28.03.1998 < | Football matches for 29.03.1998 | > 30.03.1998 |
Day 1 | |||||||||
Kuban | | Lada-Grad | 1:1 (0:1) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Druzhba | | Lada-Tolyatti-VAZ | 2:0 (0:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Spartak | | Lokomotiv Chita | 2:1 (1:1) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Fakel | | Gazovik-Gazprom | 4:1 (1:1) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Sokol | | Irtysh | 3:1 (2:1) | ||||||
Saratov | |||||||||
Lokomotiv Sankt-Petersburg | | CSK-VVS-Kristall | 1:0 (0:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Metallurg | | Rubin | 1:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
15:00 | Anzhi | | Tom | 2:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Saturn | 0:1 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | KAMAZ-Chally | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
19:00 | Arsenal | | Neftekhimik | 2:1 (0:1) | |||||
Tula |
Day 18 | |||||||||
Shakhtar | | Dnipro | 2:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Vorskla | | Torpedo | 2:0 (1:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Metalurh Zaporizhzhya | | Karpaty | 0:0 | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Kryvbas | | Tavriya | 2:2 (0:0) | ||||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Nyva | | CSKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Ternopil | |||||||||
Metalurh Mariupol | | Zirka | 0:0 | ||||||
Mariupol | |||||||||
Prykarpattya | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:1) | ||||||
Ivano-Frankivsk |
Wolverhampton Wanderers | | Portsmouth | 2:0 (1:0) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Nottingham Forest | 46 | 28 | 10 | 8 | 82-42 | 94 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 27 | 10 | 9 | 77-41 | 91 | ||
3. | Sunderland | 46 | 26 | 12 | 8 | 86-50 | 90 | ||
4. | Charlton Athletic | 46 | 26 | 10 | 10 | 80-49 | 88 | ||
5. | Ipswich Town | 46 | 23 | 14 | 9 | 77-43 | 83 | ||
6. | Sheffield United | 46 | 19 | 17 | 10 | 69-54 | 74 | ||
7. | Birmingham City | 46 | 19 | 17 | 10 | 60-35 | 74 | ||
8. | Stockport County | 46 | 19 | 8 | 19 | 71-69 | 65 | ||
9. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 11 | 17 | 57-53 | 65 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 16 | 13 | 17 | 50-56 | 61 |
15:00 | Chelsea | | Middlesbrough | 2:0 aet (0:0) | |||||
London |
Day 22 | |||||||||
Botev | | Lokomotiv Sofia | 2:1 | ||||||
Dobrudzha | | Olimpik | 4:2 | ||||||
Liteks | | Lokomotiv Plovdiv | 6:0 | ||||||
Minyor | | Levski Sofia | 2:1 | ||||||
Slavia | | Neftochimik | 2:0 | ||||||
Spartak Pleven | | Spartak Varna | 1:3 | ||||||
CSKA | | Metalurg | 2:0 | ||||||
Etar | | Levski Kyustendil | 1:4 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Debrecen | | Ferencváros | 1:0 (1:0) | ||||||
Debrecen |
Day 31 | |||||||||
Athletic | | Racing | 4:3 (0:2) | ||||||
Mérida | | Tenerife | 1:1 (0:0) | ||||||
Español | | Deportivo La Coruna | 2:0 (1:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Barcelona | 3:1 (2:1) | ||||||
Real Oviedo | | Mallorca | 0:1 (0:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Sporting Gijon | 0:0 | ||||||
Compostela | | Salamanca | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 18 | |||||||||
14:00 | Kaunas | | Ranga-Politechnika | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
15:00 | Nevėžis-Fostra | | Interas | 1:0 (1:0) | |||||
Kedainiai | |||||||||
15:00 | Ekranas | | Lokomotyvas | 2:0 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
15:00 | Vienybė | | Atlantas | 0:5 (0:4) | |||||
Ukmergė | |||||||||
15:00 | Žalgiris | | Banga | 6:0 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
15:00 | Kareda | | Tauras | 5:1 (2:0) | |||||
Day 27 | |||||||||
Campomaiorense | | Académica | 1:2 (1:0) | ||||||
Campo Maior | |||||||||
Benfica | | Boavista | 1:2 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Marítimo | | Chaves | 1:0 (0:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Varzim | | Farense | 1:0 (1:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Leça | | Rio Ave | 2:1 (1:0) | ||||||
Leça da Palmeira | |||||||||
Porto | | Braga | 4:0 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Estrela | | Sporting | 2:1 (0:1) | ||||||
Amadora | |||||||||
Salgueiros | | Vitória Guimarães | 0:0 | ||||||
Porto | |||||||||
Belenenses | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | ||||||
Lisboa |
Day 2 | |||||||||
Croatia | | Hajduk | 2:1 | ||||||
Osijek | | Zagreb | 1:0 | ||||||
Zadarkomerc | | Hrvatski dragovoljac | 0:0 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Sigma | | Slovan | 1:2 (1:1) | ||||||
Olomouc | |||||||||
Boby | | Kaučuk | 1:2 (0:0) | ||||||
Brno | |||||||||
Viktoria Plzeň | | České Budějovice | 4:1 (3:1) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Jablonec | | Baník | 2:2 (2:0) | ||||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Teplice | | Atlantic | 4:1 (1:0) | ||||||
Teplice | |||||||||
Hradec Králové | | Petra | 0:0 | ||||||
Hradec Králové |
Dallas Burn | | Columbus Crew | 2:1 (1:1) | ||||||
Dallas | |||||||||
D.C. United | | New England Revolution | 2:1 (0:0), pen. ?:? | ||||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 5 | 81-51 | 58 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 15 | 0 | 12 | 67-61 | 45 | ||
3. | MetroStars | 32 | 12 | 0 | 17 | 57-63 | 39 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 10 | 0 | 17 | 51-68 | 35 | ||
5. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-62 | 34 | ||
6. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 17 | 55-70 | 29 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 22 | 0 | 6 | 87-46 | 68 | ||
2. | Chicago Fire | 32 | 18 | 0 | 11 | 64-46 | 56 | ||
3. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 14 | 64-71 | 44 | ||
4. | Dallas Burn | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-61 | 37 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 10 | 0 | 14 | 51-65 | 33 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 10 | 0 | 16 | 47-54 | 32 |
Day 2 | |||||||||
Shenyang Haishi | | Dalian Wanda | 0:0 | ||||||
Guangzhou Songri | | Shenzhen Ping'an | 0:0 | ||||||
Wuhan Hongjinlong | | Shanghai Shenhua | 0:0 | ||||||
Beijing Guoan | | Bayi | 1:0 | ||||||
Yanbian Aodong | | Qingdao Yizhong Hainiu | 1:1 | ||||||
Qianwei Huandao | | Guangzhou Apollo | 1:0 | ||||||
Shandong Luneng Taishan | | Sichuan Quanxing | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 26 | 19 | 5 | 2 | 64-16 | 62 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 11 | 12 | 3 | 43-23 | 45 | ||
3. | Beijing Guoan | 26 | 10 | 13 | 3 | 32-19 | 43 | ||
4. | Guangzhou Songri | 26 | 10 | 6 | 10 | 23-33 | 36 | ||
5. | Sichuan Quanxing | 26 | 8 | 10 | 8 | 32-34 | 34 | ||
6. | Qingdao Yizhong Hainiu | 26 | 8 | 8 | 10 | 24-30 | 32 | ||
7. | Qianwei Huandao | 26 | 8 | 8 | 10 | 29-29 | 32 | ||
8. | Wuhan Hongjinlong | 26 | 8 | 8 | 10 | 26-33 | 32 | ||
9. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 8 | 8 | 10 | 39-40 | 32 | ||
10. | Shenyang Haishi | 26 | 7 | 10 | 9 | 19-28 | 31 |
Day 24 | |||||||||
Gippsland Falcons | | Sydney United | 1:1 | ||||||
Morwell | |||||||||
South Melbourne Lakers | | Perth Glory | 3:3 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney UTS Olympic | | Brisbane Strikers | 3:0 | ||||||
Sydney | |||||||||
West Adelaide Sharks | | Carlton | 0:3 | ||||||
Adelaide |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | South Melbourne Lakers | 26 | 13 | 9 | 4 | 56-41 | 48 | ||
2. | Carlton | 26 | 12 | 9 | 5 | 44-24 | 45 | ||
3. | Adelaide City | 26 | 13 | 4 | 9 | 45-30 | 43 | ||
4. | Sydney United | 26 | 11 | 10 | 5 | 37-26 | 43 | ||
5. | Marconi Fairfield | 26 | 12 | 7 | 7 | 33-25 | 43 | ||
6. | Wollongong City Wolves | 26 | 13 | 3 | 10 | 51-33 | 42 | ||
7. | Melbourne Knights | 26 | 11 | 6 | 9 | 37-35 | 39 | ||
8. | Perth Glory | 26 | 10 | 6 | 10 | 35-40 | 36 | ||
9. | Sydney UTS Olympic | 26 | 10 | 5 | 11 | 37-43 | 35 | ||
10. | West Adelaide Sharks | 26 | 10 | 4 | 12 | 32-38 | 34 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |