25.07.2020 < | Football matches for 26.07.2020 | > 27.07.2020 |
Day 23 | |||||||||
18:00 | Metalurh | | Cherkashchyna-Akademiya | 1:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia |
Day 19 | |||||||||
16:00 | Energetik-BDU | | Tarpeda-BelAZ | 1:4 (1:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
18:00 | BATE | | FK Minsk | 6:0 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
20:00 | Shakhtsyor | | FK Smalyavichy | 4:0 (1:0) | |||||
Salihorsk |
Day 6 | |||||||||
20:30 | Sheriff | | Dinamo-Auto | 6:0 (2:0) | |||||
Tiraspol |
Day 38 | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Watford | 3:2 (3:1)* | |||||
London | |||||||||
16:00 | Burnley | | Brighton & Hove Albion | 1:2 (1:1)* | |||||
Burnley | |||||||||
16:00 | Chelsea | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (2:0)* | |||||
London | |||||||||
16:00 | Crystal Palace | | Tottenham Hotspur | 1:1 (0:1)* | |||||
London | |||||||||
16:00 | Everton | | AFC Bournemouth | 1:3 (1:2)* | |||||
Liverpool | |||||||||
16:00 | Leicester City | | Manchester United | 0:2 (0:0)* | |||||
Leicester | |||||||||
16:00 | Manchester City | | Norwich City | 5:0 (2:0)* | |||||
Manchester | |||||||||
16:00 | Newcastle United | | Liverpool | 1:3 (1:1)* | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16:00 | Southampton | | Sheffield United | 3:1 (0:1)* | |||||
Southampton | |||||||||
16:00 | West Ham United | | Aston Villa | 1:1 (0:0)* | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 38 | 32 | 3 | 3 | 85-33 | 99 | ||
2. | Manchester City | 38 | 26 | 3 | 9 | 102-35 | 81 | ||
3. | Manchester United | 38 | 18 | 12 | 8 | 66-36 | 66 | ||
4. | Chelsea | 38 | 20 | 6 | 12 | 69-54 | 66 | ||
5. | Leicester City | 38 | 18 | 8 | 12 | 67-41 | 62 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 11 | 11 | 61-47 | 59 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 14 | 9 | 51-40 | 59 | ||
8. | Arsenal | 38 | 14 | 14 | 10 | 56-48 | 56 | ||
9. | Sheffield United | 38 | 14 | 12 | 12 | 39-39 | 54 | ||
10. | Burnley | 38 | 15 | 9 | 14 | 43-50 | 54 |
Day 1 | |||||||||
18:30 | Swansea City | | Brentford | 1:0 (0:0)* | |||||
Swansea |
Day 7 | |||||||||
22:00 | Dila | | Dinamo Batumi | 1:1 (1:1) | |||||
Gori |
Day 9 | |||||||||
16:00 | KA | | KR | 0:0 | |||||
Akureyri Greifavöllurinn | |||||||||
19:15 | Breiðablik | | ÍA | 5:3 (4:1) | |||||
Kópavogur |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Jelgava | | Tukums 2000 | 2:1 (0:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
18:00 | Spartaks | | METTA/LU | 2:0 (1:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
19:00 | FK Liepāja | | BFC Daugava | 1:1 (0:1) | |||||
Liepāja |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Molde | 3:1 (1:1) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Mjøndalen | 1:0 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Start | | Stabæk | 0:0 | |||||
Kristiansand | |||||||||
18:00 | Viking | | Sarpsborg 08 | 3:0 (2:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Strømsgodset | 2:0 (2:0) | |||||
Oslo | |||||||||
20:30 | Haugesund | | Rosenborg | 1:0 (1:0) | |||||
Haugesund |
Day 34 | |||||||||
19:30 | Portimonense | | Aves | 2:0 (0:0)* | |||||
Portimão | |||||||||
19:30 | Vitória Setubal | | Belenenses | 2:0 (1:0)* | |||||
Setúbal | |||||||||
19:30 | Moreirense | | Tondela | 1:2 (0:1)* | |||||
Moreira de Cónegos |
Day 11 | |||||||||
14:30 | Häcken | | Göteborg | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
14:30 | Falkenbergs | | Norrköping | 3:3 (2:0) | |||||
Falkenberg | |||||||||
14:30 | Elfsborg | | Varbergs | 3:3 (1:1) | |||||
Borås | |||||||||
17:30 | AIK | | Djurgårdens | 0:1 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
17:30 | Sirius | | Malmö | 2:5 (1:0) | |||||
Uppsala |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Dalian Professional | | Shandong Luneng Taishan | 2:3 (0:0) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base | |||||||||
18:00 | Shenzhen | | Guangzhou R&F | 3:0 (1:0) | |||||
Dalian | |||||||||
20:00 | Henan Jianye | | Jiangsu Suning | 3:4 (1:0) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Hebei China Fortune | | Shijiazhuang Ever Bright | 2:2 (1:1) | |||||
Suzhou | |||||||||
20:00 | Chongqing Dangdai Lifan | | Beijing Sinobo Guoan | 1:2 (0:0) | |||||
Suzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 14 | 10 | 2 | 2 | 26-11 | 32 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 14 | 8 | 4 | 2 | 36-19 | 28 | ||
3. | Chongqing Dangdai Lifan | 14 | 7 | 3 | 4 | 22-19 | 24 | ||
4. | Hebei China Fortune | 14 | 7 | 3 | 4 | 25-23 | 24 | ||
5. | Wuhan Zall | 14 | 5 | 2 | 7 | 16-16 | 17 | ||
6. | Shijiazhuang Ever Bright | 14 | 4 | 5 | 5 | 18-21 | 17 | ||
7. | Qingdao Huanghai | 14 | 2 | 4 | 8 | 15-27 | 10 | ||
8. | Tianjin Teda | 14 | 0 | 3 | 11 | 8-30 | 3 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |