02.07.1976 < | Football matches for 3.07.1976 | > 04.07.1976 |
Day 2 | |||||||||
Young Boys | | Malmö | 3:2 | ||||||
Admira Wacker | | Beitar | 1:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Hapoel Be'er Sheva | | Standard | 0:0 | ||||||
Køge | | Hertha | 1:5 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Kickers Offenbach | | Union Teplice | 0:3 | ||||||
Landskrona | | Grasshopper | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Union Teplice | 6 | 3 | 2 | 1 | 10-4 | 8 | |||
2. | Kickers Offenbach | 6 | 4 | 0 | 2 | 6-6 | 8 | |||
3. | Grasshopper | 6 | 2 | 1 | 3 | 4-7 | 5 | |||
4. | Landskrona | 6 | 0 | 3 | 3 | 2-5 | 3 |
Day 2 | |||||||||
SSW Innsbruck | | Baník | 1:2 | ||||||
Eintracht Braunschweig | | AIK | 2:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Duisburg | | Zbrojovka | 5:1 | ||||||
Zürich | | Austria Wien | 4:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Spartak Trnava | | Åtvidaberg | 3:1 | ||||||
Austria Salzburg | | Lillestrøm | 2:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Spartak Trnava | 6 | 5 | 1 | 0 | 17-5 | 11 | |||
2. | Åtvidaberg | 6 | 2 | 2 | 2 | 10-8 | 6 | |||
3. | Lillestrøm | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-11 | 4 | |||
4. | Austria Salzburg | 6 | 1 | 1 | 4 | 4-12 | 3 |
Day 2 | |||||||||
Oostende | | Inter Bratislava | 1:6 | ||||||
Holbæk | | Vitória Guimaraes | 1:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Östers | | Næstved | 5:0 | ||||||
Belenenses | | Pogoń | 2:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Sturm | | Djurgårdens | 1:0 | ||||||
ROW | | St.Gallen | 2:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Zagłębie Sosnowiec | | Örebro | 5:1 | ||||||
Day 18 | |||||||||
Nistru | | Terek | 2:2 (2:1) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Metallurg | | Kuban | 0:0 | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Shinnik | | Pamir | 2:0 (1:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Kuzbass | | Kairat | 1:2 (0:1) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
18:00 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
18:30 | Daugava | | Spartak Nalchik | 1:1 (0:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
18:30 | Rubin | | Kolkhozchi | 4:4 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Neftchi | 2:2 (2:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
19:00 | Zvezda | | Pakhtakor | 0:0 | |||||
Perm |
Dynamo (Moscow) | | Shakhtyor (Donetsk) | 0:0 aet, pen. 2:3 | ||||||
Moscow | |||||||||
Ararat (Yerevan) | | CSKA (Moscow) | 2:1 (1:0) | ||||||
Yerevan |
Dnepr | | Dynamo Batumi | 1:0 (0:0) | ||||||
Mogilev |
Day 19 | |||||||||
Tselinnik | | Avtomobilist Termez | 1:0 (0:0) | ||||||
Metallurg Chimkent | | Xorazm | 0:1 | ||||||
Gornyak | | Irrigator | 1:0 | ||||||
Orbita | | Zarafshan | 0:0 | ||||||
Pakhtachi | | Yangier | 1:2 | ||||||
18:30 | Spartak Semipalatinsk | | Alga | 0:0 | |||||
Semey | |||||||||
19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Dynamo Samarkand | 2:1 | |||||
Karagandy | |||||||||
19:00 | Vostok | | Khodzent | 8:1 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
19:00 | Traktor | | Khimik Zhambyl | 2:2 | |||||
Pavlodar | |||||||||
19:00 | Aktyubinets | | Amudarya | 5:0 (3:0) | |||||
Aktyubinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator | 40 | 26 | 7 | 7 | 70-28 | 59 | ||
2. | Neftyanik Fergana | 40 | 24 | 5 | 11 | 73-37 | 53 | ||
3. | Dynamo Tselinograd | 40 | 20 | 11 | 9 | 54-34 | 51 | ||
4. | Alga | 40 | 18 | 14 | 8 | 61-31 | 50 | ||
5. | Spartak Semipalatinsk | 40 | 16 | 11 | 13 | 57-43 | 43 | ||
6. | Shakhtyor Karaganda | 40 | 19 | 5 | 16 | 49-41 | 43 | ||
7. | Metallurg Chimkent | 40 | 15 | 11 | 14 | 51-50 | 41 | ||
8. | Zarafshan | 40 | 17 | 6 | 17 | 53-60 | 40 | ||
9. | Vostok | 40 | 12 | 15 | 13 | 51-47 | 39 | ||
10. | Traktor | 40 | 15 | 9 | 16 | 48-48 | 39 |
Day 18 | |||||||||
Volga Kalinin | | Khimik Novomoskovsk | 3:1 | ||||||
Kalinin | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Avangard Kursk | 0:2 (0:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
16:00 | Dynamo Vologda | | Spartak Ryazan | 1:0 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
16:30 | Iskra | | Salyut | 2:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
17:00 | Trud | | Elektron | 1:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Baltika | | Spartak Oryol | 3:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18:00 | Saturn | | Mashinostroitel Tula | 1:1 (0:0) | |||||
Rybinsk |
Day 18 | |||||||||
Mashuk | | Volga Ulyanovsk | 1:0 | ||||||
Pyatigorsk | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Druzhba Yoshkar-Ola | 3:1 | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Uralan | | Torpedo Taganrog | 2:2 | ||||||
Elista | |||||||||
Revtrud | | Torpedo Tolyatti | 1:1 | ||||||
Tambov | |||||||||
Torpedo Volzhskiy | | Druzhba Maykop | 1:1 (0:0) | ||||||
Volzhsky | |||||||||
Volgar | | Rostselmash | 0:1 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | Torpedo Vladimir | | Volga Gorkiy | 1:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Rotor | | Gazovik | 5:1 | |||||
Volgograd | |||||||||
18:30 | Dynamo Stavropol | | Dynamo Kirov | 2:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
19:00 | Sokol | | Metallurg Magnitogorsk | 1:0 | |||||
Saratov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Mashuk | 40 | 28 | 7 | 5 | 60-21 | 63 | ||
2. | Rostselmash | 40 | 29 | 4 | 7 | 70-32 | 62 | ||
3. | Dynamo Makhachkala | 40 | 21 | 11 | 8 | 56-31 | 53 | ||
4. | Sokol | 40 | 23 | 4 | 13 | 57-40 | 50 | ||
5. | Dynamo Stavropol | 40 | 22 | 4 | 14 | 67-39 | 48 | ||
6. | Torpedo Tolyatti | 40 | 19 | 7 | 14 | 74-48 | 45 | ||
7. | Druzhba Yoshkar-Ola | 40 | 17 | 9 | 14 | 41-51 | 43 | ||
8. | Metallurg Magnitogorsk | 40 | 15 | 12 | 13 | 52-43 | 42 | ||
9. | Torpedo Vladimir | 40 | 13 | 15 | 12 | 32-31 | 41 | ||
10. | Rotor | 40 | 16 | 8 | 16 | 58-60 | 40 |
Day 4 | |||||||||
Estudiantes | | Quilmes | 3:1 | ||||||
Unión | | River Plate | 1:0 | ||||||
San Antonio Thunder | | Los Angeles Aztecs | 2:1 | ||||||
San Antonio | |||||||||
Seattle Sounders | | Minnesota Kicks | 3:1 | ||||||
Seattle | |||||||||
San Jose Earthquakes | | Portland Timbers | 3:0 | ||||||
San Jose |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Minnesota Kicks | 24 | 15 | 0 | 9 | 54-33 | 90 | ||
2. | Seattle Sounders | 24 | 14 | 0 | 10 | 40-31 | 84 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 24 | 14 | 0 | 10 | 38-30 | 84 | ||
4. | Portland Timbers | 24 | 8 | 0 | 16 | 23-41 | 48 | ||
5. | Saint Louis Stars | 24 | 5 | 0 | 19 | 29-57 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Jose Earthquakes | 24 | 14 | 0 | 10 | 47-30 | 84 | ||
2. | Dallas Tornado | 24 | 13 | 0 | 11 | 44-45 | 78 | ||
3. | San Antonio Thunder | 24 | 12 | 0 | 12 | 38-32 | 72 | ||
4. | Los Angeles Aztecs | 24 | 12 | 0 | 12 | 43-44 | 72 | ||
5. | San Diego Jaws | 24 | 9 | 0 | 15 | 29-47 | 54 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |