07.05.1997 < | Football matches for 8.05.1997 | > 09.05.1997 |
Côte d'Ivoire | | Senegal | 4:1 (3:0) | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vélez Sársfield | | Sporting Cristal | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | ||||
Buenos Aires |
Day 7 | |||||||||
Avtomobilist | | Spartak Tambov | 3:0 (2:0) | ||||||
Noginsk | |||||||||
Dynamo Vologda | | Torpedo Armavir | 1:0 (0:0) | ||||||
Vologda | |||||||||
Dynamo-Zhemchuzhina-2 | | Angusht | 1:3 (0:2) | ||||||
Sochi | |||||||||
Lokomotiv | | Volgar-Gazprom | 1:0 (0:0) | ||||||
Liski | |||||||||
Mosenergo | | MChS-Selyatino | 2:2 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | Avtodor-BMK | 2:1 (0:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Spartak Anapa | | Avtozapchast | 1:1 (0:1) | ||||||
Anapa | |||||||||
FK Gatchina | | Venets | 1:0 (0:0) | ||||||
Gatchina | |||||||||
17:00 | Torpedo Taganrog | | Kavkazkabel | 2:1 (1:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
19:00 | Arsenal | | Energiya Pyatigorsk | 4:0 (1:0) | |||||
Tula |
Day 7 | |||||||||
Tekstilshchik | | Spartak Shchyolkovo | 2:0 (1:0) | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Volga Ulyanovsk | 2:0 (2:0) | ||||||
Arzamas | |||||||||
17:00 | Zenit | | Don | 2:1 (1:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:00 | Rubin | | Spartak Ryazan | 2:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Magnitka | | Volga Tver | 0:2 (0:2) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
18:00 | Nosta | | Dynamo Sankt-Petersburg | 2:0 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
18:00 | Spartak-Orekhovo | | FK Oryol | 0:0 | |||||
Orehovo-Zuevo | |||||||||
18:00 | Torpedo Pavlovo | | Sodovik | 1:1 (1:1) | |||||
Pavlovo | |||||||||
18:00 | UralAZ | | Svetotechnika | 1:1 (1:0) | |||||
Miass |
Day 4 | |||||||||
Anzhi-D | | Beshtau | 2:0 (1:0) | ||||||
Dynamo-D Stavropol | | Olimp | 2:0 (1:0) | ||||||
FK Mozdok | | Dynamo-Imamat | 8:2 (2:0) | ||||||
Nart Nartkala | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 0:0 | ||||||
Nart Cherkessk | | Torpedo Georgievsk | 0:0 | ||||||
Spartak-D Nalchik | | Iriston | 1:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Lokomotiv Mineralnye Vody | 48 | 33 | 11 | 4 | 112-40 | 110 | |
2. | FK Mozdok | 48 | 29 | 8 | 11 | 105-46 | 95 | |
3. | Torpedo Georgievsk | 48 | 28 | 9 | 11 | 85-36 | 93 | |
4. | Anzhi-D | 48 | 29 | 5 | 14 | 114-58 | 92 | |
5. | Nart Nartkala | 48 | 27 | 6 | 15 | 109-74 | 87 | |
6. | Iriston | 48 | 25 | 9 | 14 | 98-63 | 84 | |
7. | Nart Cherkessk | 48 | 21 | 7 | 20 | 83-80 | 70 | |
8. | Dynamo-D Stavropol | 48 | 15 | 14 | 19 | 69-76 | 59 | |
9. | Alania-D | 48 | 12 | 7 | 29 | 66-119 | 43 | |
10. | Spartak-D Nalchik | 48 | 11 | 10 | 27 | 65-99 | 43 |
Day 3 | |||||||||
FK Volgodonsk | | Zhemchuzhina-D | 1:0 (0:0) | ||||||
Metallurg Krasny Sulin | | Lokomotiv Yelyets | 1:3 (1:1) | ||||||
Rassvet | | Fakel-D | 4:1 (1:0) | ||||||
Rotor-2 | | Kuban-D | 3:0 (1:0) | ||||||
Rotor-D | | Rostselmash-D | 0:0 | ||||||
Energiya-D | | Niva | 1:2 (1:1) | ||||||
17:00 | Salyut | | Shakhtyor | 1:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18:00 | Spartak-Bratskiy | | Kuban | 2:0 (1:0) | |||||
Yuzhny Spartak Stadium |
Day 7 | |||||||||
Volochanin | | Industria | 3:0 (0:0) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Zenit-D | | Luch | 0:0 | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Lokomotiv-D Nizhniy Novgorod | 3:0 (2:0) | ||||||
Kaluga | |||||||||
Lokomotiv-D Sankt-Petersburg | | Spartak Rybnoye | 1:1 (1:0) | ||||||
Torpedo-Viktoriya | | Neftyanik Yaroslavl | 1:0 (1:0) | ||||||
Khimik | | Stroitel | 1:1 (0:0) | ||||||
Energetik | | Spartak Kostroma | 2:0 (0:0) | ||||||
17:00 | Torpedo Vladimir | | Metallurg Vyksa | 2:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:30 | Mashinostroitel | | Energiya Velikiye Luki | 1:0 (0:0) | |||||
Pskov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Metallurg Vyksa | 36 | 24 | 7 | 5 | 54-20 | 79 | |
2. | Energetik | 36 | 23 | 7 | 6 | 70-35 | 76 | |
3. | Torpedo Vladimir | 36 | 21 | 10 | 5 | 60-27 | 73 | |
4. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 21 | 7 | 8 | 62-18 | 70 | |
5. | Spartak Bryansk | 36 | 17 | 10 | 9 | 54-38 | 61 | |
6. | Stroitel | 36 | 19 | 2 | 15 | 53-42 | 59 | |
7. | Luch | 36 | 17 | 7 | 12 | 41-37 | 58 | |
8. | Lokomotiv Kaluga | 36 | 16 | 6 | 14 | 56-47 | 54 | |
9. | Energiya Velikiye Luki | 36 | 13 | 14 | 9 | 43-36 | 53 | |
10. | Volochanin | 36 | 14 | 8 | 14 | 33-40 | 50 |
Day 3 | |||||||||
Biokhimik-Mordovia | | Iskra | 1:0 (0:0) | ||||||
Kadoshkino Elektrotekhnik Stadium | |||||||||
Druzhba | | Neftyanik Bugulma | 4:0 | ||||||
Zenit Penza | | Volga | 4:1 | ||||||
Neftyanik Pokhvistnevo | | Elektron | 6:0 | ||||||
Progress | | KAMAZ-Chally-D | 4:2 | ||||||
17:00 | Gornyak | | Gazovik | 0:1 (0:0) | |||||
Kachkanar | |||||||||
17:00 | Trubnik | | Zenit Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Kamensk-Uralsky | |||||||||
17:00 | Energiya Ulyanovsk | | Dynamo Perm | 0:2 (0:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
17:30 | Uralets | | Metiznik | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhny Tagil |
13:00 | Ataka (Minsk) | | Belshina (Babruysk) | 1:2 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
17:30 | Dynamo (Minsk) | | Dynamo (Brest) | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk |
Day 36 | |||||||||
18:30 | Manchester United | | Newcastle United | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
Day 29 | |||||||||
17:30 | Blackburn Rovers | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Blackburn |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 38 | 21 | 12 | 5 | 76-44 | 75 | ||
2. | Newcastle United | 38 | 19 | 11 | 8 | 73-40 | 68 | ||
3. | Arsenal | 38 | 19 | 11 | 8 | 62-32 | 68 | ||
4. | Liverpool | 38 | 19 | 11 | 8 | 62-37 | 68 | ||
5. | Aston Villa | 38 | 17 | 10 | 11 | 47-34 | 61 | ||
6. | Chelsea | 38 | 16 | 11 | 11 | 58-55 | 59 | ||
7. | Sheffield Wednesday | 38 | 14 | 15 | 9 | 50-51 | 57 | ||
8. | Wimbledon | 38 | 15 | 11 | 12 | 49-46 | 56 | ||
9. | Leicester City | 38 | 12 | 11 | 15 | 46-54 | 47 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 38 | 13 | 7 | 18 | 44-51 | 46 |
Day 5 | |||||||||
Stabæk | | Lyn | 1:1 | ||||||
Strømsgodset | | Tromsø | 3:2 | ||||||
Viking | | Haugesund | 0:2 | ||||||
Rosenborg | | Sogndal | 5:0 | ||||||
Skeid | | Lillestrøm | 5:1 | ||||||
Molde | | Brann | 0:2 | ||||||
Bodø/Glimt | | Kongsvinger | 4:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Corinthians (São Paulo) | | Grêmio (Porto Alegre) | 1:2 (0:0) | ||||||
São Paulo |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |