04.09.1981 < | Football matches for 5.09.1981 | > 06.09.1981 |
Day 25 | |||||||||
Znamya Truda | | Moskvich | 2:0 | ||||||
Dynamo Leningrad | | TOZ | 2:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Stroitel | | Baltika | 2:0 | ||||||
Volga Kalinin | | Spartak Ryazan | 2:1 (0:1) | ||||||
Kalinin | |||||||||
14:00 | Volzhanin | | Krasnaya Presnya | 0:2 (0:1) | |||||
Kineshma | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Dynamo Bryansk | 2:1 | |||||
Ivanovo | |||||||||
17:00 | Saturn | | FShM | 2:0 (1:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
17:00 | Sever | | Lokomotiv Kaluga | 0:0 | |||||
Murmansk |
Day 25 | |||||||||
Gazovik | | Turbina | 3:2 | ||||||
Orenburg | |||||||||
Sokol | | Druzhba Yoshkar-Ola | 5:3 | ||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Volga Gorkiy | 1:1 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Zenit | | Svetotechnika | 2:0 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:30 | Rubin | | Stal | 3:0 | |||||
Kazan | |||||||||
18:30 | Torpedo Tolyatti | | Dynamo Kirov | 0:4 | |||||
Tolyatti | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Gastello | 3:0 (2:0) | |||||
Kuybyshev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Kirov | 32 | 22 | 6 | 4 | 62-24 | 50 | ||
2. | Lokomotiv Chelyabinsk | 32 | 16 | 10 | 6 | 44-26 | 42 | ||
3. | Zenit | 32 | 15 | 9 | 8 | 52-31 | 39 | ||
4. | Khimik Dzerzhinsk | 32 | 15 | 6 | 11 | 42-34 | 36 | ||
5. | Rubin | 32 | 14 | 8 | 10 | 46-30 | 36 | ||
6. | Druzhba Yoshkar-Ola | 32 | 13 | 9 | 10 | 38-42 | 35 | ||
7. | Krylya Sovetov | 32 | 11 | 13 | 8 | 41-26 | 35 | ||
8. | Torpedo Tolyatti | 32 | 13 | 7 | 12 | 52-50 | 33 | ||
9. | Svetotechnika | 32 | 10 | 11 | 11 | 31-37 | 31 | ||
10. | Turbina | 32 | 10 | 11 | 11 | 33-41 | 31 |
Day 25 | |||||||||
Rostselmash | | Torpedo Volzhskiy | 3:0 | ||||||
Torpedo Taganrog | | Spartak Tambov | 3:0 | ||||||
Metallurg Lipetsk | | Salyut | 0:1 | ||||||
Spartak Oryol | | Avangard Kursk | 0:0 | ||||||
Orel | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Terek | 3:0 | ||||||
Mashuk | | Uralan | 1:3 | ||||||
Atommash | | Tsement | 1:3 | ||||||
18:00 | Rotor | | Druzhba Maykop | 5:1 (2:0) | |||||
Volgograd |
Day 25 | |||||||||
Uralets Nizhniy Tagil | | Zvezda Perm | 1:1 | ||||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Zapsibovets | | Torpedo Rubtsovsk | 2:1 | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Fakel | | Luch | 3:0 (1:0) | ||||||
Chkalovets | | Dynamo Barnaul | 0:2 (0:1) | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Irtysh | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 2:1 (1:1) | |||||
Omsk | |||||||||
19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Lokomotiv Ulan-Ude | 5:1 (3:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
19:00 | Manometr | | Amur Blagoveshchensk | 3:1 | |||||
Tomsk |
Day 34 | |||||||||
Neftyanik | | Amudarya | 3:1 (1:0) | ||||||
Novbakhor | | Khiva | 2:0 (2:0) | ||||||
Yangier | | Khisar | 4:1 | ||||||
Yeshlik | | Khodzent | 2:1 | ||||||
Start | | Dynamo Samarkand | 1:4 | ||||||
Alay | | Xorazm | 1:0 | ||||||
Sokhibkor | | Karshistroi | 3:1 | ||||||
Shakhrikhanets | | Pakhtachi | 2:1 | ||||||
Semetey | | Narimanovets | 2:4 | ||||||
19:00 | Zarafshan | | Pakhtakor | 2:1 | |||||
Navoiy |
Day 4 | |||||||||
GAK | | LASK | 2:0 | ||||||
Graz | |||||||||
SSW Innsbruck | | Wiener Sport-Club | 5:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Admira/Wacker | | Casino | 4:2 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Rapid | | Austria Wien | 1:1 | ||||||
Wien |
Day 3 | |||||||||
Southampton | | Everton | 1:0 (0:0) | ||||||
Southampton | |||||||||
Stoke City | | Manchester City | 1:3 (0:1) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Notts County | | Coventry City | 2:1 (1:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
West Bromwich Albion | | Swansea City | 4:1 (1:0) | ||||||
West Bromwich | |||||||||
Sunderland | | West Ham United | 0:2 (0:1) | ||||||
Sunderland | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Aston Villa | 1:3 (0:3) | ||||||
London | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Middlesbrough | 2:0 (1:0) | ||||||
Hove | |||||||||
Birmingham City | | Nottingham Forest | 4:3 (2:2) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Manchester United | | Ipswich Town | 1:2 (1:2) | ||||||
Manchester | |||||||||
Leeds United | | Wolverhampton Wanderers | 3:0 (1:0) | ||||||
Leeds | |||||||||
Liverpool | | Arsenal | 2:0 (1:0) | ||||||
Liverpool |
Bolton Wanderers | | Luton Town | 1:2 | ||||||
Bolton | |||||||||
Cambridge United | | Rotherham United | 3:0 | ||||||
Cambridge | |||||||||
Cardiff City | | Chelsea | 1:2 | ||||||
Cardiff | |||||||||
Charlton Athletic | | Blackburn Rovers | 2:0 | ||||||
London | |||||||||
Leicester City | | Wrexham | 1:0 | ||||||
Leicester | |||||||||
Norwich City | | Barnsley | 1:1 | ||||||
Norwich | |||||||||
Orient | | Grimsby Town | 1:2 | ||||||
London | |||||||||
Queens Park Rangers | | Newcastle United | 3:0 | ||||||
London | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Crystal Palace | 1:0 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Shrewsbury Town | | Derby County | 4:1 | ||||||
Shrewsbury | |||||||||
Watford | | Oldham Athletic | 1:1 | ||||||
Watford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Luton Town | 42 | 25 | 13 | 4 | 86-46 | 88 | ||
2. | Watford | 42 | 23 | 11 | 8 | 76-42 | 80 | ||
3. | Norwich City | 42 | 22 | 5 | 15 | 64-50 | 71 | ||
4. | Sheffield Wednesday | 42 | 20 | 10 | 12 | 55-51 | 70 | ||
5. | Queens Park Rangers | 42 | 21 | 6 | 15 | 65-43 | 69 | ||
6. | Barnsley | 42 | 19 | 10 | 13 | 59-41 | 67 | ||
7. | Rotherham United | 42 | 20 | 7 | 15 | 66-54 | 67 | ||
8. | Leicester City | 42 | 18 | 12 | 12 | 56-48 | 66 | ||
9. | Newcastle United | 42 | 18 | 8 | 16 | 52-50 | 62 | ||
10. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 11 | 15 | 47-43 | 59 |
Day 3 | |||||||||
Akademik | | Beroe | 0:3 | ||||||
Belasitsa | | Trakia | 0:1 | ||||||
Levski-Spartak | | CSKA Septemvriysko Zname | 1:2 | ||||||
Spartak | | Etar | 3:3 | ||||||
Haskovo | | Botev | 3:0 | ||||||
Cherno More | | Sliven | 2:2 | ||||||
Chernomorets | | Marek | 5:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
15:00 | Alemannia | | Union | 3:2 | |||||
Aachen | |||||||||
15:00 | Bayreuth | | 1860 München | 2:3 | |||||
Bayreuth | |||||||||
15:00 | Waldhof | | Osnabrück | 0:1 | |||||
Mannheim | |||||||||
15:00 | Wormatia | | Wattenscheid | 1:1 | |||||
Worms | |||||||||
15:00 | Hannover 96 | | Kickers Offenbach | 1:0 | |||||
Hannover | |||||||||
15:00 | Hertha | | Stuttgarter Kickers | 4:1 | |||||
Berlin | |||||||||
15:00 | Fortuna | | Rot-Weiß | 2:0 | |||||
Köln | |||||||||
15:00 | Freiburg | | Hessen | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:00 | Fürth | | Bayer 05 | 2:2 | |||||
Fürth | |||||||||
15:00 | Schalke 04 | | Freiburger FC | 3:3 | |||||
Gelsenkirchen |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Kaiserslautern | 2:2 (2:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Köln | 3:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Nürnberg | 3:2 (3:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 0:2 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Arminia | | Eintracht Braunschweig | 2:1 (2:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Bochum | | Eintracht Frankfurt | 3:2 (2:1) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Fortuna | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Darmstadt 98 | | Werder | 1:1 (0:0) | |||||
Darmstadt |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Lokomotive | | Karl-Marx-Stadt | 2:0 | |||||
15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Hansa | 4:2 | |||||
15:00 | Dynamo Berlin | | Vorwärts | 6:0 | |||||
15:00 | Magdeburg | | Rot-Weiß | 4:1 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Chemie Buna Schkopau | 10:1 | |||||
15:00 | Energie | | Sachsenring | 0:1 | |||||
15:00 | Wismut | | Carl Zeiss | 0:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
Porto | | Portimonense | 1:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Sporting | | Braga | 3:1 (0:0) | ||||||
Lisboa |
Day 2 | |||||||||
Aberdeen | | Celtic | 1:3 | ||||||
Aberdeen | |||||||||
Greenock Morton | | Dundee United | 1:0 | ||||||
Greenock | |||||||||
Rangers | | Hibernian | 2:2 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Dundee | | Partick Thistle | 4:2 | ||||||
Dundee | |||||||||
Airdrieonians | | St. Mirren | 3:4 | ||||||
Airdrie |
Day 3 | |||||||||
Seattle Sounders | | Los Angeles Aztecs | 1:1, pen. ?:? | ||||||
Seattle |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Chicago Sting | | Montreal Manic | 4:2 | 2:3 | 6:5 | ||||
Chicago | |||||||||
New York Cosmos | | Tampa Bay Rowdies | 2:3 aet, pen. ?:? | 6:3 | 8:6 | ||||
East Rutherford |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |