19.10.1991 < | Football matches for 20.10.1991 | > 21.10.1991 |
Day 40 | |||||||||
Kapaz | | Kremen | +:- | ||||||
Niva Vinnitsa | | Goyazan | +:- | ||||||
Torpedo Zaporozhye | | Spartak | 4:2 (3:1) | ||||||
SKA | | Zarya Beltsy | 3:2 (1:1) | ||||||
Karabakh | | Vorskla | +:- | ||||||
Sudostroitel | | Tighina | 0:0 | ||||||
KIM | | Khimik Grodno | 3:0 (0:0) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
15:30 | Galichina | | Zarya Lugansk | 0:2 (0:1) | |||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
17:00 | Karpaty | | Torpedo Taganrog | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Dynamo Brest | 3:0 (1:0) | |||||
Mogilev |
Day 39 | |||||||||
Kuzbass | | Kasansayets | 2:0 (2:0) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Amur | | Surkhan | +:- | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Sogdiana | 1:1 (1:0) | ||||||
Barnaul | |||||||||
14:00 | Zvezda Irkutsk | | Avtomobilist | 4:0 (3:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
15:00 | Okean | | Nuravshon | 3:0 (2:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
15:00 | Vostok | | Alga | 2:0 (0:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
15:00 | Sakhalin | | Vahsh | 2:0 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
16:00 | Ekibastuzets | | Khimik Zhambyl | 1:0 (0:0) | |||||
Ekibastuz | |||||||||
17:00 | Tselinnik | | Zhetysu | 3:0 (0:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
17:00 | Traktor | | Meliorator | 0:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
17:00 | Shakhtyor | | Kopet-dag | 0:1 (0:0) | |||||
Karagandy |
Day 11 | |||||||||
Kortrijk | | Charleroi | 2:1 | ||||||
Eendracht Aalst | | Waregem | 0:4 | ||||||
Day 14 | |||||||||
18:00 | Borussia Dortmund | | Kickers | 3:1 (0:0) | |||||
Dortmund |
Day 6 | |||||||||
Albacete | | Athletic | 4:0 (3:0) | ||||||
Burgos | | Real Valladolid | 1:0 (0:0) | ||||||
Logroñés | | Sporting Gijon | 0:0 | ||||||
Deportivo La Coruna | | Sevilla | 3:1 (1:0) | ||||||
Español | | Tenerife | 2:2 (1:1) | ||||||
Mallorca | | Cádiz | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Sociedad | | Valencia | 3:1 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Atlético Osasuna | 2:0 (2:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Cagliari | | Inter | 1:1 (1:1) | ||||||
Cagliari | |||||||||
Cremonese | | Hellas Verona | 3:0 (1:0) | ||||||
Cremona | |||||||||
Fiorentina | | Bari | 2:0 (1:0) | ||||||
Firenze | |||||||||
Foggia | | Ascoli | 1:0 (0:0) | ||||||
Foggia | |||||||||
Lazio | | Genoa | 1:1 (1:0) | ||||||
Roma | |||||||||
Milan | | Parma | 2:0 (0:0) | ||||||
Milano | |||||||||
Napoli | | Juventus | 0:1 (0:1) | ||||||
Napoli | |||||||||
Sampdoria | | Atalanta | 0:2 (0:0) | ||||||
Genova | |||||||||
Torino | | Roma | 1:1 (1:0) | ||||||
Torino |
Day 8 | |||||||||
Marítimo | | Beira Mar | 0:0 | ||||||
Funchal | |||||||||
Vitória | | Boavista | 2:0 (2:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Gil Vicente | | Farense | 0:0 | ||||||
Barcelos | |||||||||
Estoril-Praia | | Penafiel | 2:1 (0:1) | ||||||
Estoril | |||||||||
Sporting | | Salgueiros | 3:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Chaves | | Braga | 1:2 (0:1) | ||||||
Chaves | |||||||||
Torreense | | União da Madeira | 2:0 (1:0) | ||||||
Torres Vedras |
Day 14 | |||||||||
Živila | | Potrošnik | 1:0 (1:0) | ||||||
Steklar | | Vozila Gorica | 0:0 | ||||||
Olimpija | | Slovan Mavrica | 1:0 (1:0) | ||||||
Proletarec | | Rudar Velenje | 4:0 (1:0) | ||||||
Primorje | | Rudar Trbovlje | 2:1 (1:0) | ||||||
Jadran Lama | | Medvode | 1:0 (0:0) | ||||||
Izola | | Nafta | 4:0 (4:0) | ||||||
Ingrad-Kladivar | | Eurospekter | 2:1 (0:0) | ||||||
Domžale Lek | | Maribor | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Platense | | Unión | 2:2 | ||||||
Argentinos Juniors | | Rosario Central | 2:2 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Racing Club | 0:0 | ||||||
Talleres | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 | ||||||
Estudiantes | | Belgrano | 1:1 | ||||||
Independiente | | Vélez Sársfield | 1:2 | ||||||
Newell's Old Boys | | Ferro Carril Oeste | 2:2 | ||||||
River Plate | | Español | 2:1 | ||||||
Huracán | | Deportivo Mandiyú | 3:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 14 | 3 | 2 | 33-11 | 31 | ||
2. | Boca Juniors | 19 | 7 | 10 | 2 | 22-15 | 24 | ||
3. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 4 | 14 | 1 | 20-14 | 22 | ||
4. | Vélez Sársfield | 19 | 8 | 5 | 6 | 27-18 | 21 | ||
5. | Gimnasia y Esgrima | 19 | 7 | 7 | 5 | 16-17 | 21 | ||
6. | Deportivo Mandiyú | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
7. | Platense | 19 | 5 | 10 | 4 | 16-14 | 20 | ||
8. | Talleres | 19 | 7 | 6 | 6 | 19-21 | 20 | ||
9. | Argentinos Juniors | 19 | 4 | 11 | 4 | 18-18 | 19 | ||
10. | Ferro Carril Oeste | 19 | 6 | 7 | 6 | 16-16 | 19 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |