10.06.2011 < | Football matches for 11.06.2011 | > 12.06.2011 |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Canada | | Guadeloupe | 1:0 (0:0) | |||||
Tampa | |||||||||
20:00 | USA | | Panama | 1:2 (0:2) | |||||
Tampa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Primeiro de Agosto | | ASEC | 1:1 (0:1) | 0:4 (0:1) | 1:5 | |||
Luanda | |||||||||
16:00 | MAS Fès | | Zesco United | 2:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Fez | |||||||||
17:00 | DH El Jadidi | | Interclube | 2:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 2:5 | |||
Day 11 | |||||||||
16:00 | Dynamo Vologda | | Volochanin-Ratmir | 4:1 (2:0) | |||||
Vologda | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Sever | 4:1 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Spartak Kostroma | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
18:00 | FK Istra | | Kareliya | 2:2 (1:1) | |||||
Istra | |||||||||
18:00 | Sheksna | | Saturn | 0:1 (0:1) | |||||
Cherepovets | |||||||||
18:30 | Volga Tver | | Dynamo Kostroma | 1:0 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
18:30 | Petrotrest | | Dnepr | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:30 | Pskov-747 | | Lokomotiv-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Pskov |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Podolye | | Sokol | 1:0 (0:0) | |||||
Yerino | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | FK Gubkin | 1:0 (0:0) | |||||
Liski | |||||||||
18:00 | Metallurg | | Zvezda | 2:1 (2:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:00 | Spartak Tambov | | Metallurg-Oskol | 3:0 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
18:30 | FK Kaluga | | Zenit | 0:1 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
19:00 | Rusichi | | Avangard | 2:0 (1:0) | |||||
Orel | |||||||||
19:30 | Salyut | | Vityaz | 3:0 (1:0) | |||||
Belgorod |
Day 9 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Metallurg-Kuzbass | 1:1 (1:0) | ||||||
Barnaul | |||||||||
Irtysh | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | ||||||
Omsk | |||||||||
Sakhalin | | Smena | 0:2 (0:0) | ||||||
Yuzhno-Sakhalinsk |
Day 34 | |||||||||
15:00 | Naftovyk | | Helios | 1:1 (1:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
15:00 | Nyva | | Enerhetyk | 3:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
15:00 | Dynamo-2 | | Dnister | 2:0 (1:0) | |||||
Chapayevka | |||||||||
15:00 | Bukovyna | | Zakarpattya | 0:0 | |||||
Chernivtsi | |||||||||
15:00 | PFK Oleksandriya | | Stal | 0:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
15:00 | Chornomorets | | Zirka | 0:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
15:00 | Prykarpattya | | FK Lviv | 1:6 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
15:00 | Feniks-Illichovets | | Tytan | -:+ | |||||
Kalinine | |||||||||
15:00 | Krymteplytsya | | Arsenal | 4:1 (2:0) | |||||
Molodizhne |
17:00 | FK Sumy | | FK Poltava | 2:0 (0:0) | |||||
Uman |
Day 13 | |||||||||
Jūrmala | | Skonto | 1:2 (0:1) | ||||||
Olimps/RFS | | Ventspils | 0:8 (0:3) | ||||||
Metalurgs | | Jūrmala-VV | 4:1 (0:0) | ||||||
Day 14 | |||||||||
Nõmme Kalju | | Levadia | 1:1 (0:0) | ||||||
Flora | | Kuressaare | 3:0 (1:0) | ||||||
Paide | | Ajax Lasnamäe | 1:0 (0:0) | ||||||
Trans | | Tammeka | 4:1 (3:0) | ||||||
Viljandi | | Kalev | 2:3 (0:0) | ||||||
Day 18 | |||||||||
14:00 | Colón | | Arsenal | 0:1 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
16:10 | San Lorenzo de Almagro | | Quilmes | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:20 | All Boys | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:20 | Tigre | | Independiente | 0:0 | |||||
Victoria |
Day 4 | |||||||||
18:30 | São Paulo | | Grêmio | 3:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Cruzeiro | | Santos | 1:1 (0:0) | |||||
Sete Lagoas | |||||||||
18:30 | Avaí | | América-MG | 2:2 (0:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
21:00 | Vasco da Gama | | Figueirense | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
16:00 | Philadelphia Union | | Real Salt Lake | 1:1 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Houston Dynamo | | Chivas USA | 2:1 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
19:30 | Portland Timbers | | Colorado Rapids | 0:1 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
19:30 | D.C. United | | San Jose Earthquakes | 2:4 (2:2) | |||||
Washington | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Toronto | 2:2 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
19:30 | Seattle Sounders | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (0:1) | |||||
Seattle |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Changchun Yatai | | Dalian Shide | 2:2 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
15:30 | Chengdu Blades | | Liaoning Whowin | 0:4 (0:1) | |||||
Chengdu | |||||||||
17:00 | Shaanxi Chanba | | Hangzhou Greentown | 2:1 (0:1) | |||||
Xi'an | |||||||||
19:30 | Shangdong Luneng Taishan | | Nanchang Hengyuan | 1:0 (0:0) | |||||
Jinan | |||||||||
19:45 | Henan Construction | | Beijing Guoan | 1:1 (0:1) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
19:45 | Shanghai Shenhua | | Jiangsu Sainty | 3:2 (0:2) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 8 | 2 | 67-23 | 68 | ||
2. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 11 | 5 | 49-21 | 53 | ||
3. | Liaoning Whowin | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-23 | 50 | ||
4. | Jiangsu Sainty | 30 | 14 | 5 | 11 | 43-28 | 47 | ||
5. | Shangdong Luneng Taishan | 30 | 13 | 8 | 9 | 37-31 | 47 | ||
6. | Qingdao Jonoon | 30 | 12 | 9 | 9 | 37-33 | 45 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 11 | 12 | 7 | 33-31 | 45 | ||
8. | Hangzhou Greentown | 30 | 10 | 9 | 11 | 28-32 | 39 | ||
9. | Shaanxi Chanba | 30 | 10 | 8 | 12 | 34-41 | 38 | ||
10. | Tianjin Teda | 30 | 8 | 13 | 9 | 37-41 | 37 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |