06.04.2002 < | Football matches for 7.04.2002 | > 08.04.2002 |
Lesotho | | Mozambique | 0:2 (0:2) | ||||||
Maseru |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Zenit | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17:00 | Torpedo-ZiL | | Lokomotiv | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Saturn-REN TV | | Anzhi | 1:1 (1:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
18:00 | Uralan | | CSKA | 3:3 (2:2) | |||||
Elista | |||||||||
19:00 | Dynamo | | Rostselmash | 5:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20:00 | Sokol | | Krylia Sovetov | 0:0 | |||||
Saratov |
Day 17 | |||||||||
Metalurh Zaporizhzhya | | Tavriya | 0:2 (0:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
16:00 | Kryvbas | | Zakarpattya | 1:0 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
16:30 | Vorskla | | Poligraftekhnyka | 1:1 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
18:00 | Metalist | | Metalurh Mariupol | 2:2 (1:1) | |||||
Kharkiv |
Day 34 | |||||||||
16:00 | Leeds United | | Sunderland | 2:0 (1:0) | |||||
Leeds |
Day 44 | |||||||||
Birmingham City | | Portsmouth | 1:1 (1:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Crewe Alexandra | | Crystal Palace | 0:0 | ||||||
Crewe | |||||||||
West Bromwich Albion | | Rotherham United | 1:1 (1:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 46 | 31 | 6 | 9 | 108-52 | 99 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 27 | 8 | 11 | 61-29 | 89 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 25 | 11 | 10 | 76-43 | 86 | ||
4. | Millwall | 46 | 22 | 11 | 13 | 69-48 | 77 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 21 | 13 | 12 | 70-49 | 76 | ||
6. | Norwich City | 46 | 22 | 9 | 15 | 60-51 | 75 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 12 | 13 | 70-62 | 75 | ||
8. | Preston North End | 46 | 20 | 12 | 14 | 71-59 | 72 | ||
9. | Wimbledon | 46 | 18 | 13 | 15 | 63-57 | 67 | ||
10. | Crystal Palace | 46 | 20 | 6 | 20 | 70-62 | 66 |
Day 30 | |||||||||
Eendracht Aalst | | Lommel | 0:1 | ||||||
Day 30 | |||||||||
17:30 | Borussia Dortmund | | 1860 München | 2:1 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
17:30 | Freiburg | | Stuttgart | 0:2 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau |
Day 2 | |||||||||
Torpedo | | Kolkheti 1913 | 2:1 | ||||||
Dinamo Batumi | | Dinamo Tbilisi | 0:1 | ||||||
Lokomotivi | | Merani-91 | 3:0 | ||||||
Day 33 | |||||||||
Alavés | | Villarreal | 2:1 (1:1) | ||||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
Valencia | | Real Sociedad | 4:0 (2:0) | ||||||
Valencia | |||||||||
Málaga | | Tenerife | 2:0 (0:0) | ||||||
Málaga | |||||||||
Español | | Celta de Vigo | 2:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | |||||||||
Real Betis | | Atlético Osasuna | 0:0 | ||||||
Sevilla | |||||||||
Real Valladolid | | Sevilla | 1:1 (1:1) | ||||||
Valladolid |
Day 30 | |||||||||
União de Leiria | | Alverca | 2:1 (1:0) | ||||||
Vitória Guimarães | | Beira Mar | 0:0 | ||||||
Gil Vicente | | Belenenses | 3:2 (2:1) | ||||||
Sporting | | Marítimo | 4:0 (2:0) | ||||||
Paços de Ferreira | | Varzim | 0:0 | ||||||
Day 34 | |||||||||
Dundee United | | Hibernian | 2:1 (1:0) | ||||||
Dundee |
Day 12 | |||||||||
Colón | | Chacarita Juniors | 1:1 (1:0) | ||||||
Belgrano | | Lanús | 1:0 (1:0) | ||||||
Nueva Chicago | | Estudiantes | 1:0 (1:0) | ||||||
Newell's Old Boys | | Argentinos Juniors | 2:1 (1:1) | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Racing Club | 2:3 (0:2) | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | River Plate | 0:0 | ||||||
Boca Juniors | | Unión | 3:0 (2:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 28 | 17 | 6 | 5 | 48-27 | 57 | ||
2. | Shenzhen Ping'an Insurance | 28 | 14 | 10 | 4 | 42-21 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 7 | 6 | 49-29 | 52 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 3 | 11 | 42-42 | 45 | ||
5. | Liaoning Bird | 28 | 12 | 6 | 10 | 45-44 | 42 | ||
6. | Chongqing Lifan | 28 | 10 | 11 | 7 | 28-25 | 41 | ||
7. | Yunnan Hongta | 28 | 10 | 10 | 8 | 30-28 | 40 | ||
8. | Qingdao Yizhong Hainiu | 28 | 9 | 9 | 10 | 30-34 | 36 | ||
9. | Shanghai Zhongyuan Huili | 28 | 9 | 8 | 11 | 37-39 | 35 | ||
10. | Tianjin Teda | 28 | 9 | 7 | 12 | 37-36 | 34 |
Day 26 | |||||||||
Adelaide Force | | Sydney United | 1:2 (1:1) | ||||||
Adelaide | |||||||||
Brisbane Strikers | | Perth Glory | 1:1 (1:1) | ||||||
Brisbane | |||||||||
Northern Spirit | | Wollongong City Wolves | 5:2 (3:2) | ||||||
Sydney | |||||||||
Parramatta Power | | Melbourne Knights | 3:0 (2:0) | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney Olympic Sharks | | Football Kingz | 5:2 (2:1) | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 24 | 16 | 7 | 1 | 52-23 | 55 | ||
2. | Newcastle United | 24 | 10 | 12 | 2 | 33-21 | 42 | ||
3. | Sydney Olympic Sharks | 24 | 12 | 4 | 8 | 37-24 | 40 | ||
4. | Brisbane Strikers | 24 | 10 | 7 | 7 | 40-33 | 37 | ||
5. | South Melbourne | 24 | 10 | 6 | 8 | 30-22 | 36 | ||
6. | Melbourne Knights | 24 | 11 | 3 | 10 | 41-40 | 36 | ||
7. | Parramatta Power | 24 | 10 | 4 | 10 | 34-30 | 34 | ||
8. | Northern Spirit | 24 | 9 | 7 | 8 | 36-39 | 34 | ||
9. | Marconi Fairfield | 24 | 8 | 6 | 10 | 32-36 | 30 | ||
10. | Wollongong City Wolves | 24 | 6 | 7 | 11 | 28-43 | 25 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |