06.10.1981 < | Football matches for 7.10.1981 | > 08.10.1981 |
Day 33 | |||||||||
Dynamo Bryansk | | TOZ | 2:0 | ||||||
Bryansk | |||||||||
Krasnaya Presnya | | Lokomotiv Kaluga | 3:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Sever | | Dynamo Leningrad | 1:2 (1:0) | ||||||
Volga Kalinin | | Znamya Truda | 2:1 (2:0) | ||||||
Kalinin | |||||||||
14:00 | Saturn | | Moskvich | 3:0 (1:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
15:00 | Volzhanin | | Dynamo Vologda | 1:2 (0:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Stroitel | 3:2 | |||||
Ivanovo |
Day 33 | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:0 (1:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Turbina | | Svetotechnika | 0:0 | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Volga Gorkiy | | Dynamo Kirov | 2:0 (1:0) | ||||||
Sokol | | Torpedo Tolyatti | 1:2 | ||||||
Saratov | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Rubin | 0:1 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
17:30 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Zenit | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Gastello | | Stal | 2:0 | |||||
Ufa | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Torpedo Vladimir | 3:0 (2:0) | |||||
Kuybyshev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Kirov | 32 | 22 | 6 | 4 | 62-24 | 50 | ||
2. | Lokomotiv Chelyabinsk | 32 | 16 | 10 | 6 | 44-26 | 42 | ||
3. | Zenit | 32 | 15 | 9 | 8 | 52-31 | 39 | ||
4. | Khimik Dzerzhinsk | 32 | 15 | 6 | 11 | 42-34 | 36 | ||
5. | Rubin | 32 | 14 | 8 | 10 | 46-30 | 36 | ||
6. | Druzhba Yoshkar-Ola | 32 | 13 | 9 | 10 | 38-42 | 35 | ||
7. | Krylya Sovetov | 32 | 11 | 13 | 8 | 41-26 | 35 | ||
8. | Torpedo Tolyatti | 32 | 13 | 7 | 12 | 52-50 | 33 | ||
9. | Svetotechnika | 32 | 10 | 11 | 11 | 31-37 | 31 | ||
10. | Turbina | 32 | 10 | 11 | 11 | 33-41 | 31 |
Day 33 | |||||||||
Terek | | Tsement | 1:0 | ||||||
Torpedo Taganrog | | Metallurg Lipetsk | 1:0 | ||||||
Volgar | | Avangard Kursk | 7:0 (2:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Uralan | | Salyut | 3:1 | ||||||
Spartak Nalchik | | Rotor | 0:1 | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Druzhba Maykop | 2:0 | ||||||
Mashuk | | Atommash | 1:1 | ||||||
Torpedo Volzhskiy | | Spartak Tambov | 0:0 | ||||||
16:00 | Rostselmash | | Spartak Oryol | 5:2 | |||||
Rostov-on-Don |
Day 33 | |||||||||
Luch | | Amur Blagoveshchensk | 2:0 | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Zapsibovets | | Zvezda Irkutsk | 4:0 (1:0) | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Zvezda Perm | 1:1 | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Lokomotiv Ulan-Ude | 1:1 | ||||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Fakel | | Uralmash | 2:0 (2:0) | ||||||
Tyumen | |||||||||
Chkalovets | | Angara | 0:3 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Irtysh | | Uralets Nizhniy Tagil | 3:1 | |||||
Omsk |
Day 9 | |||||||||
Rapid | | Wiener Sport-Club | 6:1 | ||||||
Wien |
Aston Villa | | Wolverhampton Wanderers | 3:2 (0:1) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Blackburn Rovers | | Sheffield Wednesday | 1:1 | ||||||
Bradford City | | Mansfield Town | 3:4 | ||||||
Derby County | | West Ham United | 2:3 | ||||||
Leeds United | | Ipswich Town | 0:1 | ||||||
Lincoln City | | Notts County | 1:1 | ||||||
Liverpool | | Exeter City | 5:0 | ||||||
Liverpool | |||||||||
Manchester City | | Stoke City | 2:0 | ||||||
Manchester | |||||||||
Newcastle United | | Fulham | 1:2 | ||||||
Norwich City | | Charlton Athletic | 1:0 | ||||||
Sunderland | | Rotherham United | 2:0 | ||||||
Sunderland | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Manchester United | 1:0 | ||||||
London |
Epsom & Ewell | | Croydon | 4:0* | ||||||
Dover | | Tonbridge | 5:2* | ||||||
Lytham | | Marine | 2:6* | ||||||
Feltham | | Thame United | 1:2* | ||||||
Willenhall Town | | Gresley Rovers | 3:1* | ||||||
Addlestone & Weybridge Town | | Bognor Regis Town | 2:0* | ||||||
Bath City | | Cheltenham Town | 1:2* | ||||||
Burton Albion | | Halesowen Town | 2:0* | ||||||
Droylsden | | Netherfield | 3:1* | ||||||
Nantwich Town | | Prescot Cables | 0:1* | ||||||
Shepshed Charterhouse | | Tamworth | 2:0* | ||||||
Banbury United | | Hendon | 3:4* | ||||||
Taunton Town | | Bridgwater Town | 1:0* | ||||||
Newmarket Town | | March Town United | 0:2* | ||||||
Tring Town | | Irthlingborough Diamonds | 1:0* | ||||||
Banstead Athletic | | Pagham | 7:1* | ||||||
Valley Sports Rugby | | Tividale | 0:2* | ||||||
St Albans City | | Leyton-Wingate | 4:1* | ||||||
Farnborough Town | | Wick | 3:0* | ||||||
Wisbech Town | | Heybridge Swifts | 2:1* | ||||||
Spennymoor United | | Chester-le-Street Town | 1:0* | ||||||
Day 8 | |||||||||
Anderlecht | | Lokeren | 3:2 (0:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Waterschei | | Lierse | 0:0 | ||||||
Genk | |||||||||
Cercle | | Beringen | 3:2 (3:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Antwerp | | Brugge | 3:0 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Mechelen | | Liège | 0:0 | ||||||
Mechelen | |||||||||
Waregem | | Molenbeek | 1:0 (1:0) | ||||||
Waregem | |||||||||
Tongeren | | Winterslag | 1:0 (0:0) | ||||||
Tongeren | |||||||||
Standard | | Kortrijk | 3:0 (1:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Beveren | | Gent | 0:0 | ||||||
Beveren |
Day 4 | |||||||||
Atlético Osasuna | | Valencia | 2:1 (1:1) | ||||||
Cádiz | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | ||||||
Castellon | | Barcelona | 1:6 (1:0) | ||||||
Español | | Real Valladolid | 3:1 (3:0) | ||||||
Real Betis | | Sevilla | 2:0 (2:0) | ||||||
Real Madrid | | Hércules | 2:1 (2:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Athletic | 1:0 (1:0) | ||||||
Sporting Gijon | | Racing | 2:0 (2:0) | ||||||
Las Palmas | | Real Sociedad | 0:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
AIK | | Halmstad | 0:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Brage | | Djurgårdens | 2:4 | ||||||
Borlänge | |||||||||
Elfsborg | | Norrköping | 3:2 | ||||||
Borås | |||||||||
IFK Sundsvall | | Göteborg | 0:5 | ||||||
Sundsvall | |||||||||
Åtvidaberg | | Malmö | 3:2 | ||||||
Åtvidaberg | |||||||||
Örgryte | | Kalmar | 1:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Östers | | Hammarby | 1:3 | ||||||
Växjö |
Day 1 | |||||||||
Dundee United | | Aberdeen | 0:1 | ||||||
St. Mirren | | Rangers | 2:2 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |