13.10.1979 < | Football matches for 14.10.1979 | > 15.10.1979 |
Day 40 | |||||||||
Shinnik | | Kuban | 2:2 (1:1) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Zhalgiris | | Terek | 2:1 (2:1) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Uralmash | | Nistru | 1:1 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Kuzbass | | Karpaty | 1:0 (1:0) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Metallurg | | Alga | 3:2 (2:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
15:00 | Dynamo | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (1:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
16:00 | Traktor | | Spartak Ivano-Frankovsk | 1:0 (1:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
17:00 | Fakel | | Spartak Nalchik | 1:3 (0:3) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Pamir | 1:1 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
18:00 | Tavriya | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
18:30 | Metallist | | Kolkhozchi | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:00 | Zvezda | | SKA | 2:0 (0:0) | |||||
Perm |
Day 49 | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Khimik Dzerzhinsk | 5:0 | ||||||
Znamya Truda | | Trud Volzhskiy | 2:1 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Druzhba Maykop | | Torpedo Vladimir | 3:1 | ||||||
Maykop | |||||||||
Uralan | | Volga Gorkiy | 1:0 | ||||||
Revtrud | | Rostselmash | 1:2 | ||||||
Tambov | |||||||||
Khimik Novomoskovsk | | Rotor | 0:3 | ||||||
Turbina Syzran | | Dynamo Makhachkala | 0:4 | ||||||
Spartak Oryol | | Tsement | 1:0 | ||||||
Orel | |||||||||
Stal | | Mashuk | 1:2 | ||||||
Cheboksary | |||||||||
17:00 | Metallurg Lipetsk | | Torpedo Taganrog | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | Sokol | | Volgar | 5:2 | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | Salyut | | Avangard Kursk | 2:1 (1:0) | |||||
Belgorod |
Day 26 | |||||||||
17:00 | Shakhtyor Karaganda | | Manometr | 5:2 | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA Khabarovsk | 40 | 25 | 9 | 6 | 84-37 | 59 | ||
2. | Shakhtyor Karaganda | 40 | 25 | 8 | 7 | 64-31 | 58 | ||
3. | Luch | 40 | 22 | 8 | 10 | 69-38 | 52 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 40 | 22 | 7 | 11 | 53-25 | 51 | ||
5. | Spartak Semipalatinsk | 40 | 22 | 6 | 12 | 74-49 | 50 | ||
6. | Torpedo Rubtsovsk | 40 | 22 | 6 | 12 | 60-43 | 50 | ||
7. | Dynamo Barnaul | 40 | 19 | 12 | 9 | 65-43 | 50 | ||
8. | Zvezda Irkutsk | 40 | 20 | 8 | 12 | 73-54 | 48 | ||
9. | Dynamo Tselinograd | 40 | 19 | 10 | 11 | 77-43 | 48 | ||
10. | Angara | 40 | 19 | 7 | 14 | 54-46 | 45 |
Day 5 | |||||||||
Burgos | | Athletic | 1:1 (1:0) | ||||||
Sevilla | | Atlético Madrid | 2:2 (1:0) | ||||||
Hércules | | Rayo Vallecano | 2:2 (1:1) | ||||||
Málaga | | Las Palmas | 1:0 (0:0) | ||||||
Español | | Real Betis | 0:0 | ||||||
Real Madrid | | Real Zaragoza | 3:2 (1:1) | ||||||
Real Sociedad | | Barcelona | 4:3 (2:2) | ||||||
Sporting Gijon | | Valencia | 4:2 (2:1) | ||||||
Salamanca | | Almería | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 22 | |||||||||
Viking | | Rosenborg | 3:0 | ||||||
Moss | | Bodø/Glimt | 2:2 | ||||||
Vålerengen | | Skeid | 2:3 | ||||||
Lillestrøm | | Start | 2:0 | ||||||
Brann | | Ham-Kam | 1:2 | ||||||
Mjøndalen | | Bryne | 2:4 | ||||||
Day 24 | |||||||||
Elfsborg | | AIK | 0:1 | ||||||
Borås | |||||||||
Halmstad | | Östers | 0:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Hammarby | | Malmö | 0:1 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Kalmar | | Göteborg | 1:2 | ||||||
Kalmar | |||||||||
Norrköping | | Halmia | 1:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
IFK Sundsvall | | Åtvidaberg | 2:0 | ||||||
Sundsvall |
Day 7 | |||||||||
Independiente Avellaneda | | Ferro Carril Oeste | 0:2 | ||||||
Unión | | Atlético Ledesma | 3:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Alianza Juventud | 3:2 | ||||||
All Boys | | Racing Club | 1:3 | ||||||
Altos Hornos Zapla | | Colón | 0:1 | ||||||
Independiente Rivadavia | | Argentinos Juniors | 2:1 | ||||||
San Martín Tucumán | | Atlético Tucumán | 2:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Huracán | | River Plate | 0:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Talleres | 1:1 | ||||||
Quilmes | | Gimnasia y Tiro | 0:1 | ||||||
Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Chaco For Ever | | Estudiantes | 0:1 | ||||||
Instituto | | Rosario Central | 0:0 | ||||||
Cipolletti | | Kimberley | 2:1 | ||||||
Caldense | | Chapecoense | 2:0 | ||||||
Brasil | | Criciúma | 3:0 | ||||||
Operário Ferroviário | | Colatina | 1:0 | ||||||
Gama | | Guará | 2:0 | ||||||
Itabuna | | Comercial-MS | 1:1 | ||||||
Mixto | | Operário-MT | 4:3 | ||||||
Itumbiara | | Brasília | 2:1 | ||||||
Fluminense de Feira | | Atlético-GO | 1:0 | ||||||
Tiradentes | | Náutico | 0:1 | ||||||
Uberlândia | | Ríver | 2:1 | ||||||
Uberaba | | Piauí | 3:0 | ||||||
Central | | Maranhão | 2:2 | ||||||
ASA | | Ferroviário | 0:2 | ||||||
Potiguar | | América-RN | 1:0 | ||||||
ABC | | Itabaiana | 1:1 | ||||||
Fortaleza | | Leônico | 3:1 | ||||||
CSA | | CRB | 1:0 | ||||||
Grêmio | | América-RJ | 1:3 | ||||||
Figueirense | | Operário-MS | 0:0 | ||||||
Nacional | | Bahia | 1:0 | ||||||
Atlético-MG | | Ceará | 3:1 | ||||||
Vitória | | Cruzeiro | 2:4 | ||||||
Vila Nova-GO | | Dom Bosco | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Heidelberg United | | Sydney City | 1:3 (0:2) | ||||||
Melbourne | |||||||||
Brisbane City | | Marconi Fairfield | 2:1 (1:0) | ||||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney City | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-3 | 4 | ||
2. | Brisbane City | 3 | 2 | 0 | 1 | 6-7 | 4 | ||
3. | Heidelberg United | 3 | 1 | 0 | 2 | 8-7 | 2 | ||
4. | Marconi Fairfield | 3 | 1 | 0 | 2 | 3-4 | 2 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |