16.07.2018 < | Football matches for 17.07.2018 | > 18.07.2018 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18:00 | Valetta | | Kukësi | 1:1 (0:0) | 0:0 | 1:1 | |||
Ta' Qali | |||||||||
19:00 | HJK | | Víkingur | 3:1 (3:1) | 2:1 (2:0) | 5:2 | |||
Helsinki | |||||||||
19:00 | The New Saints | | Shkëndija | 4:0 (3:0) | 0:5 (0:2) | 4:5 | |||
Oswestry | |||||||||
19:00 | Malmö | | Drita | 2:0 (0:0) | 3:0 (2:0) | 5:0 | |||
Malmö | |||||||||
20:00 | APOEL | | Sūduva | 1:0 (1:0) | 1:3 (0:3) | 2:3 | |||
Nicosia | |||||||||
20:00 | Crusaders | | Ludogorets | 0:2 (0:1) | 0:7 (0:2) | 0:9 | |||
Belfast | |||||||||
20:00 | Hapoel Be`er Sheva | | Flora | 3:1 (2:0) | 4:1 (2:0) | 7:2 | |||
Beersheba | |||||||||
20:15 | Vidi | | F91 | 2:1 (1:0) | 1:1 (1:0) | 3:2 | |||
Felcsút | |||||||||
20:30 | Crvena Zvezda | | Spartaks Jūrmala | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Belgrade | |||||||||
21:00 | Legia Warszawa | | Cork City | 3:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Warszawa |
Day 1 | |||||||||
18:30 | Caracas | | Sport Huancayo | 2:0 (1:0) | |||||
Cabudare | |||||||||
21:45 | Lanús | | Junior | 1:0 (1:0) | |||||
Lanús |
Day 3 | |||||||||
20:00 | Espérance | | KCCA | 3:2 (2:2) | |||||
Radès | |||||||||
21:00 | Al-Ahly Cairo | | Township Rollers | 3:0 (1:0) | |||||
Alexandria |
Day 3 | |||||||||
15:00 | TP Mazembe | | MC Alger | 1:0 (0:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
20:00 | ES Sétif | | Difaâ | 2:1 (1:1) | |||||
Sétif |
Day 3 | |||||||||
13:00 | Togo-Port | | Mamelodi Sundowns | 1:0 (1:0) | |||||
Lomé | |||||||||
16:00 | Horoya AC | | Wydad Casablanca | 1:1 (1:1) | |||||
Conakry |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Mbabane Swallows | | Étoile du Sahel | 0:3 (0:2) | |||||
Manzini | |||||||||
15:00 | ZESCO United | | Primeiro de Agosto | 0:0 | |||||
Ndola |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Étoile du Sahel | 6 | 3 | 3 | 0 | 10-4 | 12 | |||
2. | Primeiro de Agosto | 6 | 2 | 3 | 1 | 6-5 | 9 | |||
3. | ZESCO United | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-6 | 6 | |||
4. | Mbabane Swallows | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-11 | 4 |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Zenit-2 | | FK Tambov | 1:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:00 | Mordovia | | FK Nizhniy Novgorod | 2:2 (1:1) | |||||
Saransk | |||||||||
18:30 | Avangard | | Shinnik | 1:2 (1:1) | |||||
Kursk | |||||||||
19:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Armavir | 3:0 (2:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Luch | | FK Khimki | 0:1 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:00 | Tom | | Fakel | 2:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | FK Tyumen | | Baltika | 4:1 (3:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
19:00 | FK Krasnodar-2 | | Sibir | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | FK Sochi | | Spartak-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
19:30 | FK Chertanovo | | Rotor | 1:1 (0:1) | |||||
Domodedovo |
18:00 | Tavriya (Simferopil) | | Chaika (Petropavlivska Borshchahivka) | 1:0 (1:0) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Alloa Athletic | | Arbroath | 4:2 (4:2) | |||||
Alloa | |||||||||
19:45 | Ross County | | Dundee United | 1:0 (0:0) | |||||
Dingwall |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Falkirk | | Forfar Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Falkirk | |||||||||
19:45 | Montrose | | East Fife | 1:0 (0:0) | |||||
Montrose |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Cowdenbeath | | Inverness | 2:5 (1:3) | |||||
Cowdenbeath |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Dunfermline Athletic | | Peterhead | 3:0 (1:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
19:45 | Stirling Albion | | Brechin City | 1:2 (1:1) | |||||
Stirling |
Day 2 | |||||||||
19:30 | Stenhousemuir | | Albion Rovers | 4:0 (0:0) | |||||
Stenhousemuir | |||||||||
19:45 | Partick Thistle | | Greenock Morton | 2:1 (2:0) | |||||
Glasgow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ayr United | 4 | 4 | 0 | 0 | 12-1 | 12 | ||
2. | Partick Thistle | 4 | 3 | 0 | 1 | 6-3 | 9 | ||
3. | Greenock Morton | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-5 | 6 | ||
4. | Stenhousemuir | 4 | 1 | 0 | 3 | 4-9 | 3 | ||
5. | Albion Rovers | 4 | 0 | 0 | 4 | 0-13 | 0 |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Annan Athletic | | Berwick Rangers | 4:0 (2:0) | |||||
Annan | |||||||||
19:45 | Hamilton Academical | | Livingston | 0:0, pen. 5:6 | |||||
Hamilton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Livingston | 4 | 3 | 0 | 0 | 5-1 | 11 | ||
2. | Airdrieonians | 4 | 2 | 0 | 1 | 9-4 | 7 | ||
3. | Hamilton Academical | 4 | 1 | 0 | 1 | 5-2 | 6 | ||
4. | Annan Athletic | 4 | 2 | 0 | 2 | 6-5 | 6 | ||
5. | Berwick Rangers | 4 | 0 | 0 | 4 | 0-13 | 0 |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Motherwell | | Edinburgh City | 5:0 (5:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
19:45 | Queen of the South | | Clyde | 3:0 (0:0) | |||||
Dumfries |
Day 2 | |||||||||
19:45 | St. Mirren | | Spartans | 2:2 (0:1), pen. 5:3 | |||||
Paisley | |||||||||
19:45 | Dumbarton | | Queen's Park | 1:0 (1:0) | |||||
Dumbarton |
Day 12 | |||||||||
19:35 | Jiangsu Suning | | Beijing Renhe | 0:0 | |||||
Nanjing | |||||||||
19:35 | Tianjin Quanjian | | Guangzhou R&F | 2:1 (2:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Changchun Yatai | 1:2 (1:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Shanghai SIPG | 1:1 (1:0) | |||||
Jinan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |