28.03.1992 < | Football matches for 29.03.1992 | > 30.03.1992 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Puerto Rico | | Dominican Republic | 1:1 (1:1) | 2:1 (1:0) | 3:2 | ||||
San Juan | |||||||||
Saint Vincent and Grenadines | | Saint Lucia | 3:1 (1:1) | 0:1 (0:1) | 3:2 | ||||
Kingstown |
Day 3 | |||||||||
Barbados | | Saint Vincent and Grenadines | 2:3 | ||||||
Grenada | | Netherlands Antilles | 0:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Filanbanco | | Barcelona | 0:1 (0:1) | ||||||
Guayaquil | |||||||||
Universidad de Los Andes | | Marítimo | 0:0 | ||||||
Mérida |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Tonnerre | | ASDR Fatima | 0:0 | 0:1 | 0:1 | ||||
Power Dynamos | | Mochudi Centre Chiefs | 4:0 | 2:0 | 6:0 | ||||
Great Olympics | | Invincible Eleven | 0:1 | 2:0 | 2:1 | ||||
Motema Pembe | | Petro Atlético | 1:0, pen. 4:3 | 0:1 | 1:1 | ||||
Africa Sports | | Ports Authority | 4:0 | 2:2 | 6:2 | ||||
ASFA Yennenga | | US Mbila Nzambi | 0:0 | 0:2 | 0:2 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Real Esteli | | Tauro | 1:5 | 0:2 | 1:7 | ||||
Panama, Ciudad de Panamá |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Mayaro United | | Jong Colombia | 2:1, pen. 4:2 | 0:1 | 2:2 | ||||
Day 1 | |||||||||
16:00 | Spartak Vladikavkaz | | CSKA | 2:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Dynamo Stavropol | | Dynamo Moscow | 0:3 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Dynamo-Gazovik | 1:0 (1:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
16:00 | Fakel | | Uralmash | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Kuban | | Lokomotiv-Eretisport | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:00 | Rostselmash | | Shinnik | 2:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:00 | Spartak Moscow | | Krylia Sovetov | 5:0 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 3 | |||||||||
Amocom | | Constructorul Chişinău | 2:2 | ||||||
Bugeac | | Speranţa | 5:1 | ||||||
Constructorul Leova | | Olimpia | 2:2 | ||||||
Cristalul | | Tiligul | 1:3 | ||||||
Moldova | | Tighina | 1:2 | ||||||
Day 39 | |||||||||
Newcastle United | | Sunderland | 1:0 | ||||||
Newcastle upon Tyne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 46 | 24 | 12 | 10 | 70-50 | 84 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 23 | 11 | 12 | 58-41 | 80 | ||
3. | Derby County | 46 | 23 | 9 | 14 | 69-51 | 78 | ||
4. | Leicester City | 46 | 23 | 8 | 15 | 62-55 | 77 | ||
5. | Cambridge United | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-47 | 74 | ||
6. | Blackburn Rovers | 46 | 21 | 11 | 14 | 70-53 | 74 | ||
7. | Charlton Athletic | 46 | 20 | 11 | 15 | 54-48 | 71 | ||
8. | Swindon Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 69-55 | 69 | ||
9. | Portsmouth | 46 | 19 | 12 | 15 | 65-51 | 69 | ||
10. | Watford | 46 | 18 | 11 | 17 | 51-48 | 65 |
Day 27 | |||||||||
Kortrijk | | Molenbeek | 0:2 | ||||||
Eendracht Aalst | | Beveren | 0:0 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Atlético Madrid | | Valencia | 1:0 (0:0) | ||||||
Burgos | | Sporting Gijon | 0:1 (0:1) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Logroñés | 2:2 (2:2) | ||||||
Español | | Athletic | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Oviedo | | Tenerife | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Sociedad | | Real Valladolid | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Cádiz | 3:0 (2:0) | ||||||
Day 26 | |||||||||
Slovan Mavrica | | Maribor | 0:0 | ||||||
Rudar Trbovlje | | Koper | 1:1 (1:0) | ||||||
Primorje | | Živila | 1:1 (0:1) | ||||||
Nafta | | Eurospekter | 3:0 (2:0) | ||||||
Mura | | Rudar Velenje | 2:3 (0:1) | ||||||
Medvode | | Vozila Gorica | 1:0 (0:0) | ||||||
Jadran Lama | | Potrošnik | 3:1 (1:1) | ||||||
Izola | | Proletarec | 2:0 (0:0) | ||||||
Domžale Lek | | Liqui Moly Svoboda | 0:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Boca Juniors | | Platense | 2:0 | ||||||
Quilmes | | Argentinos Juniors | 2:2 | ||||||
Unión | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 | ||||||
Rosario Central | | Talleres | 1:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Independiente | 1:1 | ||||||
Belgrano | | Newell's Old Boys | 1:3 | ||||||
Vélez Sársfield | | River Plate | 1:1 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Huracán | 0:0 | ||||||
Español | | Deportivo Mandiyú | 4:0 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Atlético-MG | | Cruzeiro | 2:0 (1:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Palmeiras | | Corinthians | 1:2 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Sport | | São Paulo | 0:0 | ||||||
Recife | |||||||||
Guarani | | Goiás | 0:0 | ||||||
Campinas | |||||||||
Bragantino | | Paysandu | 3:1 (2:0) | ||||||
Bragança Paulista | |||||||||
Bahia | | Náutico | 3:0 (0:0) | ||||||
Salvador | |||||||||
Vasco da Gama | | Flamengo | 4:2 (2:0) | ||||||
Rio de Janeiro |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
14:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
18:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
19:30 | |
19:35 | |
20:00 | |
Local time | |
1:2 | |
2:6 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:4 | |
4:2 | |
1:2 | |
1:2 | |
3:3 | |
0:2 | |
5:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:4 | |
0:3 | |
2:0 | |
3:2 | |
2:1 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
3:0 | |
20:00* | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
08.02.2024 – 24.05.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
18.08.2023 – 19.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |