09.04.2019 < | Football matches for 10.04.2019 | > 11.04.2019 |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Manchester United | | Barcelona | 0:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
21:00 | Ajax | | Juventus | 1:1 (0:1) | |||||
Amsterdam |
Day 4 | |||||||||
17:15 | Sporting Cristal | | Universidad | 2:0 (2:0) | |||||
Lima |
Day 4 | |||||||||
18:15 | Cerro Porteño | | Atlético Mineiro | 4:1 (4:1) | |||||
Asunción | |||||||||
19:15 | Nacional | | Zamora | 1:0 (0:0) | |||||
Montevideo |
Day 4 | |||||||||
21:30 | Boca Juniors | | Jorge Wilstermann | 4:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Boca Juniors | 6 | 3 | 2 | 1 | 11-6 | 11 | |||
2. | Atlético Paranaense | 6 | 3 | 0 | 3 | 11-6 | 9 | |||
3. | Deportes Tolima | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-8 | 8 | |||
4. | Jorge Wilstermann | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-14 | 5 |
Day 4 | |||||||||
21:30 | Universidad Católica | | Libertad | 2:3 (1:2) | |||||
Santiago | |||||||||
21:30 | Grêmio | | Rosario Central | 3:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Sanfrecce Hiroshima | | Daegu | 2:0 (2:0) | |||||
Hiroshima | |||||||||
20:00 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Melbourne Victory | 4:0 (3:0) | |||||
Guangzhou |
Day 3 | |||||||||
19:30 | Sydney | | Shanghai SIPG | 3:3 (2:2) | |||||
Sydney | |||||||||
20:00 | Ulsan Hyundai | | Kawasaki Frontale | 1:0 (0:0) | |||||
Ulsan |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:00 | Santos Laguna | | Tigres UANL | 3:2 (1:2) | 0:3 (0:3) | 3:5 | |||
Torreón |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Isloch (Minsk District) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 2:2 (2:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19:45 | FK Vitebsk (Vitebsk) | | Dynamo (Minsk) | 1:0 (1:0) | |||||
Vitebsk |
14:00 | Aqtöbe (Aqtöbe) | | Irtysh (Pavlodar) | 3:3 aet (1:1, 2:2), pen. 1:3 | |||||
Kostanay | |||||||||
15:00 | Akademiya Ontustik (Shymkent) | | Kaysar (Kyzylorda) | 1:2 aet (1:1, 1:1) | |||||
Shymkent FC BIIK | |||||||||
15:00 | Altay (Oskemen) | | Astana (Nur-Sultan) | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 15:14 | |||||
Oskemen | |||||||||
15:00 | Okzhetpes (Kokchetav) | | Ordabasy (Shymkent) | 0:1 (0:0) | |||||
Kokshetau | |||||||||
16:00 | Caspiy (Aktau) | | Qayrat (Almaty) | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 5:6 | |||||
Aktau | |||||||||
17:00 | Aksu (Aksu) | | Tobil (Kostanay) | 0:3 (0:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
18:00 | Taraz (Taraz) | | Shakhtyor (Karagandy) | 2:0 (1:0) | |||||
Taraz | |||||||||
19:00 | Atyrau (Atyrau) | | Zhetysu (Taldykorgan) | 1:0 (0:0) | |||||
Nur-Sultan |
Day 41 | |||||||||
19:45 | Norwich City | | Reading | 2:2 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
19:45 | Birmingham City | | Sheffield United | 1:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
19:45 | Brentford | | Ipswich Town | 2:0 (2:0) | |||||
Brentford | |||||||||
19:45 | Millwall | | Queens Park Rangers | 0:0 | |||||
London | |||||||||
19:45 | Hull City | | Wigan Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
19:45 | Rotherham United | | Aston Villa | 1:2 (1:0) | |||||
Rotherham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Ventspils | | BFC Daugava | 1:1 (1:1) | |||||
Ventspils | |||||||||
18:00 | Valmiera | | RFS | 0:2 (0:2) | |||||
Valmiera |
Day 15 | |||||||||
18:30 | Brann | | Kristiansund | 2:1 (1:0) | |||||
Bergen | |||||||||
18:30 | Molde | | Vålerenga | 4:1 (1:0) | |||||
Molde |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:15 | Fluminense (Rio de Janeiro) | | Luverdense (Lucas do Rio Verde) | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:15 | Criciúma (Criciúma) | | Chapecoense (Chapecó) | 0:2 (0:1) | 2:3 (0:2) | 2:5 | |||
Criciúma | |||||||||
21:30 | Santa Cruz (Recife) | | ABC (Natal) | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Recife | |||||||||
21:30 | Avaí (Florianópolis) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 0:1 (0:0) | 2:3 (1:1) | 2:4 | |||
Florianópolis |
19:15 | Bragantino (Bragança) | | Aparecidense (Aparecida de Goiânia) | 3:2 (1:0) | |||||
Belém |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |