19.08.1998 < | Football matches for 20.08.1998 | > 21.08.1998 |
Day 2 | |||||||||
River Plate | | Universidad Católica | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 27 | |||||||||
Avtomobilist | | Lokomotiv-2 | 0:0 | ||||||
Mosenergo | | Dynamo-2 | 0:1 (0:1) | ||||||
Spartak Shchyolkovo | | Volochanin | 3:0 (2:0) | ||||||
Shchyolkovo | |||||||||
Spartak-2 | | Zenit-2 | 2:4 (1:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Sportakademklub | | Energiya Velikie Luki | 4:2 (3:0) | ||||||
Torpedo-2 | | Torpedo-ZIL | 1:6 (0:3) | ||||||
CSKA-2 | | Dynamo Sankt-Petersburg | 2:1 (1:0) | ||||||
17:00 | Neftyanik Yaroslavl | | Volga Tver | 1:3 (0:1) | |||||
Rostov Veliky | |||||||||
18:00 | Spartak Kostroma | | Dynamo Vologda | 1:2 (0:1) | |||||
Kostroma | |||||||||
18:30 | FK Khimki | | Monolit | 2:1 (0:0) | |||||
Khimki |
Day 27 | |||||||||
Avangard | | Spartak Ryazan | 0:2 (0:1) | ||||||
Kursk | |||||||||
Arsenal-2 | | Spartak Bryansk | 2:0 (2:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Stroitel | | Spartak Lukhovitsy | 0:3 (0:2) | ||||||
Morshansk | |||||||||
Fabus | | Asmaral | 1:2 (1:1) | ||||||
Bronnitsy | |||||||||
FK Oryol | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Liski | | Lokomotiv Kaluga | 3:1 (2:0) | |||||
Liski | |||||||||
18:00 | Salyut-YUKOS | | Don | 1:2 (1:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
18:00 | Spartak Tambov | | FK Kolomna | 6:2 (1:0) | |||||
Tambov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak-Orekhovo | 40 | 25 | 14 | 1 | 60-23 | 89 | ||
2. | FK Oryol | 40 | 21 | 15 | 4 | 55-18 | 78 | ||
3. | Spartak Ryazan | 40 | 21 | 12 | 7 | 56-29 | 75 | ||
4. | Spartak Tambov | 40 | 20 | 14 | 6 | 67-38 | 74 | ||
5. | Lokomotiv Liski | 40 | 20 | 8 | 12 | 59-38 | 68 | ||
6. | Kosmos | 40 | 17 | 15 | 8 | 61-44 | 66 | ||
7. | Don | 40 | 18 | 10 | 12 | 46-40 | 64 | ||
8. | Spartak Lukhovitsy | 40 | 17 | 13 | 10 | 55-39 | 64 | ||
9. | Spartak Bryansk | 40 | 17 | 8 | 15 | 50-48 | 59 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 40 | 15 | 10 | 15 | 37-37 | 55 |
Day 27 | |||||||||
Alania-2 | | Anapa | 2:2 (0:1) | ||||||
Iriston | | FK Mozdok | 1:3 (0:1) | ||||||
Kuban | | Avtodor | 2:1 (0:0) | ||||||
Lokomotiv-Taim | | Volgar-Gazprom | 1:3 (1:1) | ||||||
Mineralnye Vody Lokomotiv Stadium | |||||||||
Nart Nartkala | | Zhemchuzhina-2 | 4:1 (3:1) | ||||||
Rostselmash-2 | | Angusht | 3:0 (1:0) | ||||||
Torpedo Armavir | | Venets | 2:0 (0:0) | ||||||
Shakhtyor | | Nart Cherkessk | 3:1 (1:1) | ||||||
Shakhty | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Beshtau | 7:2 (1:1) | |||||
Taganrog |
Day 24 | |||||||||
Diana | | Druzhba | 1:0 (1:0) | ||||||
Zenit Penza | | Biokhimik-Mordovia | 2:0 (1:0) | ||||||
Penza | |||||||||
Iskra | | FK Balakovo | 0:0 | ||||||
Engels | |||||||||
Rotor-2 | | Torpedo Volzhskiy | 2:4 (1:2) | ||||||
Svetotechnika | | Volga Ulyanovsk | 3:0 (1:0) | ||||||
Torpedo Arzamas | | Torpedo Pavlovo | 3:0 (2:0) | ||||||
Torpedo-Viktoriya | | Energiya Uren | 1:1 (0:1) | ||||||
17:00 | Spartak-Telekom | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Shuya |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 29 | 5 | 2 | 74-24 | 92 | ||
2. | Torpedo Pavlovo | 36 | 24 | 3 | 9 | 63-24 | 75 | ||
3. | Torpedo Volzhskiy | 36 | 20 | 8 | 8 | 60-40 | 68 | ||
4. | Energiya Uren | 36 | 19 | 10 | 7 | 57-28 | 67 | ||
5. | Torpedo Arzamas | 36 | 17 | 9 | 10 | 52-37 | 60 | ||
6. | Diana | 36 | 17 | 6 | 13 | 52-46 | 57 | ||
7. | Svetotechnika | 36 | 16 | 9 | 11 | 54-36 | 57 | ||
8. | Biokhimik-Mordovia | 36 | 15 | 9 | 12 | 40-39 | 54 | ||
9. | Zenit Penza | 36 | 16 | 5 | 15 | 47-50 | 53 | ||
10. | FK Balakovo | 36 | 16 | 4 | 16 | 48-44 | 52 |
Day 18 | |||||||||
Amur-Energiya | | Metallurg Novokuznetsk | 2:1 (2:0) | ||||||
Dynamo Barnaul | | Selenga | 4:1 (2:0) | ||||||
Zarya | | Metallurg Krasnoyarsk | 0:3 (0:1) | ||||||
Luch | | Viktoria | 1:0 (0:0) | ||||||
Okean | | Kuzbass | 2:2 (0:1) | ||||||
Nakhodka | |||||||||
SKA | | FK Mezhdurechensk | 4:0 (2:0) | ||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Zvezda | 0:4 (0:3) | ||||||
19:00 | Chkalovets | | Sibiryak | 2:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk |
Day 4 | |||||||||
Enerhetyk | | Hazovyk | 1:3 | ||||||
Papirnyk | | Naftovyk | 1:0 | ||||||
Borisfen | | Halychyna | 2:0 | ||||||
FK Kalush | | Tsementnyk-Khorda | 3:2 | ||||||
Haray | | Krystal Chortkiv | 1:0 | ||||||
Verkhovyna | | Veres | 3:0 | ||||||
Dynamo-3 | | Karpaty-2 | 1:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Torpedo | | Portovyk | 1:2 | ||||||
Rihonda | | Tytan | 0:0 | ||||||
Zirka-2 | | Viktor | 1:0 | ||||||
Kryvbas-2 | | Olimpiya FK AES | 0:0 | ||||||
Krystal Kherson | | Hirnyk-Sport | 3:2 | ||||||
Dynamo-SKA | | Chornomorets | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
FK Myrhorod | | Shakhtar Stakhanov | 1:2 | ||||||
Dnipro-2 | | Vorskla-2 | 1:2 | ||||||
VVS | | Metalurh | 1:1 | ||||||
Metalurh-2 | | Obolon PPO | 6:2 | ||||||
Zorya | | Oskil | 3:1 | ||||||
Avanhard | | Electron | 1:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Heerenveen | | Twente | 1:0 (1:0) | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |