30.10.2010 < | Football matches for 31.10.2010 | > 01.11.2010 |
Netherlands Antilles | | Suriname | 2:2 aet (0:2, 2:2), pen. 5:6 | ||||||
Willemstad |
Day 1 | |||||||||
15:30 | TP Mazembe | | Espérance | 5:0 (2:0) | |||||
Lubumbashi |
Day 15 | |||||||||
13:30 | Tavriya | | PFK Sevastopol | 2:1 (1:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
14:00 | Kryvbas | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
15:30 | Metalurh Donetsk | | Volyn | 0:2 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Illichovets | 9:0 (6:0) | |||||
Kiev |
Day 18 | |||||||||
13:30 | Helios | | Nyva | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
14:00 | Tytan | | Arsenal | 2:1 (0:0) | |||||
Armyansk | |||||||||
14:00 | Zirka | | Prykarpattya | 3:2 (2:2) | |||||
Kirovograd | |||||||||
15:00 | Stal | | Chornomorets | 1:1 (0:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
15:00 | FK Lviv | | Feniks-Illichovets | 6:1 (2:0) | |||||
Dobromyl |
Day 30 | |||||||||
14:00 | Dnepr | | Dynamo Brest | 1:1 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
14:00 | Dynamo Minsk | | Neman | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
14:00 | Belshina | | FK Minsk | 2:0 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
15:00 | FK Vitebsk | | Naftan | 2:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:00 | Shakhtsyor | | Partizan | 4:0 (3:0) | |||||
Salihorsk |
Day 14 | |||||||||
14:00 | Găgăuzia | | Dacia | 1:4 (1:1) | |||||
14:00 | Iskra-Stal | | Dinamo | 4:0 (2:0) | |||||
14:00 | Milsami | | CSCA-Rapid | 3:0 (0:0) | |||||
14:00 | Nistru | | Costuleni | 1:0 (0:0) | |||||
15:00 | Zimbru | | Sfîntul Gheorghe | 2:1 (0:0) | |||||
18:00 | Tiraspol | | Sheriff | 0:3 (0:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
12:00 | Aston Villa | | Birmingham City | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
13:30 | Newcastle United | | Sunderland | 5:1 (3:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16:00 | Bolton Wanderers | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
Bolton |
Day 13 | |||||||||
15:30 | Brugge | | Standard | 2:2 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
18:00 | Genk | | Anderlecht | 1:2 (1:1) | |||||
Genk |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Cherno More | | Lokomotiv Sofia | 1:0 (0:0) | |||||
Varna | |||||||||
18:00 | Liteks | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Lovech |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Borussia Dortmund | 0:2 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
17:30 | Hoffenheim | | Hannover | 4:0 (1:0) | |||||
Sinsheim |
Day 13 | |||||||||
Sioni | | Samtredia | 1:0 | ||||||
Tskhinvali | | Zestaponi | 1:1 | ||||||
WIT Georgia | | Kolkheti 1913 | 5:1 | ||||||
Torpedo | | Baia | 1:0 | ||||||
Dinamo | | Metalurgi | 1:1 | ||||||
Day 9 | |||||||||
17:00 | Sporting | | Villarreal | 1:1 (0:0) | |||||
Gijón | |||||||||
17:00 | Racing | | Atlético Osasuna | 4:1 (2:0) | |||||
Santander | |||||||||
17:00 | Málaga | | Real Sociedad | 1:2 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
17:00 | Deportivo | | Español | 3:0 (1:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
19:00 | Atlético Madrid | | Almería | 1:1 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
21:00 | Athletic | | Getafe | 3:0 (2:0) | |||||
Bilbao |
Day 29 | |||||||||
18:00 | Kongsvinger | | Rosenborg | 0:0 | |||||
Kongsvinger | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Molde | 1:2 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Odd | | Start | 2:1 (0:0) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Ålesund | | Brann | 3:1 (3:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
18:00 | Hønefoss | | Vålerenga | 3:1 (1:1) | |||||
Hønefoss | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Viking | 1:1 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Sandefjord | 2:1 (1:1) | |||||
18:00 | Tromsø | | Strømsgodset | 2:1 (1:0) | |||||
Tromsø |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Nacional | | Vitória Setúbal | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16:00 | Beira Mar | | Naval | 3:1 (2:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
16:00 | Olhanense | | Marítimo | 1:1 (0:1) | |||||
Olhão | |||||||||
20:15 | União de Leiria | | Sporting | 1:2 (1:2) | |||||
Leiria |
Day 10 | |||||||||
13:00 | Hajduk | | Crvena zvezda | 2:0 (1:0) | |||||
Kula | |||||||||
13:00 | Rad | | Vojvodina | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade |
Day 11 | |||||||||
17:00 | Valenciennes | | Lille | 1:1 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
21:00 | Montpellier | | Paris Saint-Germain | 1:1 (1:1) | |||||
Montpellier |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Hradec Králové | | Sigma | 1:0 (0:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
15:00 | Dynamo | | Zbrojovka | 1:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
15:00 | Ústí nad Labem | | Baník | 0:4 (0:3) | |||||
Teplice | |||||||||
17:00 | Slovácko | | Slovan | 0:1 (0:1) | |||||
Uherské Hradiště |
Day 29 | |||||||||
15:00 | Gefle | | Djurgårdens | 2:2 (0:1) | |||||
Gävle | |||||||||
15:00 | Kalmar | | Häcken | 1:3 (1:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
16:30 | Halmstad | | Helsingborgs | 2:4 (0:2) | |||||
Halmstad | |||||||||
17:00 | AIK | | Elfsborg | 2:0 (0:0) | |||||
Solna |
Day 10 | |||||||||
12:45 | Hearts | | Kilmarnock | 0:3 (0:1) | |||||
Edinburgh |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Seattle Sounders | | Los Angeles Galaxy | 0:1 (0:1) | |||||
Seattle |
Day 29 | |||||||||
10:30 | Liaoning Whowin | | Beijing Guoan | 2:2 (2:2) | |||||
Shenyang | |||||||||
15:30 | Jiangsu Sainty | | Nanchang August 1st | 0:2 (0:1) | |||||
Nanjing | |||||||||
15:30 | Dalian Shide | | Shenzhen Ruby | 0:0 | |||||
Dalian | |||||||||
15:30 | Chongqing Lifan | | Changchun Yatai | 1:1 (1:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
15:30 | Tianjin Teda | | Shaanxi Zhongjian Chanba | 3:1 (1:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
15:30 | Hangzhou Greentown | | Henan Construction | 2:0 (0:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
15:30 | Shanghai Shenhua | | Qingdao Jonoon | 0:0 | |||||
Shanghai | |||||||||
15:30 | Changsha Ginde | | Shandong Luneng Taishan | 0:2 (0:1) | |||||
Changsha |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Newcastle United Jets | | Melbourne Heart | 0:2 (0:0) | |||||
Port Macquarie | |||||||||
17:00 | North Queensland Fury | | Gold Coast United | 1:2 (1:1) | |||||
Townsville |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brisbane Roar | 30 | 18 | 11 | 1 | 58-26 | 65 | ||
2. | Central Coast Mariners | 30 | 16 | 9 | 5 | 50-31 | 57 | ||
3. | Adelaide United | 30 | 15 | 5 | 10 | 51-36 | 50 | ||
4. | Gold Coast United | 30 | 12 | 10 | 8 | 40-32 | 46 | ||
5. | Melbourne Victory | 30 | 11 | 10 | 9 | 45-39 | 43 | ||
6. | Wellington Phoenix | 30 | 12 | 5 | 13 | 39-41 | 41 | ||
7. | Newcastle United Jets | 30 | 9 | 8 | 13 | 29-33 | 35 | ||
8. | Melbourne Heart | 30 | 8 | 11 | 11 | 32-42 | 35 | ||
9. | Sydney | 30 | 8 | 10 | 12 | 35-40 | 34 | ||
10. | Perth Glory | 30 | 5 | 8 | 17 | 27-54 | 23 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |