 | Napoli | | Sampdoria | 3:2 | |||||
05.10 | Roma | | Triestina | 1:0 | |||||
05.10 | SPAL | | Alessandria | 1:1 | |||||
05.10 | Torino | | Vicenza | 1:1 | |||||
05.10 | Udinese | | Bologna | 1:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
12.10 | Greåker | | Årstad | 0:2 | |||||
12.10 | Viking | | Asker | 1:2 | |||||
12.10 | Eik | | Sandefjord | 2:0 | |||||
12.10 | Brann | | Fredrikstad | 1:2 | |||||
Day 7 | |||||||||
05.10 | Eik | | Brann | 6:0 | |||||
05.10 | Årstad | | Sandefjord | 2:2 | |||||
05.10 | Asker | | Greåker | 1:3 | |||||
19.10 | Fredrikstad | | Viking | 3:3 | |||||
Day 7 | |||||||||
26.10 | Porto | | Académica | 1:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
26.10 | Torreense | | Belenenses | 0:0 | |||||
Torres Vedras | |||||||||
26.10 | Barreirense | | Benfica | 1:3 (1:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
26.10 | Vitória Setubal | | Caldas | 4:2 (2:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
26.10 | Sporting | | CUF | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
26.10 | Braga | | Covilhã | 3:1 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
26.10 | Lusitano | | Vitória Guimarães | 0:3 (0:1) | |||||
Évora | |||||||||
Day 6 | |||||||||
19.10 | Covilhã | | Barreirense | 0:1 (0:0) | |||||
Covilhã | |||||||||
19.10 | Benfica | | Belenenses | 3:2 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
19.10 | Caldas | | Porto | 2:2 (1:2) | |||||
Caldas da Rainha | |||||||||
19.10 | CUF | | Lusitano | 0:0 | |||||
19.10 | Académica | | Braga | 1:1 (0:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
19.10 | Sporting | | Torreense | 4:0 (4:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
19.10 | Vitória Guimarães | | Vitória Setubal | 4:1 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 5 | |||||||||
12.10 | Barreirense | | Académica | 2:1 (2:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
12.10 | Torreense | | Benfica | 1:5 (0:2) | |||||
Torres Vedras | |||||||||
12.10 | Braga | | Caldas | 4:2 (2:1) | |||||
Braga | |||||||||
12.10 | Vitória Setubal | | CUF | 3:3 (3:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
12.10 | Belenenses | | Covilhã | 6:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
12.10 | Lusitano | | Sporting | 3:3 (1:1) | |||||
Évora | |||||||||
12.10 | Porto | | Vitória Guimarães | 6:1 (3:0) | |||||
Porto | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.10 | Caldas | | Barreirense | 4:3 (2:1) | |||||
Caldas da Rainha | |||||||||
05.10 | Académica | | Belenenses | 1:2 (0:2) | |||||
Coimbra | |||||||||
05.10 | Covilhã | | Benfica | 1:1 (1:0) | |||||
Covilhã | |||||||||
05.10 | CUF | | Porto | 1:0 (1:0) | |||||
05.10 | Vitória Guimarães | | Braga | 3:1 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
05.10 | Lusitano | | Torreense | 7:1 (3:0) | |||||
Évora | |||||||||
05.10 | Sporting | | Vitória Setubal | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa |
Day 13 | |||||||||
19.10 | Valenciennes | | Toulouse | 2:0 | |||||
19.10 | Strasbourg | | Nîmes | 1:5 | |||||
19.10 | Rennes | | Lyon | 2:4 | |||||
19.10 | Alès | | Racing | 1:1 | |||||
19.10 | Lille | | Limoges | 2:0 | |||||
19.10 | Marseille | | Angers | 2:3 | |||||
19.10 | Reims | | Nice | 1:2 | |||||
19.10 | Sochaux-Montbéliard | | Lens | 2:1 | |||||
19.10 | Saint-Étienne | | Lorraine | 4:0 | |||||
19.10 | Monaco | | Sedan | 0:3 | |||||
Day 12 | |||||||||
12.10 | Toulouse | | Lille | 3:1 | |||||
12.10 | Lens | | Marseille | 4:1 | |||||
12.10 | Lorraine | | Alès | 3:0 | |||||
12.10 | Reims | | Limoges | 1:0 | |||||
12.10 | Racing | | Nice | 1:1 | |||||
12.10 | Nîmes | | Rennes | 3:0 | |||||
12.10 | Lyon | | Valenciennes | 2:2 | |||||
12.10 | Sedan | | Sochaux-Montbéliard | 0:1 | |||||
12.10 | Monaco | | Strasbourg | 2:1 | |||||
12.10 | Angers | | Saint-Étienne | 0:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
05.10 | Valenciennes | | Nîmes | 0:0 | |||||
05.10 | Rennes | | Monaco | 2:1 | |||||
05.10 | Marseille | | Sedan | 1:1 | |||||
05.10 | Lille | | Lyon | 2:1 | |||||
05.10 | Sochaux-Montbéliard | | Strasbourg | 3:0 | |||||
05.10 | Nice | | Lorraine | 3:0 | |||||
05.10 | Saint-Étienne | | Lens | 3:0 | |||||
26.10 | Alès | | Angers | 1:3 | |||||
29.10 | Reims | | Toulouse | 3:1 | |||||
30.10 | Limoges | | Racing | 1:1 | |||||
Day 33 | |||||||||
19.10 | Djurgårdens | | Helsingborgs | 2:4 | |||||
Solna | |||||||||
19.10 | Eskilstuna | | Malmö | 1:3 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
19.10 | GAIS | | Sandvikens | 1:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
19.10 | Halmstad | | AIK | 3:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
19.10 | IFK Malmö | | Göteborg | 1:1 | |||||
Malmö | |||||||||
19.10 | Motala | | Norrköping | 1:2 | |||||
Motala | |||||||||
Day 32 | |||||||||
12.10 | AIK | | Eskilstuna | 3:5 | |||||
Solna | |||||||||
12.10 | Göteborg | | Djurgårdens | 4:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
12.10 | Helsingborgs | | Motala | 6:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
12.10 | Malmö | | GAIS | 2:1 | |||||
Malmö | |||||||||
12.10 | Norrköping | | Halmstad | 3:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
12.10 | Sandvikens | | IFK Malmö | 2:0 | |||||
Sandviken | |||||||||
Day 31 | |||||||||
05.10 | Djurgårdens | | IFK Malmö | 3:2 | |||||
Solna | |||||||||
05.10 | Eskilstuna | | Helsingborgs | 0:4 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
05.10 | GAIS | | AIK | 1:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
05.10 | Halmstad | | Göteborg | 1:5 | |||||
Halmstad | |||||||||
05.10 | Malmö | | Norrköping | 2:1 | |||||
Malmö | |||||||||
05.10 | Motala | | Sandvikens | 1:2 | |||||
Motala |
25.10 | Hearts | | Partick Thistle | 5:1 (4:0) | |||||
Glasgow |
01.10 | Hearts | | Kilmarnock | 3:0 | |||||
01.10 | Partick Thistle | | Celtic | 2:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
04.10 | Central Córdoba | | Newell's Old Boys | 0:2 | |||||
05.10 | Argentinos Juniors | | Estudiantes | 1:1 | |||||
05.10 | Gimnasia y Esgrima | | Vélez Sársfield | 0:5 | |||||
05.10 | Huracán | | Independiente | 3:1 | |||||
05.10 | Racing Club | | San Lorenzo de Almagro | 3:1 | |||||
05.10 | River Plate | | Lanús | 3:2 | |||||
05.10 | Rosario Central | | Atlanta | 0:0 | |||||
05.10 | Tigre | | Boca Juniors | 2:3 | |||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |