08.07.2005 < | Football matches for 9.07.2005 | > 10.07.2005 |
Day 2 | |||||||||
11:30 | Costa Rica | | Cuba | 3:1 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
13:30 | USA | | Canada | 2:0 (0:0) | |||||
Seattle |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Budućnost | | Deportivo | 2:1 (0:0) | 0:3 (0:1) | 2:4 | ||||
Podgorica | |||||||||
Sturm | | Wolfsburg | 1:3 (0:1) | 2:2 (0:0) | 3:5 | ||||
Graz | |||||||||
Charleroi | | Tampere United | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | ||||
Charleroi | |||||||||
Lech | | Lens | 0:1 (0:1) | 1:2 (0:2) | 1:3 | ||||
Poznań | |||||||||
Athletic | | CFR | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 3:5 | 0:1 (0:1) | 1:1 | ||||
Bilbao | |||||||||
Pogoń | | Sigma | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | ||||
Szczecin | |||||||||
Dubnica | | Ankaraspor | 0:1 (0:0) | 4:0 (3:0) | 4:1 | ||||
Dubnica nad Váhom | |||||||||
IFK Göteborg | | Lombard | 1:0 (0:0) | 3:2 (0:1) | 4:2 | ||||
Göteborg | |||||||||
Dinaburg | | Žalgiris | 2:1 (2:1) | 0:2 (0:0) | 2:3 | ||||
Daugavpils |
Day 22 | |||||||||
17:00 | Avangard | | Metallurg-Kuzbass | 0:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18:00 | Petrotrest | | Volgar-Gazprom | 2:2 (1:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Anzhi | 3:2 (2:2) | |||||
Chita | |||||||||
18:00 | Dynamo Mahachkala | | KAMAZ | 2:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
18:30 | Amur | | Kuban | 0:0 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
18:30 | Spartak Nalchik | | FK Khimki | 5:2 (3:2) | |||||
Nalchik | |||||||||
19:00 | Fakel | | Metallurg Lipetsk | 2:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | Luch-Energiya | | Ural | 2:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | Spartak Chelyabinsk | 4:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Dynamo Bryansk | | Sokol | 4:1 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
19:00 | FK Oryol | | Chkalovets-1936 | 0:3 (0:1) | |||||
Orel |
Day 16 | |||||||||
Gazovik-Gazprom | | Energetik | 2:0 (1:0) | ||||||
Lada | | Metallurg-Metiznik | 1:0 (1:0) | ||||||
Lada-SOK | | Zenit Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Lokomotiv-NN | | Neftyanik | 0:0 | ||||||
Neftekhimik | | Volga Nizhniy Novgorod | 0:0 | ||||||
Tobol | | Gazovik | 1:2 (1:1) | ||||||
Uralets | | Nosta | 0:1 (0:1) | ||||||
17:30 | Dynamo Kirov | | Sodovik | 3:3 (2:1) | |||||
Kirov |
Day 15 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Zvezda | 3:0 (1:0) | ||||||
Kuzbass-Dynamo | | Smena | 2:2 (2:0) | ||||||
Metallurg | | Irtysh | 2:0 (1:0) | ||||||
Shakhtyor | | Sibiryak | 0:2 (0:0) | ||||||
20:45 | Shakhtar (Donetsk) | | Dynamo (Kyiv) | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 4:3 | |||||
Odesa |
Day 14 | |||||||||
Banants | | Lernayin Artsakh | 3:0 | ||||||
Dinamo-Zenit | | MIKA | 0:2 | ||||||
Day 11 | |||||||||
16:00 | Paraná | | Figueirense | 3:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Juventude | | Brasiliense | 2:1 (1:1) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
16:00 | Paysandu | | Fortaleza | 1:2 (1:1) | |||||
Belém | |||||||||
18:10 | São Paulo | | Flamengo | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:10 | São Caetano | | Ponte Preta | 2:1 (0:0) | |||||
São Caetano do Sul |
Columbus Crew | | San Jose Earthquakes | 1:2 (1:1) | ||||||
Columbus | |||||||||
MetroStars | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (1:0) | ||||||
East Rutherford | |||||||||
D.C. United | | Kansas City Wizards | 0:1 (0:0) | ||||||
Washington | |||||||||
Chicago Fire | | New England Revolution | 1:0 (0:0) | ||||||
Chicago | |||||||||
Chivas USA | | Real Salt Lake | 5:1 (2:1) | ||||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 32 | 17 | 8 | 7 | 55-37 | 59 | ||
2. | D.C. United | 32 | 16 | 6 | 10 | 58-37 | 54 | ||
3. | Chicago Fire | 32 | 15 | 4 | 13 | 49-50 | 49 | ||
4. | MetroStars | 32 | 12 | 11 | 9 | 53-49 | 47 | ||
5. | Kansas City Wizards | 32 | 11 | 12 | 9 | 52-44 | 45 | ||
6. | Columbus Crew | 32 | 11 | 5 | 16 | 34-45 | 38 |
Day 13 | |||||||||
Liaoning | | Shandong Luneng Taishan | 2:2 | ||||||
Wuhan Huanghelou | | Shanghai Shenhua | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 26 | 21 | 2 | 3 | 57-18 | 65 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 15 | 8 | 3 | 41-23 | 53 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 15 | 7 | 4 | 47-30 | 52 | ||
4. | Tianjin Teda | 26 | 14 | 7 | 5 | 48-26 | 49 | ||
5. | Wuhan Huanghelou | 26 | 11 | 9 | 6 | 34-26 | 42 | ||
6. | Beijing Hyundai | 26 | 12 | 4 | 10 | 46-32 | 40 | ||
7. | Qingdao Zhongneng | 26 | 9 | 7 | 10 | 26-31 | 34 | ||
8. | Shanghai International | 26 | 8 | 7 | 11 | 30-32 | 31 | ||
9. | Sichuan Guancheng | 26 | 8 | 5 | 13 | 28-45 | 29 | ||
10. | Liaoning | 26 | 7 | 8 | 11 | 34-42 | 29 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |