09.11.2002 < | Football matches for 10.11.2002 | > 11.11.2002 |
Day 29 | |||||||||
17:00 | Lokomotiv | | Zenit | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Shinnik | | Torpedo-ZiL | 2:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Rostselmash | | Sokol | 1:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17:00 | Torpedo | | Saturn-REN TV | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Anzhi | | Alaniya | 0:1 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
18:00 | Rotor | | Uralan | 2:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:00 | Krylia Sovetov | | Dynamo | 0:0 | |||||
Samara |
Day 15 | |||||||||
18:00 | Obolon | | Poligraftekhnyka | 2:2 (1:1) | |||||
Kiev |
Day 15 | |||||||||
Halychyna | | Techno-Center | 0:2 | ||||||
Enerhetyk | | Bukovyna | 4:1 | ||||||
Karpaty-3 | | Veres | 3:0 | ||||||
Kovel-Volyn-2 | | Dynamo-3 | 1:2 | ||||||
Chornohora | | Podillya | 1:1 | ||||||
Systema-KHP | | Nyva | 2:0 | ||||||
Hazovyk-Skala | | LUKOR | 1:2 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Krystal | | FK Sevastopol | 0:1 | ||||||
Chornomorets-2 | | Metalurh-2 Zaporizhzhya | 0:0 | ||||||
Tytan | | Ros | 2:2 | ||||||
Olimpiya FK AES | | Dnister | 1:0 | ||||||
Borisfen-2 | | Olkom | 4:1 | ||||||
Obolon-2 | | Dynamo | 2:4 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Nafkom-Akademiya | 1:1 | ||||||
Torpedo | | Elektrometalurh-NZF | -:+ | ||||||
Day 15 | |||||||||
Metalist-2 | | Vuhlyk | 6:1 | ||||||
Vorskla-2 | | Zorya | 1:0 | ||||||
Shakhtar-3 | | Electron | 1:0 | ||||||
Metalurh-2 Mariupol | | Stal | 0:1 | ||||||
Shakhtar | | Metalurh-2 Donetsk | 1:1 | ||||||
Avanhard | | Dnipro-2 | 2:0 | ||||||
Day 13 | |||||||||
14:00 | West Ham United | | Leeds United | 3:4 (1:4) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Sunderland | | Tottenham Hotspur | 2:0 (0:0) | |||||
Sunderland |
Day 12 | |||||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Botev | 5:3 | ||||||
Day 12 | |||||||||
17:30 | Borussia Mönchengladbach | | Energie | 3:0 (3:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
17:30 | Hertha | | Hansa | 3:1 (2:1) | |||||
Berlin |
Day 16 | |||||||||
Lokomotivi | | Dinamo Tbilisi | 1:0 | ||||||
Torpedo | | Metalurgi | 3:0 | ||||||
Gorda | | Kolkheti 1913 | 2:3 | ||||||
Sioni | | Milani | 2:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Atlético Madrid | | Athletic | 3:3 (1:0) | ||||||
Madrid | |||||||||
Sevilla | | Racing | 1:0 (1:0) | ||||||
Sevilla | |||||||||
Mallorca | | Alavés | 3:1 (1:0) | ||||||
Palma de Mallorca | |||||||||
Celta de Vigo | | Español | 1:0 (1:0) | ||||||
Vigo | |||||||||
Recreativo | | Real Valladolid | 1:3 (0:2) | ||||||
Day 10 | |||||||||
Nacional | | Académica | 3:2 (1:2) | ||||||
Benfica | | Paços de Ferreira | 7:0 (3:0) | ||||||
União de Leiria | | Santa Clara | 3:1 (2:1) | ||||||
Beira Mar | | Varzim | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 13 | |||||||||
Obilić | | Crvena zvezda | 0:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Chmel | | Synot | 1:2 (0:1) | ||||||
Blšany | |||||||||
Hradec Králové | | Slovan | 3:2 (2:0) | ||||||
Hradec Králové | |||||||||
Tescoma | | Brno | 2:1 (1:1) | ||||||
Zlín | |||||||||
Marila | | České Budějovice | 2:0 (0:0) | ||||||
Příbram | |||||||||
Viktoria | | Slavia | 0:4 (0:2) | ||||||
Praha |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13:00 | Göteborg | | Västra Frölunda | 2:0 (2:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Göteborg |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Celtic | 0:2 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Rangers | | Hibernian | 2:1 (2:1) | |||||
Glasgow |
Day 16 | |||||||||
Estudiantes | | Newell's Old Boys | 3:3 (1:1) | ||||||
Rosario Central | | Nueva Chicago | 3:2 (1:0) | ||||||
Vélez Sársfield | | Racing Club | 0:2 (0:1) | ||||||
Colón | | Olimpo | 3:0 (1:0) | ||||||
River Plate | | Lanús | 1:2 (0:2) | ||||||
Arsenal | | Boca Juniors | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 27 | |||||||||
Juventude | | Internacional | 3:2 (2:1) | ||||||
Caxias do Sul | |||||||||
Goiás | | Atlético-MG | 3:1 (2:1) | ||||||
Goiânia | |||||||||
Guarani | | Bahia | 1:1 (0:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Portuguesa | | Flamengo | 1:2 (0:1) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Botafogo | | Corinthians | 2:1 (1:1) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Coritiba | | Paraná | 2:0 (0:0) | ||||||
Curitiba |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 28 | 17 | 6 | 5 | 48-27 | 57 | ||
2. | Shenzhen Ping'an Insurance | 28 | 14 | 10 | 4 | 42-21 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 7 | 6 | 49-29 | 52 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 3 | 11 | 42-42 | 45 | ||
5. | Liaoning Bird | 28 | 12 | 6 | 10 | 45-44 | 42 | ||
6. | Chongqing Lifan | 28 | 10 | 11 | 7 | 28-25 | 41 | ||
7. | Yunnan Hongta | 28 | 10 | 10 | 8 | 30-28 | 40 | ||
8. | Qingdao Yizhong Hainiu | 28 | 9 | 9 | 10 | 30-34 | 36 | ||
9. | Shanghai Zhongyuan Huili | 28 | 9 | 8 | 11 | 37-39 | 35 | ||
10. | Tianjin Teda | 28 | 9 | 7 | 12 | 37-36 | 34 |
Day 8 | |||||||||
Adelaide Force | | South Melbourne | 4:0 (2:0) | ||||||
Adelaide | |||||||||
Melbourne Knights | | Newcastle United | 2:0 (2:0) | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney Olympic Sharks | | Sydney United | 1:0 (0:0) | ||||||
Sydney | |||||||||
Wollongong City Wolves | | Northern Spirit | 2:1 (1:0) | ||||||
Wollongong |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney Olympic Sharks | 24 | 16 | 3 | 5 | 51-28 | 51 | ||
2. | Perth Glory | 24 | 16 | 2 | 6 | 48-22 | 50 | ||
3. | Parramatta Power | 24 | 12 | 4 | 8 | 51-27 | 40 | ||
4. | Newcastle United | 24 | 10 | 7 | 7 | 37-25 | 37 | ||
5. | Adelaide Force | 24 | 11 | 4 | 9 | 40-34 | 37 | ||
6. | Northern Spirit | 24 | 11 | 3 | 10 | 37-44 | 36 | ||
7. | South Melbourne | 24 | 10 | 5 | 9 | 36-37 | 35 | ||
8. | Sydney United | 24 | 7 | 6 | 11 | 23-31 | 27 | ||
9. | Melbourne Knights | 24 | 7 | 6 | 11 | 38-52 | 27 | ||
10. | Brisbane Strikers | 24 | 7 | 5 | 12 | 38-45 | 26 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |