21.05.1977 < | Football matches for 22.05.1977 | > 23.05.1977 |
Day 6 | |||||||||
Deportivo Cali | | Oriente Petrolero | 3:0 (2:0) | ||||||
Santiago de Cali | |||||||||
Atlético Nacional | | Bolívar | 1:0 (1:0) | ||||||
Medellín |
Day 5 | |||||||||
CSKA | | Torpedo | 2:2 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Ararat | | Karpaty | 1:0 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Zenit | | Kairat | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Chernomorets | | Shakhtyor | 1:0 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dnepr | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Neftchi | 4:1 (1:1) | ||||||
Tbilisi |
Day 9 | |||||||||
Volgar | | Torpedo Vladimir | 1:1 (1:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Novolipetsk | 3:1 (2:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Volga Gorkiy | | Revtrud | 3:0 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Torpedo Volzhskiy | | Spartak Ryazan | 0:2 | ||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Fakel | 2:2 | |||||
Ivanovo | |||||||||
17:00 | Kuban | | Dynamo Stavropol | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17:00 | Rostselmash | | Mashuk | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:00 | Rotor | | Znamya Truda | 3:1 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Uralan | 6:0 (3:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
18:00 | Avangard Kursk | | Spartak Oryol | 3:1 (1:0) | |||||
Kursk |
Day 8 | |||||||||
Shirak | | Dynamo Zugdidi | 3:1 (2:1) | ||||||
Avtomobilist Baku | | SKIF | 1:0 (0:0) | ||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Gastello | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Samtredia | | Druzhba Maykop | 2:0 | ||||||
Dynamo Sukhumi | | Dynamo Makhachkala | 2:1 | ||||||
Zenit | | Torpedo Tolyatti | 2:1 (0:1) | ||||||
Progress | | Dynamo Batumi | 0:0 | ||||||
Spartak Tbilisi | | Dila | 1:3 | ||||||
Araz | | Sokol | 0:3 | ||||||
Guria | | Spartak Nalchik | 3:1 | ||||||
Lanchkhuti | |||||||||
17:00 | Dynamo Kirov | | Turbina | 1:0 (1:0) | |||||
Kirov |
Day 8 | |||||||||
Yangier | | Zarafshan | 2:3 | ||||||
Shakhrikhanets | | Avtomobilist Termez | 3:1 | ||||||
Khodzent | | Irrigator | 1:1 (1:0) | ||||||
Chkalovsk | |||||||||
Dynamo Samarkand | | Xorazm | 0:0 | ||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Signal | 1:0 (1:0) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Amudarya | | Pakhtachi | 4:1 | ||||||
18:00 | Alga | | Neftyanik Fergana | 0:0 | |||||
Frunze | |||||||||
18:00 | Gazovik | | Neftyanik Tumen | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
19:00 | Khimik Zhambyl | | Metallurg Chimkent | 1:0 | |||||
Dzhambul | |||||||||
19:00 | Aktyubinets | | Uralets | 2:0 (0:0) | |||||
Aktyubinsk |
Day 8 | |||||||||
SKA Khabarovsk | | Vostok | 2:1 | ||||||
Khabarovsk | |||||||||
Luch | | Torpedo Rubtsovsk | 2:1 | ||||||
Chkalovets | | Dynamo Barnaul | 2:0 (1:0) | ||||||
Tselinnik | | Energiya | 1:0 (0:0) | ||||||
Gornyak | | Lokomotiv Chita | 3:0 | ||||||
16:00 | Irtysh | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:1 | |||||
Omsk | |||||||||
17:00 | Amur | | Spartak Semipalatinsk | 1:2 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
18:00 | Traktor | | Angara | 3:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
18:00 | Shakhtyor Karaganda | | Selenga | 2:0 | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Semipalatinsk | 38 | 20 | 13 | 5 | 67-39 | 53 | ||
2. | SKA Khabarovsk | 38 | 20 | 8 | 10 | 61-32 | 48 | ||
3. | Traktor | 38 | 20 | 8 | 10 | 56-28 | 48 | ||
4. | Luch | 38 | 19 | 8 | 11 | 48-40 | 46 | ||
5. | Chkalovets | 38 | 16 | 11 | 11 | 59-41 | 43 | ||
6. | Amur | 38 | 16 | 11 | 11 | 44-33 | 43 | ||
7. | Zvezda Irkutsk | 38 | 17 | 9 | 12 | 47-38 | 43 | ||
8. | Dynamo Barnaul | 38 | 15 | 12 | 11 | 43-36 | 42 | ||
9. | Shakhtyor Karaganda | 38 | 16 | 10 | 12 | 43-37 | 42 | ||
10. | Dynamo Tselinograd | 38 | 17 | 7 | 14 | 50-49 | 41 |
Day 34 | |||||||||
Lokeren | | Waregem | 0:0 | ||||||
Lokeren | |||||||||
Standard | | Oostende | 4:0 (1:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Charleroi | | Liège | 3:4 (2:3) | ||||||
Charleroi | |||||||||
Beringen | | Beerschot | 1:1 (1:0) | ||||||
Beringen | |||||||||
Antwerp | | Winterslag | 3:1 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Mechelen | | Cercle | 2:2 (2:1) | ||||||
Mechelen | |||||||||
Brugge | | Lierse | 6:2 (0:1) | ||||||
Brugge | |||||||||
Anderlecht | | Molenbeek | 2:1 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Kortrijk | | Beveren-Waas | 3:1 (1:0) | ||||||
Kortrijk |
Day 38 | |||||||||
Arminia Hannover | | Alemannia | 0:1 | ||||||
Hannover | |||||||||
Bayer 05 | | Wattenscheid | 4:1 | ||||||
Krefeld | |||||||||
Bonner SC | | Bayer 04 | 1:0 | ||||||
Bonn | |||||||||
Wacker 04 | | Sankt Pauli | 1:2 | ||||||
Berlin | |||||||||
Wuppertaler SV | | Westfalia | 2:2 | ||||||
Wuppertal | |||||||||
Göttingen 05 | | Fortuna | 3:1 | ||||||
Göttingen | |||||||||
Osnabrück | | Wolfsburg | 4:1 | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Union | | Preußen | 1:2 | ||||||
Solingen | |||||||||
Herford | | Hannover 96 | 2:2 | ||||||
Herford | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Arminia Bielefeld | 0:2 | ||||||
Essen |
Day 34 | |||||||||
Athletic | | Las Palmas | 2:1 (0:0) | ||||||
Atlético Madrid | | Valencia | 2:3 (0:0) | ||||||
Burgos | | Real Sociedad | 2:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Real Betis | 3:1 (2:1) | ||||||
Hércules | | Elche | 1:1 (1:0) | ||||||
Málaga | | Real Madrid | 2:1 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Celta de Vigo | 1:0 (1:0) | ||||||
Salamanca | | Racing | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Lillestrøm | | Moss | 4:0 | ||||||
Molde | | Start | 0:0 | ||||||
Ham-Kam | | Mjøndalen | 4:0 | ||||||
Bodø/Glimt | | Rosenborg | 0:0 | ||||||
Bryne | | Vålerengen | 4:1 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Belenenses | | Atlético | 2:1 (1:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Portimonense | | Beira Mar | 2:1 (2:1) | ||||||
Portimão | |||||||||
Académica | | Estoril-Praia | 1:0 (0:0) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Benfica | | Porto | 3:1 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória Guimarães | | Montijo | 3:2 (2:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Vitória Setubal | | Braga | 1:1 (0:0) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Boavista | | Sporting | 0:0 | ||||||
Porto | |||||||||
Leixões | | Varzim | 1:0 (1:0) | ||||||
Matosinhos |
Day 7 | |||||||||
Halmstad | | Kalmar | 0:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Landskrona | | AIK | 0:2 | ||||||
Landsknona | |||||||||
Norrköping | | Örebro | 1:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
IFK Sundsvall | | Elfsborg | 1:2 | ||||||
Sundsvall | |||||||||
Östers | | Malmö | 0:0 | ||||||
Växjö |
Day 14 | |||||||||
Temperley | | Ferro Carril Oeste | 1:2 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Boca Juniors | 1:4 | ||||||
Quilmes | | Huracán | 2:1 | ||||||
Platense | | Colón | 2:2 | ||||||
Chacarita Juniors | | All Boys | 3:2 | ||||||
Newell's Old Boys | | Independiente | 1:2 | ||||||
Argentinos Juniors | | Atlanta | 5:2 | ||||||
Unión | | Lanús | 1:1 | ||||||
River Plate | | Estudiantes | 2:2 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Banfield | 0:2 | ||||||
Cosmos | | Chicago Sting | 1:2 | ||||||
East Rutherford | |||||||||
Team Hawaii | | Las Vegas Quicksilver | 1:2, pen. ?:? | ||||||
Honolulu | |||||||||
Minnesota Kicks | | Portland Timbers | 1:0 | ||||||
Bloomington | |||||||||
Toronto Metros-Croatia | | Tampa Bay Rowdies | 4:0 | ||||||
Toronto | |||||||||
Los Angeles Aztecs | | Vancouver Whitecaps | 3:1 | ||||||
Los Angeles |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto Metros-Croatia | 26 | 13 | 0 | 13 | 42-38 | 78 | ||
2. | Saint Louis Stars | 26 | 12 | 0 | 14 | 33-35 | 72 | ||
3. | Rochester Lancers | 26 | 11 | 0 | 15 | 34-41 | 66 | ||
4. | Chicago Sting | 26 | 10 | 0 | 16 | 31-43 | 60 | ||
5. | Connecticut Bicentennials | 26 | 7 | 0 | 19 | 34-65 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Minnesota Kicks | 26 | 16 | 0 | 10 | 44-36 | 96 | ||
2. | Seattle Sounders | 26 | 14 | 0 | 12 | 43-34 | 84 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 26 | 14 | 0 | 12 | 43-46 | 84 | ||
4. | Portland Timbers | 26 | 10 | 0 | 16 | 39-42 | 60 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas Tornado | 26 | 18 | 0 | 8 | 56-37 | 108 | ||
2. | Los Angeles Aztecs | 26 | 15 | 0 | 11 | 65-54 | 90 | ||
3. | San Jose Earthquakes | 26 | 14 | 0 | 12 | 37-44 | 84 | ||
4. | Las Vegas Quicksilver | 26 | 11 | 0 | 15 | 38-44 | 66 | ||
5. | Team Hawaii | 26 | 11 | 0 | 15 | 45-59 | 66 |
Day 8 | |||||||||
Canberra City | | Brisbane City | 2:0 | ||||||
Canberra | |||||||||
South Melbourne Hellas | | Adelaide City | 0:0 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Western Suburbs | | Footscray JUST | 0:0 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Eastern Suburbs | 26 | 13 | 11 | 2 | 52-28 | 37 | ||
2. | Marconi Fairfield | 26 | 15 | 7 | 4 | 42-21 | 37 | ||
3. | Fitzroy United | 26 | 12 | 8 | 6 | 41-34 | 32 | ||
4. | Adelaide City | 26 | 12 | 7 | 7 | 50-31 | 31 | ||
5. | Western Suburbs | 26 | 11 | 7 | 8 | 38-29 | 29 | ||
6. | Saint George Saints | 26 | 7 | 14 | 5 | 39-35 | 28 | ||
7. | West Adelaide Hellas | 26 | 8 | 10 | 8 | 38-32 | 26 | ||
8. | Footscray JUST | 26 | 9 | 6 | 11 | 36-39 | 24 | ||
9. | Brisbane Lions | 26 | 9 | 5 | 12 | 27-41 | 23 | ||
10. | Brisbane City | 26 | 8 | 6 | 12 | 30-35 | 22 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |