14.03.2003 < | Football matches for 15.03.2003 | > 16.03.2003 |
Day 3 | |||||||||
21:00 | Dalian Shide | | Seongnam Ilhwa Chunma | 3:1 (0:0) | |||||
Dalian | |||||||||
23:20 | Osotspa | | Shimizu S-Pulse | 0:7 (0:3) | |||||
Dalian |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Zenit | | Saturn-REN TV | 2:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Torpedo-Metallurg | | Spartak | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Uralan | | Lokomotiv | 1:2 (1:1) | |||||
Elista | |||||||||
17:00 | Krylia Sovetov | | Rotor | 3:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
17:00 | Torpedo | | FK Rostov | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow |
Day 30 | |||||||||
12:30 | Aston Villa | | Manchester United | 0:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Bolton Wanderers | 0:2 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Newcastle United | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Everton | | West Ham United | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Fulham | | Southampton | 2:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Middlesbrough | 2:3 (1:2) | |||||
Leeds |
Day 37 | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | ||||||
Brighton & Hove | |||||||||
Derby County | | Bradford City | 1:2 (1:1) | ||||||
Derby | |||||||||
Gillingham | | Rotherham United | 1:1 (1:1) | ||||||
Gillingham | |||||||||
Grimsby Town | | Watford | 1:0 (0:0) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Leicester City | | Preston North End | 2:1 (1:1) | ||||||
Leicester | |||||||||
Norwich City | | Coventry City | 2:0 (1:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Portsmouth | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (1:0) | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Reading | | Crystal Palace | 2:1 (0:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Ipswich Town | 0:1 (0:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stoke City | | Sheffield United | 0:0 | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Walsall | | Burnley | 3:2 (2:0) | ||||||
Walsall | |||||||||
Wimbledon | | Millwall | 2:0 (1:0) | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portsmouth | 46 | 29 | 11 | 6 | 97-45 | 98 | ||
2. | Leicester City | 46 | 26 | 14 | 6 | 73-40 | 92 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 23 | 11 | 12 | 72-52 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 25 | 4 | 17 | 61-46 | 79 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 20 | 16 | 10 | 81-44 | 76 | ||
6. | Nottingham Forest | 46 | 20 | 14 | 12 | 82-50 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 19 | 13 | 14 | 80-64 | 70 | ||
8. | Norwich City | 46 | 19 | 12 | 15 | 60-49 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 19 | 9 | 18 | 59-69 | 66 | ||
10. | Wimbledon | 46 | 18 | 11 | 17 | 76-73 | 65 |
Day 17 | |||||||||
Dobrudzha | | Lokomotiv Sofia | 1:0 | ||||||
Levski | | Rilski Sportist | 6:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | CSKA | 0:3 | ||||||
Marek | | Liteks | 0:0 | ||||||
Cherno More | | Nafteks | 3:1 | ||||||
Chernomorets | | Spartak | 1:2 | ||||||
Day 20 | |||||||||
14:30 | Siófok | | Debrecen | 1:1 (0:1) | |||||
Siófok | |||||||||
14:30 | MATÁV | | Dunaferr | 4:1 (2:1) | |||||
Sopron | |||||||||
14:30 | Békéscsabai Előre | | MTK Hungária | 2:2 (1:2) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
14:30 | Zalaegerszegi TE | | Videoton Fehérvár | 0:3 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
18:00 | Ferencváros | | ETO | 5:2 (2:1) | |||||
Budapest |
Day 25 | |||||||||
15:30 | Energie | | Kaiserslautern | 1:3 (1:1) | |||||
Cottbus | |||||||||
15:30 | Bochum | | Bayern | 1:4 (0:2) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Arminia | | Borussia Mönchengladbach | 4:1 (1:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Hannover | 2:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Schalke 04 | 3:1 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Wolfsburg | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Hansa | | Werder | 1:0 (0:0) | |||||
Rostock |
Day 24 | |||||||||
Vitesse | | PSV | 0:5 (0:3) | ||||||
Heerenveen | | Twente | 3:0 (0:0) | ||||||
Roda | | NAC | 0:0 | ||||||
De Graafschap | | Waalwijk | 2:4 (1:2) | ||||||
Zwolle | | Roosendaal | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 26 | |||||||||
Racing | | Real Sociedad | 1:2 (1:1) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Rayo Vallecano | 2:0 (1:0) | ||||||
La Coruña | |||||||||
Villarreal | | Real Madrid | 0:1 (0:0) | ||||||
Villarreal |
Day 16 | |||||||||
14:00 | Dyskobolia | | Pogoń | 2:0 (1:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
14:00 | Szczakowianka | | KSZO | 3:1 (0:0) | |||||
Jaworzno | |||||||||
18:00 | Lech | | Odra | 2:3 (2:2) | |||||
Poznań | |||||||||
18:00 | Wisła Płock | | Polonia | 0:1 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
18:15 | Widzew | | GKS | 2:0 (1:0) | |||||
Łódź |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Dundee | 3:3 (0:2) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Hibernian | 0:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Livingston | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee |
Day 1 | |||||||||
Kuressaare | | Trans | 0:3 | ||||||
Levadia Maardu | | Levadia Tallinn | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Chacarita Juniors | | Huracán | 3:0 (1:0) | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Unión | 2:1 (1:0) | ||||||
Newell's Old Boys | | Independiente | 2:2 (1:2) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Shanghai Zhongyuan Huili | | Qingdao Beilaite | 1:0 | ||||||
Shenzhen Jianlibao | | Shenyang Ginde | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai Shenhua SVA | 28 | 17 | 4 | 7 | 56-33 | 55 | ||
2. | Shanghai Zhongyuan Huili | 28 | 16 | 6 | 6 | 39-26 | 54 | ||
3. | Dalian Shide | 28 | 15 | 8 | 5 | 44-22 | 53 | ||
4. | Shenzhen Jianlibao | 28 | 12 | 11 | 5 | 42-21 | 47 | ||
5. | Shenyang Ginde | 28 | 11 | 10 | 7 | 35-31 | 43 | ||
6. | Liaoning | 28 | 11 | 8 | 9 | 39-34 | 41 | ||
7. | Yunnan Hongta | 28 | 11 | 7 | 10 | 30-27 | 40 | ||
8. | Sichuan Guancheng | 28 | 9 | 10 | 9 | 41-42 | 37 | ||
9. | Beijing Hyundai Cars | 28 | 9 | 9 | 10 | 34-26 | 36 | ||
10. | Tianjin Kangshifu | 28 | 8 | 12 | 8 | 32-33 | 36 |
Day 26 | |||||||||
Brisbane Strikers | | Sydney United | 1:3 (1:0) | ||||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney Olympic Sharks | 24 | 16 | 3 | 5 | 51-28 | 51 | ||
2. | Perth Glory | 24 | 16 | 2 | 6 | 48-22 | 50 | ||
3. | Parramatta Power | 24 | 12 | 4 | 8 | 51-27 | 40 | ||
4. | Newcastle United | 24 | 10 | 7 | 7 | 37-25 | 37 | ||
5. | Adelaide Force | 24 | 11 | 4 | 9 | 40-34 | 37 | ||
6. | Northern Spirit | 24 | 11 | 3 | 10 | 37-44 | 36 | ||
7. | South Melbourne | 24 | 10 | 5 | 9 | 36-37 | 35 | ||
8. | Sydney United | 24 | 7 | 6 | 11 | 23-31 | 27 | ||
9. | Melbourne Knights | 24 | 7 | 6 | 11 | 38-52 | 27 | ||
10. | Brisbane Strikers | 24 | 7 | 5 | 12 | 38-45 | 26 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |