22.07.1992 < | Football matches for 23.07.1992 | > 24.07.1992 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
El Salvador | | Nicaragua | 5:1 (2:0) | 5:0 (3:0) | 10:1 | ||||
San Salvador |
Lokomotiv (Mineralnye Vody) | | Terek (Groznyi) | 2:4 (1:3) | ||||||
Mineralnye Vody Lokomotiv Stadium | |||||||||
Volgar (Astrakhan) | | Dynamo (Izobilny) | +:- | ||||||
Druzhba (Maykop) | | Zhemchuzhina-Amerus Enterprises (Sochi) | 1:0 (0:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Kavkazkabel (Prokhladnyi) | | Spartak (Anapa) | 1:0 (0:0) | ||||||
Prokhladny | |||||||||
Arsenal (Tula) | | FK Pele (Moscow) | 2:0 (1:0) | ||||||
Tula | |||||||||
18:00 | Metallurg (Lipetsk) | | Torpedo (Volzhskiy) | 2:3 aet (2:2, 2:2) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:30 | Dynamo (Vologda) | | Tekstilshchik (Ivanovo) | 1:2 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
18:30 | Svetotekhnika (Saransk) | | Khitrye Lisy (Orekhovo-Zuevo) | 2:1 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
19:00 | Baltika (Kaliningrad) | | Smena-Saturn (Saint Petersburg) | 0:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad |
Metallurg (Aldan) | | Sakhalin (Yuzhno-Sahalinsk) | +:- | ||||||
Agan (Raduzhny) | | Amur (Blagoveshchensk) | +:- | ||||||
Spartak (Gorno-Altaisk) | | Zverda-Unis-Sib (Irkutsk) | 0:0 aet, pen. 14:15 | ||||||
Gorno-Altaysk Spartak Stadium | |||||||||
Uralets (Nizhniy Tagil) | | Dynamo-Gazovik (Tyumen) | 2:1 (2:1) | ||||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Zvezda (Perm) | | Zenit (Izhevsk) | 2:2 aet (1:1, 2:2), pen. 7:6 | |||||
Perm | |||||||||
18:30 | Lada (Tolyatti) | | Dynamo (Kirov) | 5:1 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
19:00 | KAMAZ (Naberezhnye Chelny) | | Gazovik (Izhevsk) | 5:2 (2:2) | |||||
Naberezhnye Chelny |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Dynamo Moscow | 1:1 (1:0) | |||||
Kamyshin |
Day 11 | |||||||||
16:00 | Spartak Moscow | | Shinnik | 0:0 | |||||
Moscow |
Avangard Kursk | | Turbostroitel | 0:0 | ||||||
Kursk | |||||||||
Irgiz | | Avangard Kamyshin | 2:2 (2:1) | ||||||
Balakovo | |||||||||
Metallurg Krasny Sulin | | Iskra Novoaleksandrovsk | 2:1 | ||||||
Rostselmash-D | | Start | 2:3 | ||||||
Rotor-D | | SKA | 0:4 (0:2) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Spartak Tambov | | Tekstilshchik-D | 3:1 (1:1) | ||||||
Tambov | |||||||||
Shakhtyor Shakhty | | Sherstyanik | 5:0 | ||||||
Day 20 | |||||||||
Volochanin | | Zvolma-Spartak | 0:3 | ||||||
Zenit | | Torpedo Arzamas | 2:0 | ||||||
Iskra Smolensk | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 4:1 | ||||||
Mashinostroitel | | Karelia | 1:0 | ||||||
Sputnik | | Volzhanin | 2:0 | ||||||
Apeks | | Kosmos-Kirovets | 4:2 | ||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Vympel | 2:0 (1:0) | ||||||
Dzerzhinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Baltika | 38 | 24 | 8 | 6 | 78-27 | 56 | ||
2. | Smena-Saturn | 38 | 24 | 6 | 8 | 76-33 | 54 | ||
3. | Mashinostroitel | 38 | 19 | 13 | 6 | 43-23 | 51 | ||
4. | Torpedo Arzamas | 38 | 19 | 10 | 9 | 58-39 | 48 | ||
5. | Khimik Dzerzhinsk | 38 | 19 | 10 | 9 | 50-32 | 48 | ||
6. | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 38 | 16 | 14 | 8 | 50-33 | 46 | ||
7. | Vympel | 38 | 16 | 13 | 9 | 51-30 | 45 | ||
8. | Apeks | 38 | 16 | 13 | 9 | 50-33 | 45 | ||
9. | Bulat | 38 | 17 | 9 | 12 | 51-33 | 43 | ||
10. | Progress Chernyahovsk | 38 | 16 | 10 | 12 | 51-36 | 42 |
Day 20 | |||||||||
Idel | | Elektron | 0:0 | ||||||
KAC-Skif | | Zarya Samara | 1:0 | ||||||
MGU | | Gornyak Kachkanar | 0:2 | ||||||
Neftekhimik | | Tekstilshchik | 4:1 | ||||||
Skat-5s | | Gazovik Orenburg | 2:1 | ||||||
Sodovik | | Sibir | 0:2 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |