13.02.2015 < | Football matches for 14.02.2015 | > 15.02.2015 |
Day 1 | |||||||||
15:15 | Recreativo do Libolo | | Sanga Balende | 3:1 (3:0) | |||||
Libolo | |||||||||
15:30 | Séwé Sport | | Kaloum Star | 1:2 (0:1) | |||||
Abidjan | |||||||||
15:30 | LLB Académic | | Kabuscorp | 0:0 | |||||
Bujumbura | |||||||||
15:30 | Mangasport | | Bantous | 1:0 (0:0) | |||||
Moanda | |||||||||
16:00 | Kampala City Council | | Cosmos | 1:0 (0:0) | |||||
Kampala | |||||||||
16:00 | Gor Mahia | | CNaPS Sport | 1:0 (1:0) | |||||
Nairobi | |||||||||
16:00 | Real Banjul | | Barrack Young Controllers | 1:1 (0:1) | |||||
Banjul | |||||||||
16:30 | Pikine | | Etoile Filante | 1:0 (0:0) | |||||
Dakar | |||||||||
16:30 | Al-Malakia | | Kano Pillars | 0:2 (0:0) | |||||
Juba | |||||||||
16:30 | Saint Michel United | | Mamelodi Sundowns | 1:1 (0:0) | |||||
Victoria | |||||||||
16:30 | Stade Malien | | GNN | 0:0 | |||||
Bamako | |||||||||
18:00 | El Eulma | | Saint George | 1:0 (1:0) | |||||
El Eulma | |||||||||
19:30 | Kaizer Chiefs | | Township Rollers | 2:1 (1:0) | |||||
Johannesburg |
Day 1 | |||||||||
13:00 | Étoile du Congo | | MK Etanchéité | 1:2 (1:1) | |||||
Owendo | |||||||||
15:00 | Volcan Club | | Atlético Petróleos | 0:1 (0:1) | |||||
Moroni | |||||||||
15:30 | Côte d'Or | | Dedebit | 2:3 (1:0) | |||||
Amitié | |||||||||
15:30 | RC Bobo | | Warri Wolves | 0:1 (0:0) | |||||
Bobo-Dioulasso | |||||||||
15:30 | Panthère du Ndé | | Rayon Sports | 0:1 (0:1) | |||||
Bangangté | |||||||||
15:30 | Petite Rivière Noire | | Ferroviário da Beira | 1:2 (1:0) | |||||
Curepipe | |||||||||
16:00 | MC Alger | | Sahel | 0:0 | |||||
Alger | |||||||||
16:00 | Leones Vegetarianos | | Dolphins | 1:0 (0:0) | |||||
Algeria, Alger | |||||||||
16:00 | Young Africans | | Defence Force XI FC | 2:0 (1:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
18:00 | Bidvest Wits | | Royal Leopards | 3:0 (1:0) | |||||
Johannesburg | |||||||||
20:00 | Al Khartoum | | Power Dynamos | 1:0 (1:0) | |||||
Khartoum |
Day 2 | |||||||||
16:15 | Luch-Energiya | | Tom | 2:2 (1:1) | |||||
Belek | |||||||||
18:45 | Baltika | | Volga | 1:2 (1:0) | |||||
Belek |
Day 20 | |||||||||
16:00 | Rapid | | Ried | 3:0 (3:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Wiener Neustadt | | Red Bull | 0:2 (0:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
18:30 | Altach | | Admira Wacker | 2:0 (1:0) | |||||
Altach |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Brentford | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Blackpool | | Nottingham Forest | 4:4 (1:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Huddersfield Town | 1:1 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Watford | 3:4 (2:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Fulham | | Ipswich Town | 1:2 (0:2) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | AFC Bournemouth | 46 | 26 | 12 | 8 | 98-45 | 90 | ||
2. | Watford | 46 | 27 | 8 | 11 | 91-50 | 89 | ||
3. | Norwich City | 46 | 25 | 11 | 10 | 88-48 | 86 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 25 | 10 | 11 | 68-37 | 85 | ||
5. | Brentford | 46 | 23 | 9 | 14 | 78-59 | 78 | ||
6. | Ipswich Town | 46 | 22 | 12 | 12 | 72-54 | 78 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 12 | 12 | 70-56 | 78 | ||
8. | Derby County | 46 | 21 | 14 | 11 | 85-56 | 77 | ||
9. | Blackburn Rovers | 46 | 17 | 16 | 13 | 66-59 | 67 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 54-64 | 63 |
12:45 | West Bromwich Albion | | West Ham United | 4:0 (2:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Stoke City | 4:1 (2:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Derby County | | Reading | 1:2 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
17:30 | Crystal Palace | | Liverpool | 1:2 (1:0) | |||||
London |
Day 26 | |||||||||
18:00 | Zulte Waregem | | Standard | 1:1 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Kortrijk | 1:0 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Oostende | 0:1 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:00 | Lierse | | Cercle | 2:1 (0:0) | |||||
Lier |
Day 21 | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Wolfsburg | 4:5 (0:3) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Werder | | Augsburg | 3:2 (3:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Stuttgart | 2:1 (1:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Bayern | | Hamburger SV | 8:0 (3:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Köln | 1:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
18:30 | Eintracht | | Schalke 04 | 1:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main |
Day 23 | |||||||||
18:00 | Sassuolo | | Fiorentina | 1:3 (0:2) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
20:45 | Palermo | | Napoli | 3:1 (2:0) | |||||
Palermo |
Day 21 | |||||||||
18:00 | Gil Vicente | | Paços de Ferreira | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
20:15 | Belenenses | | Sporting | 1:1 (0:0) | |||||
Lisboa |
Day 21 | |||||||||
15:00 | Osijek | | Split | 4:0 (1:0) | |||||
Osijek | |||||||||
17:00 | Zagreb | | Lokomotiva | 0:6 (0:2) | |||||
Zagreb |
Day 26 | |||||||||
12:45 | St. Johnstone | | Celtic | 1:2 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
15:00 | Dundee | | Partick Thistle | 1:0 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Dundee United | 3:2 (1:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Ross County | | Motherwell | 3:2 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Inverness | 1:2 (0:1) | |||||
Paisley |
Day 1 | |||||||||
17:00 | San Lorenzo de Almagro | | Colón | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:00 | Gimnasia y Esgrima | | Defensa y Justicia | 0:1 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
19:15 | Godoy Cruz | | San Martín | 1:1 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
20:00 | Newell's Old Boys | | Independiente | 2:3 (0:2) | |||||
Rosario | |||||||||
20:30 | Banfield | | Temperley | 0:1 (0:0) | |||||
Banfield | |||||||||
21:30 | Crucero del Norte | | Tigre | 0:0 | |||||
Garupá |
16:00 | Guangzhou Evergrande | | Shandong Luneng Taishan | 0:0, pen. 3:5 | |||||
Hangzhou |
Day 17 | |||||||||
17:00 | Wellington Phoenix | | Melbourne City | 0:0 | |||||
Lower Hutt | |||||||||
17:00 | Newcastle United Jets | | Western Sydney Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
19:30 | Sydney | | Melbourne Victory | 3:3 (1:2) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 8 | 4 | 56-31 | 53 | ||
2. | Sydney | 27 | 14 | 8 | 5 | 52-35 | 50 | ||
3. | Adelaide United | 27 | 14 | 4 | 9 | 47-32 | 46 | ||
4. | Wellington Phoenix | 27 | 14 | 4 | 9 | 45-35 | 46 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 9 | 8 | 10 | 36-41 | 35 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 4 | 13 | 42-43 | 34 | ||
7. | Perth Glory | 27 | 14 | 8 | 5 | 45-35 | 50 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 5 | 8 | 14 | 26-50 | 23 | ||
9. | Western Sydney Wanderers | 27 | 4 | 6 | 17 | 29-44 | 18 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 3 | 8 | 16 | 23-55 | 17 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |