27.08.1983 < | Football matches for 28.08.1983 | > 29.08.1983 |
Day 29 | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Dnepr | 3:1 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Tavriya | 2:3 (2:2) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | SKA Rostov-on-Don | | Zarya | 2:1 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:00 | Guria | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Iskra | 0:4 (0:3) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:30 | Fakel | | Daugava | 2:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Dynamo | | SKA Karpaty | 1:1 (1:1) | |||||
Kirov | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | Kuban | 0:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
19:00 | SKA Khabarovsk | | Metallurg | 2:2 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Kairat | | Kolos | 3:1 (2:0) | |||||
Almaty | |||||||||
19:00 | Pamir | | Zvezda | 2:1 (0:1) | |||||
Dushanbe |
Day 19 | |||||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Angara | 3:1 | ||||||
Amur Blagoveshchensk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:0 (1:0) | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Chkalovets | | Zvezda Irkutsk | 1:2 | ||||||
Geolog | | Dynamo Barnaul | 2:0 (1:0) | ||||||
Tyumen | |||||||||
19:00 | Irtysh | | Torpedo Rubtsovsk | 0:0 | |||||
Omsk | |||||||||
19:00 | Manometr | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 0:0 | |||||
Tomsk |
Day 24 | |||||||||
Avtomobilist Tiraspol | | Dynamo Leningrad | 0:2 (0:2) | ||||||
Tiraspol | |||||||||
15:00 | Gomselmash | | ShVSM | 5:1 (0:1) | |||||
Gomel |
11:00 | Hummelsbütteler SV (Hamburg) | | Kickers (Offenbach) | 1:6 (0:3) | |||||
15:00 | FSV Frankfurt (Frankfurt am Main) | | Arminia (Bielefeld) | 1:3 (0:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:00 | Göttingen 05 (Göttingen) | | Eintracht (Frankfurt am Main) | 4:2 (3:1) | |||||
Göttingen | |||||||||
15:00 | Schloß Neuhaus (Paderborn) | | Lüttringhausen (Remscheid) | 2:0 (0:0) | |||||
Paderborn | |||||||||
15:00 | Hassia (Bingen am Rhein) | | Bocholt (Bocholt) | 4:4 aet (0:1, 2:2) | |||||
Bingen am Rhein |
Day 1 | |||||||||
Estoril-Praia | | Agueda | 0:0 | ||||||
Estoril | |||||||||
Vitória Setubal | | Benfica | 2:3 (1:2) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Espinho | | Boavista | 1:1 (1:1) | ||||||
Espinho | |||||||||
Portimonense | | Farense | 2:2 (1:1) | ||||||
Portimão | |||||||||
Porto | | Salgueiros | 1:0 (0:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Rio Ave | | Braga | 1:1 (1:0) | ||||||
Vila do Conde | |||||||||
Vitória Guimarães | | Varzim | 2:0 (1:0) | ||||||
Guimarães |
Day 15 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 4:2 | ||||||
Estudiantes | | River Plate | 2:2 | ||||||
Nueva Chicago | | Independiente | 0:0 | ||||||
Platense | | Ferro Carril Oeste | 1:3 | ||||||
Racing Club | | Huracán | 1:0 | ||||||
Rosario Central | | Unión | 0:1 | ||||||
Talleres | | Instituto | 1:0 | ||||||
Temperley | | Racing de Córdoba | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 36 | 16 | 16 | 4 | 54-38 | 48 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 36 | 20 | 7 | 9 | 69-43 | 47 | ||
3. | Ferro Carril Oeste | 36 | 16 | 14 | 6 | 44-27 | 46 | ||
4. | Vélez Sársfield | 36 | 18 | 8 | 10 | 61-45 | 44 | ||
5. | Unión | 36 | 14 | 10 | 12 | 47-43 | 38 | ||
6. | Estudiantes | 36 | 13 | 12 | 11 | 42-43 | 38 | ||
7. | Boca Juniors | 36 | 14 | 9 | 13 | 57-61 | 37 | ||
8. | Argentinos Juniors | 36 | 13 | 10 | 13 | 44-45 | 36 | ||
9. | Newell's Old Boys | 36 | 11 | 13 | 12 | 56-49 | 35 | ||
10. | Instituto | 36 | 12 | 11 | 13 | 45-48 | 35 |
Chicago Sting | | Montreal Manic | 1:2 | ||||||
Chicago | |||||||||
Vancouver Whitecaps | | Seattle Sounders | 3:2 | ||||||
Vancouver | |||||||||
New York Cosmos | | Tampa Bay Rowdies | 3:1 | ||||||
East Rutherford | |||||||||
Toronto Blizzard | | Team America | 2:0 | ||||||
Toronto |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Cosmos | 30 | 22 | 0 | 8 | 87-49 | 132 | ||
2. | Toronto Blizzard | 30 | 16 | 0 | 14 | 51-48 | 96 | ||
3. | Chicago Sting | 30 | 14 | 0 | 16 | 66-75 | 84 | ||
4. | Montreal Manic | 30 | 13 | 0 | 17 | 60-71 | 78 | ||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tulsa Roughnecks | 30 | 17 | 0 | 13 | 56-49 | 102 | ||
2. | Fort Lauderdale Strikers | 30 | 14 | 0 | 16 | 60-63 | 84 | ||
3. | Team America | 30 | 10 | 0 | 20 | 33-54 | 60 | ||
4. | Tampa Bay Rowdies | 30 | 7 | 0 | 23 | 48-87 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 30 | 24 | 0 | 6 | 63-34 | 144 | ||
2. | Golden Bay Earthquakes | 30 | 20 | 0 | 10 | 71-54 | 120 | ||
3. | Seattle Sounders | 30 | 12 | 0 | 18 | 62-61 | 72 | ||
4. | San Diego Sockers | 30 | 11 | 0 | 19 | 53-65 | 66 |
Day 24 | |||||||||
Adelaide City | | South Melbourne Hellas | 1:0 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Canberra Arrows | | Preston Makedonia | 0:1 | ||||||
Canberra | |||||||||
Footscray JUST | | Wollongong City Wolves | 3:1 | ||||||
Melbourne Schintler Reserve | |||||||||
Heidelberg United | | Saint George Saints | 1:4 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Marconi Fairfield | | Newcastle KB United | 1:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Brisbane Lions | | APIA Leichhardt | 1:1 | ||||||
Brisbane | |||||||||
Sydney Olympic | | Brisbane City | 0:3 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saint George Saints | 30 | 15 | 10 | 5 | 47-27 | 55 | ||
2. | Sydney City | 30 | 15 | 9 | 6 | 48-30 | 54 | ||
3. | Preston Makedonia | 30 | 15 | 7 | 8 | 47-32 | 52 | ||
4. | South Melbourne Hellas | 30 | 15 | 7 | 8 | 44-36 | 52 | ||
5. | Newcastle KB United | 30 | 14 | 7 | 9 | 45-26 | 49 | ||
6. | Heidelberg United | 30 | 11 | 10 | 9 | 39-38 | 43 | ||
7. | Sydney Olympic | 30 | 12 | 5 | 13 | 38-36 | 41 | ||
8. | APIA Leichhardt | 30 | 11 | 6 | 13 | 43-36 | 39 | ||
9. | Marconi Fairfield | 30 | 9 | 11 | 10 | 43-41 | 38 | ||
10. | Canberra Arrows | 30 | 11 | 5 | 14 | 47-53 | 38 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |